N°. 30§. Tweede JBlad. 5"® Jaargang, Zaterdag 11 Mei 1907. KOLONIËN. BINNENLAND. MHERSFOORTSCH ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.85. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers U.05. Dese Courant veraohijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Advertenti&n, mededeelingen en«., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKH OFF C». Uirechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERIEKTIEX Van 1—5 regels f «.75. - «.15. Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel on bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bil abonnement Eena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Rurgemeeeter en Wethouders van Amersfoort, brengen ter algemeene kennis, dat blijkens mededeeling van Heeren Curatoren der Rijks universiteit te Ufcrecht, met ingang van 1 Sep tember 1907 eene vicariebeurs van de St. Joris- kerk alhier beschikbaar komt. Zij, die daarvoor in aanmerking wenschen te komen, behooren een request {gericht aan don Minister van Binnenlandsche Zaken) in te zen den bij heeren Curatoren dér Rijks-univerèiteit j te Utrecht. Jongelieden, die hunne opleiding te Amers- I foort hebben genoten, worden uitgenoodigd zich tevens schriftelijk te wenden tot Burgemeester I en Wethouders van Amersfoort. Amersfoort., 8 Mei 1907. I Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTTERS. Uitvoer van Vee naar België. De Burgemeester van Amersfoort, Gelezen eene aanschrijving van den Oomrnis- I sari's der Koningin in deze provincie, d'.d. 1 Mei 1907, 4de afdeeling, no. 1916/1346 brengt ter algemeene kennis, dat van het Certificaat van oorsprong voor uitvoer van I rundvee naar Belgie, door den Minister van Waterstaat met ingang van 1 Mei 1907 een I gewijzigd model is vastgesteld, luidende Model-Uertificaat. De ondergeteekende 1) I geëxamineerd (gediplomeerd veearts te 2) de verklaart hierbij dat, 3) het f bestemd hetzij naar België hetzij naar Sas van Gent, Hulst, Vlake, Bergen I op Zoom, Rosendaal, Baarle-Nassau, Yalkens- waard, Bud el, Roermond, Maas bracht, Echt, Susteren, Sittard, Geleen. Beek Elsloo, Bunde, Maastricht, Gronsveld of Eijsden, door hem, op I verzoek van 4) te 2) I is onderzocht op 5) •oor I desmiddags te 6) ure, te na I 2) en bevonden niet te I zijn lijdende aan of door kenteekenen verdacht I van eenige besmettelijke ziekte in den zin der wet of wel te zijn aangetast door eene, daar- I mede in verschijnselen c-nige overeenkomst vertoonende, niet-besmettel:;ke ziekte. Tevens verklaart de ondergeteekendedat bovenbedoeld rund geene verschijnselen ver toont, welke het bestaan van clinische tuber culose waarschijnlijk maken. 1) Naam en voorletters van den veearts. 2) Naam van de gemeente. 3) Kleur, geslacht soort, bijzondere kentee kenen, enz. zoo mogelijk, ouderdom van het stuk rundvee. 4) Naam en voorletters vaa den verzoeker. 5) Datum van het onderzoek. 6) Uur van het onderzoek. 7) Handteekening van den veearts. N.B. Yoor elk te vervoeren stuk rundvee is eene afzonderlijke verklaring in duplo noodig. Het onderzoek is ten l«ste van den belang hebbende. De verklaring geldt slechts gedurende 12 uren na het tijdstip van het onderzoek en is ongeldig, wanneer daarin één of meer wijzi gingen of doorhalingen voorkomen, welke niet door den betrokken veearts zijn gewaarmerkt. Amersfoort, 8 Mei 1907. De Burgemeester van Amersfoort, WUTJTTERS. OOST-INDIË. VarmMstcring dar Ambisoatcllingan. De „Java-Bode" schrijft: Poeang Tikoe, die in dè eerste helft van Januari jl. oan nog niet, bekende reden, hei melijk de hem als woonplaats aangewezen kampong Tondong verlaten had, achtte zicli, zoo schrijft een correspondent van de „Nieu we Soerab. Crt." nadat zijn eenig kind door patrouilles opgelicht en te Rante Pao werd aangehouden en na den door den civiel en militair gezaghebber der Toradjalanden, ka pitein Michielsen, ter zijner opsporing krach tig onderhouden patrouillegang in Lado en Bitoeang, in die strekeu niet meer veilig