T S". 339. Eerste blad. Zaterdag 2 Maart 1907. BUITENLAND. BINNENLAND. 5"' Jnars»»! AMER3F00RTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.85. Idem franot» per poat- 1.75. Afzonderlijke nummersO.OS. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiön, mededeeliugen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Oe scheiding van Kerk en Staat in Frankrijk. Er is dikwijls overdrijving in het spel bij de incidenten, die de strijd over de scheiding tusschcn Kerk en Staat telkens doet ont staan het onderwerp van den strijd leent zich daartoe zeer. Dit moet men in 't oog houden bij de beoordeeling der berichten van de laatste dagen, die er van gewagen, dat de onderhandelingen over de regeling van het vruchtgebruik der kerken zijn afgebro ken. In werkelijkheid is er sedert verleden Zaterdag geen verandering in den toestand gekomen. De prefect van het Seiue-departe- ment heeft dien dag den kardinaal-aartsbis schop van Parijs medegedeeld, dat do regee- ring bezwaar had tegen sommige bepalingen van het voor het gebruiken van de kathedraal van Notre Dame overgelegde ontwel-con tract en dat hij daarom nieuwe voorstellen tegemoet ziet. Deze voorstellen zijn tot dus ver nog niet ingezonden. Kardinaal Richard heeft blijkbaar over het laatste bescheid, dat hi; van den prefect heeft ontvangen, bericht gezonden aan het Vaticaan, en daar de pers, die met het Vaticaan in betrekking staat, sedert storm blaast, mag men aan nemen, dat do reden der v,ertragiug van de verdere onderhandelingen in het Vaticaan is te zoeken. De voorstelling, dat de regee ring met stelselmatige obstructie alle voor stellen van de Kerk verwerpt, is dus niet juist. Als de onderhandelingen niet verder mochten worden voortgezet, dan zou niet da regeering maar de kerkelijke overheid daar voor verantwoordelijk gesteld moeten wor den. Maar zoo ver schijnt het nog niet te zijn. Het zijn voornamelijk twee punten, waar over de wereldijke en de kerkelijke overheid het niet eens zijn. In de eerste plaats heeft minister Rriand verklaard, dat hij niet wil, dat de bisschoppen vreemdelingen en orde geestelijken tot pastoor benoemen. Hiertegen wordt principieel, zeker niet ten onrechte, aangevoerd, dat, nu de scheiding voltrok ken is, het staatsgezag er niets mee te maken heeft, wie door de bisschoppen lot de uit oefening van het pastorale ambt worden geroepen het gaat de burgerlijke overheid eenvoudig niet aan, wie pastoor is, evenmin als het haar aangaat wie predikant of rab bijn is. Het schijnt intusschen nog al moeie- lijk te zijn, de regeering tot de overtuiging te brengen welk standpunt zij behoort 11 te nemen na het tot stand komen van de scheiding. Het tweede punt is van materieelen aard Le regeering is van meening, dat geen ge bruikscontracten met de geestelijken moeten worden gesloten, wanneer dezen niet deu onderhoudsplicht erkennen in den zin vau artikel 13 der scheidingswet. De regeering verlangt, dat do geestelijken persoonlijk le aansprakelijkheid op zich zullen nemen voor het onderhoud. Do Kerk maakt daartegen bezwaar; zij wil slechts toegeven, dat het gobruikscontract als verbroken zal worden aangemerkt, wanneer men bet kerkgebouw laat vervallen, en verlangt verder, dat het kerkgebouw haar in goeden staat zal worden opgeleverd, voordat de onderhoudsplicht haar wordt opgelegd. De persoonlijke aan sprakelijkheid, die men aan de pas tool's wi' opleggen, zou inderdaad op dezen een last leggen, die voor hen te zwaar zou zijn. Een uitweg uit die moeielijkheid zou zijn, dat de pastoor zich den steun verschaft van ver mogende gemeenteleden, die met hem den financieelen last zouden dragen. Dan zou men echter langs een omweg weer komen tot de veree.