buitenland. "binnenland. feuilleton. iv. asi. Woensdag 5 Juni 1907. life De Kranige Chauffeur. 5"* jaargang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort 1.85. Idem franco per poet. 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nor 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Tan 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteéren in dit Blad bij abóqnemenr. Eéna circulaire, bevattende Je voorwaarden, wutdt op aanvraag aen. Kennisgeving. De Burgemeester der gemeente Amersfoort maakt bekend dat de bij hem ingeleverde opgaven van can- didaten voor de op heden gehouden verkiezing, ter vervulling van drie plaatsen in de Provin ciale Staten van Utrecht, evenals het door hem opgemaakte proces-verbaal van sluiting der candklatenlijst, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage liggen dat afschriften dier stukken aangeplakt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Amersfoort, den 4. Juni 1907, De Burgemeester voornoemd, WU IJTIERS. Politiek Overzicht DiMtach-Engelaahe verbroedering. Het bezoek van de Engelsohe journalisten aan Duitsokland behoort weder tot het ver leden. Te Bremen aan land gekomen, héb ben do vreemde gasten als in een stormwind Duitschland doorkruist; zij hebben in Bre men en Hamburg, de beide Duitsche han delsmetropolen, vertoefd; zij zijn in Bier- lijn de gasten geweest van den Keizer en van den rijkskanselier, zij hebben Dresden en Müncheu aangedaan en tot besluit zijn zij via Frankfort naar den Rijn gegaan van Rüdesheim varen zij heden in een stoom boot den Rijn af tot Keulen, waar het ge zelschap ontbonden wordt en van waar do deelnemers op eigen gelegenheid naar het vaderland terugkeer en. Langs de Rijnoevers »s het landvolk samengestroomd om de vreemde bezoekers te huldigen. Naar denzelf den trant heeft men op allo pleisterplaatsen er naar gestreefd om hun het verblijf zoo aangenaam mogelijk, te maken. De bedoeling, die bij dit bezoek voor zat dat een antwoord was op een vroeger dergelijk bezoek van Duitsche journalisten aan Engeland is in dcee dagen in harte lijke artikelen van de pers der bedde landen verkondigd. De officieuse Nordd. Allg. Zei- tung is ditmaal werkelijk het orgaan van Je geheel© Duitsche pers, waar zij schrijft: liet verloop van de reis en de door de vertegenwoordigers van de Engelsche pers ontvangen indrukken" zooals zij zich hebben kombaar gemaakt mondeling en in druk, ver sterken ons in de hoop, dat het verblijf van zoo talrijke mannen van aanzien in de Britsche pers in Duitschland naar beide zijden tot uitwerking zal heboen, dat de goede verstandhouding van volk tot volk wordt bevorderd en dat in de toekomst mis verstand wordt vermeden, zooals gedurende de laatste jaren meermalen de stemming hier en ginds verbitterend heeft beïnvloed. Wanneer door directe voeling tusschen steeds ruimere kringen van de Duitsoke en de Engelsche natie eene atmosfeer van We derzij dsoh welwillend verstaan wordt ver kregen, dan zal men gemakkelijker dan tot dusver de producten van ongerechtvaardigd wantrouwen of opzettelijke misleiding links la-ten liggen en de apostelen van de twee- diacht zonder vele complimenten aan zich zelf overlaten. ,,Uit den mond van omen monarch heb ben de Engelsohe lieeren vernomen, dat zij welkome gasten zijnZ. M. drukte vender den wensch uit, dat ook andere invloedrijke mannen en staatslieden van Engeland bij ons zouden komen, om zich door eigen aan schouwing een beeld te vormen van het Duitsche wezen en weiken. Ook de rijkskan- solier gaf in zijne gesprekken met de ver tegenwoordigers van de Britsche pers zijne warme belangstelling te kennen voor eene onderneming, die bestemd is het hooge doel te dienen om toenadering te krijgen tus schen twee groote stam- en cultuurverwante volken. Als vertegenwoordiger van den rijks kanselier en van de Duitsche regeering on derwierp de onderstaatssecretaris Von Mühl- iberg de legende, dat Duitschland onrust en bedreiging van den vrede in de wereld draagt, aan eene afdoende