V. 166. Zaterdag 15 December 1906. buitenlandT FEUILLETON. Op ..Berkenrode." 5™ JiiHrgaiig. ERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 m&aadei v»or Aju»r»f»»rtf 1.25. Idem franc» per pott1.75. Af*ond»rljjke numm«no.05. l)«ae Courant verichynt Dageljka, net •iteondering van Zon- es Fewtdagen. AdverUntiën, mededeeliagen enz., gelieve hm tAót It «ar 'b morgens bjj de Uitgevers in te zenden. U i tg*ver*: VALKHOFF C<>. Utrechtechettraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIÉN: f ©.75. Van 15 regels Elke regel meer w.is. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Ben» circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Janu ari a. s. op dit blad inteeke- nen, worden de nummers die gedurende de maand Decem ber nog zullen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat bij hun besluit van heden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan A. J. Boode, wonende alhier, vergunning is verleend tot het plaatsen van een gasmotor in het perceel Achter de Kamp, no. 41, kadastraal bekend,.gemeente Amersfoort, Sectie E, no. 3260 Amersfoort, den 13. December 1906. •Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, J. G STBNFBRT KROESE. WULIT1ERS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat bij hun besluit van heden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan J. G. d© Jager, wonende alfner, vergunning is verleend tot de oprichting eener I koek- en banketbakkerij in het perceel Lamge- gracht, no. 26, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, Sectie E, no. 4128. i Amersfoort, den 13. December 1906. I Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht. De schoolstrijd in Engeland. Met een© indrukwekkende meerderheid, 416 tegen 107 sitemmen, derhalve ©ene meer derheid van 309 stemmen, terwijl bij de eind stemming na de behandeling van liet wets ontwerp in de vergadering die meetrdierheid 206 stemmen had bedragen heeft het lagerhuis het voorstel der regeering aange nomen om de door het hoogerhuis in het ontwerp der onderwijswet gebrachte wijzi gingen en bloc te verwerpen. De motieven, rue de regeering hadden bewogen dezen weg te kiezen, waren deels van praktische», deels van principieelen aard. De praktische redenen werden door den minister van onderwijs, den hoer Bi treil, al dus uiteengezet: „De regeering is tot het besluit gekomen, het huis te verzoeken do amendementen van de lords allen te zamen naar hen terug te zenden, niet omdat zij allen slecht zijn sommigen zijn onze eigen amendementen, en dus zoo goed als goud maar omdat wij meenen, dat zij aitegader vernietigend zijn voor den opzet en de be doeling van den maatregel. En omdat deze vernietigende amendementen zoo talrijk zijn, dat als men ze ©en voor een wilde bekande- m aan het huis al de arbeid van een nieuwe Committee stage" zou worden opgelegd. Ik zie niet hoe liet mogelijk is daarmee klaar te komen. is berekend, dat ten minste 80 besluiten genomen en stemmingen gehouden zouden mceten worden, en het debat, dat daaruit zou voortvloeien, zou van zoo inge- wikkelden aard en langen duur zijn, dat het onmogelijk zou zijn, niet alleen op dezen tijd maar op eiken tijd van het jaar, er door heen te komen zonder toepassing van den litijd pijnlijken maatregel der sluiting van iet debat." De principieele motieven werden door den ïersten minister, Sir Henry Campbell Ban- aerman,i behandeld. Hij bracht in her innering het- fundamenteele verschil, dat bestaat tusschen de voorstanders van een nationaal stelsel van onderwijs en hen, die de voorkeur geven aan secta- risch onderwijs. De strijd daarover loopt over vele jaren. Zoo dikwijls dit onderwerp aan de orde was, hebben de liberalen er naar gestreefd een zoo groot mogelijken stap te doen naar het verkrijgen van een nationaal stelsel van