IP. *84. Maandag 25 Februari 1907. BU ITEN LAN D. BINNENLAND. 5"" JuarKA»g. OORTSCH DAGBLAD ABOlf NEMHNTSPRIJ8 Per 3 maanden toot Amoreteortf 1.25. p« Altonderiijke nummers<M)5. De» CWant Tereohijnt Degeljie, metri'taond'erine *y,n Zom- en Feertdsgen. Advert actie®, mededeelingen ena., gelieve men vóór 10 uur 'a morgens hij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Teiephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIÜN: Van 15 regelaf 0.78. Elke regel meer - 0.18. Groote letters naar plaatsrnimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegeaonden. Politiek Overzicht Zelfbestuur in Transvaal. Transvaal is thans in de rij der zich zelf besturende Britsche koloniën getreden. Hot verdirag van Vereeniging, dat don vrede in Zuid-Afrika herstelde, bepaalde in artikel 7, dat „heit militaire bestuur van de Trans vaal- en Oranjerivier-koloniën zoo spoedig mogelijk zal worden vervangen door een burgerlijk bestuur en dat, zoodra de omstan digheden dat toelaten, vertegenwoordigende inrichtingen, leidende tot de autonomie, zul len worden ingesteld.'- Het strekt de liberale partij in Engeland tot eer, dat zij, teen zij de unionisten, ddo de verantwoordelijkheid dragen voor den rampzaligen oorlog, in het bewind verving, met voorbijgang van het tttsscheneladium aan de kolonie eene staats regeling heeft verschaft, die haar de auto nomie verzekerde. Het. hoofdbeginsel van de nieuwe staats regeling is de gelijkheid van Boeren en Britten. In de uitwerking van dat beginsel gingen echter de partijen uiteen. De unionis ten stonden eene in dealing van het land in kiesdistricten voor, waardoor het overwicht van het. En-gelsche element zou worden ver zekerd. Dat is eqh-ter niet hot stelsel, dat is aangenomen. Men heeft er naar gestreefd de indeelrng van de districten zoo vast te stellen, dat de stelregel Ieder het zijne" werd betracht. Van de 69 plaatsen in het lagerhuis worden 34 bezet door de districten van den Rand, het mijngebied, 6 door Pre toria en 29 door de landbouwende districten. Aan den verkiezingsstrijd hebben vier par tijen deelgenomen. Vooreerst de Engelsch- gezinde partij, wier aanhangers zich tooien met den naam van progressisten. Zij staat het programma van lord Milner voor, waar op als hoofdpunt geschreven staat de federatie van de Zuid-Afri'kaansche koloniën onder Engelsche hegemonie. Dit is de partij van de Randlords, de mijmimagnaten. I11 de tweede plaats de nationalistische partij, waarvan Sir Richard Solomon de leider is, welker politiek programma overeenkomt met dat van de liberalen in he' moederland. In do derde plaats de arbeiderspartij met een socialistisch programma, dat de nationali satie van den bodem en van de productiemid delen verlangt. Eindelijk, in de vierde plaats, de partij der Boeiden, dlie het oud-Holland- selic element omvat en welker devies is die oude leus: Afrika voor de Afrikaanders. Bij de verkiezingen gingen de nationalis ten en de Boerenpartij, die in de vereeniging ..Het Volk" het. middelpunt van hunne orga nisatie hebben, samen tegen de progressis ten. De uitslag van de stemmingen heeft, enkele verrassingen opgeleverdZoo <s in een der districten van Pretoria de leider van de nation aksten Sir R. Solomon geslagen door den progressist Sir P. Fitzpatrick. Maar in zijn geheel beschouwd, heeft de pitslag eono ernstige nederlaag toegebracht aan de progressisten. Zij vormen in het lager huis eene minderheid van niet. meer dan 21 leden, dus nog niet eens een derde. Daaren tegen zijn de mannen van ,,Het Volk" met 36 leden in 't bezit van de volstrekte meer derheid, en verbonden met do 7 nationalis ten, die gekozen zijn, vormen zij eene sterke anti-progressistische meerderheid. Verder zijn gekozen 3 labour-mannen en een paar onaf hankelijke®. De niet-verkiezing van Sir Richard Solo- pion vertraagt de vorming van een minis terie, omdat aan dien staatsman de