BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraa d AMERSFOORT. BIJ HET VAN Openbare vergadering van den raad der gemeente Amersfoort, op Dinsdag 30 April 1907. te half 2 ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr., J. W. A. Barchman Wuytiers. Teger woordig de heeren wethouders E. L. Vuser en M. L. Celosse. de hoeren J. C. Rolandrs Hagedoornif. R. N. Oosterveen, J. W. Jorissen. mr. P. J. F. van Voorst Vader. A. A. Hamers, A. M. Tromp van Holst D. Gerritsen. H. "NV. van Esveld. C. J. D. van Eek. A. H van Kalken. X. Veis Heyn, C J. Plomp. S. J. van 'Duinen en de secretaris mr. J. G. Stenfert Kroeee. Afwezig de heeren C. Th. van Beek en mr. J. Heyligers. Do Voorzitter stelt voor de notulen van de vorige vergadering goed te 'keuren De heer J orissen. Mijnheer de Voor zitter, ik heb een bezwaar tegen de notulen. Toon het adres tot verbetering van den La- geweg in bdhamdeling was, heb ik gewaagd, of die weg eigendom van de gemeente was. Daarop is door u geantwoord, dat u dit niet zekei wist, maar dat in ieder geval de weg door de gemeente onderhouden wordt. Nu staat er in het verslag, dat iik toen gezegd zou hebben-. .,Da-n is 'het goed Dtat kan ik niet gezegd hebben, wamt ik vind' juist, dat als de gemeente een weg onderhoudt, die niet 'haar eigendom lis, daarmede een antecedent ontstaat, waarmee ik het niet eens ben De Voorzitter. Ik moet opmerken, dat dit voorkomt in hét verslag, niet in de notulen ■De heer Jorissen. Ik dacht, dat dit betrekkelijk hetzelfde was. Tegen dte notu len heb ik geen bezwaar. Maar dan wil ik deze opmerking maken over het verslag. De Voorzitter. Daartoe zal u straks de gelegenheid gegeven worden. Dv not ulen worden goedgekeurd Ingekomen zijn de volgende stukken a. Besluit van de Gedeputeerde Stateu van Utrecht, vau 9 April 1907. 3de afdee- ling, no. 1287/882, houdende goedkeuring van twee raadsbesluiten van 3 April. nos. 97 tot het doen van betalingen uit liet fonds voor onvoorziene uitgavendienst 1906. Voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 16 April 1907, 3de af dee ling, no. 1297/954, houdende, goedkeuring van het raadsbesluit van 3 April ji., no. 102. strekkende tot omderhandsche verhui- ring 'an terreinen voor de a.s. kermis. Alsvoreu o. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 16 April 1907, 3e afdee- ling nu. 1355/952, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 3 April 1907, uo 99, tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1906. (buitengewone subsidie Industrie- en Huishoudschool). Alsvoren. d. Een schrijven van B. en W., d.d. 29 April 1907, afdeéling I no. 716, houdende inzending van het gemeenteverslag over 1906. Is ter perse. Zal gedrukt rondge zonden worden. e. Feu schrijven van B. en W., d.d. 15 April 1907, affleeling I, no. 598, houdende toezending van het proces-verbaal van kas opname op 15 April 1907. Ter secretarie ter inzage vaan de Leden. f. Een sohrijiven van IB. en W. van. 12 April 1907, af deeling I, no. 594, -lioudlende iulichtingen betreffende de Hooger© Bur gerschool, gevraagd in de vergadering van 3 April De Voorzitter. Alle stukken hebben ter visie gelegen en de leden hebben daarvan kennis kunnen nemen. B. en W. zouden er ïntuBfcoben prijs op stellen, dat door den raad een zelfstandig onderzoek werd inge steld omtrent de wcaisdhel ijkheid van de ten opzichte der Hoogere Burgerschool te nemen maatregelen. Wordt- z. h. o. conform besloten, waarna de Voorzitter tot leden van de commissie benoemt de heeren GerritsenPlomp, van Esvelc.. Veis Heyn en Heyligers. g. Verslag van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Amersfoort over 1906. Z.i! .gedrukt worden, en gevoegd bij. het gemeenteverslag. li Verslag over 1906,, rekening en ver antwoording over 1906 en begroot in g voor 1907 van ..het Giroeaie Kruis. Ter secre tarie ter inzage van die leden. i. Verslag over 1906 vam de Vereeniging Air.ersfoortsche Industrie- en Huishoud school Alsvoreu. j Var de Veroeniging ..Handel en Nij verheid een schrijven, houdende nadere toelichting van haar adres betreffend© het marktwezen. Te behandelen bij het vroe gere aores. k. Een adres van J. Lasonder en anderen, koopheden en landbouwers, verzoekende de varVer.smairkt niet. te verplaatsenAls voreu 1 Een adres van A. Stödker e. a., hou dende intrekking van hun vorig, adires ter zake vacn verbetering van het marktwezen ein met verzoek de markt niet van den Hof te doen verdwijnen. ALsvoren .m-. Een a dhaesie-betuiging van de Ver eeniging tot bevordering der pluimveehou der ij en tamme konijnenteelt in Nederland onaerafdeelïng Amersfoort aan het adres van Handel en Nijverheid, tot verbe t-enig vatn 'het