s". ao4. 5" Jnargang. Vrijdag 25 Januari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden Toor Amersfoortf 1.25. Jdem franco per post•••••*- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C«. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJ8 DER ADVERTENTIES: Van 1—5 rogels0.75. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat de markten in 1907 zullen worden gehouden, als Halfvasten Paardenmarkt 11 Maart. Paasch Paardenmarkt 4 April. St. Bartholomeus Paardenmarkt 20 Augustus. St. Gallen Paardenmarkt 17 October. Rundveemarkten Dinsdag van iedere week. Weekmarkten, tevens voor schapen en varkens, eiken Vrijdag. Jaarmarkt van 21 tot 26 October. Lootdag Woensdag 16 October. Amersfoort, 24 Januari 1907. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort. De Secretaris, De Burgemeester. J. G. STENFERT KROEKE. WUIJTIERS. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door J. Bunnik ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het plaatsen van eene zuig gasmotor. in het perceel alhier gelesen aan den IJtrechtschenweg no. 30, bij het kadaster bekend onder Sectie C, no. 1133, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag, den 7. Februari aanstaande, des voormidéags te half elf uren, gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeente bestuur of van een of meer zijner leden, bezwa ren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Amersfoort, den 24. Januari 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, ■Brengen ter kennis van bet publick, dat een door de Naamlooze Vennootschap Farbwerk (fabriek van verfstoffen) te Amersfoort, inge diend verzoek, met -oijlagcn, om vergunning tot het oprichten, van eene fabriek van chemicaliën, in het perceel alhier gelegen Buiten de Kleine Koppel, bij het kadaster bekend onrW Sectie D, no. 1630/1631, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag, den Y Februari aanstaande, des vobrmiddags te half elf uren, gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen liet op richten van de inrichting in te brengen. Amersfoort, den 24. Januari lyu7. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester. J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht. De verkiezing voor den Duitschen Rijksdag. III. (Slot). „Wat is uw plicht? De eisch van den dagDit woord van Goethe heeft vorst Bülow verleden Zaterdag het Duitsche volk toegeroepen. En dit woord in de praktijk om zettende, heeft hij daaraan toegevoegd ,,Een rijksdag, wiens meerderheid ;n nationale kwesoiën niet in gebreke blijft, dat is de eisch van den dag." Om zulk een rijksdag te doen voortkomen uit den verkiezingsstrijd, waarvaai heden het eerste bedrijf wordt afgespeeld, doet de rijks kanselier een beroep op de samenwerking van d" conservatieven met de liberalen van alle schakeering, tot de burgerlijke democraten toe. Hij wil, dat de conservatieve geest zich met den liberalen geest zal paren tot ont wikkeling van de Duitsche koloniën niet al leen, maar ook om het voordbeeld te geven voor de behandeling van andere groote na tionale vra-gén. Hij weaischt eene uit con servatieven en liberalen samengestelde meer derheid en heeft in zijn lijforgaan, de Nordd. Allg Zeitung, laten verkondigen „Dit doel is niet daardoor te bereiken, dat oonserva- tieven en liberalen elkaar wederkeerig man daten trachten af te nemen. De in alle groote nationale vragen betrouwbare meerderheid van conservatieven en liberalen, waarin vorst Bülow den eisch van den dag ziet, verlangt veeleer, dat de partijen der minderheid van 13 December 1906 tegen sociaal-democratie en centrum eensgezind opgaan." Wanneer men echter in het land rondziet, kla.