S.M.PEREL,sÉ: üirechtsctie CreflistM, HöTEL. Firma I. i. GOETTSCH, SIEMENS Gaskachels en Haarden - - - Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. JAM van ROK en ZOON, Fijne Likeuren en Zeer Oude Genever Erven Lucas Bols, Een model Schoonmoeder, Utrecht. zijn de beste der wereld. merking gebracht voor verhooging. Naast hen geldt deze actie meer in het 'bijzonder de spinsters en afneemsters van de kloesen in de spinnerijen. De loonen der spinsters varieeren van 3 gulden 50 cent tot 5 gulden de klossenafneeinsters verdienen een week loon Van f 2.10 tot f 2.80. De andere catego rieën van vaste arbeiders verdienende uit- slagers van 9 tot 10 guldende „sofners" een loon van f 6.75; de krasserg f 7.20. De mannen, medewerkende aan de dra wings" verdienen van f 4.90 tot f 5.40; do rovers (werkende aan de voorspinanachi- ues) van 7 tot 8 gulden, de daghuurders (zij die werkzaamheden verrichten buiten de machines) f 6.20. Voor al deze loonen is door de vakbonden in meerdere of mindere mate verhooging ge vraagd, die varieert van 5 tot 10 pet. De loonen die men verhoogd wenschte te zien met 15 en 20 pet. zijn de loonen van de "rouwen c:i meisjes. Door de bondsbesturen werd den verslag gever nog verzekerd, dat hoogstens 30 a 40 man het hier bovengenoemde loon van 9 tot 11 gulden verdienen. In alle andere catego rieën is het aanmerkelijk lager. Zelfs do velen, die nog behooren tot het gedeelte waarvan er 30 a 40 het loon van 911 gulden verdienen, genoten tot dusver oen weekloon dat aanmerkelijk minder is en allerminst gelijk staat met de verdiensten in andere fabrieken, beweerden de bondsbe- stuurders. (De firma verklaart het tegen overgestelde). Een loon van drie gulden voor een vol wassen vrouiw (werktijd van 7 tot 7 met oen uur schaft) mocht volgens de meening der bondsbesturen niet worden bestendigd. Waar hierboven melding wordt gemaakt van de loonen van verschillende categorieën zijn de looncijfers opgenoemd zooals die door do directie der fabriek werden vastgesteld tijdens de onderhandelingenenkele dier loonen waren dus reeds eenigemiate ver hoogd, in welke verhoogingen evenwel niet door de arbeiders van de fabriek werd be rust. Van de 1022 personen aan het bedrijf der firma Ter Horst verbonden viel aan 350 man nen en vrouwen deze verhooging van loon ten deel welke echter niet in overeenstem ming was met de eischen door de commissie gesteld, nadat de voorwaarde van 20 pet. ver- hooging voor alle categorieën was vervallen verklaard. Mr. J. G. Sybrandy verzocht, alvorens eenige artikelen aan het jute-bedrijf in zijn blad te wijden, aan de firma Ter Horst do noodige inlichtingen, haar bekend makende .met zijn voornemen de toestanden in het bedrijf te wallen onderzoeken. Doch hean werd iedere informatie onthouden. Naar de reden van deze weigering infor- nieerendc, werd den berichtgever van het Ilbl. door de' firma geantwoord dat de wijze waarop mr. Sybrandy die gegevens verzocht, van dien aard was, dat de directie er niet over dacht aan het verzoek gevolg te geven. Gisterenmiddag hebben de hoofdbesturen van „Unitas" en ,,De Eendracht'' een strooi biljet verspreid, waarin zij de staking aan de jute-fabriekon der firma Ter Horst en Co. te Rijssen bespreken en tot steun aan de stakers opwekken. In een schrijven aan de Zwolsoho Ct. wordt als feit geconstateerd dat er steeds een goede vorstandhouding tusschen werklieden en werkgevers heeft bestaan. Ruim twee jaar geleden heeft de arbeidersvereeniging „Een dracht" getracht 'vasten voet te krijgen. In 't begin van 't jaar poogde de arbeidersver eeniging „Unitas" hier leden te werven, aanvankelijk met weinig succes, maar wist door middel eener loonsbeweging haar doel te bereiken. Als aanleiding tot de staking deelt ge noemd blad mede, dat de kennisgeving van de firma, dat den 12en November een ver hoogd loontarief in werking zou treden, ge volgd werd door tal van vergaderingen on der leiding van propagandisten uit Enschedé, waarin herhaaldelijk tot staking werd beslo ten op een nader vast te stellen tijdstip. Hierbij moet worden opgemerkt, dat een groot aantal der arbeiders die vergaderingen niet bezocht en velen der aanwezigen tegen staking waren. Intusschen werd sterke pressie door arbeiders op arbeiders uitge oefend om lid der vereeniging te worden. 