waardig heid van eeirste minister was toegedacht. In ieder geval zal echter 'heb Bóeren-element het overheersohende bestanddeel van het nieuwe ministerie uitmaken. Dat is het logi sche gevolg van de aan de stembus door de Boeren behaalde overvripning. Maar zeker hebben Botha en Delarey, toen zij namens overwonnen Boeren hunne handteekeniug zetten onder het verdrag van Vereeniging, niet gedacht, dat zij vijf jaren later geroe pen zouden" worden om op te treden in het bestuur van het land, voor welks onafhanke lijkheid zij vruchteloos haddon gestreden. De Daily News, die dezen uitslag begroet als de dageraad van een nieuwen dag, geeft op de vraag wat hij betoekent, dit antwoord ,,Hij beteekent in de eerste plaats, dat de regeering van het land overgaat op eene combinatie van Boeren en Britten, juist do uitslag, die door alle ware vaderlanders werd gewenscht. Hij zal dus betoekenen eene politiek, waarbij de duurzame welvaart van het land het onderwerp van zorg zal zijn, jneer dan de voorbijgaande eiechen van eene mijnindustrie, door millionaire bestuurd, ten bate van hen zeiven en van in Europa wo nende aandeelhouders. Hij zal, in één wcord, beteékenen de samensmeltang van partijen yoor wie Zuid-Afrika een tehuis is in plaats van een hotel of caravansera.il. En dit kan op den langen duur beteekenen, dat het groote treurspel van den oorlog zal worden vergeten, of dat er aan zal worden gedacht tsooals aan den Amerikaanschen oorlog tus schen Noord en Zuid wordt gedaoht, en dat Transvaal ten slotte zal komen in den toe stand va.11 Quebec, niet. iu dien van Ierland. Slechts in die ontwikkeling van eene Afri- kaansohe natie, krachtig in haar vader- landsch gevoel, zich 'bewust van hare eigen bijzondere elementen van nationaal leven en trotsch op die élementen, bestaat dé moge lijkheid voor het behoud van Zuid-Afrika als duurzaam en vreedzaam en loyaal lid van die confederatie van volken, dio genoemd wordt het Britsehe rijk." Dateaftikaad. Berlijn, 2J+ Febr. De Keizer ontving heden het bureau van den rijksdag ©11 drukte daar bij zijne voldoening uit over den uitslag van de verkiezingen, dae had getoomd, dat de sociaal-democratie kan worden overwonnea De Keizer vertrouwde, dat het besef daarvan ook na <Lo verkiezingen bij hel. volk zou b'ij ven bestaan. Verder liet d© Keizer zich uit. over de waarde van de koloniën. Frankrijk. Uit de lijst der suppletoir© credieten, di© aan de Fransche Kamer is voorgelegd, blijkt dat de eindbehandeling der Dreyfus-zaak 34,140.75 francs gekost heeft. Parijs, 23 Febr. De minister van justitie Guyot Dessaigne heeft voor den ministerraad in groote trokken een ontwerp voor de her vorming der rechtspraak toegelicht. D© mi nisterraad' keurde dit ontwerp goed. Parijs, 23 Febr. De m.nister van eere- dienst heeft medegedeeld, dat hij den heer Claretie, directeur der Comédio franpaise, gemachtigd heeft een buitengewone voor stelling te organiseeren ten bate van de weduwen en weezen der Duitcche opera-ar tiesten, die bij de schipbreuk der „Berlin" aan den Hoek van Holland zijn omgekomen. Door clericale en anti-clericale bladen wordt verzekerd, dat de anderhandelingen tusschen de regeering an den aartsbisschop van Parijs over de regeling van het vrucht gebruik der kerken zouden zijn afgebroken, en allen doen het voorkomen, alsof zij daarover verrukt zijn. In tegenstelling hiermee be richt een correspondent van de Framkf. Ztg., dat de waarheid is, dat de prefect van het Seine-departement van de ministers Cle- menceau en Briand nieuwe instructiën heeft ontvengeu om de ondernandelingen voort te zetten. Hij heeft zich eergisteren persoonlijk naar den aartsbisschop begeven om dezen me de te deelen, dat en waarom de regeering het laatste ontwerp, betreffende de Notre Dame-kathedraal, geweigerd heeft. *De aarts bisschop zal nu waarschijnlijk een nieuw ontwerp inleveren. De punten, waarover nog