L A*. «67. Zaterdag 30 Maart 1907. BUITENLAND. KOLONIËN. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. AMERSFOORTSCH DAGBLAD AB0NNBMBNTSPRIJ8 Per 8 maanden voor Amersfoort 1.85. Jdem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met nitizonderiiig van Zon- en Feestdagen. Ad verten tiën, mededeelingen eng., gelieve men véór 10 nar 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uiigevcrs: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJ» DER ADVERTENTIËN f 9.75. - 0.15. Van 15 regels Elke regel meer Groote letters naar plaaternimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advertoeren in dit Blad bij abonnement. Eène circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Ragecving en Kamer in Frankrijk. De Fransche Kamers zijn op reces ge- j gaan, en zij hebben zicli ditmaal een lange voorjaarsvacantie gegund eerst den 7en Mei I komen zij weer 'bijeen. Misschien heeft het j vooruitzicht op die langdurige vaeantie er iets toe bijgedragen om de 'bezwaren te over winnen, die storend werkten op de verhou ding tusschen regeering en Kanier. Al te j vast is de positie van het kabi/netrClemencoau in den laatsten tijd niet geweest, en niet zel- j den kon 'het niet dan met angstige spanning I de Kamerzittingen tegemoet zien. waarin I met interpellatiën en motiën over dood of I leven van de ministeriën wordt beslist. Nog in deze week heeft bij zulk een interoellatie débat het leven van het kabinet aan een zijden draadje gehan gen. Dat is voorgekomen in dezelfde I zitting, waarin der regeering een een- I stemmig votum van vertrouwen werd ge- I bracht wegens hare Marokko-politiek. In I eene interpellatie werd van den minister van oorlog verlangd, dat de lichting 1903 naar I huis zou worden gezonden. De soldaten, die I in 1903 het 20e levensjaar hebben volbracht, zijn in 't laatst van 1904, ingevolge de wet, I onder de wapenen geroepen. Zij waren nog I tot den driejarigen dienst verplicht en zou- j' den eerst in het aanstaande najaar ontslagen worden. Daar echter de lichting 1904 reeds in het genot is van den tweejarigen dienst tijd, wordt de ongelijke behandeling der manschappen van deze beide lichtingen on aangenaam gevoeld. De minister van oorlog f is dan ook reeds zeer mild geweest met het I toekennen van verlof aan de manschappen van de lichting 1903. Maar er zijn toch nog I ^0,000 man onder de wapenen. Eigenlijk f was de groote meerderheid der Kamer 't. er I oyer eens, dat den minister van oorlog moest I worden op bet hart gedrukt, ook deze lieden I te ontslaan, zon'der hem een bepaald tijdstip V<>or te schrijven. Maar over de wijze, waarop I het debat zou wojden 'beëindigd, ontstond geharrewar. De minister president Clemen- ceau verklaarde in een onhandig oogenblikf dat hij niets anders aanvaardde dan de een voudige orde van dén dag. Die werd echter verworpen j naar den parlementairen adat had de regeering dus eene nederlaag geladen. Maar er stond een redder op uit den noot}, die eene gemotiveerde motie voorstelde, strekkende om onder goedkeuring van de ver klaringen der regeering over te gaan tot do orde van den dag. Clemenceau maakte van den nood een deugd, en aanvaardde de motie, die hij eerst had afgewezen. Die werd daarop I door de Kamer aangenomenZoo werd ver hoed, dat de dag, die met eene eenstemmige verklaring ten gunste van de buitenlandscho politiek der regeering begonnen was, met den val van dezelfde regeering zou eindigen. In de voorlaatste zitting, die de Kamer hield, zijn met goed gevolg de klippen om zeild, die in het parlementaire vaarwater ver- I horgen liggen, wanneer de in het Fransche gemoed nooit geheel uitgedoofde revanéhe- gedachte te berde komt. Gaanbetta heeft een- I maal het verstandige woord gesproken, dat I men aan revanche wel altijd moet denken, I maar nooit er over moet spreken. Maar niét I altijd wordt die wijze raad opgevolgdspms I voelt het volle hart. behoefte zich luoht te I maken, en dan vloeit