Donderdag 31 Januari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Gezegende dag x1°. 3IO. OORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoort 1.29. Jdom" franco per post1.75. Afsonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot hot herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Een» circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Het gereconstrueerde Britache kabinet. Wanmeor het Britache parlement den 12en van don volgendon 'and bijeenkomt om l zijn nieuw zittingsjaar te beginnen, dan zal I het op de regeeringsbacuk een paar vroegere leden missen on in hunne plaats nieuwe man- neai zien. Door de benoeming van James Bryce tot gezant van Bugeland bij de regee- I ring der "Vereenigde Staten is het ambt van I minister voor Ierland vacant geworden. Dit L ambt is weder bezet, door den minister van onderwijs Augustine Birrell de portefeuille, wel'ko hem tot dusver was toevertrouwd, te doen verwisselen voor dien van minister voor Ierland. Aan het hoofd van den Education Board, is benoemd de heer Reginald Mc. Ken na, die als secretaris van do schatkamer een der lagere ambten in het ministerie be- I kleedde. De benoeming van den heer Birrell werd verwachthet was sedert eenigen tijd een l publiek geheim, dat hij als minister voor i Ierland <le aangewezen man was. In hot vori- ge jaar, toen de nderwijswet de hoofdscho tel van het parlementaire menu was, heeft i hij het grootste aandeel gehad in den poli- tieken strijd en hij heeft daardoor zijn per- soon lijk aanzien belangrijk versterkt, al is het door hem verdedigde wetsontwerp door den tegenstand van het hoogerhuis niet in het Staatsblad opgenomen. Het is zeker een doorslaand bewijs "van hot vertrouwen, dat hij zich Heeft verworven bij zijne partij, dat hij nu is gekozen om het tweede gewichtige pnnt van het liberale programma in het par lement te verdedigen. Voor een man, die verklaard heeft vermoeid te zijn nadat de behandeling van het ontwerp der onderwijs wet was al'geloojen, heeft de heer Birrell een zonderling ambt op zich genomen. De minister voor Ierland rust nooit op een bed van rozen, maar wanneer hij de taak heeft te vervullen, een wetsontwerp tot regeling van het bestuur i-an het ..groene eiland" bij de Kamer in te dienen en daar te verdedi gen, dan neemt hiji de moeielijkste, netelig ste en ondankbaarste taak op zich, die aan een Engelschen minister kan ten deel vallen. De nieuwe minister van onderwijs Mc. Kenna, die in 1895 in het lagerhuis gekozen is, onderscheidde zich spoeaig onder de jon gere liberalen door zijne bekwaamheid vooral in de behandeling van fmancieele kweetiën. Als secretaris van de Freetrade Union heeft hij goede diensten bewezen in den veldtocht tegen de protectie. Hij wordt beschouwd als een der mannen, die eene toekomst- hebben in de leiding van de liberale partij. Het vacant worden van 1 ambt van par lementair secretaris van de schatkamer, dat de heer Mc Kenna tot- dusver bekleedde, heeft eene opschuiving noodig gemaakt- in de lagere regeeringsambten en de opneming van twee nieuwe mannen in hc-t ministerie; Macna- mara wordt als secretaris van den Local Go vernment Uoard de medewerker van John Burns en Hobhcuse wordt vice-minister van Indië. De heer Mc Kenna zal eenige maanden tijd hebben om eene nieuwe onderwijswet samen te stellen, want in de zitting, die nu aanstaande is, zal Ierland in de eerste plaats de aandacht van het parlement vergen. Reeds de troonrede, waarmee in het vorige jaar het toen pas gekozen lagerhuis geopend werd, kondigde aan, dat het ontwerp zou worden ingediend van eene wet, die aan de Ieren een' groot aandeel verzekert in het 'binnen- landsche bestuur van i.un eiland. Volgens de verklaring van den eersten minister Sir Henry Campbell Bannerman