10 DEKHENGSTEN, Het Album PASSAGIERS Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Stichtsche Hypotheekbank. OPENBARE AANBESTEDING Houtverkooping. RIJKS HENGSTVEULEN DEPÖT Mejuffrouw A C, BUSQUET, Gevraagd: Uiterst rnsiip Kamer met Alcooi; flinke Keukenmeid Keukenmeid, Werk-Tweede Meid, H.H. Slagers. „Het Nederlandsch Tooneel". OUD-HEIDELBERG. ADVERTENTIËN. Gebruikt N. V. VAN DIJK's Beschuit en Koeksoorien. PIANO'S en ORGELS. Wissel- en Effectenkantoor P. BLAD, Verkade's Waxine Nachtlichten j Verkrijgbaar in winkels van kruidenierswarencomestibles en liuis- houdelijke artikelen h 30 ct. por doo3. De plaatjes te verzamelen in Verkade's Album No. 4. |Fa E. G. Verkade Zn. Zaandam Spoorwegongeluk. Zaterdag avond is trein 9.12 van Rotlterdam, rich- tin j Don Haag, op twee blokken afstand van Delft geloopen op een gedeelte goede rentrein, dat afgebroken was van een voor- afgaanden goederentrein. Bij aankomst te Delft van liet eerste gedeelte merkte men het accident door een sleepende koppelstang van het afgebroken gedeelte, doch te laat De machinist van trein 9.12 bemerkte op korten afstand het sluitsein van het afge broken gedeelte, remde uit alle macht, doch liep met een vaart van 25 K M. in de goe- derenwaggon. Locomotief en tender kantel de.. gedeeltelijk om, terwijl een goederen- waggon ontspoorde. Er zijn geen persoon lijke ongelukken voorgekomen. Uit dankbaarheid voor het snelle remmen hielden passagiers op den Spoordijk een col lecte voor machinest en stoker. Trein 9.38 van Rotterdam naar Den Haag nam de passagiers over van den verongelukten trein, na anderhalf uur vertraging. Het verkeer geschiedt over enkel spoor. Om 12 uur vertrok de trein met personeel en hulp middelen uit Rotterdam naar het ongeluk. Stoomtramongeluk. Terwijl Zaterdagavond de laatste stoomtram van Amsterdam te Diemen bij den wissel aan kwam, wilde de vrouw van K., te Diemen, uitstappen, terwijl de tram niet geheel stil stond. Zij had het ongeluk te vallen en kwam onder den laatsten wagen. Haar hoofd werd geheel afgeredenzij was terstond dood. Br and. Te Den Helder ontstond Za terdagmiddag door nog onbekende oorzaak brand in het pakhuis van de vischhande- laars Bais en De Jong aan de Bassin gracht, dienende als bergplaats voor vlekten, zeilen, netton, touwen en verdere visscher ij behoef ten. Alles werd door het vuur verteerd. Ver zekering dekt voor een groot deel de schade. Hooge waterstand. In Fries land blijft de waterstand steeds hoog en staan vele landerijen onder water. Door den aanhoudenden westenwind kan niet met de zeesluizen gestroomd worden en wordt het water al hooger opgestuwd. Het boezemwater in de provincie had Vrijdag een gemiddelde hoogte van 63 cM. boven zomer peil. School- en Kerknieuws. aDe Minister van Binnen landsche Zalken brengt ter algemeen© kennis, dat op 4 Fe bruari 1907 en volgende dagen te Leiden, te Utrecht, te Groningen en te Amsterdam gelegenheid zal worden gegeven tot het af leggen van de practische examens van arts, vermeld in artikel 2 der wet van 25 Decem ber 1878 (Staatsblad no. 222), laatstelijk ge wijzigd bij de wet van 27 April 1904 (Staats blad no. 81), alsmede te Utrecht tot het af leggen van de practische examens van tand meester, bedoeld in artikel 8 der gemelde wet. Zij die tot de examens wenschen te wor den toegelaten vóór 1 Mei, moeten zich daar toe vóór 28 Januari, zij die het examen na 1 Mei wenschen af te leggen, vóór 24 April schriftelijk