JH°. 143. 4" Juarguiig Woensdag 22 November 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJNHEER CONNEHAYE. AB0KNEMENTSPRIJ3s Per 3 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers - 0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentien, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTEHTEËIf Van 1—5 regels••...f 0.75. Elke regel meer- V.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeeliffe bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eeuw circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Een werk van verzoening in Oostenrijk. Er wordt in Oostenrijk veel geschreven over verzoening, maar gewoonlijk zijn de stemmen van hen, <iie zich inspannen om in den dikwijils hoog gaande n rassen strijd bemiddelend en vredestichtend op te treden, gelijlk die van den roepende in den woestijn. Dej te blijjdier is de verrassing, die nui uit het kroonland Moravië gekomen is. Daar beeft men ditmaal eens gehandeldmen heeft de handen ineen geslagen tot het ver lichten van eene daad. In den landdag van Moravië is, met in stemming van de beide partijen, Czechen en Duitschers, een nieuw organiek statuut tot regeling der samenstelling van den landdag tot stand gekomen. Dat is een werk van langen adem geweest; van 1898 af was men er aan bezig. Maar men is het ten slotte toch samen eens geworden, ofschoon het vraag stuk m Moravië bijzonder ingewikkeld is. Nergens aijin de twee volksstammen zoo door een gemengd als in Moravië, waar op het platteland kleine Duitsch© minderheden in Czechische meerderheden en in de steden Czechische minderheden in den Duitschen kern geklemd zitten. Don 14m Februari 1898 besloot de landdag, tot verkrijging van den nationalen vrede, eene permanente com missie in te stellen. Deze commissie heeft met afwisselend, geluk gewerkt, totdat zij voor weinige weken, in een oogenblik van bijzondere verbittering der hartstochten, moest worden ontbonden. Maai- de bijna vol tooide arbeid, dien deze commissie moest la ten liggen, is gelukkig door anderen weder opgeva:- en nu komt, wel ©enigszins bij ver rassing, het bericht, dat de landdag het niewwe organieke statuut heeft aangenomen. De beteekenis van dit besluit wordt door een correspondent van de KÖln. Ztg. aldus geschetst „Dit resultaat is bovenal de verdienste van de Duiitschers, van hunne moreel en politiek niet genoeg te waardeeren zelfver- looochening; want zij zijn het, die de macht, welke zij tot dusver in handen hadden en die zoL.der hunne toestemming hun niet ont nomen kon worden, vrijwillig prijs geven en om des lieven vredes wille aan de anderen overgeven. Waar zag men oodt iets dergelijks in den strijd tusschen twee volksstammen? De nieuwe toestand in den Moravischen landdag zal aan de Czechen de meerderheid verschaffen en voor den afstand van de macht hebben de Duitschers enkel bedon gen, dal zij gewaarborgd zijn tegen nationale verkrachting. De nieuwe regeling handhaaft de bestaande indeeling en voegt aan de be staande curiën van het groote grondbezit, de steden en kamers van koophandel en het platteland eene nieuwe algemeene curie toe tot bevrediging van de aanspraken der werk lieden, naar het model van de algemeene curie in den rijksraad. De hoofdzaak bij de nieuwe regeling is echter, dat de kiezers in nationale kadasters verdeeld worden. Op deze wijze kan het niet meer voorkomen, dat Duitschers en Czechen in een kiesdistrict vijandig tegenover elkaar staan. De nationale strijd zal nu reeds bij de samenstelling van de kiezerslijsten uit gevochten worden, en het moet nu blijken, of daarbij de verwachtingen van den uitvin der van dit stelsel zullen worden verwezen lijkt. In Moravië spelen de Joden eene groote roldie zullen nu moeten opteeren voor de eene of de andere natie. Bovendien zijn er een