N*. S32. Geriste blad. Zaterdag 23 Februari 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. 5" jHaricaug. OORTSGH DAGBLAD ABONNEMENT8PBIJ8 P«r 8 maaaden voor Amersfoort 1.25. Idem frenoo per post1.75. Afsonderlfjke nummers0.05. Dese Courant verschijnt Dagelgks, met uitsonderiDg ran Sou- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 uur ^s morgens bij de Uitgevers ia te zenden. Uitgevert: VALKHOFF C«. Utrechtscheltraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PBIJ8 DEK ADVEBTKNTIÊB: Van 15 regelsf 0.73. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij aoonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Da verkiezingen voor de rijksdoema. Het laatste bedrijf der verkiezingen voor de tweede rijksdoema, do zoogenaamde ver kiezingen van den derden trap, waarbij do afgevaardigden zeiven benoemd worden, is nu aan den gang. Zooals bekend is, worden do afgevaardigden in de hoofdsteden van de gouvernementen gekozen door de ge machtigden van de kiezers, <"i vroeger door de daartoe opgeroepen kiezers zijn aangewe zen. Niet overal is dezelfde dag daarvoor be paald. Den 19en dozer zijn deze verkiezin gen begonnenteen hebben de kiesvergade- ringen plaats gehad in dc steden Moskou.. Wilna, Woronescb, Kazan, Kiew, Kischi- new, Koersk, Odessa, Rostov, Saratow, Toela on Jaroslaw. Warschau kiest den 27en Februari, Petersburg den len Maart. Maar nu reeds is men ver over dc helft. Het ge- heele aantal leden van de rijksdoema is 524; de laatste opgave van liet Petersburgsche telegraaf agentschap meldt, dat gekozen zijn 055 leden. En hoe is de uitslagAl is die nog niet geheel te overzien, dit kan toch nu reeds worden gezegd, dat de uitslag beschamend i« voor de regeering. Zeven maanden heeft de regeoring besteed om het land tot ,,rust" te brengen. Het officieus© telegraafagent- schap heeft niet opgehouden te verzekeren, dat men begon met de uit roeiing van het oproer" tot herstel van de rust in het land, om daarna over te gaan tot hervormingen in den zin van het eonstitutionalisme. Als wapen in den strijd tegen het oproer werd de beruchte summiere justitie van de veld- krijgsraden in het leven geroepen, waardoor te!/ den Hen Februari 704 doodvonnissen zijn geveld. De veldkrijgsraden hebben de rust niet hersteld, niet eens de rust van het kerkhof, die op de onderdrukking van een opstand met geweld van wapenen pleegt te volgen. Do regeering heeft het wacht woord uitgevaardigd: „Wie niet voor de regeering is, is een vijand van den staat!" Zij heeft de partijen gesplits: in gelegaliseer de en geregistreerde partijen en partijen, die dit niet zijntot de niet-gelegaliseerde par tijen werden alle oppositie-partijen gere kend, de kadetten daaronder begrepen, die dientengevolge in hunne propaganda ge dwarsboomd werden door alle middelen, die kenden worden toegepast zonder tot een openlijken staatsgreep ^.ver te gaan. Maar dit alles heeft niet gebaat om eene volgzame doema te krijgen Dit was reeds merkbaar uit den loop der verkiezingen van de gemachtigden. Daardoor kwam duidelijk aan den dag, dat in do nieuwe doema de oppositiegeest- minstens even krachtig zal zijn als in de eerste vergadering, die ver leden jaar ontbonden were! Het scherpst cpenbaarde zich de geest van verzet in de steden. Van de 1248 stedelijke gemachtig den behoorden 1021, d. i. 81 pet., tot de groepen der oppositie.. De bekendo beslis singen van den Senaat hebben wel liet aan tal kiezers in de steden verminderd; daar tegenover was echter de deelneming van lion, die in het. bezit van het kiesrecht ge laten waren, veel grooter dan in het vorige jaar. Ook de curie van do boeren koos hare I gemachtigden meerendeels (voor 60 pet.) uit j do oppositie. In de arbeiderscurio had de scherpste opposant© richting den boventoon ruim 82 pet. van deze gemachtigden behoor den tot de linkerzijde. Reactionair heeft slechte de curie van de groote grondbezit ters gekozenvan de 1506 gemachtigden dezer curie behooren 970 tct