as». Maandag 27 Mei 1907. BUITENLAND. SS'.)*»™™ FEUILLETON. De Kranige Chauffeur. 5" Jfaar^ang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONIf Blf BNT8P£IJ£ Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per pest1.75. Afzonderlek© simmers0.05. Dece eonrant Torochjjnt BageUjhs, met litsonderiBg ran 2oa- en Feestdagon. Adrorteotttn, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nor '«morgens bij de Uitgevers in te senden. Uitgevers: VALKHOFF C*. UtrsobtsshMtraat t. Intaraomm. Telaphoonnsmmar 66. PRIJS DKR ADVEBTEHTIER Tui I-S regen BHke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. f 0.75. - 0.15. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adrerteeren in dit Blad olj abennoment. Eena cirenïaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouder» van Amersfoort herinneren alle ingezetenen aan het bepaalde hij artikel 39 der ..Verordening, houdende be palingen ter voorkoming van brand", luidende als volgt Het k verboden gasvlammen te doen branden zonder warm tekee rend bedeksel of glasomgeving, wanneer de vlam niet imin'stens 1.50 Meter van den zolder of van alle andere voor ontvlamming licht vatbare voorwerpen verwijderd is. Amersfoort, 25 Mei 1907. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUTJTIERS. Politiek Overzioht De verkiezingen voor den rijksraad in Oostenrijk. De uitkomst, die de verkiezingen voor i het eerste huis van afgevaardigden van den j Oostenrijkschen rijksraad, die plaats hebben i naar het algemeene en gelijke stemrecht hebben opgeleverd, is nog niet volledig te [overzien. Dat ligt aan de ingewikkelde j methode, waarnaar in het kroonland Galicië !dat 106 leden naar liet huis moet zenden, de afgevaardigden gekozen worden, waar door men daar nog slechts voor de helft den uitslag kent. Het zal eerst in het begin van Juni mogelijk zijn, den uitslag geheel te overzien. De laatste opgave, die in de Neue Freie Presse is opgenomen, loopt ech ter over 465 van de 516 te vervullen plaat sen voor negen tiendon is dus de uitslag bekend. Wij nemen deze opgave hier in haar geheel op; zij is interessant, omdat er uit blijkt hoe bont geschakeerd de samenstelling van het huis zal zijn. Duitsch vrijzinnigen Duitsche volkspartij Yrije Pangermanen Pangermanen Duitsche agrariërs Duitsche clericalen Christelijk socialen Duitsche 1 Czechische Poolsche Rnmeensche Italiaansche I Jong-Czechen Oud-Czechen Czechische vrijzinnigen Czechische agrariërs Czechisch-katholieke agrariërs Zelfstandige Czechische agrariërs Czechische clericalen Czechisch-nationale socialisten Zelfstandige Czechen conservatieven Poolsche 1 democraten volksspartij Italianen Kroaten Serven Ruthenen Rum en en Zionisten Zelfstandige socialisten Partij loozen Te zamen 465 Wanneer al die groepen en groepjes ieder hun eigen weg gingen, dan zou in het nieuwe huis een toestand van hopelooze verwarring te verwachten zijn. Er zal intusscken na tuurlijk naar gestreefd worden in hoofdzaak sociaal-democraten 19 28 12 5 17 29 67 49 23 6 1 5 20 6 2 30 3 l 12 9 1 15 15 12 14 5 18 11 2 13 4 1 3 7 gelijk gezinde elementen tot samenwerking te brengen. In vragen, die betrekking heb ben op den rassenstrijd, welke in Oostenrijk; zulk eene groote rol speelt, zullen de Duit sche leden hunne verschillen op politiek ge bied op zijde zetten. Zij zijn te zamen 235 sterk en maken dus de minderheid uit ia het huis. Daaruit volgt iutusschen nog niet, dat zij aan de onderdrukking van de Slaven (Czechen, Polen, Slovenen) zullen zijn bloot gesteld, want tusschen de beide groote na tionale blocs" in staan de Italianen, en onder de Slaven zijn do Rutliene.i een ele ment, dat zelf te veel te lijden heeft gehad van de onderdrukking der Polen om onvoor waardelijk de hand te leenen tot het tiran- niseeren van de Duitsckers. Ook wanneer men de onderscheiding maakt tusschen clericalen en anti-clericalen, dan ziet men, dat de