* is er van eene eensgezindheid in den zin, waarin vorst Bülow haar bedoelde, bit ter weinig te bespeuren. Er zijn enkele dis tricten, waarin conservatieven en liberalen gezamenlijk een candidaat hébben gesteld. In Got. ha is de erfprins Hohenl olie-Langen burg, de gewezen directeur van koloniën, candi daat van ajle burgerlijke partijenook in Königsberg-Land en in Fraustadt-Lissa hebben de vrijzinnigen besloten dadelijk te stemmen voor de conservatieve candidaten Maar die gevallen zijn in aantal zóó gering, dat men ze zou kunnen noemen uitzonde ringen, die den regel bevestigen, dat er geen samenwerking is. De Nordd Allg. Zeitung moet dan ook erkennen, dat een algemeen samengaan van de 'burgerlijke partijen tegen centrum en sociaal-democratie niet tot stand gekomen is. „Zooals niet anders te verwach ten was," laat zij er op volgen en zij moet verder constateeren, dat de partijen veelvul dig c-ck daar tegenover elkaar staan, waar door deze versnippering het gevaar dreigt, dat centrum en sociaal-democratie met el kaar in de herstemming komen. Niet alleen kunnen een aantal gevallen worden aange haald, waarin conservatieven en agrariërs niet over zich hebben kunnen krijgen steun te verleenen aan vrijzinnigen en omgekeerd de pogingen niet geslaagd zijn om de vrijzin nige;. onder- één hoed te vangein met conser- •va'tiev en en agrariërs. Ook conservatieven en ïi at ion aal-1 iber al en staan in eene reeks van districten tegenover elkaar. In Frank fort a d. Oder is de nationaal-liberale leider Basser-mann, ofschoon hij zitting had voor dit district, niet meer als candidaat opge treden, omdat de conservatieven vasthielden aan hun plan om een eigen candidaat te stel 1- -. Aan den anderen kant is eene gansche retöks districten aan te wijzen, waarin de con servatieve partij en het centrum weer een drachtig samenwerken, of waar agrariërs aan mannen van het centrum liever hun steuo hebben toegezegd dan aan liberale can didaten. Dit is het beeld, dat do opstelling der partijen aan den vooravond van den ver kiezingsdag vertoont. Het is zeer zeker eene voor allen bevattelijke strijdleus, waarmede zeer velen van harte instemmen, die vorst Bülow voor deze verkiezingen heeft aange geven .Maar eene populaire leus alléén is niet in staat om partijen, die zóó ver van elkaar staan als de Duitsche conservatieven en liberalen, te bewegen hun diep geworteld onderliug wantrouwen op zijde te zetten en gezamenlijik naar de stembus te gaan. Al thans bij de eerste stemming niet. Misschien zal dat bij de herstemming beter gaan. Dan spreekt de behoefte sterker om te zoeken naar datgene wat vereent, en dan kan de Jcreet: „Verlos ons van de overmacht van het centrummisschien eene kracht hebben, die de stemmen tot zwijgen brengt, welke nu nog te zeer nadruk leggen op wat ver deelt. Het is intusschen mogelijk, dat men dan 't berouwen zal de vermaningen tot eensgezindheid in het allereerst noodige niet te hebben betracht toen het daarvoor tijd! was. Dit drukt de verzuchting uit, die wij in een der laatste nummers va/n de Nordd. Allg. Zeitung hebben gevonden: „De eensgezind heid van de minderheidspartijen zou dos te noodiger zijn omdiy het centrum op menige plaats er op schijnt, aan te sturen de sociaal- democratie in de hand te werken. In ver scheidene kiesdistricten heeft het centrum onthouding van de stemming afgekondigd, waardoor de kansen van de sociaal-democra tische candidaten indirect, zoo niet direct bevorderd worden." De beschouwingen, die wij aan dit onder werp hebben gewijd, rechtvaardigen, dunkt, ons, onze conclusie, dat. men voorzichtig doet, wanneer men zich niet waagt aan voor spellingen over den uitslag van dezen strijd. Men doet beter de getallen te laten spreken, die zullen worden afgelezen van de stem biljetten, die heden in geheel Duitseliland worden ingezameld. En ook dan nog zal men slechts onvolledig kunnen oordeelenhet eindoordeel zal men moeten opschorten tot na den öen Februari, den dag van de her