3de jaargang. Maandag 28 Januari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag S'. soy. FOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.35. Jdem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschjjnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 15 regelsf 0.75» Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. (De 'Burgemeester der gemeentie Aimerefoort brengt-, ter voldoening aan de aanschrijving, op genomen in het Provinciaal-Blad van li i recht, no. 16 dezes janrs, ter kennis van belanghebben den, dat in de gemeente. Maartensdijk, een geval van miltvuur is voorgekomen. Amersfoort, den 25. Januari 1907. De Burgemeester voornoemd, WU UTTERS. Politiek Overzicht De verkiezingen voor den Ouitschen rijksdag. Men kan den uitslag van de stemming van 25 Januari nu geheel overzien. Uit alle 397 districten zijn de opgaven der uitge brachte stemmen ontvangen. Om het over zicht en de vergelijking met de uitkomsten der eerste stemming op 16 Juni 1903, bij dé vorige algemeene verkiezingen, te verge makkelijken, geven wij onderstaand staatje. Reeds In gekozen. herstemming. 1907 1903 1907 1903 Conservatieven 41 31 29 37 Rijkspartij 10 6 19 16 Centrum 89 88 31 .35 Nat.-liberalen 20 5 58 65 Vrijzinnigen 9 0 50 43 Soc. -democraten 29 54 92 122 Polen 18 14 5 8 Anti-semieten 7 1 15 13 Andere fractiën en bij geen par tij aangeslotenen 14 10 21 25 Het aantal terstond gekozenen is ditmaal 237, d. i. 24 grooter dan in 1903, toen het 213 bedroeg. Het getal herstemmingen is 160; in 1903 wat dit getal 184. Als maatstaf tot vergelijking van den uit slag van de eerste stemming in 1907 en in 1903 kan dienen eene opgave van de samen stelling van den vorigen rijksdag. Daarin waren de partijen aldus vertegenwoordigd Conservatieven 52 Rijkspartij 22 Centrum 104 Nat ion aal -1 iberalen 51 Vrijzinnigen 36 Sociaal-democraten 79- Polen 16 Anti-semieten 21 Andere fractiën en bij geen fractie aangeslotenen 16 397 Wanneer men de cijfers van deze lijst ver gelijkt met die van de bij de stemming van 25 Januari direct gekozenen, dan kan men daar uit met vrij groote zekerheid afleiden hoe de herstemmingen op 5 Februari a.s. zullen verloopen. Het. centrum is in 1903 door de herstemmingen slechts opgeklommen van 88 tot 104; de sociaal-democraten, die in 122 herstemmingen betrokken waren, brachten hunne sterkte vam 54 tot 79de Polen gin gen van 14 vooruit tot 16. Daarentegen steeg door den uitslag van de herstemmin gen de sterkte van de conservatieven (de rijkspartij daaronder begrepen) van 37 tot 74, die van de nationaal-liberalen van 5 tot 51 de vrijzinnigen (vrijzinnige volkspartij, vrijzinnige vereeniging en Zuidduitsche volks partij te zamen genomen), die bij de eerste stemming geen van hunne candidaten er door brachten, waren na de herstemming 36 leden sterk. Met andere woorden: Wat voor centrum, sociaal-democraten en Polen uit de stembus te halen is, dat moesten zij grootendeels bij de eerste stemming trachten binnen te lood sen. Bij de herstemmingen zijn de beste kansen voorde partijen, die den 13on Decem ber met de regeering in de minderheid zijn gebleven. Dat is eene oude ervaring, die zich ook ditmaal zal bevestigen. Wanneer men dit in het oog houdt, dan mag men reeds als zeker aannemen, dat do nieuwe rijksdag een geheel ander aanzien zal vertoonen dan do vorige. In de eerste plaats zal de sociaal-democratische fractie belangrijk in sterkte achteruitgaan. Dat is hot gewichtigste resultaat van dezen strijd de sociaal-democratie is hoofdzakelijk de lijdende partij bij deze ontbinding. Hare leiders hadden 't niet laten ontbreken aan voorspellingen van nieuwe overwinningen, die