opvoeding en was het de wensch van de andere zijde een sect arisch stelsel te bevorderen. Ook dit wetsontwerp was, toen liet het lagerhuis verliet, ©ene ernstige po ging om liet nationale ideaal in het volks onderwijs te ontwikkelen. ,,Wat hebben wij echter nu voor ons? Een ontwerp, doorspekt, inet amendementen waarvan bijna elk gaat in een© richting, gekant tegen dat ideaal en ons terugbrengende tot- het andere stelsel. Koe moeten wij nu ha adelen met een wets ontwerp, dat op deze wijze tot ons komt. afgeleid van liet oogmerk van hen, die het hebben ingediend en door dit huis hebben gevoerd? De precedenten wijzen zeker aan, dat deze amendementen achtereenvolgens behandeld moeten worden. Maar wanneer men ze ieder afzonderlijk neemt, dan kunnen deze amendementeu er geheel anders uitzien dan als men ze gezamenlijk bekijkt. Om de verandering te begrijpen, die in het wetsont werp is gebracht, kan men niet een amende ment hier en daar uitkiezen men moet zien naar de uitwerking van het geheele samen stel." Daarom was de regeering tot het besluit gekomen, de zaak en bloc te behandelen, de amendement als een geheel te beschou wen, omdat dan alleen hunne volle werking kan worden beoordeeld. De regeering was nog niet zonder hoop, dat de partijen tot elkaar zouden kunnen komen. Maar de kans op zulk eene schikking zou in gevaar ge bracht, zoo niet vernietigd worden, wanneer men inging op de overweging van afzonder lijke amendementen, terwijl men nog in 't ge heel niet weet welke ooncessiën kunnen vol staan om aan de wenschen van hen, die in het andere huis de macht bezitten, te vol doen. Wanneer de woordvoerder van de oposatie bezwaar had tegen deze wijze van handelen, dan vroeg de eerste minister hem Wenscht hij het ontwerp te redden of te vernietigen? Wil hij de deur dicht doen voor verzoening, of wil hij haar open houden? Wanneer hij het ontwerp wil redden en de deur wil open houden, dan is het beste middel dat, wat wij hebben gekozennamelijk het. ontwerp van deze amendementen te zuiveren. „Wan neer deze amendementen van de baan zijn, dan zou ik wenschen, dat het ontwerp, zoo als het- dit huis verlaten heeft, als basis werd genomen en dat daarop als amende menten sommige concessiën werden geplant, die het meer in harmonie zouden brengen met de wenschen en begeerten van hen, die een stelsel van sectarisch onderwijs voorstaan. Ik wijs de gedachte af, alsof wij gemis aan eerbied voor het hoogerhuis zouden toonen. Wij hooren spreken van amendementen, die den lords in het gelaat worden geworpen. Neen, ik geloof dat zij voetje voor voetje gekomen zijn tot deze impasse, waarin zij ons hebben gebracht. Laat hen het ontwerp in zijn geheel bekijken en het zou mij ver wonderen, als zij dan niet verrast waren te bevinden wat de eigenlijke aard en strekking is van hun werk. Zelfs nu daarom geloof ik vast, dat het niet alleen mogelijk, maar zelfs waarschijnlijk is, dat raadgevingen tot matiging en tot vrede 't zullen winnen." Om het kort uit te drukken de regeering kan er niet op ingaan oin een ontwerp in overweging te nemen, dat voor het stelsel, waarop hare wet is opgebouwd, een geheel ander stelsel in de plaats wil zetten. Wel is zij bereid om, met behoud van haar eigen stelsel en op den grondslag daarvan, zich met de lords te verstaan over wijzigingen, die aan hunne bezwaren tegemoet komen. Zullen de lords geneigd zijn zich daarmee te vergenoegen Er is reden om daaraan te twijfelen. De lords zijn in eene strijdlustige stemming. Dat be wipt niet alleen do vele moeite, die zij zich hebben gegeven om hot ontwerp dor onderwijswet om te werken in hunnen geest, maar ook de verwerping van het door het lagerhuis aangenomen wets ontwerp, dat strekte tot afschaffing van het door gegoede kiezers genoten voorrecht om te stemmen in de verschillende