partijen vrijwel tegeu elkaar opwegen. Aan do clerical© zijde staat de groep der christelijk socialen met 67 leden, bij wie de 29 Duitsche clericalen zich aansluiten. En uit de andere groepen heb ben zij belangrijken steun te verwachten de Neue Freie Presso berekent het aantai stemmen, dat de clericalen zullen kunnen uitbrengen in bet nieuwe huis, op 156, waarbij dan nog zullen komen de geestver wanten uit Polen. Daartegenover staan aan de anti-clericale zijde de 84 socialisten en een groot aantal anderen uit verschillende groepenhun aantal wordt door de Neue Freie Presse opgegeven als 239, ouder bij voeging, dat dit overwicht van de anti- reactionaire partijen door de verkiezingen in Galicië wel niet versterkt, maar toch ook niet verminderd zal worden. Het blad vat zijn indruk aldus samen ,,De groote reactionaire meerderheid, die als vrucht van het algemeene stemrecht door de eenen gehoopt, door de anderen gevreesd werd, zal in het liuis van afgevaardigden niet te vinden zijn. Wel is waar zal nog minder eene vrijzinnige meerderheid kun nen worden gevormd uit de anti-clericab partijen, die evenzeer door nationale als door klasse-verschillen gescheiden worden. Veeleer is het zeer waarschijnlijk, dat in het parle ment van het a'gemeen stemrecht eene duurzame, door een de eensgezindheid be- vorderendeu politieken band bijeengehou den meerderheid evenmin aanwezig zal ziju als zij in het curiën-parlement aanwezig was. De regeering zal vermoedelijk zich tot taak moeten stellen, het evenwicht tusschen de parlementaire partijen te handhaven en zich daarvan te bedienen, om het parlement aan het werk te zetten en zich daaruit een steun te vormen. Dat zal niet onmogelijk zijn en wordt hierdoor vergemakkelijkt, dat de beide partijen, die het sterkst zijn ea tegelijk het scherpst tegenover elkaar staan, de uiterste reactionairen en de uiterste radi calen, de Christel ijk-socialen en de sociaal democraten, in aantal nagenoeg aan elkaar gelijk 'zijn en elkaar in evenwicht kunnen houden. Hoe de nationale vragen op deze evenwichtspolitiek zullen inwerken, is eene open vraag, die u't de uitkomsten van de verkiezingen niet is te beantwoorden. Ia ieder geval zullen de Duitsche vrijzinnige partijen, al zijn zij numeriek zwak, in staat zijn een niet te onderschatten invloed uit te oefenen, die, met beleid gebruikt, menig voordeel kan brengen aan bet Duitsche ele ment en aan de burgerlijke partijen". Dultschland. Staatssecretaris Darnburg hoeft, zooals reeds gemeld werd, besloten zijne reis naar Zuidwest-Afrika voorfoopig ofp te geven on dit jaar alleen naar Oost-Afrika te gaan. Over de redenen, die hem daartoe hebben bewogen, wordt bericht, dat de heer Dern- burg sedert hij zijn ambt aanvaardde, alle gouverneurs der verschillende koloniën per soonlijk heeft leeren kennen met uitzonde ring van den gouverneur van Oost-Afri'ka, baron van Re-chenberg. Hij koestert daarom den wensch, persoonlijk overleg met dozen te plegen. Daarbij komt, dat de voor Zuid west-Afrika noodig© aanleg van nieuwe spoorwegen verzekerd is, terwijl uitbreiding van dien spooiwogbouw niet op bet pro gramma staatdaarentegen is het noodig de spoorwegkwestie in Oost-Airika te bestudee- ren. Wanneer het bezoek aan Zuidwest- Afrika terstond moest volgen op de reis naar Oost-Afrika, dan moest het reisplan een rijtoer van 26 dagen omvatten. Na de inspanning van de laatste maanden, meent de neer Dernburg, dat zulk eene inspanning te zwaar voer hem zou zijn.. Daarom heeft hij het bezoek aan Zuidwest-Afrika tot het volgende jaar uitgesteld. Het Berl. Tagebl. bericht, dat de Ber- lijnsche politie in Berlijn en Gharlotteu- burg een aantal Russische studenten gevan gen genomen heeft. Donderdagochtend te negen uur werden de voorzitter van de Russische leesbdbddo- theelc in de ArtilleneStrasse, een student in de medicijnen en een ongehuwde studen te voor tandarts