de rechterzijde e i de octobristen. Deze cijfers geven er een voorgevoel van, hoe de rijksdoema. die den 5eu Maart zal bijeenkomen, er uit zal ziei. De hoofdorga nen van de oppositie, de Rjetsch, de Russki ja Wjsdomosti en anderen, spreken reeds van de toekomstige doema als van de „doema der wraak.' Zij zien in de over winning van de oppositie het bewijs, dat het land do politiek van het ka-binet-Sto- lypin en het autocratische stelsel on herroepelijk veroordeeld heeft. De verkie zing van de leden der doema, die nu aan den gang is, zal de door de oppositie bij de verkiezing der gemacht'gden behaalde over winning bekrachtigen en het bewijs leveren, dat do bloedige onderdrukkingspolitiek der regeering, de druik van de overheid op de kiezers en alle vervolgingen, die de partijen der oppositie hebben ondergaan, niet in staat zijn geweest den oppositiegeest in het land uit te roeien. Moskou heeft hierin het voorbeeld gegeven. Daar behaalde terstond den eersten dag de oppositie eene schitteren de overwinning. Do correspondent van de Frankf. Ztg. te Petersburg geeft zijn indruk aldus weer: „Er zullen waarschijnlijk in de doema wei nig meer dan 100 a 125 kadetten zitten daarentegen zal het aantal aanhangers der linkerzijde weinig minder dan 270 bedra gen, want het volk wil ©en antwoord geven op do politiek van het kabiuet-Stolypin. Het wil de vraag of het consttuionee!e stelsel met absolutisme, uitzonderingswetten en ambtenaarswillekeur is te vereenigen, met een beslist „neen!" beantwoorden. De ver tegenwoordiging, die het volk dit jaar naar het Taurisehe paleis zendt, zaJ vooreerst niet aan wetten, begrootingenenz. denken; zij moet eene protesteerende demonstratie zijn. E of de kadetten hierbij aan het woord zul len komen, om misschien eene bemiddelen de rol te spelen tusschen de linkerzijde en de regeering, als is het ook niet die van Stolypin, is zeer twijfelachtig, want wan neer het reeds in het vorige jaar onmoge lijk was een ministerie an de richting dei- meerderheid der doema (toen de kadetten) t verkrijgen, in dit jaar is aan een ministe lie van de meerderheid der doema (uiterste linkerzijde) in 't. geheel niet te denken. En ee ministerie van de minderhe'd der doema, zelfs van do kadetten, wordt be dreigd met het lot der bureaucratische mi- nisteriën. Is dat pessimisme Ik vrees van niet. Do Russische werkelijkheid, die do re geering in het leven heeft geroepen, is nu eenmaal niet rooskleurig. Ue tweede vredesconferentie. Onder aanhaling van dc verklaring van den Russischen staatsraad von Marlens, waarin gezegd werd, dat Duitschland. Frankrijik en Rusland van meening zijn, dat 'het vraagstuk dar ontwapening nog niet rijp is voor behandelingen dat ook eene beperking van de oorlogstoerustingen praktisch niet in aanmerking komt, heeft het internatio nale arbitrage- en vredescomité een schrij ven gezonden aan den eersten minister Sir Henry Campbell Ban nermann om hem te verzoeken, dat de Engelsche regeering er op zal aandringen, dat het vraagstuk dor beperking van de oorlogstoerustingen in het programma van de liaagsahe conferentie zal worden opgenomen. Sir Henry heeft daar op geantwoord, dat aan de Engelsche re geering cfticieel niet bekend is, dat de ge noemde regeeringen tegen eene behandeling van deze vraag zijn. Hij blijft bij zijne meening, dat deze vraag, indien dat ©enigs zins mogelijk is, op de conferentie moet worden behandeld. D«lte«fataad. Bij de verkiezing van de acht secretarissen van deu rijksdag zijn de door de Polen en de sociaal-democraten gestelde candidaten niet gekozen, maar alleen leden van de overi ge partijen. In vroegere jaren is eveneens gehandeld. Berlijn, 22 Febr. De afgevaardigde Roe ren, raadsheer in het Obe rlandesg erdcht te Keutem, keefit zijn outélag gevraagd uit sitaa tsdienst. (In de debatten over de koloniale toestan den, die aan de ontbinding van den vorigen rijlksdag voorafgingen!, trad de afgevaardigde Roeien met groote heftigheid tegen den