«85. Donderdag 18 April 1907. JB UITEN LAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. I" Jaartanf. OORTSCH DAGBLAD ABOKKlMlNTgPftlJS: Per 8 maaRilen v«er Amerefeertf 1.85. Idem ku« per post1.75. Afienderfcjke niewm®.05. Deze Coiwant rersehgnt Dagelijks, met mifaondering van Son- en Feestdagen. Adrertontifa, mededeekngen ene., geüere men vóór 10 uur 'emergens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C«. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Yen 15 regels f 0.75. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eens circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezondea. Aan Z. K. H Prins Hendrik- is April 1907. Ontvang den groet van 't broedervolk. Gij. Ed'le Zoon van 't vreemde land. Die wel met God en wel met oere, Op onzer vaderen erf Uw vaandel heibt geplant f Uw kleur naast Hollands kleur gehecht Gij eerste Burger van den Staat, Wijl weten dat Uw Vorstenhart, Voor ons als voor UwHeimatb slaat! Gij hebt hier plaats, Gij hebt ons vol vertrouwen, Wat u is toevertrouwd is veilig in Uw band Gods zegen op Uw werk, dat wcnscht U heel Uw volk. U, Prins van Nederland! J. DORPEMA Politiek Overzicht Vorstcnoatmoetingsn. Koning L-uard van Engeland heeft dit aar den reisstaf vroeg ter hand genomen, ionder zich te storen aan het onvriendelijke veer der eerste dagen van Februari, heeft bij zich treil, vergezeld van de Koningin, laar Parijs begeven en daar onder den naam irau hertog van Lancaster eene week ver oef d, niet zonder dezen tijd te besteden aan. Kritieke gesprekken met de besturende itaatsliedeu van Frankrijk. In het begin van jApril heeft hij zich, eveneens in gezelschap ran de Koningin, in Dover ingescheept voor ene reis in de Middel 1 andsdhe zee. Weinige lagen later heeft hij m Cartagena eene aiuenkomst gehad met den Koning van Ipanje. mi heden heeft hij, te Gaeta eene mtmoetrag met den Koning van Italië. Koning Victor Emanuel is Zaterdag van ijn bezoek in Athene weer in zijn land te- uggekeerd. Hiji heeft verleden Zondag in Jatania eene landbouwtentoonstelling ge pend. 1 an daag komt Hij te Gaëta voor de amenkomst met het Engelsche Koningspaar. )ie zal wel niet toevallig geschieden; men lag aannemen, dat zij van te voren reeds ras afgesproken en in het reisprogramma an de beide gekroonde hoofden was opge- omen. Wat is de aanleiding tot deze ontmoeting? lie vraag wordt van twee zijden opgeworpen, ie beiden er hetzelfde antwoord op geven. )o Vofssische Ztg. schrijft: ,Men zal wel iet mis slaan in dë gissing, dat de wenseh an Koning Eduard om met den, Koning an Italië samen te komen, is opgewekt door e reis van vorst Biilow naar Rapallo, om- afc Koning Eduard zich eene gelegenheid ilde verschaffen in een gesprek met den 'oning van Italië eene laatste poging te oen om Italië in de ontwapeningskwestie •n de Engelsche zijde te brengen, wanneer et vorst Bülow mocht gelukken den heer ittoni van de doelmatigheid van Duitsch- tfids houding in deze kwestie te overtuigen. Wanneer uit vermoeden juist is, dan zullen ij de uitkomst van deze samenkomst kalm unuen afwachten. De ontwapeningsgedachte loge in Italië populair zijn, door de verant- oordelijke staatslieden is zij echter geens- ns met geestdrift opgevat, on alleen om ie Engelsche gevoeligheid te ontzien, heb- fen dezen niet reeds van den beginne af lezelfde houding daartegenover aangenomen als de regeering van het Duitsche rijk. On der deze omstandigheden mag men gerust twijfelen aan het succes van Koning Eduards bemoeiingen, indien deze werkelijk mochten becogen invloed uit te oefenen op Italie's stelling tegenover het Engelsche voorstel." De Neue Freie Preste, die opmerkt, dat de Koning van Engeland den naam heeft van een schrander man van zaken wien het gelukt is ondanks alle slagboomen van de Engelsche grondwet een overwegenden in vloed te krijgen op de leiding van de buiten- lamdsche politiek, hoeft den indruk, dat hier een diplomatiek gevecht tussohen Engeland en Duitschland gevoeld wordt. Het