de mond over. Zoo' is het den generaal Bailloud gegaan, den 'bevelhebber van het legerkorps, dat in Nancy zijn hoofdkwartier heeft. Een kolonel neemt zijn pensioen, en op het afscheidsmaal, dat zijne kameraden hem geven, betreurt hij, dat hij 35 jaren gediend heeft en al dien tijd vruchteloos gewacht heeft op de herovering van Elzas-Lotharingen, ofschoon men in 1905 slechts op een haarbreedte afstand van den oorlog is geweest. Troostend antwoordt do generaal hem, dat dezelfde oorzaken of andere voorwendsels den zelfden toestand weer in 't leven kunnen roepenzinspelende op het feit, dat de scheidende kolonel in den Elzas geboren was, zeide hij ,De oorlog zal uitbrekenlaat ons hopen, dat het. 26e regiment met de anderen er toe zal kunnen bijdragen, aan Frankrijk zijne verloren pro vinciën en aan u uwe haardstede terug te geven." Generaal Bailloud hoeft later een zach- teren glimp aan zijne woorden gegeven hij wil niet gezegd hebben, dat de oorlog 7.a. 1 komen, maar dat hij kan komen. Maar aan den anderen kant heeft hij in eene dagorder ziine woorden buiten den besloten kring, waarin zij gesproken werden, bekend gemaakt. De regeering kon dit niet over haar kant laten gaan, en heeft generaal Bailloud, die zoo gaarne over oorlog praat, naar een stiller garnizoen overgeplaatst. Daarmee had de zaak f gedaan kunnen zijn. Maar in de Kamer heeft zij nog een naklank gehaden de houding, die Kaïmer en regeering daarbij aangenomen hebben, verdient wel de aandacht. De minister van oorlog, generaal Picquart, heeft er prijs op gesteld te doen uitkomen, dat de over plaatsing van don generaal geen strafmaat regel is geweest. Hij .zeide, dat generaal Bailloud (zijne bevoegdheid was te buiten gegaan maar zijne overplaatsing was geen bewijs van ongenade; hij kwam alleen op eene plaats waar hij beter paste. ,,Ik ver geet niet dat ik Elzasser ben, maar ook «niet, dat ik Franséh minister van oorlog ben Mijne gevoelens heb ik in mijn hartzij zijn gelijk aan die van alle Franschen." En daar na kwam de minister-president verklaren ,,De regeering heeft zich in een smartelij- ken toestand bevonden, en wanneer ik u, mijne 'heeren, zou zeggen met welke woor den ik generaal Bailloud heb ontvangen, toen hij in mijn kabinet verscheen, dan zoudt gij weten, dat de gevoelens, die in uwe harten zijn, even diep het mijne bewegen. Wij hebben onzen plicht vervuld, onzen duren plicht, omdat het geen generaal, hoe hoog geplaatst hij moge zijn, kan vrijstaan een oorlog,^an te kondigen tegen een be paald volk wegens een bepaald doel. Dat is zaak vain hot parlement. Wanneer gij toegeeft, dat de generaals op dezen weg ver der gaan, wanneer gij toelaat, dat zij elkaar overtroeven in militaire betoogingen en dat hun cp de andere zijde van de grens geant woord wordt, in welken toestand komen wij dan i' De Kamer heeft dit debat beëindigd door aanneming niet 370 tegen 207 stemmen van eene motie, die vertrouwen uitdrukt in de regeering. Wie buiten deze dingen staat, zal aan de regeering niet. den lof onthou den, dat zij in dit debat handig de geit en de kool heeft weten te sparen Maar hij zal zich niet kunnen weerhouden liet feit te oonstateerendat de revanche-gedachte piet uitgestorven is in Frankrijk. Die gedachte leeft en blijft leven, al wondt het aantal jaren, die liggen tusschen den vrede van Frankfort en het heden, telkens grooter, Gelukkig is er oen verre afstand van de ge dachte en het woord tot de daad. Dultschland. Het. plan van de Pruisische regeering tot invoering van watertollen op de rivieren on dervindt, wat den tol op de Elbe betreft, tegenstand bij de Oostenrijiksche regeering. In den landdag van Bohemen heeft de stad houder in antwoord op eene interpellatie verklaard, dat hij door den minister van han del tot do verklaring gemachtigd was, dat de regeering van het Duitsche rijk tot dus ver in de zaak der wederinvoering van scheopstollen op do Elbe zich niet tot de Oostenrijiksche regeering had