JV#. 141. 4ds Jaargang. Dinsdag 21 November 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJNHEER CONNEHAYE. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: P«r S maarden yoor Amernfoortf 1.S3. Idem franco per poet. 1.73. Afzonderlijke nummers0.05. Dose Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentien, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 uur *s morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C<>. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIÉN f O.75. 0.15. Van 1—5 regels«t* Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf besi&an voordeelige bepalingen tot het horhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement Een* circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De nieuwe eieehen voor de Duiteche oorlogsvloot. Het nader komende tijdstip der opening van de zitting van den rijksdag kondigt zich aan, doordat langzamerhand de ontwerpen bekend worden van de maatregelen, voor welker tot stand komen de Duitscbe rijks- regeenng ditmaal de medewerking van den rijksdag vraagt. De marine-voordracht is reeds bekend gemaakt, de hervorming van de rijihs financiën zal spoedig volgen. De marine-voordracht is niet als een© ver rassing gekomen. Men jvist, dat zij komen zoa». De wet van 14 Juni 1900, die de orga nisatie van de Duilsche oorlogsvloot bepaalt tot in 1920, is voor de regeering een half écheö geweest. Van de door de regeexing voorgedragen sterkte waren zes groote en ze ven kleine kruisers, die bestemd waren voor den overzeeschen dienst, geschrapt. De rijks dag wilde het geld liever besteden voor het bouweu van eeme machtige pantservloot tot verdediging van de vaderlandsche kusten. Het marine-bestuur legde zich daarbij voor 't oogei blik neer, maar met het voornemen later op de zaak terug te komen. In Februari jl. verklaarde de staatssecretaris van marine, admiraal von Tirpitz, in de begrootingscom- irissi© van den rijksdag, dat hij voornemens was in het najaar aan den rijksdag een niemw plan tot vermeerdering van de vloot voor t-. leggen, waarin zouden voorkomen de in 1900 geschrapte groote kruisers, terwijl de kleine kruisers vervangen zouden worden door torpedoboot-divisiën, bestemd voor de verdediging van de territoriale wateren. Aan deze aankondiging beantwoordt het nu ingediende ontwerp tot wijziging van de vlootwet van 1900. Het eenige artikel van dit ontwerp bepaalt, dat het aantad schepen, in art 1 van de wet van 14 Juni 1900 ge noemd als uitmakende de Duitsch© oorlogs vloot, vermeerderd wordt met vijf groote kruisers, bestemd voor den buitemiandsohen dienst en met één grooten kruiser, voor het reserve-materieel bestemd. Het prijp geven van de zeven kleine kruisers beteekent niet eene vermindering van de financieel© eischende zes nieuwe kruisers, die nu wor den verlangd, zullen 165 millioen mark kos ten, nog 5 millioen meer dar de vroeger aan gevraagde dertien kruisers, waarvan de bouw kosten 160 millioen zouden bedragen Dit L intusschen slechts het kleinste deel van het nieuwe vlootprograanma, waarvoor de regeering de toestemming var den rijks dag verlangt. Dat programma omvat nog verschillende andere onderdoelen. De ver meerdering var de torpedoboot-divisiën noemden wij reeds. Verder zal de Duitsche oorlogsvloot niet achter kunnen blijven bij de andere, wat het in dienst nemen van onderzeesche booten betreft. Maar de grootste eischen vloeien voort uit liet grootere deplaoement, dat voor de, krach tens de bepalingen van de vlootwet te bou wen, nieuwe schepen wordt aangenomen; voor ©du linieschip zal het vermogen van wa terverplaatsing worden verhoogd tot 18,000 ton (nu is het voor de grootste 13,200 ton), voor de kruisers tot 15,000 ton. Daardoor zullen de bouwkosten van een linieschip voortaan 36 millioen mark bedragen in plaats van 25 millioen. En natuurlijk brengt de vergrooting van bet kaliber der schepen mede, dat het aantal bedieningsmanschappen zal moeten worden vermeerderd