V. 972. «erste blad. Zaterdag 6 April 1907. BUITENLAND. FEUILLETON, De Kranige Chauffeur. Jiiar^Hng. OORTSCH DAGBLAD ADOïOHMf TiPBI Jg Per 8 maanden reor Amoisfeortf 1.2B. ..Ia"™ ff0" Afionderate swmen0.05. Deoe Ckmaant TerMhjjnt Dagelgbt, met nitsondering ran Zon- on Feeeèdagen. Advertentifa, mededeeHngen ens., gelieve men vóér 10 our 's morgens bg de Uitgevers k te senden. Uitgevers: VALKHOFF Co. UtroofctaohMtfaat 1. Intercomm. Tolephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 15 regels f 0.75. Elke regel moer- O.I5. Groote letters naar plaaternimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Èeno oiroulaire, bevattende de veorwaarden, wordt op aanvraag toegesonden. Politiek Overzicht De osrlog in Midden«Amcrikau Over den oorlog, die thans woedt in Mid- den-Amerika, zijn tot dusver slechts korte berichten verschenen zonder onderling ver band. Een aaneengeschakeld relaas daarvan geeft een "brief van een correspondent van de Köln. Ztg. te Washington, waaraan de bijzonderheden ontleend zijn, die hier vol- gen. De betrekkingen van de vijf Midden- Amerikaansche staten, met uitsluiting van Panama, waren tot voor korten tijd geregeld door Let verdrag van Corinto van 23 Juni 1902, dat door Costarica, Nicaragua, Hon duras en Salvador gesloten werd, terwijl weinige weken later Guatemala toetrad Dit verdrag verkondigt zeer beslist het beginsel van de verplichte arbitrage, maar kon geen stand houden tegenover de gebeurtenissen van het vorige jaar, toen in den zomer eene revolutie uitbrak in Guatemala, die leidde tot moeielijkheden met don naburigen staat Salvador, welke door het ingrijpen van Mexico en de Vereenigde Staten gelukkig nog konden worden bijgelegd. Het .gevolg was een nieuw algemeen verdrag tusscbeu Guatemala, Salvador, Honduras en Costa rica, dat den 2Oen September te San Joso tot stand kwam. Nicaragua onthield zich en voerde ais reden daarvoor aan, dat hot dei kbeeld der verplichte arbitrage reeds in het verdrag van Corinto verwezenlijkt was. In het nieuwe verdrag van Sail Jose is ook ,do verbintenis opgenomen om alle ge schillen door scheidsrechterlijke uitspraak u:t te makenalleen was daarin bepaald, dat Mexico en de Vereen igde Staten zo u den worden aangezocht, telkens het vonnis te veilen, terwijl volgens het verdrag van Corinto de Midden-Ameri'kaansche staten zelf den scheidsrechter zouden moeten aan wijzen, hetgeen steeds aanleiding zou moe ten geven tot twist en strijd. Grensgeschil len zouden intusachen ook volgens het ver drag van 1902 door een vreemden scheids rechter van Amerikaansche nationaliteit be slecht worden. Zulk een geschil was dat tusschen Nicara gua en Honduras, dat aan den Koning van Spanje onderworpen werd, die door de be woners van Spaansch Amerika als een halve landgenoot wordt aangemerkt. De arbitrale uitspraak, die hij in het vorige najaar deed in dit geschil, bevredigde echter de beide staten niet. Daarbij kwam, dat sints Septem ber eene revolutie in Honduras in de maak was onder leiding van den gewezen presi dent Policarpo Bonilla, een neef van den tegenwoordigen president Manuel Bonilla. De regeering van Honduras beschuldigde president Zelaya van Nicaragua, dat Lij aan de omwentelingsgezinden bijstand ver leende. In het laatst van December wilden de om wentelingsgezinden in Honduras hun slag slaanzij werden echter naar de grens ge drongen en tot in het gebied van Nicara gua vervolgd, waarbij de troepen van Hon duras ook troepen van Nicaragua overvie len. De zaak werd, ingevolge het verdrag van Corinto, scheidsrechterlijk in San Sal vador behandeld; maar Bonilla riep zijn vertegenwoordiger terug, toen Salvador als eerste voorwaarde ontwapening aan de grens verlangde. Den 6en Februari werden de diplomatieke betrekkingen tusschen Hondu ras en Nicaragua afgebroken, maar de in vloed van de beide groote noordelijke buren en van de overige Midden-Amerikaansche staten hield de beide op oorlog beluste staten nog een poos in toom. De Amerikaansche kruiser Chicago werd naar Acajutla in