••7. 8" Jaargang. Dinsdag 30 April 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNBMBNTIPRI Jg r 8 M—nd— v»or Anuwfeertf 1.85. H« post1.78. isnisrljks namaten 0.08. Conaaat TOMshijnt Dagelijks, mot aitsoQdering ril 2oi- ea Feeatdagen. jTtrtêBtWn, medsdseHngen en*., gelieve men vdér 19 nar 'imergens fejj de Uitgevers in te Eenden. Uitgever»! VALKHOFF Co. UtreehtsahMtraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIÊN Van 15 regels0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eene oironlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht geboortedag van het Amerikaan, sche volte herdacht. jDen 26en April 1607, onder de regoering n Koning Jacobus I, ging kapitein iiith, die met een paar honderd En gel sche lukzoekers door de London Company was jezonden om in de nieuwe wereld een© Ikplanting t© vestigen, aan land op een [and in de lang© baai, waarin de door irginia stroomende James-rivier uitmondt, p de plek, waar deze mannen, die de jrste Europeescho volkplanting hebben ge- [cht op het vasteland van Noord-Amcri- hunne blokhuizen bouwden, is de stad aiestown ontstaan Dit is de kiem geweest, aaruit het- wereldrijk der Vereenigd© Sta- van Noord-Amerika zich ontwikkeld Beft. Sedert de dagen, toen Sir Walter Weigh zijn tocht ondernam naar-het land, at hij ter eere van de maagdelijke Ko- ftigin, die do voorgangster was van Jacob us op den Engelschem troon, Virginia noem- heeft dit land zich ontwikkeld op eene Bjze, die in de geschiedenis haars gelijke lét heeft. De «Amerikanen herdenken dit feit, dat gTondslag heeft gelegd tot den naar liten als eene machtige eenheid optreden- en statenbond, dien wij heden kennen, door m grootsch schouwtooneeldat den naam raagt van eene tentoonstelling, maar eigen- jk meer eene militaire en historische voor telling geeft. Daar het eiland, waarop ame&town is gebouwd, at al te afgelegen gt, is een op -10 En ge1 sche mijlen afstand aarvan gelegen terrein in de nabijheid van e oorlogshaven Hampton Roads, als plaats oor deze tentoonstelling gekozen. Op dit iroin zijn de kenmerken van het Virgi- ische landschap, zooals de eerste kolonisten Bt aantroffen, zoo getrouw mogelijk weer geven. De bezoekei-s varen in Indiaanschc mos over een stroom en komen dan in een gelegen gedeelte, waaraan geheel het arakter van een Amerikaansch oerwoud ge- De gebouwen, die in sckilderach- gen aanleg over het geheel© terrein vo"- >reid zijn, passen zich bij het historische t'oriet aan; zij zijn in den kolonialen stijl ibouwd of in groepen bijeengevoegd, die de olkplantingen van de 17e eeuw nabootsen. 5 groote gebouwen heeft het tentoonstel- ngsbestuur opgericht, hoofdzakelijk voor erzamelingen van kunst, geschiedenis en ijverheid. Zes groote gebouwen heeft de Bgeerrng der Vereenigde Staten zelve ge- ticht, waarvoor 1.575.000 dollars zijn uit- egevenzij huisvesten de tentoonstel lin en van het Smithsonian Institute, dat in- onderheid anthropologische, ethnologisch© n geologische verzamelingen te zien geeft, ■oorts historisch merkwaardige voorwerpen, libliotheken, eindelijk eene groote tentoon- lelling op het gebied van leger en vloot, lelangwekkend zijn verder de door de egeering gebouwde dammen, die van het entoonstellingsterrein in de haven uitge duwd zijn, evenwijdig loopende, 2000 et aaig en 200 voet breed en op een achtste lijl afstand van elkaar. Aan de einden zijn roote torens gebouwd met stations voor raadlooze telegrafie en -oor verlichting. De laartusschen gelegen ruimte zal dienen als laats voor het uitvoeren van kleine scheeps- lanoeuvres, terwijl een parade veld bestemd voor het houden van militaire oefeningen, de nabijheid is ©en kampement voor de daaraan deelnemende troepen. Op den herinneringsdag der landing van de eerste volkplanters op Amerikaanschcn bodem, drie eeuwen geleden, heeft president Roosevelt deze