M°. 170. Donderdag 20 December 1906. BUITENLAND. BINNENLAND. 5Ö" jHHrKang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden Toor Amersfoortf 1-25. Jdem franoo per poit1.75. ALonderljjke nummers - 0.05. Deze Courant rersohgnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentien, mededeelingen ena., gelieve men véór 10 uur 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regelsf 0.73. Elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot hot herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Janu ari a. s. op dit blad inieeke- nen, worden de nummers die gedurende de maand Decem ber nog zullen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Kennisgeving. SCHEEPSTIMMERWERF. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat bij Raadsbe sluit van 27 November j.l., goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 10 De cember 1906, no. 1393/1003, 3e afdeeling, is be paald, dat de scheepstimmerwerf, wanneer deze niet voor den dienst der gemeente wordt ge bruikt, aan particulieren kan worden in huur gegeven tegen eene vergoeding van f 0.50 per dag. Amersfoort, 18 December 1906. Burgemeester en Wethoudere van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester. J. G. STBNFERT KROESE. WUIJ TIERS. Politiek Overzicht België en de Congostaat. Het langdurige debat, dat in de Belgische Kamer gevoerd is over de wijze waarop de verhouding tusschen België en den Congo- staat meet worden geregeld, beeft de uit komst gehad, die werd voorzien. Men is door het besluit, dat aan het einde van dit clebat genomen werd, een goeden stap verder ge komen op den weg der inlijving van den Congest aat. Zooals bekend is, heeft de Koning door zijn testament zoowel als door een van 1891 dateerend verdrag zdcth verbonden, dat de Congestaat aan België zal koonon. De be stuursmaatregelen der laatste jaren hadden echter de strekking ook na de naasting zeke re souvereiniteiterechten voor hem te be houden, die moesten dienen oan hem het recht te verzekeren financieele voordeden uit den Oongostaat te halen. In zijne ver klaring van 3 Juni van dit jaar verlangde hij, dat bij de overneming van den Congo- staat het Staats-Congodomedn en zijn privaat domein in stand gehouden zouden worden. Dit werd intusschen in de Kamer door sprekers van alle partijen afgewezen. Met bijzonder nadruk is dit geschied door den idberalen afgevaardigde Hymans, die o.a. zeide: „België heeft volgens de geslo ten verdragen het eenvoudige en onvoor waardelijke recht tot naasting. Wat wordt de genaaste Congostaat? Eene Belgische ko lonie, over welker lot wij alleen hebben to beschikken. Na de inlijving is er nog slechts één staat, namelijk België, dat eene kolonie gekregen heeft. Al het andere zou doen den ken, dat een staat, die feitelijk heeft opge houden t>o bestaan, toch zou blijven leven Dat is eene onmogelijkheid. Ik geloof, dat België eene kolonie wil, maao* het wil in ieder geval er slechts eon, die het zelf re geert." Aan dit verlangen is de Koning tegemoet gekomen. Dat bewijzen de verklaringen, die Koning Leopold kort vóór de stemming door den minister-president, graaf de Smet de Naeyer, heeft laten afleggen. Heit mis noegen, dat zijne verklaring van 3 Juni j.l. had teweeg gebracht, is daardoor uit den weg geruimd, en onder die omstandigheden mag het besluit, dat de Kamer genomen heeft tot besluit der debatten, beschouwd worden als de uitdrukking van heit weder- zijdsche vertrouwen van Koning en volks vertegenwoordiging. Hef- besluit beeft- den volgenden inhoud „De Kaï. :r bevestigt de in de vergade ring van 2 Maart 1906 aangenomen motie van orde. Zij brengt hulde aan de grootheid van het Congowerk en aan de vaderlands lievende bedoelingen van zijn stichter. Zij is overtuigd, dat de beschavingsgedach te, die bij de stichting van den onafhanke- 1 