Sal vador gezonden, de kanonneerboot Marietta naar Grey town in Nicaragua. Plotseling echter bairstten den 18en Febru ari de vijandelijkheden uit, naar 't schijnt met een inval van de troepen van Honduras in het gedeelte van Nicaragua, dat heb dichtst bij de hoofdstad Tegucigalpa gelegen is Houdriras genoot van den beginne af de sympathie van zijn bonagenoot Salvador en ook, doch niet zoo openlijk, van president Cabrera va,n Guatemala, terwijl Costarica, steeds de verstandigste onder de Midden - Amerikaansche staten, zich op werkelijke on zijdigheid toelegde. Niettemin had de uit barsting de kiemen in zich van den grootsten oorlog, die nog over Midlden-Amerika heen gegaan is. Toch bepaalden de beide groote noordelijke staten zich er toe den vredebreuk midden iu de door hen gevoerde onderhan delingen als eene grove schending van de internationale welvoegeli j k he id te brandmer ken. De Vereenigde Staten zouden 't zeer gaarne gezien hebben, als Mexico tusschen beide gekomen was, maar daar had men geen lust een leger op de been te brengen en de onkosten te dragen, die daaruit zouden voort vloeien. Zoo liet men den oorlog aanvankelijk zijn loop, en die bewoog zich in hoofdzaak om de pogingen van het ie ar aguaan sche leger tot inneming van Choluteca, dat gelegen is aan de gelijknamige bevaarbare rivier, 25 K.M. van de golf van Fonseca, terwijl eene afdeeling Hondiuraansche troepen door een inval Ocotal, 80 KM. ten zuiden van Teguci galpa, trachtte te nemen. Hier ktwam het echter tot geene belangrijke gevechten, be halve iu 't begin van Maart biji Dipillo, waar Honduras de winner was. Op grootereu voet werden de operation verdei- naar het zuid:- westen gevoerd, waar San Marcos, Conoep- cion de Maria en Oorpus Cristi in 't laatst van Februari de Nicaraguaansche troepen in handen vielen. Wel leden de Nicaraguanen den 6en Maart ten zuidien van Choluteca eene gevoelige nederlaag bij Namasique, dioht bij de grens, maar anders waren zij meest aan de winnende hand, zelfs nadat den 8en Maart de troepen van Salvador in drie colonnes hunne bondgenooten te hulp kwamen, gedeeltelijk per schip naar Ama- pala en Choluteca, gedeeltelijk over laud. Het Howduraansche revolutieleger, dat ten noorden van het Nicaraguaansche invalsleger op Tegucigalpa aanrukte, nam Paraiso, Dan- li en Yuscaran, verdrong den Honduraau- schen minister van oorlog Varahona om streeks half Maart uit zijne stelling bij Gui- nope, 40 KM. van Tegucigalpa, en bracht hem verscheidene nederlagen toe, het laatst bij Sabana Grande. Eene naar 't schijnt be slissende nederlaag leden daarop de fiondu- ranen en Salvadoranen, 6000 man sterk, den 18on Maart bij Namasique, waar Nicaragua den Gen geslagen was. Inmiddels had Nicara gua ook een paar kleine hulpkanonneerboo- teu naa de noordkust van Honduras ge zonden en den 12en Maart Trujilla en wei nige dagen later het belangrijker Ceiba ge nomen. Den 24en Maart zijn de troepen van Hon duras en Salvador bij Choluteca uiteen ge dreven door de Nicaraguanen. President Zelaya is den 26en Maart Tegucigalpa, do hoofdstad van Honduras, binnengetrokkon. Bonilla, het hoofd van de geslagen regee ring van Honduras, is na de nederlaag van Choluteca gevlucht naar de Pacifisohe kust. Wat de gevolgen zullen zijn van de door Honduras in dezen oorlog geleden nederlaag, zal uit den verderen loop der gebeurtenissen moeten blijken. Dultschland. Herlijn, 5 April. De Staatsanzeoger bevat eene kennisgeving van den minister van 'andbouw van 30 Maart, dat de invoer van levende herikau wende dieren, varkens, melk, room, versche en versch gezouten huidon, versclie horens en klauwen van herkauwen de dieren en varkens, voorts van dierlijke mest, onbewenkte wol, haa: en varkensbors tels uit België e» Nederland is verboden, «ip grond van die wet tot voorkoming en be strijding van veeziekten. Toegestaan blijft de invoer van overzeesche ruwe wol, die slechts in doorvoerverueer in genoemde lan den is geweest De staatssecretaris van het Duitsche rijks- departement van