7 Nov. 11. kwam bij de firma een schrijven in van genoemde commissie, dat de aange kondigde loonsverhooging niet bevredigde en de commissie haar taak neerlegde. Niet aan geslotenen werden op allerlei wijze „gepest", door hun de gebruikelijke hulp te weigeren. De courantenberichten over dreigende sta king hadden inmiddels een nadeeligen in vloed op de zaken, daar afnemers, vreezen de voor niet geregelde uitvoering hunner orders, ook daar de firma geen levering op bepaalden tijd kon garandeeren, bestellingen elders plaatsten. Dientengevolge was de firma ver plicht wegens gebrek aan orders kortere» werktijd in te voeren. 23 Nov. 11. werd de werkstaking door het hoofdbestuur aange kondigd op Maandag 3 December 11. De berichtgever van het Hbld. meldt nog: Door de notabelen in het dorp wordt de staking vrij algemeen afgekeurd, beschouwd als een ongemotiveerde daad, waartoe het fabriekspersoneel volstrekt niet uit eigen be weging besloot. Uit de informaties, die wij bij eenige inge zetenen van naam verkregen, bleek ons, dat te Rijssen een zekere wrijving bestaat tus schen de voormannen van beide politieke fracties (nl anti-rev. en r.-kath.) en het ern stige conflict van deze dagen niet heelemaal valt buiten de grenzen van de bemoeienissen door dit partijverschil veroorzaakt. Althans in liet dorp brengt men de staking daarmee in verband. Zeker is het, dat er een sfcrooming is, die deze staking betreurt, bovenal omdat men invloeden aanwezig acht, die met de zaak niet het geringste hebben uit te staan." De stakers vergaderen heden ochtend in drie groepen, onder leiding van Vervold, bestuurslid van „Unitas/' de christelijke or ganisatie en Voogsgeerd, bestuurslid van „De Eendracht." De rechtbank te 'sGravenhage heeft, bij vervroeging, uitspraak gedaan in de zaak van den stoelenmatter B. W„ die terecht stond ter zake dat hij in een woonwagen in de Waldorpstraat te 'sGravenhage Elisa beth Hoffmann, huisvrouw' van Vincent Lichtensteiner, door een schot hagel uit een pis too1 zou hebben gedood. De. rechtbank hoeft bekl., overeenkomstig den eisch van het O. M., vrijgesproken en zijaio onmiddellijke in vrijheidstelling gelast, aan welken last kort daarop gevolg is gege ven Doodslag. Voor de rechtbank te Groningen is behandeld de zaak tegen een melkknecht te Farmsum, beschuldigd van doodslag op den 21-jarigen kleermaker A. P. R. te Delfzijl. Den 18. October toen er te Delfzijl ker mis was, hadden beiden ruzie gekregen. R., een groote sterke jongeman, had beklaagde tot driemaal toe een paar ferme klappen ge geven. Toen de verslagene voor de vierde maal aanstalten maakte zijn tegenstander te lijf te gaan, had deze gewaarschuwd hem, als hij durfde, het mes in de ribben te jagen. En toen had beklaagde zijn dreigement in de daad omgezet en R. drie steken toege bracht. Drie uur later was R. ten gevolge van bloedverlies overleden. Do dader toonde groot berouw over zijn daad, die hij in staat van dronkenschap had bedreven en bij de confrontatie met het lijk was hij diep getroffen geweest. Ook zijn ge drag in de gevangenis was zeer goed. Het O. M. eischte 24 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. E. D. H. Schutter, vroeg ontslag van rechtsvervolging, omdat beklaagde uit noodweer had gehandeld. Uitspraak 19 December. Een speelhol. Voor den kanton rechter in het 3e kanton te Amsterdam heb ben zich moeten verantwoorden A. J. B. en J. Ph. V., wegens het houden van een huis van hazardspel, voor het publiek toeganke lijk, in de Prinsenhofsteeg. De