JS'. 137. 4" Jaargang. Donderdag 16 November 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJNHEER CONNEHAYE. virginie;lovelinü. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden roor Amersfoortf l.aa. Idem franco per 1.75. Afzonderlijke nummers - 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Adrertentien, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C®. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVEBTESTIÊif: Yan 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer- 0.15. Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf béstaan voordeelige bepalingen tol het herhaald adrerteeren in dit Blad Sjj abonnement. Eern» circulaire, bevattende de voorwaarden,' wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De Palen in Rtialand. Terwijl de Russische regeering overal el ders uitredding zoekt uit de moeielijkheden, die haai dreigen te overstelpen, door eene tegemoetkomende houding aan te nemen en, waair zij 't niet kan door daden, da.n toch in ieder geval door woorden de overprikkelde gemoederen tot bedaren te brengen, heeft zij tegenover de eiaclien van de Polen eene ge heel daarmee strijdige houding aangenomen. Aan de Polen, die meenden, dat liet tijdstip voor het. gunstig was 0111 te beproeven niet alleen bet stelsel van onderdrukking, waar onder zij zoo lang hebben gezucht, voor goed afgeschaft te krijgen, maar zelfbestuur voor zich te bedingen, is met nadruk te verstaan gegeven, dat zij op de vervulling van den laatstgenoemden wenscli niet hadden te ho pen. Het regeeiingsoommuniqué brengt in her innering wat in verschillende keizerlijke uka- sen, te beginnen, met die van 25 December 1904, k? geschied, om de grondslagen voor eene trapsgewijee vernieuwing van het bur gerlijk leven in Rusland vast te stellen. De maatregelen, die ten gevolge daarvan zijn genomen, hebben eveneens betrekking op de onderdanen van Poolsche nationaliteit. De bijzondere wetten zijin afgeschaft, die de vrije ontwikkeling van deze nationaliteit be lemmerden; zij is in rechten gelijk gesteld met de Russische bevolking. Op Polen zijn ook uitgebreid de algemeen© maatregelen tot bijeenroeping van eene rijksdoema en tot in voering van de vrijheid van vergadering. De ukase van 30 October eindelijk erkent ook de Polen geheel als vrije burgers en biedt bun ten volle de mogelijkheid, metterdaad te bewijzen, dat zij) in staat zijn deel te ne men aar. den grootem arbeid tot herschepping van Rusland. Maar dan gaat het communiqué der regeering op beetraffenden toon verder, dat do Poolsche leiders, vroeger toegediende gevoelige lessen geheel vergetende, blijk ge ven van neigingen, die „even gevaarlijk voor de bevolking van Polen als onbeschaamd je gens het Russische rijk" zijn en gericht zijn op volledige afscheiding van Rusland. Zij wijzen, de gedachte af van gemeenschappe- lijlken arbeid met liet Russische volk en ver langen volledig zelfbestuur van Polen, met eene bijzondere volksvertegenwoordigingzij doelen daarmede op de wederoprichting van het koninkïïjik Polen. Tegenover dit streven verklaart de regee ring met allen nadruk, dat zij niet zal dul den, dat de integriteit van het rijk zal wor den aangetast. De plannen eai daden vain de opstandelingen dwingen de regeering ten stelligste te verklaren, dat zoolang de nieuwe rustverstoringen in het Weidbsel-gebied niet ophouden en zoolang het deel der bevolking, dat de politieke agitators volgt, niet van zijne verblinding terugkomt, geen enkele van de uit de ukasen van 18 Augustus en 3C October voortvloeiende weldaden aan deze streken ten deel zal vallen.. Van de verwe zenlijking van vreedzame grondslagen kan in een, laind, dat zich in oproer bevindt, nar tuurlijk geen sprake zijn. Tot herstel van de orde wordt het geheeld Weichselgebied in staat van beleg verklaart. Het Poolsche volk herft due. zijne toekomst