ijken Comgostaat heetft voorgetzeiten, ook in de toekomst als richtsnoer moet gelden, omdat België dcor het testament van den Koning van 2 Augustus 1889 geroepen is het volledige oppergezag over den Congo- staat te aanvaarden en het ook krachtens den koninklijken brief van 5 Augustus 1889 en krachtens de wet van 10 Augustus 1901, waardoor het beginsel der overeenkomst van 3 Juli 1890 gehandhaafd wordt, het recht der naasting bezit. Daar het in het belang van het land is, zich bij het leven van den Koning over de vraag der naasting uit te spreken, neemt de Kamer akte van de ant woorden der regeering, volgens welke de -n den brief van 3 Juni 1906 vervatte verkla ringen geene voorwaarden, maar „plechtige raadgevingen" uitmaken, dat overeenkom sten over de naasting slechts de overdracht en de maatregelen van uitvoering zullen inhouden en het Belgische gezag in volle vrijheid het bestuvir van de koloniale bezit tingen zal regelen. Daar de centrale afdee ling, die met het onderzoek van het wets ontwerp van 7 Augustus 1901 over het be stuur der koloniale bezittingen belast is, zich er aan gelegen moet laten zijn, ait be stuur aan te passen aan de omstandigheden en behoeften van den onafhankelijken Con- gostaat en zich te dien behoeve alle voor het samenstellen van de organieke koloniale wet noodzakelijike gegevens moet versohaf- efn, neemt de Kamer akte van de Bereid verklaring der regeering om hare hulp te verleenen, opdat de centrale afdeeling alle stukken zal krijgen, die voor de samenstel ling van deze wet noodig zijn. Zonder het vraagstuk principieel te willen beslissen, wenscht de Kamer in zoo kort mogelijken tijd, overeenkomstig de door de regeenng uitgedrukte bedoeling, voor de vraag van de naasting te worden gesteld. Zij wenscht, dat de centrale afdeeling hare weikzaam- heden verhaasten zal en binnen korten ter mijn haar rapport zal indienen." Dit besluit is nagenoeg eenstemmig ge nomen. 128 leden stemden voor, die met de katholieke meerderheid de liberale minder heid vertegenwoordigen. De eenige stem te gen was van den radicaal Lorand, die een principieele tegenstander van de koloniale politiek is. De socialistische leden he~~en zich van de stemming onthoudenzij staan op het. standpunt, dat België, nu het het Oongoland zal krijgen, zich er op moet voorbereiden het bestuur op zich te nemen, maar hebben niet over zich kunnen verkrij gen door hunne stem voor hot besluit hunne waardeering uit te drukken voor het groote werk, dat Koning Leopold heeft tot stand gebracht. De tijd schijnt nu niet ver meer te zijn, waarop België zal treden in de rij der koloniale rijken. DuitachlanM. De invoer van varkens uit Denemarken Zweden en Noorwegen in Pruisen is verbo den, maar de invoer van versch varkens- vloesah uit die landen blijft geoorloofd. Frankrijk. Voor 32 Parijscke kerken is thans de ken nisgeving ingezonden, die ingevolge de wet moet worden afgelegd om de godsdienstoefe ningen ongestoord te kunnen voortzetten. Eergisteren werden 29 bisschoppelijke en •aartsbisschoppelijke paleizen, 31 groote en 23 kleine seminaria ontruimd. Te St.-Flour (departement Cantal) verzette de bevolking zich met zooveel nadruk tegen den oommis saris van politie, die met eenige ageu'eu het bevel om het paleis te verlaten aan de i bisschop moest overbrengen, dat de burge meester, die rustverstoring wilde vermijden, zich om instructiën wendde tot den minis ter van ©eredienst. De 'minister antwoord de, dat bisschop het paleis kon verlaten op het tijdstip, dat hem schikte. Daarop verklaarde de bisschop, dat hij Woensdag vrijwillig zou verhuizen. Het gebouw, dat te Parijs het aartsbis schoppelijk paleis geweest is, zal ingericht woïxlen als verblijf voor het onlangs opge richte ministerie van arbeid. Op last van de regeering zal met het co a stateeren van