f r I" <la»VfRB|. BUITENLAND. Maandag 29 April 1907.; BUI FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: r t mmuhUb vior Aminfurtf 1.23. fr*Mv pel poll1.73. •rljjke nvnuner*0.03. GoaMnF veisihgnt Dagelijba, mat «itoondering tab km- ea Feestdagen. T»rt«Htiön, medideelingen en*., geliaye men vóór 10 aar 'imirgens hij de Uitgerer* in f« zenden. Kennisgeving. Pe Burgemeester van Amersfoort. Gelet op art. 28 der Woningwet, Brengt ter openbare kennis Sat ran af 27 April 1907 gedurende 4 weken Fde Gemeente-Secretarie voor een ieder ter page ligt, een ontwerp-wijziging in het uit- Bidingsplan- der gemeente Amersfoort, vast- kteld in de vergadering van den' Raad van [juli 1906, goedgekeurd bij besluit van Gede- Iteerde Staten van Utrecht, dato 6 September 06, afd. I, n<>. 27. Amersfoort, 27 April 1907. De Burgemeester van Amersfoort. WUIJTIERS. Uitg«v«rs: VALKHOFF 6 Co. Utre*hts*hMtraat 1. lntsraomm. Tolephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 1—5 regel*f O.^ Rlke regel meer Grooto letter» naar plaatsruimte. Voor handel en bedriif bestaan voordeelige beptiingia. tot het herhaald adrerteeren in dit Blad bl, oirenlaire, bevattende de voorwaarden, toegeionden. ■deelige bepaüngea to bij abonnement. ïbmi in, wordt op aanvraag p^I; Politiek Overzicht De verlriezin|«n voor do tpaansche Oorteo. De bekendmaking van de einduitkomst jr verkiezingen voor de Spaansche cortes at ditmaal langer dan anders op zich achten. De regeering heeft ditmaal hare jzondere aandacht aan de verkiezingen ge- ijd, en zij schijnt een geruimen tijd noodig i hebben om de vruchten te constateeren, ie hare zorgen hebben opgeleverd. De Ka- er telt 432 ledenvolgens de voorloopig istgestelde resultaten zijn slechts 394 ver- iezingen bekend, die aldus verdeeld zijn 56 conservatieven, 61 liberalen, 29 republi- einen, 17 Catalanisten, 16 Carlisten en ver- er nog een paar plaatsen voor de kleine roepen van onafhankelijken. integristen, nz. Men kan iutusscben ook uit deze cijfers eeds zien, dat de regeering hare eigen wrtijgenooten goed bedacht heeft. Wanneer ïen de plaatsen, die nog te bezetten zijn, ïee in aanmerking neemt, dan zal de regee- ingspartij ongeveer 280 leden sterk zijn, erwijl liberalen en republikeinen te zamen er nauwernood 100 leden zullen tellen. Bij e verkiezingen van September 1905, teen e liberalen regeerden, behielden zij voor zich lechts 250 plaatsen, terwijl zij aan de con- ervatieve opposit:e 116 plaatsen lieten. De tijd, dien de conservatieven in de op- tositic hebben doorgebracht, schijnt door faura, die thans algemeen door hen als eider wordt erkend, nuttig te zijn besteed >m de eensgezindheid onder hen te herstel en. Men mag dus verwachten, dat zijn be wind minder te lijden zal hebben van de verdeeldheid in eigen boezem, die de groote oorzaak was van de zwakheid liberale kabinetten, toen deze aan roer waren. Van de liberale op positie heeft hij geen krachtige bestrij ding te wachten, want zij »s nog even. ver deeld als in den tijd, toen de liberalen aan regeering waren. Hetzelfde geldt van de republikeinen, bij wie eveneens de eensge zindheid ontbreekt. Een deel van dezen heeft zelfs ditmaal, met den ouden leider Salme- aan het hoofd, een bondgenootschap aangegaan met de aanhangers der uiterste reactie. Dat bondgenootschap heeft zijn stempel gedrukt op den strijd, die dezen keer ge voerd is in Catalonie. Het regionalisme heeft