in hunne woningen ge arresteerd. Te half elf volgde de arrestatie van een ander Russisch student in de me dicijnen. Tusschen elf uur en half twee 's middags verschenen in de Russische leesbibliotheek een achttal politiebeambten, die een razzia hielden onder de daar aanwezige Russische studenten In het geheel werden tien personen in voorloopige hechtenis gesteld. Ook te Ckarlottenburg heeft de politieke politie eergisteren in de filialen der Russi sche bibliotheek en in de woningen der stu denten een groot aantal personen, in 'tge heel 35 vrouwelijke en mannelijke Russi sche student-en, in hechtenis genomen en naar de politiebureaus overgebracht. De meesten werden spoedig weer vrijgelaten. De reden van dat plotselinge optreden is, dat de politie meende een minder ge- wenschte verhouding tusschen een deel van de Russische studenten en de Berlijnsche anarchisten op het spoor te zijn. Te Ghar- kj.tenlburg vond zij bij' huiszoeking een groot aantal terroristische litteratuur. Berlijn, 25 Mei. Het door de Engelselio pers verspreide gerucht dat de Daiitscho overheid een Duitsch-Russisch complot te gen het leven van den Duitschen Keizer heeft ontdekt en dat de gisteren verrichte arrestaiiën van Russische anarchisten tot deze ontdekking zijn terug te brengen, mist eiken grond. Het. daarop gobasseerde be richt e&ner hier gevestigd plaatselijk corre spondentiebureau natuurlijk ook. Frankrijk. Parijs, 25 Mei. In den ministerraad deel de de minister van buitenlandsche zaken een i telegram uit Tokio mede, waaruit blijkt, dat de overeenstemming nu volkomen is tussoken Frankrijk en Japan over het ac- cooi .1, dat zij zullen sluiten. Verder werd dc mmisteraad ingelicht over de werkzaamhe den van de initetr-parlementaire commissie, die do onderwerpen, welke aan de Haagsche conferentie zullen worden onderworpen heeft bestudeerd. Om aan het dringend© verlangen van de hunnerzijds door hunne ongeduldige kiezers aangespoorde afgevaardigden gevolg te geven, heeft do minister van oorlog Ticquart "be sloten, do thans in 'liet aerde jaar dienende lichting 1903, welker diensttijd eei^ib in Oc tober om is, reeds den I7en Juli te ontslaan. Er is echter eene bijzondere wet. noodig om terugwerkende kracht te verleenen aan de wet op den tweejarigen diensttijdhet ont werp daarvan komt heden in de Kamer aan de orde. De datum van 17 Juli is gekozen, omdat men de sterkte van de troepen korp sen voor de parad-sê, die overal den 14eu Juli op het nationale feest gehouden worden, niet al te zeer wil verzwakkenDe nationalisten geven voor, dat zij ernstig verontrust zijn door den maatregel, omdat d'ie Frankrijk tot het najaar en nog langer, namelijk tot dat do recruten van de nieuwe lichting zijn geoefend, vrijwel ontwapend laat. De regee ring koestert echter in oen tusschentijd geen vrees voor internationale moeielijkheden. Parijs, 27 Mei. De radicaal-socialist Ran son is benoemd tot senator van het Seine- departomeut. Italië. De afgevaardigde Axlotta heeft bij de Kamer het rapport ingediend over de ma- rinebegreotinghij kondigt daarin aan, dat do ïegeenng voor het bouwen van vier pantserschepen uieuiwe credieten verlangt tot een bedrag van 200 millioen. Rusltfnd. De Petersburgsohe bladen bevatten eenige bijzonderheden over de omstandigheden, <Lie geleid hebben tot de ontdekking van de laatste samenzwering tegen den Czaar. Vol gens do Gazeta heeft een jong© soldaat in Zarskoje-Selo kort voor de wapenschouwing over de recruten aan zijn officier de mode- deeling gedaan, dat hem eene bom gegeven was met de instructie haar tijdens de wa penschouwing naar den Ozaar te weipen Het naar aanleiding daarvan ingestelde on derzoek leidde tot de ontdekking van het complot. De Nowoje Wremja deelt mede, dat vele terroristen als zomergasten in Zarskoje-Selo verblijf kozen, waarbij een er zelfs in slaagde in het paleis van den Czaar aangesteld te