stemmingen. Voor hen echter, die gaarne willen weten hoe men in de kringen, die in het middelpunt van het politieke leven staan, denkt over 't geen deze strijd zal brengen, laten wij hier volgen wat een oor respondent, die zich in deze kringen hoeft bewogen, daar heeft afgeluisterd. Hij schrijft „Men constateert in de steden een zeker liberaal réveil, meer democratische neigin gen, die misschien zullen leiden tot eenige liberale overwinningen. De democraten den- kon eenige plaatsen te winnen in oostelijk Pruisen, .met name in Koningsbergen, en in hot. westen, in Frankfortde optimisten spreken zelfs van een twaalftal overwinnin gen, en aan liberale zijde helt men over tot. de meening, dat het centrum, behalve de plaatsen, die het aan de Polen zal verliezen, in de Rijnprovinciën zal verliezen, en dat het bedreigd wordt zijne fractie in den rijks dag verminderd te' zien met het twaalftal zetels, die zijne almacht verzekeren. Men is over 't algemeen van meening, dat do socia listen niets zullen winnen. De conclusie, die ik hier héb hooren maken, is dat, al heeft vorst Bülow het tijdstip voor de ontbinding van den rijksdag slecht gekozen, do anti clerical© strooming toch krachtig genoeg is, dal daardoor de rijksdag een gewijzigd aan zien zal krijgen, d. w. z dat het centrum kans heeft, dat het niet meer de baas in het huis zal zijn, door met. de socialisten een meerderheid te vormen, wel is waar gering maar waartegen alle andere partijen mach teloos waren. „Dit zijn stoute voorspellingen, waarvan men mij misschien morgen hot bewijs zal leveren, dat er in 't geheel geen grond voor bestaat. Inderdaad is er een onbekende fac tor in deze verkiezingen, dien niemand kan schatten dat zijn de nieuwe kiezerslagen, die sedert. 1903 zijn gevormd, en de thuis blijvers, die vier jaren geleden het vierde deel uitmaakten van de 124 millioen inge schreven kiezers en waarvan niemand op het huidige tijdstip kan schatten hoe groot hun aantal zal zijn den 25sten Januari." Frankrijk. De Senaat heeft, bij de behandeling van de wet op de middelen, op voorstel van de begrootingscommissie de belasting op piano's, harmoniums en orgels, waartoe do Kamer iiad besloten, verworpen. Ook de bijzondere belasting op adellijke titels heeft bij den Senaat geen genade kunnen vinden. Engeland. Londen, 21/ Jan. De gouverneur van Ja maica heeft lord Elgin, minister van kolo niën per telegraaf verzocht den dank der re geering van Jamaica te willen overbrengen aan de regeeringen van Frankrijk, Denomar- ken en Haïti voor de aan de kolonie door de autoriteiten van Martinique, St. Thomas en Haïti verleende hulp, en aan de Nederland- sche legeoring voor het aanbod van hulp gedaan door de autoriteiten van Curasao. Spanje. Sedert de cortes hunne zittingen hebben hervat, wordt de politieke verwarring weer grooter. De afgevaardigden van de groepen Moret en Mooitero Bios hebben op het laat ste oogenblik pogingen aangewend om de intrekking te verkrijgen in de Kamei-com missie van liet rapport, dat gunstig is voor het wetsontwerp op de vereenigingen, ten einde daarop nader nog amendementen van ingrijpenden aard te kunnen voorstellen. De voorzitter van de commissie en een ander lid hebben zich intusschen daartegen ver zet. De bedoeling van dezen toeleg was geen andere, dan de politiek van het tegenwoor dige kabinet te doen mislukken. Indien deze toeleg mocht slagen, dan zal dit kabi net moeten aftreden, maar dan is het te voorzien, dat de liberale partij niet langer aan liet bewind zal kunnen blijven. De Epoca zegt nu reeds, dat de regeering dood is on de vereenigingswet ook. Madrid, 2J/ Jan. Het kabinet heeft zijne ontslagaanvrage ingediend. Oostenrijk, Weenen, 21/ Jan. Het Huis van Afgevaar digden nam de wet betreffende de militaire credieten aan, welke qplangs door de delega ties was