in den laat-sten tijd, tegelijk met de twikkeling op economisch gebied, in deze irovincie zeer het hoofd opgestoken. De Catalanen hebben het gevoel, dat zij, wat vruchten van hun productieven arbeid betreft, het geheel e overige Spanje ver voor uit zijn, en zij zien met zelfver-heffing neer op het Spanje van honger en ellende. Som migen rekenen zich reeds te goed voor den Spaanschen naam; zij kijken met verlangen den blik naar Frankrijk en haken er naar een deel van zijne grootheid te mogen vor men. Dat zijn de separatisten. De anderen, de autonomisten, voelen de neiging in zich hunne eigen volmaaktheid ten nutte van het geheele vaderland aan te wenden, maar verlangen als loon voor deze opofferenden arbeid eenige bijzondere voorrechten voor zich. De verschillende opvatting, die deze beiden hebben van hunne roeping als politieke partij, heeft onder de republikeinsche partij in Catalonie een broedertwist verwekt. De regionalistische gedachte is do Erisappel geweest, die geestverwanten in verbitterde tegenstanders heeft veranderd, en de oude leider van de republikeinen is het zelf ge weest-, die hem onder zijne getrouwen lieeft geworpen Salmeron had in de laatste zit ting van de cortes in den strijd tegen het wetsontwerp, waarbij buitengewone rechts macht werd verlangd voor de organen van het gezag in Catalonie, zich geschaard aan de zijde van de Catalanisten en Carlisten. die eveneens werden getroffen door dezen maatregel om ac vrije meenang te muilban den. U't dit ,,blocheeft zich thans ont wikkeld de aaneensluit'ng van alle Cata laan schc elementen tot eene gemeenschap pelijke ,,solidaridad catalana". Salmeron bevorderde, tegen den zin van de meerder heid zijner partijgenooten, de toenadering bot dit nieuwe partijverband en is eindelijk met zijne naaste geestverwanten tot de nieuwe .solidariteit toegetreden. Een medewerker van de Temps beeft Salmeron geviaagd naar de werkelijke be doeling van deze beweging, om te verne men of daarmee enkel beoogd werd een eer lijker verkiezingsstrijd of wel dat daarvan de oplossing van het Catalonische vraagstuk werd verwacht. Het antwoord van den grij zen staatsman was: ,,De Catalaansche soli dariteit is de wedergeboorte van Spanje'5. Het :s een nationaal doel, dat Salmeron voor oogen heeft. Hij wil het separistische gevaar ter zijde stellen en, door aan de krachten waarover Catalonie beschikt, een grooter aandeel in de behartiging van 's lands zaken te verzekeren, een tijdperk van voorspoed voor geheel Spanje openen. De taak van Catalonie in Spanje's weder geboorte stelt hij zich voor als overeenko mende met de rol, die Piemont gespeeld heeft in de vorming van het heden daagsehe Italië. Deze gedachte vindt infeusschen ernstige bestrijding bij Salmeron's edgen geestver wanten. Een incident in den laat-sten ver kiezingsstrijd, waarbij geschoten werd op het rijtuig waarmee Salmeron zich naar eene kiezersvergadering begaf en een der inzit tenden ernstig werd gewond, getuigt van de verbittering, die is gewekt-. De medewerker van do Temps, dien wij reeds aanhaalden, heeft ook een gesprek gehad met Lerroux, den leider van Salmeron's tegenstanders. Deze stelt bet sociale vraagstuk op den voorgrondhij zegt, dat het streven vooral moet zijn den arbeid en den arbeider te be schermen. Het regionalisme zooals de soli- daristen bet opvatten, moet naar zijne mee ning noodlottig zijn voor de arbeiders, op