5" Jaarganf. Dinsdag 4 Juni 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. Ds Kranige Chauffeur. S'. S30. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNBMBNT1PRIJ8 Per 8 maanden voor Amertfeertf 1.85. Idem franco per post Afkonderlgke nummer*0.05. Deae Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering van 2on- en Feestdagen. Adrertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nor 'a morgens by de Uitgevers in ie zenden. Uilgevers: VALKHOFF C«. Utrechtschcitraat 1. Intsrcomm. Telgphoonnummer 66. f 0.73. «.Ij. RIJS DER ADVERTENTlfiN: Van 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Èena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politisk Overziohi Oe sisuws handdag in Beieren. Beieren, de tweede bondsstaat van het Duitscho rijk, heeft thans zijn landdag samengesteld naar het nieuwe stelsel, dat iu de in het vorige jaar vastgestelde kieswet geregeld is. Dat stelsel is, wat de hoofd punten betreft, ingericht naar de wenschen van het centrum, dat in den vorigen land dag de overwegende meerderheid bezat en daar dus zijn wil kon doen zegevieren. Dio hoofdpunten zijn rechtstreeksche verkiezing raar algemeen en geheim stemrecht bij be trekkelijke meerderheid en vaststelling van de kiesdistricten bij de wet. Bij de nieuwe indeeling van de kiesdis tricten is het aantal leden van 159 tot 163 "hoogd. München, dat in bevolking zeer vooruitgegaan is, kreeg 12 afgevaardigden in plaats van 6. Sommige bepalingen, zooals die over het domicilie van de kiesgerechtig den, dragen den stempel van hunne makers. Maar vooral is dat het geval met de be paling, die voorschrijft, dat de betrekkelijke meerderheid voldoende is om een candidaat gekozen te doen verklaren. De fictie, dat een afgevaardigde de vertegenwoordiger is van do meerderheid der kiezers, is hiermee ter zijde gesteld. In den Beierse hen landdag zijn een aantal leden gekozen, die niet de meer derheid van de kiezers achter zich hebben, maar minder dan de helft, soms niet meer dau een derde. Het centrum heeft deze be paling doorgedreven, ondanks het verzet van de audere partijenhet wist hoe zeer het zij no kiezers in de hand heeft en wilde zich door de betrekkelijke meerderheid kansen openen ook in districten, waar het in de min derheid is, in verband met de verdeeldheid van de overige partijen. De uitkomst van dezen veikiezingsstrijd heeft de juistheid van deze berekening aan getoond. Het zwart-roode bondgenootschap, aat bij de vorige verkiezingen gesloten werd om de liberalen te verpletteren, was dit maal niet uoodig; in een aantal districten kon het centrum als de betrekkelijk sterkste partij zonder dca steun van andoren zijne oandidaben doen verkiezen. Wel heeft dit bondgenootschap nog dienst gedaan iu som mige districten, waar heb centrum zelf geen kans had; zoo b.v. in Kaiserslautern, waar het centrum op hot laatste oogenblik zijne candidaten terugtrok en, om de liberalen te weren, de verkiezing van twee sociaal-demo- era ten heeft bevorderd. De uitslag van dezen strijd vertoont de eigenaardigheid, dat bij de eerste stemming alle .163 plaatsen zijn bezet. Dat is natuur lijk ook een gevolg hiervan, dat de betrek kelijke meerderheid voldoende was om ge kozen te worden verklaard. In den nieuwen landdag heeft het oen- trum de overwegende meerderheid behou den, die het bezat. Van de 163 leden behoo- ren 99 tot het centrum; de sterkte van de partij is, bij vroeger vergeleken, drie stem men teruggegaan. Deze landdag is voor zes jaren gekozengedurende een half dozijn jaren is dus de parlementaire heerschappij \an heb centrum in Beieren verzekerd. Het partijbestuur heeft zich tegen dissidenten weten te handhavende tegen do officieele candidaten gestelde tegencandidaten zijn overal gevallen. Van de drie partijen, onder wie de 64 zebels, die het centrum niet heeft bezet, zijn verdeeld, zijn de liberalen liet sterkst vertegenwoordigd; zij hebben 25 plaatsen, de sociaal-democraten 20, de