S'. 304. Dinsdag 7 Mei 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. 5° JHiirttaiig. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNBMENT8PRIJ8 Pm 8 maanden reor Amer«f»ertf l.«5. Idem franco per post1.75. Afienderlijke nummers- 0.05. Deze Gourant verschijnt Dagelijks, met titxondering van Zee- en Feestdagen. Advertentien, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nor 's morgens bij de Uitgevers in te «enden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummcr 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 1—5 regels Elke regel meer Groots letters naar plaatsruimte. 0.75. - 0.15. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelUre bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voerwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeeeter en. Wethouders van Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat hunne weke- lijkscne vergadering, uithoofde van den Hemel vaartsdag in plaatn van Donderdag 9 Mei zal worden gehouden Vrijdag 10 Mei 1907. Amersfoort, 6 Mei 1907. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. 8TBMFERT KROESE. WUTJTIERS. BEVOLKING. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort herinneren de hoofden van huisgezinnen en afzonderlijk levende personen aan hunne verplichting tot nakoming der bepalingen Io. van het Koninklijk besluit va-' den 27. Juli 1887 (Staatsblad no. 141), betreffende het doen van aangifte bij het zich vestigen in of het verlaten van de gemeente, alsmede ten opzichte de veranderingen, ontstaan door het opnemen of daaruitgaan van leden des gezins, inwonende dienst- en werkboden er onder begrepen Ho. van de gemeente-verordening d.d. 20 Mei 1862, ten aanzien van de verhuizingen binnen de gemeente welke aangiften binnen eene maand ten raadhuize moeten geschieden. Met het oog op eene behoorlijke bijhouding van de bevolkmgs-registore achten Burge meester en Wethouders het noodzakelijk dat aan het nakomen van de hierboven vermelde verplichtingen stipte]ijk de hand gehouden worde, weshalve zij de ingezetenen uitnoodigen zicjf naar de voorschriften dienaangaande te gedragen zullende bij niet-voldoenmg tegen de nalatigen proces-verbaal worden opgemaakt Giedaan te Amersfoort, den 6. Mei 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De- Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJ TIERS. Politiek Overzicht. itegeeringszorgen in Frankrijk. II. (Slot). De oud-minister Poincaré heeft in de rede, die wij gisteren aanhaalden, met bij zonderen nadruk er op gewezen, dat het tijd werd voor de republikeinsche meerderheid „de volkstraddtiën te verdedigen tegen de krankzinnigheid van het anti-patriotisme". Daarmee is de vinger gelegd op een ander kwaad, dat de regeering 'n de nu geëindigde parlementaire vacant'e zorg heeft gebaard. Het anti-militarisme steekt steeds krachtiger het hoofd op; met telkens grooteren nadruk doet het zich gelden. De minister van oorlog, generaal Picquart, heeft onlangs in een interview tegengespro ken, dat de revolutionaire propaganda veld wint in het leger. Ja, bij de officieren zijn treurige voorbeelden van tuchtloosheid en weigering der gehoorzaamheid voorgekomen, maar bij de manschappen is het des te beter gesteld met de tucht. Voor de poorten der kazerne houdt het anti-militarisme halt. Deze verzekering van Picquart klopt intusschen geenszins met de inlichtingen, die een mede werker van de Dépêche de Toulouse heeft ingewonnen in de anti-militaristische krin gen zelve over de uitkomst van hunne pro paganda in het leger. Hij heeft navraag ge daan bij Hervé zelf, den vader van deze propaganda, naar wien zij genoemd wordt: liervéisme, die hem daarover mededeelde „De anti-militaristische gedachte heeft reeds verbazende vorderingen gemaakt. Naar den Belgischen kant is het grootste gedeelte van het volk anti-patriottisch. Aan do Zwitser- sche grens is hetzelfde het geval, en in het zuidwesten is men nog meer gevorderd. Weet gij wat de inwoners tot mij zeiden, toen ik daar ©enige redevoeringen hield? ,,Als de oorlog wordt verklaard, dan