aanmelden, en welte Leiden bij den hoogleer aar dr. W. Nolen, te Utrecht bij den hoogleeraar dr. C. Eykman, te Am sterdam bij den hoogleeraar dr. C. Winkler, voorzitters der examencom missaënte Gro ningen bij den hoogleeraar dr. M. E. Mulder, •waarnemend-voorzitter der examencommissie, met overlegging van een uittreksel uit het geboorteregister of eenig ander ambtelijk stuk, waaruit, ten genoegen van de examen commissie, hunne namen en voornamen, als mede de datum van hunne geboorte duide lijk blijken. Bij aanmelding voor het practisch artsexa men1 moet voorts worden overgelegd het ge- getuigschrift, waaruit blijkt dat 't theoretisch geneeskundig examen met goed gevolg door de examinandi is afgelegd, of dat zij aan eene Nederlandsche Universiteit den graad van doctor in de geneeskunde hebben ver kregen, of tot. de promotie in dit vak zijn 'toegelaten. Zij die tot het eerste gadeeli s van het exa men wenschen te worden toegelaten, moeten bovendien de verklaring overleggen van een hier te lande bevoegd geneeskundige, dat zij gedurende minstens twee jaren de genees- en heelkundige behandeling van zieken ge volgd hebben, en zij cue tot het tweede ge deelte van het examen wenschen te worden toegelaten, moeten het bewijs overleggen, dat zij het eerste gedeelte met goed gevolg hebben afgelegd en in tegenwoordigheid van «en bevoegd verloskundige hier ite lande min stens tien gewone en twee buitengewone ver lossingen hébben, verricht. Bij de aanmelding voor het practisch tand meestersexamen moet. voorts worden overge legd het getuigschrift, waaruit blijkt, dat het theoretisch examn in de tandheelkunde met goed gevolg door de examinandi is af gelegd. De burgemeester s-quaes tie te Hilversum. In zijn mededeelingeu betreffende de stadhuis-crisis te Hilversum heeft de correspondent van het Hbl. ook gewag gemaakt van de gespannen verhou ding tusschen den burgemeester en den po- litie-commissaris, ook in verband met de controle op de Drankwet. De heer Van Dijk, commissaris van poli tie, zond een adres aan den Raad, waarin hij verzekert steeds zijn aandacht aan de overtredingen der Drankwet gewijd te heb ben. Hij merkt daarbij op, dat op zijn schriftelijke aanvraag in de maand Augus tus 1905 reeds schriftelijke lastgevingen zijn verstrekt door den waarnemonden burge meester en dat van die lastgevingen óók ge bruik is gemaakt. „Hel. geheele politie-personeel is door mij voorzien, niet alleen van de nooSige exem plaren eenec bevattelijke uitgave van de Drankwet, maar ook van mijn, gedurige per soonlijke schriftelijke toelichtingen, terwijl buiten en behalve de bekende vraagbaak »De Gemeentestem", door mij nog ten dien ste van do controle zijn verstrekt, verschil lende literatuur en eenige uitgaven op de Drankwot, van het beste dat er te verkrij- gen was. In De Gooi- en Eemlander heeft de heer Van Dijk geprotesteerd tegen de voorstel ling in dat blad, als zou in alle takken van bestuur geknoeid zijn. ,,Ik wensck hier openlijk te verklaren, dat ik mijn privé leveranties van kleedihg en schoeisel betrek van leveranciers, die niet tevens aan de gemeente leveren. ,,Met deze verklaring wil ik aantoonen, dat de commissaris van politie vrij staat en steeds vrij gestaan heeft., tegenover de leve ranciers van gemeentegood en dat hij dus doende zelfs den schijn heeft willen vermij den van de koe te molken." Kaarden. De N aardensche Bou w - maatschappij" 'heeft in 1905 aan de Gooi- sbhe Stoomtrammaatsohappij