Bij de bouwkosten van de zes nieuwe groo te kruisers, die met de daarvoor benoodigde bemanning van rond 5800 koppen de blij vend© uitgaven met 20 millioen .mark zullen vermeerderen, komt dus nog heel wat meer. Tot het jaar 1917 moeten, op grond van de bestaande vlootwet, 18 linieschepen, 7 groote en 24 kleine kruisers op stape' worden ge zet, die met uitzondering van één linieschip en een kleinen kruiser allen moeten dienen ter vervanging van oudere schepen. Wan neer men daarbij rekent 24 torpedoboot-o.' ri- s»i' de 8 die nieuw worden verlangd daar onder begrepen en de 6 pantserkruisers van deze novelle, dan vloeit daaruit voor tie jaren 1906 tot 1917 als totale kosten vau aanbouw em bewapening voort 1578 millioen ruark. In vergelijking met de raming van 't oorsprv nke- lijke vlootpkim, beteekent dat eene vermeer dei ing der uitgaven mot rond 550 millioen Daarbij komeu verder de uitgaven ic-r on derzeesche booten, o.e in één jaar aan proef nemingen 5 millioen hebben gevorderd, de jaarlijikseihe stijging der algeaneene kosten met 4 millioen, de uitgaven voortvloeiende uit de vermeerdering van het aantal man schappen tot 1920 zal 't- getal manschappen geleidelijk moeten klimmen met 35,100 per sonen,, d. i. 13,000 meer dan bij de nu g 1- dende vlootwet was voorzien dan komt men tot een totaal bedrag- van 740 miljoen mark, dat meer benoodigd zal zijn. Dat zal zich in het volgende bcgrootingsjaar nog niet zoo sterk déen voelen voor 1906 is de ra ming slechts 18 millioen hooger dan voor het loopende jaar. Maar de stijging wordt spoe dig grooter; in 1909 zal zij 72 millioen be dragen en zij wordt ten slotte nagenoeg 100 millioen; het totale- bedrag van de marine- begiooting, dat in het loopende jaar 1903 is 233 millioen mark, zal \n 1917 .'jA 328 millioen. De „dure noodzakelijkheid" der verster king van de Duitsche oorlogsbloot zet <zirh dus om in eene aanmerkelijke verzwaring van lasten, die des te meer de ..rgentie doet. uitkomen van de hervorming der rij,l:s finan ciën, het andere hoofdnummer «_p het piiA- gramma van werkzaamheden der met 28 No vember beginnende zitting" van c!en rijksdag. Frankrijk* D© nieuwe minister van oorlog zal aan staanden Vrijdag, den, door de Fraoische Ka mer voor het houden van interpellatiën be stemden dag, voor een vuur komen te staan naar aanleiding van een niet beantwoorden militairen groet. Twee generaals hebben daar over eene hooggaande ruzie gehad. Minister Etiemno meende dit geschil te hebben bijge legd; hij had de generaals bij zich laten ko men en van den hoogst en in rang, generaal Brugère, de verklaring verkregen, dat in het wiet beantwoorden van den groet geen redeJi van beleediging voor den ander stakhij had dezen, generaal Percin, niet gegroet. Daarom werd van regeeringswego openbare mededee- ling gedaan. Maar een paar dagen later maakte een dagbladschrijver eene andere lezing bekend van wat generaal Blrugère tot den minister had gezegd, waaruit bleek, dat ao bedoeling om te beleedigen toch niet ge heel afwezig was geweest en dat generaal Brugère van eene verzoening met generaal Percm niet had willen weten, zoolang dezo stoud onder zekere beschuldigingen (betrek king hebbende op de verklikkingszaak) waar over ondanks de omlangs verleende amnestie nog volstrekt niet de spons is gehaald- Het gevolg hiervan is, dat generaal Brugère veertien dagen arrest heeft gekregen omdat hij geklapt heeft uit een vertrouwelijk ge sprek met den minister, wat, voor hem dub bel onaangenaam is omdat in zijn straftijd de bruiloft van zijne dochter valt. Deze groet, kwestie is nu eene zaak van hoog politiek gewicht gtworden, waarover de regeering in de Kamer tot verantwoording zal worden geroepen. De arbeid is thans op alle marinewerven in Frankrijk hervat, maar de stemming on der de arbeiders is nog ongunstig. Dit blijkt bijv. uit de berichten, die uit Toulon komen over botsingen tusschen de arbeiders die ge staakt hadden en hen, die geweigerd