tentoonstelling geopend met ©ene rede, waarin hij allen begroette, die gekomen waren om aan de viering van don geboortedag van hot Amerikaanscbe volk deel te nemen. Hij bracht hulde aan Erage- land voor het gewichtige erfdeel, dat het aan de Amerikaanscbe natie gegeven heeft. Het zijn mannen van Engelsehen stam geweest, die de pioniers van het vrije Ame rika waren en die ook het meest hebben bijgedragen tot de vorming van het Ame rikaanscbe nationale karakter. Maar van bijna iedere natie van hot Europeesch© vaste land heeft Amerika een deel van zijn bloed en van zijne karaktertrekken gekregen. Met deze bloedmenging :s eene voorbeeldelooze ontwikkeling gepaard gegaan, en daarom zijn de Amerikanen onderscheiden van alle natiën van Europa, hoewel die allen toch met hen verwant zijn. In enkele forsche trekken gaf de presi dent een overzicht van de geschiedenis van Amerika, die van do landing in Jamestown af over de zware beproevingen van den vrij heidsoorlog en van den burgeroorlog geleid heeft tot het heden, waarin de natie krach tig en eensgezind gereed staat om de taak te vervullen, die het moderne leven haar op legt. Hij vermaande het tegenwoordige ge slacht, zich door daden zijne voorvade ren waardig te toonen. Terwijl hij herinner de aan den stelregel van Washington, dat de veiligste weg om een oorlog te vermijden is er op voorbereid te zijn, beschouwde hij de huidige opvatting van de beschaving als hoog genoeg staande, dat geen enkele natie het noodig acht zich te verheffen door een ander te vernietigen. Er is, zeide hij, in de menschel ij ke gedachte een wassende vloed, die het volk drijft naar een eerlijken vrede, die den haat en den oorlogszuchtigen naijver vervormt in een edelen wedijver voor den vooruitgang, voor de verwezenlijking van eene betere beschaving. En na dozen lofzang op den vrede en do menschlievendheid roerde de president do groote maatschappelijke en industrieelo vraagstukken aan, die thans de samenleving bovenal beroeren. Hij raakte daarbij het donkere punt van de toekomst in de oudo en de nieuwe wereld den strijd van kapitaal en arbeid, en gaf het programma aan, dat naar zijne meening in staat is in de Unie den maatschappelijken vrede te verzekeren. Dit programma is samen te vatten in het toezicht op en de onderdrukking door den staat, in het algemeen belang, van de mis bruiken'aan beide kanten, eene politiek van 'behoud, die don bijzonderen eigendom be schermt, maar tevens elke neiging tegen gaat om het volk te brengen tot economische slavernij. President Roosevelt wil, dat m de groote Amerikaansche republiek noch de plutocratie, noch de demagogie zal heer- schen. Tegen boosdoeners wil hij optreden, om 't even of zij klein of groot zijnieder moet naar zijne waarde, behandeld worden, onverschillig wat zijn geloof, zijne-afkomst of zijn beroep is. Zoo heeft het hoofd van het uitvoerend gezag der Unie zich dezen historischen ge denkdag ten nutte gemaakt om zijne denk beelden te verkondigen. V»rstenontM«eting«R. De correspondent van de Temps te Ma drid verzekert, dat er niet ernstig sprake geweest is van een Irezoek van den Koning van Italië aan Madrid en ook niet van eene ontmoeting op do Spaansclie kust. Ook is er geen sprake geweest van een bezoek van dei Koning van Spanje aan het Quirinaal om dezelfde redenen, die den Keizer van Oostenrijk hebben weerhouden naar Rome te gaan Da vredesconferentie Kopenhagen, 30 AprilDe Danebrog be richt-, dat Denemarken op do Haagsche con ferentie zal worden vertegenwoordigd door een delegatie, aan welker hoofd do gezant in Washington Rrun staat. Ddtoofakiid. Dc Haanburger Nachricliten bericht, dat Koning Otto van Beieren eergisteren zijn 60e levensjaar is ingetreden. De ongelukkige Koning, wiens krankzinnigheid sedert lang als ongeneeslijk is erkend, leeft in volslagen afzondering op Fürstenried, het