Weener blad stelt de vraag: Wat moet deze arbeid, die ten Uoel heeft Duitschland te isoleeren? „Ook het ontwapeningsvoorstel, waarop Duitschland wegens zijn geografischen en po- litieken toestand onmogelijk kan ingaan, is gemunt tegen dezen staat. Welk eene stoute ironie en hoeveel uitdagende spot ligt er in, dat dezelfde staat, die de beperking van do oor logst oerus..ngen voorstelt, door eene koortsachtige diplomatieke werkzaamheid, door opeenstapeling van alliantiën, vriend schapsbetrekkingen en samenkomsten, door een geheel net afspraken het Duitsche volk slechts de gedachte kan bijbrengen, dat er ©eu ernstig gevaar nadert, dat slechts dooi de grootste krachtsontwikkeling kan worden overwonnen. Wat de Engelsche diplomatie nu doet, kan slechts tot eene versterking van de toerustingen, maar niet tot een verdrag over de beperkincr van de toerustingen leiden,. Na Cartagena en Gaeta wordt de kans, dat men zich in "s Gravenhage zal verstaan, nog geringer, maar de bezorgdheid wegens den vrede nog grooter." De Köln. Ztg. haa.lt dit betoog van de Neue Freie Pr esse aan als „oen nieuw be wijs, dat de vele bemoeiingen, in welker mid delpunt Koning Eduard staat en waarbij de handhaving van den wereldvrede voor de buitenwereld het wachtwoord is. niet ge schikt zijn liet wantrouwen tegen zulke vre- dcsmanifestatiën weg te nemen bij de sta ten, die daarbij niet betrokken werden. Wanneer twee staten, zooals Oostenrijk- Hongarije en Duitschland, hunne liefde voor den vrede gedurende meer dan een men- schenleeftijd praktisch aan don dag gelegd hebben, doordat zij elke verleiding om onder gunstige omstandigheden oorlog te voeren uit den weg gegaan zijn, dan is het begrij pelijk dat deze wijze om „hartelijke ver standhouding" in 't leven te roepen tot ver zekering van den vrede zonder hen, bij hen d© verdenking opwekt, dat het daarbij veeleer te doen is om eene verplaatsing van het Europeesche evenwicht, waarbij hunne schaal bedenkelijk in de hoogte gaat. Deze terugwerking alleen reeds strekt niet tot bevestiging van het vertrouwen in do hand having van de vrede, want zij zal tenge volge hebben, dat die staten hunne toerus tingen versterken. 0111 voor het geval, dat do Engelsche verstandhouding met de ge heel© wereld toch riet om louter liefde tot den vrede mocht draaien, gewapend te zijn. Dat zijn volkomen logische conclusion uit geheel natuurlijke gewaarwordingen, die nog versterkt en bekrachtigd worden, wanneer ditzelfde staten-syndicaat als proef op de algemeene vredelievendheid de ontwapening voorstelt, die het de riet aangesloten staten op genade en ongenade zou uitleveren. Nog is Duitschland, dank zij zijne eigen kracht, in staat zonder hartstocht iedere mogelijk heid tegemoet te- zien met de koele bereke ning, clat een oorlog voor iederon tegen stander en voor iedere coalitie van tegen standers eene zeer gevaarlijke onderneming zou zijn. en zoo lang het er voor zorgt, dat deze rekening juist blijft, zullen ook zulke pogingen tot isolement niet in staat zijn de vreedzame banen te verlaten, waarin zij zich hccten te bewegen. Er zijn ongetwijfeld toe standen, die aangenamer en voordecliger zijn dan die, waarin Duitschland zich thans Ixivindtmaar hoe kalmer de op>enbare mee ning ze opvat en beoordeelt, des te meer wordt het gevaar verwijderd, dat er tot ons nadeel part ij van zal worden getrokken. Dat. echter het politieke isolement welbeschouwd niet het grootste kwaad zou zijn, heeft het voorbeeld van Engeland in nog niet lang vervlogen dagen ons geleerd. De ontmoe ting van de Koningen van Italië en Enge land is overigens reeds voor vier weken in de Engelsche hofberichten aangekondigd men kan er dus op vertrouwen, dat aan de Duitsche regeering geen verrassing wordt beroid met deze gebeurtenis". DtritKliltnd. Da aanneming door de begrootmgscom- missie in den rijksdag van liet door den vorigeu rijksdag verworpen voorstel om het departement van koloniën te verheffen tot een zelfstandig departement met een