groot aantal nationaal gemengde familiën Aan de indeeling van de kiezers beantwoordt de verdeeling van de manda ten S3 krijgen de Czechen, 66 de Duitschers. In alle besluiten, waarbij de eenvoudige meerderheid voldoende is, hebben de Czechen de overmacht. De beveiliging van de Duit schers tegen hunne nationale verkrachting bestaat hierin, dat voor een besluit in spe ciaal vermelde punten, die tot dusver een onderwerp van nationalen strijd waren, dit zouden kunnen worden, de helft plus één van de stemmen niet "meer voldoende is. Het organieke statuut van den landdag, de inrichting van de beide bestuursorganen, die het geza^ hebben over het onderwijs en over de cultuur, de regeling van liet gebruik der beide landstalen, de vereeniging of splitsing van gemeenten zijn geplaatst onder bescher ming van de bepaling, dat voor wijziging gevorderd wordt eene meerderheid van twee derden bij aanwezigheid van vier vijfden der leden. Ook de samenstelling van het landsbestuur wordt zoodanig bepaald, dat het aandeel van elk der beide nationaliteiten daarin is vastgesteldde Duitsohe en de Czechische groote grondbezitters kiezen ieder een lid, de overige Duitsclie leden kiezen twee, de overige Czechische leden vier afge vaardigden." Zoo ziet de nieuwe regeling er uit, die in Moravië tot stand gekomen is. Hoe zij in de praktijk zal wei-ken, zal de toekomst moeten leexen In ieder geval is ziij ingegeven door het loyale streven, oan aan ieder der partijen te gever wat haar in billijkheid toekomt. Dnitschland. Berlijn, 21 Nov. De minister van j.i.—oie Schönstedit is op zijn verzoek van zijn, ambt' ontheven. De president van het „Oberlan- des gericht" te Breslau, Beseier is tot minis- tea- van justitie benoemd. Berlijn, 21 Nov. De Nordd. Allgem. Zeit. bevat een artikel over de voorgenomen fi- nancieole hervorming, waarin wordt mede gedeeld, dat ter dekking van de nieuwe rijksuitgaven, ten bedrage van 220 tot 230 millioen Mk., nieuwe rijksbelastingen wor den voorbereid, waaronder verhooging van de invoerrechten naar liet gewidhb op ruwe tabak en een belangrijk hoogere belasting op geïmporteerde fabrikaten, inzonderheid op sigaren. Ook do inlandsche tabak wordt, naar evenredigheid, hooger belast. Voor het ar tikel sigaretten denkt men over een belas ting op sigarettenpapier en een aanzienlijke verhooging van het invoerrecht. De opbrengst van de belastingen en ver- hoogingen van de rechten voor tabak en sigaretten wordt op luim 40 millioen Mark Engeland. Londen, 21 Nov. Op bevel van den Koning zal het hof gedurende veertien dagen in den rouw gaan over groothertog Auolf van Luxemburg. Noorwegen. De Koning van Denemarken heeft be paald, dat eene vlootafdeeling onder com- j mando van vioe-admiraal Wardel, bestaande uit het koningsjacht Danebrog, bet pantse.. - j schip Olfert Fischer en den kruiser Geiser het Noorwecgisohe Koningspaar naar Noor wegen zal brengen. Aanstaanden Maandag, dien 2Ten Novem ber, zal Koning Haakon in den Storthing den eed van trouw op de grondwet afleggen. In de toespraak, die de Deen&ahe kroon prins hield bij| de ontvangst van de deputatie van den storthing, zeide hij dat 1 b nee-on mogelijk en onnatuurlijk zou zijn, wanneer bij haar bij deze gelegenheid niet zou ver zoeken hun ouden Koning gedachtig te ziiin, wiens gedachten thans zeker met weemoed hier vertoefden. Hij hoopte, dat het dezen thans, nu de unie ontbonden was, een troost zou zijn, dat- zijn neef tot Koning van Noor wegen was gekozen, wiens gansche streven er op gemunt zou zijn, de losmaakte staats rechtelijke banden door een oprechten vriend- sciiaosband tusschen clto beide volken te ver vangen tot geluk en zegen voor de drie rijr ken van het noorden.. Rusland. Moskou21 Nov. Heb congres van de zemstwo's en stedelijke doema's zette heden, de