7 vau de gemeente hangt meer af van het per centage der inkomstenbelasting, dan van de verhoogjng van het salaris der onderwij zers. Wij moeten eerst kennen den toestand van de financiën zooals die zal zijn in 1908, voordat wij kunnen beoordeelen of aan de wenschen van deze adressanten kan worden voldaan. Daarom ben ik er voor de zaaik te behandelen bij, de bogrooting. De heer II a m e r s. Mijnheer de voorzit ter, ik zou ook gaarne nog een enikel woord wiillen zeggenIk ondersteun het- voorstel van den heer Veis Heyn om dezelfde rede nen als door hem zijn genoemd. Men zegt: Ja, dan is de tijd te kort voor eene goede behandeling. Maar waarom kunnen wij aan de behandeling van de begroeting niet twee vergaderingen besteden, als een te weinig is? Dan hebben wij het voordeel, dat wij een volledig overzicht hebben over den financi- eelen toestand van het volgende jaar. Ik on dersteun dus het voorsteil om deze zaak. te behandelen bij de begrooting. De Voorzitter. Ik zal het eerst in omvraag brengen heb voorstel otmi de behan deling van deze zaak te verdagen tot die be groeting van het volgende jaar. Biji de stemming wordt dit voorstel aan genomen met 10 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Oosterveen, Tromp van Holst-, Gerritsen, Visser, Hagedoorn en Joris sen. 15. Rapport en voorstel van B. en W., be treffende een adres van J. C. Snouck tot het mogen gebruiken van een gymnastiek lokaal der gemeente. Het voorstel strekt tot verlenging van dë aan den heer Snouck bijl raadsbesluit van 24 April 1906 verleende vergunning tot het gebruiken' van het gymnastieklokaal van dë openbare lagere school ini de Hellestraat, op dë bestaande voorwaarden. Wordt z. h. o. conform besloten. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling der jaarwedden van personeel bij het lager onderwijs. Het voorstel strékt om de jaarwedden van dë volgende onderwijzers en onderwijzeressen aldus te bepalenW. Kraan f 950, mej. C. Westenberg f 800, mej. J. F. Buytenhuys f 850, A. Pot f 900. Wordt z. h. o. conform besloten 17. Voorstel van B. en W. betreffendë het salaris van den concierge aan de open bare meisjesschool. Voorgesteld wordt voor dezen concierge een weekloon van f 5, benevens genot van vrije woning, vuur en licht, waarvan de Waarde geschat wordt op f 3 per week. Wordt z. h. o. conform besloten. 18. Rapport en voorstel van B. en. W. be treffende een adres van J. Jacobs tot ver hooging van zijn pensioen. Het voorstel strekt tot afwijzende beschik king. Wordt z. b. o. conform besloten. 19. Voorstel van B. en W. tot machtiging van onderhandsche verhuring van een ter rein nabij de gasfabriek. De heer Plomp. Mijnheer de voorzitter, mag ik vragen1 of het bod, waarvan in de toelichting van. liet voorstel gesproken wordt, is van den tegenwoordigen pachter of van een ander? De Vooraitter. Het bod is van den tegenwoordige!» pachter. Hij, 'had bij open bare verpachting het terrein in huur ge kregen voor f 85. Nu heeft hij aangeboden het voor f 115 in huur te mogen behouden. De heer Plomp. Ik dacht, dat het bod was van een onderkruiper. Wordt z. h. o. conform het voorstel be sloten De heer J orissen. Mijnheer de voorzit ter, wanneer men let op den toestand van het plantsoen bij' dë Heerenstraat., waar ten gevolge van het besluit in eene vorige ver gadering een- aantal boomen zij|n geveld, dan valt het op welk een ongelukkige toestand daaa' is ontstaan. Zooals 't ntu is, lijkt het net iemand, die voor de helft geschoren is. Is 't niet beter de nog overgebleven boomen ook te rcoien en dan een behoorlijk' taludi te maken De Voorzitter. Ik moet opmerken.', dat de toestand daar nog niet is zooals hij worden moet. Door de vorst, zijn de werk zaamheden daar onderbroken. De heer Jorissen. De spichtige boom pjes, die zijn blijven staan., maken een eigen aard igen indruk tegenover de andere zijde. Daarom vraag ik Is 't niet beter die ook maar te vellen? Dë Voorzitter. Het is beter met het vellen van die boomen te wachten tot een volgendl jaar. Men1 kan dan, eerst zien of de toestand, die daar nu komen zal, de nood zakelijkheid van het rooien van de overge bleven boomen aantoont. De heer Jorissen. Dan zal men meer kosten moeten maken. De Voorzitter. Het gedeelte, waarop de gevelde boomen heboen gestaan, is nog niet aangelegd. Dë heer J orissen. Wat er nu gebleven is, geeft een zeer leelijk gezicht. De Voorzitter. Het vellen van die boomen is geschied: op grond van een besluit van den raad. Ik geef in overweging af te wachten of 't misstaat, als het terrein geheel' in orde is. Iki twijifel niet of het. zal dan meevallen. .De heer Jorissen. Het is nu afschuwe lijk. Ik blijf er bij, dat het overweging zou verdienen, de boompjes, die ik noemde, ook te vellen. De Voorzitter. Een voorstel van die strekking zou ik niet in omvraag kunnen brengen zonder nadere aanwijtzing. Er zou precies aangewezen moeten worden, welke boomen nog gerooid moeten worden. Als u een sdtuatie-teekeaing overlegt vani het- ter rein, waarop de boomen zijn aangegeven, dan zouden wij in eene volgende vergadering déze zaak kunnen behandelen. De heer Jorissen. Als ik mag beschik ken over een teekenaar, dan zal ilö met- veel genoegen een voorstel doen De V o o r a i it t e r. Een teekenaar zullen R. en W. gaarne tot uwe beschikking stellen.. De heer Heyligers. Mijnheer de voor zitter, ik heb tot het besluit om daar boomen' te rooien, niet meegewerkt, omdat ik afwezig wab toen het Voorstel dlaartoe behandeld! werd. Ik zou er zeer zeker niet voor gestemd hebben. Ik stem toe, dat de toestand nu lee lijk is. Maar misschien is de heer Jorissen bang, dat de toestand zoo blijven zal. Ik vraag daaromZal de plek, die nu open ligt, met laag gewas beplant worden? Die Voorzitter. Ja, diat is het plan. In het voorjaar zal dat. geschieden Niets meer aan dë ordle zijnde, Wordt de vergadering gesloten. Electrische Drukkerij L. E. Bt SÖH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 11