aangenomen. .Voor de reorgauisat-e der artillerie en de uitvoering van het vlootprogramma zal een leening uitgegeven worden van 141 millioen. Servië. Belgrado, 2J/ Jan. In antwoord op de ten dentieus© berichten in de Weoner pers heeft de regeering een aantal vreemde journalis ten uitgenoodigd om naar Servië te komen en zich daar over den werkelijken toestand van het land op de hoogte te stellen. Dadelijk na hun aankomst erkenden de journalisten de onjuistheid van de berichten in de Weener pers over den toestand in Ser vië, waar alles volmaakt kalm is. Rusland. De Russische ministerraad heeft een door een commissie uitgewerkt wetsvoorstel op de onschendbaarheid van den [persoon in zijn woning en de onschendbaarheid van het brievengeheim in behandeling genomen. Als eerste grondbeginsel is in dit ontwerp aan genomen, dat iemand, door de politie in hechtenis genomen zonder rechterlijk bevel, binnen 24 uur weder tmoet worden vrijge laten of in verhoor genomen door den rech ter. Na de behandeling in den .ministerraad zal het ontwerp bij de Doema worden in- diend. Op het papier ziet dat er prachtig uit De werkelijkheid is echter anders. Te Krassnojarsk (Siberië) is den 21en Januari een politiek monsterproces begon nen. Aangeklaagd zijn 300 personen, groo- tcndeels officieren en manschappen van de Siberische troepen afdee lingen, die in Januari 1906 gedurende de spoorwegstaking hebben meegewerkt tot de oprichting van eene re publiek Krassnojarsk. Deze republiek heeft zich drie weken staande kunnen houden. Het was de voornaamste reden voor het ontslag en de terugroeping van generaal Linewitsch, dat hij de uitroeping van deze republiek niet heeft verhinderd. Generaal Rennen- kampf, die gezonden werd om hem te ver vangen, maakte aan de republiek een einde. Hij ging daarbij met meedogenlooze streng heid te werk, liet vele personen ter dood brengen en leverde de overigen over aan het gerecht. Zij zullen moeten terecht staan krachtens art. 100 van het strafwetboek, dat de doodstraf eischt. Marokko. Gisterenavond heeft het F r arisch-Spaan- sche eskader de roede van Tangier verlaten. De vloten van de beide landen zijn thans ieder door slechts één schip vertegenwoor digd, de Fransche vloot door het adviesjacht Fortin. De Fransch-Spaansahe v 1 ootdemonertratie is den 8. December begonnen met de aan komst van de gecombineerde eskaders voor Tanger, nadat twee dagen te voren (den 6. December) daarvan aanzegging gedaan was aan de onderteekenaars van de akte van Algeciras. Den b9. December drong het corps diplomatique te Tanger bij den sultan van Marokko aan op de verwijdering van Rai- suli uit de omgeving van de genoemde zee haven, omdat er aan geen hervormingen kon worden gedacht, zoolang hij zich be vond in de nabijheid van Tanger. Den 24. December geschiedde de aankomst van de motalla onder bevel van den minister van oorlog Gebbas voor Tanger, dat drie dagen later (den 27.) door de troepen van don sul- ton zonder slag of stoot, bezet werd. Reeds don volgenden dag (28 December) liet Geb- br.s de boodschap van den sultan, waardoor Raisuli afgezet werd, door voorlezing in do moskeeën ter openbare kennis brengen. Het naaste gevolg van dezen maatregel was, dat •vele stammen, die zich bij Raisuli hadden aangesloten of zich onzijdig hielden, van hen afvielen of zich aansloten bij de troepen van den sultan. Den 5. Januari voerde Geb bas den bealis9enden slag tegen Raisuli uit, door diens vesting Zinat aan te vallen, die hij liet plunderen en verbrandenRaisuli zelf slaagde er intusschen in, te ontkomen in de naburige bergen. Op cN mededeeling aan de betrokken sta ten, dat de vlootdemonstratie zou eindigen is het vertrek van de oorlogsschepen spoo- dig gevolgd. De bezwaren, die aan de op richting van de internationale politie in de Marokkaansche havens in den weg