en week daarop uit naar de in het landschap Lali gelegen Ambiso-stel 1 iugen Dteze rotsstellingen, gelegen ten Noord westen van Kalosai en bestaande uit eene westelijke en oostelijke groep rotstoppen, aan - de Zuidzijde door een hoogen rug verbanden, werden den 5 Februari van uit het bivak Pafcosaran uit noordwestelijke richting ver kend met 2 groepen infanterie. De eene groep, onder bevel van den onder luitenant Kuen, verkende den noord-weste lijken opgang tot de rotsklomp, welke over een pad t schen hoog© bergwanden voerde en ontving bij die verkenning vijandelijk geweervuur van de op de aan weerszijden van het p. gelegen versterkingen, waardoor de inlandsche fuselier Djas, alg. st. no. 61400, niet levensgevaarlijk gewond werd Te gelijker tijd verkende do andere groep, onder bt vel van den 2e-luit. Eugelbert van Bevervoorde den zuidwestelijken hoek der rotsstellingen, waarbij gestuit, werd op eene aan den bergvoet- gelegen versterking, waaruit de vijand eenige schoten loste en een regen van steenen op de militairen deed neerdalen, waardoor verscheidene soldaten min of meer lichte verwondingen bekwamen. In vereeni- ging met de te hulp gezonden "brigade maré chaussee werd deze verterking genomen. Na dat het kapitein Miöhiel9en zoowel uit het bericht van luitenant r,ngel bert van Bever voorde, alsook uit eigen waarneming geble ken was, dat de stellingen van uit dat punt met al te veel bezwaren waren aan te tas ten, werd besloten hiertoe den volgenden dag over te gaai. en ontving de afdeeling Kuen den last de verkenning te staken en zich weer bij do in de reserve gebleven groep aan te sluiten, terwijl de andere groep on de brigade maréchaussee in de vermeesterde versterking bivakkeerden. Den 6en Februari werd om uur v.m. opgerukt. De brigade maréchaussee onder luitenant Engel bert van Bevervoorde vormde de voorhoede en bereikte om 10 uur v.m. door een uiterst moeilijk "begaanbaar rots- en bergterrein de westelijkste hoogste toppen, waarna een versterking stormenderhand werd vc .oeesterd. Van den vluchtenden vijand werden eeni- gen neergelegd, doch het gevaarlijk terrein stond slechts een onmiddellijke vervolging door geweervuur toe. Doormarcheerende, stootte de voorhoede om pl. m. 12 uur 's middags op twee meer oostelijk en hooger gelegen versterkingen, waaruit geschoten en met tall002» steenen geworpen werd. Zich dekkend achter den pl. ni. 40 M. hoogen steil en rotswand, werd nader verkend en bemerkte men dat een rotsrug ten noorden der versterkingen onbe zet was en gelegenheid tot. den aanval daar op aanbood. Onder-luitenant Kuen sloop hierop met een groep der hoofdwacht door het dicht' be groeide terrein langs den voet der verster kingen naar dien noordelijken rotsrug eu beklom dien. Dit bemerkende, gaf de vijand! zijn tegenstand op en vielen de versterkin gen on® in handen. Twee dooden werden in die versterkingen aangetroffen. De westelijke groep der Ambisostelungen was hiermede vermeesterd, doch tevens bleek dat de ooe- telijke groep nog hooger toppen heeft, welke eveneens .met versterkingen bekroond zijn. Bij eene vervolging van den vijand, die in het. dicht begroeide ravijn tusschen de wes telijke en oostelijke groep was afgedaald, werden nog eenige vijanden gedood, onder wie, zooals later bleek. Ambo Pare, hoofd van het vijandelijke gebied Paboearan. On zerzijds werd bij vervolging niet leven sge- vaarlijik gewond de amb maréchaussee Su nt a al, alg. st. no. 69684. Daar de cclonne-coinmandant bemerkte dat do oostelijke groep der A m bisostel 1 in gen het beste uit noordelijke richting was aan te val len, werd langs het den 5eu Februari door de groep Kuen verkende padi naar het bivak teruggekeerd, terwijl <ie genomen stelling door i groep bezet bleef. Bij den terugtocht werden vele versterkte schuilplaatsen en groote padievoorraden van den vijand opgeruimd. De volgende dagen werden die stellingen van uit noordelijke richting verkend, waarbij op den 8©n Februari m het ravijn, dat van