zal dit een eerste stap zijn, die don weg zal openen voor eene verdere uitbreiding in de toekomst. Het is dus gemakkelijk te bevroeden, dat het oude wantrouwen van de unionisten tegen de Ierscjhe staatkunde van l:rt liberale kabi net weer wakker wordt, en zich zal uiten in eene fello oppositie, nog feller misschien dan die, welke verleden jaar tegen het onderivijs- ontwerp is gevoerd. In dat opzicht- heeft mi nister Birrell groote kans, van Scylla bij Charibdis terecht te bomen. Duitschland. Berlijn, 30 Jan. Do Reichsanzeiger bevat een brief, waarin de Keizer zijn dank be tuigt voor de talrijke gelukwenschen en liul- öebewijzen, bij gelegenheid van zijn ver jaardag ontvangen. Z. M. zegtDe door mij ontvangen betuigingen van hulde' waren ver vuld van geestdriftige vreugde over de na tionale houding der Duit-sohe kiezers, wier groote meerderheid zoo juisrt een schitte rend getuigenis had afgelegd ten aanzien van de gansche wereld van den gezonden, vader- landslievenden geest van het Duitsche volk en van zijn juist begrip van de hooge cul- ti.ureisohen van onzen tijd, van vert-rou v.en in do toekomst van het vaderland en '■•an onwrikbare gehechtheid aan Keizer en Rijk. Op den verjaardag van den Keizer is den v.aarnemcnden directeur van koloniën Dern- lurg de orde van den Rooden adelaar 2e klasse met de ster verleend. Men zegt, dat de orde hem met een zeer vleiend schrijven u:t het civiele kabinet van den Keizer 's toegezonden. Graaf Ballestre-m, de voorzitter van den vorigon rijksdag, heeft hot bericht tegenge sproken, dat hij per telegraaf door den Kei zer zou zijn ontboden om overleg te plegen over don toestand. De rijkskanselier heeft op de mededeeling, die hem gedaan werd van do overwinning der burgerlijke partijen in Koningsbergen en in Maagdenburg, geantwoord met een hartelijken gelukwensch. Naar Koningsber gen seinde hij„Dat de oude Pruisische koningsstad heroverd is voor de nationale zaak, moge een goed voorteeken zijn voor de toekomst van het vaderlandDe Maag denburgers dankte hij voor de bewezen toe wijding en eensgezindheid. Hij' voegde daar aan toe: „Moge bet goede v-oorb-eeld ver der werken.'' Verschillende partijbesturen hebben hun standpunt bij de herstemmingen bepaald. De vrijzinnige vereeniging heeft een besluit genomen, waarbij hare .geestverwanten wor den uitgenoodigd hunne stem slechts te geven bij de herstemming aan zoodanige candidaten, die door hun persoon en hun program den waarborg bieden, dat zij geen hulp zullen verlee-nen aan de reactie op po litiek en geestelijk gebied. liet dagelijksck bestuur van de'nationaal- liberale partij -wekt op tot inspanning van al'e krachten om het suoces van 25 Januari te bevestigen. Nog is eene nationale meer- cerheid niet verzekerd. Bij 90 bei-stemmin gen is de sociaal-democratie betrokken, bij 32 het centrum. Het gevaar, dat centrum en sociaal-democratie de meerderheid behou den, is volstrekt niet i>er zijde gesteld. Op tlus tot den nationalen arbeid! Het Poolscke centrale verkiezingscomité in Posen heeft het wachtwoord uitgegeven voor geheel Pruisen. De Polen mceten in de enste plaats alle candidaten van bet cen trum ondersteunen, verder den sociaal-demo craat tegen andere burgerlijke candidaten, voorts don vrijzinnigen vannie4: hakatistische r-chtiug tegen nationaal-liberalen en oon- seivatieven. Bij herstemming tusschen een nationaal liberaal en een conservatief of antisemiet moeten de Polen zich van stem men onthouden. De Kóln. Volksztg., een gezaghebbend or gaan van het centrum, merkt op, dat in eene geheele reeks districten, waar na- tionaal-liberalen en sociaal-democraten in herstemming met elkaar zijn, het cen trum de beslissing in handen heeft. Meer dan onthouding zullen de nationaal-libe- r?k leiders in geen geval kunnen