marktwezen. Albvoren. n Een adres van de firma Hilversumsche Ijzergieterij en machinefabriek Einsink en Co.daarbij de aandacht vestigende op hare firma. om bij eventueele uitvoering der plannen, daarvoor in. aanmerking te ko men. Voor kennisgeving. o. Een verzoek van de onderwijzeres C. Westenberg (meisjesschool) haar met ingang van 15 Augustus eervol ontslag, te willen verleenen. In handen van B en W. om advies. p. Een adres van het bestuur van het Middengewest van het Nederlandsch Gym- nast'ekverbond, -houdende verzoek eene sub sidie te willen toekennen voor de in -1907 alhier te houden openbare gymnastiek - uitvoering. In handen van B. en W. om advies q. Een adres van de regelïngscommisBio van liet groot internationaal kegelconcours, te ihouden te Amersfoort, met verzoek een prijs-medaiüe voor den wedstrijd beschik baar te willen stellen. In -handen van B. er. W. om advies. r. Een reclame van L. G. Höbing tegen zijn aanslag wegens vergunningsrechtIn handen van B. en W. om advies. s. Een schrijven van- den directeur dei1 Hoogere (Burgerschoolhoudende verzoek alsnog in den meest ruimen zin keunisi te willen nemen van alle stukken enz., een zelfstandig cmderzoek te willen instellen en maatregelen te nemdni, opdat 'het dien direc- teu mogelijk gemaakt word© zijne betrek king te blijven bekleeden op eene wijze, zooals de belangen van de school zulks vor deren. In handen van de straks benoemd- de -raadscommissie. Aar. de orde is: 1 Rapport van B. en W. betreffende het voortbestaan der Amersfoort-schq tram en rapport van de commissie uit den gemeen teraad te dezer zake. De commissie is eenstemmig van oordeel, dat zoowel overname en exploitatie van het tegenwoordig bedrijf door de gemeente als do exploitatie van een vervoermiddel door middel va-n -mechanische kracht van gemeen teweg j ontraden moet wordenZij kan - zich te a ion opzichte geheel vereenigen met het- rapport van B. en W. Ten aanzien der ex ploitatie door de tegenwoordige maatschap pij met subsidie van de gemeente, vindt de meerderheid der commissie, evenals B. eu W., geen vrijheid te adviseeren, een subsi die van f 2oOÖ per jaar toe te staan tot dekking van het- tekort op d'e exploitatie De Voorzatter. Ik stel voor de be handeling van deze zaak aan te houden, in afwachting van den uitslag der pogingen der commissie, die is samengesteld om te tl achten alsnog het voortbestaan van de trari te verzekeren. Wordt z. h. o. conform besloten. 2 Benoeming van eene onderwijzeres aan de school 2e soort in de Hellestraat. Dvoordracht luidt- mej. J. A. Poort man te Amersfoort, mej. A C. Bongers te Eemnes en mej. R. Simons te Amersfoort. De Voorzitter verzoekt de heeren Celosse en var. 'Esveld1 als stemopnemere te fungee- ren Beroemd wordt mej. Poortman met 14 stemmen. Op mej. Simons was één stem uit gebracht. 3. Voorstel van B. en W. tot toekenning van eene gratificatie aan den onderwijzer C. A Heumks. Voorgesteld wordt de heer Heunks eene gratificatie van f 187.71 te verloe-nen voor de waarneming der functie van hoofd der school gedurende de vacature van 1 Novem ber 1906 tot 9 April 1907. Wordt z. h o. oonfotnm besloten. 4. Mededeel ing van B. eu W. betreffende den aanvang van den raetselcursus aan de am bachtssohool De cursus is op 1 April niet geopend, op grond van het geringe getal leerlingen, die zich voor deelneming hebban aangemeld Voorgesteld wordt 'het bestuulr te machtigen bij ruimere aanmelding op een -later tijdstip van dit jaar tot de opening over te gaan Wordt z. -h. o. conform beslaten. 5. Voorstel van B. en W. tot vei'longing van het verlof, verleend aan de onderwij zeres A. M. D. Boerwinkel tot 1 Juni 1907 me' behoud van jaarwedde. Wordt z. h. o. conform besloten. 6 Rapport van B en W. betreffende een. adres van- A. van der Pol, houdende verzoek tot teruggave van door ihem gestorte gelden. Van den adressant en van de coöperatieve bouwvereeniging Eigen Haard zijn terrei nen overgenomen, bestemd voor den aanleg van eene straat onder eenige voorwaarden. Een dier voorwaarden bestond in de storting van de geraamde kosten ivoor bestrating, rio- leering, gas- en waterleiding, waaraan door adressant is voldaan. Hij verzoekt teruggave van het 'bedrag, dat zal blijken, door hem te zijn betaald iboven de voor de uitvoering dezer werken door de gemeente werkelijk uit - gegeven som. B. en W. stellen voor afwij zend op het adres te ibesdhikken. De heer Plomp. Mijnheer 3e voorzitter, ik ben met B. en W. van oordeel, dat de ■raming van de kosten dezer werken, zooals zij is gemaakt overeenkomstig de verorde ning, ten gevolge heeft, dat het bedrag, dat 4

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 3