wie de onderdrukking van een provinciaal bestuur zwaarder zal drukken dan de onder drukking van het centrale staatsgezag. Zonder dat men zich mengt in dezen broederstrijd, kan men als resultaat daar van dit constateeren, dat die strijd moet leiden tot verzwakking van de oppositie, hetgeen uit den aard der zaak de taak der regeering tegenover deao gemakkelijker moet maken. Duitacklaad. Aan den weuscli, die meermalen is uit gedrukt, dat nog in deze zitting eenige wets ontwerpen bij den rijksdag zullen worden ingediend, zal worden voldaan, zij 't ook it: bescheiden mate. Zoo zal het wetsont werp, dat de beperking van de processen wegens majesteifcsbeleediging bedoelt, ter stond ingediend worden, verder een wets ontwerp op het verzekeringscontract, een tot bepaling van de woonplaats van onder stand en nog eenige andere zaken. Zoo krijgt- de rijksdag nog wat meer werk buiten de begrootiug, en daar deze zaken met- Pink steren niet afgedaan kunnen zijn, schijnt daaruit, te kunnen worden afgeleid, dat de rijksregeeriug op het denkbeeld der ver daging van de zitting ;s ingegaan. Bij suppletoire begroeiing voor het dienst jaar 1907 -woidit- van den rijksdag gevraagd 15 millioen -mark als eersten termijn voor de verbreeding em verdieping var-a het Noord- Oostzee-Kanaal. 9.2 millioen zijn bestemd Voor aa-nkcop van grond, 2 millioen voor schadevergoedingen en 0,6 nniilLioen om woon huizen, die moeten 'worden afgebroken, te vervangen. 3.2 millioen moeten dienen voor het ui't-verkon van plannen. De totale kosten zijn op 221 millioem geraamd. Daarbij kconen nog 2 millicen voor werken ten behoeve der -landsverdediging. Do bouwtijd -zal 7 a 8 jaren duren. Het kan aal-prof il zal 11 M. bodem- diepte krijgen ('tihaus 9 M.) e«n de sluizen zullen 44 ivi. 'breedte krijgen (thans 22 M.). Bij bet Pruisische huis vau afgevaardig den is een voorstel ingediend, dat den steun geniet van de vrij-eonservatieve, nationaal- liberale en vrijzinnige partijen. Hot strekt om do regeering te verzoeken een algemeen onderzoek in te stellen naar de vraag in hoever het onderwijs in de volksschool be antwoordt aan de eischeu van het leven, aan welke redenen de gebreken, die moch ten aan den dag komen, zijn toe te schrijven en welke maatregelen noodzakelijk voor komen om deze gebreken weg te nemen, en de uitkomsten van dit onderzoek aan het huis in een memorie mede te deelon. In Gla-udhau-Meeraue (Saksen) is Molken- buihr tdt did van den rijksdag gekozen met 17,165 stemmen zijn tegeu-caudidaat kreeg 12,710 stommen. De plaats, die door den dood van den Sociaal-democraat Auer was opengetkomen, is dus door een geestverwant bezet. Engeland. Volgens de Tribune zal de eerste minister Campbell Bannerman den 13en Mei zijn plannen ontwikkelen teg^n het hoogerhuis. Afschaffing van het hoogerhuis ligt niet in de bedoeling, maar bij strijd tusschen do beido huizen wil men waarborgen scheppen, dat het laatste woord blijft aan het op keuze door het volk berustende lagerhuis. Volgens de Daily Telegraph is de Eugel- scthe regeering voornemens in de verg adoring van -het- Lagerhuis van 10 Mei het voorstel te doen om tot oplossing van moe lelijk heden tusscihen het Lager- en het Hoogerhuis het Ncortweegsdie stelsel te volgen en aan eene gemeen schappelijke vergadering en stemming van beide •huizen de eindbeslissing op te dragen, zooals ook in de TramsvaaJsdhe grondwet reeds is bepaald. Mcdht- dïft