doorzet ten in de gevallen, waarin centrum en sociaal-democratie tegenover elkaar staan Van het centrum kan men dus natuurlijk ook niet meer verwachten, dan dat het bij r.ci-stemmingcn tusschen nationaal-liberalen en sociaal-democraten stipte onthouding aan zijne kiezers aanbeveelt. Een actief steunen van sociaal-democratische candidaten daaren tegen moet uitgesloten blijven. Frankrijk. Parijs, 30 Jan. De Senaat heeft de staats- begroot ing aangenomen met 265 tegen 17 stemmen. De Kamer heeft hetzelfde besluit genomen met 487 tegen 98 stemmen. In het vervolg der debatten in de Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der ver- eenigingswet zeide Jaurès, dat minister Briand ie optimistisch is en dat, hoe hij er ook over denkt, de brief dor bisschoppen eene onbeschaamdheid is. Minister-president Clemencoau gaf toe, dat „wij in een moeilijk geval zij<n geraakt, maar ik bon het niet., die er mij heb ingewerkt. Ik ben er in en blijf er in." (Op dit oogenblik verliet, minister Briand: do zaal.) Do heer Clemencoau voegde daar aam toe, dat de nota der bisschoppon een onbeschaamd ultimatum is, „maar", zegt hij „wij zullen met hen niet m besprekingen treden. Do bisschoppen zul len niets krijgen dam het gemeene recht, maar wij zijn nog niet aan het einde van den strijd." Do heer Clemenceau zeide verder dat hij volstrekt niet bedoeld had zijn vriend Briand te grievenhij zou met hem spreken en was er zeker van dat Briand hem ook verder zijn steun zou vorleemem. Daarop verliet de heer Clemenceau de zaal en kwam met Briamd terug, die weder op zijne pLaats ging zitten. De wet werd daarop aam-genomen met 550 tegen 5 stemmen. De verklaring der Franseh© bisschoppon, die is opgesteld op de algemeene vergadering van het episcopaat in het kasteel La Muetk en die dcor den Paus is goedgekeurd, luidt aldus „Wij, Fransche bisschoppen, allen, zonder onderscheid, bezield dcor liefde tot de zielen en onze plichten jegens het vaderland, na rijpelijk te hebben nagedacht over de smar telijke gebeurtenissen, die de christelijke ziel van ons land bedroeven, over de voorschrif ten, naar welko doze gebeurtenissen moeten worden beoordeeld en eindelijk over de wette lijke wijzigingen, die niet in voldoende mate verbetering brengen, verkl-arem „lo. Wij blijven onwrikbaar trouw aam de vroeger door ons afgelegde verklaringen no pens de wetten en andere beslissingen ten aanzien van de Kerk in den laatsten tijd genomen, en wij handhaven tegenover deze wetten de protesten, die wij, in vereeniging met den Opperpriester daartegen hebben in gebracht. ,,2o. Met Zijne Heiligheid tischen wij voor de Kerk van Frankrijk eerbied voor haar hiërarchie, onaantastbaarheid van hare goe deren en hare vrijheid. „De geheiligde goederem, waarvan wij op onwaardige wij,zo zijn beroofd, zullen ten al len tijde blijven roepen om hun wettige eige naren, die niemand zelfs tijdelijk is gemach tigd te vervangen, zonder speciale machti ging van den Paus. 3o. Te midden van den strijd, die voort- woedt en die slechts kan worden bijgelegd door een eerlijk herstel van het gepleegde onrecht, willen wij alles in het werk stellen om tot op het laatste oogenblik de uitoefe ning van den openbaren eeredienst in onze kerken te handhaven en deze gijwijide plaat sen, voor zoover het van oms zal afhangen, te vrijwaren tegen iedere ontwijding. „Te dien einde em te die- einde alleen zullen wij er in toestemmen een proef te nemen met do organisatie van don openba ren eeredienst, indien de duisterheden van sommige teksten der wet van 1907 voldoen de worden weggenomen om onze pogingen in dien geest niet vruchteloos ie doen zijn. „4o. Een administratief contract, gesloten tusschen prefecten cn burgemeesters eener zij ds en Disschoppen of pastoors anderzijds, kan