beraadslagingen voort over de tegenover het ministerie-Witte in acht te nemen hou ding. Een besluit werd nog niet genomen. De Poolsah© sprekers Dbo rotworsky en. Lednitziky drukten hunne bereidwilligheid uit om zdeh meb de Russen te verstaan, wan neer de staat van beleg in Polen, werd opge heven en het gebruik van. de Poolsche taal in de scholen en in het bestuur wordt inge voerd. De Polen wenschen zelfbestuur, maar geen afscheiding van Rusland. Stadhowitsoh, uit Jalatz, verlangde alge meen stemrecht voor de rijksdoamaverkiezin- gen en afschaffing van de doodstraf. Dan was hij voor ondersteuning van de regeering. Prins Wolko-nsky en Klimow, bedden uit Rjasan, spraken ten gunste der ondersteai- ning van graaf Witte. Dit deden ook do adelsmaarschalk Sbaohowitsöh en prins Paul Dolgoroeky. De laatste zeide, dat men er zeker van kon zijn, dat het ministerie-Witte nu geene stappen achteruit aal doen. Alle verdere sprekers ontwikkelden de zelfde gedachten. Alleen Stsohepkin zeide, dat het ministerie-Witte moet worden weg gevaagd of gedwongen do door den Keizer verleemde vrijheden binnen drie dagen aan het land te geven. Warschau, 21 Nov. Do in Petersburg ver toevende Poolsohe afgevaardigden maken eene verklaring bekend, waarin het standpunt van de Poolsche partijen uiteengezet wordt. Volgens deze verklaring wenschen de Polen een, zich zelf besturend deel van het rij.k te zijn, maar dienkon zij niet aan losscheuring van Polen van het Russische rijk. Zij wen schen hun eigeni landdag in Warschau to hebben, maar ook in den rijksdag vertegen woordigd te zijn. Volgens een bericht uit Moskau gaan alle bladen voort de Poolsohe kwestie te behan delen en doen zij hun best- de regeering to bewijzen, dat in den eisch van zelfbestuur voor Polen niet het streven ligt om zich af te scheiden. Het boeren-oongres, dat gelijktijdig met het aemstwo-congres wordt gehouden, wordt door 300 afgevaardigden bezocht. Uit allo redevoeringen, die er gehouden worden, klinkt veroordeeling van de tooneelen van moord en plundering, die door kunstmatige middelen worden veroorzaakt en zich niet alleen richten tegen de kasteelen der land- heeren, maar ook tegen de hoeven van wel varend© boeren. Inzonderheid in het gouver nement Tschermigow reageer en de boeren daartegen door de lynch justitie. Iedere brandstichter, die in handen van de boeren valt, wordt opgehangen. De schuld van het gebeurde wordt aan do landelijke bestuurs organen toegeschreven. De boerenbond over weegt de oprichting van een eigen veilig heidsdienst en van een orgaan tot behande ling van boerenkwestiën. Over de muiterij, die te Nagasaki is voor gevallen aan boord van de transportsche pen Wladimir en Woronesöh, wordt opge merkt, dat men hier niet te doen heeft met werkelijke gevangenen, maar met matrozen van de gedurende den oorlog in vreemde ha vens geïnterneerde oorlogsschepen, die nu naar Wladiwostok gebracht zouden worden, om daar deel te nemen aan het herstel van de ruet. Daartoe schijnen intusschen Russi sche matrozen,, te oordeelen naar wat is voorgekomen, bijzonder ongeschikt te zijn. Bij het gebeurde te Wladiwostok moeten ook de groote magazijnen van de firma Kunst en Albers vernield zijn, eene Duifscho firma, die het grootste en invloedrijkste han delshuis in Siberië drijft. Onder de Russische troepen in Oost-Azië moet overal eene zeer gevaarlijke gisting heersohen. De menschen verlangen, dat zij naar Rusland zullen wor den teruggebracht. Volgens een bericht uit Ja.pa.nsch© bron, is Wisdiwostok voor de helft platgebrand. Vierhonderd soldaten van het garnizoen zijn gesneuveld en generaal Kappelc is onder de vermisten. Me.r schat de schade op 50 millioen roe bels. Do uit Charbin ontboden soldaten lie pen naar de oproermakers over. De .Standard verneemt uit