oneenigheid tus schen de regeering en de Kerk bestaat, zijn de volgende -. De Kerk wil niet alleen de kleine, maar ook de groote herstellingen in de kerkgebouwen op zich nemen, maar eerjst van den dag af waarop het contract van vruchtgebruik in werking treedt. De Staat en de gemeenten zouden dus den plicht heb ben, de kerken in goeden toestand over to geven. De Kerk wil verder niet toegeven, dat de geestelijkheid persoonlijk aansprakelijk zal zijn voor het onderhoud van het kerkgebouw en voor de uitvoering van de herstellingen. Zij wil alleen toestemmen, dat het verdrag van vruchtgebruik door de gemeente kan worden opgezegd, waarneer een geestelijke niet in staat is zijn plicht nopens het ooi- dei-houd vam het kerkgebouw na te komem. Eindelijk wil de Kerk geen bepaling aanne men, waardoor ordegeestelijken en vreemde lingen uitdrukkelijk van het gebruik der kerkgebouwen worden uitgesloten. Zij acht deze bepaling overbodig, omdat de bestaande wetten reeds voldoende macht geven tot uit sluiting van zu'lke elementen en omdat het voor de kerk vernederend zou zijn zich zulk eene 'bepaling te laten welgevallen. Engeland. Londen, 23 Febr. De Koning opende heden de Zuid-Afrikaanecho tentoonstel ling, die den 23.9ten Maart naar Amsterdam zal worden overgebracht. I-u eene belangrijke rede sprak de Koning den weinsch uit, dat al zijne Hol- landsche en Engelsche onderdanen zouden samenwerken aan de groote toekomst, dio Zuid-Afrika wacht; hij verklaarde, dat de tentoonstelling een krachtig bewijs is voor de eenheid van Zuid-Afrika.. Kapitein Bam, een Hollander, bood den Honing en de Koning in fraaie ZuidsAirikaamsche geschenken aan. Het. deed den Koning zeer aangenaam aan te vernemen, dat de geschenken afkomstig wa ren van Enigelschen en Boeren samen. De Nederiiamdsclie gezant was onder de aanzien lijke schare der aanwezigen. Aan het einde van zijn rede benoemde do Koning den heer Bam tot knight" hetgeen eene groote geestdrift verwekte. Het wetsontwerp, dat Lord Newton in liet. Hoogerhuis heeft ingediend tot hervor ming van het Hoogerhuis, strekt in do eerste plaats om den al te grooten invloed van de erfelijke peers binnen do perken te houden. Met dat doel wordt voorgesteld, dat geen erfelijke peer zitting zal nemen 111 het Hoogerhuis, tenzij hij een hooge be trekking heeft bekleed, twee maal tot lid van het Lagerhluis is gekozen of tot repre sentative peer is benoemd. Wat met dezo laatste rubriek wordt bedoeld, blijkt uit do bepaling, dat do erfelijke peers het recht zullen hebben uit hun midden een vierde der leden van het xxoogorhuis te kiezen. De kroon zal het recht krijgen honderd peers voor het loven te benoemen, terwijl het aantal der bisschoppen, die zitting in het Hoogerhuis hebben, verminderd zal worden. Rutland. Reuter bericht uit Petereburg: Do defi nitieve uitslag van de verkiezing der ge machtigden voor do benoeming van leden der rijksdoema is nog niet bekend, maar het is nu reeds zeker dat do kadetteu over een groote meerderheid zullen beschikken. De telling van de stembiljetten in de Peters- burgscke districten was pas laat in den avond afgeloopen. In allo districten zege vierden de kadobten. Van do 160 gekozenen zijn 150 kadetteu, 6 van de linkerzijde en J octobrist. Odessa, 23 Febr. (Petersburgsch tele- graafagiantschap.) Hedenmiddag werd het hoofd der politie Hosberg door een bom licht gewond. Een agent der geheime poli tie, die naast hem in het rijtuig zat, werd zwaar gewond, het paard werd gedood. De bom werd het rijtuig achterna geworpen. Het is niet gelukt den dader gevangen te nemen. Vereenigde Staten. De wetgevende vergadering in den staat Jowa overweegt plannen tot heffen van be lasting van ongetrouwde mannen. Een wets ontwerp is ingedientf om ieder mannelijk iödividu, die nog ongetrouwd is op 40-jari gen leeftijd, te treffen door een jaarlijkscho belasting van 25 dollars. Met 45 jaar zal