zouden wij met Lodowijk XIV zeggen Er zijn geen Pyre neeën meer Zij zouden eenvoudig over do grens gaan, naar Spanje. Dat is nog niet de opstand, het is slechts de desertie. Maar in het geval van oorlogsverklaring en mobi lisatie zou men 40 a 50 pet. deserteurs tefl- len. Let op de reservisten en landweerman nen. Hunne meerderen in rang kunnen hen niet meer baas Incidenten, die meerendeels verzwegen worden, komen ieder oogenblik voor. Zelfs de actief dienende manschappen worden met den dag bandeloozer. Men zingt de Internationale bij elke gelegenheid, ook als er volstrekt geen aanleiding toe is. Wij hebben aanhangers ook onder de capitulan- ten en onderofficieren, ja zelfs onder de offi cieren". Nu meent de vertogen wóórdiger van de Dépêche de Toulouse wel, dat deze verkla ringen van Hervé met omzichtigheid moe ten worden opgevat, en inzonderheid betwij felt hij zijne verzekering van 40 a 50 pet. deserteurs in het geval van eene oorlogsver klaring. Maar toch is zijne opvatting van den toestand, dat de anti-militaristische pro paganda zonder twijfel goed georganiseerd is. Zij is bijzonder ijverig in de arbeiders kringen aan het werk en zelfs in de kazernes. Anti-patriottische brochures worden in me nigte verspreid, inzonderheid het „Handboek van den soldaat" van Yvetot, en eene bro chure van Hervé zelf, getiteld „L'antipa- trictisme". Deze brochures worden in de ar beiderskringen druk besproken en ook in de kazernes gelezen. En als gevolg daarvan neemt do geest van mopperen, de geest van bandeloosheid, de haat tegen de meerderen, de minachting van den „galon" hand over hand toe. „Het anti-militarisme is toegeno men; daaraan valt niet te twijfelen. De anarchistische elementen leveren daartoe het grootste contingent, maar het kwaad is latent en is voor uitbreiding vatbaar." Deze beschouwingen zijn des te opmerkelij ker, omdat zij zijn geleverd door een broe der van den vice-minister Sarraut, die even als deze een politieke en ook een persoonlijke vriend is van den minister-president Cle- menceau en van den minister van oorlog Picquart. De regeering is ook tegen de anti-militaris ten met nadruk opgetreden. Van de versprei ders van het laatste manifest der anti-mili taristen zijn 21 personen in hechtenis geno men. Daarin werden de soldaten openlijk aangespoord, wanneer bij stakingen van hunne diensten gebruik mocht worden ge maakt, uit de gelederen van het leger over te gaan in de rijen van de oproefrigen en, in plaats van de bevele^ van hunne meerderen, slechts de stom van hun geweten te gehoor zamen. Op grond daarvan zullen de be klaagden zich voor den rechter hebben te verantwoorden wegens aansporing van de troepen tot ongehoorzaamheid. Ei- schijnt ernstig sprake van geweest te zijn, om aan het parlement verscherping te vragen van de bestaande wettelijke bepalin gen, ten einde de beweging, die in de laatste weken zoo krachtig het hoofd opstak, met den vercdschten nadruk te kunnen be strijden Een paar dagen geleden zijn de ministers daarover vergaderd geweest Maar de uitkomst is geweest, dat zij tot het be sluit gekomen zijn geen nieuwe volmachten voor het uitvoerend gezag van het parlement te vragen, doch voort te gaan van de macht, die zij bezitten, met klem gebruik te ma ken. Dat heeft in de burgerlijke kringen ontstemming verwekt, die dit besluit wijten aan den invloed, dien de beide ministers, die geestverwanten zijn van de socialistische partij, de minister van arbeid Viviani en zijn ambtgenoot voor onderwijs Briand, op hunne ambtgenooten hebben uitgeoefend. Het Journal des Débats geeft aan die ont stemming lucht in do woorden „De minis ter-president, die een voor indrukken vat baar man is en bij wien de eerste beweging niet altijd de slechte is, had een prijzeus- waardigen inval gehad. Hij had beproefd eene organisatie te breken, welker optreden eene duurzame bedreiging is voor de open bare orde. Wij zijn niet overtuigd, dat het wettelijke wapen, dat hij verlangde tegen de Confédération du travail, volstrekt noodig was. Maar als bot hoofd der regeering het onmisbaar