I 173. Tweede JBlad. 5de Jaargang. Zaterdag 22 December 1906. BINNENLAND. Ingezonden Stukken. FEUILLETON. Op „Berkenrode." AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- o.U5. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERiENTIEN Van 1li regelsf <>.75. Elke regel meer0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bil abonnement Eens circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Bu-genieester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal*, vergaderen op Don derdag, den 27. December aanstaande, des na middags te li ure. Amersfoort, den 20. December 1906. De Burgemeester voornoemd, WUIJHERS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het bureau van den Burger lijken Stand gedurende de beide Kerstdagen voor het publiek geopend zal zijn des voormid dags van 8J, tot 9 uur, uitsluitend tot het doen van aangiften van geboorte of overlijden. De hiervoor moedige aanvrage moet geschieden aan hot gemeentehuis, mondeling of schriftelijk, uitenijk tusschen 8 en 8^ ure, aes roormiddags van den dag, waarop men aangifte wil doen. Amersfoort, den 20. December 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester. JG. STENtFERT KROESE. WTJIJTIERS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien het Koninklijk besluit van den 11. December 1906, no. 43 Brengen ter openbare kennis, dat eene buiten gewone verkiezing van 2 leden patroons van de Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven te Amensfoort (vacature G. Prins en J. van Kars- bergen) zal plaats hebben op Dinsdag, 22 Janu ari 1907 en de herstemming, zoo noodig. op Dinsdag 5 Februari 1907. Het stombureau zal zitting houden in het Raadhuis van des voormiddags 8 uur tot des na middags 3 uur. Amersfoort, 19 December £906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STKNFERT KROESE. WUIJHERS. 7 Rioleering en wa terverve r- sching te Amsterdam. De rioleering commissie te Amsterdam heeft 18 Septem ber 1906 aan B. en W. ditjr gemeente een. rapport- ingediend, met de volgende voor stellen le. voor de stad buiten de Singelgrachten worde eene rioleering aangelegd overeenkom stig het schetsontwerpen wel van zóódanige capaciteit, dlat zonder bezwaar ook liet stads gedeelte langs de Lijnbaansgracht er op kan. worden aangesloten 2e. mot de uitvoering worde zoo spoedig mogelijk een aanvang gemaakt; 3e. tijdens de uitvoering warde een syste matisch onderzoek ingesteld omtrent de wa terbeweging in de Zuiderzee nabij Amster dam; 4e. voor den aanleg*van de rioleering wor- de een creddet verleend van f 3,000,000 (waaronder begrepen zijn de kosten voor het onderzoek onder 3e. bedoeld), welk crediet eventueel zal moeten verhoogd worden, als het onderzoek der Zuiderzee roden geeft om aan t© nemen, dat eene rednigingsinriohting moet worden gemaakt. Als plaat® van 1 oozing meent de commis sie de Zuiderzee te moeten kiezenDeze meening grondt zich op de overweging, dat -waar dé kosten van directcn afvoer op de Noordzee, blijkens een globale berekening, engeveer gelijk zullen zijn aan die van af voer op de Zuiderzee na voorafgaande reini ging aan afvoer op de Noordzee grootere bezwaren, zoowel van tochnischen, als van Ed'ministratieven aard zijn verbonden cn dat bij loozing op de Zuiderzee de mogelijkheid bestaat, dat eene minder grondige reiniging reeds voldoende zal blijken, waardoor in dat geval besparing van uitgaven zal worden verkregen Omtrent de noodzakelijkheid en de mate van zuivering van het rioolvocht vóór de loo zing in de Zuiderzee, meent de commissie echter geen uitpsraak te kunnen doen, al vorens door een nader onderzoek naar de waterbeweging in het zuidwestelijk gedeelte der Zuiderzee meerdere gegevens beschik baar zijn de commissie is evenwel van oor deel o. i. terecht dat de aanleg van de rioleering niet op die