voorstel in het Lagerhuis aan genomen, maar in het Hoogerhuis verworpen wardendan zou het in- de volgende zitting nolgtmaals ingediend worden en als het dan wederom verworpen wera, zou het- Lagerhuis worden ontbonden. Volgens de Daily News zal het voorstel betreffende het hoogerhuis in geen geVal den 13en Mei behandeld worden in 'het lagerhuis. Het is mogelijk, dat het- vóór Pinksteren be kend wordt, maar hét zal in ieder geval eerct na- Pinksteren in behandeling ko-mei Het wetsvoorstel op dén aanleg vau eer tunnel onder het Kanaal is door de lod-n van het Lagerhuis, die het hadden inge diend, ingetrokken. Er is intusseheu een comité opgericht van menschen in eu buiten het parlement, dat in heel het land een beweging ten gunste van het plan op touw zal zetten. Spanje. De ministerraad heeft besloten de begroo ting van marine tot 50 millioen peseta's te verhoogen en dat bedrag minstens gedurende acht jaren te handhaven. De meerdere uit gaven zullen gebruikt worden voor verster king van havens en uitbreiding van scheeps werven. To Ferrol zijn Engelsche ingenieurs aan gekomen, om het dok daar te bezichtigen en voorstellen te doen oor het bouwen van schepen van verschillende grootte. De ver betering van de haven van Cadiz zal ver moedelijk voor 6 millioen in twee jaren door eene Engelsche firma uitgevoerd wor den. Rusland. Onder de leden van het verbond der echt. Russische mannen heerscht groote veront waardiging, omdat in het redactiebureau van hun orgaan, de Russkoje Znamja, eene huiszoeking gehouden is en een nummer van dat blad in beslag genomen is, waarin een verzoekschrift aan den Czaar is opgenomen, dat eindigde met de volgende woorden Keizer, op uw geweten drukt eene groote verantwoordelijkheid voor het volk, dat u lief heeft, u vertrouwt. Keizer, laat geen dag verloren gaan, ontbind de doema of het zal te laat zijn. Neem niet op uw geweteii het bloed, dat onvermijdelijk moet vloeien, wanneer gij draalt Ook de officiouse Rossi ja bevat een artikel dat tegen de uiterste rechterzijde is gericht. Het blad zegtDe rechts staande partijen worden overal beschouwd als het conserva tieve element, waarvan het doel is het staats recht te handhaven en het gezag van de wet te doen eerbiedigen. Alleen bij ons betreden de elementen, die zich de rechts staanden noemen, denzelfden revolutionairen weg als de linkerzijde, en het is nu eindelijk tijd de stellers van de opruiende artikelen aan de uiterste rechterzijde er aan te herinne ren, dat zij hunne lezers drijven tot een burgeroorlog. Zij moesten zich niet de trouwe dienaren van den Keizer noemen, omdat zij de revolutie prediken en met daden van ge weld dreigen. In de Petersburgsche kringen wordt dit- artikel beschouwd als een bewijs van .'.et vaste besluit der regering om tegen de pers van de uiterste rechterzijde, wanneer zij aanspoort tot geweld, met even veel nadruk o.j te treden als tegen die van de uiterste linkerzijde. Volgens de Petersburgsche pers wordt het in de politieke kringen als zeker beschouwd, dat minister-president Stolypiu de benoe ming verlangen zal van het lid der eerste doema Lwow, een der stichters van den bond der vreedzame vernieuwing, tot rijks controleur in plaats van Schwanebach, die eerlang zal aftreden. Lwow werd reeds als candidaat voor het ministerambt genoemd, toen Stolvpin voorzitter werd van het kabi net-, Japan «n Rusland. De Daily Telegrapfh