overtredingen tegen de ver- eenigingswet in de Parijsche kerken .niet verder wonden voortgegaan. Engeland. Londen, 19 Dec. In het hoogerhuis stelde lord Lansdowne voor, dat het huis zou be sluiten de wijzigingen, die het wil gebracht zien in het ontwerp der onderwijswet, re handhaven. Er is geen twijfel aan of dit voorstel zal worden aangenomen, en daar mes zal het wetsontwerp verloren zijn. Tweede telegram. Het voorstel van lord Lansdowne werd aangenomen met 132 tegen 52 stemmen. In zijne rede, die hij voor eene zeer volle zaal hield, zeide lord Lansdowne. dat het de oppositie niet moge lijk was de wet aan te nemen, zelfs met de door de regeering aangoboden oonoessiën. Lord Crowe verklaarde, dat er een niet te overbruggen kloof was tusschen de opposi tie en de regeeriug. De regeering had n grijpende concessiën aangoboden de verant woordelijkheid voor het schipbreuk lijden van het wetsontwerp komt neer op de op positie en dc bisschoppen. Hij kon niet voor spellen, welke gevolgen uit deze houding van de oppositie zoudeh voortvloeien. Derde telegram Het wetsont-wern tot regeling van de schadevergoeding aai arbeiders bij ongelukk-.i is in derde lezing aangenomen. Het Lagerhuis heeft op voorstel der re geering, zonder hoofdelijke stemming, de twee belangrijke amendementen, die het Hoogerhuis in de wet op arbeidsgeschillen heeft aangebracht, weer te niet gedaan. Die amendementen beperkten de vrijheid van posten en stelden de kassen der vakveree- nigingen in sommige gevallen toch weer aan sprakelijk voor schade, door patroons in een werkstaking geleden. Zweden. Koning Oscar schijnt, boterende te zijn. Do avond'bulletins over zijn toestand zijn ingetrokkenvoortaan verschijnt alleen des voorin,iddags een bulletin. Italië. Rome, 19 Dec. Graaf Lanza, ambassadeur te Berlijn, heeft ontslag genomen. De heer Pasa zal hem vervangen. Spanje. Madrid, 19 Dec. De fgevaardigde Soriano vroeg wat de reden was, waarom nog 1000 man meer naar Tanger waren gezonden. De minister van buitenlandsche zaken ant woordde, dab er geen vrees vcor verwikke lingen bestond. Hij voegde daaraan tce, dat, volgens een bericht van den vertegenwoor diger van Spanje in Marokko, het corps diplomatique had besloten aan te dringen op de verwijdering van Raisoeli uit Tanger. Oostenrijk. 72 professoren van de universiteit te Woe nen hebben een schrijven gericht aan het heerenhuis, waarin het verzoek wordt ge daan het ontwerp der kiesreebthervorming ongewijzigd vaat te stellen in den vorm, waarin het de Kamer v an afgevaardigden heeft verltten, omdat eene wijziging groote bezwaren in 't leven zou roepen en omdat het voordeel, dat het meervoudige kiesrecht mis schien zou brengen, niet in verhouding zou staan tot de teleurstelling, die de mislukking van deze hervorming zou verwekken. De hoogleeraren van de Duitscbe univer siteit ,te Praag en van de universiteiten te Graz en Innsbruck willen hunnerzijds dit on derzoek ondersteunen. Er worden pogingen aangewend om tot een compromis te komen. Het heerenhuis zou in de tweede lezing het ontwerp ongewijzigd aannemen, maar met de eindstemming wach ten bot dat het huis van afgevaard'gden het ■wetsvoorstel betreffende den numerus clau- sus heeft afgedaan. Rusland. De openbare aanklager heeft voor den krijgsraad de doodstraf geëisoht tegen ad miraal Nebogatow, en vier zijner onderbe velhebbers wegens de overgave van hunne schepen in den slag van Tsoesjima. Zij heb ben, zeide de aanklager, hun land oneer aangedaan. Ook de officieren, die tot de overgave hebben aangespoord, behooren streng gestraft te worden. De overigen kun nen vrij uitgaan. De verdediging pleitte ver zachtende omstandigheden, en betoogde dat Nebogatow de bemanning van zijne schepen heeft willen sparen voor de gevolgen van het wanbeheer van de vloot. Marokko. Tanger, 19 Dec. Eene