uitspraak behoeft te wachten. Met de voorstellen der commissie kunnen B en W. zich vereenigen. Met haar zijn zij tevens van oordeel, dat mot den aanleg der rioleering zoo spoedig mogelijk behoort te worden aangevangen. De Gezondheidscommissie, wier advies in de onderhavige zaak is ingewonnen, kan. blijkens dat advies, hetwelk hierbij wordt overgelegd, met de conclusiën en voorstellen van de commissie in zake de rioleering en waterverversdhing medegaanhet. kom t haar echter noodig voor, dat het gebied der rioleering niet wordt beperkt tot het gedeel te der stad buiten de Singelgrachten, maar het al aanstonds uit te breiden tot het stads gedeelte gelegen langs de Lijnbaansgracht. B. en W. meenen, dat het voorloopig niet gewenscht is aan het rioleeringsgebied do door de gezondheidscommissie verlangde uit breiding te geven. Te minder bestaat daar toe aanleiding, omdat bij het ontwerpen der rioleering er op gerekend is, dat het gedeelte der oude stad langs de Lijnbaansgracht la ter daarop kan worden aangesloten. Het op maken van een plan voor do rioleering van het laatstbedoelde stadsgedeelte zou voorts geruimen tijd vorderen, en derhalve de be slissing omtrent de rioleeringsplannen weder voor eenigen tijd opschorten, hetgeen in de gegeven omstandigheden h. i. niet verant woord zoude zijn. Verder kan worden mede gedeeld, dat bij B. en W. het voornemen bestaat, het systematisch onderzoek omtrent de waterbeweging in de Zuiderzee, indien de Raad zich met hun vooretellen kan ver eenigen, onmiddellijk voort te zetten. In verband met bovenstaande, doen B. en W in een verschenen voordracht de noodige voorstéllen en vragen 3 millioem creddet tot uitvoering der plannen. H#agsche Raad. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeente raad van 's Gravenhage deed de Wethouder De Wijs voorlezing van een rapport van den directeur der duinwaterleiding naar aanlei ding der klachten van den laatsten tijd over beweerden jodoform- of grondsmaak aan het water. Uit dat rapport blijkt, dat de klach ten die overigens vaak suggestief zijn kunnen voortkomen uit drieërlei1den zwaren neerslag in dit regenseizoen; 2. het maken van de grondbuis voor de nieuwe machine, waardoor tijdelijk het water uit sluitend moest opgezogen worden uit de bo venlaag van de spranken; 3. het maken, in de nieuwe wijken, van vele buizen die ge- asphalteerd zijn Maar het water is volko men vrij van elk schadelijk bestanddeel. Chemische en bacteriologische onderzoekin gen hebben dat ten overvloede aangetoond. Van eenige jodiuinverbinding is allerminst, sprake. Elke aanleiding tot klachten zal dan ook weldra hebben opgehouden te bestaan. Met betrokking tot de eventueel verplich te doortrekking van de Bosch-tramlijn tot aan het station van de Electrische Spoor weg-Mij. werd het daartoe strekkend amen dement van den heer B. Janse bij 2e stem ming bijna eenparig verworpen. Het amend, had zijn beteekenis verloren u>a mededeel in g van den wethouder van P. W., dat geen andere bedoeling bestaat dan de bedoelde doortrekking te doen geschieden zouder ta rief® verhooging. Medegedeeld is, dat voor de 3£ leening groot f 1,250,000 ingeschreven is: te 'aGra venhage voor f 840,000; te Amsterdam voor f 1,173,000, te zamen f 2,014,000 tegen koereen verschillende tusschen 94£ en 99 Op voorstel van den wethouder van finan ciën werd besloten de leening te gunnen tegen den koers van 96.251 voor welken prijs alle obligatitiën kunnen geplaatst wor den. (De wethouder bracht hierbij in herin nering dat in 1899 een bedrag van 5 mil lioen werd gegund voor 93 Het voorstel tot wijziging van de vastge stelde gemeentebegrooting voor 1907 en tot nadere vaststelling van het percentage van den hoofdelijken omslag, naar aanleiding der bedenkingen van God. Staten, gaf den wethouder van financiën