Nagasaki, dat de opstandelingen nog steeds de baaa zijn in Wladiwostok. De oproerige beweging zou zich over het geheel© leger in Mantsjoerije uitbreiden. Turkije. De Russische regeering heeft in eene nota, aan de Porte met kracht geprotesteerd tegen het aanleggen van versterkingen aan den ngang van den Bosporus en op ©enige pun ten van de kust aan de Zwarte Zee. De nota verklaart, dat Rusland liet als eene onvrien delijke daad zal opvatten, indien die aanleg niet zoo spoedig mogelijk wordt gestaakt, en dreigt, dat de regeering van den Ozaar andera de onmiddellijke uitbetaling zal eiscben van de achterstallige schadevergoeding aan Rus sische onderdanen ten bedrage van 650.000 pond, benevens 6 proc. rente, terwijl ze bij wanbetaling eenige punten der Turksche kust zal bezetten. In diplomatieke kringen te Konstantino- pel beschouwt men dezen eisch als onaanne melijk. Rusland heeft volgens het verdrag riet het recht onmiddellijk betaling van deze schadeloosstelling te eisch en en de ver sterkingen aan den Bosporus zijn noodig voor de veiligheid van Turkije. Met de vloot-demonstratie wordt nu ernst gemaakt; de oorlogsschepen, die besteand zijp om daaraan deel te nemen, bevinden zich op weg naar den Piraeus, waar zij zich den 22en November, dus morgen, zullen ver zamelen Vioe-admiraal von Ripper, de Oos tenrijk? che vlootvoogd, die bestemd is tot opperbevelhebber van het vereenigde eskader, zal dan heden avond aankomen met zijn vlaggescihip St.-George en den kruiser Szige- toar. Do Piraeus is, zooals bekend is, de haveni van Athene, ligt 7 K.M. ten zuidwesten van de Grieksche hoofdstad en is door twee spoorwegen en een tramweg met deze ver bonden De baai van Piraeus is door het 86 M. hoog» schiereiland van Munychie van den baai van Phaileron van de Saronische golf gescheiden. De haven zelf is voortreffelijk, maar wel wat kleinzij is weinig meer dan een vierkanten Kilometer groot. Wanneer dus handel ©u verkeer niet zullen worden belemmerd, dan zal de internationale oor logsvloot, die waarschijnlijk uit vijftien oor logsschepen vijf divisiën, elk van drie schepen aal bestaan, bezwaarlijk in haxa volle sterkte in de baai van Piraeus voor anker kunnen gaan. Het is aan ©enigen twij fel onderhevig, of eene zoo aanzienlijke vloot in de wel wat nauwe haven van Piraeus zal kunnen binnenloopen, manoeuvreer en en an keren. Daarentegen biedt de baai van Pha- leron eon even gunstige als ruime, veilige en voor winden beschermde ankerplaats met minstens 10 a 12 vademen diepte. Aan de westzijde van de haai van Phalerooi, dio van het station Hagios-Georgios uit zoowel met der Piraeus als met Athene door spoor wegen verbonden is, bevinden zich nog de twee kleine baaien van Munychia en Zeu, die bl: zwaar weer al9 v luchthavens kunnen worden gebruikt. Zoodru de internationale vloot hare ver eeniging heeft voltrokken, de noodige mili taire en diplomatieke formaliteiten zijn vol trokken en het gemeenschappelijke program ma van actie in den admiraalsraad is vastge steld, zal het demonstratie-eskader zich naar het eiland Lesbes begeven, hetgeen ongeveer tegen het einde van deze week zal geschieden. Dit eiland, dat aan de westkust van de IClein-Aziatisohe provincie Anatolië gelogen is, keet bij een oppervlakte van 1750 K.M.2 125,000 meest Grieksche inwoners. Twee rui me baaien, die van Kallori in het zuiden en die va;' Jero in het zuidoosten, bevatten goede ankerplaatsen. Mytilene en Potamos zijn de grootste steden. Voor d© demonstratie-vloot is de groote waarl.;- van Lesbos minder gelegen in de Turkseh< belastingkantoren:, <lie men mili tair bezetten wil, dan in de strategisch© lig ging van het eiland. Omstreeks 80 K.M. scheiden Lesbos van een der belangrijkste eu rijkste havens van Turkije, Smyrna, waar van de blokkade voor het