worden. Een uitvoerig bericht over de samenzwering kan met het oog op de instructie, die wordt gevoerd, nog niet bekend gemaakt worden. Op het adres van don rijksraad naar aan leiding der mededeebng van de regeering over dit complot heeft Keizer Nicolaas ge antwoord: „Ik dank den rijksraad van gan- scher harte voor de uitdrukking van zijne gevoelens. Ik ben overtuigd, dat hij mij een trouwe en vaste hulp zal zijin bij al wat is te verrichten. Wat mijn leven betreft, dat is mij niet kostbaar, wanneer slechts Rus land in roem, vrede ©h voorspoed leeft. II et Petersbu rgsohe tel egra af agentschap maakt talrijke berichten bekend over ploch- tige Todeums, die gehouden en telegrammen clie gezonden zijn om afschuw uit te druk ken over het complot en vreugde over zijne mislukking. Daarentegen blijven anderen skoptisuh gesitemd over het complot. De correspondent van de Vossisdhe Ztg. to Pe tersburg zegt, dat het niet veel zaaks is wat van de door de reactionairen versprei de geruchten over het complot tegen den Czaar is overgebleven na do mededeeling van Stolypin in de doema. Wat werd medege deeld over de arrestatiën in Februari en Maart, was lang bekend en dat daarbij een complot togen den Cfeaar zelf in 't spel ge weest is, is zeer twijfelachtig. Do landdag van Finland hoeft den advo caat Sinhufond, een vertegenwoordiger van de partij der Jong-Finnen, tot voorzitter gekozen. Tot ondervoorzitters werden geko zen de socialist, dr. Ursin en prof. baron Palmer, een lid van de partij der Oud- Finnen. Het bureau van den landdag bekrachtigde met. zijine hanclleekeining cono plechtige be lofte, dat de rechten vam den Keizer, den grootvorst, van Finland; en dio van het Fiu- scho volk zullen worden geëerbiedigd. Leinhere/, 25 Mei. In oen gevecht, dat bij de verkiezing te Horucko plaats had, werden de gendarmes met steonen geworpen. Zij maakten daarop van hunne geweien gebruik, met het gevolg, dat 4 boeren gedood en 9 gewond werden. Turkij*. De sultan koestert den wensch,. twee van zijne dochters in het huwelijk te doen tre den. Voorloopig echter ontbreekt het hem aan het voor het uitzet en de huwelijks gift noodig© geld. De onderhandelingen tus-- schen do Porte en de Ottomaansche bank over eene leening van twee millioen pond zijn voor acht dagen gestaakt. De En gel - schen maken hunne toestemming tot deze leening afhankelijk van de verbetering van den vuuitorendienst; zij wijzen er op, dat de maatschappij, die in dezen dienst moet voorzienjaarlijks eene zuivere winst heeft van 700.000 pond en slechts 40.000 pond uitgeeft voor verlichting van bestuurskoB- ten. Op het aandeel van de regeering in de inkomsten van den vuurtorendienst, dat 50 pet. van de bruto-ontvangst bedraagt, rekent ook het ministerie van marine voor maarregelen ten behoeve van de scheep vaart in de zee van Marmara. Allerlei. vMevr. Mc Kinley, de wxluwe van den oud-president, ligt- op sterven. Zij werd in haar woning te Can ten (Ohio) getroffen door een beroerte. vDo 200sto geboortedag van Linnaeus werd gisteren in Zwoden in allé scholen ge vierd. De groote feesten aan de universiteit van Upsala hadden gisteren en eergisteren plaats. Daaraan werd door den kroonprins en andere leden van het koninklijke huis deelgenomen. Vertegenwoordigers van bijna alle Europeesche staten in Amerika woon den de feesten bij. v"'t Schijnt dat do 'burgemeester van Orleans aanbiedingen heeft ontvangen uit Amerika en uit Engeland, Voor den aan koop van het huis van Jeanne d'Arc. De koopers willen het wederzijds plaatsen in Central Park te New-York of in Kensing ton gardens te Londen. Londen, 27 Mei. De Standard verneemt uit Liverpool, dat de Hamburg-Amoriki van f. ©n W. M. WILLIAMSON. Kaar h*t Am*riha*nteh 69 DOO* Mitbovw HEUVELINCK. Alles was zoo betooverend, dat ik er in 'bet gefoeél niet aan dacht gevaar te loe pen een zonnesteek te krijgen.wie denkt en* nu in