districten, waar zij eigendommen bezitten, en dus meer dan ééne stem uit te brengen. M.ar wan- i eer de lords op hun stuk blijven staan, dan zal daardoor wel dit wetsontwerp van do baan zijn, maar zal tevens, de strijd geopend zijn tusschen de rogeering, gesteund door het lagerhuis eenerzijds. en het hoogerhuis anderzijds. DuitKtiland. De ontbinding wan den Rijksdag. De meerderheid, waarmee het bemidde lingsvoorstel van ,1e vrijzinnigen gevallen is, welks aanneming de ontbinding van den rijksdag zou hebben vermeden, is nog eene slem kleiner dan - rst werd gemeld. Een van de tegenstanders h~d bij vergissing twee briefjes in de bus geaaan. De verwerping geschiedde met 175 tegen 17. stemmen; het scheelde dus maar vier stemmen. Dezelfde vergissing is ook voorgekomen bij de stem ming over de voordracht der regeering; de juiste cijfers zijn dus 168 voor en 177 tegen, terwijl een lid zich van de stemming ont hield. Over een voorstel, dat door het oen trum was ingediend, kon niet meer gestemd worden, want terstond na de tweede stem ming stond de rijkskanselier op om do kei zerlijk© boodschap voor te le?en, waarbij de rijksdag ontbonden werd. Deze is gedateerd Bückeburg, 13 December. Tóen de vergadering begon waren er slechts weinigen, die aan de mogelijkheid van de ontbinding wilden gelooven. Men dacht, dat het centrum wel eeuige leden zou afcommandeeren of dat men naar een uitweg zou zoeken. Nadat echter de rijks kanselier gesproken had en ondubbelzinnig de ontbinding had aangekondigd bij ver werping van de regeeringsvoordracht en van het bemiddelingsvoorstel, begreep men, dat het ernst was. Men vernam, dat. de rijks kanselier het ontbindingsbesluit in den zak had, en dat kort na twee uur eene vergade ring van den bondsraad had plaats gehad Voor de ontbinding wordt namelijk de toe stemming van den bondsraad gevorderd. De meerderheid bestond uit de leden van hot oentrum, de ociaal-democraten, Polen en Welfen. 50 leden ontbraken. Da nu ontbonden rijksdag is den 16en Juni 1903 gekozen; zijn mandaat zou dus in Juni 1908 zijn afgeloopen. De nu door de ontbinding afgebroken zitting was eene verlenging van de vorige, die den 15en No vember 1905 begon en den 28en Mei ver daagd werd. In deze zitting kwam de her vorming der rijks financiën tot stand met hara verzwaring van lasten, die echter nog niet voldoende is om de vermeerderde uit gaven te dekken in de ontwerp-begroot ing voor 1907 wordt dan ook aangekondigd, dat nog meer nieuwe belastingen noodig zijn. Het hoofdwerk van deaen rijksdag is echter geweest de goedkeuring van de handelsver- aragen, steunende op het. nieuwe tarief van invoerrechten, op welker vaststelling de agra riërs een overwegenden invloed hebben uit geoefend. De verkiezingen voor den nieuwen rijks dag moeten binnen zestig dagen plaats heb ben, dus uiterlijk in Februari van het vol gende jaar. De directeur van koloniën Dernburg heeft in de laatste vergadering der begrootings- eommissie van den nu - itbc-nden rijksdag medegedeeld, dat in Zuidwest Afrika dia manten gevonden zijn. Er is bericht geko men, dat in het Caprivi-distric*. blauwe grond en diamanten gevonden zijn. Het bestuur der kolonie is aangeschreven deze terreinen onder toezicht te houdende exploitatie zafl aan den staat voorbehouden blijven, opdat de daaruit te behalen winst niet ver loren zal gaan. Berlijn, IJ, Der.. Volgens do avondbladen besprak de internationale graanconferentie gisteren verschillende voorstellen tot het brengen van wijzigingen in. liet Duitsch- Nederlandscho graancontract, waardoor eenige misstanden in den graanhandel met Zuid-Rusland uit den weg zullen worden geruimd. Onder de wijzigingen, die werden aangenomen, zijn er die voordeel verschaf fen aan de afladers. Bij de rechtbank in Gnesen komen ten gevolge van de schoolstaking