uit het noorden een diepe insnijding tus schen de westelijke en oostelijke rotkgroep vormt, een drietal door den vijand bezette versterkingen op een ongeveer 60 M. hoogen en steilen bergrand ontdekt. De be zetting begroette de verkennende afdeeling met geweervuur en een regen van steenen. Aan die afdeeling gelukte het nog van een in het dicht begroeid terrein plotseling te voorschijn tredende bende eenige vijanden te dooden. Den 9en Februari werd bij de verkenning de Europeesche fuselier Herbig, alg. st. no. 48694, niet. levensgevaarlijk gewond. Dte vijand wachtte den on middel ijken aan val op zijn versterkingen niet af, doch trok zich terug in het minder uitgebreide doch van nature veel sterkere Allaihberg-complex Den lOen Februari werden do oostelijke Ambiso-stellingen van uit oostelijke richting zonder verderen tegenstand bezet. In het geheel liet. de vijand 30 dooden, eenige vuurwapens en veel blanke wapens >n o>nze handen. -Naar aanleiding van het bekend wor den der namen van hen, die voor verrichte daden tijdens de jongste Celebes-cxpeditio een koninklijke onderscheiding verwierven, schrijft men het volgende aan de Nwe Soerab. Crnt: Het mag wel iets buitengewoons genoemd worden, dat ditmaal niet minder dan drie onderofficieren, n.l de sergeanten van Be vervoorde, do Ridder 011 Ponneh tot ridder der 3e klasse van de Militaire Willemsorde zijn benoemd, een onderscheiding, die in vroeger jaren bijna uitsluitend aan hoofd officieren toegekend werd. Gedurende een reeks van jaren was de sergeant der artil lerie G. I. ter Wood de eenige ridder 3e klasse dier orde en welverdiend was die on derscheiding, daar ter Wood met recht een dapper soldaat was en hij bij verschillende expedities zeven-en-twintig wonden bekwam. Bovengenoemde onderofficieren zullen dus ook wel in hooge mate hunne hooge decora tie verdiend hebben, aangezien militairen beneden den rang van officier, zooals bo kend, toch al niet gemakkelijk het ridder kruis 4e klasso van meergenoemde orde er langen. Het verdient zeker toejuiching, dat men thans afgeweken is van de oudo traditie en hij, onverschillig officier of soldaat, die de Militair© Willemsorde 3e klasse verdiend heeft, haar ook krijgt, hetgeen zeker ee-i aanmoediging te meer zal zijn om te velde zijn plicht en meer dan dat te doen". Kameroverzicht Eerste Kamer. Vergadering van Vrijdag 10 Med. Geopend 2 ure. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid voor Noord-Holland, den heer Staal, welke gesteld worden in handen eener commissie, bestaande uit de heeren Pcholten, Van Larasweerde en Waller, die zich onmidde'lijk met het onderzoek bezig houden. De heer S c h o 11 e n brengt namens de commissie verslag uit en adviseert tot toe lating na aflegging der bij de wet gevorder de eeden of beloften en verklaringen. De heer Staal legt in handen des voor zitters de gevorderde eeden af en neemt zit ting, na door den Voorzitter te zijn geluk- gewenscht met zijne benoeming. Mededeeling wordt gedaan van een aan tal bescheiden en adressen, waaronder een van den Haagsehen gemeenteraad, om de vergaderzaal der Eerste Kamer tijdelijk gedurende de verbouwing van het raad huis beschikbaar te stellen voor het hou den der gemeenteraadsvergaderingen. D.adres wordt gesteld in handen der Huishoudelijke Commissie. Mededeenng wordt gedaan van de laatste lijk door de Tweedo Kamer aangenomen wetsontwerpen, welke naar do afdeelingen worden verzonden. Interpellatie. De heer Van Houten vraagt verlof om den tijdelijken voorzitter van den mi nisterraad oen vraag te mogen doem over den loop der crisis. Hij geeft in zeer alge meene strekking liet onderwerp aan waartoe de vraag betrekking heeft, ten einde bet de bat niet te beperken Spr. wenscht er bij te voegen, dat do vraag betrekking hoeft op de beteeken is, wel'ke de Regeering heeft ge hecht aan het votum dezer Kamer over do oorlogSbegrooting in de maand Fabruari jl. De Voorzitter stelt voor den heer Van Houten gelegenheid te geven tot het