justitie heeft op een adres van den bond van Duitsche Joden over de uitsluitend van staatsburgers van het Jood- sche geloof van den dienst bij de rechtban ken van schenen en gezworenen een ant woord gegeven, waarin wordt gezegd: ,,A1 hebben uwe mededeelingeu mij niet overtuigd, dat inderdaad eene principieele ach ter ui tze tti ng van Joden bij de keuze van schenen en gezworenen plaats heeft, ik aarzel toch niet te zeggen, dat naar mijne meening zulk eene handelwijze niet in over eenstemming zou zijn met den geest van de bestaande wetten. Overigens is de keuze van schepenen en gezworenen opgedragen aan liet goedvinden van de daartoe geroepen commission, wien een bindend voorschrift over de beginselen, die zij daarbij moeten in acht nemen, van geene zijde kan worden gegeven. Voor zoover er sprake zou kunnen zijn van het uitoefenen van invloed op hunne besluiten door aa nbevelingen of aan wij zi n- geinrzonder verbintenis, daïn zou dit in iedor geval slechts kunnen uitgaan van de or ganen der landsijusititie. Frankrijk. lm ijs, 5 April. De Nedenlaaidsahe ge zant, ridder de Stuers, heeft niet, zooals de Matin beweerde, bepaalde verontschuldigin gen aangeboden aan den minister van bui tot'la udsche zaken, den, keer Pichon, maar tegenover deoen zijn leedwezen er over be tuigd, dat mgr. Momtagnini losse gesprek ken onjuist had overgebracht. Het aau de garnizoenen van Parijs en omstreken gegeven bevel om zich gereed te licuder. tot oprukken voor het geval, dat hunne diensten mochten worden verlangd, had betrekking op eene algemeene staking van die bakkers, die in de lucht schijnt te hangen. De genomen maatregelen hebben ten doe' zoowel de handhaving -van de orde als d* voortzetting van het bakkersbedrijf te verzekeren. De officier, die door zijne onachtzaamheid de geheimhouding, die be treffende deze maatregelen in acht genomen werd, heeft verbroken, is de luitenant-ko lonel Bon, van het 12e regiment artillerie te Viccennes; hij is voor straf op pensioen gesteld. Engeland. Londen5 April. Heden had het feest plaats tot huldiging van lord Lister op zijn 80en verjaardag. Onder de talrijke adressen, die hem werden aangeboden, was een van de geneesheeren en chirurgen van Amsterdam. Zwitserland. De Stonden raad heeft, gisteren besloten den duur der recrutenschool, dus der eigen lijke militaire opleiding, volgens bet voor stel van den Bondsraad te bepalen op 70 dagen, terwijl de Nationale Raacl 65 dagen voldoende had geoordeeld. De stendenraad heeft besloten de door den •nationale» raad aangenomen bepaling, dat de troepen bij loonsbewegingen en conflicten slechts tot handhaving van de openbare orde mogen worden aangewend, naar de commissie terug te zonden. Bondsraad Forrer betoogde dat door dit artikel de onvoorwaardelijke plicht om te gehoorzamen van den soldaat in gevaar zou worden gebracht. Spanje. De zaak-Ferrer komt in een nieuw sta dium. Het schijnt, dat de Spaansche justi tie meent geen enkele beschuldiging tegen Forrer, wegens deelneming of medeplichtig heid. aan den aanslag op liet leven van ko ning Alfonsus op den dag van zijn huwe lijk te kunnen handhaven overeenkomstig de conclusie van den rechter van instructie, die niet-ontvankelijkverklaring voorstelde. De officier vam justitie wilde niettemin de beschuldiging handhaven, maar nu is deze zaak aan hom ontnomen en is een ander belast met de waarneming van zijne func tion Oosten rijk-Hongarije, De onderhandelingen overde herziening van het compromis van 1867 zullen den 8en April weder beginnen. Aam de Köln. Zbg. wordt bericht, dat men in de diplomatieke kringen te Weemen de overleggingen over eene regeling, die» vam langoren duur zal zijn dan 1917, nog niet voor geheel onmo gelijk houdt. Intussclien zouden zij aLleen Ikaus van slagen hebben, wanneer toestem ming verkregen werd tot de oprichting van eaue werkelijke tollbarrière tusschen Honga rije en Oostenrijk, waarbij de Hongaren om economische en politieke redenen volharden Rumenië. Over den toestand in Ruinenië op 4 April