elke week ruim honderd strafzaken voor, die meest alle mot veroordeel ing eindigen. In de kreits. Wit- kowo zijn in het geheel 3000 nik. aan boe ten opgelegd. Daar zijn 50 burgemeesters en bestuurders van scncleo. afgezet. B©Jg1l Brussel, IJ, Dec. De regeering van den Oongoetaat ontkent, dat er onderhandelin gen gaande zijn om aan Engeland een strook van het grondgebied van den Congostaat af te staan voor het leggen van den spoorweg van de Kaap naar Cairo. Men zegt dat met bewilliging van den Koning de rechten van België nauwkeu rig zullen worden vastgesteld. De bedoeling van het schrijven van den Koning zal terug gebracht worden tot grenzen, die het naar de meening van den Koning behoort te heb ben en België zal van den Congostaat alle inlichtingen krijgen, die het zal wenschen met het oog op de vaststelling van de voor waarden der annexatie. Een motie in dien geest zal in de Kamer worden voorgesteld. Brussel, IJ, Dec In het voortgezette debat over den Congo-Staat verklaarde de minis ter-president, dat de Koning der Belgen in volle vrijheid het stelsel van het. koloniale beleid zal regelen. De regeering zal aan de centrale sectie haren steun verleenen en al les in het werk stellen, wat noodig is voor de spoedige samenstelling van eene koloniale wet, zonder ook maar een dag te verliezen De motie, voorgesteld door de Union Pa- triotique, werd aangenomen met 128 tegen 2 stemmen; 29 leien ut hielden zich. Deze motie neemt act© van de verklaringen de' regeering, spreekt :n wensch uit, dat zoo spoedig mogelijk het vraagstuk van de over neming van den Oongoetaat zal worden aan- liangig gemaakt en dat de centrale soctie haar rapport binnen zeer korten tijd zal uitbrengen. Frankrijk. De Kamer heeft met 247 tegen 235 stem men een amendement op de begrooting van justitie aangenomen tot verhooging van de kosten voor de uitvoering van vonnissen. De begrootingscommirsio h dezen post verlaagd, met do bedoeling dat er geen geld beschikbaar zou worden gesteld voor do uit voering van doodvonnissen. Dit. vond echter verzet, ook bij de voorstanders van de afschaffing der doodstraf, die van oor deel waren, dat dit niet mocht geschie den bij de begrooting, maar slechts krachtens eene bijzondere wet. Het daartoe strekkende wetsontwerp is reeds ingediend en er is rap port over uitgebracht; het zal in het vol gende jaar wel spoedig aan de orde komen. De Paus heeft den aartsbisschop van Parijs, kardinaal Richard, het gebouiw der voorma lige pauselijke nuntiatuur als woning aan geboden. Mgr. Richard zal van dit aanbod echter geen gebruik makenhij geeft de voorkeur aan do woning van den Parijschen afgevaardigde Denys Cochin, die voor hem is ingericht, maar wil net aartsbisschoppe lijke paleis niet anders dan daartoe door den sterken arm gedwongen, verlaten. Het aantal eeredienstvereenigingen, wel ker oprichting overeenkomstig de wet van 11 December 1905 door het Journal Officiel bekend is gemaakt, bedraagt. 1060. Daar van behooren 80 tot liet katholieke, 78 tot het israëlietische, 902 'tot do protestautsche kerkgenootschappen. Engeland. Londen, lj, Dec. De ongevallenwet is in tweede lezing en de wetten op de koopvaar dij en op de arbeidsgeschillen zijn in dene lezing aangenomen Noorwegen. Stockholm. IJ, Dec. De Kroonprins, die uit Berlijn hier aangekomen is, heeft, wegens ziekt© des Konings 1 regentschap op zich genomen. Italië. Romelj, Dec. De minister van marine verklaarde heden in de Kamér, dat er haast moet worden gemaakt met den bouw van schepen. Hij vraagt aanbouw in het vol gende dienstjaar van een groot pantserschip van 10.000 ton. Inkrimping van de marine kan niet worden toegelaten, want Italië moot zijne belangen ter zee beschermen. De minister van oorlog deelde mede, dat hij bepaaldelijk vervroeging van de oproe ping van recruten had