di recteur van het koloniale département Dern- burg op.) Over onderhandelingen tusschen de Zuid- Duitsche volkspartij, de vrijzinnige volks partij en de vrijzinnige vereenigdng, die doe len op eene nauwere aaneens'uiting in den rijksdag, waarvan onder de telegrammen werd bericht, dat zij zijn geslaagd, werd nader gemeld, dat het doel was, onder hand having van de zelfstandigheid der fractdën, een partijverband te vormen, dat ge meenschappelijke zittingen en beraadslagin gen houdt. Een commissie zal benoemd wor den tot voorbereiding van de gemeenschap pelijke wei-kzaamheden, waarin de gemach tigden van de vrijzinnige volkspartij bet voorzitterschap zal bekleeden. Volgens de Braunschw. Landesztg. heb ben de drie Brunswijkscho leden van den rijksdag ook aan alle Duiteche bondsvorsten eene memorie gericht in de zaak der troons opvolging. Met goedkeuring van den minister van onderwijs en eeredienst, heeft de regeering van Posen bepaald, dat op de scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs in Posen, in de laagste klassen slechte opgenomen kun nen worden die leerling* van wie Poolsch de modertaal is, die voorwerpen uit hun naaste omgeving in het Duitsch kunnen noemen en op in het Duitsch gestelde vra gen behoorlijk kunnen antwoorden. Frankrijk. De minister van eeredienst Briand heeft den prefect van het Seine-departeinent nieuwe instructiën gegeven tot voortzetting van de onderhandelingen met den aartsbis schop van Parijs over het vruchtgebruik van de Notre Dame. Volgens het Giornale d'Italia is het Va- tioaan met betrekking tot het conflict met Frankrijik weer wantrouwig geworden, om dat de laatste meerderheid in de Kamer het te bont samengesteld voorkomt. Men waclu met ongeduld het nieuwe formulier van dc huurcontracten betreffende de kerken af. De correspondent van de Vossische Ztg. te Parijs bericht, dat de strijd over het huren van de kerkgebouwen en over hunne instandhouding nu beslecht schijnt te zijiii Thans draait de strijd om de vraag of de bisschoppen het recht zullen hebben gese culariseerde monniken als pastoors aan te stellen. De bisschoppelijke organen verkla ren, dat de bisschoppen zich dit recht niet zullen laten ontnemen. Zwitserland. In de kwestie van het asylrecht van Zwit serland tegenover Russische politiéke mis dadigers heeft, het bondgerechtshof eene ge wichtige beslissing genomen. De Georgiërs Loo en George Kcresselidiz en Nestor Maga- low hebben verleden zomer te Duchety (in deii Kaukasus) een bedrag van 315,000 roe bels ontvreemd uit do staatskas. Zij vlucht ten daarop naar Genève, waar zij in Szpt. 19Ö6 gevangen genomen werden. De Russi- scho regeer-ng verlangde hunne uitlevering met de motdvcering, dat. de diaders geene po litieke misdadigers, maar ï-oovers waren. De drie Georgiërs beriepen zich er op, dat hunne daad een politiek misdrijf was, waarvoor geen uitlevering mocht geschieden. Het 'bondsgerochtsliotf onderzocht de zaak zelf standig; liet verhoorde de drie Georgiërs in dc gevangenis en won inlichtingen in over den aard en de motieven van den diefstal. De raadsheer-rapporteur stelde voor het ver zoek tot uitlevering te weigeren, en de ave rige bondsrechters hébben zich daarbij aan gesloten. Deze beslissing steunde op de op vatting, dat de daad van revolutionairen oor sprong is cn door de wreede handelwijze van het militaire bestuur is ontstaan. De daad heeft ongetwijfeld een politiek karakter. Geen particuliere bank, maar de Russische staatskas is geplunderd, en de roof heeft tot bevordering van politieke doeleinden (aan koop van wapenen, politieke propaganda) gediend, al is het niet geheel opgehelderd, waai de volle 315,000 roebels gebleven zijn. Tengevolge van deze beslissing van het bondage rechtshofzijn de drie Georgiërs in vrijheid gesteld. Engeland. Te Aberdeen is ter vervanging van den oud-minister Bryoe, die wegens zijn benoe ming tot ambassadeur bij de Vereenigde Staten heeft bedankt, als lid van het lager huis de heer