voormalige lustslot van de Koningen van Beieren, op korte:, afstand van München gelegen. Hij heeft om zich heen zijn hofmaarschalk, twee hofambtenaren en twee geneeshoerenHet dienstdoende personeel wordt om de maand verwisseld. Iedere week koipt de psychiater prof. von Graschen en eens in het jaar komt de minister van het koninklijke hof om den toestand op te nemen. De prins-regent laat zich op gezette tijden een rapport over den toestand voorleggen, maar komt» den Ko ning nooit bezoeken zijne andere bloedver wanten komen evenmin, want bezoeken brengen hem van streek. Vroeger had de Koning nu en dan heldere oogeublikken die zijn nu echter verdwenen en hij is niet mee- vatbaar voor verstandelijke indruk ken Zijn physieke gezondheidstoestand is tot dusver goed. Het wetsontwerp op do bestraffing van majesteitsbeleedigingen, dat bij don rijks dag is ingediend, heeft den volgenden in houd Voor de vervolging en bestraffing van de in artt. 95, 97, 99 en 101 van het strafwet boek genoemde strafbare feiten gelden de volgende voorschriften Do beleediging is slechts dan op grond van oe artt. 95, 97, 99 en 101 strafbaar, wanneer zij kwaadwillig en met voordacht begaan werd. De vei volging, voor zoover de beleediging niet in het openbaar is gepleegd, geschiedt slechts met goedkeuring van het landsjusbi- tiobestuur. Voor 'het gebied van de militaire strafrechtmacht is slechts in vredestijd de goedkeuring vereischt en komt het aan het militaire justitiebestuur toe haar te verlee- nen. Dc- straf verjaart in zes maanden. Wanneer de strafbaarheid ingevolge hoofdstuk II is uitgesloten, dan zijra de voorschriften van hoofdstuk XIV van het strafwetboek van toepassing. Hei wetsontwerp beantwoordt in hoofd zaak aar de gedane toezeggingen. De toe passing van de artikelen, die op majesteits- beleed.ging betrekking hebben, is beperkt tot kwaadwillige en met voord-acht gepleeg de beleedigingen en wordt, als de beleedi ging r.iet in liet openbaar is geschied, af hankelijk gemaakt van de goedkeuring van het landsjustitiebestuur. Voor het. overige zulle" de algemeene bepalingen voor belee- digjngen (artt. 185 tot 200) toepassing vin den en dus ook het indienen van eene klacht voorwaarde van de vervolging zijn. Frankrijk. Parijs29 Apriï. Bourgeois, Estournellos de Constans en Renault zijn benoemd tot af gevaardigden van Frankrijk op de Haagsche v redeoconf erentie. Parijs, 29 April. Naar aanleiding van hun heftige redevoeringen in openbare bij eenkomsten zijn Bousqueb, secretaris van het algemeene syndicaat van arbeiders in de voe dingsbedrijven en twee leden van de arbei dersconfederatie heden morgen gearresteerd. Zij zullen worden vervolgd krachtens de wet- tegen de anrohiston. Oostenrijk. Weenen, 29 AprilDe Keizer heeft bij. zijn vertrek uit Praag een schrijven gezonden aan den gouverneur, waarin hij verklaart, dat het oogenblik gekomen is, waarop de twee volken elkaar de hand moeten rc'ken cn zich met elkaar moeten verstaan. De tegenstellingen, die het gevolg waren van het verschil in ras, zijn minder gewor den door de invoering van het algemeen kiesrecht, maar het werk moet worden vol tooid. De Keizer zou zich gelukkig achten, wanneer hij den vrede trasschen de beido rassen zag tot stand gebracht. RueUaë. Over de wijze, waarop de audiëntie van den voorzitter der rijksdoema bij den Czaar verliep, wordt nader uit Petersburg bericht: Na zijne terugkomst uit Zarskoje Selo deed de heer Golowin aan het bureau van de doe- ma een verslag over de audiëntie bij den Czaar. Hij deed daarbij uitkomen, dat hij niet. den indruk gekregen had. dat men aan het hof van den Gzaar omging nu de ge dachte de rijksdoema dadelijk te ontbin den, maar dat men toch in Russische hofkringen niet goed te spreken is over de rijksdoema, „omdat zij zich aanmatigt bui tensporige en stuitende, voor het Russische