hebben zich bijl de staking aan te sluiten. De Fransche gezant te Washington beeft na een gesprek met den staatssecretaris Itoot verklaard, dat de toestand verergerd is. Frankrijk heeft aan president Castro een een voudig, duidelijk en verstandig voorstel ge daan, maar Castro heeft geen, bevredigend antwoord gegeven. De gezant voegde er bij, dat Frankrijk niet heel lang meer zou wach ten1. Denemarken. Kopenhagen, 20 Nov. In de ridderzaal van het kasteel Amalienborg werd de deputatie van den Noorweegschen Storthing door Ko ning Christiaan in tegenwoordigheid van prins Karei en prinses Maud ontvangen. De voorzitter van, den) Storthing, de heer Berner hield eene toespraak, aia,n het einde waarvan hij den Koning verzocht zijn klein zoon toestemming te verleen en tot liet aan nemen van de Koningskeuze. Koning Chris tiaan antwoordde toestemmend en las eens toespraak voor, waarin hij deed uitkomen, dat de jonge Koning en Noorwegen, dank zij gemeenschappelijke herinneringen, elkaar niet vreemd zijn. Hij drukte de hoop uit, dat de reeds bestaande banden nog nauwer toegehaald zouden worden, niet alleen in het belang van Noorwegen, maar in dat van alle volken-van het noorden. Toen de vorstelijke personen na de ont vangst op het balkon kwamen, begroette de volksmenigte lien met luid gejuich. Een* batterij gaf saluutschoten. Te 12 uur reden Koning Haakon en de Koningin in een gouden koets naar hun paleis. Hier bracht de deputatie aan Koning Haakon den groet en den gelukwensoh van liet volk van Noorwegen over. Koning Haakon antwoordde daarop, dat- hij dief geroerd was door den eersten groet van de Noorweegsche volksvertegenwoordi gers. Het volk sohonk hem door zijne ver kiezing een vertrouwen, dat, naar hij hoopte, steeds zou toenemen naarmate het rijpe ge malin en hem beter zoude leeren kennen. Hij had een volksstemming gewenscht, omdat bij de zekerheid wilde hebben, dat het volk en nie* eene partij hem tot Koning wenschte. Hij zou zijn leven wijden aan het welzijn van Noorwegen zijne leus zou zijnAlles voor Noorwegen." 's Avonds bad in het kasteel een gala diner plaats, waarbij Koning Christiaan een dronk uitbracht op het Noorweegsche volk en het Noorweegsche Koningspaar. Kaning Haakon antwoordde met een dronk op den Koning van Denemarken. Hij verklaarde, dat hi* het voorbeeld van zijn geliefden grooi vader zou trachten te volgen, en dat ztjii innigste wensoh was, tusschen het Noor- .-cbo volk en hem denzelfden band van ver trouwen te scheppen, die tusschen den Ko ning van Denemarken en diens volk bestaat. Zweden. De regeering heeft door hare gezanten aan de buitenlandsche regeeringen laten mede- deelen, dat van 1 November af de vlag van de Zweedse he oor logs- en handelsmarine de volgende verandering heeft ondergaanHet unieteeken, dat zich tot dusver in beide vlaggen in den bovensten hoek bij den vlaggestok bevond, wordt vervangen door een blauwen rechthoek. De Zweedsche vlag zal daarmee het uiterlijk van vroeger krij gen blauw; met het gele-kruis. Noorwegen. Aan de stemming ter benoeming van prina Karei van Denemarken tot Koning van Noorwegen gingen vooraf korte verklaringen van woordvoerders der partijen, die bij de volksstemming voor de republiek waren op gekomen. Ds. Eriksen (socialist) verklaarde, dat rij ne partij voor het voorstel van den president om prins Karei t© kiezen zou stem men, omdat door het gevallen besluit het koningschap reeds was bepaald en er geen aanleiding was anders te stemmen. Staats- advocaat- Cast berg (republikein) verklaarde, dat hij en zijne geestverwanten den wil van het volk zouden eerbiedigen. Spanje. Madrid, 20 Nov. De minister van financiën diende de begrooting voor 1906 in; waarbij met groote inspanning er naar gestreefd is het evenwicht tot stand te brengen tusschen inkomsten en uitgaven. De uitgaven bedragen 965,318,653, de ontvangsten 1,010,837,296 pesetas. De uitgaven rijn verminderd niet 3.593,458 pes., de ontvangsten wijzen ten