vrije vereen i- ging (boerenbond) 19. In de hoofdstad München, waar centrum er sociaal-democratie de vorige maal den buit samen verdeeld hadden, is ditmaal het centrum geheel verdrongende gekozenen zijn deels sociaal-democraten, deels liberalen. Zeer opmerkelijk is de verkiezing van een katholieken geestelijke, pastoor Grandinger \an Nordhalben in Oberfranke Deze is als candidaat opgetreden in het district Naila (Oberfranken), nadat hem door liberalen en ook door een katholieke minderheid de wensch daartoe kenbaar gemaakt was. Pas was dit bekend, of de hierarische chef van den. pastoor, de aartsbisschop van Bamberg, verklaarde in een brief, dat hij wel is waar niet de bedoeling had de aan hem onder geschikte geestelijken in hunne rechten als staatsburger te bekorten, maar dat het naar zijne meening aanstoot en erger nis moest geven bij het geloovige katho lieke volk, wanneer een katholiek geestelijke zich aansloot bij de liberale partij. Pastoor Grandinger antwoordde eerbiedig, dat het oen aartsbisschop bekend was hoe zijne ge zindheid was. Hij zou geen afstand doen van de candidatuur, manr wis ook i»ict voornc mens, als hij gekozen werd, zich als lid te laten opnemen in de liberale fractie; hij zou als hospitant zich voegen bij de liberalen en als zoodanig zich zijne vrijheid bewaren om positie te nemen, inzonderheid in godsdien stige kwestiën. Zijne candidatuur moest hij handhaven, omdat zij hean was aangeboden, ten einde het district uit de handen van de sociaal-democratie te redden. De aartsbis schop was hiermee eigenlijk mat gezet, want bij de laatste verkiezingen voor den rijksdag w as van hem een scherp protest uitgegaan tegen het bondgenootschap tusschen centrum en sociaal-democratie, waarin hij 't eene onmogelijkheid noemde, dat een geloovige katholiek een sociaal-democraat steunde. Hij schreef intussehen den pastoor, dat hij ook niet kon goedkeuren, dat deze als liberaal hospitant zitting nam in den landdag, en overigens zijne vroegere verklaring hand haafde. Pastoor Grandinger is echter niet in zijn schulp gekropenhij is candidaat ge bleven en is gekozen met 3190 stemmen tegen i600 op een socialist en 443 op een centrum- man. Dultschland. De Vossische Ztg. verneemt uit goede bron dat alle bondsstaten, die tot het stroomge bied van de Wezer behooren, met de invoe ring van riviertollen genoegen nemen. Alleen Baden, Hessen, Saksen en Ham burg kanten zich tegen de invoering van riviertollen in Let Duitsche rijk aan. Met de vreemde staten Nederland, Zwitserland, Frankrijk en Oostenrijk-Hongarije zullen pas diplomatieke onderhandelingen worden aangeknoopt, als het Pruisische voorstel in den Bondsraad wordt aangenomen. Pmnkrtjfc. De Senaat heeft onveranderd het reeds door de Kamer goedgekeurde wetsontwerp aangenomen, waarbij kansspelen worden toegelaten in badplaatsen en herstellings oorden, terwijl eene belasting wordt geheven van de opbrengst en van staatsweg, op de banken toezicht wordt gehouden. De wet treedt onmiddellijk in werking. Parijs, 3 Juni. De Kamer heeft het wets ontwerp aangenomen tot verzekering van Ihet geüiedm en de vrijheid der stemming. Generaal Billot, die een paar malen minis ter van oorlog is geweest, is gestorven. Hij was voor de tweede maal minister van oor log, toen Soheurer-Kestner de herziening van het Dreyfus-proces noodig verklaarde. Hij behoorde tot hen, die zich tegen deze herziening verzetten en verkondigden, dat kapitein Dreyfus ..wettig en rechtmatig ver oordeeld was.