deze belasting klimmen tot 35 dollars. De opbrengst zal dienen om de onderhoudskos ten te bestrijden van eene inrichting tot huisvesting van onbemiddelde ongehuwde vrouwen. In den staat Missouri is een dergelijk voorstel aanhangig; alleen wil men daar de ongetrouwde mannen reeds treffen van hun 25e jaar af. Zuid-Afrika. Londen, 23 Febr. Reuters bureau bericht uit Pretoria: Er is een ministerie samenge steld, waarin Botha is opgetreden als pre mier en belast met de inlandse he zaken. Ver- dei* zijn leden.: Smuts voor koloniën, Culti- nana voor land' en open bare werken, Huil voor financiën, de Villiers vaor justitie, Ris- sik voor mijnen. Alle ministers zijn leden van „Het Volk". Allerlti. VDe hongersnood in China wordt hoe langer hoe erger. Uit Sjanghai wordt ge meld, da;t ongeveer 10 mjillioen mensohen honger lijden, waarvan er minstens vijf mil- lioen zeker den dood mil en vinden, als de regeering niet zeer krachtig ingrijpt. vIn de zitting van Donderdagmiddag \Verd het kruisverhoor van mevrouw Thaw door liet Openbaar Ministerie voortgezet. Op dezelfde wijze als 's morgens ging de ambte naar te werk, hij trachtte n.l. aan te too- nen, dat de toenmalige Evelyn Neöbitt een weinig eervol leven leidde en dat zij zelfs wel van White's oplettendheden was godiiend. Zoo bracht hij aan het licht, dat zij geld van White aannam, zelfs nadat- ze reeds in kennis gekomen was met Thaw. De getuige weerde echter de aanvallen kranig af, zeg gende, dat het geld wat zij ontving in de handen van hare moeder terechtkwam en dat zij nooit met haar eigen wil White had toegegeven Aan het eind van do zitting, toen het ver hoor afgeloopen was, bleek het toch wat al te erg voor do krachten van mevrouw Thaw geweest te zijn zij zakte toen bewusteloos ineen en werd bijgebracht door haar vrien din, miss Mackenzie. vUit de gevangenis te Finalborgo bij Savona zijn Dinsdag vier onderscheidenlijk tot tusschen de 15 en 30 jaar veroordeelde moordenaars losgebroken en in de bergen gevlucht. Infanterie en carabinieri zetten ze 11a. vTen Zuiden van Boobierg aan de west kust van Jutland is een voor Bremen bestem de Noorsche driemaster gebleven. Er zijn 18 mensc-hen die aan boord waren, verdronken. De reddingsboot kon wegens dén stexrm niet uitgebracht worden. Triest, 23 Febr. De „Imperatrix" van de maatschappij ,,Lloyd", op 19 dezer van Triest naar Bombay vertrokken, leed schip breuk bij Elapkonissi, ter hoogte van het eiland Kreta-. Er moeten menschen zijn om gekomen, naar daarover bezit men nog geen nauwkeurige berichten. Do „Imperatrix" had aan boord 120 man equipage en onge veer 20 passagiers, Kanea, 25 Febr. Het ItalLaanséhe stoom schip Gustantanas heeft 33 schipbreukelin gen van de Imperatrix aan boord genomen, de Chivina-tz bracht 18 naar Suda, do Fal con redde 28 en de Castor 25. Het aantal slachtoffers is 40, allen van de bemanning. De kapiteain en de dokter zijm gered. Alr/iers, 23 Febr. Uit Guelma wordt be richt, dat in don doewar Mechahalla ©en aantal hutten (gourbis) instortte®. Er wer den 31 lijiken opgedolven; men vreest, dat er nog meer slachtoffers zijn. vIn de afdeeling schoone kunsten" van de tentoonstelling te Milaan, dio thans wordt afgebroken, is Woensdag brand ont staan, voor de derde maal reeds. De Staatscourant van Zondag 24 en Maan dag 25 Februari 1907, bevat de volgende Koninklijke bedluiilton op verzoek eervol ontslagen A. Ban nerts Szn., te Rotterdam als Lid van den voogdij raad in Rotterdam I, en Mr. J. H. M. Ver- heijen. te Nijmegen als lid vam den voogdij raad in Arnhem benoemd tot rogeerin-gs-vertegenwoordiger op het in 1907 te Weenen te houden inter nationaal land h uishoudlkuntdig congres Mr. J G. Ridder van Rappard te Laren (G.)voor zii-ter van de Gei dersch - Over ij selsek e Maat schappij van Landbouw en P. J. A. de Bruine te Zwijndroobt, voorzitter van bet Nederlandsch Landibouw-Comiité benoemd.