zelf in de hand. De regeering, die gezind is de door de jongste handelingen op wetgevend gebied uitgebreide nationale rechten van liet Poolsche volk ook verder in staud te houden, zal afwachten, dat het volk zich losmaakt van de politieke beweging, die het hoofd heeft opgestoken, en waarschuwt- het volk voor het betreden van een weg, waarvan het de gevaarlijkheid niet voor 't eerst heeft ondervonden. Er is in dit communiqué niet weinig over drijving. Dat is misschien niet zonder opzet geschied; het zal moeien strekken tot recht vaardiging van den krassen maatregel der afkondiging van den staat van beleg over geheel Polen. De wenschen, die de Polen door middel van gemachtigden, die bevoegd waren namens hen te spreken, te Petersburg hebben kenbaar gemaakt, gaan volstrekt niet zoo ver, dat men er de conclusie uit zou kun nen trekken, dat de Polen zicli willen af scheiden van Rusland. Het tegendeel is waar. De eisch tob oprichting van scholen, waarin de kinderen in hunne moedertaal zullen wor den onderwezen, komt overeen met de wen schen van alle andere nationaliteiten in het rijk. Uitdrukkelijk wordt erkend, dat het koninkrijk Polen met liet Russische rijik verbonden is door den monarch als Keizer en Koning, door de algemeeno grondwet en door de zelfstandige bestuursregeling, waarbij beoogd wordt een bijzondere landdag (Sseim) voor Polen, terwijl over de rijksaangelegen heden Poolsche afgevaardigden in de rijks doema mede zuilen beslissen. Aan de rijks wetgeving zullen zijn opgedragen, en dus aan de bevoegdheid van den landdag ont trokken de begrooting van het keizerlijke huis, de buitenlandsohe politiek, politieke en handelsverdragen, het muntwezen, leger en marine, de wetgeving betreffende rechten van in- en uitvoer, accijns en, spoorwegen, pos ter ij, telegraaf en telefoon. Alleen moe ten de in deze diensttakken aangestelde ambtenaren Polen zijn. De uitgaven voor de genoemde rijksaangelegenheden worden voor Polen berekend naar evenredigheid van het bevolkinscijfer. Alle overige zaken wor den door den landdag en de landsoverheid beslist. Do landswetten moeten door den mo narch bekrachtigd worden. Tusschenpersoon tuaschen den monarch en den landdag is een minister-secretaris, die de bevelen van den monarch contrasigneert en voor den land dag verantwoordelijk is. Aan het hoofd van het bestuur staat een door den monarch be noemde stadhouder. Zoo stelt men zich in Polen de regeling voor dei' verhouding van het koninkrijk Po len tot Rusland. Men heeft daarbij blijkbaar Finland voor oogen gehad. Maar bij Finland kan men zich in Polen moeielijk vergelijken. Wat de Finnen verlangden en aanvankelijk verkregen hebben, is niets dan het herstel van den toestand, zooals hij nog voor zeven jaren bestond en door den Ozaar in strijd met wat hij bij het aanvaarden der regoe- ring had bezworen, eenzijdig veranderd was. De toestand in Polen daarentegen is een uitvloeisel van de opstanden van 1830 en 1863. En blijkbaar is het de herinnering aa-n die in bloed en tranen gedempte bewegin gen, die de pen heeft bestuurd, welke bet antwoord heeft opgesteld, waarin den Polen wordt te verstaan gegeven, dat zij de ge daöhte aan het herwinnen van een zelfstan dig bestaan, rij 'fc ook onder Russischcn sohepter, moeben laten varen. Dultschland. De Köln. Ztg. verneemt, dat ten aanzien van de tabaksbelasting door de D ui tec he regeering is besloten tot invoering van een belasting op sigarettenpapier, tot verhoo ging var de invoerrechten op fabrikaten en tot verhooging van de binnenlandsche ta baksbelasting van 45 tot 70 Mark en van de invoerrechten op tabak van 85 tot 120 Mark. Het tot dusver bestaande systeem dei' beiastingen zal dus niet worden veran derd. In de Zaterdag gehouden vergadering van hoofdlx stuur eu afdeelingsbesturen van de Duifcsohe Tabakvereeniging is met algemeeno stemmen