-igingen tot instandhouding van den eeredienst, welker oprichting do Paus verboden heeft Bijzondere regelen' zouden in ieder geval moeten getroffen w >r den voor de instandhouding van kathe dralen als do Notre Dame en de Madeleine Zelfs onder liet concordaat, toen de Kerk jaarlijks 40 millioen frs. uit de staatskas genoot, die zij nu niet meer betrekt, werden de kosten van de groote répara tien aan zulke gebouwen, die historische monumenten zijn, niet door de Kerk, maar door Staat of ge meente bestreden. Hoe zou men dan in bil lijkheid kunnen vorderen, dat de pastoor van zulk een kerkgebouw persoonlijk vo- - die kosten zou moeten opkomen Men ziet hieruit, dat dit geen zaak is. die- in enkele dagen kan worden geregeld. Daar toe zijn langdurige en moeielijke onderhall delingen noodig. Het gaat daarom niet aan terstond van het afbreken der overleggingen f© spreken, wanneer op eene mededeeling die eenerzijds is gedaan, de andere partij niet per koerende post antwoord geeft. Het Journal des Débats, dat er op wijst, dat de eerste stap tot deze onderhandelingen van de bisschoppen is uitgegaan, doet opmer ken dat dit- van te groote waarde is voor den vrede des lands, dan dit iemand zou durven beproeven het weer prijs te geven. ,,Over de oppervlakkige beroeringen van een klein aantal heen, moot men kijken naar d mecning van de groote meerderheid. Zij heeft akte genomen van de belofte, in de j wet en in de verklaringen der bisschoppen I vervat; zij verwacht de verwezenlijking daar van van de regeering en van het episcopaat I zij zal geduld oefenen als het moet, maar j zi> rekent er op." Sir Henry Campbell Bannernan over de vredesconferentie Lenden, 1 Maart. Het nieuwe weekblad The Nation bevat een artikel van den eer sten minister Sir Henry Campbell Bamier- nvan tot weerlegging van de bezwaren, die zijn ingebracht tegen het denkbeeld om op de Haagsühe conferentie het vraagstug dier inkrimping van do bewapeningen te bospre- I ken. Hij merkt op, dat de eerste Haagsche j conferentie juist voor dar -doel werd bijeen- geroepen. De inkrimping is thans, nu de last van de bewapening reusachtig is geste- gen, niet minder wensclielijk. De behande- ling :n 1898 heeft niet tot overeenstemming geleid, maar heeft toch ook geen slechte J gevolgen gehad. Het is niet waarschijnlijk, j dat dit thans zal gebeuren, nn de geeind- I beid ten gunste van deu vrede onvergelijkelijk - veel sterker is en het denkbeeld der arbitrage eene kracht heeft geikregen, waarvan men in 189S niet kon droomen. Sir Henry wijst op de belangrijke vermin deringen. die Groot-Brittannie reeds heeft gebracht in de uitgaven voor leger en vloot. Hij verklaart, zich bereid verder te gaan in die richting, wanneer biji andere staten eene dergelijke gezindheid blijkt. Hij weigert te gelooven, dat het feit dat Engelands over wegende stelling als zee- mogendheid onaan getast blijft, door de andore zee-mogendke- den zou worden beschouwd als ©ene belem mering om iets te doen tot vermindering van de toerustingen, want door de geheele wereld wordt erkend, dat Engelands zeemacht niet agressief is Duitschland. De beslissing van den bondsraad in de Brunswijkscihe erfopvoilgingsflcwestie luidt al dus De bondsraad besluit 1 de overtuiging van de verbonden regee- ringen uit te spreken, dat, zoolang Z. K. H. de hertog van Cumberland of een lid van zijn huis z<ck in een met den door de rijks grondwet gewaaiborgden vrede onder bonds leden strijdige verhouding tot den bonds staat Pruisen bevindt en aanspraken doet gelden op dc-elen van het gebied van dezen bondsstaat, ook de regeering van een ander lid van het hertogelijke huis Branswij'k- Lünefburg in Brunswijk met de grondbegin selen van. de bonds verdragen en de rijks grondwet ndet vereemigbaar is, zelfs wanneer dit lid gelijktijdig met het prijsgeven van Brunswijk door de overige leden van het huis zijnerzijds voor zich en zijne nakomelin gen afstand doet van alle aanspraken op