gewend, die dus nog geen gelegenheid had gehad tot on derhandelingen over deze zaak, van welken aard ook. Om echter reeds nu elke onzeker heid van de bij het verkeer op de Elbe be langhebbende kringen over de opvatting van de regeering ten aanzien van het in het Duitsche rijk druk besproken plan eener verhooging van lasten op de Elbe weg re nemen, verklaarde de stadhouder, dat de regeering zich wel bewust, is van de beteeke- nis van den op een verdrag steunende vrij dom van tolheffing van de schoepvaart op de Elbe voor de Boheemsche handel en nij verheid, en dat zij juist daarom er op uit is onwrikbaar vast te houden aan de waar borgen, die liet internationale El'berecht Oostenrijk in dit opzicht verleent. De Vossische Ztg. teekent hierbij aan Wanneer nu ook Nederland op zijn stuk blijft staan wat den vrijdom van tolrechten voor de Rijnscheepvaart betreft, dan moet Pruisen zijne plannen tot belasting van het verkeer te water beperken tot de zuiver Pruisische rivieren. Dan echter is de uit voering van die plannen niet loonend ge noeg. Frankrijk. De Kamer heeft hare laatste zitting vóór de. vaeantie besteed aan een technisch debat over de oorzaken van de ramp van de Jena, waarbij van gedachten gewisseld werd over de middelen om het verwordingsprooes van het witte kruit te verhinderen en eene lage temperatuur te onderhouden in de kruitka mers. Na eene lange rede van den minister van marine Thomson besloot de Kamer tot instelling van eene parlementaire commissie van onderzoek en zij kwam nog des avonds in hare afdeelingen bijeen om de leden van deze commissie te benoemen. De commissie bestaat uit 22 leden. Onder de benoemden bevinden zich de oud-ministers Delcassé en Loekroy, admiraal Bienaimé, de socialist Al~ lard en de conservatief Denys Cocliin. Na do verkiezing van de oommissie ver daagde de Kamer hare zittingen tot- 7 Mei. Frankrijk in Marokko. Dr. Mauchamp, de in Marakesoh ver moorde Frauschman, zal te dialon-sur- Saone worden ter aarde besteld in het bij zijn van den minister van buitenlandsche zaken als vertegenwoordiger van de regee ring. Te Tanger zal een doodendienst ge houden worden onder leiding van den Fransclien gezant. Er is sprake van het zen den van een oorlogsschip om het lijk van dr. Mauchamp van Mazagftu over te bron- gen paar Tanger, waar het den 7en April zou aankomen. Uit Madrid verneemt de Temps, dat de regeeringen van Frankrijk en Spanje on derhandelen over eene nieuwe vloot-demon- stratie. Spanje kan daar niet aan meedoen, voordat de samenkomst van koning Eduard en koning Alfonso te Carthagena zal heb ben plaats gehad. Na afloop daarvan zal ver moedelijk een Spaansoh eskader naar Tan ger vertrekken. Engeland* Voor het. district Hexham is de liberaal R. II Holt, van de bekende Holt-lijn, in het Parlement gekozen met 5401 tegen 4244 stemmen; meerderheid 1157. Verleden jaar wou de liberaal met 2085 st. (5632 tegen 3547). De kiesrechtvrouwen hebben uit allo macht, deu liberaal tegengewerkt. Spanje. Minister-president Maura heeft aange kondigd, dat de Gaceta (de Spaansche Staatscourant) van morgen het besluit van ontbinding der Cortes openbaar zal maken. De verkiezingen voor de Kamer zullen wor den gesteld' op 21 April, die voor den Se naat op den eersten Zondag van Mei. Den 16en Mei zouden do nieuwe Cortes samen komen Het kabinet maakt zich sterk in de nieuwe Kamer de oppositie te beperken tot een 20-tal republikeinen, 72 gemutigde liberalen, 15 de mocratische liberalen en cenige onafhankelij- ken. De rest van de 407 leden tellende Kamer zal bestaan uit conservatieven en cleridalen. Rumenië. Bukaresf, 30 Maart. In een gevecht met de troepen zijn te Pilyceni vijf boeren ge dood. Rusland. Men schrijft aan de Russische Correspon ded uit Petersburg, dat in tieu maanden van het jaar 1905 in 't geheel 948 personen door politieke aanslagen gedood of gewond werden. In het jaar 1906 is dit aantal, vol gens de nieuwste statistieke opgaven, tot 4262 