zij had te verwachten Bebel schatte het aantal nieuwe zetels, die zouden worden ver overd, op twintig, Singer verwachtte eene toeneming van het aantal stemmen met 5 a 600,000. Maar het is anders uitgekomen van de meeloopers hebben velen zich van de partij afgewend, en de burgerlijke partijen zijn in grooter aantal naar de stembus ge gaan dan. vroeger. Het gevolg is geweest, dait liet aantal terstond gekozen sociaal-demo craten van 54 in 1903 ditmaal is teruggegaan tot 29. Nu zijn er wel 92 sociaal-democra tische candidaten in herstemming gekomen, maar verreweg de meesten daarvan hebben geen kans om gekozen te worden. De Polen hebben een paar plaatsen ge- wopnen. Dat wordt echter goed gemaakt, doordat de Welfen van hunne zeven plaatsen in den vorigen rijksdag drie terstond ver loren hebben en voor een vierde met de nat ionaal-liberalen in herstemming komen. Daarentegen schijnt het centrum vrijwel ongedeerd uit den strijd te zullen komen. Het heeft eenige plaatsen, b.v. in Opper- Silczie aan de Polen, verder in Hildesheim en Bielefeld verloren, doch dit voor een deel goedgemaakt door twee d stricten, Gebwei- Ier en Saargemünd, voor zich te winnen. Dank zij den confessione&len grondslag, waar op deze partij gevestigd is, beschikt zij over een bijzonder groot aantal bom vrije'' dis- t richten; de nationaal-katholieke tegen- candddaten, die daar gesteld zijn, kon den wel dienen om te protesteeren te gen de houding, door hot centrum tot bestrijding van de rijksregeering aange nomen, maar zijn niet in staat geweest, aan de sterkte van de partij merkbaren afbreuk te doen. In hoever de herstemmin gen ongunstig zullen uitvallen voor het cen trum, zal de tijd moeten leeren. De Köln. Yolksztg. rekent er mee, dat daarbij nog een plaar plaatsen verloren kunnen gaan, maar constateert, dat desondanks het cen trum den algemeemen aanval, dien het te verduren had, heeft afgeslagen. Wat hiervan zij, in ieder geval gaan de partijen, die bij de stemming van 13 De cember 1906 de minderheid uitmaakten, met gunstige kansen de herstemmingen te ge- moet. Er zijn verleden Vrijdag dadelijk ge kozen - 51 conservatieven, 20 nationaal-libe- ralen en 9 vrijzinnigen; in 1903 waren deze getallen 37 voor de conservatieven, 5 voor de nationaal-liberalen, 0 voor de vrijzinni gen. Er schijnt dus goede grond te zijn om te verwachten, dat de hoop van vorst Biilow zal worden vervuld en dat in den nieuwen rijksdag de meerderheid in staat zal zijn zich te doen gelden om het centrum te be letten, in vereeniging met sociaal-democra ten, Polen en Welfen do regeering den voet dwars te zetten. Het doel, dat. mot de ont binding beoogd word, zal dus worden be- reikt. Duitschland. De Nordd. AHg. Zeditung schrijft over den uitslag der stemming van 25 Januari „De eerste beslissing is gevallen, het volksgerecht, waarvan de Vorwarte sprak, heeft tegen de sociaal-deinocratie beslist. De Duitsohers hebben bewezen, dat zij zich hunne nationale eer, de ontwikkeling van hunne nationale macht, de toekomst van het rijk niet 1 aten te kort doen. De betoovering, alsof het voorwaarts gaan van de sociaal- democratie niet te stuiten is, is eindelijk gebroken. Middelpunten der nijiverhedd, die als vaste burgers van de sociaal-democratie beschouwd werden, zijn in den eersten aan loop dooi* de nationale partijen genomen oude Pruisische steden, zooals Breslau en Koningsbergen, eerwaardig door de groote traditie van de Pruisische monarchie, zijn voor de nationale zaak heroverd. Het succes van de eerste stemming roept tot verdubbelden airbeid bij de herstemmin gen. Hef komt er op aan, naar binnen en buiten te bewijzen, dat het Duitscihe volk, wanneer