het vroegere koninkrijk Hannover; dat derhalve door de den 'bondsraad voorgelegde verkla ringen van Z. K. H. den hertog van Cum berland in de brieven aan Z. M. den Duit- schen Keizer, Koning van Pruisen van 2 Oc tober 1906 en aan het hertogelijk Brunswijk- Lüneburgsche staatsminister ie van 15 De cember 1903 eene afdoende verandering in den zakelijken en rechtstoestand, don grondslag uitmakende van het besluit van den bonds raad van 2 Juli 1885, 422 der protokollen, niet is ingetreden 2. aan de Brunswijksche landsregeering hiervan mededeeling te doen als beschikking op haar voorstel. Door dit eenstemmig genomen besluit alleen Brunswijk zelf heeft zich van de stem ming onthouden - heeft de bondsraad uit gemaakt. dat de voorwaarde voor de troons beklimming van een lid van het Wèlftsöhe 'huis in Brunswijk is, dat het geheele huis afstand moet doen van de aanspraken op Hannover. Wanneer de hertog van- Cumber land nu blijft staan op het standpunt, dat in de hierboven aangehaalde brieven is uit gedrukt, dan zal de landdag van het hertog dom Brunswijk andermaal een regent moeten kiezen Frankrijk. I'a-rijs1 Maart Do Kamer keurde de Haagsche conventie goed. waarbij hospitaal schepen vrijgesteld worden van havenrech ten, die ten voordeele van den staat zouden komen Engeland. Sir Henry Cam pbell - Ban n erm an heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat hert wetsont werp betreffende Ierland eerst- na Pasohen zal worden ingediend. Met 198 tegen 9 stemmen werd een besluit genomen ten gunste van de. afschaffing van de staatskerk in Engeland en Wales. Mi nister Bdrrell verklaarde, dat hij persoonlijk veel voor het voorstel gevoelt, maar dat de rogeering de zaak niet tor hand kan nemen, omdat zij reeds genoeg on hare horens had. Denemarken. Kopenhagen, 1 Maart. Naar men ver7 neemt, viel prins Hans, een oom van dien Koning, bij een bezoek in het residentie- paleis over een kleed, waarbij hij vrij ern stig gekwetst werd. Men zegt, dat hij een rib heeft gebroken. Do prins is dadelijk naar zijn paleis en naar bed gebracht. Tweede telegram: De toestand van prins Hans was hedenavond veel verbeterd; er hebben zich geen complicaties voorgedaan. De prins zal vermoedelijk binnen eenige dat gen hersteld zijn. Rusland. I In eene rede over de uitkomsten van j den verkiezingsveldtocht drukte de kadet- j ten leider Miljoeko w de overtuiging uit, dat de kadetten, dank zij de ondersteuning van de gematigde progressisten, de Polen en de van de- arbeidersgroep onafhankelijke boe- renpartij, de meerderheid 111 de rijksdoema zouden bezitten. J Dt Russische minister van financiën Ko- kowzew heeft aan het Berlijnsche agent- I schap van het Russische ministerie vaai financiën een telegram gezonden, waarin hij I dc berichten, dat de nieuwe doeana ontbon- I den en eene dictatuur ingesteld zal worden, voor geheel ongegrond verklaart. Hij verze kert, dat de regeering integendeel alles zal aanwenden om met de doeana samen te wer ken Over den mislukten aanslag, die tegen het leven van grootvorst Nioolaas gericht was, wordt nog bericht, dat de bedrijver van den aanslag de uniform droeg der machinis ten van het- eerste spoorwegbataillon. Hij wordt door den hoofdconducteur Michailows- ki, die hem bij het leggen van de bom be trapte, geschetst als een jonge man met fijne trekken, blijkbaar tot den beschaaf den stand behoor en de. De ontploffing had moeten geschieden zoodra de raderen van de locomotief van den trein, waarin de groothertog werd overgebracht, de bom aan raakten. Volgens de verklaring van de des kundigen, die de bom onderzochten, zou er dan van den t ein en van het paviljoen van den Czaar niets zijn overgebleven Turkije. Komtantinopel, 28 Fehr. Er is een gunstig resultaat verkregen met de onderhandelin gen, die gedurende nagenoeg twee maanden ziin gevoerd