depêche uit Marok- kaansohe bron bericht, dat Raisoeli den mi nister van oorlog G-ebbas het aanbod heeft gedaan, dat hij de functie van kaïd over Tanger zal verwisselen met die over den stam Ben-im-Saur. Japan en Rusland. In den laatsten tijd werd meermalen be richt, dat er in de betrekkingen tusschen Japan en Rusland eene spanning was inge treden, omdat, de Japansche regeering in de onderhandelingen over de regeling van de handelsbetrekkingen tusschen de beide staten en over de visscherij rechten in Oost- Azië overdreven eischen stelde. Van Japan sche zijde wordt echter verzekerd, dat de betrekkingen tusschen de beide staten vol strekt niet meer gespannen geworden zijn. Japan voert de onderhandelingen over het handelsverdrag naar de beginselen van we- derzijdsche gelijkheid en houdt zich, wat de visscherij-rechten betreft, aan de bepa lingen van het vredesverdrag van Ports mouth. Men koestert cok in Japan het ver trouwen, dat er weldra overeenstemming met Rusland zal worden verkregen. Japan en de Vereenigde Staten. President Roosevelt heeft het congres het rapport doen toekomen van het lid van zijn kabinet, den secretaris van koophandel Met- calf, die Haar San Francisco gezonden was, om zich op de hoogte te stellen van de Ja pansche schoolkwestie. In eene boodschap, die aan het rapport is toegevoegd, getuigt de president van de Japansche schoolkinde ren, dat zij zindelijk zijn, een helder ver sland bobben en zich goed gedragen. Ver der wordt gezegd, dat-voor deze kinderen het schoolbezoek zeer bemoeilijkt zou worden, wanneer van hen gevergd wordt, dat zij al len eene bijzondere school moeten bezoeken, omdat zij door de geheele 9tad verspreid wo nen. Daarom wordt de wensoh uitgedrukt, dat de bewoners van San Francisco den Ja panners zullen toestaan alle scholen te be zoeken. Minister Metcalf verklaart in zijn rapport, dat hij bevonden heeft, dat de in San Francisco heerschende openbare mee ning, de besluiten van het onderwijsbestuur tot afscheiding der Japansche kindoren van do overigen beslist goedkeurt,, maar dat ve len van de hoogste autoriteiten op onder wijsgebied van eene tegenovergestelde mee ning zijn. Hij is van oordeel, dat het de plicht van do bondsregeering is den Japan ners bescherming te verleenen, wanneer do macht der politic daarvoor niet ver genoeg reikt. De gezant van Japan bij de regeering der Vereenigde Staten heeft in eene rode op een feestmaal van het Amerikaansch-Aziatische genootschap gezegd, dat het moeielijk is in de geschiedenis een dergelijk geval te vinden als de verhouding tusschen de Unie en Ja pan, waarbij alles spreekt voor het onder houden van de meest vriendschappelijke be trekkingen tot elkaar. De gezant wierp de gedachte, dat de Unie en Japan om de heer schappij over den Grooten oceaan strijden, ver van zich af en sprak de moening uit, dat Oost-Azië groot genoeg is voor den han del van de ganse he wereld. Men kon er van overtuigd zijn, dat Japan het beginsel van de open deur in Mandsjoerije krachtig zal voorstaan en handhaven. Men kan uit deze wederzijdsche verkla ringen afleiden, dat de beide regeeringen tot elkaar in zoo correct mogelijke betrek kingen staan. Anders ie het eohtor onder het volk gesteld. Aan bedde zijden consta teert de pers, dat er eene sterke spanning bestaat, die niet enkel op rasverschillen, maar bovenal op de tegenstrijdigheid der po litieke en oommercieele belangen steunt. Aan den Californischen schoolstrijd wordt daar bij slechts ondergeschikte beteekenis toege kend in vergelijking tot het verdere wat als brandstof dienst doet. Het is in de eersite plaats werkelijk te doen om de heerschappij in den Grooten oceaan, en al is het ook juist, dat de strijd daarover nog niet is uit gebroken, het is onmiskenbaar, dat- er stof voor strijd in overvloed aanwezig is. De