critiek. Hij toon de aan hoe verkeerd het is de Duitsche leger macht als instrument van een politiek aan vallend optreden «voor te stellen. Door een blik op de beproevingen van ons volk in de tijden van zijne verdeeldheid en zwak heid toonde hij aan, dat, voor de Duitsche natie goed georganiseerde verdedigingsmid delen eene bestaanskwestie zijn, en weerleg de die in het buitenland veelvuldig ver spreide opvatting alsof Duitschland wegens het aangroeien van zijne bevolking gedron gen wordt tot gebiedsuitbreiding en daar mee tot bedreiging van andere natiën. In de vreedzame mededinging onder voorwaar de van gelijkgerechtigkeid met de overige handeldrijvende volken ziet-, volgens de stel lige verklaringen van den vice-staatssecreta- ris van het departement van buitenland- sche zaken, de door den Keizer goedgekeur de Dtiitsehe politiek haar voornaamste doel, en in het streven naar dit d-oel kunnen Duitschland en Groot-Brittannie eerlijk met elkaar samenwerken, zonder dat daardoor de op verdragen of vriendschap steunende 'betrekkingen tot andere staten in 't minst nadeelig behoeven te worden getroffen. In zijn boeiend antwoord sprak de Britsche ge zant Sir Frank Lascelles dezelfde overtui ging uit. Zoo zijn de regeeringsorganen met de ernstige organen van de openbare mee ning in Duitschland, welker stemming onze gasten dbor eigen waarneming kunnen op merken, in volle overeenstemming ten aan zien van de»hoofdrichting, die de staatkunde van beide landen tot welzijn van hunne be volking moet in acht nemen. Op hunne reis van Breinen tot Keulen komen de Engelsche hoeren met de vertegenwoordigers van breede kringen der meest verschillende streken van Duitschland in aanraking en treffen zij 'overal dezelfde vriendschappelijke gezind heid aan." De Nordkl. Allg. Ztg. besluit met het uit spreken van de hoop, dat de Engelsche liee ren, nadat zij als 't ware in vogelvlucht een blik hebben gekregen op het Duitsche leven, naar hun land zullen torugfkeeren met den wensch, als tijd en gelegenheid hun dat toelaten, het land voor een langer ver blijf op te zoeken en de Duitsche toestandefc nader te leeren kennen, gelijk de in het vorigs jaar aan de vertegenwoordigers der Duitóche pers in Londen bereide onvergete lijke dagen bij de deelnemers den wensch deed ontstaan, door een oieper gaande per soonlijke studie een juister begrip te krijgen van het wezen der Engelsohe natie. De Haagsohe vredeaoonferentie. Brussel, 4 Juni. In antwoord op eene vraag, zeide de minister van buitenlandscke zaken, dat de instruotiën voor de Belgische gedelogeerden een onderwerp van bijzondere studie hebben uitgemaakt, en dat de regee- ling wenscht, dat de besluiten der conferen tie blijk zullen geven van flinken vooruit gang ten aanzien van de vraagstukken, die de staten van den tweeden rang raken. Parijs, J, Juni. De ministers van buiten- la ndsohe zaken, oorlog en marine hielden he den met de heeren Léon Bourgeois en d'Es- touri.elles eene bespreking over de vraag stukken, die aan het oordeel van de confe rentie te 's Gravonfoage zullen worden ou derworpen. De instruction voor de Fransche gedelegeerden zullen definitief worden vast gesteld in den ministerraad van Donderdag a.ê. PMHkrlffc. Parijs, 4 Juni. In de Kamerzitting deelde do president mede, dat hij een verzoek had ontvangen tot het houden eener interpella tie naar aanleiding van het in beslag nemen der papieren van Montagnini. Met 417 tegen 126 stemmen besloot de Kamer om deze interpellatie te vereenigen met de discussie over hot rapport van de commissie van enquête over deze zaak. Parijs, 4 Juni. De minister van marine Thomson heeft in den ministerraad mede gedeeld, dat de staking van de ingeschreven zeelieden vermindert. De marine-commissie van de Kamer heeft eene deputatie van de stakende zeelieden ontvangen, die bezwaren te berde bracht tegen het wetsontwerp, waarbij bun recht op pensioen nieuw geregeld woixlt. De com missie nam kennis van de wenschen der zee lieden e beloofde het