meldt- een regeeringsbericlitdat aan de ge zantschappen in het buitenland ter versprei ding gezonden is, dat de rust in bet geiheele land voor goed hersteld is. De reeds gemelde bemoeiingen van de prefecten tot bemidde ling tusschen grondbezitters, pachters en boeren maken aanhoudend grootere vorde ringen In den loop van het onderzoek om achtoi de revolutionaire propaganda te ko men, werden talrijke en gewichtige arresta- fciëu gedaan. Griekenland en Itaüë. De Rome'nsche Tribuna zegt. over het be zoek van Koning Vidtor Emanuel aan Athene, dat dit eene daad van beleefdheid is, die door de beide landen met natuurlijke sympathie moet wonden beschouwd. Dat de in' nister van buiten la ndsche zaken Tittoni den Koning vergezelt-, beantwoordt aan de diplomatieke traditie en die van het Ita- haansche hof geen buitengewoon motief van buitenlandsche politiek treedt bij de reis t,p den voorgrond en evenmin zijn internationale moeielijkheden van de reis te verwachten. Italië geniet een groot aanzien in het oosten het heeft d'>t te danken aan zijne beleekenis als groote Middellandsche zee-staat on aan do loyale onbaatzuchtigheid, gematigdheid en vreedzaamheid van zijfne houding tegenover deze statenDeze reis naar Athene zal hier van de uitdrukkelijke bekrachtiging leveren en niet alleen aan Griekenland, maar ook aan de overige landen van het oosten stof tot tevredenheid geven. Behalve de minister van buiten 1 andscho zaken, vergezellen ook de minister van ma rine, admiraal Mirabello, en de minister van het koninklijke huis generaal Ponzio-Vaglia, den Koning op deze reis. Voor de Ontvangst van den Koning heeft de Grieksche regeering van de Kamer een crediet van 100,000 drach men verlangd. Rusland. Petersburg, 5 April. De Doema zette heden de begrootingsdebatten voort Kuttler, van de kadettenpartij, bestreed de door de ministers in vorige zittingen gehouden rede voeringen. Poeriskewitsch, vioe-president van den .Bond van echt-Russische mannen", ver klaarde onder het rumoer en gelach van de vergadering, dat hij een tegenstander was van het kabinet, omdat Stolypin een con stitutioneel minister is, terwijl hij zelf een verdediger is van de autocratie. Het verdere debat was niet zeer belangrijk. De vergade ring werd tegen 6 uur gesloten. Japan en Rutland. Uit Petersburg wordt bericht, dot thans de Russisch-Japansche onderhandelingen, d'e maanden hebben geduurd, tot een bevredi gend einde hebben geleid. Binnen kort kan de definitieve afsluiting van de gevoerde overleggingen verwacht warden. De beide staten waren er op bedacht waarborgen te verkrijgen voor een duurzame vtriendisckappe lijke verstandhouding op elk gebied van hunne belangensferen in het uiterste oosten Door het slagen van deze pogingen zal aan de beide staten de mogelijkheid gegeven zijn, zich rustig en veilig te wijden aan de be hartiging van de hun toevertrouwde belan gen, oen resultaat, dat dbor alle vrienden van den vrede met voldoening moet worden be groet. Marokko. De Socnété im obildère du Maroc, die in het vorige jaar met een kapitaal van twee miillioen frs gesticht werd, houdt zich liezig met het aankoopon van grond in de nabij heid van Tangor, tot stichting van eene Eutopeeeche wijlk. Volgens het verslag over den gang va/n zaken in het vorige jaar be zat dfe maatschappij terreinen vaai eene koop- waarde van 1,566,178 frs. Egypte. Lord Cromer, de Britsche commissaris in E^gypte, zet in zijn jaarverslag een plan uiteen, betreffende de instelling van een Wetgevende» Raad van Europeanen. De raad moet een zekere beperkte web- gevende bevoegdheid over de onderdanen van de verdragmogeudheden hebben. Wetten die door do meerderheid van den raad zijn goedgekeurd, moeten nog door de Egyp tische en de Engelsche regeering bekrach tigd worden. Er zullen gemengde gerechts hoven worden ingesteld, om die wetten toe tc passen in zekere geschillen moet een be roep op het hof van arbitrage tc 's Graven- liage gedaan kunnen worden. Lord Cromor zegt-, dat zijne voorstellen niet de afschaf fing van