Vos- sischo Ztg. meent, dat het niet aan twijfel onderhevig is, dat men aan beide kanten vast overtuigd is, dat over korteren of lange- ren tijd slechts een oorlog de beslissing zal kunnen brengen. Allerlei. V-— De robur ietontploffing bij An non heeft een wonderbaarlijke genezing bewerk stelligd. Een monteur uit Witten, die se aert jaren aan een aan doofheid grenzende hardhoorigheid leed, hoeft na de ramp waarvan hij van dichtbij getuige was, zijn gehoor teruggekregen vIn het Saksische stadje Siebenlehn zijn de burgemeester Barthel en 13 andere burgers, ouder verdenking van uit winst - bejag verschillende branden gesticht te heb ben, in hechtenis genomen. vTe Leipzig is een postbode op. de trap van een huis door een onbekenden man met een hamer op het hoofd geslagen en van zijn tasch met 7000 tot 8000 mk. aai baar geld beroofd. De postbode moest we gens> een schedelbreuk dadelijk geopereerd worden. vMaandagochtend vroeg, terwijl het nog donker en mistig was, keerden een groot aantal matrozen van het Engelsohe oorlogsschip Hindustan, dat- bij Spit head lag, in drie groote booten, door een sleep boot getrokken, van verlof naar boord te rug. Een van de booten voer tegen een boei aan en kantelde. Negen man werden vermist. vTe Port. Talbot, ia Wales, ia er giste ren aan boord van de Fransche bark Nesley uit Nantes, geladen met steenkol, een ont ploffing geweest. Eenige mannen van de be manning werden ernstig gewond ©n een is er waarschijnlijk verdronken. Merkwaardig is, dat een man een heel eind de lucht in- geslingerd werd en met zijn kleeren in het want vast raakte. Hij bleef hangen en dus behouden. Kameroverzicht. Tweede Kamer. Gisterenmorgen werd de algemeene be raadslaging over de Oorlogsbegrooting voort gezet. De heer Thomson wijsit op de beroe ring welke in het land is ontstaan door 's ministers voorstellen. Ook Spr. had den ge nomen weg liever anders gekozen gezien. Spr. komt nu tot het b 1 ij vend ge deelte en zet do taak uiteen welke dat blijvend gedeelte heeft te vervullen. In de eerst© plaats wacht- en corveediensben waar voor geen blijvend gedeelte noodig is gelijk meermalen is betoogd. Kadervorming. De minister heeft daarvoor geen blijvend gedeelte noodig. Om kader te vormen zijn de miliciens ongeschikt en zij vervelen zióh 's winters maar in do kazernes en gaan moreel en physiek achter uit. Zelfs officieren van bereden wapens prij zen een oefeningstijd van 6 maanden voor de onbereden wapens aan, mits men voor do bereden wapens maar een eerste oefenings tijd van 2 jaar stelt. Het. wordt meer dan tijd dat men ook bij de bereden wapens gaat inzien dat ook daar de diensttijd tot hot noodig© beperkt worde. Thans doet zich het zelfde verschijnsel voor als toen de minister Eland den kazernediensit voor de onbereden wapens verkorte. Onze mobilisatie kan niet gedokt worden ook niet wan neer de minister die paar man cavalerie moer onder do wapenen houdt. Met de tegenwoordige landweer zijn onze grenzen beter verdedigbaar dan ooit te vo ren. De heer Duymaer van Twist. Zon der officieren en leader. De heer Thomson. Zeker ook zonder officieren en zonder kader. Zoo onvolko men als de dekking thans is, is zij toch be ter dan vroeger. Hoe ter wereld een des kundige als de heer Duymaer dat kan te genspreken, begrijpt Spr. niet. Spr. heeft niet zulk een slechten indruk van de Landweer gekregen al kan men niet verwachten dat die menschen blijmoedig on der de wapenen komen. Door den heer Van Dedem word afkeuring uitgesproken dat do minister in burgerkleeding nog wel met oen parapluie de Landweerkampen is gaan in- specteeren en daarvan werd een verwijt van gemaakt. Maar in dat verwijt zit- een dieporei beteekenis, daaruit spreekt de militairis- tische geest. (Enkele stemmen, zeer juist). Spr. herinnert, aan de bekende parapluie- order van een