staatsgebouw zeer gevaarlijke eisohen te stel len." De totale indruk van Golowin over zijne ontvangst bij den Ozaar is echter gun stig. Petersburg29 April, 4 uur 's nam. Een bijzondere berichtgever van Reuter meldt: Aam den ingang van de Doema staat aange plakt dat de tegen 2 uur uitgeschreven open bare vergadering niet doorgaat, omdat de geheime zitting nog voortduurt. Er zijn nog 51 sprekers ingeschreven. Tweede vergadering- Tot heden avond acht uur bleef de doema in geheime zitting bijeen. Morgen om 11 uur voormid- dags zal de beraadslaging worden voortgezet. Naar verluidt, verklaarde de -minister in dera loop van de vergadering, d'at als de doe ma het door de regeering noodig geachte cijfer van de lichting niet toestond, do regee- riiig dat aantal manschappen onder de wape nen zou roepen zonder de doema op grond van art. 119 van do grondwet. Hierop ont stond een groot rumoer en werd er geroepen Wij zijn niet in de kazerne! De kadet Hes sen verzocht de vergadering kalm te blijven an van de woorden van den minister geen notitie te nemen. Tegen het einde der zitting werd de ver gadering op nieuw zeer woelig, toen de soci aal -deanocraat Scebarow riep. dat zoolang het tegenwoordige autocratische stelsel be stond en het legen voor politiediensten -werd gebruikt, het niet tegen een buitenlandse hen vijand kon strijden. Dc rechterzijde schreeuw de, trappelde en sloeg met. de vuisten op do lessenaars. Iu 't eind sloot de voorzitter do zitting. In verband met hetgeen onder de telegram men vermeld wordt over de vergadering dor rijksdoema van gisteren, verdient, de aan dacht. wat door dagbladcorrespondenten •werd bericht over de beteeken is van dc®e vergadering, waarin de vaststelling van do lichting der militie voor dit jaar aan de orde is. Daaruit blijkt, dat voor do aanne ming van het regeerings voorst el opkomen de rechterzijde, de oefcebristen, de kadet ten, de kozakken en de muzelmannen. De sociaal democraten, do volks-socfialisten en het groot ste gedeelte van de ar be kb greep willen tegen, stemmen. Een aantal kadet ten en leden van de rechterzijde zijn reeds naa" huis gegaan om het Paaschfeest te vieren in hun gezin. Het is daardoor twijfelachtig hoe de uitslag van do stemming zal zijn. Algemeen wordt beweerd, dal do uitslag vara deze debatten voor het lot van de rijks doema beslissend zal zijn. Onder de aibeids- groep wil de uit boeren bestaande meerder- derheid voor, de uit intellect.ueelen bestaande minderheid tegen stemmen. De Polen hebben nog niet verklaard hoe zij positie willen ne men. Maar z Jfs al stemden zij voor en al kwa men de reeds vertrokken leden alk terug, dan zou de regeerin.g nog op slechts eene geringe meerderheid kunnen rekenen, wanneer de aCbeadsgroep in haar geheel tegen de voor dracht mocht stemmen. Die groep heeft dus de beslissing in handen. Wel is waar kan de Keizer, op grond van art. 119 de grondwet, het cijfer van lichting zelfstandig vaststellen, wanneer de rijksdoe ma en de rijksraad .dit niet vóór den len (14e.n) Mei hebben gedaandan kan hij echter niet hooger gaan dan h-vorige jaar. In de ag.ra.i-.sche commissie van de doema hebben de gematigden de ovenhand. Tot voorzitter is niet gekozen do candid aai vara do vereenigde uiterste linkerzijde Karat- schewski, maar de kadet Kuiler, waarbij be- 'ha-lve de middenpartijen ook de rechterzijde en een deel vara de arbeidspartij voor Kutler stemden. Minister-president Stolypin ligt, volgens een bericht uit Petersburg aan de Voosische Ztg.. ziek aan influenza. Het proces over de overgave van Port Arthur zal in Juni behandeld worden voor het hoog i i/litaire gerechtshof. Balkanianden. De onderhandelingen over 'het sluiten vat» de Rumeeuseli-Bulgaarsobe handelsverdrag, die laatstelijk in Bu ka rest worden gevoerd, hebben slechts een gedeeltelijk succes gehad. Er is alleen een