tusschen het Rritsoho gezant schap en bet- bestuur van den dienst dor Turksche rechten van in- en uitvoer betref fende de hervorming van de douane-dienst en andere verbeteringen, ten goede komende aan den handel in het algemeen, die deel uitmaakte van de voorwaarden, welke door Groot-Brittannië waren vastgeknoopt aan dè aanneming van de verhooging der invoer rechten met 3 pet. Marokko. In Duitsche bladen wordlt bericht, dat mien van Fi'amsche zijde bezig is met de in richting van station® voor vorakentelegra-fie in de kustplaatsen van Marokko. Volgens een bericht van de Stras^burger Post uit Tanger zijn aan het station te Casablanca 200 man aan het werk, zoodat de voltooiing in eene week kan worden verwacht. Mededeeling gen uit het binnen land, inzonderheid uit Ma<- rakkesch, melden, dat het net van inrich tingen voor vo/i ken telegrafie niet slechts de kustplaatsen alleen zal verbinden, maar zich ook over het binnenland zal uitstrekken. De Kölu. Ztg. ineent, dat de bevestiging van deze berichten moet worden afgewacht. De Framsche regeering heeft zich tot dusver loyaal binnen de perken van de akte van Algiciras gehoudenhet zou dus ongerecht vaardigd zijn nu eene handelswijze bij haar te onderstellen, die 111 strijd zou zijn met de tot dusver door haar gevolgde politiek. Zuid-Amerika. Montevideo, 1 Maart. Dir. Claudio Willi- man is gekoaen -tot president van de repu bliek Deze verkiezing is algemeen met in stemming begroet. Zuid-Afrrka. I'u-tor in, Maart. Het kialbinlet-Botha is thans als volgf gewijzigdBotha president Si nu: koloniale zaken em waarnemend justi- t .2, Huil finaucaende ViUiers mijnen RisHÜ openbare werken en landbouw. Maandag zal het kabinet- worden beëedagd. Het j>a-rleanen(t zal terstond bijeen koonen 'tor verkiezing van een voorzitter en daarna ver daagt! wonden tot Mei of Juni. Allerlei. vMet steeds meer klem vordert de openbare mecning, dat- de overheid krachtig •optreedt in zake het automobilisme voor de veiligheid van het openbaar verkeer. Aan de tegenwoordigheid van geest, de vastberaden heid en de voorzichtigheid van den Chauf feur moeten de hoogste eische-n worden ge steld. Yoor hem is dus matigheid in haar öt-rengsten vorm een duo plicht. Vermelding verdient daarom een bepaling, onlangs in de politie-verordening t Harburg a. E. op genomen ..Het is den chauffeur van motor rijtuigen verboden, vóór den afloop van den dagelijkschen dienst- alkoholisöhe dranken te gebruiken." (De Volksbond) vTe Esch. in Luxemburg, word eergis teren ecu Italiaansch werkman, Stoky gekee- tendoor een landgenoot mishandeld. Sto- kv's vrouw 6nelde toe om haar man te hel pen en stak diens tegenstander een lange haarspeld in den rug. De long werd door boord, en do man was dadelijk dood. vMen hoort in Engeland nu telkens van schilderijendiefstallen. Nu hebben inbre kers in Lydiate Hall, een leeg staande hui- zimgo ten N. van Liverpool, eemdge oude schi'derijen uit de lijst gesneden en meege nomen. Naar 't heet waren het doeken van waarde, erfstukken in de familie Blundell. vIn het- Thaw-proces is Jerome, de ambtenaar van liet O. M. maar steedis aan den gang met mevr. Thaw aan een scherp kruisverhoor te onderwerpen. Gedurende de jongste zitting toonde hij aan, dat mevr. Thaw, terwijl zij in Europa met Thaw was, geld uitgaf, dat haar door White ven-strekt was Toen zij te New-York teruggekeerd wias, kwam Evelyn opnieuw in aanraking met White en bezocht herhaaldelijk den betrachten toren in de Madison Square Garden. Daarop kwam ter sprake het feit, dat de erkende New-Yorksohe advocaat Hum-rol haar een stuk had laten on derteek enen. '-raarin zij bekende door Thaw met een zweep geslagen te zijm. Natuurlijk ontkende m_-vr Thaw dit, toen zij er door Jerome over on dervraagd werd, maar Jerome hoeft een oopie van het stuk in zijm bezit en een