aanleiding tot een nadere toelichting; daarbij deed hij opmer ken, dat thans met betrekking tot do be drijf s-aflossingen en afschrijvingen toch zal worden gevolgd het. nieuwe stelsel zooals B. en W. zich dit hebben gedacht. De verhoo ging van den hoofdelijken omslag is van weinig belang. In 1895 bij een uitgaaf van 3.5 millioen bedroeg het 2.4 thans op een uitgaaf van 7.7 millioen nog slecht® 2.3 Dit voorstel werd na een korte discussie goedgekeurd. Door B. en W. van Arnhem is inge diend eene verordening op het electriciteits- bodrijf in de gemeente Arnhem en eene, re gelende de samenstelling en den werkkring der commissie voor dat bedrijf. Aan het hoofd van het bedrijf zal komen te staan een directeur op eene jaarwedde van f 3500 f 4500, onder hem worden werkzaam gesteld een boekhouder op een salaris van f 1100 f 1400, een chef-electricien op een salaris van f 12001500 met vrije woning, een chef-machinist op hetzelfde salaris en even eens met genot van vrije woning en voorts een aantal mindere beambten. De commissie voor het bedrijf zal bestaan uit ©en lid van het dagelijksch bestuur en vier raadsleden. Een open brief. De heer J. M. Noarduyn, gepensio neerd kapitein-luitenant ter zee, oommies van aanneming te Nijmegen, hoeft een open brief gericht tot het lid der Tweede Kamer den heer Hugenholtz, naar aanleiding van diens rede bij de behandeling der Marine- begrooting. De heer Hugenholtz behandelde daarbij o. m. „het geval van een jongen, die voor acht jaar bij de marine heeft geteekend op voorspiegelingen van den oud-ka.pitein-luit. ter zee, oommies van aanneming te Nijme gen, Noorduyn, dat hij wel spoedig adju dant-schrijver zou worden en die later 8 da gen straf kreeg, toen hij zich over het je gens hem gepleegd bedrog beklaagde." De heer Noorduyn schrijft nu „Zonder dat van uw kant eenige inlich ting bij mij is gevraagd, waagt gij het mij in het- openbaar te beschuldigen van het doen van voorspiegelingen, in den gedachtengang uwer rede natuurlijk valsche voorspiegelin gen en van bedrog. Onmiddellijk na van deze woorden kennis te hebben genomen, heb ik u telegrafisch me degedeeld, dat uw berichtgevers u volkomen onjuist hebben ingelicht. Ik twijfel er niet aan, of gij hebt, zoodra u daartoe het woorcl is gesohonken, dat gij tot nader onderzoek bereid uw beschuldiging hebt teruggenomen, totdat gij nader ook door mij waart inge licht." Om den heer Hugenholtz daartoe volko men de gegevens te verstrekken, heeft de heer Noorduyn hem afschriften gezonden van 2 ambtelijke brieven, die betrekking tf&boen op deze zaak, de eene gericht aan den com mandant der opleiding van jongens tot ma troos, de andere aan den directeur en com mandant der marine te Willemsoord. De heer Noorduyn eindigt zijn open brief aldus „Na u aldus in de gelegenheid gesteld te hebben deze zaak behoorlijk te onder zoeken verwacht ik ,dat gij dit nu ook on- bevoordoordeeld zult doen en heb ik rooht te eischen, dat waar gij in het openbaar hebt beschuldigd ,gij ook in het openbaar erkennen zult, door onjuiste inlichtingen op een dwaalspoor te zijn gebracht en daar door tot uw leedwezen verkeerd te hebben geoordeeld en veroordeeld." Vereeniging voor Vrouwen kiesrecht. Te Rotterdam is de 13de al gemeene vergadering van de Vereenig ng voor Vrouwenkiesrecht gehouden onder hi ding van de presidente, mevr. dr. Aletta H. Jacobs. Blijkens het jaarverslag der secretaresse is in het afgeloopen jaar het ledental ge stegen van 1800 tot 2600. Met die belang rijke vermeerdering hield de invloed der veieenigmg gelijken trea, o.a. te oonstat.