staats secretaris als chef, geschiedde zonder debat met meerderlieid van stemmen. De verte genwoordigers van het centrum en van de sociaal-democraten behielden zich voor, in de openbare vergadering huu verzet te mo- tiveeren Engeland. Malta, 17 April. De Koning en de Ko ningin zijn lieden voormiddag om 9 uur aan boord van het. koninklijke jacht naar Gaèta vertrokken. Londen17 April. In den loop van de be raadslaging over het vlootprogram zeide Lord Tweedmouth, eerste Lord der Admirali teit, dat de politiek der admiraliteit berust op drie beginselen, d e door elke partij zijn aanvaard; ten eerste, dat Groot-Brittannië de beheersching der zee meet handhaven zonder te letten op de kostenten tweede, dat Groot-Brittannië op het oogenhlik zon der tegenspraak de zee beheerscht, en ten derde, dat de druk der uitgaven voor de vloot zeer zwaar is en er onder de zeemo gendheden een te groote wedijver bestaat om die uitgaven op te drijiven. Wat de vraag van de beperking der strijd macht ter zee betreft, zeide Lord Tweed mouth, dat de regeering, voor zoover het de Haagsche conferentie betreft, uitdrukkelijk heeft verklaard, dat zij bereid is te treden in eene regeling van de zaak, wanneer de an dere staten bereid zijn haar te behandelen en verklaren zich gebonden te zullen achten door de besluiten der conferentie. Indien echter de staten dit mochten weige ren, dan komen wiji op de conferentie zonder ©enigszins gebonden te zijn, of liever met de verplichting, dat zoo de andere staten hun vlootprogram uitbreiden, wij dat onzerzijds eveneens zullen doen, ten einde onze positie onder de zeestaten te handhaven. (Toejui chingen). Londen17 April. Het ontwerp tot wijzi ging van de wet op de patenten is met algo- meene stemmen in tweede lezing aangeno men. Italië. Rome, 17 April. Naar aanleiding vara de vijandelijke ontvangst te Weenen en Berlijn trok Italië zijn voorstel terug tot beperking bij minnelijke schikking der krijgstoerustin gen. Oosten rijk-Hongarije, Budapest, 17 April. In do Kamer van Afgevaardigden verklaarde de minister-pre sident dr. Wekerle, in antwoord op een in terpellatie van den afgevaardigde Markoe over de pan-germaarasche beweging, dat men niet te veel gewicht moest hechten aan dit utopistisch streven. De kaarten, die het Duit- sdhe rijk voorstellen als reikende tot Triëst en Konstantinopel, dienen voornamelijk tot bevordering van economische doeleinden men zou echter d'walen, wanraeer men deze in verband bracht met den Driebond of de vernieuwing daarvan, hetgeen overigens op het oogenblik niet aan de orde is, omdat het bestaande verdrag nog lang niet ten einde loopt. Dr. Wekerle voegde daaraan toe, dat. hij, hoewel geen overdreven gewicht hechtende aan het- streven van het pan-germanisme, toch aan de autoriteiten last gegeven, had voortdurend een wakend oog te houden op het. drijven der agitatoren. De Kamer nam akte van die verklaring. In eene conferentie van de Hongaarsche onafbankelijkheidspartij verklaarde de mi nister van handel Kossuth, dat de onder handelingen met Oostenrijk nog niet ten einde gebracht zijn. Men zal ©en tot 1917 geldend handelsverdrag met Oostenrijk slui ten binnen welks kader de economische zelfstandigheid van de beide landen in rui mere mate verzekerd zal worden. Voor den tijd na' 1917 moeten waarborgen gezocht worden voor het instellen van tolboomen, ma« Oostenrijk zal eene zekere begunsti ging tegenover andere staten moeten genie ten De minister verklaarde in den loop van zijne rede, dat tussohen hem en zijne ambt- genooten volledige overeenstemming heerscht. Verder deelde hij mede, dat de bankkwestie niet het voorwerp van onderhandelingen uitmaakt. RmiIaiA Een medewerker van de Börsencourier be richt over een gesprek, dat hij had met den minister van financiën Kokowzew, dat de minister toegaf, dait voor het ver krijgen van nieuwe middelen moest worden gezorgd. Voorloopig biedt cle op- hrengst van de laatste binuenlaradsche lee- ning voldoende middelen aan de regeeriug