fotografie van de laatste bladzijde. Hummel, die als getuige ook voor de recht- bamk verscheen, verklaarde, de Evelyn Nes- hitt, die hij van wo-eger kende, den 27 Octo ber 1903 bij hem gekomen was. In haar te genwoordigheid was door hem aan een steno graaf een verklaring gedicteerd, welke hier op neerkwam, dat Evelyn Nesbitt te Parijs aan Thaw had bekend, dat het verbaal van haar verleiding door White en het daarbij dooi- White gebruikmaken van champagne met een slaapmiddel, een leugen was geweest. Thaw had haar toon met de zweep afgeran seld Daarop weid de zitting verdaagd. I-ntusschen weet de Dai'ly News mee te deel en, dat men ontdekt heeft, d'at de vader van mevr Thaw nog leeft. Het is een spoor wegwerker in Midlothian, in Schotland. Zijn vrouw, mevr. Thaw's moeder, verliet hem tien jaar geleden en ging toen met haar doch tertje naar Amerika. v—- In antwoord op eern vraag hoeveel ge vallen van meningitis cerebro spinalis er (bot dusver zijn voorgekomen te Londen, ver klaarde de regeering in het Lagerhuis, dat er drie gevallen waren, waarvan twee met doo- delijken afloop over Februari. Te Glasgow gisteren zes nieuwe gevallen en zes sterfgevallen101 lijders zijn nog on der behandeling. Te Belfast één nieuw geval en één sterfge val, van de 120 tot dusver aangetasten stierven er 73. vDe raimp aan de Protestantsohe school te Montreal in Canada., waarbij, naar nader blijkt, zestien meisjes en een onderwijzeres, die bij de pogingen tot redding zichzelf opof ferde, om hot leven zijn gekomen, moet toege schreven worden aan de afwezigheid van nooduitgangen, terwijl ook de waterdruk on voldoende was. Door de vlammen werden de ongelukkige k'nderen van do vensters terug gedreven in den vuurgloed. De brand brak onder het onderwijs uit, toen er 250 kinde ren in het gebouw waren, die onmiddellijk onder den invloed van een paniek kwamen. Men vond de onderwijzeres geheel verkoold te midden van kinderlijken. I gevraagde ontslag terug te komen met uit zondering van generaal Staal, die dan zou vervangen worden door den heer W. F. Pop, hoofd van de tweede afdeeling, en die in den laatsten tijd herhaaldelijk als de rechterhand van minister Staal werd ge noemd. De voorwaarden daarbij door het Kabinet 'gesteld, worden eohter den d aar opvolgenden dag door II. M. de Koningin niet aan vaard, zoodat H M. opnieuw den voorzit ter der Eerste Kamer ontbood. De Staatscourant van Zaterdag 2 Maart bevat o.m. de volgende Koninklijke beslui ten benoemd tot officier in de Oranje-Napsau- orde H. van Gin kei, hoofdcommies bij het departement van landbouw, nijverheid en handel benoemd tot schoolopziener in het arron dissement Oldemzaal J. Pas, te Enschede; benoemd tot burgemeester van den Bom mel J. van der Kreeke; van Ooltgensplaat J. G. vain Putten en va.n Ouddorp A. J. van Vessem bevorderd tot hoofdingenieur va.u 's Rijks waterstaat le klasse E R. van Nes van Meerkerk, thans idem 2o kl. op verzoek eervol ontslag vork i met den titulairen rang van referendaris aan Th. Jeltes, hoofdcommies bij het departement van koloniën eervol ontslagen met pensioen de 2e lui tenant op non-activiteit N. J. Waringa van d© infanterie; overgeplaatst bij het le regiment vesting artillerie de kapitein A. J. P. Pfeiffer van den generalen staf; op non-activiteit gesteld' die kapitein P. II. Tromp vaiu het le regiment vesting-artille rie; benoemd bij het 4e regiment vesting-'arril- lerie tot le luitenant de 2e luitenant II. C. de Man, adjudant bij het korps; op verzoek eervol ontplagen als 2de lui ten ant-kwarhiormeester bij het korps gevormd uit de afdeeling Amsterdam dor te Utrecht gevestigde Nederlandse he Weerbaarheids- Vereeniging-, te Amsterdam, A. Kluijver. De crisis. Naar Het Centrum uit goede bron ver neemt, had iiet demission 11 a ire Kabinet Maandag besloten in zijn geheel op het aan