bevolen. Spanje. De Spaansche senaat heeft het wetsont werp op de uitvoering van de akte van Al- geciras goedgekeu.d. Oostenrijk. Weenen, lj Dec. De regeering heeft ©en wetsontwerp ingediend, waarbij het aantal voor hun loven benoemde leden van het heerenhuis tot 180 wordt beperkt. In do memorie van toelichting wordt de hoop uit gedrukt, dat het hoerenhuis, nu hot om trent zijne eigen samenstelling waarborgen heeft gekregen, geen bezwaren meer zal in- 17 ROV1.V DOOR JAN STORK. „Nu." zei ik diaarop, „die keus is niet Rioeielijk. Als het zóó staat, dan blijft ons niets anders over, dan aan je verzoek te vol- floen, en hem zijn ontslag t© geven. Wij1 zul len hem echter deze week geheel uitbetalen, dan komt zijn huishouden er (tenminste niet kan te kort." j „En wij zullen, zijn werk doen deze week, feci een uit den hoop, „en als hot noodig is, voor niet, overwerken. Nietwaar jongens?" I ,,Ja! ja!" riepen allen, „als hij maar weg blijft.." Toen ik Gerrit's weekloon en) zijn «aandeel in den fooienpot hadi afgepast, vroeg ik, wio pf het hem wilde brengen. ,.Ik, ik, wij gaan er met. ons allen heen," riepen zij I ..Neen," hernam ik daarop, ..dat zou jk liever niet doen. Dat zou zoo'n opzien (baren, en. voor zijn vrouw, is het toch al erg genoeg. Het is beter, dat twee, bijvoor- pcrid Hendrik en Lcenderthet geld aan zijn vrouw brengen en haar tevens vertol- Ludat wij op verzoek van jullie allen hem vanaf heden uit onzen dienst ontslaan. Je lui zult er wel voor zorgen, nietwaar, geen twist met hem te zoeken?" „Wees u daar maar niet bang voor mijn heer," zei Hendrik, „tegen hem spreken wij heelemaal niet meer en hij zal ook geen ruzie maken, want thuis heeft hij niets in te brengen, daar is zijn vrouw de baas. En niet een hoera! leve mijnheer Munk! leve de patroons- en leve juffrouw Linden, vertrokken zij. Vooral het „leve juffrouw Linden" deed mij pleizier voor Hermine. Het was mij een bewijs, dat zij in den laat ste n tijd bij de knechts meer bemind was geworden, wat, door haar hooghartig optre den in den beginne, 'wel eens wat te wen schen had overgelaten. „Dat getuigt van een goeden geest mijn heer Munk," zei juifrouw Linden, toon het werkvolk vertrokken was. „Dat heb ik in Parijs wel eens anders bijgewoond." „Ja, juffrouw," antwoordde ik haar, „dat is juist do geest, dien ik zoo hoog schat en die, zooals ik laatst zeide, ons doet gevoelen, dat wij met alleen staan in den strijd om levensgeluk, maar dat wij, pa troons en ondergeschikten, op elkanders hulp en toewijding kunnen rekenen." De dagen en weken, die toen volgden, gingen zoo snel maar ook zoo geleidelijk voorbij als de levende fotografie» in oen hedendaagschen bioscoop. Iu de week was het hard werken, maar ook dat ging ge regelder dan in deu eersten tijd van mijne associatie. Op liet kantoor hadden wij nu een boek houder, een buitenlandsch correspondent en twee klerken. Juffrouw Linden had in de binderij vijf meisjes onder hare leiding. Het aantal knechts breidde zich gaande weg uit en Willem Stemberg toonde veel tact om met hen om te gaan. Iiij wist steeds voor elk wei k den geschiktsteu per soon te kiezen en hoewel zeer voortvarend, had hij er slag van zich bij allen bemind te maken, door uu eens een ouderen knecht wat zwaar werk uit de hand te nemen, en da,n weder een nieweiing of jongen op dreef le helpen. En meer door voorbeeld aan door woorden wast hij er den gang in te houden. Ook Laux was zeer met hem ingenomen en verwonderde zich herhaaldelijk, dat er meer werk gedaan werd da.n vroeger, niet tegenstaande de verminderde werkuren. Ik was niet Laux overeengekomendat hij voornamelijk voor de administratie en correspondentie zou zorgen. Hij toch kende de klanten beter dan ik en zij waren aan zijne manier van zakeudoen gewoon. Ik be moeide mij meer met de