vermeerdering aan van 10,770,457. Rusland. Petersburg, 20 Nov. Naar het fcelegraaf- agentschap meldt, zal de door de ukaso vanj 2 November, in verband met het onderbre ken van liet spoorwegverkeer, bevolen ver lenging van den termijn voor de wisselpro testen thans ook tot Polen uitgestrekt wor den, waar bijzondere bepalingen omtrent de wissels van kracht zijn. De oorrespondent van de Daily Telegraph berichldat in den ministerraad het begin sel besproken werd, om den tegenwoordigen Staatsraad, die thans bestaat uit ministers en ex-ministers en die een zeer beperkte adviseerende macht heeft, met den samen te roepen Doema in eetne verhouding te brengen als die van eene Eerste tot eene Tweede Kamer, en den Staatsraad dus wetgevende macht toe te kennen. Witte stelde voor de helft dei leden van deze nieuwe Kamer da delijk te doen verkiezen uit de leden der zemstwo's, geestelijken, hoogleeraren en koop- liedea. De debatten in den Staatsraad over dit voorstel waren zeer heftig, doch Witte's ver dediging was zoo krachtig, dat men voor ziet, dat binnen een paar dagen dit voorstel wet zal worden. Moshm, 20 Nov. In het Zcuns two-con gres werden heden de beraadslagingen over de verhouding tot de regeer.ng van graaf Witte voortgezet. De meeste sprekers advisserdoi- der regeering. mits onder zekere voorwaar den, een votum van vertrouwen le schen ken. Als bijdrage tot de geschiedenis van het einde der staking verdient nog de mededee- ling van den correspondent van de Temps te Petersburg vermelding, dat de werklieden waren uitgenoodigd den 2Oen den arbeid te hervatten. Als zij zich daaraan niet onder wierpen, zouden de fabrieken en werkplaat sen gesloten worden. Daarover had de regee ring zich vooraf met de patroons verstaan. Na do sluiting zou men geen vergadering of samenscholing in of voor de werkplaatsen toelaten. Wat de door de poet- en telegraafambte naren georganiseerde beweging betreft, be dreigde een bevel van den minister van bin- nonlandsche zaken iederen ambtenaar, die daaraan deelnam, met ontslag. Daartegenover heeft de ministerraad, op gemotiveerd advies van de graven Witte en Scilski, rich voor den werkdag van negen uren verklaardde invoering van dien werk dag kan dus beschouwd worden als eene be klonken zaak. Uit Londen wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat men daar den toestand in Rusland ernstig inziet niet zoozeer om de staking waarvan men het spoedige einde reeds voor zag, maar vooral wegens den klaarblijkelijiken schrik, die zich heeft meester gemaakt van de bemiddelde standen en van de beurs in Rusland. Ook de berichten over de slechte verzorging van de nog in Mandsjoerije staan de troepen en het vertraagde ontslag van do reservisten maken op hen, dien den toestand van verre gadeslaan, oen ongunstigen indruk. Een© dépêche van de Chicago Dai'.y News be richt van rustverstoringen, die daar zijn uit gebroken wegens de slechte behandeling van de soldaten door hunne officieren. Tw o offi cieren rijn. dood geschoten ©n eene wijd ver takte muiterij moet aan het uitbreken zijn. Ook dezen zegsman, weet te berichten van slechte verpleging en ontoereikende kleeding van de manschappen. Central News seint nit Odessa dat de bo- •n reu op do schepen van de - v'«v /loot weer roerig zijn. Vijiftienhondeid vudeti er mof muiter:: dreigen. Admiraal Tsjoeknin heeft 3000 man troe pen naar Sevastopol ontboden, om het plaat selijke garnizoen te versterken. Uit Petersburg komen ook slechte berich ten over de stemming onder de matrozen van de vloot- Turkije* In de regeeringskringen te Weenen l©gt men, volgens een bericht in de Köln. Ztg er nadruk op, dat de nota van de mogend heden. aan de Porte over de financieele her vorming in Macedonië niet het karakter heeft van een ultimatum. Er is verzocht een spoe dige aanneming van de eischen. maar daar voor is geen termijm gesteld. Wel zal het bij eenkomen van het international© eskader in de haven van Piraeus en het vertrek naar