verneemt- uit Peters- burg dat het Russisch-Japansobe tractaat-, waarover- de onderhanlclelniige-u eerst zoo slecht opschoten, nu zoo goed als gereed ia en hiimneu enkele dagen get eekend zal worden. Balkanlanden. De Porie blijft trouw aan hare politiek tot ondersteuning van de zaak der Koetzo- walachen. Aan het patriarchaat is een iradé medegedeeld betreffende de dadelijke ver vanging van den Griekschen bisschop van Katerina, omdat hij tegen de Koetzowa- iachen agiteert. De synode lieeft- besloten de zaak ter beraadslaging te verwijzen naai* de plaatselijke synode 'o Saloniki. Athene, 27 April. Er 'heeft een bloedig gevecht plaats gehad tusschen Turksohe troe pen en eene Macedonische "bende. Het hoofd der -bende en 7 'man werden ged-ccd. Van de Turken sneuvelden 20 -man. Turkije. Er loopen weer slechte geruchten over de gezondheid van den Sultau Hij zou eene instorting gehad hebben, en dr. Gilbert, eene specialiteit voor inwendige ziekten, in zonderheid voor ziekten van de verteriugs- organen, de nieren eu de blaas, zou in con sult geroepen zijn om advies te geven over de noodzakelijkheid van eene eventueele ope ratie. Ook wordt gezegd, dat prof. von Dekring in Konstantinopol heeft vertoefd en mikroscopischo onderzoekingen beeft ver richt om te constateeren of de Groote heer al of niet aan kanker lijdt. Het Turkscho gezantschap te Weenen heeft deze geruchten tegengesproken. Het verklaart, dat de Sultan volkomen gezond is De aanwezigheid van Europeesche genoes- hoeren iri Konstantinopel kan op verschil lende wijze verklaard worden, maar bij den Sultan is in den laatsteu tijd geen Euro peesche dokter ontboden. Marokko. De Petersburgsche Beurscourant "bericht, dat 'het Russische aandeel in de Marokkaau- sefhe bank overgedragen is aan de Noordscke bank te Petersburg. die met Fransoh kapi taal is opgericht. Allerlei. vPresident- Roosevelt heeft het aan don &ok gekregen niet de besturen van verschil lende vakbonden. Binnenkort-•zullen in Idaho eenige mijnwerkers tereobt Staan, (wegens ernstige vergrijpen, door hen tijdens een sta king gepleegd. De vakbond-besturen wond den zich tot de centrale rcgeeriug te Wash ington niet het verzoek, een gced woordje te doen voor de beklaagden. Roosevelt ant woordde dat hij er niet aan dacht, en dat hij het -bovendien meer dan tijd achtte, de vakbonden verlost, te zien van anarchistische en tucht looze element en. Dit leidde tot een scherp antwoord van do vaikibondibeeturen, die nu zullen trachtten den één-Mei-dag te gebruiken voor 't houden van arbeiderisbetoogingen tegen Roosevelt. vab C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amtrihaanteh 52 door Mbvroiw HEUVELINCK. Ik had een gevoel of dit een geruimen. tijd duurde, zooals in een droom, vóór jo niet een grooten schok wakker wordt maar ik geloof dat het in werkelijkheid niet lan ger was dan één seconde. Toen ik weer tot besinning kwam, lag ik op mijn knieën, steunend op mijn 1 anden, tusschen eenige steenenen blijkbaar ben ik ijdeler dan ik wist, want onder alerlei elkaar verdringen de gevoelens, was een van de eerste: blijd schap dat ;k mijn gezicht niet bezeerd had. Mij dunkt, het moet vreeselijk zijn voor een meisje om-, na een ongeluk tot foewijstzijn gekomen, te ontdekken dat haar gelaat ge schonden is. Ik stond op en begon te roepen, en wel het eerst Brown, want weet u, hij ia zoo -bij de hand hij onvoorziene voorvallen, en zou