achtte, dan was het zijn plicht zich niet te laten weerhouden door het ver zet van tweo zijner ambtgenooten en liever hun ontslag aan te nemen dan terug te wij ken. Hij heeft er de voorkeur aan gegeven, voor hen te capituleeren." Heden komen de Kamera weder bijeen, en volgens de in het Fransche parlement be staande gewoonte, zullen zij terstond in de gelegenheid gesteld worden hun gevoelen te zeggen over deze zaak, die nu de question bruiante is. Er zijn reeds verscheidene inter - pellatiën aangekondigdde regeering zal vragen ze bijeen te voegen en zich bereid verklaren de inlichtingen te verschaffen, die van haar worden gevraagd. In de debatten, die daarop zullen volgen, zal men kunnen zien welke do u'twerking is van de inciden ten der laatste weken op de verhouding tus schen regeering en parlement. Dnitechland. De Pruisische minister van financiën heeft in de begrootingscommissie van de Kamer en ook in Let heerenhuis verklaard, dat het noodig zal zijn het percentage van de inkom stenbelasting aanzienlijk te verhoogen. De tegenwoordige inkomsten zullen met voldoen de zijn om de nieuwe uitgaven dekken die gevorderd worden door de wet, waarbij de onderhoudsplicht van de scholen opnieuw ge regeld is, on door do traktement sverhoogin - gen van de ambtenaren, on do ijzers en "ijken. Vcor het regentschap -n het hertogdom Brunswijk is, volgens een bericht van den Lokalanzeiger, nu een titularis gevonden. De vertrouwelijke onderhandelingen met hertog Johan Albrecht van Mecklenburg Schwerin hebben tot eene bevredigende uit komst geleid, zoodat men in wel ingelichte Brunswijksche kringen zijne verkiezing als verzekerd beschouwt. Frankrijk, Ter eere van de Japanse he militaire mis sie, die het kamp van Chalons sur Marue in oogenschouw nam, werd eergisteren een feestmaal gegeven, waarbij generaal Nonan court in een dronk uiting gaf aan de be wondering van het Fransche leger voor de militair-wetenschappelijke bekwaamheid, de dapperheid en de offervaardigheid der Japanners in den Mand&joerijschen veld tocht. Generaay Nischi drukte er zijne vreugde over uit, dat hij de Fransche artil lerie, de sterkste der wereld, had kunnen bewonderen. Engeland. Londen, 6 Mei. Lord Newton stelde voor tct de tweede lezing over te gaan van zijn ontwerp betreffende de hervorming van het Hoogerhuis. Lord Cawdor stelde voor een commissie te benoemen om de verschillend© voorstellen, die ten doel hebben het Hoogerhuis als factor van de wetgevende macht anders samen te stellen, te onderzoeken. Dit voorstel staat gelijk met eon uitstel van do zaak voor om bepaalden tijd. Hij betoogde de noodzakelijk heid om voorzichtig te werk te gaan. Lord Crowe diende een amendement in, dat ten doel heeft uit te drukken, dat het- geen nut heeft hervormingsvoorstellen te be spreken, alvorens een doelmatig middel is aangegeven tot beslechting van geschillen tusschen de twee Huizen, .lij zeide, dat de vraag, waarin het land liet meeste belang stelt, niet is de hervorming van het Hoo gerhuis, maar die van de betrekkingen tus- schen het Jlooger- en het Lagerhuis. De commissie, door Lord Cawdor voorgesteld, zou niets aan de hand kunnen doen, wat een einde kon maken aan het overwegend par tijdige karakter van hc-L Huis of wat wijzi ging zou kunnen brengen in de voorstellen, die de regeernig zal d«.en omtrent de ver houding tusschen de twee Huizen. De voor stellen van de regeering zullen geen vijan- digen geest ademen tegenover het Hoogerhuis, maar het integendeel een ruim veld tot nut tigen arljeid open laten. Hij hoopte, dat het Ilecrenhuis nog jaren lang lui Huis der ge meenten zou bijstaan in het ontwerpen en tot rijpheid brengen van doel troffen de maatre gelen ten bate v:..i alle klaseen der bevolking. De schrijver van de schetsen in het parle ment. van de Daily News spreekt het bericht tegen, dat de maatregel, die de regeering zal voorstellen tegen het hoogerhuis, hierin zal bestaan, dat in geval van verschil van meening de beide huizen eene gecombineer de vergadering zullen houden om het ge schil uit den weg te