Mvtileno bepaald den. 22en Novem.ber schieden. Men verklaart bovendien, dat er geen plan bestaat op eene blokkade, die de mogendheden zelf zou benadeelen, maar al leen op bezetting van het belastingkantoor, op welks inkomsten besla- zal worden gelegd. Kreta. Do Agenzia Stefani bericht uit Kanea, dat wanneer de onderwerping van de op standelingen zal geschied zijn, zij allen vol ledig begenadigd naar hunne woonplaats zul len terugkeerenalleen rij, die zich aan mis drijven tegen het gemeen© recht hebben schuldig gemaakt, en do deserteurs blijven van de gratie uitgesloten. De aanvoerders en de voornaamste deelnemers aan den op stand maken toebereidselen om naar Grie kenland to verhuizen. 86 DOOR VIRGINIE LOVELING. Op een Zondagnamiddag heel vroeg nog, verscheen Connehaye met een feestelijk ge laat. Hij kwam er nooit op dit uux en had ook een buitengewoon voorstel te doen hij wilde namelijk met die dames een toertje in open rijituig door 't omliggende maken. De dag was zoo mooi, alles stond in lentedos, dat zou haar bedden genoegen doen te zien, dat zou haar verkwikken, het was een bad van lucht, een gezondheidstochtje, zeide hij. „Och, och," de verlamde dame was onver wachts overvallen, wel geneigd tot eenige af- wiseling, nu zij er de mogelijkheid toe inzag, bang echter voor de moeiel ijk heden eener persoonsverplaatoing, aan haar zetel, aan hare plaats bij de tafel onbewust' verkleefd als sommige gevangenen aan hunne cel, wan neer het oogenblik aanbreekt waarop ze die verlaten moeten. „Gauw, gauw!" drong de begunstiger aan, „er is geen tijd te verliezen, het) open rijtuig wacht!" en hij keek op zijn zakhorloge, „het is bij het. uur genomen., elke verloren, minuut kost geld Hij zelf duwle haar in den rolzetel voort langs het gangetje, gevolgd door de blijde Malvina. Beiden hielpen haar in 't rijtuig en het ging er op los door de straten, waarvan de trc^oirs van wandelaren wemelden... Wat gaf hij nu nog om heti oordeel of dé vooroordeelen der menschen Connehaye zat op de bank, met den rug naar den dissel gewend, met moeder en doch ter voor zich. Hij lachte haar beurtelings aan met de vreugdevolle bewustheid andiereai vreugde te verschaffen; zijne bruine oogjes blonken; de hoeken van rijn mond waren naar om hoog, zoodat dé punt van rijn neus er nog meer scheen naar toe te hangenrijn on gunstig aangericht was zoozeer door een in wendig liefderijk gevoel verhelderd, dat het iets aandoenlijks verkreeg en sympathie wek- to. Met zij.ne twee handen drukt© hij eens opgetogen de twee knieën van mevrouw van de Kapeile en er lag iets van zegepraal in de blikken, welke hij afwisselend op haar en de voorbijsnellende huizen wierp, als wou hij zeggen„Ziet ge 't nu, dat ik tegen geen uitgaven op rie, als 't er op aankomt u op een genot te vergasten Al zijn kinderlijk enthusiasm© was er ech ter noodig om hem met eene zekere blind heid aangaandè haar uiterlijk te slaan: te huis, in de kamer of zelfs in het tuintje on der 't beschaduwend groen, sprong haar ver val niet zoo in 'fcctog ;maar hier in de scher pe klaarte van den lentedag, in 't midden der feestelijkheden van de natuur, tusschen een uitgedoste Zmi dagsmenigte, deed ze rich al9 een menschelijke ruïne voor naar lichaam geest en kleederdracht. Haar eenigsrins roe geworden manteltje was kaal, haar hoed dien in jaren niet meer bad opgezet, kon met dien besten wil der wereld voor geen modél der nieuwe mode doorgaan haar wangen waren ingezonken en werden onder de uitputtende werking, welke de open lucht soms op ver zwakte gestellen teweegbrengt, al blocker en bleeker. Haar oog dwaalde weifelend en ver wonderd1 rond, zoo verrast en getroffen door al bet sinds zeer lang nieti meer geziene, dat het haar een schijn van dwaasheid, nagenoeg van verstandsverbijstering gaf. Malvina daarentegen, geenszins kostelijk maar smaakvol aangedaan, was een harmo nie© rend beeld met de alom groenende en bloeiende omgeving, getooid met de nog