-e- ren uit de wijze, waarop ook buiten de kr-u- gen der vereeniging het rapport is ontvan gen omtrent de gewenscht geachte wijzigin gen in de Grondwet, o:n den invloed der vrouw te versterken. Tot lid van het hoofdbestuur werd geko zen mej Marie van Dijk uit 's Gravenhage. Daarmede was het hoofdbestuur compleet, en moest daaruit een presidente worden aange wezen Uitgebracht bleken 114 stemmen, waarvan 101 op mevrcuw dr. Alotta II. Ja cobs. (Langdurig applaus). Blijkens het jaarverslag der penningmees- teresse hebben in het afgeloopen jaar de ontvangsten bedragen f 2690.11, de uitga ven f 1902.78, zoodat het batig saldo be draagt f 787.33. De rekening wordt op gun stig prae-advies goedgekeurd. Besloten wordt dat de aanstaande zomer vergadering te Assen zal worden gehouden, de 14e algemeene vergadering te Haarlem Verder wordt aangenomen, dat voor het volgend jaar door de afdeelingen aan het hoofdbestuur zal moeten worden afgedragen een bedrag van f 0.50 t«r lid. Mevrouw Van BuurenHuys wordt ge kozen als lid van het algemeen bestuur van den nationalen vrouwenraad. Verschillende afdeelingsvoorstellen wer den daarna nog behandeld De-Ruyter-hulde. Het plaat selijk De Ruyter-comité te Vlissingen heeft besloten de feestviering ter eer© van den grooten zeeheld te houden Zater dag 23 Maart a. s. Het programma om vat de ontvangst van het nationaal comité, kransleggiug nabij het standbeeld van De Ruyter, eerste-steenlegging voor de stichting der De Ruyter-school, zoo mogelijk histori sche optocht, uitvoering der cantate en volksconcerten. Het opnemen van ingezonden stukken betrekent geenszins dat de Redactie met den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. Een vnij.rijc nI» „Op 24 December a. s. is het vijf jaren geleden, dat op initiatief van den B.nd van Nederlandsche Onderwijzers het Centraal Genootschap voor Kinder-, Herstellingsoord en Vacantie-kolonies werd opgericht. Do oonstitueerende vergadering werd gehouden in Odéon te Amsterdam onder voorzitter schap van m,r. A Kerdijk, die tot aan zijn dood hoofdbestuurder is gebleven en aan wien de geheele zaak der Gezondheids-kolo nies en het Centrale Genootschap in het blij- zonder groote verplichtingen heeft. Een terugblik geeft reden tot groote vol doening. Toen de Bond van Nederlandsche Ondor- wijzere aan de voorbereiding van het Cen trale Genootschap en daarmede ook aan de rustel ooz© propaganda voor Gezondheids kolonies begon dat was in 1899 be stonden in ons land een 10-tal vereenigingen van dien aard. Enkelen waren kwijnende, een zelfs was ontbonden. Alleen Rotterdam mocht (en mag nog) mot ©ere genoemd wor den. Vijf jaren zijn voorbijgegaan, 5 moeilijke jaren. Vooral de eerste waren vol zorgen. Telkens weer behoefde de jonge vereeniging den steun van den Bond, van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen en van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap. Een terugblik geeft voldoening. Het rijn heden niet meer 10, maar ruim 65 plaatselijke vereenieingen (waaronder 25 afdeelingen van het Centrale Genootschap), die zich met het uitzenden van zwakke kin deren bezig houden. Het. aantal koloniehuizen, expressol ijk tot het doel gebouwd, vermeerderd© met zeven. De meeste dezer kunnen met de beste bui- tenlandsche tehuizen wedijveren, zoo niet in grootte dan toch in gerieflijkheid en deugde lijkheid van bouw. Verscheidene tijdelijke tehuizen werden in gericht en geëxploiteerd. Het aantal in 1905 verpleegde kinderen bedroeg 2000. Volgens ruw© berekening h dit aantal in 1906 met ongeveer 300 ver meerderd, particuliere herstellingsoorden niet meegerekend. Een blik in de toekomst geeft evenzeer reden tot. dankbaarheid. Hot. eerste Herstellingsoord van het Cen trale Genootschap te Egmond aan Zee zal weldra voltooid zijn. Do sympathie voor hot schoono doel „hulp aan het zwakke kind" wordt gaande weg grooter. En het arbeidsveld is nog on metelijk uitgestrekt. Tienduizend kinderen wachten op plaatsing. In een overgroot aan tal gemeenten kent men de Gezondheids kolonies nauwelijks