-' Hij hield de schuld van Drey fus staande in het parlement, in het proces te Ren nes en voor het hof van cassatie. De laatste maal, toen hij deelnam aan een par lementair debat, geschiedde dit tot bestrij ding van de wet op den tweejarigen dienst tijd Als senator was generaal Billot een van de_75 onafzetbare senatoren, die in December 1875 door de nationale vergadering werden gekozen. Dit getal van 75 is tihans tot 5 geslonken Parijs, 3 Juni. Hot comité van de inge schreven zeelieden heeft naar de havens ge seind, dat de stakers den arbeid moeten her vatten. Havre, 3 Juni. De zeelieden weigeren aan de uitnoodiging van het comité tot hervat ting van den arbeid te voldoen I-,~ ren de staking te zullen volhouden, totdat volledig aan de eischen is voldaan. Engeland. loonden, 3 Juni. In eene niededeeling over de werkplannen van de regeering ver klaarde Sir Henry Campbell Bannennan, dat d_- regeering had besloten geen najaars zitting te houden. Het wetsontwerp op den drankverkoop, dat in de troonrede toege zegd was, zal in den loop van deze zitting niet meer worden ingediend, maar za1 in het volgende jaar het allereerst bij het Huis in komen. Wat het wet somt weirp op Ierland be treft, wees. hij op de verwerping van het ontwerp door de lersche conventie; hij zei de, dat onder deze omstandigheden, d'O dooi de regeering oprecht betreurd worden en voor haar eene groote teleurstelling zijn, de behandeling van het wetsont werp geen verderen voortgang zou hebben. Daarentegen heeft de rqgeering het voorne men een wetsontwerp in te dienen, strek kende om de uit hunne hoeven gezette Ier- 9oho pachters wedier in hun vroeger bezit te herstellen,. In die volgende zitting zullen uitgebreide maatregelen op het. gebied van het onder- 'wijs worden voorgesteld. In deze zitting hoopt do regeering nog de volgende maat regelen af te doen de financieele wetten, het wetsontwerp op het territoriale leger, de patentwet, de wet op hooger beroep in straf zaken, die op het klein -grondbezit, de wet op de uit hunne hoeven gezette Iersohe pach ters en andere maatregelen van minder be lang. Den 17en of don 24sten Juni hoopt de regeering oen voorstel te doem omtrent de verhonding tusschen Hooger- en Lager huis, waarbij zij hare zienswijze op dat j.unt zal mededoelen en daarna eene 'beslissing van het Huis zal uitlokken. Vice-minister Churchill deelde mede, dat de grondwet voor de Oranjerivier-kolon ie den lOen Juni zal worden afgekondigd Oostenrijk. Van do 106 Galiciscbe mandaten in het Oostenrijkse he huis van afgevaardigden zijn er tot dusver 80 bezet. Van de gekozenen zijn 14 conservatieven, 2 democraten, 13 nationale democraten, 5 progressieve demo craten, 4 sociaal-democraten, 14 leden van de Poolscho volkspartij, 9 van het Poolsche centrum, 8 van <le Oekrainsche partij, 2 Oud-Roet henen, 4 radicale Roetheneu, 2 Z'onisten, 4 wrtden, 1 Roethcensch socia list een mengelmoes dat een indruk geeft van de ingewikkelde partijverhoudingen in Oostenrijk Jemberg, 3 Juni. De verkiezingen in Ga- licië voor het huis van afgevaardigden heb ben de volgende uitkomst opgeleverd Gekozen 13 conservatieven, van wie 1 twee maal, 12 nationale democraten, 9 demo craten, 4 vooruitstrevende democraten, 13 leden van het Poolsche centrum, 2 zonder bepaalde kleur. In 't geheel dus 53 leden van de Poolsche club. Verder 16 leden van de Poolsche volksportij16 Jong-Ruthe- nen (partij van de Ukraine), 5 Oud-Ruthe- ncn 3 ïadical© Ruthenen, van wie een twee maal gekozen, 4 Poolsche socialisten, 2 Ru- theensdio socialisten, 1 onafhankelijke soci alist. 3 Zionisten, 1 onafhankelijke Israëliet. Hiermede zijn de verkiezingen in alle kroonlanden afgeloopen. liep verleden Zaterdag het gerucht, dat de ontbinding van de rijksdoema onmiddellijk voor de deur stond. Ben paar dogen te voren reeds werd aan do Politische Korrespondenz bericht, dat de kans op het behoud van de tegen woordige doema, naar het oordeel van wel ingelichte kringen, bijna geheel verdlwenen is. Het denkbedld der ontbinding van de doema, dat dOor een deel der leden van het kabinet reeds sedert geruimen tijd als nood zakelijk beschouwd en nadrukkelijk geëiedht werd, kon tot dusver niet de bovenhand krijgen, voornamelijk tengevolge van het verzet van minister-president Stolypin, dlie de hoop op een samenwerken van de regee ring met de volksvertegenwoordiging, on danks alle ontmoedigende gebeurteniseen, niet wilde laten varen en daarom