niet) verflensende frischheid barer zes en twintig jaren. Het rijtuig doorkruiste volkrijke voorste den, armer kwartieren en rolde weldra langs een hoogliggenden dijk trusschen uitgestrekte weiden, ouider het diahtbebladerd loof van. lindeboomen. Eenzame meersch-vogelen, waarvan men. den naam niet kent, doch hot eenvormig klankloos lied op hetzelfde tijdr stip, op dezelfde plaatsen hoort, hieven or hun zangtoon aan. In het dorp Ploegveld©, over de brug, bleef het paard van zelf uit gewoonte stilhouden. Daar is name lijk eon buitenherberg meti tal van open. prieeltjes, aan dén boord der Leie, een liefe lijk uitzicht over de weilanden opleverend', waar des zomers het stadsvolk naar toe stroomt en ham, krentenbrood, paling en vooral waterzooi het lievelingsgerecht der streek, gegeten wordt. Tot het vergasten zijner genoodigden op zulk een duren scho tel, strekte zich de vrijgevigheid van mijn heer Connehaye niet uit Héti was overigens snel op voorhand geschikt dat hijf bij de da mes in de Ooebergerstraat dineeren zou. Het paard' moest echter wat rusten, bet geen hom ongeduldig deed worden, en zijn Gezoden riviervisch. uurwerk raadplegend, vroeg hij aan den koet sier, dfe intusschen oen halve pint bier ge kregen had, of er tijd zou wezen om langs Vroden en Muilem een omweg makend, te zes uur terug te zijn. Deze knikte en de rijtoer werd weder aan gevangen^ Om zes uren zaten de drie tehuis aan het maal. Connehaye's lichte bekommernis ovor het noodeloos verspild© geld ondergaande in een zee van gelukzaligheid, met het besef der rijke vergelding aan dankbaarheid, welke van twee blijde aangerichteni op hem was teruggekaatst. De tocht had hem ook licha melijk verkwikthij voelde kracht in do leden, frischheid op 't gelaat, gezonden eet lust. De lucht had hen wat' vermoeid of allo3 wat men aan elkander mede te deelen had, was uitgepraat. Er werd weinig gesproken. Zoodra het licht brandde, stak hij ©en halve sigaar op, die hij zorgvuldig eerst met) rijn pennemes in twee had gensneden, coi do geurige rook verspreidde rich met den op- wekkenden geur der koffie wa.rm en huislijk door de kleine kamer. Malvina, lui van aard, zat met eon revue voor zich, die ze wol had opengelegd, doch waarin ze niet keek. Connehaye was verdiept in droomen, die voor de eer,-te maal sinds rijn wedervaren met Luoette iet6 behagolijks hadden, als een sussing van. smart, een over weldigend, weldadig gevoel van leed vergeten, van troostbegin, eene zorgelooze vrijheid van geest, dio hij in lang niet meer kende. Malvina hield hare blanke hand naar hem uit. Hij nam ze in de zijne. Het deed hem goed. Hij had behoefte niet alleen aan ge negenheid, maar aan uitwendige betuiging er van. „Zult gij nog dikwijls met ons uitrijden?" vroeg ze, hare erkentelijkheid zelfzuchtig in nieuwe eischen uitend. En Connehaye, altijd hare hand vasthou dend, zei glimlachend: „Ja, vau tijd tot tijd." Mevrouw van dé Kapeile hadl het hoofd diep op de borst laten zakken, zoo diep, dat niets van liaar gelaat meer te zien was. Zij sliep. Do beiden bemerkten het met welgeval len. Zij zwegen om haar niet te storen en deden elkander een guitig toeken met het hoofd. „Het uitwerksel der zware lentelucht ze ker." En nu konden zij zich niet meer inhou den van lachen, wanneer een aanvankelijk zwak, doch allengs duidelijker wordend go- ronk van onder dat gebogen hoofd uitkwam. Heit werd luidruchtiger en fcrpaald te sterk. Malvina, welke Connehave h'er nog im mer als een gast behandelde, geraakte ver legen bij het aanhouden vau dat weinig har monieus nagerecht-conoert. „Mama, gij ronkt!" waarschuwde ziji hare moeder, eene hand op de schouder leggend. Een verslikkend gesnork was 't eenige antwoord hierop. „Mama, mama!" kreet Malvina. het neer hangend hoofd achteroverhellend. „O, mon Dieu mon Dieu!" kreet Conne- hayo met opengespalkte oogen ©n ©en plot selinge revelatie van den neteligen toestand. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1