verdrag gesloten op grond van behandeling op den voet- der meestbe- gunstigde natie. Uit Sofia wórdt aan de Vossische Ztg. l>e- ïioht, dat de toon van den Bulgaars-aken pers tegenover Servië dagelijks vinniger wordt. Elk nieuw bericht over het bedrijf van de Servische benden in Macedonië wordt gebruikt om stemming te maken tegen Ser vië Do officieuse WetsCherna Poschta gaat daarin voorals bewijs daarvan wordt het volgende aangehaald; „De S-erVisdhe strijd TBB C. X. en W. M. WILLIAMSON. Kaar het Amfihaanteh J DOOK Mbtroiw HBUVEL1NCK. Tante Mary had dadelijk een mapsa be waren die ik alleen overwon (gelijk Marjo- ie Fleming was ik bizonder kalm en' zei jeen enkel boos woord) door te zeggen dat ik, eenmaal in. Toulon zijnde, een gemak kelijk rijtuig zenden en voor ons allen een goed hotel kamers bestellen zou. „In ieder geval kan «n wil ik hier niet illeen blijven, dat spreekt vanzelf," ant woordde mijn dierbare tante; en in spijt var. al haar waarschuwingen tegen die „vrijheid, gelijkheid en broederschap", waarmee ik den armen Brown behandel, was nu gaarne bereid mij zonder ander ge leide dan het zijne te laten gaan, opdat zij niet van Jimmy Payne's beschermende tegenwoordigheid beroofd zou worden Het was duidelijk te zien, dat Jimmy bet alles 'behalve aangenaam vond, maar hij had |Zich erg gestooten bij zijn zonderlingen val cn was blijkbaar bang nog verder tc moeten- loopeu. Op weg naar Le 'Beausset hinkte hij op overdreven manier. Brown vreesde dat ik den tocht- niet zou kunnen maken, j maar ik verzekerde hem dat het eindelooze j wachten veel erger zou zijn cn hij zag wel aan mijn gezicht dat ik gelijk had On danks al ons oponthoud was het nog maar half zes en het zou nog nauwelijks geheel donker geweest zijn als er uit het Westen iret zulke dikke wolken waren komen op zetten, die allengs den geheelen hemel met een dicht floers hadden bedekt. 'Biji ons vertrek had ik niet het minste idee van den weg, waarlangs wij gaan moes ten en Brown evenmin, want hij- was hier nooit te voet of in een auto geweest en had dit deel van Frankrijk alleen per spoor be reisd. Wij waren nog niet lang onderweg, toen wij afdaalden in een diepen, kronke lenden, nauwen bergpas, een geschikt ter rein voor moordenaars, waar je verwacht dat achter elk bosckje een sfcru'kroover ver borgen zit. En o, het was zoo donker, slechts bij tuschenpoozen wierp de maan een onzeker schijnsel door een scheur in do zwarte wolken. Nauwelijks was het woord „struikrooverin mijn gedachten gekomen, natuurlijk vergezeld door hartklopping evenals het optreden van den bandiet op het tooneel door de plink-plink-plink-mu- ziek, of twee onduidelijke gestalten doem den uit de duisternis vóór ons op. Aan den eenen kant van den weg rees de donkere rotswand loodrecht omhoog, en aan den andere zijde bruiste in de diepte een on zichtbare stroom, waarvan hot- geraas mijn stem onhoorbaar maakte toen ik Brown iets toefluisterde. Daarom greep ik hom bij den mouw van zijn. jas en zei niets meer. De mannen praatten luid in het Ita- liaanch. ,,0! Italiaarasche struikrovers; het wordt erger en erger!" dacht ik; maar Brown zei stoutmoedig „Goeden avond en zij, zoo zachtaardig als lammeren ant woordend, gingen aan den kant. staan om ons te later, passeeren. Ik stapte hen vlug vocibij, elk oogenblik verwachtend een mes in mijn rug te voelen, maar het wapen be stond slechts in mijn verbeelding, hoewel de mannen achter ons bleven loopen tot wij de bergengte verlieten en te Ollioules aan kwamen Ik heb nooit, geweten welk een heerlijk ding een electrische tram kan zijntot op het oogenblik dat ik er daar een, schitterend van licht, zag stilstaan om ons op te nemen. Wij stapten vlug in en waren in minder dan geen tijd te Toulon, waar we dicht bij het beste hotel ophielden. Na gehoord te hebben dat wij hier allen kamers konden