minister van oorlog aan het verbod van overschoenen enz. enz., allemaal zaken dlie men vreeselijk onmiliitair vond. Zich door nat laten regenen en een groot tenue jas bedervon die een maand tracte- ment kost, dat is militair! Dat typeert den volksgeest. Stel dat Spr. of de heer Duymar van Twist minister van Oorlog waren, zou den zij dan in hun kapiteins plunje die offi cieren van de Landweer de les zijn gaan le zen. Al die argumenten van roesten van ge weren en het schieten van hazen en konijnen beteekenen niets. Hoe durft men zeggen dat onze mannen hun geweren niet zullen kun nen onderhouden. Hoe kan de heer Brum- melkamp toch zoo iets beweren. Sipr. herin nert aan hetgeen dtr. Kuyper heeft gezegd, n.l. dat ons volk moet zijn als een wespen nest, élk man gewapend. De heer Brummelkamp. Maar niet met verroeste geweren. De beer Thomson. Dat verwijt moet U bot dr. Kuyper richten. (Stemmen. Dat mag hij niet). Spr. begrijpt die vrees niet om aan de zonen van ons volk die geweren ie laten. Heti jaar 1903 'hooft ons geleerd óat het blijvend gedeelte te zwak was. Abso luut onjuist is de opmerking van den heer Van Karnebeek,* dat het blijvend gedeelte het land gered heeft. Uit eigen ervaring kan Spr. dit beslist tegenspreken. De feiten waar van de heer Van Karnebeek gewaagde, heb ben zich voorgedaan toen de lichtingen reeds onder de wapenen waren. Om na den oefen tijd troepen te houden voor werk buiten hun taak acht Spr. onverdedigbaar. Spr. had nooit gedacht dat men deze zaak zoo zou opbiazen. Zelfs ruit era an voerders uit vervlogen tijd zijn gemobiliseerd om hun stem te doen hooren. Langzamerhand zal de helft der cavalerie vervangen moeten werden door rijwielen. De ridderlijke huzaren poëzie weet Spr. te waardeer on, maar van ons leger heeft zij haar waarde grooteudeels verloren. Gaarne zou 9pr. in ©temmen met den lof aan gene raal Smeding gebracht, wanneer hij naar zijn oordeel niet was te kort geschoten in 't begrip van tucht. Zijne handeling noemt Spr. een onmilitaire daad, welk© niet kan bijdragen tot- verhooging der tucht in ons leger. Spr. en zijne politieke naamgenooten blij ven van oordeel, dat 's ministers ingrijpen noodig was om tot een beteren toestand te komen. Daarom zullen zij 's ministers kloe ke daad steunen. Eigenaardig is het dat die aandrang voor langer diensttijd niet komt uit het legor, maar van menschen daarbuiten. Nu de kadervorming. De klachten over gebrek aan kader worden steeds grooter en er heersobt hooge nood. Onafwijsbaar zal dan ook zijn verbetering van positie voor de onderofficieren en Spr. vertrouwt dat aan den onhoudbaren financioelen toestand van de onderofficieren ©en einde zal gemaakt worden en dat ook andere kadertoestanden zal verbeteren. Mot den heer Ter Laan is Spr. het eens, dat het. aantal beroepsoffi eieren moet worden ingekrompen. Na 15 jaar dienst moesten de luitenants bevorderd worden, desnoods tot kapitein-titulair. Ten slotte betoogt Spr. nogmaals dat leger en volk tot elkaar moeten komer en hij hoopt dat het oogenblik daartoe spoedig zal komen. Wil de minister op steun rekenen, dan moet hij vast bewust voortgaan op den weg, welke hij zich heeft afgebakend. liet schoonste deel in de rede van den heer Van Karnebeek was wel het slot, waarmede Spr als militair van harte instemt. Den oorlr» van nabij kennende, kan Spr. do verant woordelijkheid voor den slechten toestand, waarin ons leger verkeert, niet aanvaarden. De heer E land zegt, dat hij in de af dool ingen in vele punten met den heer Thomson overeen stemde. Spr. wenscht te verklaren dat hij op de hoofdpunten mede- gaat met den heer Thomson. Tor bekorting, bepaalt Spr. zich dus tot enkele punten. In de eerste plaats komt hij op tegen do be wering van den lieer Van Karnebeek, dat

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1