het stelsel van gemengde recht banken meebrengen, maar integendeel hunne duurzame bestendiging. Aan den an deren kant moeten de consulaire gerechts- ▼an C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amerihaameh 34 DOOR Mrtrovw HEUVELINCK. Gedurende eenogen tijd ging het goed, maar wij waren ook nog niet in de eigen lijke Landes; doch toen wij de grenspaal 'bereikten, tusschen hot departement der Gironde en de werkelijke Landes, maakten we kennis met een van die plotselinge, ge- hcele veranderingen in de gesteldheid van den weg, waarover ik je reeds schreef. Toen wij het donkere dennenwoud binnenreden, kregen wij het gevoel of de wex-eld een paar eeuwen jonger was. Ejen automobiel was hier een anachronisme, en als ons een onge luk overkwam, zou het ons eigen schuld zijn. De weg was met gras ibegroeid en vol gaten, zoodat ik genoodzaakt werd lang zaam te rijden. Wij drongen al verder in het bosch door en het rijtuig zonk al die per en dieper in den weeken grond. Tante Maiy bromde en voorspelde een ongeluk, elkon keer als de wielen tot aan de assen in een kuil zaktenmaar ik geloof dat juf frouw Randolph en ik liever omgekomen waren dan teruggekeerd. Ik vertrouwde op den „Spyker" en zij vertrouwde op mij. Een gedeelte van den weg had men trachten te verbeteren door hem met ilosso brokken rots tc bedekkenstootend en hobbelend gingen wij daarover, tot groote verbazing van de wegwerkers en van een paar donker uitziende boeren, die als kraanvogels op hun ouderwetsche stelten stonden, welke nog niet geheel zij,n afgeschaft en 'door sommi gen nog iworden .gebruikt om zich door deze zee van zand en dennen te verplaatsen. Langzaam aan vorderden wij, ofschoon de machine wel wat stomptetoch hield zij zich goed en de banden waren uitstekend. Juffrouw Randolph zeide dat, als zij een band was en over zoo'n slechten weg moest loopen, zij van louter 'kwaadaardigheid bar sten zou. Ik geloof dat juffrouw Kodison hol, nu al haast deed, maar wat ons be- treft, (ik weet niet of jij; je ikunt vooretel len welk een voldoening er in gelegen is voor een armen chauffeur, om van zijn meesteres en zichzelf familiaar als van ,,ons" te gewagen), wij waren haast be dwelmd door de zware geuren der terpen tijn, die uit de insnijdingen van alle boo- men vloeide, welke wij passeerden. In eiken stam was met een bijl oen groote snode g-- maakt, waaronder een kleine aarden kom was bevestigdil om de hars, het hartebloed van den gewonden boom, op te vangen. Het gezicht van deze bloedende wonden, tusschen de nawelijks geheelde litteekens, maakte een eenigszans somberen indruk, die nog werd verhoogd door de zware soha- Huwen van het dichte woud en het voort durend ruisohen van den wind in de hcoge donkere kruinen, een geluid gelijk aan het breken van de 'branding op een onzicht bare kust. Wij hadden reeds zoolang door dezen oqeaan van dennen gereden, dat we het gevoel k regen of hij ons geheel verzwolgen had, evenals de Roode Zee den wagen van Pharo, toen hij eindelijk het. onregelmatig- gebouwde dorp Parentis bereikten. Zieker om de aankomst van de eerste auto in do duistere onbekende Landes aan te kondi gen, begon op dat oogen'blik de liuker- voorband te sissen. ,,Ik iheb het wel ge zegd," zei tante Mar)'. Juffrouw Randolph en ik ikekeu elkaar aan, en beiden barst ten, wij in lachen uit. Al had het mij het (leven igekost, ik had er niets aan kunnen doen. 'Maar toch was het erg onbehoorlijk van me, en hoewel ik daarna bij wijze van boetedoening buitengewoon ernstig was, ge loof ik niet dat de dame, dit ik graag als imijn aangtrouwde tante zou begroeten, het mij ooit, vergeven zal. Toch had zij' daar wel reden voor, want dit was nog maar ons eerste ongeval met den „Spyker", terwijl je met den armen verongelukten draak van juffrouw Randolph elk uur van den dag den grootsten angst uitstond Daarenboven overkwam hem altijd een of ander onge luk op plaatsen, waar geen menschelijke hulp te verkrijgen was; en mijn .Spyker waarvan zooveel was gevergd, bracht, ons toch