naar de anderen kunnen omzien. Maar hij antwoordde niet, en een hevige angst deed mijn hart kloppen. ,,0, Brown, Brown'' Ik hoorde mijzelf schreeuwen, zooals je dat soms in een nachtmerrie doet, en even dacht ik dat alles maar een droom was. Toen klonk tante Mary's stem door mijn geroep heen en een gevoel van dankbaarheid vervulde mij, want het was duidelijk hoorbaar, dat zij zich niet erg bezeerd had. Onze lichten waren uitgegaan en het was nu bijna pikdonker, want de maan was door wolken bedekt. Doch daar verscheen een zwak schijnsel dat al helderder werd, en opziende zag ik een man, eetn lantaarn bo ven zijn hoofd houdend met een trek van afgrijzen op zijn gezicht langs den steilen kant naar beneden kijken. Hetzelfde schijn sel toonde mij nog iets anders en wel Brown's gelaat op den grond, zoo wit als eon doek en met wijd geopende, wezenloos starende oogen. I'k liep naar hem toe, tante Mary op zij duwend, die mij vastgreep, trachtte op te staan en me niet wilde loslaten. Lieve he mel, lieve hemelsnikte zij, en inderhaast vroeg ik haar of zij zich bezeerd had. ,,Neen, gelukkig niet! Ik viel op Brown dat heeft me gered." Ik had haar wel ecu klap om de ooreu kunnen geven. Te oordeelen naar haar woor den, zou je denken dat- hij zoo iets van oen reddingstoestel was. Ik trók mijn japon uit haar hand en knielde naast Brown, mis schien wel gedood, door mijn schuld want nu 'begreep ik plotseling, dat ik Jimmy Payne nooit had moeten toestaan de auto te rijden. Op dit- oogenblik kwam de man met de lantaarn (het was de voerman, door wiens toedoen het ongeluk was veroorzaakt), die zich langs den steilen kant- naar bene don had laten glijden, bij mij. ..O, made moiselle, hij :s clood! zei hij ontsteld Hoe haatte ik hem! ,,Neen, dat is hij niet, dat is hij niet. riep ik uit, enkel om het zelf niet te gelooven. En, o, vadertje, ik was zoo bedroefdgroote, warme tranen druppelden op Brown '3 gelaat. Ik geloof zeker dat hij daardoor weer tot bezinning kwam, want langzamerhand zijn bewustzijn herkrijgend, keek hij me aan. eerst- nog verward, daarna biji volle kennis wat eeu eigenaardig ge zicht, om verstand en helderheid weer in de plaats te zien komen van dien verschrikten, starenden blik. Het eerste wat- hij zei, was „Heeft u zich bezeerd?" I'k antwoordde: „neen, en kwam toen tot de ontdekking dat ik zijn hand zoo stijf vasthield als ik maar kon venbeeld u, de hand van je chauffeur! maar hij *'s ook zoo'n dap pere, trouwe chauffeur, en dacht in het ge heel niet aan zijn gezicht, zooals ik aan het mijne, maar aan mij. Ik moest er om lachen, stond op en trad terug, terwijl wij beiden onze vreugde te kennen gaven, dat ik er zoo goed afgekomen was. Ik wilde hem helpen, maar hij had geen hulp noodig en stond in een seconde weer op zijn voeten. Toen zag ik voor het eerst, heb rijtuig, rechtop staand, met Jim my Payne doodsbleek hangend aan de stuur stang, precies de vertoon ing van een aapje op een stokje. Bij dat gezicht schaterde ik het uit je lacht gauwer dau anders als er bijna iets ijsolijks is gebeurd, geloof ik toen ik plotseling in mijn linkerpols een pijnlijk ge voel kreeg, dat snel in hevigheid toenam. Ik zei er echter niets vau, want het leek zoo'n kleinigheid. Brown verzekerde mij dat. hem niets scheelde, hij was alleen verdoofd geweest en had misschien voor en kele seconden het bewustzijn verloren, door dat- hij op zijn hoofcl was