Esselmont, eveneens liberaal, De minister van onderwijs zal een wets ontwerp indienen, dat de plaatselijke over heden machtigt de kosten voor het oonfes- sioneele onderwijs in de volksscholen van J de kerkbesturen terug te vorderen. Door 1 deze wet, die de lords met megen aantasten omdat zij van financieelen aard is, zou de belastingweigering van de dissenters -voortaan kunnen vervallen Rutland. Do academie der wetenschappen aan de universiteiten hebben tot leden van den rijksraad gekozen prof. Eugenius Troe- betzkoi (partij der vreedzame vernieuwing), Wassibew (kadei, lid van de eerste rijks doema), verder Maxim Kowaiewaki, Manni- kow (kadet, rector van de universiteit te Moskou), Grirnm (kadet), Wemataki (kadet, lid van de academie). Te Petersburg heerscht tijdens de verkie zingsdagen een buitengewoon kalme stem ming. De straten hebben het gewone aan zien. Er werd echter buitengewoon druk ge stemd- Te Odessa is tot afgevaardigde voor de rijksdoema gekozen de Tsraëliet Pergament, Candida at der kadetten, met 44 stemmen tegen 33 op den socialist Maliaiowitsch. De Russki Invalid, het offioieele militaire orgaan, deelt over het vier deelen groote werk van generaal Koeropatkin, den opper bevelhebber in den Oost-Aziatischen oorlog, mede, dal. het op staatskosten, maar dat liet, daar de schrijver de geheime stukken niet volledig tot zijne beschikking had, met- als op de stukken berustende kan worden leschouwd. De bewering van de Times, dat het werk van Koeropatkin in beslag geno men is, ia onjuist. In Odessa heeft den 19en dezer eene ver- gaderiu g van alle buitenlandsche consuls plaats gehad tot bespreking van den door de gewelddadigheden van den bond van het Russische volk in t leven geroepen toe stand. Daar ook vreemdelingen hieronder ernstig te lijden hebben, werd besloten, dat de consuls hierover per telegraaf aan hunne regeeringen zullen rapporteeren met de mededeeling, dat de overheden ondanks hunne beloften niets doen om goed en leven van de vreemdelingen te beschermen. Marokko. Volgens een bericht van de Daily Tele graph uit Tamger zijn daar uit Fez 1500 man voetvolk en 200 ruiters aangekomenom het leger van Ben Ghazi te versterken, dat den stam Reni-Arros. waarbij Ra-isuli nog altijd verblijf houdt, meet aanvallen. De mehalla, die nu van Fez in aantocht is, zal naar Mogador gaan om de rooverijen van den kaïd Anfloes tegen te gaan. Vereen Igde Staten. De Senaat heeft, de voorgestelde ongoldig- verklaring van de verkiezing van den Mor monen-apostel Smoot uit Utah verworpen. De Senaat heeft de credietaanvragen voor de marine tot een gezamenlijk bedrag van 100,727,807 dollars, toegestaan Allerlei. vHet kruisverhoor voor mevrouw Thaw door den ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie is spoedig na afloop van haar ver hoor door deai vlerdediger begonnen. Hét O. M. spaart de jonge vrouw werkelijk niet; het. daalt in alle intieme bijzonderheden van haar leven af, nu eens vragen stellend over lang vervlogen tijden, dam weer over dagen, die nog kort geleden zijn waarschijnlijk om, haar zoo van haar stuk te brengen. Maar tot dusver heeft de getuige dit verhoor even moe dig doorstaan als de vorige dagen, met groo te zekerheid op alle vragen antwoord gevein de, alleen van sommige 'bijzonderheden be tuigende dat zij het niet meer wist. Zoo vroeg bijv. de ambtenaar allerlei bijzonderheden over kostuums, die zij droeg, toen zij als mo del in New-York poseerde. vDe Franse he kruiser Kléber, komende van Havana, heeft op de Miaasdppi, op de reede voor New-Orleans, de niet vruchten ge laden Amerikaanse be stoomboot Hugonna in den grond geboord. In d©n mist is de Hugonna dwars voor den boeg van den Kléber komen liggen aan oen kromming der rivier; het schip zonk onmid dellijk. 