personen gestegen. Er werden 1447 personen op de plaats gedood; zwaar ge wond werden 2040 personen, licht gewond 272. Over de rest ontbreken nauwkeurige mededeelingen. Van de gedooden en gewonden waren 52 ministers, gouverneurs-generaal en gou verneurs, 24 hoofden van politie, 268 poli tieofficieren van middelbaren rang, 120 gen darmerie-officieren, 404 politie-agenten, 151 ambtenaren vau de geheime politie, 172 of ficieren van het leger, 513 soldaten en ko zakken, 58 onderwijzers, 271 andere ambte naren, 61 landsbouwa/mbtenaren, 55 geeste lijken, 210 grondbezitters, 109 fabrikanten, 318 bankiers. Toevallig gedood of gewond werden 818 personen. In Polen kwamen 928 aanslagen voor, in Kaukazie 384, de Oostzee-provinciën 165, Finland 39, Siberië 137, Petersburg en Moskou 311, het overige Rusland 1100. Marokko. Oedjda, 29 Maart. De stad is lieden mor gen zonder tegenstand bezet. Allerlei. vBismarck liet zich gaarne fotografee ren met zijn Ulmer-dog. maar ook Keizer Wilhelm 'heeft ziju „rijksihonden". Hij houdt het meest van terriers, waarvan hij er vier heeft, die hem nooit verlaten. Hexe, Dachs, Bella en Liesel Men vertelt diat de Keizer aan deze dieren zoo gehecht is, dat, toen eenigen tijd geleden Hexe en Liesel ziek wa ren, hij zijn reis uitstelde tot de dieren ge heel genezen waren. vOp het oogenblik zijn door de Ame- rikaansche regeering aan het Panama-ka naal ongeveer 31.000 arbeiders aan het werk gezet. Men heeft berekend, dat voor het aanüeggen van hot kanaal in 't geheel 110 miliioen kubieke meter aarde moet worden uitgegraven Do grootste moeilijkheid verwacht men bij den inham van Culebra. De ingenieur^ moeten daar 95 voet diep in den grond en in rotsen dringen om op de normale kau aal- hoogte van 85 voet te komen. In het vorige jaa»- werden sledhts 912.000 kubieke nieter modder en rotssteen uitgegraven. Tegenwoordig is men in staat per maand een half millioen kubieke meter te verplaat sen, en men verwacht dat de arbeidspresta ties steeds meer zullen stijgen. Volgens des kundigen zal het graven vau liet Culöbra- deel van het kanaal zeven jaren duren, ler- wijd het werk aan de dammen en sluizen bij Garoen op acht jaar word bereikend. vDe Tribune heeft uit New-York be richt gekregen van een bijbeltrust. Heftige aanvallen worden er in kerkelijke en wereld lijke bladen gericht op het Ameriikaanscko Bijbelgenootschap, dat, naar 't heet, op de zelfde manier als de Standard Oil en Suiker trust, met Engelsche, Schotsche en Canadee- sche Bijbelgenootschappen, een overeenkomst heeft gesloten, waardoor de prijzen van Bij bels zijn gestegen en verscheiden onafhan kelijke Amerikaansche vereonigingen opgehe ven of in het groote genootschap opgenomen zijn. Een Bijbelgenootschap in Massattchu- settes zal in het Congres verzoeken het in voerrecht van 25 pet. op Bijbels op te heffen vDe spoorwegstaking in Noord-Amerika waarvan sinds eendge dagen sprake is, zou volgens de D'aily Mail reusachtig worden en voor het einde dei" week worden afgekondigd! op do lijnen ten westen van Chicago. Er zouden 500,000 man in betrokken zijn en de dienst zou stil liggen op 95,000 mijlen spoorweg. Het verkeer op heel het belang rijke nét ten westen van Chicago zal onder broken zijn. Konstantinopel29 Maart. In do wijk Pera is heden een bom ontploft. Er zijn twee menschen gedood on vier gewond. vEen trein van dc Southern Pacific, van New-Orleans naar San-Francisco, is gisteren morgen, bij ccn snelheid van 40 mijlen in hot uur, te Colton (Calif.) ontspoord. Er zijn 26 dooden on 100 gewonden, waar van vele doodelijk. De meeste dooden zijn Italianen. vGisteren was te Now-York nog geen bericht ontvangen van de „Wurzburg" vtin de Nordd. Lloyddie 5 dagen over haar tijd was. Zij heeft 1520 passagiers eai 30 man aan boord. Johannesburg. 