besloten een adres te richten aan den Bondsraad, oni te protesteeren tegen elke verhooging van de belastingen op de tabak, omdat ten eerste hierdoor de fabri catie van rooktabak zou worden te gronde gericht en daardoor dus ook de tabaks-bouw zou worden benadeeld, ten tweede, de siga ren-industrie in Zuid-Duitschland ten koste van die in andere mijverheidsdisbrioten zou worden begunstigd en de werkloosheid onder de 180,000 meest tot- de landelijke bevol king behoorende arbeiders zou worden bevorderd. Tusschen de Duatsohe Taibakver- eeniginjc en de andere groote vereendgmgen in de tabaks-industrie is een volkomen over- eensten ming verkregen. Frankrijk. Naar aanleiding van liet besluit der werk lieden, van de marinewerven, te Lorient, Cherbourg en Toulon tot eene algemeeno staking, heeft de minister van marine een manifest doen aanplakken op alle wer ven. Daarin wordt opgesomd wat de repu bliek voor de arbeiders heeft gedaan tem aan zien van loonsverhooging, verkorting van ar beidsduur en verzekering van vrijheid van meening buiten de werven. Dan wordt ge zegd, dat de regeering geen inbreuk op de discipline en geen staking kan dulden en dat alle stakers ontslagen zullen worden. Het stakingscoraité heeft besloten, dat de arbeiders der hospitalen zich niet bij de sta king zullen aansluiten, opdat de zieken niet te lijden zullen hebbenzij zuil cm echter de helft van hun loon aan de stakingskas moe ten afdragen. Officieus wordt het bericht uit New-York, dat Frankrijk den eisch van eene voldoening voor de door de Venezolaansche regeering aan de Fransche kabelmaatschappij toege brachte schade zou hebben ingetrokken, on juist genoemd. De Noord-Amerikaansche ge zant to Caracas heeft slechts nieuwe onder handelingen aangeknoopt om een vergelijk tusschen Frankrijk en Venezulea tot stand te brengen. Noorwegen. De Daily Mail verneemt uit Kopenhagen, dat men daar Zaterdag eene deputatie van de Noorweegsche regeerihg verwacht, die Zondag door koning Christiaan op don Ama- lienborg zal ontvangen worden, waarna prins Karei en prinses Maud als koning en koningin van Noorwegen zullen worden uit geroepen. De nieuwe koning en zijne gemalin zullen in de volgende week met de Dan nebrog, koning Christiaan's jacht, onder geleide,van twee Deensche kruisers naar Noorwegen vertrekken. Na het bekend worden van den voorloo- p:gen uitslag van de volksstemming in Noor wegen, hield een groote menigte Maandag avond een betooging voor de woning van minister Michelsen. De minister dankte en sprak do overtuiging uit, dat het besluit van het volk tob welzijn en beil van het vaderland zou strekken. ChriMiania, 15 Nov. De Aftenposten meldt dat de nieuwe Koning den naam van Karei V zal aannemen. I11 eene conferentie bij den minister van buiten!andsche zaken werd heden bepaald, dat de koningsvlag purperrood zal zijn met een gouden leeuw. Oosten rij ic. Het personeel der Oostenrijkscke spoorwe gen beeft de aanbiedingen der regeer ing aan genomen, onder voorwaarde, dat de verdere eischen van het personeel binnen twee jaren zullen worden ingewilligd en dat de particu liere spoorwegen dezelfde tegemoetkomingen doen als de staatsspoorwegen. Tusschen ver tegenwoordigers van de regeering en van de particuliere maatschappijen worden thans onderhandelingen gevoerd. Wordt geen over eenstemming verkregen, dan zal het perso neel der particuliere spoorwegen den passie ven tegenstand hervatten. Rusland. Petersburg, 15 Nov. De Czaar heeft heden met zijne gemalin e-11 zijue kinderen Peter- hof verlaten en zijn verblijf naar Zarskoje Selo overgebracht. Petersburg, 16 Nov. De Russki T*i valid bericht, dat een bevel is uitgevaardigd 0111 de reservisten van de lichtingen tofc 1896 ie ontslaan. Het ontslag van de verdere lich tingen zal geschieden na de terugkomst van het actief dienende leger uit Öost-Azië. De lastbrief voor