stellen zijner vraag op nader te bepalen dag gedurende de eerstvolgende bijeenkomst. Dienovereenkomstig wordt besloten. Do Kamer gaat daarna over tot bet op nieuw samenstellen der sectiën en tot het kiezen van voorzitten en ondeT-voorzitters. De Voorzitter deelt mede, dat het zijn voornemen is de Kaïmer weder bijeen té roepen Dinsdag 21 Mei, 's avonds half negen De vergadering wordt daarna gesloten. Berichten. De Koninklijke» Vereeniging van ge pensioneerde officieren van het Nederland- sche leger hield Dinsdagmiddag te 's Gra ven ha ge in het gebouw Diligentia haar jaar- lijksche algemeene vergadering. Het. algemeen verslag werd goedgekeurd, daarin zullen voortaan, naar den wensch der vergadering, de namen van alle gepen sioneerde officieren worden opgenomen. Op voorstel van den rapporteur, der fi- nancieele oommissie, den gepens. kolonel A. P. Kleroq werd, onder dankbetuiging aan den secieta ris-peniiingmeester, den heer R H. Driessen, de rekening over 19051906 vastgesteld. Met algemeene stemmen word besloten overeenkomstig de betreffende bestuursvoor stellen, de uitkeering van den bijslag ook dit jaar weder te doen plaats hebben en om een onbepaald krediet te verleenen, opdat door het bestuur hulp en ondersteuning kunne worde geboden daar waar zulks noo dig is, en dit in verband met de belangen der vereen iging ook raadzaam mobht blijken. Een vooi-stel van den gep. kapitein A. F. Meijer, te Meppol, oan 111 de statuiten een wijziging aau te brengenwaardoor het mo gelijk zal worden, dat ook gep subalterne officieren zitting nomen in het bestuur, werd op verzoek van den voorsteller, bij diens verhindering ter vergadering tegenwoordig te zijn, aangehouden tot de volgende alge meene vergadering. De aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden, gen-in aj. P. A. Schelt us (voor zitter) en kolonel J. C. Wilbrenninck (com missaris) werden bij acclamatie herkozen. Dezer dagen had in oen dor bovenzalen van lie* café-restaurant ,,In den Vergulden Turk", te Leiden de gewon© algemeene ver- gadori'-ï van de Verecnigiiig „Nederlandsch Zeewcoen" plaats, onder presidium van den hoer D F. Scheurleer. Na lezing der notulen bracht de secretaris verslag uit van do over het jaar 1906, door de veroeniging verrichte werkzaamheden, waarin o.m. wordt medegedeeld dat aan den Prins der Nederlanden een waardeerend schrijven is gericlut voor het manmoedig op treden bij de ramp van do „Berlin" en waarvoo.- een dankbetuiging werd ontvan gen. Het verslag wordt daarop vastgesteld met dankbetuiging aan den secretaris. Vervolgens wordt liet rapport der finan- cioelo commissie voorgelezen, goedgekeurd en de |)©nningine©6t©r gedechargeerd. Tot bestuursledon ter vervulling van va catures, ontstaan wegens periodieke aftre ding er. vertrek naar elders worden gekozen de heeren J. J. de Bruin, E Dirkzwager Mz (aftredende leden), en de heeren J P. van Hecken Colenbrander en J. J. van der Slooteu. Als plaats voor de volgende gewone alge meen© vergadering werd aangewezen 's Gra ven hage. Nog deelde de voorzitter mede dat de plak- ketten, uitgeloofd voor de Koninklijke Ma rino Zeiiclub, zijn vervaardigd naar het mo del van don beker, die aan den admiraal De Ruyter ten geschenke werd gegeven bij gelegenheid van diens roemrijken tocht naar Cliattain, en waarop het borstbeeld van den zeeheld met. het insigne dor vereeniging prijk, Uit het verslag van den penningmeester, over het jaar 1906 bleek dat de rekening be draagt in ontvang f 7994.91A en in uitgaaf f 7586 90}, sluitende met een batig saldo van f 408.01. Nadat door den voorzitter dank was gebracht aan den penningmeester voor het gehouden beheer met verzoek 0111 dien dank ook te willen overbrengen aan den vo- rigen penningmeester en op voorstel van een der leden besloten was 0111 liet jaarverslag in het tijdschrift der Vereeniging te doen druk ken, sloot do voorzitter de vergadering. S.D.A.P Blijkens hert. „Vodk" hoeft het referendium 'ter verkiezing van loden van liet