Januari aan zon neetelken, al is het ook erg -warm. Brown imerkte op dat mijn lippen zoo wit zagen, doch ik zed alleen maar wat vermoeid te zijn. In ieta meer dan een uur (kwamen wij op den top te Anacapri. Ik had' hoofdpijn, dus gingen we een restaurant binnen, d'at (beroemd bleek te zijn. Hiler zat ik bij den muur van een terras, .uitziend over een loodreohte diepte van een duizend voet, tot. ik een beetje was uitgerust; daarna bracht een knap meisje, waarschijnlijk van Arabische afkomst, mij heerlijke limonade. Op weg om het dorp Anacapri te zien, begon alles voor mijn oogen te draaien. Gelukkig wa ren wij oaeht ibij een huis, een klein, oud wit huis met een koepelvormig dak en een lange mot wingerd begroeide pergolabo ven die deur stond .Bella Vista Ik moest op Birowns aTm leunen, toen wij binnen traden, en het kaatste wat ik mij herinner was een man met een vriendelijk gelaat, die snel naar ons toekwam. Toen ik mijn oogen weer opsloeg, bevond ik miji in een groote witte slaapkamer, spaarzaam gemeubeld, doch keurig netjes. I'k was flauw gevallen en zij hadden een dokter gehaald!. Hij ikiwam iieël gauw en later lio'orde ik dat hij een beroemdheid was de Doctor Antonio" van Capri. Hij zei dat het van de felle zon neschijn kwam; ik had bij het ontbijt niet genoeg gegeten, en nu had i'k bij iJk een „wanmte-steek; maar ik moest toch rust houden. Dat voorschrift wilde ik graag gehoorza men, want het huis beviel mij opperbest, en ik verlangde er eenige dagen te blijven. Do kameir, waarin dik mij bevond, had vier ra men, iedër met een uitzicht zóó schoon, dat thuisblijvende mensohen er gaarne honder den dollars voor zouden geven, als zij er van konden genieten. Een deur voerde naar een iklein eigen terras. Brown bracht een briefje „naar beneden" naar Capri, waar in. ik tante Mary verzocht mot al onze ba gage naar Bella Vista te komen, wat zij deed'; en nu zijn >wa hier twee dagen. Na enkele uyon was i'k weer geheel hersteld, maar ik zou voor niets ter wereld naar een geriefelijker en meer gebruikelijk verblijf zijn teruggekeerd. Anacrapi eu ons kleine huis schijnen in de wereld boven de wolken te liggen, d'c Jack ontdekte 'toen' hij langs zijn boonenstaak de lucht inklom. Den eer sten morgen de glazen deur, pp het terras uitkomend, openende om naar de zee, do slanke pijnboomen en de ernstige cyprcsson to kijken (hot is mij «of ik de laatste niet alleen zie mala- ook hoor als doordringende tonen in de muziek), rezen vier of vijf groote, witte wolken op van het terras, waar zij gezeten hadden en slopen langs mij de kamer binnen, precies gel ijkend* op de koeien die de goden op de Olympus hielden om ze te melken v"oor hun ambrosia. En dan dio prachtige zonsondergangenals de Vesuvius er uit ziet als een groote kegelvor mige amethyst, gekroond met een dïadeëm van fonkelende robijnen en glanzende iopa- zën. Dat. al'een is reed's de moeite waard om er Voor naar Anacapri te komen. Maar in Bella Vista laten ze je niet onkel teron op avondrood en wolkenmelkDe vriende lijke bewoner en zijn; vrouw koken en zor gen voor ons en ik proefde nooit leikkerder schoteltjes, dan zij weten gere:d te onaken. Ook is hier meer te zien dan zonsonder gangen, pij nboomen en oypretsien. Je kunt wandelingen maken over het hcele eilanldi; en andere herbergen bezoeken waar met el kaar wedijverende solioonen de tarantella dansen, en die elkaar den loef trachten af» te steken door groote aanplakbiljetten, waarop vermeld staat dat Tiberius zich juist op deze plëk vermaakte onet het in zee wor pen van zijn slachtoffers. Alles is hier vol van Tiberius. Door do boeren wordt hij beschouwd als iemand dlio je in een donkeren nacht wel eens zou kun nen! tegenkomen, als je vergeten had. mi gebed te fluisteren voor de lieflijke, witte Maagd in haar versierde grot.. Moeders zeg gen tegen de kinderen: „Pas op als je het. doet. dan komt Tiberius