29 Maart. Ten gevolgo van de ontploffing van twee kisten dyna miet zijn in een mijn te Rriefoutein vier blanken en vijftig inboorlingen gedood en drie blanken en zestien inboorlingen ge- OOST-INDIE. Aan hot korte verslag der residentie Zuider- eu Oosterafdeel ing van Borneo over de maand December 1906 wordt door do Java-Bode het volgende ontleend In het rechtstreeksch bestuurd gebied viel cp politiek gebied niets bijzonders voor. Met de registratie der bevolking in de districten Tabalong (afdeeliug Amoontai) en Tjongal, Menoeggoel en Sampanahan (afdeeling ran C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amerikaaneeh 31 DOOB MiTtoow HEUVELINCK. Stel je onze Engelsche wegen eu lanen voor, de aardige meisjes en. de deftige mannen, die men te paard ziet of in kleine dogcarts, de douairières dm vic toria's, de ontelbare fietsers, een enkel mooi motor-rijtuig, mannen met korte broeken, een groote wandJéling makend enkel voor het gemot van lichaamsoefening. Hier, waar veel meer auto's zijn dan bij ons, koonit men er buiten de steden zelden een tegen en dames en ,heereu, of juister, menschen tot. welke klasse ook bdhoorénd, die (louter voor hun genoegen buiten blijven, zijm zoo zeld zaam als zwarte opalen. Tevergeefs kijk ik roid naar smaillo landpaaldjes en schaduw rijke lanen, iwaar na gedaan werk de arbei ders met. ,hun meisjes wandélen. Ik gis dat ze liever binnenshuis het hof maken aan hun schoonen. of ze doen 't gelijktijdig met hun lange dagtaakwellicht is dat de roder» waarom Frankrijk in zijn geheel zooveel be ter bebouwd is dan het- platteland van Engeland 4© réden waarom élke bunder zijn voordeel opbrengt, geen vierkante me ter grond braak ligt. Vermoedelijk worden de prachtige wegen niet .voldoende gewaar deerd door ,,dcn adel' en den hoogen stand," zooals de 'handelslui zeggeni. En dan die uitstékende nationale heerwegen, expres gemaakt voor mot or-r ijlt uigen in het ©eftno departement een beetje ver schillend raéfc het anldere, .m>aar overal even beat Je koonit bijlvoorbeeld aan de grenspaal van een departement en een denkbeeldige ■lijn overschrijdeudl, heb je een andere soort gror. 1 onder do voeten, daar dik departe ment het. recht heeft materiaal maar eigen keuze te gébruiken altijd met dien ver stande dat de weg goéd moet zijn De nationale heerweg van Parijs naar Bayonne, dien. wij onlangs gedeeltelijk heb- be'i bereden, is bijna overal in goeden staat. Van Damgé naar Poirtiers heeft men een prachtig eind, daarna, klimt .men oen vrij hoogen heuvel op. Poitiers is een vroolijke stad met oen mooie kaïUhedraaildrukke strater. Vol roodgebroekte soldaten, kerels met angzamen, on vasten gang, zooals de meeste Fransche miliciens. Voorbij Podtaers lijkt de weg een lange .rutsebbaanmauwe- 1 ijk snor jc do eene hoogte af of je kunt een andere beklimmen, om een moment later we©'- de diept© in te gaan en zoo Verder langs een weg, die zioli ontrolt als een brre de, "witte strook papier. Jo tracht nog har der te rijden dan de strook uiteenrolt. te vergeefs echter, je kunt het record niet slaan Dat we langzameihand liet. zuiden introk ken., .bewezen do eindelooze .rijen walnoten- boomen aan weerszijden van den weg. On der eer bewolkten hemel en met. nu en dan regenspatje, réden, we dien dag door een groote uitgestrektheid golvend, bebouwd land en ver uit elkaar gelegen onaanzien lijke dorpenIn het keine stadje Couhé- Verac gebruikten we onze lunch. Het was ongeveer drie uur en. <fus het dejeuner-uur al voorbij|, maar toen we tien minuten later aan tafel zaten, wachtte ons het. volgende maalgekookte eierengebraden halfs- vleesch, boeuf a lat mode, puree van aard appelen, fazant, ©en delicieus pastei, drui ven, perziken, peren, zoete beschuit jes, room roode en witte wijn en. brood ad libitum en dat alles voor twee franc vijftig per hoofd. Stel je voorEn dit was niet veel meer dan een eenvoudige dorpsherberg zonder eenige pretentie. Wat zou er wel gebeurd zijn, in dien wij eens onverwachts in een dergelijk huis in Engeland waren beland Men had ons a uigeboden koud vleesck en ingemaakte groenten en, naar keuze, ham of