-bij het Amersfoortsche Vrijwilli gerscorps te Amersfoort -tot kapitein-comman dant P. van der Sluijs, thans le luitenaf- commandant; tot 2e luitenant-kwartiermoes- ter met don personeelen rang van kapitein J. Busquet, kapitein bij de schutterij te A-mres- foort; tot 2e luitenant A. A. Veth, thans sergeant bij genoemd corps. op zijn daartoe gsuaan vorzoek, met ingang van 15 Maart e.k., eervol ontslag verleend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Oostburg, aan W. vJ. de i>midt, onder dankbe tuiging voor de als zoodanig bewezen diensten H. M. de Koningin zal Woensdag 27 dezer het jaarlijksche militaire diner geven. Z. K. H. de Prins zal a.s. Dinsdag ten paleize een diner geven ter eere van de vreemde officieren, die hier verwacht worden tot deelneming aan de internationale wed strijden vam de Kon. Ned. Officiersecherin- bomd. De heer W. de Jong, hoofdopziohter der Koninklijke Paleizen die, zooals vroe ger vermeld, binnenkort den dienst bij het Kon. Huis met pensioen zal verlaten, ont ving Zaterdag een blijk van waardeering van H. M. de Koningin bestaande in het ridderkruis der Huisorde van Oranje, het welk hem door Z. K. H. den Prins der Nederlanden werd overhandigd. Tevens ont ving hij onder vele blijken van belangstel ling een aandenken van zijn on middel lijken chef, den heer intendant der Kon. Palei- De crisis. Het Haagscbe correspondentie-bureau meldt Men verneemt, dat de ontvangst van den Minister van Financiën door de Koningin en de daarop onmiddellijk gevolgde verga deringen der ministers, wellicht heen wijzen op een terugkomen door het kabinet op zijn on tslagaan v rage. Zaterdag is wederom Ministerraad gehou den. De heer Van Rappard, de Neder landsch© gezant bij den sultan van Marok ko. is te Tanger aangekomen. Directeur van P. W. te Am sterdam. B. en W. van Amsterdam stel len- voor in de vacature vam -directeur vam Pu'kl. Werken te voorzien dooi- benoeming van den heer A. W. Boa, ingenieur bij de Mij tot Expl. van Staatsspoorwegen, wonen de te Groningen, op een jaarwedde van f 10,000, onder toeken ning tevens ©ener jaar- li j-ksche toelage van f 600, met het oog op eene dx>or hem te sluiten levensverzekering en onder -bepaling dat deze toelage niet in aan merking zal komien bij do vaststelling van zijn pensioengrondslag. Gemeente-leening Rotter dam. Door B. en W. is bij den Rot- terdamschen gemeenteraad een voorstel in gediend tot het aangaan eener 4 pet. lee ning groot f 10.000.000. Dit in vergelijking met vorige jaren hoo ge cijfer zeggen B. en W. wordt ge redelijk verklaard door de omstandigheid, dat het bedrag dor te consolideeeren vlot tende schuld thans reeds tot f 6.200.000 is gestegen en dat-, naar de verwachting is, gedurende het loopende paar nog in belang rijke uitgaven zal zijn te voorzien. De toe stand der geldmarkt is oorzaak geweest, dat deze nieuwe omissie tot nog toe moest worden uitgestald. Evenals de commissie voor de financiën zijn B. en W. echter van oordeel, dat thans niet langer moet worden gewacht De gemeente 'sGravenhago en de Schoven ingsche Centrale. B. en W. van de residentie geven den gemeen 1 Graad in overweging, aam do Scheveningsche Blectriciteoitaimaatschappij gedeeltelijke ont hef fing (on wel voor de helft-) to verleenon van hare janrÜjksche rebtributie, ad f 10.500 en deze dus te verminderen tot f 5250; voorts haam te ontheffen van de verplichting tot- het kosteloosc leveren van éloctrisohe stroom voor de verlichting van den Strandboulevard pn Itot Gevers Deynoof plein, omdat h. i. de ver lichting van den openbare wqg tot taak der gemeente behoort en alzoo door haar en voor hare rekening moet geschieden tenzij zij er do voorkeur aam mocht geven, de bedoelde Maatschappij daarmede te blijven belasten tegen nader overeen te komen prijs. Daarentegen kunnen B. en W. niet- voor stel! en, tegemoet te komen aan -het verzoek der Maatschappij tot het doen