stonden, zijn dus uit den weg geruimd, zonder dat de pantserschepen van de Fransche en Spaansche vloot ook maar één schip behoef den af te vuren. Tanger21/. Jan. De mahallah zet de ver volging van Coid Zellal voort en had ver schillende gevechten met hem, waarin ver- verscheidene dooden en gewonden vielen. Een verhaal van de Osterltde Pastorie 22 Uit het Deensch door BETST BAKKER—NORT. Wan nee - 's avonds het gras dampte, en de acasiabloesems tegen den muur geurden, ge beurde het dikwijls, dat de jonge kunstenaar buiten het hek trad, in zijn witten werkkiel, met zijn handen diep in de zakkon en. zijn lange pijp in den eenen mondhook hangend- En bijna steeds op denzei f clen tijd deden do jonge dochters van den professor uit de villa aan den overkant van den weg haar avond wandeling door de smalle laantjes. Of zo lachten en stoeiden achter de tuinhaag, ter wijl nu en dan een bruine haarvlecht of een stuk van een witte japon te zien kwam tus- sehen de struiken. En dan werd het den jongen kunstenaar zoo wonderlijk om het hart-gewoonlijk eindigde het ermee, dat hij weer terug ging naar zijn stille werkplaat'- en de deur hard achter zich sloot.. Maar den volgenden avond stond hij daar weer En terwijl het. gras dampte, en de acasia's geurden, luisterde hij naar de stom men van de vier vroolijke prinsesjes uit het mooie koninkrijk van jeugd en poëzie zie nu sloop er een als een eekhoornt jo onder de waranda hallo daar struikel de do jongste over haar vetera! Wat lachten ze! O, als hij maar ons .naar den overkant, kon gaan. Daar- heen nee, God zou hem bewaren voor een hoop jonge meisjes, die samen zijin! nee, als hij het lachen maar wat van dichterbij kon hoorende klank was zoo -onweerstaanbaar, zoo verfrisschend helder. Zie -daar sloop er weer een weg! Wat was diat? Staarden daar niet een paar oegen over de liaa.g naar hom? Hij moest wel hooren hoe ze lachten! Ze zouden toch nietenrechtsomkeert ging hij naar binnen, en hij sloot de deur van het- atelier zoo hard, dat het goed hoor baar over den stillen weg klonk. O, als hij er maar -luiken voor kon doen, houten, nee ijzeren -luiken -tien dubbele luiken, zoodat hij dien aanstekelijiken, alles oversitemmenden lach niet moer behoefde te hoorenden lach, die zoo ongedwongen o, zoo heerlijk ongedwongen weer klonk Maar hij wilde zijn ooren dicht stop pen. Wat ter werld gingen de uitgelaten dochters van den professor hem aan Maar den volgenden avond klonken de stemmen weer zoo aanlokkend, dé lach sloeg als het geluid van vogel vleugels tegen zijn ruiten. Daar stond hij te midden van zijn eigen scheppingen, al de witte gedaanten, die ge groeid waren onder liet werk van zijn han den, en die, naar liij meende, voor hem de wereld voldoende bevolkten. En wat was dit alles? Kon hij ze misschien leven en warmte inblazen, bloed in haar aderen gieten, ge dachten wekken achter haar voorhoofd? Maar in de eerste plaats, kon hij zp doen stoeien en lachen, of waren ze soms in staat een gezellig avondpraatje met. hem te maken, na den langen werkdag? Wanneer hef. eens een onkelen keer ge beurde, dat een van- de vier binnen zijin hek kwam om haar bal terug te halen, dan werd hij rood en verlegen, keerde haar haastig den rug toe, en ging naar binnen, uit vrees dat hij gedwongen zou worden -tot een ver logen groet. Hij kende zich zelf genoeg om te weten welk een ellendig figuur hij in da mesgezelschap maakte. En de dagen vlogen voorbij, die een na- den andér Do paardebloemen verdorden buiten, en de vergeet-mij-niotjes verbleekten in dé zon maair de seringen stonden in bloei, en de w'tte meidoorn liet. zijn bloesems vallen, het. liep naar den zomer. Op een warmen Juli-avond met roodgou den zonneschijn en on bewolkt en hemel, hield er oen rijtuig stil voor het kleine, vervallen hek, en vier paar nieuwsgierige