een woning in de Vrouwenstraat te Naarden verhuurd, waarin de chef van de Gooisolie stoomtram woont en waarin teveng het station met wachtkamer gevestigd is. AI geruimen tijd prijkt in die woning een bordje, op grond van de Woningwet daar aangebracht, met de woorden „Onbewoon baar verklaarde woning." De Naardensche Bbuwanaatschappij blijft n.l. weigerachtig in die woning de meest noodzakelijke repa raties te doen, zoodat het in 'thuis „lekt als een mandje." Kaar men ons mededeelt, wal de G. S. nu geen huur betalen, doch zij laat, vreeand genoeg, haar chef met zijn gezin maar in zoo'n onbewoonbare woning verblijf hou den. Kaïtuurlijlk wekt dit dikwij|ls den laeli- lust op van het publiek datj de wachtkamer bezoekt en voor den chef is het verre van aangen aam(Hbl De minister van Binnen landsche zaken Overwegende, dat ten gevolge van het ont slag van den heer dr. M. A. Brants eene ver kiezing moet plaats hebben van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het kiesdistrict Ede; Gelet op de artt .130, 131, 133 en 134 der Kieswet; Heeft goedgevonden te bepalen, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 22 Januari e. k., de stemming, zoo ncodig, op Donderdag 31 Jan. e k., en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 12 Februari e. k. Ede. In de Zaterdagavond te Vee- nend aal gehouden vergadering van de Christ.-Hist. Kiesvereeinging, die zeer druk bezocht was, is candidaat gesteld voor de vacature-dr. M. A. Brants, jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford (Chr.-Hist.), voor 1897 afgevaardigde van Hilversum, doch alstoen vervangen door den Anti-Rev. en R.-K. can didaat S. baron van Heemstra. Veenenlaa.1. In de .alhier gehouden vergadering van de Christ.-HHst. kiesver- eeniging, die zeer druk bezocht was, is can didaat gedteld voor de vacature-dr. M. A. Brants, jhr. mr. J. H. J. Quarles van Uf ford (Clir. Hi'st.), voor 1897 afgevaardigde van Hilversum, doch alstoen vervangen dooi* den. Abtii-Rev. en R. K. candidaat, S. baron van Heemstra. Renswoude. Onder het vee van een landbouwer in deze gemeente is een geval van miltvuur voorgekomen. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op de kennisgeving van B. en W. in zake de inlevering van rekeningen ten laste van de gemeente. De declaraties moeten uiterlijk 15 Jan. inkomen De heer H. van Gelder, sederit 1876 onderwijzer aan de o. 1. s. 2de soort aan de Helldngstraat, is Zaterdag j.l. op 50-jarigen leeftijid overleden. Dé heer van G., was ook jarenlang adjudant onderofficier bij de d.d. schutterij en le secretaris van de ver- eenaging van het kader der schutterij „Broederschap'' en van het hoofdbestuur vau den Ked. Schutterijkaderbond. Zooals uit de in ons nummer Van Za terdag voorkometndO advertentie blijkt, zal eerstdaags aan de ingezetenen een. inteeken- lijst .worden aangeboden voor een uitvoering van Schimmels ..Kind van Staat", door eenige officieren uit Haarlem en van elders, op 26 Januari a.s. in de groote zaal van de sociëteit Amicitia. De netto-opbrengst is bestemd voor het Fonds tot oprichting van een standbeeld voor stadhouder Willem III. Ton einde deze uitvoering voor te be reiden heeft zich een commissie gevormd, waarin zitting hebben de navolgende hee- reugeneraal-majoor A. D. Petter, eere voorzitter; jhr. J. W. A. Barchman Wuij- tiers, burgemeester, eerelid; kolonel L. W. van Iloek, voorzitter; de luitenants-kolonel H. Oolgaardt, J. II. v. d. Burg, A. J. P. Metelerkamp, J. S'. C. Pichal en A. L. Klerk de Reus; A .M. Tromp v. Holst; majoor H. D. Twiss; H. W. van Esveldkapitein J. L. van der Moer, Ie secretaris; W. Croo- ckewit W.Azn., penningmeester; le luit.