ruimen. Dat zou hierop neerkomen, dat het overwicht bleef aan do zijd© van het hoogerhuis, want het zal niet dikwijls voorkomen, dat do liberale meer derheid in het lagerhuis groot genoeg is om de overwegende conservatieve meerderheid in het hoogerhuis te overstemmen. Londen, G Mei. In antwoord op eene vraag over de plannen der regeering in zake het. program van scheepbouw, met hetr oog op vorst Bülow's verklaring over liet ontwape- ningsvraagstuk, zeide de eerste minister Sir Henry Campbell Bannerman, dat de rogee- ring het gewicht van Bülow's verklaring er kent. Uit den toon der verklaring blijkt echter, dat de Duitsohe regeering, onder handhaving van haar eigen standpunt, tracht te vermijden andere mogendheden, die bij deze quaestie belang hebben, moeiel ijk heden of last. te veroorzaken. De regeer .g ziet ook in, dat elke vraag, die op de kosten der toe rustingen betrekking heeft, sjechts door ge meenschappelijk overleg kan worden Opgelost. Ce regeering is op het oogenblik niet in staat nadere verklaringen af te leggen om trent het program cn de daarmede gepaard gaande uitgaven. RusJaad. De voorzitter van de ijksdocma, de heer Golowin, heeft eene uitnoodiging ontvangen om het Paaschfeest aan het hof te Zarskojo Selo bij te wonen. Het bericht, dat tijdelijk door dc rogee- ring, bij gebreke van »'e doema, uitgevaar digde besluiten buiten werking zijn getre den, heeft, zooals nader wordt gemeld, slechts betrekking op zeven van die beslui ten. Daarentegen blijven 53 verder van kracht. Daaronder is o. a. het besluit, waar bij zware straffen worden bedreigd tegen de propaganda van revolutionair denkbeelden in leger en vloot. Japan en Rualand. Daar in de hoofdzaken overeenstemming verkregen is omtrent de tusschen Rusland en Japan op grond van art. 11 van het vre desverdrag van Portsmouth t> sluiten vis- scherijconventie. hebben in het ministerie van buitenland&che zaken te Peteraburg de Russische en de Japansche gevolmachtigden het preliminaire protokol onderteekend, dat de beide regeeringen verbindt tot ondertee- kening van de vissoherijconventie op grond van de overeengekomen beginselen terstond na de vaststelling van den definitieven tekst der verschillende artikelen Turkije. Uit Konstantinopel wordt bericht, dat de Port© nog de toestemming van de Vereenig- de Staten, Spanje, België, Nedeiland en Zweden zal vragen voor de erkenning van de Amerikaanscne scholen. Bij den Duit- schem rijksdag is een wetsontwerp inge diend tot bekrachtiging van de te dier zake gemaakte regeling. Een regeeringsbericht uit Saloniki meldt, dat in de vilajets Saloniki en Monastir de benden weer erg huis houden. Het. bericht van eene neder'aag der Turk- sche troepen in Lemen wordt bevestigd. Vol gens eene opgave, die de Turksche rogeering bekend heeft gemaakt, hebben de Turksche troepen een verlies van 700 man geleden in een gevecht, dat bij An loon plaats had. Marokko. Uit Tanger wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat in de stammen in den omtrok van Marakesch eene diep gaande gisting te be speuren is. De oorzaak daarvan is allereerst te zoeken in de bezetting van Oedjda, ver der in de uitdagende houding van sommige Europeanen en in do dwangmaatregelen, die wegens het vermoorden van Mauchamp ge nomen zijn. De toongevende stammen in de buurt van Marakesch, de Bahamna's, Sim- rans en Szgn's, willen niet, dat de gou verneur zal worden afgezet en naar Tanger zal gaan of dat de Fransche consul uit Mogador naar Marakesch <al komen om een onderzoek in te stellen j verlangen, dat de bij de vermoording van Mauchamp be trokken personen zullen worden vrijgelaten, omdat zij die lieden beschouwen als on schuldig en slechts voor zoenoffer bestemd, en voorts dat dc Frauschen Marakesch zul len verlaten. Deze eischen zijn in bondigen vorm in brieven aan den gouverneur en deu stadhouder gesteld. Britsch-Indië. Reuter s bureau bericht, dat de plaatse lijke bladen te Calcutta uitvoerige mededee lingen bevatten over ernstige onlusten in verschillen» plaatsen van Oost^Bengalen, in zonderheid in