inrichting heette „Gentlemanbar" Er werd grof ge speeld in het café. Iemand moet wel eens vijftien duizend gulden verloren hebben. De inspecteurs van politie I. J. Huizeboom en L. Hoogeboomen verstrekten inlichtingen over den inval. Volgens eerstgenoemde ge tuig j waren beide beklaagden hem bekend als kwartjesvinders. Bij het getuigenverhoor bleek duidelijk dat de sommen, die verspeeld werden, niet ge ring waren. Er waren menschen die verkla ren van f 1000 en f 10.000 verlies van het op een avond zien teniet gaan van een groot deel van hun handelsvermogen. De ambtenaar van het O. M. eischte te gen bekl. B. een hechtenis van vier maan den tegen V. die meer te maken had met het spel, zes maanden. Inbraak. Gisterenmorgen vond de lieer J. H. Henkes, directeur dor Rotter- damscEe Boek- en Kunstdrukker ij aan het Haringvliet te Rotterdam, op zijn privé- kantoor de lessenaar opengebroken en alles dooreen geworpen. Dieven bleken het slot van de straatdeur geforceerd te hebben en p'-oo binnengekomen te zijn. Zij schijnen echter niets van hun gading gevonden te hebben, tenminste voor zoover men kon na gaan wordt niets vermist. Een dienstvaardige „broer". Men schrijft uit Noordwijkerhout aan het Leidsche Dagblad Een jongmensch van hier is voornemens te gaan trouwen met een meisje van Nocd- ijk. En daarvoor heeft hij geld opgespaard. Enkele dagen geleden ging hij naar Le-'- den om een bed te koopen. Daar ontmoet hij een bekende, aan wien hij zijn plan me dedeelt. En deze geeft hem een adres van een bedden winkel op. Samen gaan zij daar heen. Do aanstaande bruidegom koopt een bed, en bespreekt met den winkelier, dat dit bed door hom, met de Noordwijksche stoomboot, aan het op ge geven adres zal verzonden worden. Dit bed is echter daar nie>t aangekomen Wat is nu het geval geweest? De kennis van den bruidegom, is even nadat zij den bedden winkel verlaten hadden, daarheen teruggekeerd met een handwagen, en heeft aan den winkelier gezégd dat ,,zijn broer" uit zorg, dat het niet tijdig genoeg aan de stoomboot zou zijn, hem verzocht het daarheen te brengen. De „broer" rijdt met het bed weg, maar komt daarmede niet. aan de stoomboot, maar in den lombard, waar hij het verpand. Zoo is de aanstaande bruidegom het. bed kwijt geraakt. En de gewaande broer is ook zoek Genickstarre. Naar men aan de NV R- Ot. meldt, is te Puiflijk. gemeente Druten, een 48-jarig man overleden aan ruggemerg-hersenv! iesontsteking. Een dolle hond. Te Vessem is de landbouwer V. S. door een dollen hond ge beten. De hond werd afgemaakt, terwijl V. S. naar Parijs vertrekt, ten einde bij het In stituut Pasteur hulp te zoeken tegen even tueel gevreesde gevolr n van den beet.. Dooir een molenwiek ge dood. Te Afferdon (Gld.) is de molenaar A. J. bij het omzetten der molenkap zoo danig door een der wieken getroffen dat hij bewusteloos neerviel en spoedig aan do be komen wonden overleed. Omtrent den noodlottigen brand te Beusinchem wordt n«* uit voeriger gemeld Tot circa 2 uur had de zoon Gijs bij zijn zieke moeder gewaakt, waarna hij zich naar boven te ruste begaf. Wegens buikpijn moest hij evenwel tegen 4 uur opstaan, toen hij opeens den brand in het achterhuis, waar de vier familieloden sliepen, ontwaar de. Aan redden der ongelulflkigen was vanaf dat oogenblik geen sprake moer, daar dat vertrek in lichte laaie stond en vermoe delijk de menschen toen reeds gestikt of verbrand waren. Even wol zou hij toch nog door het vuur geloopen zijn, indien men hem niet had tegengehouden. Daarop bracht men de koeien in veiligheid en redde men nog inboedel uit he* voorhuis. De geheel verkoolde lijken van de vrouw en het kleine meisje Lena vond men in de bedstede en die van Johanna en Jan er voor, zoodat men nog zou kunnen aanne men, dat deze laatsten nog getracht heb ben, do anderen te redden. Men vermoedt, dat do brand ia ontstaan door het omvallen van een petroleumlampje. Brand. Te Beek (N.