bij naam Het Centrale Genootschap hoopt eenmaal te boreiken. dat in ^lle -plaatsen van ons Moge bij het 10-jarige jubilé, die hoop verwezenlijkt rijn A. C. BOS 79 Romax door JAN STORK. Tegen alle reglementen, van- dén Huizo Blerkonrocle in, gebeurde iets d'^lt nog nooit gebeurd was, zoolang ik bij tamte Berth a woonde, op den avond vóór mijm, trouwdag. Dien avond had ik een ouderwetsch, laat- wordend! praatavondjo en wel met mijne goede, lieve tante in hoogst, eigen persoon. Ik had vroeg mijn afscheid genomen vain Linden heuvel. Daar et de laatste dagen, met al die feesten, dikwijls 's nachts laat was geworden, zouden wij allen vroeg ter ruste gaan. Vóór elf uur was ik dus reeds thuis en toch werd het. over éénen, vóórdat ik op mijine kamer kwam. Mies was al naar bed, dbch tante zat nog te werken. Ik nam dus een stoel en kwam naast haar ritten. „Hoe voel je je nu wel, Paiul," vroeg tamte, „nu je op het. pumt staat echtgenoot te worden?" Gelukkig, tante. Ik zou haast zeggen volmaakt gelukkig.'' „En toch kijk je zoo ernstig?" „Ik geloof, tante," zcido ik daarop, „dat ik iets heb van de natuur van Uilenspiegel. Niet zoo zeer dat ik jubel, als het regent, maar ik donk wel dikwijls, als mijn geluks zon zoo helder schijnt, dat het mi et altijd zoo kan duren em dat er ook weer donkere dagen moeten karnen. En dam ik kaai nu eenmaal het huwelijk niet beschouwen enkel en al leem als eern pretje, als een fuif Na. de wittebroodsweken komen nog zoo vele weken en maanden en jairen, naar ik vurig hoop vele, vele jaren, die ik met Minnie vereenigd zal doorbrengen Hoe zullen al die jaren rijm? Het. is zoo moeilijk dagelijks, dag en nacht, altijd met diezelfde persoon om te gaan, zonder dat verschil van meening tot oueeaxigheid overslaat. En u weet ook, Min nie is niet altijd gemakkelijk om mee om te gaan.'' „Zijl is in den laatsten tijd veel veran derd. Zij is in het geheel niet meer zoo wis pelturig als vroeger." „Dat stem ik u toe, maar kam. zijl niet weer veramderen on kan ook ik niet anders wordiem Tot nu toe ging mij) alles vóór den wtrnd. Groote teleurstellimgen, behalve die eene, toen Minnie mij verleden voorjaar af wees, heb ik niet gekend. Ik héb mijn teu- gellooze drift van vroeger leeren beheer- schen. Kan die niet weer komen, wanneer tegnspoed mij treft en mij misschien prik kelbaar maakt? Minnie vertrouwt mij haai onbezorgde jeugd toe. Zal ik haar een ver goeding kunnen gevenja meer dan dat, zooals mijn plicht is, voor dé weelde, het geluk, do liefde, voor alles, wat zij om mijnentwil vaarwel zegt? Zij ;s zoo buiten gewoon vertroeteld en verwend. Is het mo- lijk dat enkel liefde daartoe in staat is, dan ben ik gerust. Want mijn reine liefde, mijn heilige veieering voor haar zal nooit ver flauwen, wat ook gebeure! ..Ik vind het prijzenswaardig in je, dot je zoo ernstig over deze dingen hebt nage dacht. Dlat juist is een waarborg te meer voor je toekomstig gel uk. Als vrouw van eenige ondervinding geloof ik, dat je niet bevreesd behoeft te ziin 'voor de weken en maanden en jaren, die zullen komen na de wittebroodsweken. Ie bent niet enkel ver liefd geworden op een mooi gezichtje, :k weet, dat je haar het innigst liefhad, toen rij bleek en uitgeteerd op 't ziekbed lag, en ook Minnie heeft bewezen, dat haar woor den „Zonder Paul Kan ik niet leven," geen ïjdéle klanken waren. „Waar zóó de liefde viel,, zou Vondel zeggen, is de kracht géboren, om alle tegenspoeden het hoofd te 'bieden, om alle) rampen te dragen, om alle tekortkomingen wederzijds te verschoonen. Verdriet en zorgen zullen je zoo min als ieder ander bespaard worden, vooral als jo gezin grooter wordt; maar het geluk van zóó bemind te worden en lief te hebben zal daar ruimschoots tegen op wegen." „Ik kan mij maar niet voorstellen, tante," zei ik na een poos, „dat