- adjudant W. van der Koogh, 2e secretaris. Het. genoemde dramatisch tafereel (in 3 afdeelingen) werd reeds op meerdere plaat sen met veel succes opgevoerd, o.m. op 15 Juli 1905 op Het Loo, voor H. M. de Ko ningin en Z. K. iH. Prins Hendrik der Kedorlanden; op 5 November 1904 te Haar lem verder in Den Haag. waar ook de vor stelijke familie de voorstelling tot het ein de toe bijwoonde, in den stadsschouwburg te Amsterdam, te Middelburg enz. Het is te hopen, dat men nu eens flink op de lijst zal teekenen, opdat wij, Amers- foorters, ook het kunstgenot zullen mogen smaken, dat een opvoering van „Het Kind van Slaat", volgens de recensies in ver schillende voorname bladen, in andere plaat sen aan het talrijke publiek geboden heeft. Wij hopen in de gelegenheid te zijn om mettertijd nog nadere bizonderheden te ge ven Gisterenavond hield de R.-K. Volks bond hare eerste vergadering in dit jaar. De voorzitter, de lieer G. W. Klomp, drukte zijn tevredenheid uit over de goede oplos sing van het financieel gedeelte, na de moeie- lijkheden waarin de Bond door den dood van de hypotheekhoudster van het gebouw gekomen is Mecledeeling werd gedaan, dat a.s. Zondag een buitengewone vergadering met dames zal belegd worden, waarop de heer J. Brouwer van Hilversum zal spreken over de oprich- ting van een spaarkas en de heer .1van Lent. Jr. over de propagandaclub. Een schrijven van hot hoofdbestuur werd voorgelezen omtrent de in wording zijnde Bo ndsle v en sverzekeringwaarin wordt medegedeeld, dat besloten is om gedurende 3 maanden na do definitieve oprichting, alle bondsleden, op eiken leeftijd, uit hunne Levensverzekeringsmaatscvliappijen over te nemen tegen do door hen thans betaald wordende premie en dan in afdeeling A, dus met. aandeel in de winst. Een commis sie van 8 leden werd benoemd om bij huis bezoek leden te werven, waarmede deze week een aanvang zal worden gemaakt. Hierna werd oen schrijven van do federa tie der 5 diocasiën bonden, voorzitter de heer Pastoors, ter tafel gebracht, waarin verzocht wordt om de eerstdaags in de Twee de Kamer in behandeling komende ziekte verzekering in studie te nemen, om daarna de gewenschte wijzigingen en aanvullingen (waarbij ook gewezen wordt op de noodzake lijkheid van een invaliditeitsverzekering), den leden der Tweede Kamer aan te bie den. De keeren G. W. Klomp en J. van Lent zullen het ontwerp-voorstel nazien. D'a vraag werd gedaan of van katholieke zijde nog een. spreker zal komen om met dr. J. v. d. Brink, die de volgende week alhier, op uitnoodiging der S. D. A. P., zal komen spreken, te debateeren. De voorzitter deelde mede, dat het pl. be stuur der Katholieke Sociale actie advies van het hoofdbestuur had ingewonnen. Het hoofdbestuur acht het wenschelijk dat do katholieken zich met deze bijeenkomst niet inlaten. De eerw. lieer J. Akkerman die hierover het woord nam, hoopte dan ook dat geen enkel katholiek die vergadering Zou bijwonenvan den kansel zou a.s. Zon dag dit verzoek wel meer algemeen tot de katholieken worden gedaan. Ten slotte werd docr den voorzitter nog medegedeeld, dat in het gevormde Steun - penningseomité voor de stakers te Rijssen niet de christelijke organisatiën hadden zit- ting genomen, zooals ten onrechte enkele nieuwsbladen