nog op het erf van do dorpsherberg, vóór hij .ging zitten uitrustenzooals juffrouw Randolph het uitdrukte. llicr begon ik dadelijk de sohade te her stellen ik vijzelde het rijtuig op, nam den band van het wiel, repareerde hem en dood hem er weer om. in twintig minuten, nog al vlug voor een amateur-mecanicien, niet waar? Al de bewoners van de herberg en nog menige dorpsgenoot bovendien verza melden zich om den wagen om het wonder te aanschouwen, en tante Mary troostte zichzelf door de waardin en haar familie op haar zonderling Fransch te vergasten. In die familie waren drie geslachten ver tegenwoordigd. Een gebogen oud vrouwtje niet een gelaat vol rimpels; een sterke, droefgeestig uitziende vrouw in het zwart. haar dochter, een blonde kleindochter, 'het lieflijkste schepseltje dat -ik ooit zag op één na. Het was aardig te zien hoe mijn „Godin" haar best deed om een goeden in druk achter te laten bij dit drieta,1. Haar persoonlijkheid (d'at 'ijs het eerste en het. laat ste woo I'd bij goed opgevoede, f ijn-besnaardc levendige A merikiaansehe jonge dames) was in opvallende tegenstelling met de vrouwen van het land', die misschien nimmer haar woud verlaten hadden. Ik kon niet hooren wat zo zei, maar zij heeft er buitengewoon den slag van, den menseden iets aangenaams te zeggen en hun 'belangstelling op te wek ken, zonder zich te verlagen tot vleierij of van de waarheid af te wijken. Alle drie keken haar verrukt en met be wondering aan, de kleine schoone vaai de Landes met gloeiende wangen en een pein zende uitdrukking in de oogen. Geen Fran- faise, geen Engelsche, neen geen enkele vrouw behalve een Amerikaansche van de beste soort zou diezelfde manier kunnen heb ben, onmogelijk te beschrijven aan iemand die .haar niet. kent. Hoe vreemd, dat juist zulk een verschijning voor een oogon- blik 'in dït stille dorpsleven schitterde, om daarna weer even snel te verdwijnen als zij gekomen was en niets achter te laten dan do herinnering alleen. Het was nog tc vroeg om te lunchen, maar daar wij in de herberg hadden vertoefd, dien don wij toch wel iets te gebruiken, dus be stelde ik Bordeaux en beschuitjes, en do aar dige kleindochter 'bracht ons een flcsch wat donk je wel? Ponbet Canet! Hij was heerlijk en kostte maar drie francs. Toen wij wegreden, keek juffrouw Ran dolph peinzend vóór zich uit. Ik had graag wat gegeven om haar gedachten te weten, ntaar 'kon, als chauffeur, er natuurlijk niet naar vragen. Het duurde echter niet lang, of zij kwam er zelf ïpoo voor den dag. „Heb je ooit zoo iets liefelijks gezien als dat meisje?" riep ze uit. „Zoo blank en blond en 'rooskleu rig Toen ik baar in die sombere plaats zag, deed zij mij denken aan een straal warm, gouden zonlicht, brekend dOor het 'donker groene gewelf van de dennen. Zij is net een meisje uit een sprookje van Hans Chris li aan Andersen. En zij heet Angèloe. Is dat -niet volkomen in 'harmonie met haar verschijning? Hot ilijlkt wreed dat zoo'n schepseltje, dtat in Piarijs, Londen of New-York groeten opgang .zou mailcen, haar geheele leven in die wilder nis moet doorbrengen. O, hoe graag had i'k haar willen meenemen!" „En als u dat gekund Shad, wat zou u dan •met haai- hebben willen doen, juffrouw?" waagde ik to vragen op mijn onderdanigsten toon, die volgens tante Mary de beste is. „Zou u haar voor meid willen hebben?" „Voor meid?" herhaalde mijn „Godin" verontwaardigd. ..Als ilk zoo iets slechts voor had, zou ik niet anders kunnen verwachten dan dat er uit dit bosch ijsberen te voorschijn kwamen om mij te verslinden. Neen, ik zou haar mooie japonnen geven on een goed hu welijk laten doen." „Vindon de jonge meisjes in Amerika het. prettig, juffrouw, als men haar goede huwe lijken wil laten doen f' vroeg ik nederig. „Noen zij hebben er een hekel aan en soms verlaten zij, Amerika oon dat te toon- non maai', dit zou een 'heel ander geval zijn," antwoordde ze. en ik vroeg mijzelf af of zij misschien toevallig iets verraden had. Word vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1