wetsontwerp spoedig te zullen onderzoekenmaar zij noodigde de deputatie dringend uit, den zeelieden de voortzetting van de staking af te raden, om dat het parlement in geen geval zou afzien vau een grondig onderzoek van een wets ontwerp van zoo groote financieele bet eeke nis. Boideaux, 4 Juni. Alle ingeschreven zee lieden verklaardeu te zullen voortgaan met de staking, totdat aan hunne eischeu geheel zal zijn voldaan. De laatste manifestatie van de wijnbou wers in Zuid-Frankrijk, die te NLmes, had 200.000 deelnemers. Er wordt aangekondigd, dat aanstaanden Zondag in Monbpellier 500.000 deelnemers zullen zijn. De spoorweg maatschappijen hebben besloten gedurende drie dagen geen goederentreinen te laten loopen, maar enkel passagierstreinen, die om het kwartier zullen gaan. De betoogers zullen bijeen komen op het veld voor de troepenmanoeuvres,-dat een eind buiten de stad gelegen is. Engeland. De Londensche oorrespondent van den Berl. Lok.-Anz. verhaalt, dat, volgens mede- deeling van alle ooggetuigen, die hem in Maart van Dover hadden zien vertrekken en thans zijn terugkeer bijwoonden, liet \erblijf in Zuid-Frankrijk aan Jozef Cham berlain geen genezing heeft gebracht, maar dat hij zieker is teruggekomen dan hii is gegaan. Zelfs met behulp van krukken kon hij niet loopen en ook zijne armen kon hij niet bewegen. Zijne poging om aan de Lan dingsbrug te Dover en het Victoria-station de groeten van het publiek te beantwoor den, mislukte. Hij kon zijn hand niet hoo- ger brengen dan bij den rand van zijn hoed en liet ze toen met oen pijnlijk gebaar we der zinken. De aanblik van aien gebroken man, die betrekkelijk kort geleden lichame lijk nog zoo krachtig was, maakte op de toeschouwei's een bedroevendeu indruk. Hongarije. Het Huis van Afgevaardigden stond voor bet stichten van weldadigheidsinstellingen bij gelegenheid van het 40-jarig kronings feest van Keizer Frans Jozef een som van luim millioen kronen toe. De voorzitter kreeg de opdracht aan den Keizer een adres tan hulde aan te bieden. Rumenii. Bukarest, 4 Juni. Do uitkomst der ver kiezingen in het tweede kiescollege voor den senaat is, dat voor de vijftig plaatsen gekozen zijn 47 liberalen en 1 conservatief, terwijl twee herstemmingen moeten plaats hebben. Rusland. Over een mislukten aanslag tegen groot- \orst Konstautiju Konstantirowitsch wordt bericht: Den 31en Mei zou met den snel trein van den spoorweg MoskouKoersk grootvorst Kon&tantijn Koustantinowitsch uit het zuiden in Moskou aankomen. Toen de trein, overeenkomstig de dienstregeling, op let station Orel verwacht werd, bracht een onbekend gebleven persoon uit het locomo tieven-dépot een locomotief op het hoofd spoor en liet haar met vollen stoom den in aantocht zijnden trein tegemoet reizen. Een ramp zou niet te vermijden geweest zijn, als met toevallig de trein met een half uur vertraging uit Koersk vertrokken was. De zonder bestuurder voortsnellende locomotief doorliep omstreeks zes K.M. en werd daar na door een per telefoon uit Orel gewaar- schuwden ambtenaar op een klein station, die op de locomotief sprong, tot staan ge bracht. De trein, waarmee de grootvorst reisde, kwam met twee uur vertraging in Moskou. Volgens een latere* medede-ding, berust dit bericht op een misverstand. De snel trein, waarmee de grootvèorst reisde, kwam des nachts om 11 uur 51 minuten aan. Den- zelfden dag was een rangeerlocomotief ge- loopen op den van 5.15 des avonds aanko menden trein, waarin zoo min de groot vorst als een ander officieel persoon zich bevonden. De spoorwegbeambten, die hier aan schuld droeg, werd terstond ontslagen. De rijksdoema heeft een voorstel van den minister van onderwije aangenomen, dat ten doel heeft do vervolgingen te staken, wegens het heimelijk geven van onderwijs in het Poolsch. Een wetsontwerp, ingediend door het departement van justitie, tot verscherping van de straffen, die zijn gesteld op de ver heerlijk ing van misdrijven, werd verworpen Eveneens is met groote meerderheid verwor pen een