het Maimansdng-districtDie bladen achten den toestand bedenkelijk en zeggen, dat de gebeurtenissen het voorspel van ergere dingen kunnen zijn en aan het antagonisme tusschen Hindoes en mohamme danen zijn toe te schrijven. De eersten bewe ren, dat de laatsten hunne tempels ontwijd hebben „c mohammedanen zeggen, dat de door de Hindoes toegepaste boycot van Brit- scho goederen eene rijzing van de prijzen heeft veroorzaakt. ran C. N. en W. M. WILLIAM80N. Naar hel Amerihaanteh 58 DOOK Mkyrovw HEUVELINCK. Dien eigen namiddag deden tante Mary. I Jimmy en ik een mooie wandeling langs de z«ee. Wij gebruikten onze thee bij een uitstekenden banketbakker. Rimpel raeyer I ge heet en, en ©enige uren later ons diner in een juweeltje van een restaurant, uitge- Ixrowd in zee, liet restaurant de la Ré serve, ©enigszins gelijkend op dat van Mar seille. Waren ze er al in uw tijd, vadertje? Er zijn afscheidingen met lioogo opstaande kanten in het. water gemaakt, waarin kreeften en dergelijk gedierte zwemmen, zonder te beseffen wat hen boven 't hoofd hangt. Je kiest naar eigen begeerten de visch uit en binnen luttele minuten komt het arme ding, kort geledon nog zoo ge lukkig. op tafel, Lekker gekookt met saus die er bij behoort. Een treurige gedachte. Toch, het arme beestje krijgt oen eervolle begrafenis en kan niet verwachten dat hot ten eeuwigen dage zal leven. Ik liet Jim my voor mij kiezen, en terwijl hij en tante Mary de heerlijkheid van „langouste" be spraken genoot ik van het prachtige ge zicht. over de baai. U zult' zich vast dat. heerlijke schouwspel herinneren al do schitterende lichten van de stad en dwars over do zee het sombere, grauwe Esterel gebergte. Aan het diner polste ik tante Mary, met het oog op mijn verlangen om Italië te be zoeken het. speet me echter er op gezin speeld te hebben, want Jimmy ging dade lijk op het plan in, verzekerend, dat als wij tot het uitstapje mochten besluiten, hij ons gaarne op zijn Panhard zou verge- zelleme die ongetwijfeld te Nice al op hem stond te wachten. Tante Mary informeer de of er kans bestond Lord Lane te ont moeten, want zoo dikwijls had ze Jimmy over zijn vriend Montie hooren spreken, dat ze bepaald er naar verlangde kennis met liem te maken. Ze houdt van een „Lord arme tante Mary en haar gezicht werd ecniga duimen langer bij Jim my's mededeeling, dat Montie een zeer teruggetrokken mensch was, niet op zijn gemak met dames en zeer zeker bedacht zou zijn zich uit den weg te houden. Bij onze terugkomst in liet hotel, schrok ik vreeselijk. Dc brief aan den WelEdelen John was er niet meer! Ik hield me over tuigd dat het nu tct oen scheiden moest komen tusschen den „Spyker" cn mij, te.i- zij we zoover weg reisden dat. hij beter oeu andere auto kon huren dan de zijne achter volgen; buitendien, eenmaal verdwenen, zou hij ons niet weten te vinden. Dat was leelijk van me, is het niet? En slecht en listig? Ik zond Brown een boodschap, dat wij den volgenden morgen om negen uur zouden vertrekken, en verbeeld u zoo'n aardigheid nadat wij een poosje en route waren, vertelde ik hom wat er gebeurd was en toen bleek dat hij den brief had weg genomen om hem aan zijn meneer op te zenden Even vóór ons vertrek zei Jimmy een tele gram van Lord Lane te hebben ontvangen met bericht, dat zijn auto stond in de ga rage op de Boulevard Gambetta te Nice en na een prachtigen rit van Cannes, hiel den we daar stil, omdat Brown de ge'egen- heid kende en ze geschikt achtte er onzen „bpyker" te stallen. We zonden onze bagage per rijtuig naar het hotel en lunchten in een sierlijk restau rant: s middags zei Jimmy vroolijk: „Ik zal je vliegensvlug heen cn weer naar Monte rijden.' Ik begreep onmiddellijk zijn bedoe ling, maar tante Mary meende dat zijn eeuwigdurende Lord Lane op het tooneel zou verschijnen en was niet weinig teleur gesteld, dat hij maar over Monte Carlo sprakZijn Montie was ongesteld en ver plicht te bed te blijven, vertelde Jimmy, maar hij hoopte dat wij er niet over zouden spreken in tegenwoordigheid van Brown, want Lord Lane wenschte niet dat zijn