er nationale vragen op het spel staan, alles onder den voet rijdt wat aan de natie in den weg staat, dat het niet do minste verzwakking van zijne nationale kracht duldt, ook wanneer het gaat om eene Afrikaansche kolonie en een paar duizend man meer of minder. De herstemmingen moeten voltooien wat de eerste stemming heeft begonnen. Het schitterende voorbeeld, dat Breslau, Ko ningsbergen, Leipzig, Gobha, Halle hebben gegeven, zullen andere districten in de her stemmingen weten na te volgen. Wat in Breslau mogelijk was, zal in Stettin, Frank fort a/M., Münohen, Karlsruhe enz. niet onmogelijk zijn. Wanneer de laatste nationaal denkende man aan de stembus komt, dan eerst wordt het doel van de verkiezing bereikt, de edsch van den dag, waarvan vorst Bülow sprak, vervuldeen rijksdag, wiens meerderheid in alle groote vragen van den dag haar plicht doet. Berlijn heeft zijn bijnaam: „de roode hoofdstad" bij deze stemming voor den rijks dag niet verloren. In vijf van de zes distric ten hebben de sociaal-democraten zion grif gehandhaafd; alleen het eerste district blijft voor do burgerlijke partijen; de sociaal-de mocratische candidaat, die in herstemming komt, heeft geen kans ara gekozen te wor den. De uitslag in Berlijn is aldus Berlijn I Herstemming tusschen Kaempf (vrijzinnig) met 6070 on dr. Arons (socialist.) met 5122 stemmen. Verder op verschillende candidaten uitgebracht 2154 stemmen. Berlijn II. Herkozen Fischer (socialist) met 33,291 stemmen. Verder uitgebracht 25,617 op clr. Reicke (vrijzinnig), 4407 op Reinhardt (conservatief) en 2346 op verschil lende candidaten Berlijn III. Herkozen Heine (socialist) met 14,740 stemmen. Verder uitgebracht 9626 op Rosenow (vrijzinnig), 1683 op Bre- dereck (conservatief) en 654 op verschillende candidaten. Berlijn IV. Herkozen Singer (socialist) met 81,942 stemmen. Verder uitgebracht 15,658 op Kaphun (vrijzinnig), 6517 op Wege (conservatief), 2680 op Erzberger (cen trum), 1295 op Czarlinski (Pool) en 793 op verschillende candidaten. Berlijn V. Herkozen Schmidt (socialist) met 14,901 stemmen. Verder uitgebracht 9351 op Cassel (vrijzinnig), 1470 op Barnau (conservatief) en 943 op verschillende candi daten Berlijn VI. De sociaal-democraat Ledebour herkozen met 99,558 9temmen. Verder uit gebracht 21,102 op Kahler (vrijzinnig), 13,033 op Ulrich (conservatief), 4266 op Erzberger (centrum), 1033 op verschillende candidaten. In 1903 had dit district 79,478 sociaal-democratische stemmen. Daarentegen zal men voor Saksen don naam „liet roode Koninkrijk" moeten herzien. Bij eene opkomst van 90 pet. dar kiezers is het aantal sociaal-democratische stemmen met 30.000 teruggegaan, in vergelijking met 1903. De socialistische candidaten kregen samen 372.000 stemmen, de nationaal-libera len 227.706, de vrijzinnigen 44.435. Er zijn gekozen 3 n atonaal -liberalen, 1 conservatief, i middenstander, 2 anti-semieten en 7 soci aal-demoeri ten. Herstemming moet plaats hebben in 8 districten. De socialisten zijn in al deze herstemmingen betrokken, maar hunne kansen daarbij staan niet gunstig. In den vorigen rijiksdag hadden voor Saksen zitting 21 sociaal-democraten en 2 anti-se mieten. De Koning van Saksen heeft in een tele gram aan den minister graaf Hohentihal zijne groote voldoening over den uitslag uitge drukt. Hij zegt: „De oude Saksisehe trouw leeft toch nog. Ik hoop, dat dit oen goed voorteekeu is voor de toekomst." Griekenland en Knm«nt«. De Rumeensche minister van financiën Take Jonesen, die op zijne terugreis van Beriijn naar Bukarest te Weenen heeft ver toefd, is daar door den minister van buiten- landsche zaken, baron Aeh ren thai ontvan gen, met