je halen," en in de Engelcsche kolome te Capri strijden zo lievig over 'smans karakter, waarover ver schil lende meieningen bestaan. Het mooiste huis dat ik ooit in (mijn 'le ven zag, staat aan den rand van den af grond te Anacapri; het is een droompaleis of zoo niet, dan wreef zijn eigenaar Ala'dins wonderlamp en heeft, de geest. het. voor hem gebouwd. Het is lang, laag en wit., en op gevuld met. allerlei schatten, die zijn bezit ter op den zeebodem vond overblijfsols van dc verzonken paleizen van Tiberius. Do mozaïek-vloeren zijn van kostbaar gekleurd marmer, dat Levi a's zoon uit verre landen liet komen; een rood© sphinx voor den kei zer uit. Egypte overgezonden, ligt op den mannieren muur, starend! over de rotsen en do zee; borstbeelden van Tiberius in mar mer en brons versieren do open galerijen om het. gebouw. Hoden ten dage is er niets in de wereld hierop gelijkend, en maar wei nigen zouden waard zijn het. te bezitten en er to wonenmaar oordeelend naar wat ik boor, ge-loof ik dat de man die er woont, dat alles wel waard is. Een roos en oon takje jasmijn sluit ik hierbij in. De roos plukte ik voor ui in do pergola en de jasmijn gaf onze waardin' mij. Hoe graag zou ik meer willen zenden van dë schoonheid van dit bekoorlijke eiland. Uw verrukte Molly. Van Jack Winston aan Lord Lane. Taormina, Sicilië 26 Januari. Beste Monti© Wij zijn te Taormina! Mot deze woorden zou ik je willen doen voelen, dat we ons op de Schoonste Plaats der wereld bevinden Slecht s door het gebruik van hoofdiet tors kan ik daarop genoeg nadruk leggen. Wij hebben zes heerlijke dagen op Sieilia door gebracht on hot is niet moor dan billijk dat de gtenotvolle uitstapjes met mijn Godin ein digen in een streek zoo .liefelijk, dat zelfs de verlieelding je geen scihooncro zou kunnen voortoovoron. Want eindigen moeten onzo omzwervingen om, naar ik 'hoop (doch niet durf verwachten), over te gaan in een ge zamenlijke levensreis, waarop ik mijn eigen naam, dan door haar gedeeld, zal mogen dragen. Ik vertrouw dat. mijn lieve, bede moeder, die graag huwelijksplannen smeedt, dat wol voor mij klaar zal spelen; want al mijn moed zakt mij in de solioonen bij de gedachte, mijn bedrog aan. mijn Godin te moeten biechten. Uit Rome schreef ik je reeds dat ik oen doorgezonden brief van ,de mater" vond, waarin zij mij mededeelde, tengevolge van den voortduren den regen en de koude, be sloten te hebben met de onafscheidelijke Barrows Rome te verlaten en naar Napels te gaan, misschien wel naar Sicilië om wat zonneschijn op te zoeken; er bijgevoegend dat zij zich ongerust maakto over mij, want zij had in goon woken iets van me gelioord, waaruit duidelijk blijkt dat or minstens drie brieven zijn zoek geraakt lioogst waar schijnlijk door haar onophoudelijk verande ren van verblijfplaats en de weinige zorg door de hoteliers aan het opzenden van brie ven besteed. Het. ergste is dat ik haar niet gerust kon stellen, want zij gaf mij geen nieuw adres op, .maar zeide alleen te zullen tolegrapheeren, zoodra zij ergons voor eeni- gen tijd haar intrek had genomen. Natuur lijk legde ik den portier in de „Grand" zoo duidelijk mogelijk uit waar ik te vinden zou zijn en gaf hom een goede fooi. Het. gevolg was dat ik bij aankomst hier te Taormina een telegram vond (uit Rome nagezonden) met het bericht, dat mijn moeder en de Bar rows morgen hier komen om een week door te bron go bij Gir Evelyn) Haines, een oud vriend van „dc mater", die hier naar ik meen een verlaten klooster gekocht en tot oen mooi lmis verbouwd heeft. Morgen dus zal mijn moeder hier zijn ik zal haar alles vertellen, mij aan haar genade overgeven en haar zien over te halen een goed woordjo voor mij te doen bij mijn Godin. Ton min ste, zoo is op bd oogenblik mijn plan maar wie weet, hoe de omtsandigheden het zullen wijzigen Wordt vervalgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1