de Russische adjudan ten-generaal, die tot herstel van de orde naar de gouvernementen Tsjernigow, Saratow en Tambow gaan, houdt in, dat deze gemach tigden van den Czaar de troepen en politie van de gouvernementen onder hunne beve len zullen hebben, evenals alle bestuurs- en gemeenteambtenaren, met- uitzondering al leen van rechterlijke en contro-leerende amb tenaren. Zij hebben het recht om menec'hen, die gevaarlijk schijnen voor de rust van het algemeen, gevangen te zetten, inrichtingen van handel en nijverheid te sluiten, kran ten te verbieden en dwangmaatregelen tot bewaring van de openbare orde uit te vaar digen. Petersburg, 15 Nov. De „Russ" bevatte beden een entrefilet met den titel„Confe rentie over de agrarische quaestie bij graaf Witte.'' Daarin werd beweerd, dat in de laatste dagen verschillende conferentiën heb ben plaats gehad om zoo spoedig mogelijk het agrarische vraagstuk te regelen. Het Petersburg.*; lie Telegraafagentschap is nu van bevoegde zijde gemachtigd te ven- klaren, dat dit artikel geen enkel waar woord inhoudt en dat. geen conferentie over de agrarische quaestie onder voorzitterschap vaT1 graaf Witte heeft plaats gehad. Petersburg, 15 Nov. De bladen maken oen gisteren genomen besluit van den raad der ar be i derea f gov a a r d igdon bekend, dat, als blijk van solidariteit met de muiters in Kroonstad en met het revolutionaire prole tariaat in Polen, heden middag om 12 uur een algemeeno politieke werkstaking zal be ginnen met het revolutionaire wachtwoord Weg met dén krijgsraad en met de dood straf Weg met den staat van beleg in het gaii9che rijk. De Nowoje Wrernja verklaart, dat er van eene muiterij in Kroonstad van juridisch standpunt geen sprake kan zijn, omdat de superieuren niet tegenwoordig waren bij het voorgevallene. Er is alleen sprake van bui- te nsporighedc 11 on plunderingen, die in be schonken staat uitgevoerd zijn, dus van mis drijven, waarop de doodstraf niet staat. Petersburg, 15 Nov. (Peteraburgsch tele graaf-agentscliap). Heden middag om 12 uur ia het verkeer op de Warsdhauer en Balti- sdhe spoorwegen gestremd ten gevolge vaui de op nieuw uitgebroken staking'. De snel trein naar Eydkuhnen is niet vertrokken. Petersburg, 15 Nov. Het besluit van het centrale stakingscomité om hedenmiddag weder de algemeene staking te beginne®, is tot dusver opgevolgd door het grootste deel der spoorwegbeambten, bijna alle fabrieksar beiden, drukkers, zetters en de arbeiders der electrische maatschappijen. Morgen zul- -en geen bladen verschijnen. Patrouilles trekken door de stad. In eenige wijken moeten cp bevel van de politie do toegangen tot de woningen van acht uur des avonds af gesloten worden gehouden. Het gerucht loopt, dat Petersburg iu staat van beleg zal worden verklaard. De bevol king verkeert in groote ongerustheid. In de voorsteden rijn de winkels weder met plan ken dichtgespijkerd. Petersburg16 Nov. Heden morgen zijn alleen de regeeringebladeu verschenen. Petersburg, 15 Nov. (Petersburgsch tele graafagentschap). Een officieel© mededeeling over de onlusten te Kroonstad verklaart, dat in het geheel 18 personen gedood en acht per sonen aan hunne wonden overleden rijn; twee officieren, 81 matrozen en burgers zijn ge wond; vijf huizen zijn afgebrand; 6 offi cierswoningen, 143 winkels, 9 drankwinkels zijn geplunderd. Alle muiters en plunderaars zijn gevangen genomen. Op het appèl ont braken 34 matrozen. Een ernstig onderzoek wordt ingesteld. Na afloop hiervan zal het proces beginnen. Moskou, 15 Nov. Ilier heerscht thans rust. De stedelijke raad bereidt de verkie zing van een nieuwen burgemeester voor. Odessa, 15 Nov. De nieuwe gouverneur heeft een onderzoek gelast over het optre den der politie-agenteu gedureu.de de jong ste onlusten. Van de Ru&sisdbe bladen, die sedert het begin van de stakingsbeweging zeer ongere geld verschijnen, heeft