hadden gemeld, doch ook de S. D. A. P. en met de Chr. Kat. Werklie denverbond. Eien collecte voor die stakers bracht f 3.34 op. ■Hierna werd de goed bezette vergadering gesloten. Het was Zaterdagavond een beetje onrustig in onze overigens nog al stille veste. Er schenen enkele militairen aan het- pas sagieren te zijn. In een minder gunstig be kend staande woning aan den Leusderweg kwam het ten slotte not een flinke kloppar tij, waarbij twee veld-artilleristen door een infanterist nog al geducht moeten zijn toe getakeld. Vermoedelijke oorzaakde vrouw. Dab een ongeluk in een klein hoekje ligt, ondervond gisteren mej. de wed. M. in do Koningsstraat, toen zij., bij liet. verlaten van haar :bed, kwam te vallen, tengevolge waarvan zij een sleutelbeen brak. Voor de Remonstrantsche gemeente hoopt a.s Zondag op te treden Plrof. F. Cannegieter van Utirecht. Burgerlijke stand. Geboren: Anthonda Ilendrika, d. v. Johannes van der Voort en Hendrika Cor- nelisse. Klaas, z. v. Willem Boon en Willemtje van den Broek; Gerandus, z. v. Gerardus van Emipelen eii Marrigje Bakker. Overleden: Geertrui Johanna de Leeuw, oud 42 jaar, echtgenoot© van Ger hard Koning; Dirk Poppelend am, oud 70 jaar, onge huwd. STAATSLOTERIJ, Hopsite j»rifxen iler 4. kinase. TREKKING van 7 JANUARI. Priis v./ 500O No. 12821 Prijs v. 1 1500 No. 9685 Prijs v./ 1O00 No. 13522 Prijs v. J 200 No. 933 Prijs v. 100 No. 1733 16665 699 464 19491 9971 6466 20613 Kiltstriuit 32. Utreclit. De Bank beeft beschikbaar gelden voor lo Hypothecaire leeningen op onderpand met voldoende overwaarde. I>E DIKEOTIE: A. DIKS Rzn. Mr. W. E. CALKOEN. BURGEMEESTER e» WETHOUDERS der Gemeente Utrecht, zijn voornemens op Zn- tertiag 1» Jnmiari 1997, des namiddags e 2 uur, in het openbaar ten Stadhuize aan te besteden: Het verbreeden en wer sterken van de Museum- brug over de Biltsche Vaart. Bestek en teekening liggen ter inzage aan het Bureau der Gemeentewerken, Achter Kla ren burg, en zijn aldaar, zoomede ten Stad huize (afdeeling Financiën) en bij de boek handelaren VAN TERVEEN ZOON te verkrjjgen tegen betaling van f 0.50. Aanwijzing in loco zal plaats hebben op Maandag 14 Januari 1907, des voormiddags te lli/s uur. De Secretaris der Gemeente Utrecht, J. BOOL. UTRECHT, 5 Januari 1907. Kotaris J. J. SCHALIJ, te Breu- kelen-Nijenrodezal op Donder dag; den ÏO Januari 1907, des voormiddags 10 ure, in het logement rhet Statewapen" aldaar, in het openbaar verkoopen Griendhont Hakhout en Teen staande op de Ridderhofstad Gun- terstein. Teen en Hakliont op de bnitenplaats Kweekhoven en 40 lepe- hooineii, staande nabij liet Kraaien nest en de steenplants Croinwijck, aan den Zandweg, alles onder de ge meente Kreukelen Sint Pieters, by Kreukelen. Gedurende 4 dagen te voren, afgenommerd te bezichtigen. Breeder bij billetten. Bergen op Zoom. OPENBARE VERKOOPING van op 25 Jannarl 1907, des voormiddags i i Va uur. BEZICHTIGINGSDAG EN. 11 en 21 Jannarl a.s., telkens te 12 uur des middags. Signalementen en Voorwaarden van Ver koop worden op franco aanvrage aan den Directeur gratis toegezonden van at'10 Jann arl a.s. De Directeur van hel Depót KROMHOUT. Arnh.weg 27. Amersfoort Diploma Neder!, Toonkunst-Vereeniging beveelt zich aan tot het geven van PIAA'O- IdBSSRW. vol Pension: prijs f 40 Brieven letter G aan V A L K 11 O F F's Gevraagd in een deftigen dienst met 1 Febr. eene Hoog loon mits bekwaam. Uitv. br. onder letters B. D, bij Gebr. EBERT, 's Graveland- scheweg 28, Hilversum. Door bijzondere omstandigheden worden to Arasterdam met 1 Febr. gevraagd twee hnlteotnelMjes, P. G., de eene voor de andere als beiden bekwaam voor hun vak en voorzien van goede getuigen. Brieven franco onder letter A. C. aan 't Adv.