-B.) is de boer derij inet schuur en stal van de landbouwer v. d. M. tot. den grond afgebrand. Het vuur greep zoo fel om zich heen, dat niets gered kon worden. 2 paarden en 6 koeien kwamen in de vlammen om. Alles is verzekerd. Storm. Uit Kampen wordt gemeld dat de IJsel door den vrij kradhtigen N.W.- wind Dinsdagavond al gewassen was tot 1.50 M. bovon N.A.P. Alle uiterwaarden, aan den rechteroever gelegen, zijn ondergeloo- pen. Bij nog eenigen was loop* het Kam pereiland in. School- «n Kerknieuws. Te Amsterdam zijn benoemd tot tijdelijk leeraar in het Hoogduitsch aan de 2e H. B. S., W. M. Quist, leeraar aan de avondscholen der Vereeniging voor Handelsonderwijs tot idem in het Fransch, aan de O. Handelsschool, D. de Lange, onderwijzer aan een o. 1. s. tot idem idem aan de 2e H. B. S., inej. M. I. R. Dupuis, leerares in het FranBch, allen te Amsterdam. Examens Middel b. Onderwijs. 's-Gravenhage, 5 December. Fransch, akte A. Geëxamineerd 2 vrouwel. en 2 mannel. eand. Toegelaten mej. Lucie De- wez, Bennebroek, en de heer F. G. M. Bekker. 's-Gravenhage. Nederl. taal en letterkunde. Geëxamineerd en afgewezen twee candidaten. Boekhouden K XII. Opgeroepen en opge komen 7 cand. Afgewezen 4. Geslaagd de hoe ren J H. Eijbergen Jr., Den Haag f M. Stille broer, Rotterdam, en mej. O. C. van Aller, Breda. Wiskunde. L. O., art. 65. Opgeroepen en opgekomen 4 cand. Geslaagd de hceren P. F. de Maagt, Breda O. F. tv. Rietveld, Utrecht J. P. Saltzherr, Rotterdam, en mej. G. C. M. Braab. uit Den Haag. Examens vroedvrouwen. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis, d'at op 19 December on volgende dagen te Groningen gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen der examens, ter verkrijging van een getuigschrift al6 vroedvrouw. Zij, die tot die examens wenschen te worden toegelaten, en daarvan niet. reeds vóór 10 Juni aangifte hebben gedaan bij den hoogleeraar dr. G. C. Nijhoff te Groningen, worden uitgenoo- digd van haar verlangen alsnog te doen blijken vóór 12 December, bij schriftelijke opgave aan genoemden hoogleeraar, met overlegging van een uittreksel uit de registers van den burger lijken stand, waaruit blijkt, dat zij den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en van het bewijs, dat zij als leerling-vroedvrouw tyj een hoofdin specteur van de volksgezondheid zijn ingeschre ven, onder de voorwaarden, vastgesteld bij art. 11 van voormeld Koninklijk besluit, en minstens 10 gewone verlossingen in tegenwoordigheid van een bevoegd verloskundige nier te lande heb ben verricht. („St.-Ct.") Door wijlen den lieer J. G, Moorrees, in leven notaris te Culemborg, is gelegateerd ten- behoeve -van de Ned. Herv. gemeente aldaar een bedrag van f 5000, vrij van successie en ver dere onkosten, te aanvaarden na het overlijden, van zijne echtgenoot©, terwijl mede aan hetzelfde kerkgenootschap 2 hectare bouwland is ver maakt, om dadelijk te aanvaarden. aIn de gisterochtend in het- Geb. voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht ge houden vereen igde vergadering van het be stuur van het. waterschap Heycop, gen. de Lange Vliet-, werd aan den secrt.-penningm. va.ii dat waterschap, den heer F. A. R. A. baron van Ittersuan, civiel-ingenieur, we gens diens benoeming tot lid van Gedepu teerde Staten, op diens verzoek onder dank betuiging voor de vele diensten in die be trekking bewezen, op de ineest eervolle wijze ontslag uit die betrekking verleend. De betrekking van secretaris-penning meester van liet waterschap Heycop genaamd de Lange Vliet, is mitsdien vaceerende. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat, met ingang van 10 December a s., het posL, telegraaf- en telephoonkantoor te Vreeswijk op werk dagen zal opengesteld zijn van 7.30 uur vóór tot 8.30 uur namiddags (Groenwicht-ijd). De diensttijd op Zon- en feestdagen blijft onveranderd. B a a r n. De gemeenteraad heeft besla ten tot den bauw van een nieuw gemeente huis over te gaan. De kosten zullen f 53.0ÖO bedragen. Tot gemeeritegeneeshecjr is benoemd dr, Muijsken. De plassen beoosten de Vecht. Men schrijft uit Nederhorst den Berg aan de N. R. Ct. „Het bestuur van den Horstermeerpolder heeft een adres aan H. M. de Koningin ge zonden, waarin zij de aandacht van de Ko ningin vestigen op de dringende noodzake lijkheid, dat iets gedaan worde tot. verbete ring van den toestand der Noord-Hol- landsch-Utrechtsche Vechtstreek, nog steeds gebukt ouder haar water bezwaar, in weer wil dat reeds bijna een halve eeuw over dit vraagstuk onderhandeld wordt tusschen de Provinciale besturen van Noord-Holland en Utrecht. Deze erbarmelijke toestand van een bij uit stek vruchtbare streek in het hart van het vaderland is, zoo zegt het adres, van woge de regeering gemakkelijk en zonder eenige kosten te verbeteren, wanneer het H. M. behagen moge, een Kon. besluit uit te vaar digen, waarbij de Vecht in vrij, open en voortdurend verband wordt gebracht met den boezem van Amstelland en met het be- nedenpand van het Merwedekanaal, dat van dien boezem deel uitmaakt. Dat vrij, open en voortdurend verband is bereikbaar, door de sluizen gelegen tusschen de Vecht en gezegden boezem geopend te doen blijven. Door dien maatregel zou ieder een geholpen zijn. Ten slotte vestigt adressant do aandacht der Koningin op deze beide feiteui1. dat de bodem der Plassen ten Oosten der Vecht bestaat uit zeer vruchtbaren grond, getuige de hooge prijzen besteed in de gemeenten Kortenhoef, Ankeveen. Loosdrecht, 'sGra- veland, gelegen te midden of in de onmid dellijke nabijheid der Plassen, en 2. dat van droogmaking dier plassen belangrijke verbe tering te wachten is in den thans minder goeden gezondheidstoestand van de bewo ners der Vechtstreek." Raadsverkiezing. Voor de ver kiezing van een lid van den Raad der ge meente Leereum zijn officieel enndidaat ge steld do heeren T. Lsgerwey en K Speek hout. Dinsdag 18 December heeft de stemming plaats. De luitenant-kolonel jhr. L. A. P. Six is benoemd tot commandant van hot 3e regiment veld-artillerie te Breda, terwijl de kapitein O. L. G. F. Aberson, is benoemd tot majoor, toegevoegd aan den inspecteur der artillerie te 'sGravenhage. De kapitein E. G. Staal, van het 5e regiment infanterie, is aangewezen om don dienst waar te nemen vain regimen te-adju dant. Die off. v. goz. 2e kl. G. A. S. Lijn- kamp wordt, zoodra het aan hean. verleend verlof zal zijin verstreken, ingedeeld bij het Militaire Hospitaal alhier. Met groote plechtigheid werd (heden morgen te 10 uur het stoffelijk overschot van den alhier overleden kapitein-adjudant van het 5e regiment inftnterie A. A. van Schilf- gaarde naar het station overgebracht, om naar Tiel en vervolgens naar Buren te wor den vervoeid, alwaar het in het familiegraf zal wordou bijgezet. Van vele zijden word groote belangstel ling getoond, tal van kransen bedekten de lijkkist. Vanaf den overgang der lijn naar Kesteren, werd de stoet voorafgegaan door de staf muziek van het 5e regiment infante rie, welke treurmuziek uitvoerde. Ook daar sloten de officieren van het .korps van den overledene en velen van andere wapens en dienstvakken uit het garnizoen cn amdere belangstellenden zich aan. In den stoot merkten we o.m. op de generaals A. D. Pet ter en W. A. T. de Moester. Op het perron gekomen en nadat de lijk kist in den daarvoor bestemden goederen wagen was geplaatst, sprak de gep. gene raal-majoor De Vlaming, schoonvader van den overledene, een kort woord, om namens dc familie te bedanken voor de betoonde be langstelling. Z.H.E.G wees er tevens op, hoe in ernstige, droeve uren in het Neder- landsche leger de kameraadsdhap blijkt, niet alleen bij de officieren, doch ook bij de min deren. Ook het muziekkorps ikreeg de verze kering, dat de betoonde sympathie op hoo- gen prijs weud. gesteld. Gisterenmiddag