eieren, mis schien ook „cotelet of runderlapjes, duurt twintig minuten, meneer." Werkelijk, op het punt van koken zijn we nog barbaren. Do Fransclien dineereu, wij' voeden ons. De waard1, een mam van karakter, had aangename manieren, oti, hoewel nog jong, reeds grijs haar, dat kort afgeknipt was langs een breed voorhoofd. Dtoor in. goud gevatte brilleglazen schitterden de oogen van ©en enthousiast. Hij ging met me mede om de auto te bekijken en vertelde dat. hij iets uitgevonden had een nieuwe methode om de stoomschepen meer voortstuwingsvermo gen te geven dan nu met de schroef het ge val was. Zijn systeem was gebaseerd op de beweging van iemand die zwemt, „regel maat in iiet onroglmatige", en zich verhef fend op zijn teenen, sloeg lr: de armen uit en bewoog zo rliytmisch ter illustratie van zijn theorie. Het was hard, vertrouwde hij me toe, in een stadje een herberg te moe ten houden, als in Parijs hoorde te zijn in don kring van ingenieurs, waar. gelegenheid zou wetzeu om zijn uitvinding te verbetoren. Wist ik soms een kapitalist, genegen hem te rugsteunen? Ik betuigde mijn sympathie en mijn leedwezenmaar wie weet of dé man niet een goed denkbeeld had. Te Blois is een standbeeld voor Denis Papin opgericht, vol gens de Franschen de uitvinder der stoom machine. En onwaarschijnlijk is het niet, dat jaren later als 'mijn 'kleinkinderen oen bezoek brengen aan CouhéVerac, zij het- standbeeld zullen zien van den blauw-oogigen eige-naar van dit logementje. Na Couhé-Verac hadden wij ons eerste on geluk met een hond. Honden zijn, zooals je weet, even lastig voor automobielen als voor fietsen. Ze vallen je auto zoo vol vuur aan, dat 'hun blinde woede hen bijna onder do wie len doet geraken. Soms toornen ze hun kracht door een .paar honderd meter op zij van je wagen 'te galoppeeren, onderwijl zoo verwoed blaffend dat heel 'hun lichaam kromt van de hevige inspanning. Ik reed mét gematigde vaart (iéts mind'er dan dertig mijlen in het uur) toen een prachtige oollie, die op zij van don weg stond, langzaam naar het midden stapte en bleef st-aan met zijn rug naar me toe. Blijkbaar zag hij in de verte zijn moester aankomen. Alles ging zoo vliegensvlug dat de tijd om te stoppen ontlbraik. Ik vermoed dat liet dier doof was, want het'scheen het. geluid van den wagen niet te hooren en evenmin mijn geschreeuw. Snel zijwaarts zwenken stond gelijk met do kans van omslaan buitendien was er geen ruimte, daar er juist een ander voertuig passeerde. Had het enkel do auto gegolden, ik zou ze opgeofferd hebben om den hond te redden, maar ik kon het Teven van juffrouw Ran dolph niet in de waagschaal Stellen. Er bleef dus geen andere uil weg dan 'het dier te over rijden. Met een ellendig gevoel zag ik don collie onder den voorkant van den wagen verdwijnen. Ommiddél'lij'k vaart, verminde rend keek ik achter me, vreezend een ver morzeld lichaam te zullen zien. En in plaats daarvan lag de hond te rollen over den weg. Blijkaar had het ondergedeelte van do auto hem als hét ware weggeschopt. Het geluid, do onverwachte Slag. de boete afvoergassni in zijn snuit, moeten den armen stumper wel in den waan hebben gébracht, dat hij oen reizende aardbeving op zijn weg ontmoette. Maar gelukkig bleef hij ongedeerd. Ik zag hem opspringen en met den staart tus5chen de pooten naar zijn meester loopen om troost te zoekenBij hot laatste schijntje wat. we van hem zagen, bleék de tragedie gevolgd door oen oude comedie, want. zijn (baas dien de hem mei een stok een pak slaag toe, om dat hij voor de auto was blijven staan. Mijn vrees dat juffrouw Ramléljih zou gillen of flauwvallen word niet (bewaarheidzo dood geen van beiden, maar word' doodsblok on' zag er 'bekoorlijker uit dan ooit. Tante Mary schreeuwde, natuurlijk, denkelijk meer uit angst voor ons dan om de oollie. Ze zeide dat ze meer van honden zou houden als men hen ..het blaffen kon afleeron." \Pord vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1