Osmanischo rijk veel gevoeliger zou zijn dan de inbeslagne ming van de invoerrechten op Lesbos en spe ciaal van Mytilene. Op slechts 100 a 120 K.M. afstand van Lesbos bevindt zich de zuidwestelijke invaart van. de Dardanellen, de toegang tot het meer van Marmara naai den. Bosporus, Koustantinopel en Skutari. Het Marmara-meer met de kusten van Europa en Azië, die het insluiten, en de bedde wereld-zeestraten, de Dardanellen en dem Bosporus, vormen echter het hart van het Turksche rijk. Marokko. De Spaansche gezant heeft in opdracht van. zijne regeering aan het maghzen den löen December voorgesteld als aanvangster- mijn van de conferentie van Algecnraa en de toestemming van den sultan hiervoor ge vraagd De D'uitsche gezant en Fransche zaak gelastigde zullen deze stap ondersteunen. Men neemt in de wel ingelichte kringen van Tan- ger aan, dat de Maxokkaan&ohe regeering geen© be-zwaren zal maken tegen het bijeen komen van de conferentie op 15 December. 37 DOOR VIRGINIE LOVELING. De lamme vrouw was doodsbleek, hare oogen waren gesloten, haar mond hing open, water zijpelde van hare blauwe lippen. „Zij sterft, zij sterft," huilde Malvina ra deloos, met hare ontzenuwde moeder in hare amen. „Neen, neen, zij beweegt nog," zei Conne haye, wat inderdaad het geval was. Hij had nog t egjen w oordi gheid van, geest genoeg om aan de meid te roepen „Gauw, gauw, om den dokter!" Hij was daar eerder dan men had durven hopen en toch te laat, dokter Serbruins, de zwager van Lucette. Mevrouw van de Kapelle was Malvina ontzonken en lag half over de armleuning van haren zetel. Het was een hachelijk schouwspel maar geenszins bij machte om eon geneesheer to ontroeren. Connehaye in tegen deal, niet vertrouwd met den dood, verkeerde in een staat van buitengewone ontsteltenis „Angèle, Angèle!" kreet hij, met de mis vormde hand ruw gedrukt in de zijne, de hand, die hij zoo dikwerf en zoo omzichtig gewoon was aan te raken. „Angèle, hoort gij' mij?" riep hij aan haar oor, terwijl Malvina op de canapé lag tel snikken. „Nog een enkel woord, Angèle, nog een blik!" smeekt© hij, en dan, onbevredigd in zijn eisch ging hij voor den dokter staan „Red haar, red haar!" beval hij' als een geest met verwilderde oogen. Hij scheen Ser bruins niet te herkennen of er zich ia de ontzetting dezer gebeurtenis niet over te be kommeren of hij van hem gekend was. Serbruins deed een stillende beweging roet de hand: bedaar, om Godswil, bedaar!' sprak hij. „Het is mijne schuld.!" riep Connehaye, ,,ik heb haai- doen uitrijden, ik heb haar krachten overspannen, dokter red haar, ik kan zonder haar niet leven!" „Zij is dood!" was het eenvoudig© ant woord. Maar nu onder het hooren van Malvina's aangrijpend gesiuk, begon Connehaye met d© gebalde vuisten op zijn voorhoofd te slaan, onverstaanbare weeklachten uitend. „Bedaar," zei nogmaals Serbruins, be vreemd over die wanhoop, geene andere troostwoorden vindend dan„Het is een© vrouw van jaren, zij leed aan hartkwaal, een aderbreukZij' ging u toch zeker zoo na niet aan om zulk ean misbaar te maken?!" voegde hij er met iets van geringschatting in den toon bij. „Niet?" vroeg Connehaye, als een aanran ding, in de overmaat van zijn wee, schier aL dreigend op den arts toetredend. „Ik denk het tenminste," sprak deze, ach ter uit wijkend. „Ha! zij ging mij niet aan!" schreide Connehaye verontwaardigd. „Wie is ze dan?" vroeg Serbruins be nieuwd. „Mijn zuster, mijn eenig overgeblevene, veel oudere zuster!" antwoordde bij' op tee- deren toon. „En dat jonge meisje daar?" „Haar kind, mijne nioht!" was zijn aait- woord. XXIX. Het daget in het oosten. Rechter Slock zat aan dfe ortfoTjttafel recht over zijn vrouw in het midden! van al zijne dochters. Mieb zijn kopje in de ©éne hand, hield hij1 meb de andere het zoo even binnengebracht