8 main van de Hugoanna zijn ver dronken. Die Kléber is licht beschadigd. van C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amtrikaanseh 4 DOOR Mrvrouw HEUVELINCK. Hè, een heele verademing dat, het niet erger wa6, en bedenkend dat. er reden tot dankbaarheid bestond, dwongen we onze zeer behaaglijik neergevleide persoontjes om zich te derangeeren. Het thee-mandje en de sto ven worden opgenomen en neergezet, op Rat tray's leege plaats voorop; het zware water proof kleed ergens uit handën gelegd en onze voeten omhoog gehouden, terwijl de planken vam den bodem werden opgetild; daarna moesten we staan, terwijl de kussens van onze zitplaats werden genomen en het deksel van het bakje opgelicht. Wij, tenminste ik, trachtten Het geval van de vroolijkste zijde te bekijken en als behoorende tot de genoe gens van den rit. Toch was het, minder aan genaam Rattray in zichzelf te kooren mop peren en brommen, terwijl hij de bagage los maakte, ze achter uit de auto rukte om bin nenin bij den gesprongen drijfriem te kun nen, en ze met een smak op den stoffigen weg peergooide. Hei oponthoud duurde eer een half uur dan twintig minuten en 'tleok me zoo ont zettend lang. omdat, het oen heele toer was tante Mary bezig te houden en te voorkomen dat zo zeggen zou: „ik heb het je wel voor speld'" Nauwelijks echter hadiden we een paar mijllen afgelegd of we dachten niet moer aan dien kleinen tegenvaller. Dat is juist het. eigenaardige van automobielen; in de blijdschap dat alles naar wenscih gaat, wordt de geleden tegenspoed vergeten, en er op vertrouwd, dat er geen nieuwe ongeluk ken zullen gebeuren. Alles ging uitstekend; tot aan de lunch, die wij in een vriendelijk gelegen, herbeig gebruikten, dicht bij George Meredith's huis. Weer duurde het wel een half uur voor we konden wegrijden en meer dan ooit leek het of Rattray in tranen zou uitbarsten. Hem aanhoudend tevergeefs aan het hand vat te zien draaien, benam me bijfna den adem. Hij beweerde dat „de compressie te sterk" was en dlat de motor achteruit sloeg wat hij er mee bedoeld»??? Juist toen ik alle hoop begon op te geven, ging de ma chine m»t. een drafje op den loop en opnieuw automobiel den wiji door ee n mooie, rustige landstreek. Ongeveer vier uur, m'ddënin een verrukkelijke vaart, klonk oen „r-r-r-tch". 1 de wagen helde overzij, tante Mary gilde en wij stonden stil. „Ketting gebroken," bromde Rattray. Alweer dezelfde vertoonLngthee-mandje, stoven, reisdekens, wijzelf, alles moest uit den weg geruimd worden, om Rattray gele genheid te geven de gereéd'sckappen te krij gen en de kettingen die in -het .bakje onder onze zitplaatsen lagen. De gedachte kwam bij me op dat de auto mogelijk toch niet, zoo b'zonder geschikt was voor groote tochten al's ik me wel had verbeeld maar op dlat. oogemblik zou ik liever gestorven zijn dan het bekend hebben. Het mandje openend, beweerde ik dat het eon uitstekende gelegen heid was om thee te drinken; dus hielden wij oen picnic, terwijl Ratt.rav met den ket ting bezig was. Het ging nogal met de .koude en ik genoot in het vooruitzicht van een der gelijk oponthoud, maar dan in warmer kli maat. „bij de oevers van de bruisende Loire," zooals ik het met den noodigen zwier aan tante Mary voorstelde. Maar haar aptwoord luidde op c-etn toon, oneindig koe ler dan het weer: „je kunt er niet sterkeer naar verlangen dan ik Meer dan een half uur ging voorbij voor de ketting behoorlijk «was vastgemaakt en toen volgde weer de gewone last om, het ding: op gang te krijgen. Een keer draaide de slinger in do rondte en vloog tegen zijn .hand. Hij gaf een gil, schopte tegen het wie! en liep naar den met gras begroeiden zijlkant van den weg, waar ik door de sche mering flauwtjes zag, dat hij heen en weer buigend aldoor zijn hand aan zijn mond hield. Hij geleek zoo sprekend op een ver toornden duivel, dat het mij moeite kostte op medelijdienden toon te vragen of hij zich! bezeerd had. „Bijna mijn hand gebreken, moor niet, juffrouw," bromde hij-. Eindelijk sprong hij op zijn plaats en woedend aan het handvat rukkend, gelukte hét hem den mo tor .in bewoging te brengen en daar gingen wij Een hoogte oprijdend, in een stad die vol gens