-bur. van Gebr. SCHRoDER, Rokin 50, Amsterdam. voor Nederland in Beeld is GEREED en biedt een prachtige gele genheid om de mooie kiekjes te bewaren van den prachtigsten kalenderdie dit jaar verschenen is. Prijs Kalender f 1.25. Album f 0.60. Bestellingen worden ingewacht 'bjj ieder Boekh. of bij dea Uitgever. Franco per post verhoogd f Ö.15. De Uitgever NAUTA te Velsen. naar Indië, Zuid-Afrika, Amerika, A'anada of andere landen, wendt U, alvorens IJwo passagebilletten te nemen, tot LISSONE ZOON. Singel 155, Amsterdam, Hoofdagenten van alle voorname Stoomvaart lijnen die U onpartijdig gratis inlichtingen verstrekken en passagebiljetten tot do billjjkste tarieven kannen leveren. Gratis wordt, indien gewenscht, in alle plaatsen hulp verleend. 'k Laat Jupiter zijn nectar, En Juno d'ambrozijn Ik zal met THOMSON'S PÜDDING. Op d'aard tevreden zijn. Prijsvraag 23 Dec. 1905. Een buitengewoon zware vette KOE te koop bij S. RIJSTEN te Ruinerwold. Schouwburg Utrecht. Koniuklijke Vereenigiug Beschermheer Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Donderdag 10 Januari 1907: No. 5 vim liet abonneuieni. Tooneelspel in vijf bedrijven door WILHELM MEYER-FORSTER, uit hot Duitsch vertaald door HENRI BOREL. Regie: L. H. CHRISPIJX. Orkest onder leiding van den Heer II. Kuijpers Annvnug halt acht ure, P r ij z e n dor Plaatsen: Balcon f 2.35. Stalles en le Amph. f2.10. le Zijloge f' 1.85. - Baignoires en 2e Amph. f 1.60. Parterre f 1.05. 3o Amph. f' 0.85 2o Zijloge f0.80. 4o Amph. f 0.55. Gaanderij f 0.30. Plaatsbospreking: Voor Aandeel houders Dinxlag van 10 tot 12 uur voor het Publiek donzolfden dag (na loting) van 1 to£ 3 uur, vorder Woensdag eu Donderdag van lü tot 12 en van 1 tot 3 uur. Overal verkrijgbaar. Prima grondstoffen. Haarlem. Grootste sorteering van AMERSFDORTSCH voorheen W. CROOCKEWIT W A.zn. Korte Gracht 7, koopt en verkoopt Effecten, Coupons, vreemd geld. Neemt gelden li deposito. Incasseert wissels. Sluit prolongation. Snelle uitvoering van speculatieorders. CRED IET-VEREEN! GING te AMSTERDAM. (OPGERICHT IN 1853). Net Aganttohap ta Utrecht. Kiittir Kr. Niiuwe Bracht 16. AgentJ. J. ETT. Y«p ze«r billijke voorwaarden ere- dietea ender psrieonlijken of zakelijken waar- berg en in blaneo, tegeu een rente in ver houding tet bet disconto der Nederlandsche Bank. Neemt gelden 4 deposito, rente thans: mei ee« «lag ops.pgKiug 4 o/0 j v«»«»r een maand insl 41i voor drie ninaiideii vahI 4i/a voor langer volgens ovorconkomst. Belust zich met incassceringen, uitbetalingen enz op het Binnen- en Buitenland. Verhuurt Safes voor berging van waarden in hare brandkluizon aan hot Hoofdkantoor te Amsterdam. Piano's van: Orgels van: Kaps, Karn, Mann, Packard, Nagel, Esey, Rieh. Ritter, e.a. Burdett, e.a. Vraagt Prijscourant en conditiën in den Orgel- en Pianohandel van SCHOOLPLEIN, UTRECHT. Waardoor komt het dat ons debiet in j steeds vooruitgaat Omdat wij waar goven voor uw gold. Ons Nachtlicht j vereenigt vele deugden in zich, als zindelijkheid, betrouwbaarheid, bescheiden j doch voldoende lichtvolle branduren en eenvoudige behandeling. Het is I een ware verzameling van goede hoedanigheden

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 3