Prins Hsndrik's onderscheiding. Reuter seint uit Londen Prins Alexin der von Teek, die met een nicht van Koningin Wilhelmina is ge trouwd, vertrekt a.s. Dinsdag van Londen naar Den Haag om aan Prins Hendrik de versierselen van het Groot-kruis der Batih- orde te overhandigen. De Bath-orde. The Moet Honourable Order of the Bath waarvan het grootkruis aan Prins Hendrik wordt verleend is, naar wij lezen na die van den Kouseband, de oudste orde van ridderschap, waarover de souveredn van Groot-Brittanrnë en Ierland de beschikking heeft. Zij is de vierde in rang, doch in de tweede en derde, de orde van den Dlistel en düe van St.-Paibrick, kun nen geen vreemdelingen worden benoemd. De Bath-orde werd in 1339 gesticht door Koning Hendrik IV. Zij dankt haar naam aan de reinigingsplechtigheid waaraan voor heen ieder toegetreden ridder zich moest onderworpen. In deu loop dei" eeuwen zijn al lerlei wijzigingen aangebracht in de regle menten der orde, de laatste bepalingen wer den in 1859 door Koningin Victoria vastge steld. Het- aantal grootkruizen is beperkt tot 25bovendien is er een klasse Grootkruis- Eere-ridders, uitsluitend voor hooggeplaat ste vreemdelingen ingesteld. Het ordekleed bestaat uit een karmozijn- rooden fluweelen mantel, waarop de ster der orde is geborduurd. Bij dezen mantel behoo- ren een wambuis, onderkleed en muts. De emblemen der orde zijn een roos, een distel en ©an klaverblad (symbolen van Bugeland, Schotland en Ierland) met het mottoTriia juncta in uno (Drie vereenigd in één). Behalve de Koning en zijn broeder de Hertog van Connaught, die Grootmeester ia van de Orde, behooren tot de Eerst ©-klasse der ridders-Grootkruis o.a. die Koning van Denemarken, d'e Koning van Noorwegen, de Kroonprinsen van Oostenrijk-Hongarije en van Griekenland, Prins Ferdinand van Bul garije, enz. Nadat Danideirdiagavoind 'bijl het wapen- feest va.11 den Kon. Officaorsschermbond, do buitenlandsohe officieren, aan H. M. de Koningin waren voorgesteld, werd aan H. M. een bouquet orchideeën aangeboden door het dochtertje van den kapitein Bacher, voorzitter van den Kon. Officiersschermbond Hi. ,M). de Koningini-Moedieir gaf giste ren de tweede soireede dtondte zal plaats hebben op 7 Maart. H M. de Koningin-Moeder dineerde gisteren met H. M. de Koningin ten paileize. Uit vertrouwbare bron wordt verno men, dat H. M. do Koningin en II. M. de Koningin-Moeder beiden eene belangrijke bijdrage aan het bestuur der Verfraaiïngs- vereeniging te Driebergen bobben doen toekomen tot het aanbrengen eener waar dige omgeving voor het. aldaar op te rich ten monument voor Dr. Schaepman H. K. H de Hertogin weduwe van Mecklenburg zal heden avond 7 uur io do residentie aankomen. Z. K. iHj. de Prins heeft gisteren in de Witte Sociëteit dieélgenomen man het diner van de officieren, die d"en sclienmwedstrijd hebban gehouden. Als waarnemend adjudant van Prins Hendrik is gisteren opgetredenl de luitenant ter zoo le klasse baron Vau Asbeck, die tijdelijk jhr. Hooft. Graafland vervangt. Onze consul-generaal te Londen, de heer Maas, is in Den Haag aangekomen, in verband met het daar gehouden examen voor vice-consul. De Minister van Duitenlandsch© Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat gedurende de afwezigheid van den oonsul te Montevideo, aan wien oen verlof is verleend van één jaar, ingaando 5 Februari 1907, de zaken van het consulaat aldaar zullen worden waargenomen door den heer E. Rnete, aan wier in hot NederLandsoh geschreven kan worden. Verkiezing Eerste Kamer. Bij Koninklijk besluit viam 1 Maart 1907 no. 9 is machtiging verleend aan den Commissaris dor Koningin in die provincie Noord-Holland tot het bijeenroepen vatn de Staten uier provincie in buitengewone zit ting op Dinsdag 19 Maart 1907, ton einde

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1