hoofdbestuur der S. D. A. P. het volgende resultaat gehad: ingekomen 4120 stembrieven. Gekozen de afuedendenJ. G. vi,:. Kuijkhof, J W. Sleef, W. H. Vlie gen, W. P. G. Ilelsdingen, J. H. Schaper, H: Spiekman en P. J. Troelstra. Aan de stemming voor het aanwijzen van den voorzitter hebben deelgenomen 3732 le de u uitgebracht worden op W. H. Vliegen 2887 stemmen, J. G. van Kuijkhof 304, Jo®. Loofpuit 236, Oudegeest 216 en J. W. SJeef 89 stemmenzoodat als voorn tier W. H. Vliegen gekozen is. Over de oongresvoorstellen zijn ingeko men 4060 stembrieven. Voorstel A (Verkie zing Provinciale Staten) vóór 3596, tegen 120, blanco 282 stommen. Voorstel B. (Mo^ tie van vertrouwen) vóór 3367, tegen 246, blanco 361 stemmen. Voorstel C. Program- Commissie) vóór 3431, tegen 211, blanco 336 stemmen. Voorstel D. (Buitenlandsohe af deelingen) vóór 3137, tegpn 254, blanco 544 stemmen. De vier voorstellen zijn dus aan genomen. Roodo Krui', Onder voorzitting van dr. W. P. Ruysch vergaderde dezer dagen het Mannenoomité van Het Roode Kruis in zijn gebouw te 's Gravenhage, om een beslissing over te nerueii over een be stuursvoorstel tot verkoop van dat -gebouw- tegen den prijs van f 14 000, tot welk be drag thans een bod is gedaan. Do vergadering besloot het bestuur te machtigen, behoudens de overwinning van bezwaren van juridischen aard, tot den voor- gestelden verkoop over t.o gaan. Mede werd het bestuur gemachtigd tot den aankoop van een niouw perceel, waar voor een bedrag zal kunnen worden besteed van f 12000, terwijl do f 2000 die overblij ven, nadat van die opbrengst van het te verkoopen jieroeel het. bedrag voor den aankoop van het nieuwe zal zijn betaald, als volgt zullen worden besteedf 1000 ter be strijding van een het volgend jaar vanwege het Comité te houden tentoonstelling, f 500 voor de Haagsche Vereeniging ter best rij ding van de tuberculose en f 500 voor on kosten, te maken bij inrichting van het nieuwe pebouw enz. Van de aanstaande algemeene verga dering van het Nederlandscho Onderwijzers genootschap, welke dit jaar 1. 2 en 3 Angus tus a.s. te Apeldoorn gehouden wordt, is de beschrijvingsbrief verschenen. Hij bevat' niet minder dan 34 punten, waarvan punt 11 een voorstel is van liet hoofdbestuur tot wijzi ging van 47 artikelen der. Wet van het N. O G. Als vergaderplaats voor de algemeen© vergadering van 1908 worden Haarlem en Delft voorgesteld. De voorstellen van de afd. Geldermalsen betreffende het Ondersteuningsfonds, zijn reeds vroeger door ons vermeldde hoofd commissie van het O. F. ontraadt ten zeerste de aanneming ervan, terwijl het hoofdbe stuur vau het N. O. G. zich er slechte ge deeltelijk 1110e kan vereenigen. De afd. Amsterdam ;telt voor: 1. do al gemeene vergadering drage aan het hoofd bestuur op een commissie te vormen, dio zich belast, met het verzamelen en verwer ken van statistische gegevens, die voor den onderwijzersstand van belane zijn en 2. de algemeene vergadering drag© aan het hoofd bestuur op, gegevens te doen verzamelen, betreffende de beoefening van open-lucht- spel aan scholen, zoowel in binnen- en bui tenland en een rapport te doen samenstel len, waarin wordt uiteengezet, of on in hoe verre invoering van open-lucht-spel aan onze scholen waarde heeft voor do school- opvoeding. Beide opdrachten wil het H.B. gaarne aanvaarden Verschillende afdeelingen doen voorstellen betreffende: 1. 0011 krachtig© actie voor betere salarieering, 2. de vergoeding door de gemeenten van de minimum-salarissen der tijdelijke onderwijzers. 