vriend Jack Winston vernam, dat hij naar de Riviera was gekomen, zonder het hem te schrijven. Dus, na de luch stoven we weg van het stralende, blauw en wit en goud gebloemde Nice, 'angs den prachtigen zeekant, naar Monte Carlo. Maar u kent toch dien weg! Ik geloof niet dat er iets mooiers ter wereld kan bestaan. Eu wat is Monte Carlo zelf mooi, en toch schijnt me zijn schoonheid niet echt en gezond en natuurlijk, u wel He' lijkt op die prachtige vrouwen, die bij, avond schitteren als schoonheden van den oersten rang. doch hot. daglicht niet kunnen vedragen, umdat dit al te duidelijk doet zien hoe zij zich verven en blanketten. Als Monte Corlo door eene vrouw gepersoni fieerd moest worden, zou bet er zeker eene zijn van de scort, d e veel odeur gebruiken, doch maar zelden een bad nemen. Wij wandelden langs de winkels en za gen veel moois; hoe het kwam, weet ik niet. doch er was niets bij, dat ik „begeerde te bezitten zooals mijn kindermeid altijd zei. In plaats van cr over te denken of die fraaie hoeden, japonnen en juwoelen, voor de winkelramen uitgestald, mij goed zouden staan, moest ik ze telkens in verband br, u gen met de vrouwen, die tevergeefs getracht hadden haar roofvogeltype door poudre do riz in duivenonschuld te herscheppen en die wij telkens ;n de straten en in de tuinen var. het Casino ontmoetten. Jinimy kent „Monte" zeer goed en blufte wel wat op zij.n kennis. Eén ding moet ik echter toogoven hij kan uitstekend oen diner bestellen. Hij bracht ons in een restau rant, nam den oberkellner even ter zijde, sprak een paar minuten met hem, en on nicedeelend dat wij dinoeron konden zoodra wij wilden, leidde hij ons naar „de zalen". Ia had zooveel afbeo'dingen van het Casino gezien, dat het mij volstrekt niet vreemd voorkwam. Het eerst wat mij trof, was de benauwdheid die er heerschte; het leek wel of vele opvolgende geslachten van mcnschen cr al de zuurstof der lucht verbruikt, had den, en daarna de onheilspellende, drukken do stilte, alleen verbroken door het. geram mel der geldstukkon, wanneer do croupiers ze met hun harkjes naar zich toe haa'den Jimmy stond er op, een louis voor m:j op te zetten en >k een voor tante Mary, die verrukt was toon zij dertien louis won en zeker het diner er aan gegeven zou hebben om te kunnen doorspelen, als zij niet al spoedig haar geheelc winst en nog meer ver loren had. Toen wij in het restaurant aan tafel za ten, was zij eerst erg stil, maar alles was zoo sierlijk en opgewekt, dat zij spoedig weer opvroolijkte. Ons tafelkleed was be strooid met luzen en groote donket-paarse violen, en hot diner was ineer dan volmaakt. Onophoudelijk kwamen en gingen er op zichtig gekloedc dames cn luidruchtige hoe ren, een schouwspel dat ik wel amusant vond om eens te zien. maar waarvan ik toch gauw genoeg zou hebben .'t. Is mij on mogelijk ine voor te stellen, dat iemand rust of vrede kan vinden te Mont©-Carlo, zelfs in de tuinen. Een lang verblijf in die plaats zou even spoedig tegenstaan, als het. voortdurend ruiken van parfum of het eten van specerijen Het dinor was afgeloopen en Jimmv be- t aaide de rekening (onwillekeurig zag ik dat zij bizondcr groot was), toen het schuifelen van stoelen achter ons bewees dat een nieuw gezelschap was binnengekomen en een tafel achter de onze had ingenomen. Het was een luidruchtig, druk-pratend troepje aan de stemmen te hooren alleen heeren en een van die stemmen klonk bizondcr bekend, liet scheen dat do eigenaar er van een ver makelijke geschiedenis vertelde, waarin hij door het binnentreden van het restaurant cn het. plaats nemen was gestoord. „Wel, zij hapte gretig toe, zei de man, en ter wijl ik nog steeds zat te bedenken, waar ik die stem toch gehoord kon hebben, ging hij voort „Eigenlijk vond ik het wel wat erg, een Yankee-onschuld te bedriegen, maar in de befde en bij het automobiel-rij den is alles geoorloofd. Het rijtuig was het verfoeilijkste ding dat je ooit zaghet leek wel een ijzerwinkel op wielen. En het meisje was verduiveld aardig Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1