te .1 uur ia ihet lijk van den zoo ongelukkig om te leven gekomen mil. stukrijder B., van liet le regiment veld-artillerie, van het Militaire Hospitaal naar liet station, en verder per spoor naar St. Anna Parochie vervoerd. De vader, of schoon een onbemiddeld man, stond er op, dat het stoffelijke overschot van zijn zoon in diens geboorteplaats zou worden begra ven en nam de kosten van het- transport, voor zijn rekening. De lijkkist was met drie kransen bedekt. De batterij-commandant, de officieren en kameraden van den overledene, volgden het lijk tot aan den trein. Zondag a.s. zal, naar wij vernemen, in de kapel van het Oud-Katholieke Semi narie, door den hoogeerwaarden heer dr. J. J. van Thiel, bisschop van Haarlem,* do heer J. F. van Wijk tot, diaken, en de heer J. van der Oord1 tot sub.-diaken wonden ge wijd. De Doopsgezinde Kring, houdt Zon- j dagvoormiddag to 'half elf, een godsdienst- j oefening ïn het Logegebouw. Als spreker hoopt op te treden ds. E. M. ten Caie van Apeldoorn. Kromme Nieuwe Gracht 46Utrecht Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 1,000,000.—. Verschaft op billijke voorwaarden crodiet, koopt en verkoopt KSecten, Coupon» en ISiilteiilaiMlHcli Geldsluit prolon gation tegen den koor» van den dag en opent rekenliiK-onuraut met rentever goeding a 3 pet. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging 31'? pet. k 4 voer één maand tegeu dege- noieorde prolongatie-rente voor drie maumlen vast a 31ft zes maanden vast k 33/« n een iaar vast 4 ei hare Spaarkas 3 Belast zich met het in hewariug nemen van waarden in hare brandvrije Inrichting. Kantoor geopend olko i werkdag van's mor gens 9 tot 's nanrddags 3 uur. De Directie J. J. VAN ASCH VAN WIJCK G. W. J. HOOFT. Ntatlonsdwarsstraal Utrecht, is dagelijks te eonsulteoren of te ontbieden Behandeling van Likdoorn*, Nagel* on verdere ongomakkon aan den voetgeheel pilnloo* en nnti-*epti*ch. Bij inschrijving te BUUR het gnnstig bekende Bó'tel „LIETEXDA E L" te Amerongen, bevattende 17 ruime Kamera, met fraai aangelegden grooten Tuinbene vens Koetshuis met Stalling, gelegen nabij de halte van de Ooster-Stoomtam en in do' on middellijke nabijheid van eene Bosch rijke om geving waardoor het zeer gezocht is als Familiepension. Biljetten in te leveren uiterlijk 22 Be- ceiu'eer 1900, ten kantore van don Rent meester van Amerongen en Zuylestein to Amerongenwaar de voorwaarden van ver huring ter lezing liggen en nadere inlichtin gen zijn te bekomen. Zooeven verschenen en alom voorhanden De Aanval van twee Hoog» leeraren op den Nederlandschen Bond tot Bestrijding der Vivi sectie, beantwoord door FELIX ORTT, Vice-President v. d. Bond. Prijs 25 cents. Electrische DrukkerU, L. E. BOSCH ZOON. Utrecht. Dec. 06. uitsluitend vruchten en suiker, zonder schadelijke bestanddeelen, is verkrijgbaar in iedere goede Kruideniers- en Comestlblezaak. ïJtr* Wanneer Uw leveranciers geen Jam van ROK in voorraad hobbon, wordt beleefd verzocht rechtstreeks aan te vragen, waarop U vertrouwdo adressen zullen worden opgegeven. Onze Afnemers worden beleefd verzocht er op te willen letten, dat zij ontvangen de van ouds bekende en NIET ongeveer gelijk- J AMSTERDAM. Schouwburg Utrecht. Slechts één enkele Voorstelling te geven door het VRIJE TOONEEL, vertegenwoordiger W. PHILIP, Boezem- singel 112, Rotterdam, op Zaterdag 8 December. Waarbij zullon optreden de Dames "Mevr. DÉ LA MAK—Klem, Voordrachten. DE LA MARKlopper, Tooneel- speelster. SPEENHOFF—Prikz, Liedjes. De Heoren J. H. SPEENHOFF, Dichter- Zanger. NAP DE LA MAR, Humorist. Behalve voordrachten en Liedjos, zullen worden opgevoerd Blijspel in een bedrijf, waarbij zal optredon Mevr. DE LA MAR Kleij als Schoonmoeder. Bnrean 7 uur. Aanvang 8 uur. OUINKKRKIIOF 31. in alle afmetingen en in alle stijlen, Meer dan 50 modellen gereed voor directe levering.»

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 3