wien hij een langdurig gesprek heeft gevoerd. Volgens de Neue Freie Press© wordt aangenomen, dat ook het Rumeensch- Grieksche conflict daarbij ter sprake is ge komen. Het schijnt, dat de oplossing van het conflict wordt voorbereid in Konstan- tinopel, waar de Porte, door de mogend heden aangemoedigd, haren invloed wil aan wenden op den Grieksehen patriarch in dien zin, dat hij gerechtigheid zal uitoefenen te genover het Koetzowalachische element in Macedonië. Bulgarijë. D'e Sobranje heeft, na een driedaagsch debat onder levendig protest van de oppositie het wetsontwerp over de sluiting van de universiteit en het ontslag-van de professoren aangenomen. Marokko. Parijs26 Jan. In den ministerraad deelde de minister van buitenlandsche zaken Pichon mede, dat de antwoorden van alle regeerin gen, die de acte van Algeciras hebben on- dei*teekend, op de Fransch-Spaansohe nota betreffende de organisatie der politie in Marokko en het terugroepen der eskaders van groote voldoening getuigen. Do mogendheden keuren eenstemmig de houding van Frankrijk en Spanje goed. De Zwitsersche bondsraad heeft, naar ge meld wordt, reeds een voorstel gedaan voor de bezetting van het ambt van inspecteur- generaal van de Marokkaansehe politie. De naam zal eerst bekend gemaakt worden, na dat de Spaan sell e regeering kennis heefit ge kregen van het besluit van den bondsraad. Oost-Azië. Uit Petersburg wordt - dat de Rus sische regeering heeft oeeloten den door de overeenkomst met Japan bepaalden termijn voor het terugtrekken van de Russische troe pen uit Manusji.erijo, nl. 15 April, niet af te wachten en Mandsjoerije reeds nu door de troepen te laten ontruimenDe daartoe uoodL - ge maatregelen woraen reeds uiLgevot.ruue troepen zullen dus binnen kort het land ver laten hebben. De regeeringen van China en van Japan zijn van dit besluit door de Rus sische vertegenwoordigers ald:.ar in keunis gesteld. Vereenigde Staten* Het Amerikaansche departement van ma rine heeft de briefwisseling openbaar ge maakt tusschen admiraal Davis en den gou verneur van Jamaica. Op 19 Januari seinde Davis aan het do- partoment van marine „Gehoor gevende aan het aandringen van den kolonialen secretaris en van een inspec teur van politie, sprekende namens den gou verneur, heb ik 50 gewaande mannen van de Indiania ontscheept." Denzelfden dag ontving admiraal Davis den volgenden brief van Sir A. Swetten- bam „ik heb de oer Uwe Excellentie te be danken voor de hulp die gij verleend hebt aan de regeering dezer kolonie." Dit schrijven wascht admiraal Davis totaal schoon vam het verwijt, dat hij tegen den zin van den gouverneur troepen ontscheept zeu hebben De ruim 400 Japanners, wien te San Fran cisco het landen geweigerd was, zijn op be vel uit Washing ton tooh toegelaten. Zij had den moeren dieels een arbeidsovereenkomst bij zich, waaruit bleek, dat zij bij Japanseko patroonst dienst zouden nemen. Er worden nog ettelijke honderden andore Japanners verwacht. Allerlei. vWij laten hier eenige bijzonderheden volgen van het proces Thaw te New-York, dat thans in vollen gang is. Harry Kendal Thaw was zeer zenuwachtig, toen hij werd opgeroepen om uitleg te geven over den moord op den heer Stanford White. Hij liet de oogen weiden over de groep per sonen, waaruit de jury zou samengesteld worden. Eene dicht opeengepakte menigte nieuws gierigen verdrong zich overal in den omtrek van het zitlinggebouw, tweo uren vóór het openen der deuren. Hoewel 50 politieagenten met den dienst belast waren, werd er door het- publiek zoo gestampt en gedrongen, dat zij zich van hunne stokken moesten bedie nen. Do maatregelen, genomen door de pers om de verslagen aan