voorstel van den minister van bin- nenlandscbe zaken om in het leger niet toe te laten personen, die onder politietoezicht staan of onderworpen zijn aan voorzorgs maatregelen van andere organen van bot gezag. De commissie, die dit voorstel heeft onderzocht, adviseerde tot verwerping, om dat politie-willekeur niet inoest beslissen ever de opneming in het leger; de adjunct minister van binnenlandsche zaken wees daartegenover op de noodzakelijkheid van preventieve maatregelen tegen de omwento- lingsgezinden, die in het leger trachten te dringen. Turkije. Komt anti ii o pel, S Juni. Het Nederland - sche gezantschap hoeft do Porto schriftelijk de terugbetaling gevraagd van- hot loegold, dat betaald is ton behoeve van batnon van Heemstra, die heden in Kanstantinopel go- koaneu is Marokko. Het is gewoonte, dat de berichten uit Marokko met eenigo overdrijving tot ons komen, en er is daarom wel reden do naar de praatjes van de inboorlingen geredigeer de berichten met wantrouwen op te nemen. Ditmaal echter schijnt het juist te zijn, dat- de troepen van het maghzen, die gelegerd varen bij Mar Chica, de groote lagune die zich ten zuiden van Molilla uitstrekt, go- slagen zijn door do troepen van den preten dent. Ten gevolg© van deze nederlaag is do geslagen mehalla verzwakt, omdat verschil- i< nde stammen hunne contingenten teruggo- roepon hebben, terwijl daarentegen de strijd macht van den pretendent is versterkt. Om daaraan tegemoet to komen, worden tc 'lan ger inderhaast 400 soldaten bijeengebracht i n over zee de mehalla met hen te verster ken. Voor 't oogenblik echter is do preten dent de baas in hot noordoostelijk gebied. Wanneer hij er lust toe voelt, dan kan hij op Qedjda aanrukkenalleen stelt hij zich dan bloot aan het gevaar, dat hij zal stui ten op de Fransche troepen. Intuaschen beeft de overwinning, die hii behaald heeft, onmiskenbaar zijn prestige bij tie stammen versterkt in dezelfde mate als het moreele gezag van den sultan is achteruit gegaan. Allerlei. vTe Madrid is het proces begonnen le gen de zeven personen, beschuldigd van me deplichtigheid aan den aanslag in de Oallo Mayor op den Koning en de Koningin, cp den dag van hun huwelijk. Do voomaarnsie beschuldigden zijn Ferrer en de journalist Nakens. Ferrer is do man der Eoolo Moder ne, in welke Morral, de pleger v;.n den aan slag, eenige dagen heeft vertoefd. vZokere Li'berka, die in tien tijd van eene week in Januari 11. niet. minder dan drie moorden p'oegde nabij Bouillon (LX), is Zaterdag tweemaal ter dood veroordeeld Zijn medeplichtige Krolkika insgelijks en zijne vrouw kreeg tweemaal 5 jaar gevan genisstraf omdat zij do misdaden van haar man verzwegen had. vNabhansen, een Deeusch ooomolspe- ler, heeft, in een vlaag van ijvorzucht, ge schoten op zijn vrouw, een operettd-zange- res, dio in de Vroolijk© Weduwe veel op gang maakt met, een dans, dien z'-j niet een man uitvoert. Natbansen schoot op beiden, verwondde zijn vrouw zwaar, n»isto den an tler, maar raakte ook nog den schouwburg directeur. Daarria schoot hij zichzelf dt'xl. vEcu sneltrein van Innsbruck is naar Weenen tusschen Hüttenau en Bischofshofon ontspoord. De locomotief viel ommachi nist en stoker werden gedood en vijf reizigers gewond. Kameroverzicht Tweede Hamer. De Tweede Kamer zotte Dinsdag de bo- handehng voort van het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van de Indische be grooting in verband met de oprichting van een departement van gouverntmientsl^drij ven. De heer Bos zou het betreuren indicu dit wetsontwerp niet werd aangenomen en wees er op, dat er in Indië gebrek ie aan particulier kapitaal en ondernemingsgeest, van C. N. en W. M. WILLIAMSON. Naar het Amerikaanseh 76 DOOR Mevrouw HEHVELINCK. De portier vertelde dat de chauffeur in een ander hotel logeerde en niet met de da mes meegegaan was; "hij had haar -met den gids en de ezels zien vertrekken. Die man be gon te begrijpen dat- we meer belang stel den in het doen en laten van den chauffeur dan van de dames en