ik reeds morgen voor goed hier van daan ga en Berkenrode dat mij zoo lief is geworden en waar ik zoo gelukkig ben geweest, zal verlaten." „Om nog gelukkiger te worden," zei tante. „Dat hoop ik. Maar 'hoe groot, liet geluk ook moge rijn, dat mij wacht, ik aal nooit vergeten, dat ik het aan u te danken heb. Uw ingeiving om de verfraaiing van Ber kenrode mij toe te vertrouwen, is de grond slag geweest van mijn voorspoed. Hierdoor is Laux op de gedachte gekomen, mij als compagnon te nemen." „Maar jongen, als je niot zelf zoo Neen, tantelief," viel ik haar in de rede, „u alleen zijt de oorzaak van mijn geluk. Door uw voorspraak heeft, mijnheer Dubois mij aan geld geholpen. Hier op Berkenrode heb ik voor het eerst Minnie gezien en lee ren kennen, en haar lief gekregen. U hébt mij haar helpen veroveren. U hebt haar voor mij behouden, toen zij den dood nabij was. en haar mij weer gegeven. Aan u en u alleen, rijn wij ons geluk verschuldigd. Hoe zal ik ooit kunnen toonen, hoe dank baar ik u ben „Dat behoeft niet jongen. Eén ding slechts zou ik je vragen, maar dat zal wel overbodig zijn, één ding slechts: blijf mij iiofhebbon en blijf mij jo vertrouwen schen ken, zooals tot heden, want ik heb je lief gekregen als een zoon, dien het mij zwaar zou vallen te verliezen." Onnoodig te zoggen, dat. ik dat gaarne beloofde, en met eene hartelijke omhelzing wenschte ik fiaar goeden nacht. Den vol genden morgen was ik reeds vroeg op. Toen ik mijne jaloezieën openstoot© zag ik, dat eene prachtige zon een gouden glans wierp op het groen brons der reeds knoppende boomen en heesters. Een frissche oostenwind woei mij de lucht van uitbottend loover en opschietend jong gras tegemoet en ik snoof met lange teugen de .geur van lente op. Ik liet mijn blik gaan over paden, boo men en heesters. Eerst dat jaar zou Berken rode op zijn schoonst, zijn. De door liet kap mes gemaakte gapingen in de koog© boomen zouden door nieuwe, jonge loten gevuld en afgerond worden. Do heesters, het. eerste jaar te ijl, zouden breeder, forscher uitloo- pen De grasperken zouden dikker, dichter, donzigor worêlen, de bloemen weelderiger bloeien en de vrucht boomen rijker dragen. Kon men het eerste jaar slechts zien. dat dé aanleg mooi was, het tweed© jaar zou men kunnen oordeelen hoe schoon het wer kelijk was En was het. niet eveneens zoo met mijn geluk Had niet het vorige jaar do liefde, de echte, de reine, de onbaatzuchtige, wor tel geschoten iu mijn hart, toen ik mijn ideaal van vrouwelijke schoonheid en vrou welijke deugden gevonden had? Had ik niet dio liefde, dat. geluk kweekt en verzorgd? Was het niet geweest hot aanleggen van ge luk, liet teekenen, het afbakenen hoe het worden moest? En was het niet eerst, dden dag vol, afgerond, rijp, overvloedig? Ja, het geluk was! Ik voelde het bij iodoren polsslag brui sen door mijne aderen. Ik las hel op de gezichten van mijn© mij dierbare bloedver wanten Ik zag liet. schitteren in de oogen van mijn verrukkelijk mooi bruidje, toen zij mij bij mijne aankomst, op Linden heuvel beide handen toestak on vroolijk toeriep: „Salve Paul! Dat woord schreef ik verleden jaar in het vloeiboek, dal op je schrijftafel lag, niet vermoedende, dat. je mij een® zóó welkom zoudt. zijn' als op dit. oogenblik." Ja. het geluk was! Groot cn grootech, o verstel pend bedwelmend! Enhot zo<u blijven zooals mijn vrouwtje mij voorspelde. Toen wij in hot rijtuig, dlat ons naar hot station bracht, voorbij, de villa van tante Bertha kwamen, legde zij liaar blondo hoofdje op mijn schouder cn fluisterde: „Het heerlijkst Paul, vind ik, dat Ber kenrode de geboorteplaat® van onze liefde is. Dat geeft mij moed en vertrouwen op de toekomst Wat vandaar uitgaat kan niet antlers dan schoon en goed! en zegenbrengend zijn EINDE.

Amersfoortsch Dagblad | 1906 | | pagina 1