deze laatsten, volgens de bepalingen van do wet, in het bezit stellen van do voor den eeredienst bestemde gebouwen. Ten aanzien van dit contract legt de wet aan het burger lijke gezag als eenige voorwaarde op, de kos teloosheid va,n het gebruik. Terwijl wij ons bereid verklaren om een proef te nemen met dergelijke overeenkom sten eischen wij het recht op, daarin alle be palingen op te nemen, die niet strijdig zijn met de openbare orde en dié ten doel heb ben ons twee soorten van beslist noodzake lijke waarborgen te gevende eerste, aan gaande de duurzaamheid en de moreele zeker heid van den eeredienst in de in gebruik afgestane kerken, de andere betrekking heb bende op de handhaving van de beginselen der hiërarchie. Deze bepalingen zijn gefor muleerd in het hierbij gevoegde prooes-ver- baal; zij zijn wettig. Ons onbetwistbaar recht verbiedt ons or iets af te nemen. 5o. Daar de organisatie van de Kerk in Frankrijk niet behoort af te hangen van de willekeur van het burgerlijk gezag, stellen wij, bisschoppen, in de meest volstrekte eens gezindheid vast. cn verklaren wij, dat het contract bovengenoemd over?'; moet worden aanvaard en, zoo niet, nergens door ons zal worden gewild. Deze mtraoten zullen eerst geldig worden op het oogenblik, dat het zal vaststaan dat bovengenoemde bepalingen eenjjarig zijn goedgekeurd door de vertegen woordigers van het gemeentelijk of ander burgerlijk gezag. Do rechtvaardigheidszin vam het geheele land zal ouzj voorwaarden goedkeuren; we der zal er uit blijken, dat wij, door ze te formuleeren, niets anders blijven beoogen dan het belang der zielen, die ons zijn toe vertrouwd." Bij deze verklaring is een modelcontract gevoegd, waarin wordt bepaalc, dat het ver kregen recht tot gebruik van een kerk van rechtswege overgaat op den opvolger van den pastoor, aan wien het is verleend, mits deze is benoemd door den oisschcp, die het hem echter weder kan ontnemen en aan een ander overdragen. De pastoor zal het uitsluitend beheer heb ben over de kerk en de zich daarin bevin- donre voorwerpen en de burgemeesters mo gen op geenerlei wijze ingrijpen in het be stuur der parochie. T pastoor oefent zelf het politietoezicht uit en de burgemeeser heeft zich daarin niet ie mengen, tenzij hij, op grond van de wet, de gestoorde orde zou moeten herstellen. De akte zal slechts als geldig worden be schouwd, wanneer binnen 10 dagen, nadat zij is gepasseerd, de bisscho er zijne goed keuring aan zal hebben gehecht. Rusland. Petersburg, 31 Jnn. De minister-president heeft aan de gouvorneur-generaa' en de gouverneurs van het Kaukasusgebied een schrijven gericht, waarin hij den vertegen woordigers vau liet regeeringsgezag verbiedt z'ch in den strijd der partijen te mengen en invloed uit to oefenen op de verkiezingen. Met verwijzing naar het regeeringspro- gramma verklaart de nrnister-prosident, dat do regeering de overtuiging heeft, dat de uitvoering van hervormingen slechts zal gelukken, wanneer de voornemens van de regeering in de rijksdoema aan kritiek on derworpen worden en hare voordrachten daar een nauwgezet en praktisch onderzoek on dergaan. De minister-president komt op tegen het gerucht, dat de regeering zou bcoogen de rijksdoema slechts bijeen te roepen om haar weer te ontbinden en tot het oude regeerings- stelsel terug te koeren. Hij kondigt verschil lende wetsontwerpen aan, die zullen worden ingediend, en eindigt met te zeggen, dat de hervorming van het rijk zal worden voltrok ken op den grondslag der bevestiging van de beginselen der waarachtige vrijheid, gelijk zij door den monarch is toegezegd. Marokko. De Zwitsersohe bondsraad heeft de vraag om geschillen, waarin de krachtens beo luit der conferentie van Algeciras op te richten Marakkaansche staatsbank betrokken is, te