bloemisterij, waar door ik, tot groot genoegen van Willem Stemberg, veel met hom samenwerkte, zoo dat hij mij steeds inlichtingen kon vragen over zaken, waarvan hij nog niet zoo goed op de hoogte was. De eerste stoornis in dezen geregelde» gang van zaken was het huwelijk van Wil lem en Daatje, in de eerste week van Sep tember. Niettegenstaande. Laux beweerde dat hot nieuwerwotsche gekheid was en dat hijzelf ook geene huwelijksreis gemaakt had, stemde hij er toch in toe Willem eene week verlof te geven, om met. zijne jonge vrouw rens wat meer van ons land, 'te zien dan dé naaste omstreken T^in Leiden Financieel was er voor hen geen bezwaar om Arnhem en Nijmegen eens te bezoeken. Albert Proost, de overbuur van1 juffrouw Linden, die toch al bestemd was om meesterknecht! te worden op de nieuwe bloemisterij te A., zou hom die week vervangen. Met genoegen kan ik nog steeds terug denken aan hunne bruidsdagen. Behalve een feestje, dat Willem aan zijne kameraads gaf en waarop Laux en zijne vrouw en Min nie en ik ook genoodigd waren, was er eene groot© partij op Berkenrode. Met. goedvinden van tante Bertha beslo ten wij gezamenlijk oen feestavond op Ber kenrode te organ iseeren. Zoodra Henri van den Berg van dit plan hoorde, bood hij ons zijne diensten aan, en daar ik hot te druk met, mijne zaken had, was ik blijde do regeling en voorbereiding er van aan hem en' Mies te kunnen overlaten, cn beiden hebben zich van die taak gekwe ten op eene wijze, die boven allen lof ver heven was Mies, mijne beide zusters, de twee meisjes Dubois, Henri van don Berg, Karei Dubois, mijn broer Jan, die zijn vacanli© op Ber kenrode doorbracht, en ik zouden v<x>r de bediening en de raoodige amusementen zor- gen. Dit plan deelden wij bruid en bruigom mede en verzochten hun eene lijst op te maken vara allen, die zij op het feest, genoo digd' wilden hebben. Behalve hunne weder- zijldeoh© familie en vrienden, waaronder na tuurlijk oude Jano, Arie en zijne vrouw. Jan Rekkers, enz. kwamen ook op de lijst voor de hoor en mevrouw Laux, juffrouw Linden, dokter Van don Berg met. zijn dóchters, dokter Plate en de hoer en mevrouw Du bois. Allen namen onze uitnoodiging aan. be halve mijne aanstaande schoonmoeder. Was dat omdat het. gezelschap haar te gemeleerd was, of omdat de invitatie ook van Mies uitging? Misschien wol om beide redenen. Daar geene kamer groot genoeg was, om allen te bevatten, wat met het oog op do voor te dragen stukken wenschelijk was, werd' het koetshuis tot dans- en schouwburg zaal, era dó daaraan grenzende linnenkamer tot vorverschingslokaal ingericht, beiden met, d'raiperiëcn en bloemen versierd en schitterend verlicht. Was de stem Thing der gasten in liet be gin wat stil en terughoudend, on voelden enkelen zich door het gemengde gezelschap niet. op hun gemak, weldra kwam daar ver andering in. Nadat het eerste kopje thee door do jonge meisjes geschonken en door ons jongelui gepresenteerd, genuttigd' was, organiseerde Henri van den Berg eeno waar lijk geestige polonaise, waaraan allen moes ten deelnemen en waarin men gelogenhoid had met alle gasten kennis te maken. Toen was het ijs gebroken en begon de vroolijko stemming, die allen bijbleef tot vroeg in den morgen. Den dag van trouwen was ik een der ge tuigen van Daatje en als zoodanig tegen woordig bij het feestmaal ten huize van Bakker. Dat toch velen zooals ik dacht over „don minderen man", bewezen niet alleen dó fraaie geschenken en vole bloenion, dio Daatje van alle vrienden van Berkenrode ter gelegenheid van haar trouwen kreeg, maar ook hunne aanwezigheid in de kerk te Leiden waar 't. Huwelijk werd ingezegend. En dat onze goede tante Berth a oene der eer sten was, c.m hartelijke sympathie te betui gen. behoeft niet gezegd te worden. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1