de verschillende bladen des lands, van Londen en van Parijs, over te maken, zijn zeer uitgebreid en doen meer denken aan eono presidentskeuze, dan aan een gewoon moordproces. Een verhaal van de Osterlide Pastorie 24 Uit het Deensch door BET8T BAKKER—KORT. Het. was nu liet achtste jaar dat ze als volgelingen achter mevrouw Mette's rokken liepen, het resultaat va.n liaar werk in d'e acht jaren was besloten in acht kruikjes potpourri, welk* in de woon- en logeerka mers van Lyngholt verspreid' stonden. „Zoo, is men \roolijk'" zei ze met haar scherpe stem. „Ja; zoo bij het begin staan humeur en verwadatingen even hoog, dat kennen we wel. Maat laten we eens samen spreken, wanneer het ->p details en de ge lijkenis aankomt latei, we dan eens samen praten en zien, of hij dm nog even over moedig is." Mevrouw Mette was goel 0p de hoogte. Niet voor niets had! ze in laatste jaren eiken zomer twee jonge schillers een paar maanden in kuis gehad, op volwaarde dat ze een van de mooiste gedeelten rit. den om trek op doek vereeuwigden of eender klein kinderen van het huis schilderden, wier wa- terblauwe oogen, als vier eeuwig mbeant woorde vraagteekens, uit verschil lenje ver gulde lijsten in Lyngholt's zalen sta,rden. Dea stond coquet met haar maisj te zwaaien, zoodat de rozenblaren wegvlo^n. „Mag ieder op de ton toonstelling inz^. den?" vroeg ze met een sleepend. hoog kin derstemmetje. Forum stond op en boog. „Zoo ver ik weet, staat daar geen straf op," antwoordde hij op ernstige», beleefden toon „overigens zal ik, wanneer u dat verlangt, het. vragen aan. mijn neef, die ju rist. is." Dea keek hem wantrouwend aanen gleed in drie lange schreden weer in me vrouw Mette's vaarwater, naast haar zuster „Brak u toeu schriftelijk met. haar of hoe ging dat toen?" vroeg Vonne even later. „Ja na verloop van eeni jaar zoo lang duurde het. vóór ik den beslissende» brief geschreven had." „Trok zij zich dat, aan lid old1 ze van u „Ik weet eigenlijk niet, hoe diep het bij haar zat. Maar mij was het in elk geval niet genoeg. Ik zal u zeggen, juffrouw Vonne ze lachte en coquctteorde met iedereen, die toevallig in haar nabijheid kwammet den termgachtigen klerk zoowel als met den herbergier en den postbodeen toen ik haar eens haar behaagzucht zacht vor- wcot, antwoordde ze, dat dit niets te be- tcekenen hadzij. had!' er ook niets tegen, dat. ik wat flirtte met andieren, als zij maar degene was, van wie ik het moest hield. En ziet u, juffrouw misschien had' ik mij co in kunnen schikken, dat degee», die ik lief had, naast mij nog van iemand hield misschien dat weel ik niet. goed maar dat weet ik wel, dat ik het niet goed kon verdragen, dat zij duldde, dat ik iemand anders had." „Misschien kan ik u begrijpen," zei Von ne stilmisschien, ik weet. het niet zoo goed." „Maar zeg me," vroeg ze even later „zeg me, noemde zij u ook „petit Chinois?" „Natuurlijk," zei hij. „Dien naam kreeg ik immers al op mijn eerste studiereis." Vonne keerde zich zoo haastig om, dat de tuinstoel oudor den rozen boom op het gras perk viel. „Ik wil vandaag niet langer zitten ik ben moe." Zij wierp de bladereu weg, die ze in haar handen had gedragen, en ging haastig naar huis. „Vonne juffrouw Vonne," hij liep haar achterna „is u boos? Heb ik iets doms of loelijks gezegd? Spijt het u, dat ik dat toen gedaan heb? maar denk eraan, dat ik jong was, juffrouw V onne, zoo wanhopig jongZeg mij, vondt. u het verkeerd van mij V' Vonne keerde zich half ernstig, half glim lachend naar hem om. „Zoo ver mij bekend is. bestaat er geen straf op overigens zal ik. indien u bet wenscht, het aan mijn vader vragen, die theoloog is." De schilder lachte. „Nee