de Rus&koje Slowo over de moorden in Odessa een bericht ge geven, dat wel kort is, maar eeae akelige voorstelling geeft van de bloedige gebeurte nissen. Het luidt„De bloedige dagen van Odessa ziju zonder voorbeeld. Er is geen wo ning zonder beestachtig vermoorde lijken. Op den zolder van een huis vond metu 36 lijken met doorgesneden keel. Kinderen wer den in tweeën gescheurd, grijsaards het raam uitgeworpen. Talrijke lijken werden in de kekiers gevonden. Velern werden do-ir eolda- tenkogels gedood en gewond. Voor&hando rijn de volgende opgaven over het aantal slachtoffers vastgesteld In Het' stedelijke zie kenhuis zijn 175 vermoorden en 425 gewon, den. in het Joodsche hospitaal 109 hjk.cn en meer dan 400 gewonden, in de kliniek 60 lijken en meer dan; 300 gewonden. Boven dien bevinden zich vele diooden en gewonnen in de zeven hulpstations, welker aantal cog niet kan worden vastgesteld1. Van de gewon den zijn reeds velen aan hut ine wouaen be sweken. Eene eindelooze reeks lijkwagens trekt naar het kerkhof." T if lis, 15 Nov. I11 do districten Goriw eir Duschet is do orde hersteld. Een aantal ge- 82 DOOR En hier schrikte Lucette, zich onthoudend ini haar geweten een, kaarsje aan te steken, dat er dingen venhelderen zou, d;ie 't best in 't duister bleven. Maar die schimpscheut op hare ongewilligheid, hoe verkeerd van toon, hoe valseh van klank, hadden haar wakker hud. Waarom zou rijteen onheil aan Eup- ie wijten, waaraan deze geen schuld had, haar een schijn van wrevel toouen, die wer kelijk niet- bestond'? En haar hart verteederde, zij zou den eer sten stap der toenadering doon. Het kwam Lueotte bijna voor a's een verzoening, of schoon er nooit een- eigenlijke twist tuaschen hen. beiden was ontstaan. De werking voor en tegen duurde tot den Donderdagtoen, nam zij een va.v, besluit. Dien namiddag was er, als gebruikelijk, geene klas waar Bar be en Aline ter leer gingen. Luoette had met de®e en Loulou eene lange wandeling gemaakt toen stelde zij: opeens voor om Euphemie te bezoeken. Men deed een omweg en belde aan. Hef huis was met} twee trappen op en had slechts één groot venster ten voorhoofde der straat. Hieraan herkende Lucette hare voormalige sierlijk met crème linten opgeknooote guipure gor dijnen, een geschenk van hare ongehuwde tant Agat ha, en op den rand, wat dieper naar binnen, de in zig-zag gevouwen, fijne, door zichtige, met kleurige bloemen en vogels 'be schilderde jalourieën, een tweede g'ift van hare insgelijks ongehuwde, 1 aanzittende tanto Blanche. Het was als een stoot in haar hart, ofschoon zé 't wel had hoeven te verwachten. In de vestibule hing een. mooie lamp met een groen, kunstig geslepen glas ook voor haar bestemd geweest van neef Guide, die op den dag der bruiloft vóór haar in de koets had gezeten. De drie zusters werdén plechtstatig als vreemden in 'fc salon geleid, waar Lu cette thans de gordijnen en do horretjes van een ander standpunt! tegen "t licht met zelf kwelling kon bewonderen. Op 'tschouwbord stond een bronzen figuurtje de lente ver beeldend als gave van oom van der Ha- wermeiren, en op een genikkeleerde étagère flikkerde het alfenide-rilver ginder in do kamer die suite maakte en. blonk de kri stallen f'Puitibom, al de kleuren van den re genboog weerkaatsend, met eene door deze materie alleen mogelijke, door niet anders te evenaren zuiverheid, de kom welke de Baet- sle's en Prudence haar op genen noodlottigen dag waarvan de herinnering nog niet ver zwakt! was, zoo grievend en vernederend had den gebracht. De vier zusters spraken geen enkel woord. Toen keerde de bode terug, vragend1 of do juffrouwen bij madame wilden binnengaan. Eén voor één volgden zij elkander door de ietwat smalle gang, Op het uiteinde, in een kabinet dat tot bureel was ingericht, aat Euphemie op een hoogen stoel voor een lessenaar, als een klerk, met