vastlmeld aan het besluit om in de lankmoedigheid tegenover de doema tot het uiterste te gaan. Thans echter verzekert men, dat zich ook van den minister-president de overtuiging heeft meester gemaakt., dlat van de tegen woordige doema een betreden der baan van politieke matiging en rustigen arbeid niet te verwachten ds. Deze indruk werd in de eerste plaats teweeggebracht door de houding van do linkerzijde bij de betooging van af schuw naar aanleiding van de medie- deelingcn over d)en laatsten aanslag to gen den Gzaar en inzonderheid door de verwerping van de motie tot veroordce- ling van de diaden der terroristen. Een in den nacht van 28 Mei gehouden ministerraad moet voornamelijk zijn bijeengeroepen tot beslissing over het lot van do doema De Petersburgskija Wjedomosti, die in be trekking staat met het hof, schrijft over den toestandVelen van de radicale doema- leden streven onbetwistbaar omwentelings plannen na en zijn er op uit ze te verwe zenlijken. Wanneer de regeering vroeger of later de draden van de monsterachtige samenzwering tegen den Gzaar in handen mocht krijgen, dan zou het vrij duidelijk zijn, dat onder de politieke monsters zich ook vele leden van het Taurische paleis be vinden. Dio zouden uit de doema verwijderd moeten worden. Maar de doema zal hen niet uitleverenzij zal het niet wagen hen aan de gerechtigheid prijs te geven. Wat dus de tweede doema te wac' ten staat, is duiddlijk. Misschien is dit oogenlblik niet var meer. In tegenstelling hiermede verklaart de Nowoje Wramja, in wier redactiebureau een broeder van den minister-president gezeten is, dat alle geruchten over de aanstaande ontbinding van de rijksdoema geheel onge grond zijn en dat men in Zarskoje-9elo heeft besloten, de houding van do linkerzijde in de doema niet als aanleiding tot eene ontbin ding te nemen. Het informatiebureau van het Russische ministerie van binnenlandsche zaken ver klaart, eveneens, dat alle ontbindingsgeruch ten ongegrond zijn. De Russische priesters Tschwenski, Ar- chipow en Kolokolnikow, die door den me tropoliet Antonius bedreigd waren met uit stooting uit het priesterambti, omdat zij zich bij de linkerzijde van do Doema had- oen aangegoten, hebben thans aan hun geestelijk hoofd een brief gericht, waarin zij verklaren, dat het hun «iet mogelijk 's hunne overtuiging prijs te geven. Zij wij zen er in hun schrijven op, dat zij geen aan hangers zij« »an een schrikbewind, maar vreedzame vertegenwoordigers van de arbei- een^ovi?1®1^"- biJ besprekin- wezig waren gebteveff™?® «««wering af- afschuw voor het opruiende drij'WUi bun terzijde. J? DuifMhlaad en de Vereeni«de Stataen. President Roosevelt heeft het met Durtsoh- land gesloten handelsverdrag afgekondigd. Het staatsdepartement maakt hierbij eene verklaring openbaar, waarin leedwezen wordt uitgedrukt, dat het niet gelukt is het mi nimum-tarief voor allo Amenkaansche pro ducten door te zetten, hetgeen slechts door belangrijke concession krachtens een door het congres goed te keuren wederkeerigheids- verdrag zal zijn te bereiken. Japan en da Vereenigde Staten. New-York, 3 Juni. Een telegram uit Tokio aan de Evening Sun meldt, dat vol gens oppositie-bladen do vroegere minister president, graaf Okuma, de concentratie van. de nationale bemoeiingen van Japan ten behoeve eener regeling van het geschil te San Francisco voorstaat. Japan verlangt van den burgemeester dier stad verontschuldigin gen en behandeling van do Japanners op gelijken voet als do Angelsaksers. De correspondent van do Associated Press te Tokio meldt dat politieke en niet-politieke leiders schijnbaar bezorgd; zijn over de toe komstige betrekkingen tusschen Japan en de Vereenigde Staten. Men gelooft niet aan werkelijke vijandelijkhedem, maai" do staats lieden zijn bezorgd wegens de eigenaardige positie van de regeering der Unfe tegenover do zich zelfbesturen de Staten, en wegens het vijandig optreden der arbeiders tegen de Japanners. Allerlei. vThaw, de