onderwerpen aan de rechtsmacht van het bondsgerechtshof, nogmaals naar het depar tement van justitie verwezen, en wel tot onderzoek van do vraag in welken vorm die bevoegidfheid aan het bond&gereohtshof moet worden verleenddoor eene bondswet of door een bondsraadabcsluitdat terstond in werking kan treden. Allerlei. Metz, 30 Jan. Volgens de mededeeling van de mijndirectio te Saarbrücken, zijn nu alle doode mijuwerkers van den mijn Reden naar boven gebracht op vier na, die zeker nog bedolven zijn. Het lot van vijf mijn- Een verknal can de Otterlid* Pastorie 26 Uit het Deensch door BETST BAKKER—NORT. „Hoe weet je, dat die ontloken is, Troels hoe weet je dat?" „Dat weet ik," lacht hij. „Ik hoor het immers aan je stem, ik zie immers in je oogen als door een nevel in een bloemperk, waar al de rozen van je hart ontloken zijn om te geuren. En ik ben de zon, die haar kelken geopend heb zeg dat, Vonne, o, zeg dat ik de zon voor je ben." „Ja, ja," jubelt ze. „Jij bent de zon van mijn leven, de gezegende dag van mijn ziel." Er strijkt, een windje door de struiken, loopend als een koude golf over haar naak ten hals. trekkend de roos uit heur haar, en zich verbergend in de plooien van den sluier. „We moeten weg," fluistent ze. ,,Ik moet de laatste geweest zijn, wamt er is geen wa gen voorbij gekomen, sedert we hier staan." Hij neemt den blauwzijden mantel van zijn arm en legt dien om haar schouders; dan kruipt hij er zelf mee in, en sluit dien .om hen beidenals een waggelende, vorm- looze schaduw glijden ze langzaam samen door de laan, waar de wachtposten der ka stainjeboomeu aan beidé zijden hun duizende witte fakkels boog en lichtend in dén mane schijn verheffen. „We gaan nog niet naar bannen,'smeekt hij. „Nog niet o, nee, nu nog niet." En Vonne schudt glimlachend het hoofd. Zo is zelf bang om binnen te gaan, plot- ling in het helle licht te staan. 'tis haar, of allen zullan kunnen zien wat nu gebeurd is, of zijn kussen merken op haar wangen gebrand moeten hebben, diepe litteekens, warm on rood als rozen. Ze meent, dat elke blik hot moet. vertellen:, elk woord haar ver raden „Gisteren knop - heden bloem!" had Jiij immers gezegd hoe zou die verande ring anderen kunnen ontgaan En zo denkt aan tante Thea's woorden, lang geleden .„Do La France in het perk is vannacht ontloken, Alette" En verborgen in de plooien van Vonne's zijden mantel, glijden zo tusschen, de andere schauduwem van den nacht, in den geur van den bloementuin, waar do rozen hun zomer- nachtdroomen genieten, en de roode Indi sche kers als vuurpijlen tusschen do witte vlier hangt. 't. Is hier zoo zoel en licht, zoo geurend stil, zo werpen den mantel van hun schou ders cn staan als eon prins on prinses mid den in hot sprookjesland, waar slanke ro- zenpages het wijwater van den dauw in de kelkjes der klokjes naar de bleeke leliën dragen, terwijl ze liaar gulden nevelsluiers opheffen, opdat de bruid don bruidegom zal kennen voor de trouwplechtigheid, zooals in de heilige tempels van liet Oosten. De vlam- j monde koningekaarsen zijn de bruidsjonkers 1 van de witte jasmijnen, die weelderig en vol over de tuinbank hangen,, zwaar en be dwelmd door haar eigen geur, zooals de odalisken van den harem. Hij biedt, haar den stoel aan ondier de hooge La France, maar zij werpt haar man tel als een schaduw over het vochtige gras en gait daarop zitten met het hoofd tegen zijn knie „Weet. je, prinses van Osterlide weet. je, dat ik bijna bang ben voor hetgeen in mijn school ligt, voor do bloem, die in mijn hand ontloken is, bang dat ik te vroeg daarop geademd hebJe weet, er zijn bloe men zoo teer, dat men ze niet naar huis kan dragen, vóór ze verwelkt, zijn!" „Liever doodgedrukt in je. hand, Troels," fluistert zij, „liever op één dag verwelkt in je kamer, dan ©on boelen zooner ongezien en waardeloos te bloeien." „Ik moest je immers zien, Vonne, vroeg of laat. Zoo verborgen vloe;t een bron nooit, dat diegeen, die dorstig en moe is, haar oor sprong niet ontdekt. Hij, die oen genezond kruid in een monschenziol legde, zal er ook wel voer zorgen, dat degeon die lijdt de plaats zal vinden, waar de bloean opschiet." En hij legt zijn handen om haar hoofd, en trekt haar blik naar zich toe. „En toch ben 'k zoo angstig!" fluistert hij. „Je bent zoo kinderlijk teer en fijn. Ivcn je het sprookje van de prinses, die nooit durfde trouwen want de man, die haar zou bezitten, moest zoowel prins als glazenmaker zijn, omdat ze een glazen hartje had, zoo teer en fijn, zoo angstwekkend broos, dat alleen hij, die gewend was glas aan te ra ken, zonder dat het sprong of brak in zijn band, met de noodige voorzichtigheid met haar hart kon omgaan." Maar zij strengelt haar vingers vast om zijn hals, en drukt zijn hand tegen haar hart. „Hoor je, prins van; het vreemde land hoor je, hoe sterk en vast het klopt tegen je hand Als het van glas is, Troels, dan leeft daarin een vogel, die zich ten doode tegen de wanden zal slaan, als je hand de levenlooze ruit niet verpletterd, en uitlaat wat daarin leeft on verlangt o zoo verlangt.'' 't. Is zoo stil om hen heen nu en (fan klinkt een geluid, als een ver, gedempt wapengekletter van een ander sprookjesrijk, ver weg maar het. zijn slechts de zilver- I populieren van het kerkhof, die hun blaad- jes keeren De jonge populieren spelen een t-polletje met do maan. Wanneer de maan de® nevelsluier wegtrekt keeren de popu- i iioren de doffo zij van hun blaren naar bui ten en leenen het schijnsel van haar licht; maar trekt de maan haar sluier voor zich, dan keeren ze haastig en ritselend den zil verkant naar buitenzoo kunnen ze den geheelen tijd lichten, zoodat. al de bloe metjes en insecten, welke dien nacht op 't kerkhof ontlokken en geboren zijn, gelooven dat ze heelemaal van zilver zijn, van huiten I en van binnen. En dat vermaakt de populieren. Maar de twee, die onder den rozenboom zitten, spreken niet, en spelen ook niet, ze wisselen gedachten zonder woordérn, zo nomen ze als vogels uit eikaars handen, zo strijken ze als rozen van eikaars oogen on lippen, en zo wkselen die en leggen zo ter ruste aan hun harte. En hair gedachten worden dc zijne en de zijne worden haar be zitting. „Ken je de koningin van den nacht," flui- stort hij. zooals men fluistert, waar een kind slaapt of een doode rast. „Zij bloeit slechts één nacht en één dag en sterft dan. Ik heb die eenis in een tuin in de stad1 gezien. Eb dw menschen kwamen om haar te bekijken ze stond op een verhooging, die bedekt was met een wit kleed, en een trapje met twee treden was er voor gezet, opdat men erbij kon om den geur in te ademen. Vele honderden menschen hadden haar aange raakt met hun gezicht, en bun adem met den hare vermengd, met haar, die koningin van den nacht genoemd wordt en. va® oen troonshoogte neerzag op de menigte aan haar voet. Slechts één etmaal had zij te leven, en tooh moest zo "sterven ontheiligd' en be smet door do nabijheid) van nieuwsgierige blikken en uitgestrekte handen zij, die leven cn sterven moest, in on aangeraakte hoogheid en bekoorlijkheid, heilig en roer loos als de witte lotusbloem van den Nijl. „Mijn heerlijke nachtkoningin to midden van den sprookjestuin der natuur, hoe zal ik het kunnen aanzien, en zelf degene zijn, die je voert naar de vreemde bewondering der menschen, naar hun bogeerig uitgestrek te handen? Ik gun hun zelfs niet het ge- ziohb van je lichte, voorjaarsachtige beval ligheid Ze staat op cn werpt zich in zijn. arme® die hij teeder en vast rondom haar sluit. W >-/ff erend qA

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1