dagblad vast. Het eerste, wat hij er altijd in zocht, was de „Beweging van dén Burgerlijken, Stand" Zoo had bijl het ook nu gedaan- Hij las de overlijdens gewoonlijk luid, soms onder verbaasde uitroepingen of een woord van spijt, naar gelang der daarin voorkomen de personen, en de algemeene, zwijgende, onbewuste teleurstelling, wanneer er niets dan onbekenden waren. Hij las dus de lijst zich tehuis niet inachtnemend, met den mond half vol Jan de Busscliere, leurder 68 j. Meerhem. Lieven Pauw, fabriekwerker, 17 j. Geu- zenberg. Marie van Loo, weduwe van Melle, 45 j. Ter Platen. Angel© Connehaye, huisvrouw Thabor,... Coe bergerstraat. Gillis Saccasijn, hulponderwijzer 20, Ram. 10 kinderen onder de 8 jaren. Aan den naam Connehaye, verbonden aan dien van Thabor en do Coebergersfcraat, had Rubriek van huwelijken en doodsbe richten. elk opgezien. Papa Slock zelf had, zichtbaar getroffen, een, -oogenblik gestremd, zijn le zing onderbroken, dan legde hij het dagblad neer, sprakeloos, als had hij er niets buiten gewoons in gevonden. De herinnering aan Connehaye was hier sedert zoo lang niet meer opgewekt, dat allen, in 't bijzijn van Lucette ten minste, een valsche schaamte ondergingen cm er verder van te gewagen. Connehaye en Thabor! Thabor! de naam van den grooten dief, welke eenige jaren geleden de bank der hoofdstad, waarvan hij bestuurder was, voor meer dan een millioen bestolen hadTha bor, de schriftvervalscher, de wellusteling, die in braspartijen en verspillingen van allen aard, het hem toevertrouwde geld dei- klein© renteniers had verkwistThabor wiens nchandelijk gedrag met een bijzit voor het gerecht geopenbaard, den lachlust zoowel als de verontwaardiging had opgewekt door de gekke bijzonderheden, die het opleverde en welke tijdens de carnavaldage-n op wa gens langs den „tour" verbeeld worden wiens naam in alle dagbladen gestaan had, die, tot jaren gevangenisstraf veroordeeld, nog zijne straf uit deed! De gedachten ves tigden zich op dit punt. Mama en papa be spraken het feit, zoodra ze alleen waren; veronderstellingen en gissingen werden ge maakt. Lu eet, te, welke reeds oud genoeg was om een duidelijke herinnering van het gerucht makend proces bewaard te hebben, zat met het dagblad in de hand, vol vag© ontstelte nis naar de ramen te kijken, zonderling te moede: het was haar als moest er uit de duisternissen van dit raadsel 02n dageraad I De straten tot wandelplaats der ge- maskerden aangeduid. der opheldering verrijzen, als was er iets van hare toekomst mede aaneengeschakeld, zij wist niet wat; haar voorgevoel of hare intuïtie van den staat van zaken deedi een star van hoop voor 'toog baars gees bes flik keren En de star verscheen weldra ©ene staartstar dan nog in d© gedaante van hare zuster Helene, welke met een schitte rend gelen hoed op en een lang sleepkl xsd binnentrad. „Kijksprak Lucette, haar liet nieuws blad voorhoudend met den wijsvinger er op? „Wat heeft dit te beduiden?" vroeg ze vor- acbend naar mevrouw Serbruins opziende, al was zij verre van de hoop te koesteren op staanden voet bescheid te krijgen. „'tis Connehaye's .zuster," zei Helen© ge wichtig op een toon van schuldbekentenis voor ©en misopvatting, aan welke ziji nocli- tans geene schuld had gehad. „Hoe weet ge 't?" onderzocht Lucette, op springend, „zeg, hoe weet ge 't?" „Serbruins is te harent geroepen, geweest. Connehaye was er ten huize; hij' heeft 1 ©ra alles bekend. Hij onderhield haar met hare dochter, zijn nichtje. Hij kon de beiden echter aan de wereld niet als zijne verwan ten voorstellen hij, bestuurder eener bank van vertrouwen, zij vrouw en dochter \an den grooten diefhet is verschrik kei i Mc met waar?" besloot Hel ene, op de valschel aantijging zinspelend. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1