moordenaar van don New- Yorkschen architect White, zit nog altijd opgesloten. De goede zorgen van zijn 6 advo caten hebben niet kunnen teweegbrengen, dat hij zich opnieuw mag verheugen in het genot van zijn vrijheid. Echter hebben do hoeren rechtsgeleerden hun honoraria reeds ontvangen. Mag men geloof hechten aan een desbe treffend "bericht van het Central New^-agent schap, dan ontving Delmas 120,000 gulden. Een der andere advocaten (de naam wordt niet genoemd) kreeg f 240,000 ran f. V. an W. M. WILLIAMSON. Haar hst dmsrikaanseh 75 Mrtkovw H1UVELINCK. Den volgenden morgen verscheen hij zoo vroeg mogelijk. Ik zat op de veranda van het hotel in mijn reispakje, gereed om met den volgenden trein te vertrekken. Toen een vroeradeJing haastig kwam aangestormd en naar Lady Brighthelmstone vroeg, kun je verzekerd zijn dat ik mijn oogen wijd open de, ofschoon ik voorwendde verdiept te zijn .in een vreeselijk spannend boek van Guy Booth by werkelijk prachtig. Hij was een jong Amerikaan, heel mooi, goed gevormd, blond en slank, met glad geschoren gezicht, een schrandere uitdrukking en doordrin gende oogen. Hij werd1 binnengelatende deuir van, Lady B.'s zitkamer komt op do veranda uit, en aangezien do blinden half gesloten waren kou ik van uit mijn hoekje het gemurmel van beider stemmen hooren. Op hetzelfde oogenblik dat pa naar me toe kwam en vroeg of diie heer al gearriveerd was, hoorden wij Lady B. een half gesmoor- den kreet uiten. We sprongen op en vlogen naar de douir, juist toen ze hot blind open gooide om ons te roepen. Ze huikle en me neer Payne stond achter haar. Wij traden Ibinnen en op haar verzoek moest hij op nieuw het verhaal doen, wat zeer ingewik keld bleek. Toch begrejieni wij er al spoedig uit dat meneer Winston's chauffeur zijn motor-rijtuig had gestolen en zijn horloge (dat meneer Payne uit den lom berd had ge lost en Lady B. laten zien) en zijn kleeren, en dat hij hem waarschijnlijk had vermoord. Lady B. had in geen eeuwen bericht van hem ontvangen, wat volgens haar meening kwam doordat zij zooveel heen en weer reis de en men verzuimd had zijne brieven haar na te zendennu echter vreesde zij dat hem iels was overkomen. Iedereen was in de war en ontsteld en terwijl pa trachtte Lady B. te kalmeeren, gingen meneer Payne en ik, die mijn hoofd goed bij elkaar ■had, naar de veranda om de zaak nog eens te bespreken. Hij gaf blijk een bizonderen aanleg voor detective te bezitten en door zijn verhalen over 'n meisje en een Ijejaarde Ame rikaansbhe damo (met beiden scheen hij zeer bevriend te zijn) die ook door -dienzelfden chauffeur bedrogen werden, herinnerde ik mij het gezelschap dat ik te Blois had ge zien. Toen echter haddopi zij een andere auto en kon er, zooals ik meneer Payne zei die, nog geen sprake zijn van deze tragedie. Hij dacht dat mijn onderstelling juist was, Ou om tot zekerheid te komen, ging ik naar boven en haalde uit een, dier nog niet giesloten koffers het negatief van het kiekje, dat ik je uit Blois zond. Wij bekeken het samen, ieder het met een hand vasthoudend om te voorkomen, dat het in elkaar zou krullen en meneer Payne riep uit; ,,Hiji is het! Het is die schavuit!" Ik had zijn ge zicht nogal zoo knap gevonden, maar nu beschouwde ik het met andere oogen en moest mezelf opdringen dat hij mogelijk een moordenaar was. Ik stelde voor aan Lady B. te laten zien;, maar ze was al zoo vreeselijk 'opgewonden en meneer Payne meende dat we haar alle aandoeningen moesteiv sparendaair zo anders allicht niet in> staat zou zijn verdler te reizen. Had hij geweten dat wij op weg naar Taormina wa ren, dan zou hij niet- naar Syracuse getele grafeerd, maar ons te Taormina opgewacht hebben, want hem was 'bericht dat juffrouw Randolph, het pedante Amerikaanscho meisje, en haar tante den vorigen avond waren gearriveerd met de gestolen auto van dien airmen maneer Winston, welke door den schuldigen chauffeur gereden werd. Hij meneer Payne, bedoel ik had naar den