3. do algemeene kosteloosheid van het onderwijs, 4, het iu overeenstemming brengen van de opleiding tot onderwijzer met de behoefte aan onder wijzend personeel5 den invloed der ver moedelijke betrekking der leerlingen op hot gewoon lager onderwijs, 6. de mogelijke ver eenvoudiging in de eischen voor de acte iu de nuttige vrouwelijke handwerken, 7. het recht van beroep van een onderwijzer, bij ongevraagd ontsLagop een scheidsgerecht. Do afd Raalte wenscht, dat liet. N. O. G in vereeniging met de andqre onderwijzers- vereenigingen in ons land. bij de regeering zal aandringen op wijziging der leerplicht wet, in dien zin, dat alleen do ongeoor loofde verzuimen behoeven cpgeteekend te worden en dat het N. O. G. levens de noo dig© stappen zal doen. om tc komen tot af schaffing van de leerplicht-lijst, model C, en haar vervanging door een officieelc absen tielijst. Betreffende de vereenvoudigde spel li »g- Kollewijn stelt een afdeeling voor het Schoolblad, liet orgaan van het N. O. G., voortaan in die spelling te doen verschijnen, terwijl een andere afdeeling wenscht. dat het officieel© gedeelte van het blad in ver eenvoudigde spelling zal geschreven worden benevens alle adressen, uitgaande van hot H.B. van liet. N. O. G. Het. H.B. verklaart zich tegen beido voorstellen. Met liet oog op een betere regeling van het bewaarschoolonderwijs in ons land, stelt het H.B. voor een onderzoek doen instellen naar do regeling van dat onderwijs in het buitenland en naar de mogelijke gemeente lijke organisaties er van in ons land. Het laatste voorstel van den beschrijvings brief betreft de uitkeering van het salaris aan de ouderwijzers bij ziekte. Op de Weesinrichting te Neerboscli werd op Hemelvaartsdag in de „Koninginne- zaal" de 12© jaarli ksche Bondsvergadering gehouden, welke, behalve door het eere-lkt ds. Schrijver (directeur), door tal van oud- weezen uit on--, land, afgevaardigden der verschillende afdeelingen en liet- geheelo hoofdbestuur ^ert. bijgewoond. Na Psalmgezang en gebod van den oud voorzitter-oprichter, den heer J. H. Israël, uit Amsterdam, werd een hartelijk wel komstwoord gesproker door den len voor zitter, den heer Lievogoed uit Utrecht, die er op wee® dat blijkbaar niet meet do oude stuwkracht van het 10e en 11e jaar aanwe zig is. Hij hoopte echter op do algemeene deelname in het vereen igingsleven en actie in den Bond Het jaarverslag van den len secretaris, den heer G. Sc hagen uit Utrecht, was min der pessimistisch als de rede van den voor zitter en vermeldde dat het ledental gaande weg stijgende is ,dat ook het getal donateurs en begunstigers geen reden tot klagen geeft en dat geen verlies door den dood was te betreuren geweest. Een terugblik werd in dit uitgebreid vei slag geworpen op den heuge- 1 ij ken 4 Septemberdag van hel vorige jaar, toen honderden oud-weeaen van Neerbosch den grijzen stichter Joh. van 't Linden hout. te Nijmegen (thans als beschermheer ver hinderd aanwezig to zijn) op diens 70en jaar dag een grootsche huldo brachten. Luid ap plaus mocht dit verslag verwerven Het jaarverslag van den penningmeester, den heer C. Tierastra, uit Utrecht, ver melde aan het slot een saldo van f 54.50. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de '1 redend© heeren Lievogoed, Tiem- stra, C. v. Tilburg en A. Valk, resp. Ie voorzitter, le penningmeester. 2e secretaris en le commissaris, .orden herkozen en de benoeming aannamen. Een belangrijke rede werd door ds. Schrij ver gehouden 111 verband met de uitgebrachte verslagen Door den heer Valk, uit Weesn, werd vervolgens rekening en verantwoording go- daan van het Bijdrage-fonds, waaruit do kosten worden bestreden van de verpleging van een weesjongetje uit Borne. Dit fonds is belangrijk geslonken en zullen maatrege len moeten worden genomen tot versterking om aan de verplichting jegens de weeeinrich ting te kunnen voldoen. Do vergadering werd met dankzegging door ds. Schrijver gesloten. Aan den maaltijd te 5 uur werden harte lijk© woorden gesproken door ds. Schrijver, de heeren Lievegoed en v. Ovorhagen, uit Utrecht, 011 cone belangrijk© som gelds aan de weeeinrichting geschonken en do op brengst van eene tafelcollecte als bijdrage eener nieuwe badkamer, waaraan groote be hoefte bestaat Een allergezelligst karakter droeg deze maaltijd, getuigend van do liefde r»vor en weer jegens opvoeders en oud-verjikegdon der stichting Neerbosch.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1