tot bestrijding van de Loopende uitgaven, zoodat met kalante een geschikte termijn voor de nieuwe leenang kan worden afge wacht. Vooraf moet de toestemming van de rijksdoema tot de voorstellen van den mi nister verkregen wordenWaarschijnlijk zal de begrootingscommissie beproeven sommige posten van do inkomsten hooger te raraien en aan den anderen kant do uitgaven te be snoeien maar in ieder geval zullen de com missie en ook de vergadering wel tot het re sultaat komen, dat het niet geheel zal gaan zonder leoning. Het bedrag van de leening zal afhangen van verschillende factoren, ook van de opbrengst van den oogst Uit Petersburg wordt bericht, dat 31 Octobristen43 gematigden en 7 leden van de rechterzijde besloten hebben zich te ver eenigen tot oen groep in de Doema, zonder echter hunne individualiteit prijs te gevera. De nieuwe groep zal krachtig werkzaam zijn om de ontbinding van de Doema te voor komen, haar arbeid vruchtdragend te maken en do revolutionairen te bestrijden, die mis bruik maken van de voorrechten der Doem» om de revolutie te dienen. Odesia, 17 April. Hedenmiddag had aan de haven een bloedig gevecht plaats tussdheai eene afdeelirag van dc strijdorganisatie vau het „Verbond der echt-Russische manraen" en h a-ven ar beidersToen de eerste, ten ge tale van 30 man, langs de Lewachewkade kwam, werd zij door een troep arbeiders van gelijke sterkte met gefhiit en gejoel be groet. De leden van den Boncl losten daarop ongeveer 30 revolverschoten, waardoor vijf arbeiders werden gewond, van wie twee doo- delijk Troepen waren spoedig ter plaatse en namen 13 personen gevangen. Turkije. Het vraagstuk der verhooging van de in voerrechten met 3 pet., dat men na de aan neming van de door groote mogendheden ge stelde voorwaarden als voor goed uitgemaakt beschouwde, maakt weer het voorwerp van onderhandelingen uit. De kleinere staten, zooals België, Nederland en Zweden, verlan gen namelijk eveneens gehoord te worden en de Engelsche gezant Sir Nicolas O'Cour, die zich hunne wenschen aantrekt, verlangt nu, dat ook zij vóór de invoering van dee© ver hooging hunne boestemnrng zullen verleenen tot de tussohen de groote mogendheden en do Porte te maken regeling. De Vereenigde Sta ten van Amerika, die over deze regeling eveneens niet geraadpleegd weid, verlangen ook, dat hunne toestemming zal worden ge vraagd. Engeland, Italië en Rusland hebben hunne toestemming gegeven; Oostenrijk: heeft die beloofd, maar Duitschland is tot dusver weigerachtig. De Engelsche gezant wanhoopt echter niot ook Duitsehlands toe stemming te zullen krijgen. Vereen Inde Staten. Het nationale arbitrage- en vredescongres, dat thans in de Carnegie Hall te New-York gehouden wordt, staat onder leiding van Car negie zelf, die i_ zijne openingsrede als het doel, waarnaar moet worden gestreefd, aan wees de vorming van een volkerenbond tot bevordering van den vrede. President Roosevelt noemde in een brief het algemeene arbitrage verdrag het gewich tigste vraagstuk voor de tweede Haagsche vredesconferenti De beperking van de oor logstoerustingen ;s niet van het allergrootste belang. De Amerikaanse' e gedelegeerden ne men de instructie mee, te trachten het werk van de eerste conferentie ;n ieder opzicht de voltooiing nader te brengen; maar de presi dent waarschuwt, dat men van dt. conferentie niet iets onmogelijks moet verlangen. Staatssecretaris Root betoogde, dat de twee besluiten van de eerste Haagsche conferentie over de toerustingen voor leger en vloot dit maal weder behandeld moeten wordener moet eene poging worden gedaan tot het sluiten van eene overeenkomst, die ten doel heeft de reusachtige uitgaven voor oorlogs doeleinden te verminderen. Do Amerikaan- sche regeering weet, dat deze vraag eerder Europa dan Amerika aangaat; maar een dei- minder belanghebbende staten kan misschien met meer kans van slagen het voorstel te berde brengen. Daarom heeft zijne regeering zich het recht voorbehouden dit voorstel op de Haagsche conferentie in