Rattray Lewes heette, kwam het mij, voor dat. de auto niet met, haar gewone snel heid reed. De fut ia er uit, wierp Riatltray me nijdig over zijn schouder toe op mijn vraag wat er de oorzaak van Ikon zijn, en aangezien zijn .bedoeling totaal voor me ver loren ging, leek zwijgen mij het verstandigst. In Lewcs raakte hij den weg kwijt (helt was heelemaal donker en geen ster te «ion) ten minste we maakten menig rondje en kwa men ten slotte op cn vlakte tusschen kalk achtige heuvel» en een rivier, die flauwtjes zichtbaar was. Tante Maiy was in een wel sprekend zwijgen vervallende auto kroop zuchtend l'angs den rweg, als ware zij oen gewend dier. maar eindelijk toch bereikten wij de pier van Newhaven en werd1 onze ba gage aan oord gebracht. Rattary en dé wa gen zouden met de vrachtoot achterna ko men. Zoo eindigde de „les van den eersten dag" een les van tien uur. en waarheid is -dat i!k in plaats van wijzer een beetje neer slachtig was géwordén. Tante Mary ging dadelijk slapenzoodra wij aan boord waren, maar do gedachte Frankrijik te zien maakte me zoo opgewon den, dat ik. gehuld in don warmen automo biel-mantel, op het dok bleef. We hadiden een prachtige reis cn bij het naderen van Dieppe kwamen de kalkrotsen in het. zicht en een groot mager crucifix aan den ingang van de haven. Het leek wel een droom, toen ik dc anonschen Fransch hoordé babbelen aléof 'het vanzelf .sprak, en dé vriendelijke douanebeambten zag en de deftig© soldaten en de bestellers van het spoor in hun blauwe kielen We namen onzen intm-k in een hotel dicht bij de zee; jammer dat het te Dieppe net hef, stille seizoen is. Wat een heerlijk ontwaken, al was het ook wat laat, dien eersten morgen in Frankrijk mét het uit zicht op het heldere water cn de kleine vis- sohersbooten met hun rood'-brudn© zeilen, on het, genot van een werkelijk hemolbehen geur van sterke koffie en versck brood. Later in den morgen wandëlde ik naar de haven en vond er de vrachtboot aangekomen en Rattray met. zijn auto aan wal gezet. Voor het eerst begroette hij me met oen glimlach, en voor den eersten keer ook had ik gemak van hem. Ilij deed van allerlei, betaalde op het douanekantoor en haalde do noodige papieren. Toen reed hij .me terug naar het hotel, en aangezien hét al middfag was geworden., stelde i'k het vertrek naar Pa rijs uit tot den volgenden dag, hopend dan con langen, mooien rit te hebben. Natuur lijk waren tante Mary en ik van plan min stens een week in .Parijn te blijfvon. Rattray beloofde de auto nauwkeurig na te zien om zonder incidenten onze bestemming tv kun nen bereiken Dèn volgenden morgon was er een kleine toeloop van vriendelijke, goedgeluimde men- schen, loen wij, ons in hét koetshuis van het hotel gereed maakten om te vertrékkon. Do eigenares was er, een dikke schommel van een vrouw de knechten van het hotel met groon wollen boezelaars voor stemden ens aan te gapeticom ge vrouwen, Jokeren wasschend in den hoek. lieten haar werk staanen een troepje kleine vroolijke schooljongens met kort gekuipt haar en zwarte blouses met leerei: ceintmres liepen heen en weer, druk gest'iculeerend en trachtend dé mechaniek van de auto elkaar uit te .leggen. Rattray stapte rond met een oliekan in de hand, laadde onze bagage op <n zeidé dat alles klaar was. Met meer waardiigiheid dan ver trouwen ging ik naaét tante Mary op do hooge bank zitten Ditmaal echter kwatn met één draad aan het handvat de motor in beweging,, zulke eigenaardige tegenstrijdig heden heeft dit vreemde dier, de automobiel. Den tenen dag draa; je en dtraai jo wel een half uur aan den slinger en den, volgenldën' dag komt c-r met een lichte aanraking leven in. zonder dat iemand kan verklaren waar om. Met een buiging mevrouw en hét hotel- pensooneel groetend, vlogen wij met. een sior- 1 ijken zwaai het 'koetshuis uit, terrwijfl Rat tray een fanfare op don hoorn toeterde Wer keüjk een prachtige ufttocWt. IT ord i er vul yd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1