vam afstand van het recht van naasting door de gemeente. Zij dringen niet slechts met klam op hand- liavkng dei' 11 aastingscLausule aan, dloch ach ten zelfs eenie versterking vam de positie van do gemeente op diilt punt wensohelijk, wes halve zij o. m. voorstellen, aan hét verieeuen van bovengenoemde t-egeanoefcfeomiingen de voorwaarde te verbinden,, dait in het vervolg het totaal der bou«rekening jaarlijks niet met 2| doch met 4 zal moeten worden verminderd. Te Dordrecht is Vrijdagmiddag bij enkele candidaatstelling tot lid van den -gemeenteraad ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Huibert Veth, gekozen mr. G. J. W. van Trieht. De luitenants ter zee der 2de klasse C. A. Brugman en A. F. FoLkersma, worden met 28 Miaart a.s. geplaatst respectievelijk aan boord van Hr. Ms. artillerie-instructie schip Bellona on in de directie dér marine te Willemsoord. De adjunct-administrateurs C. C. Krie- ger en J. W. B. Everts, worden met 25 deoor goplaatst a-esp. aan boord vam Hr. Ms. pant ser dekschip Gelderland en Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord. Kolonel A. de Bagatski, comman dant van het le reg. vesting-artillerie van Warschau, president van de militaire schermschool aldaar, is met een zestal of ficieren te 's Gravenhage aangekomen in het hotel Ife Twee Steden, ter bijwoning van 't sohermconcours van den Kon. Officders- Schermbond. De le luitenant H. de Jomigh, van het 6e regiment infanterie is benoemd tot adju dant bij hot corps. Die Minister van Buitenlandsche Zaken vestigt de aandacht van belanghebbenden op de proclamatie van den gouverneur vam de Transvaal, waarvan de tekst voorkomt im de T-ransvaalscbo Staatscourant van 18 Januari 1907 no. 348, vollgenjs welke proclamatie per sonen die op of vóór 30 Juni 1906 verzoek schriften hebben ingediend 0111 eigendomsbe wijzen voor gronden, toegekend of verkocht door de Regeering der voormalige Zuid-Afri- kaanische Republiek, hunne rechten daarop kunnen doen gelden tot 30 April o. k. Mr. -x. G. Pierson heeft het presidium aanvaard van het nationaal congres voor ambachtsnijverheid bij gelegenheid van de tentoonstelling van am bac hts werktuigen 11 en 12 September in het Paleis voor Volks vlijt te houden en waaraan de Belgischo regeering officieel zal deelnemen. Met do iurichting ervan is belast de heer Karei van der Cruvssen te Gent, voorzitter van het syndicaat der ambachten. N. Ct. Vrijdagmorgen oan 10 uur kwam mot den trein uit Arnhem te Al-phen a. d. Rijn aan, het stoffelijke overschot van J. Werner baron van Pallandt van Oud-Bey- crland .'n leven opper-jager meester van H. M. de Koningin, ter bijzetting in het fami liegraf. Onder de vele kramzeu op den lijk wagen waren er vam H. M. de Ko ningin van Z. K. H. dén Prins der Nederlanden en een van H. M. de Ko ningin-Moeder. Mede bewezen den overle dene de laatste eer o.a. baron Sirteona van Grovestins, ridder Pauw van Wicldreoht en de luit. ter zee le klasse jhr. Hooft Graaf land, onderscheidenlijk als vertegenwoordi gers van H. M. de Koningin, Z. K .H. den Prins en II. M .de Koningin-Moeder. Baron Heemstra las bij verhindering vam mr. baron Mollerus van Westkerke aan de groeve voor, wat deze had wille® zeggen, schetsende de goede hoedanigheden van den overledene en hem als vriend herdenkend. Graaf Van Limburg Stirum bracht den overledene een laatsten groet als lid van de broederschap van Nicolaï. Een neef van den overledene, baron Van Tuyl van Serooskerkenbedankte. Te Amsterdam is in den ouderdom van 88 jaar overleden de heer J. Fockens, oud-lid der Prov. Staten van Friesland, oud-wethouder van Harlinge®, ridder der Eiken-kroon, begiftigd met de Pruisische kroonorde, die van Jezus Ghristus van Por tugal en met dc orde van verdienste vam Oldenburg. De overledene was president- conimiisaaris der Arnhemscho Hypotheek bank.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1