te dienen. ▼mi C. en W. M. WILLIAM80*. Xaar htt AmtnUaamtA DOOK Uamoww HEUV1LINCI. Te Castelnaudary ging het oveneens leven- ig en druk toe, want daar was het ook larktdag en, hoewel nauwelijks een twintig lijlen van Carcassonne (het doel van onzen |cht) verwijderd, besloten mijn (meerderen in fet hotel hier de lunch te gebruiken. Voor en eersten keer sinds Payne ons vergezelde, jheen juffrouw Randolph mij weer op den uden voet te willen behandelen. „Ga maar lot ons mee lunchen. Brown," zei ze met in betooverenden glimlach. Maar ik was iet in een stemming om het op prijs te stel en. Ik ihad meer dan genoeg van tante Ma- 7 en kon den aanmatigenden Payne niet lam fer uitstaan. Bijgevolg d antwoordde ik fca^ Ifelijik kortaf, dat ik het een en ander in fde moest brengen aan den wagen, wat nog 1 tijd zou kosten, en later wel iets gebrui- fen zou. Haar vriendelijke glimlach ver been als sneeuw voor de zon, en ofschoon j nog een oogenblik draalde, keerde zij- zich [nder een woord meer te zeggen om en ging fecn. terwijl ik mijn tong wel had kunnen [bijten van spijt en ergernis over mijn jgen norschheid. ;Oni mijzelf niet to logenstraffen, maakt© l het mij druk met den wagen, ging daarna {opperend naar een' ander hotel en trachtte mijn slecht humeur te verdrijven met paté de foie de canard en versdhe noten, die een gelukkiger man dan ik zeker mtstdkend ge smaakt zouden hebben. Ik echter had op dat oogenblik geen lust er de noodige aandacht aan te schenken en was al weer bij de auto, lang voordat de anderen klaar waren. Zij haastten zich niet, dat verzeker ik je. Terwijl ik het rijtuig nog wat oppoetste, kwamen er meer en meer menschen om mij heen staan, die mij beleefd vroegen waar het rijtuig gemaakt was (zij waren zeer verbaasd te hooren, dat het Hol- landsdh fabrikaat was, zelfs dë banden) en waar ik vandaan kwam. Toen ik antwoord de; „Van Dieppe via Biarritz", ging er een gemompel van oeibied door de buitenste rijen van de groep, juist toen mijn gezelschap verschoen. Payne had een air van onbeschaamdheid aangenomen, dat hem deed gelijken op don kleinen Lord Fauntleroy, toen hij den ver keerden weg opging. Hij was een veel te groote meneer om mij of een van die vrien delijke, eenvoudige menschen te zien die den wagen hadden bewonderd, maar liep, op luidruchtigen toon met tante Ma 17 pratend, rechtdoor naar het rijtuig, en mij met de elbogen op zij duwend, nam hij, alsof dat vanzelf sprak, de plaats van den bestuurder in. Misschien had hij wel wat te veel van den kostolijkeu landwijn geproefd, doch daaraan dacht ik op het oogenbbk niet, maar schreef zijn verregaande insolentie toe aan zekere aanstellerij, hem van nature eigen. Met een groote bocht vertrokken wij van hot hotel, wat volstrekt niet mooi staat voor een automobiel, en toen wij: de stad verlie ten, vatte Jim'my zij.n rol van bestuurder zóó excentriek op, dat juffrouw Randolph er zich bezorgd over maakte tenminste zij zette zich schrap, haar gelaat kon ik echter niet zien en tante Mary meer dan eens een kreet van schrik uitte. Eens zelfs teen wij langs 't wiel 'vara een kar streken, kwam zij er in haar aragst toe een smeekenden blik op mij te werpen. Maar ik zat doodstil •met mijn armen over elkaar, alsog ik niets bemerkte van al wat- om mij heen gebeur de. en naar ik hoopte eenigszins gelijkend op de portretten van Napoleon, terwijl hij. den brand va.11 Moecou aanschouwt. Op den grooten weg kwam Jimmy weer op dreef als je het zoo noemen mag maar, zeker om te toonen, dat hij de auto goed in zijn macht had, het hij het- rijtuig roet volle kracht voortrennën, wat miji zoo gevaarlijk toescheen op een weg vol karren, dat ik elk oogenblik een ongeluk verwachtteen als juf frouw Randolph er niet bij was geweest, zou ik bijna hébben wenschen dat mijn verwach ting vervuld werd. Eens of tweemaal schreeuwde een troepje boeren ons allerlei scheldwoorden achterna, terwijl wij hen in woeste vaart voorbij snorden, en eindelijk hoorde ik tot mijn groote