vader van liet meisje te New-York geschre ven, dat zij in de macht was van een vol leerden schurk, en onmiddellijk na ont vangst van dien brief was de vader vertrok ken orff haar uit do hamden van dien 9ohelm te redden. IIij had aan meneer Pavno in Rome geseind, maar het telegram was door gezonden naar Napels, en daardoor waren ze elkaar misgeloopen. Meneer Payme wist enkel dat d© oude man het meisje van de eene plaats naar de andere gevolgd was, dat hiji te Napels haar vertrek naar Paler mo vernemende, onmiddellijk haar achterna was gereisd. Bleek ze weer var der te zijn ge trokken en de hotel houder iwist waarheen, dan zou hij stellig wiet wachten tot de trein vertrok, maar een expres nemen. Hij was daar net de man naar, zei meneer Payne, en als Lady B. nu met dejn volgenden trein naar Taormina wilde gaan, dan kon ieder een don abauffeur zien en hem ontmaske ren. Mfet iedereen bedoelde hij zichzelf, La dy B. en dien inoncer Randolph uit New- York. Het spreekt vanzelf dat ik cr bizon der veel belang in stelde en- begeerd© tegen- woordigte zijn bij de ontknooping, wat ook meneer Payne gaarne wenschtc. We waren op weg 'goede vrienden te worden, en heb "bleek dat wij over verschillende dingen pre cies eender dachtendaarbij kesit hij een massa chique lui. De hertog van Burford is een boooemvriend van hem, en ook de mooie Lord Lane, met wien je trots al je pogingen het vorige jaar geon konnis hebt kunnen maken. Misschien kom je nu iu do gelegen heid, boste Min Wie weet was er gebeuren zal Die arme Lady B. was heelemaal van streek, maar vast besloten om zich te wre ken, en pa hicfld baar op dc been met rauwe eieren on wijn. We namen den eersten trein naar Taormina Het was een eigenaardige reis. We reserveerden een coupé voor ons, en Lady B. vroeg not zoolang naar allerlei bi- zouderheden tot ze te opgewonden was m nog een woord to kunnen spreken. Toen bleef ze met gesloten oogen zitten, trachio.id moei' te vergaren voor de dingen die komen zouden, terwijl meneer Payne ca ik fluiste rend over wedtTzijdsoho kennis spraken. Nu en dan doed ik of al die menschen en zelfs nog veel voornamere mij ook bekend waren gelukkig had ik veel over hem. in de couran ten gelezen en kom dus mee spreken zonder mij te vergissen. Meneer Payne hield' briefwisseling met de tante van het Anierikaansche meisje; aan haar -had hij gedeeltelijk zijn geheim toe vertrouwd en van haar vernomen, dat zij ii. het hotel San Domenico te Taormina zou den logeeren. In den namiddag kwamen we aan en zonder een oogenblik tijd te verlie zen, roden we, voorbij het buis waar wo wa ren 'geïnviteerd, regelrecht naar de San Do menico, waar de schuldige karei gevangen genomen zou, worden. Het was een lange rit. door oen 'bergachtige streek, on Lady B. trilde van ontroering en opgewondenheid. Van den man zelf begeerde zij te vernemen wat hij met haar zoon had gedaan, eai leef den wij in vroeger tijden dan, geloof ik vast, dat zij in een gemoedstoestand; ver keerde om hem met gloeiende ijzers do oogen uit te brandon of hem lovend te vil len tot hij alles zou bekend hebben. Zij sprak niet veel, maar 'haar oogen schitter den en een blos van opgewondenheid lag -p haar gelaat, zoodat ze veel jonger geleek en bepaald inooi was geworden. Eindelijk bereikten wij het hotel, waar twee binnenplaatsen moesten pasBaeren het was vroeger een klooster em is zeer zon derling gebouwd. Een portier kwam naar ons toe. en meneer Payne vroeg naar juf frouw Randolph en juffrouw Kedison. I\s man vertelde dat ze op ezels waren, uitgere den om een dorpje in de bergen Mol a ge naamd te bezoeken, gelegen op een ver vooruitstekend gedeelte, dat wij van Tiet hotel konden zion Zo warcu kort geledien! vertrokken en konden in do ooreto twee uren niet terug zijn. Toen informeerde meneer Payne of dé chauffeur, die do auto der da mes reed, in het hotel was of het uitstapje in de bergen moe maakte. Wurdt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1