gevallen. Of hij het wist van tante Mary? Ik had het graag geweten, maar durfde er niet eens op «in spelen In ieder geval was zij ongedeerd. En was het niet wonderbaarlijk goed afgeloopen met Jinvmy? Het rijtuig was om zoo te zeg gen „op zijn voeten terecht gekomen," en hij had zich zoo stevig aan de stuurinrich ting vastgeklemd, dat hij niet alleen op zijn plaats wa£ blijven zitten, maar de stuur- transmissie ontzet had Brown ontdekte dit, toen bij 't licht van een onzer eigen lampen ontstoken met behulp van de lantaarn van deu voerman, de machine nakeek. Als de „Spyker' niet zoo'n uitstekend rijtuig was geweest, zou hij vreeselijk beschadigd zijn geworden, ondanks den zachten. met. gras begroeiden bodem, waarop hij na zij» val van den twaalf voet hoogen weg was neer gekomen. Er waa zelfs geen scheurtje in eeu band en het bleek dat do wagen niet het minste letsel had bekomen, behalve dat, zot> als ik zei, liet stuur ontzet was. door het hevige wringen van Jimmy in zijn angst ooit er uit te vallen. In een stuur-mechanisine is een ding, dat ze oen wormschroef (archimedesschroef of schroef zonder eind) noemen en naar het schijnt ook een tandfectoren voor wij ver- dér konden gaan, moesten er nieuwe in de auto gezet worden. Dit was een groote te leurstelling voor me. want mijn pols deed mij veel pijn en begon op te zetten. Na eenige beraadslaging tusschen den karren voerder en Brow ti, werd l>esloten de bagage en de plaids naar het naaste dorp, Le Beans- set, te brengen en te trachten daar een 011 derkomen voor den nacht te vinden. Brown •zou doorgaan naar Toulon en zien c-f hi j daan* do nieuwe doelen voor de auto kon krijgen, waarmee hij dan zoo vroeg mogelijk in den morgen zou terugkeeren. Ik zei nog maar niets over mijn poV». Tante Mary on ik klauterden tegen den kant op, en Brown, Jimmy en de voerman klom men op en af om ens goed te halen. Toen het ongeluk gebeurde, kwam de laatste juist van lx» Beaussct, maar hij stemde er in toe om ouzo bagage op zijn kar daarheen te brengeu Hij maakte eeu plaatsje voor tante Mary, die op valiezen eu tasschen zat aJs Marius op de puinhoopen van Carthago, ter wijl wij naar het op ongeveer een mijl af- stands gelegen dorp wandelden. Nu war 'het, dacht mij, een geschikt oogenblik om zondër veel drukte de alge - meene aandacht op mijn persoon te vestigen Ik vertelde dat nb-n pols zoo'n pijn deed en vroeg naar een dokter, omdat, ik vreesde hem gebroken te hebben. Brown verdween als een demon- in een pantomime, anaar kwam al spoedig erg teleurgesteld terug met het bericht dat er te Btoausset geen doktor of heelmeester woonde. Op dit uur van. den dag was er voor geld noch goede woorden een rijtuig te krijgen, zelfs geen fiets, maar hij zou zoo gauw mogelijk naar Toulon gaan en een geneesheer zenden. Het ergpt- was dat- het misschien een geruimen tijd duren zou, want- wij waren ongeveer tien mijlen van Toulon verwijderd. Halfweg tusschen Lo Bcausset en dc groote stad laer het plaatsje Olhoules, vanwaar een elect rische traan naar Toulon ging; maar het- was een heel eind voor een dokter en er zonden «-aarsckijnlijk uren verloopen voor hij er kon zijn. „Dan ga ik met je mee naar Toulon," zei ik. ,,Ik kan onmogelijk moer lang wach ten de wandeling zal mij wat afleiding be zorgen en zcodra ik er ben kan er mar mijn pols gekeken worden." Wordt verrolf/d.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1