een pen in de hand en- een rekeningboek voor rich. Zij ging nog een wijle voort, half luid eenige cijfers samen lie tellen en stond toen even op: „Ha! Lucette, Barbe, Aline!" zea ze, haai1 beurtelings de hand drukkend. Loulou kreeg een kus. En thans belde zij om stoelen, want er stonden er slechts twee: de hare en die van Gen til. „Gij ziet. dat ik mij nuttig maak en hem een oom-mies bespaar," pochte zij met zelf- welgevallen. Zi j zat weder op haar hoogen: stoel met het bock nog open voor rich en andere papieren verward op. den lessenaar en de pen in de hand er mode trommelend op het hout. Loulou was door Lucet te op den anderen hoogen stoel geheven. Aline had een piano- tabouret en Lucette een rieten stoel gekre gen, terwijl Barbe, guitig, te groot voor die lago zitplaats, "zich op een voetbankje had neergevlijd. „Gij woont hier schoon," merkt© Lucette op, niet wetend wat te zeggen, verlegen, met de -gansche klaarte van het. venster op zich. naar het lang, smal tuintje blikkend, en zij berouwde dadelijk dit gezegde, hetwelk hare onbekendheid met de plaats verried. „Vindt ge?" vroeg Euphemie verstrooid, als ware 't volstrekt niet vreemd, dat hare zuster na drie weken nu voor de eerste maal hier kwam. Op het rohoorsteenblad. stond een kleine penduul, het gezamenlijk geschenk, dat Lu cette van de respectieve, daartoe geplunder de spaarpotten van Rachel, Barbe en Aline gekregen had. De w ijzer wees vijf minuten na vier. Hel koffieuur! het uur der boterhammen voor de hongerige, jonge magen Maar van de hand, die nog altijd don pen houder folterde, werd geen. vinger op den knop der electrische bel gelegd. Zij wisselden eenige woorden van de wan deling, van het weder, Euphemie vroeg naar papa en mama, zich verontschuldigend, dat ze in een paar dagen niet gekomen was. Naar 't antwoord overigens een gunstig bescheid luisterde zij niet ,,Tu es bien pale, petite," sprak Luoette tot Loulou, van wier wangetjes de gerokte wandeling in de scherp© voorjaarslucht de kleur had doen verdwijnen„hebt gij hon ger veux-tu une tartiye?" vroeg ze met in spanning in hare moederlijke bezorgdheid voor haar troetelkind die driestheid wagend. ..Ja?" vroeg Euphemie als een zwak echo. Loulou schudde haaa* hoofdje, vaag van het. vertoeven onder een ongastvrij dak be wust. „Wij dineeron om zes uren, Gent-il ver kiest het," verklaarde Euphemie. „Veux-tu du laitl" drong Lucette korzelig aan. „Voyons, dis?" „Ja," knikte Loulou, de bekoring was te sterk voor hare lust. Edoch de thans gebelde dienstbode ver klaarde met schijnbare blooheid, dat er geen melk in huis was; madame wist het immers wel, gisteren hadden zij eene piut gehad, vandaag niet. Die verklaringen als eene wraak, ou- noodig en verwijt-in&luitend gedaan deden Euphemie blozen. „Genoeg, genoog, indien er geene is, valt er niet over te praten," zei ze met blik en gebaar de stoute buiten wijzend. „Blijf nog wat!" sprak ze, toen Luoette opstond. „Neen, wiji zijn ver van huis," zei Barbe. „En wij hebben nog devoirs (schrijftaak)," voegde Aline er bij. „Zegt aan mama, dat ik morgen of over morgen zal komen," beloofde Euphemie. En het vertrek had plaats. Lucette's gemoed verkropte. Bitterheid ontwaakte weder in haar binnenste. Dit ont haal bracht haar een ander in 'fc geheugen, een, dat over haar lot had helpen beslissen met het- zwaar gewicht, dat het in. de balans van. Connehaye's tekortkomingen had gelegd. Eén gierigaardHij was 't niet alleen op do wereld Zij wilde hare jongere zusteren niet in 'fc harnas jagen tegen Euphemie rij hield hare gereede uitvallen met zelfbeteugelrng in; maar de beklagende toon, waarop rij aan Loulou beloofde weldra te huis te zullen, zijn om koffie te drinken, zou aan oudere levens ei varenen genoeg verklikt hebben, hoe droe vig en ontstemd zij rich gevoelde. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1