krijgen, nam. Brown de verdere leiding op zich. Hij wilde niet dat ik meer over iets zou spreken, zeide dat hij niet alleen een dokter voor mij halen, maar ook zorgen zou voor een rijtuig voor tante Man.' en Jimmy en liet mij daarna naar een gezellige kamer brengen. In het donker ad ik niet gezien dab Brown iets droeg, maar toen wij te Olliou les in dë electrische tram gestapi waren, zette hij een zware tasch van mij op do bank, benevens een valies van zichzelf, de eenige bagage die hij in de automobiel meevoert „Waarom sleepte je dat alles mee?vroeg ik met zekeren schrik. „Ik dacht dat u er misschien iets uit noodig had vóór de anderen komen," zei hij, „en met. mijn goed wilde ik hen niet lastig vallen. Attent van hem, vindt u niet? Ik was erg blij' met mijn tasch, maar wat- moet die stakker zijn armen gevoeld hebben Het was kwartier vóór zeven, toen ik mijn kamer in het hotel betrad en tien mi nuten later kwam de dokter. Als hij don toestand van mijn pols ernstig had ingezien zou ik u alles niet zoo ronduit hebben ge schreven, maar ik kan u dadelijk geruststel len met. het bericht dat alles in de beste orde is met uw „schoone, eenigo dochter.' Mijn pols is een beetje verrekt en het smeersel, mij door den man voorgescreven, heeft dë pijn aanmerkelijk verzacht. Ik ben erg dankbaar dat het mijn linkerpols is, en dat mag u ook wel zijn, want anders zou u het zonder brieven moeten doen. Nu mis ik mijn kamenier, maar een aardig kamer meisje van het hotel hielp mij bij het klec- den en daarenboven is het wonderlijk hoe veel je doen kunt met. één hand. Maar nu heb ik u nog iets anders te ver tellen, vader. Het hotel was vol en alle aparte zitka mers waren bezet, anders had ik mijn diner boven laten komen. Ik kon er echter niet overdenken in een slaapkamer te eten. Evenmin had ;k lust om alleen met een verbonden pols, een groote eetzaal binnen te komen en misschien de aandacht te trok ken door de onhandige wijze waarop ik jnijn vleesch sneed. Daarom vroeg ik aan Brown, vóór hij den dokter ging halen, of hij dezen keer met mij in de eetzaal wilde dinoeren. Hij keek verbaasd op, doch na eenig aar zelen antwoordde hij het met plezier te wil len doen, als dat mij het. best leek. Mijn vraag 'berouwde mij bijna, maar van ver anderen kon nu toch geen sprake meer zijn en Wat had ik dan moeten doen Hij is op ende op een heer in voorkomen en ma- nieren, en heeft nog nooit ergens misbruik i van gemaakt, dus hoop ik dat u het mot mij eens zult zijn, dat ik van twee kwaden het' beste héb gekozen. Toen ik het zoo schikte, verwachtte ik stellig dat- tante Maiy cn Jimmy voor den nacht zouden komen, Zoo- dat ik slechts voor enkele uren een onbe schermde, eenzame vrouw was. Maar wij waren nog geen vijf minuten in het hotel of het begon weer te regenen, dezen keer een ware stortbui vergezeld van onweer, en terwijl het vriendelijke kamermeisje mij hielp een aardige met kant versierde blouse aan te trekk -i, die in de tasch was welko Brown had meegedragen, werd mij tot mijn groote verbazing een telegram ge bracht. Eerst dacht ik dat hel een vergis sing was, maar het was werkelijk voor mij. Brown had het beste hotel van Toulon ge noemd voor wij Le Beausset verlieten, en het telegram kwam van tante Mary. „Zend geen rijtuig. Wil liever hier blijven dan in zulk weer rijden. Ben overtuigd van je vei ligheid, ook zonder ons. Tk wist dat het rijtuig reeds besteld was, maar hopend dat het nog niet was vertrok ken, krabbelde ik gauw met potlood een paar woordjes aan Brown en sloot het tele gram er bij in. Tante Mary is lang geen heldin bij on weer, maar ik vond het erg dwaas van haar want de bui zou toch den h col en avond niet duren. Eigenlijk: was ik boos, maar aan Jimmy denkend, moest ik lachen. Hij' zal wel meer dan kwaad geweest zijn. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1