voldëenmg juf frouw Randolph op koelen toon aan Jimmy vragen om wat vaart te verminderen. Hij ge hoorzaamde met ©en lach, die te kennen moest geven dat er volstrekt geen reden tot bezorgdheid was, maar hij, slechts toegaf aan de zwakheid der vrouwen mij echter klonk hij onnoozel in de ©oren. Op dit- oogenblik 'kwam er oen tweewielig rijtuig in 't. zicht, waarin drie mannen en twee vrouwen zaten. Zoo gauw zij ons zagen, stak een dor man neneen groote norsclie klant gebiedend zijn hand op als een waarschuwing, terwijl een knappe, gespierde kerel van de kar sprong en naar den kop van het paard liep. Ieder .begaafd met een greintje verstand en welwillendheid, zou bij het zien hiervan, zijn vaart verminderd of zoo noodig de machine geheel stop gezet hebben, maar hoewel ik juffrouw Randolph hoorde vragen om lang zaam t© rijden, snlorde Sherlock-Fauntleroy voort met een snelheid van, een goede vijf en twintig mijlen in het uur. Na een paar minuten waren wij opzij van de kar. het paard sloeg op hol, dc man die het bij den kop hield werd op den grond ge worpen ©11 de wielen gingen over hem heen- Gelukkig haalde hij zijn hoofd in en trok zijn ikniën op. anders zou hij waarschijnlijk vree sdij k gewond en misschien wel gedood zijn 'Half verdoofd door den schok, bleef hij een poosje stil liggen terwijl 't paard voortholde met de zwaaiende kar achter zich, on de vrouwen schreeuwden zoo hard zij kondien. Een eind verder gelukte het den voerman op de eene of andere manier het verschrikte dier tot staan te 'brengen, en allen stapten uit om hun gevallen vriend te helpen, die onderfcus- schen opgekrabbeld was en bleek van sohri'k en woede, met. bloedend gelaat en lievig gestïauleerend achter de auto aanhinkt©. Payne had nergens naar omgekeken en op het oogenblik dat een verschrikt „O!" van juffrouw Randolph hem deed begrijpen, dat er een ongeluk gebeurd was, versnelde hij zijn vaart, blijkbaar met de -bedoeling eera twist t© vermijden. De gewonde man bukte o-m een steen op te rapen, juist toen juffrouw Ran dolph op haar meest, bevelenden toon (en zij 'kan. gebiedend zijn) Payno gebood dadelijk op te houden en terug te koeren „Maar zij zullen als wolven op ons aanvallen," ant woordde hij. „Gaterug!" herhaalde zij, met haar kleinen voet stampend. „Ik wil niet, iemand letsel toebrengen en doorrijden." Plotseling hield Paync stil, en achteruit ro den wij langzaam midden tusschen de woe dende boeren, wier aantal vermeerderd met velen, die langs den druk bezochten weg voorbij kwamen. Toen wij achteruit in de dreigende menig te terugkeerden, dacht ik aan de talrijtke a-e voluties, waarvan Frankrijk het tooneel was. Onze komst, had dezelfde uitwerking als een stok in een wespennest. Allen begonnen te schreeuwen en te tieren. In de eerste rij stond de man. die overreden ,was, met zijn 'broek aan flarden gescheurd. Hij had, zichzelf tot zulk een razernij opgezweept., dat hij nog slechts onsamenhangende woorden uitte, en oe stroom van klanken, die over zijn bleefke lippen 9öhoot, meer had van het woeste ge huil van een dier dan van de gearticuleerde spraak van een menechelijk wezen. Naast, hem stonden de twee vrouwen, uit de kar, t© snikken en te gillen, terwijl alle anderen te gelijk door elkaar schreeuwden. Tante Mary werd zeer bleek Payne beschouwde het werk zijner handen niet een norse hen -grijnslach, maar juffrouw Randolph palkto de .zaak meb de meeste flinkheid aan. Zij had haar voile j op zij geslagen en keek stoutmoedig rond, do menschen met haar grijpt oogen ferm aan- I ziend, hoewel haar gelaat doodsbleek zag, be halve een, kleine, donkere plek op iédere wang. Bij het zien van haar schoonheid, be daarde het rumoer en hiervan maakte zij ge bruik om tegen den man, die onder het rij tuig had gelegen, te sproken ..Het spijt mij zeer dat dit. ongeluk ge beurd is," zei zij „en ik wil u gaarne iets geven om nieuwe kleeren te koopen Hebt gij u erg bezeerd?" Wordt vgrvnlgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1