meisjesoog- jos keken door de heg naar den jongen kun stenaar ,die met een eenvoudig valies, een reistasch over den schouder en een "spli-nter- niouwen, grijzen, vilten hoed achter op het zwarte haar, uit- zijm atelier naar het. rijtuig slenterde en wegreed, na nog even een vlucli- tdgen, verlangenden blik naar het boloofdo land aan den overkant geworpen te hebben. Hij vermoedde niet, hoe ijverig hij be spied en besproken werd, en wolko leven dige debatten zich ontsponnen over zijn ver trek en over den moge-lijken duur van zijn reis. Het. was zoo verwonderlijk nieuw, „don zwijger' zooals ze hem noemden, buiten zijn hek te zien, en dan, o wonder boven won- dei-, ate een gewoon mensch met een koffer en reistasch van huis te zien gaan. De jonge kunstenaar reisde naar zijn va der's boerderij op een van de eilanden. Hij wilde zijn zomervacant ie als oen schooljon gen genieten, dwaasheden doen, met het. volk naar het veld rijden en met de meisjes op de oogstfeesten dansen. Maar het was vreemd, waar hij ook ging, of stond, overal vervolgde het heldere lachen hem cn die vroolijke meisjesstommen lokken als sirenengezang. En hij zon zich gek op een middel om deze lach muziek van heel nabij! te genieten. Dan zouden zijn verlangen en bewondering wel ophouden, dacht hij. Waarschijnlijk lokte het onbekende en half verborgene hom zoo. Als hij ze maar ddciitbij kon zien en hooreii, slechts een enkelen keer dan zou het wol -gaan. Dat geloofde hij vast Op zekeren dag ontmoete hij een oude vrouw, op den straatweg, met een bundel onder den arm .precies zooals de jongen in het sprookje. „Wat heb je daar onder je arm, oudje?" vroeg de jonge kunstenaar. „Veel voor iemand, .die bescheiden is," antwoordde de oude, „en weinig voor iemand, die gc-noeg van alles heeft." „Laat oens zien," zei hij, en zij maakte den bundel open. En het liefste jonge geitje, dat- men zich voorstellen kan, sprong op den weg De kunstenaar koek er naar plotseling schoot er een vonk uit zijn zwarte oogen. Hij wierp het hoofd in den nek en laente. Hij had een idee. „Wacht even," zei hij. „Die geit koop ik „Dat kan gebeuren," zei het oude vrouw- En hij kreeg do geit, en zij 't gold, en geen van beiden had berouw van den koop. Toen de zomervacantie voorbij was, en de vergeet-mij-nietjes voor de tweede maal tus- schon dc klaver en de oogentroost in bloei «tonden graasde het kleine, lieve geitje °Pi het- stukje gras vóór het oude atelier. s Avonds staarden vier paar nieuwsgieri ge, bewonderen de meisjesoogen er naar van don anderen kant van don weg, terwijl een bruin handje door -de struiken stak en het geitje trachtte -te lokken. Maar in het groote atelier stond' de jongo kunstenaar achter het gordijn en keek, t-us- schon de plooien door, met oen vroolijk, ©enigszins spottend glimlachje, naar dat spelletje. Den volgenden avond kwamen de bowon- dcrondo oogen beduidend dichter bij; nu stond het viertal op den rijweg, huppelend op de teenen, met de hoofdjes schuin, en zo lokten en riepen, "scherp luisterend en spiedend als jonge herten. Een van haar had zich heel op het grasveld gewaagd, ze streelde hot geitje en bond het een gouden belletje om deu hals. Den derdon avond stond de hoele schaar daar, terwijl acht handjes vol gras en fris- echo takken van den hazelaar uitnoodigend naar het dier uitgestrekt werden en toen ze daar zoo stonden, kwam „do zwijger" zelf langzaam, als toevallig naar buiten slente ren Hij maakte ©en 1 inkscke buiging en stamelde voel verontschuldigingen omdat hij kwam om de geit naar binnen te halen 't. was beddegaanstijd voor het diertje. Maar natuurlijk als het de jonge dames amu seerde hem was het- een genoegen, en de geit had er zeker ook niets tegen avondeten uit zulke lieve handjes te krijgen, enz., enz. Wcrdt ervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1