nee, als heb u belieft niet vraag het in Godsnaam niet aan uw vader." „Zijn we nu weer vrienden," vi*oeg hij, terwijl ze hand in hand over het erf liepen. „Ja, naturlijk, Forum," antwoordde ze met een open glimlach „wij beiden kun nen nooit anders dan vrienden zijfn." „Nee," zei hij, haar van terzijde aanziend, nee, misschien Niet. waar u komt toch morgenavond op het. bal in Lyngholt „Ja, natuurlijk kom ik- ik heb het u im mers beloofd'? Maar ..petit Chinois" noem ik u nooit weer." „Noem mij Troels," verzocht hij smeekend en zacht. Sedert moeder overleden is, heeft niemand mij zoo genoemd. Ze keek naar hem op. „Goeden naqht, Troels," zei ze vriende lijk. Toen knikte ze en ging naar huis. Den volgenden dag kwam de predikant thuis. Vonne verlangde zoo., om iets van het doel van zijn reis te hooren, en van moeders graf in het vreemde land; maar bij zoi niets. Slechts schenen de schaduwen op zijn gezicht lichter, en er was een glimlachje om zijn mond, toen zij op haar gewone plaats tegen over bom aan de theetafel ging zitten. Dat glimlachje en de wegtrekkende scha duw gaven haar moed to vragen „Hoe zag het graf er uit, vader?" En hij antwoordde, diep gebogen over zijn, kopje „Edelwcisz niets dan Edelweisz." „Was er geen steen?" klonk haar stem weer zacht„geen naambord of niets?" En nog steeds met gebogen hoofd, ant woordde hij „Ja, een wit marineren opstaande steen, waarop met gouden 'letters haar naam Grete, en daaronder, in 't. Zweedsch „Heb schoonste blijft niet als onze dagelijkscho gast het schoonste is een reiziger, die ons slechts bezoekt." Dan spreken ze beiden cr niet meer over maar niet. een wonderlijke, half weemoe dige vreugde ziet Vonne uur na uur, dat haar eerste vermoeden juist is. Zijn ziele- schaduwen schijnen te wijken en te verdwij nen. Weemoedig is haar vreugde, omdat- ze vaag gevoelt, dat haar ziel juist in deze da gen op 't. punt staat, de vleugels uit te sprei- don, haar weg te trekken van do zon, die haar licht zal laten schijnen op vaders avond hemel. Ze voelt dat, want in lange jaren hebben 2ijn oogen niet zoo liefkoozend mild en tee- der op haar gerust als van morgen, toen ze rijn gezang bij de godsdienstoefening zongen. Alleen uit de keuze van zijn lievelingspsalm weet zo, dat zijn ziel plechtig gestemd is. En oen wonderlijk, met goluk vermengd gevoel van angst, maakt zich van Vonne meester bij de overweging, dat juist op den dag dat haar gedaoliten en verlangens zich van hem afwenden en zich richten naar iets, dat zij zeil niet kent, hij plotseling in haar den gezegende» dag opnieuw zal zien gebo ren worden, den zomer van haar hart zal zien aanbrekem. „God zij gedankt voor jou, Vonne," zoi hij toen de dienstmeisjes weg waren gegaan en zo alleen achter bleven na het morgen gebed „de Hoor nam, maar do Heer heeft ook gegeven." Vóór hij dien dag uitging, zag ze, dat bij een klei» pakje in zijn kanier bracht, en op zijn tafel zette. Toen hij wqg was. ging Vonne naar bin nen o, daar stond het kleine elfenbeenen doceje, dat. de Deensche doktor gebroken had sierlijk en voorzichtig uit honderden kleine stukjes weer samengesteld. Met welk oen geduld en toedorheid, jnet wolk oen kunst, had hij getracht dó wondon to hooien, die zijn 'hand in brutale heftig heid had' geslagen. Wat moest die Deoneche dokter mama hebben liefgehad En toch leek het Vonne, dat vaders lief de de meest ware en beste was geweestwant had hij niet gehandeld als de vrouw in Sa lomon's rechtspraak, toen hij zei: „Zij zal Ti iet t usschen t weo verdeeld worden be houd haar geheel, en laat mij degone zijn, die verzaakt." Wordt -gr vol ff d

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1