voegde er 'bij, dat een dor bedienden, van: het hotel, die zoo even van het station was teruggekomenden chauffeur gezien had, keurig gekleed (heel anders dan toen hij met de dames aankwam) den heuvol afdalend naar Samta. Margherita, het huis van iSir Elvolyn Haines, waar eem groote receptie wend gehouden. Terwijl we nog met elkander stonden te praten, verscheen een ander man op het tooueel, een soort onder-portier, die zich in het gesprek mengde, zoodra hij ©noem portier hoorde heriialen, dat juffrouw Randolph zich naar Mola -had begevenHij zeide dan een giroote vengissing te hebben begaan en een. Amerika-ansche heer, die naar haar ge vraagd had', een verkeerd adres te hebben genoemd. Onderstellend dat zij nlaar de lief- dadigheidsbazar teil huize van, Sir Evelyn Haines was gegaan, evenals al de Engel- schei* en Amerikanei* van Saai Domenico en van dte overige Taarmiuasohe hotels, had hij hcir. daarheen gezonden. Het- leek den portier toe dat de lieer zeer gehaast- was, en om geen tijd te verliezen!, was hij met een expresbrein van Palermo gearriveerd. ,,Heb ik u niet- gezegd wat Chauncey Ran dolph doen zou?" riep meneer Payne, zich tot mij wendend, alsof wij oudio vrienden waren. Chaunoey Randolph heeft den naam millionair te zijn, maar ik geloof beslist niet dat hij meer fortuin bezit of grooter aan zien geniet dan pa. We hadden het rijtuig laten wachten eau na eenige raadplegingen tusschen Lady B. en meneer Payne, werd er besloten onmid dellijk naar Sir Evelyn Haines te rijden, waar hoogst waarschijnlijk die afschuwelijke chauffeur zoo brutaal was -zich uit te geven voer den heer Winston, dien Sir Evelyn niet kende. Op hetzelfde moment dat pa Lady B. hielp instappen, riep meneer Payne: „Mol ly!" en over mijn schouder kijkend, zag ik het pedante schepsel dat ik te Blois had gezien. Ze was anders gekleed, maar toch harkende ik haar onmiddellijk. Sommigen zullen haar wel mooi noemen, maar ik vind het heel om aal niet; of9ahoon ze wel tot het soort meisjes behoort, dat door mannen aar dig gevonden wordt. Ze was te voet, en haar dikke tamte leunde op haar armde Itai- iiaausche gids met twee ezels liep achter haar. „Jij 'hier, Jimmy!" zei ze, blijkbaar zeer verrast, en haar blik ging van meneer Payne naar Lady B. en van deze naar pa en mij Zij schudde hem de hand, stapte naar het rijtuig om met Lady B. te spreken en was juist aan het vertellen, dat haar tante van den ezel was gevallen' en zij uu het uitstapje hadden opgegeven, toen meneer Payne haar in de rede viel om zijn mededeelingen te doen Zo stond totaal verbijsterd bij zijn verkla ring hoe het boven allen twijfel was verhe ven dat haar chauffeur, dien ze zoo hoog stelde, een groote schurk was en een dief, ja, mogelijk nog erger. Hij, zeide hem reeds lang verdacht te hebben,, maar nu waren zijn vermoedens 'bevestigd door Lady B. die vreeede dat haar* zoon een ernstig ongeluk was overkomen door de schuld van dien zelf den Brown. Juffrouw Kedison mengde zioh in het- ge sprek en een minuut later ook Lady B. en het verwonderde mij geen haar dat bet meisje eenigon tijd noodig had, voor ze de zinspelingen en beschuldigingenbegreep, welke door de dames oip zoo'n heftigen toon en in zulke scherpe woorden werden geuit. Toen haar eindelijk duidelijk werd waarvan men. den chauffeur beschuldigde, weigerde zij iets tot zijn nadeel te gelooven, bewerend dat. het volstrekt onmogelijk was en, er oen buitengewoon misverstand moest bestaan, waarop meneer Payne verklaarde dat haar vader wel geloof sloeg aan zijn woorden en, na ontvangst vau zijn waarschuwend schrij ven, onmiddellijk uit New-York was over gekomen om haar te redden uit de klauwen, van een gewetenlooaen schurk, die tot alles in staat werd geacht Bij dat bericht was ze nog meer verbaasd. Blijkbaar had baar va der niets over zijn komst geschreven, mis schien wel v roezend dat zij zioh anders door den .chauffeur zou laten schaken. Ze was vau rood wit geworden eni van wit weer rood, terwijl het drietal haar favoriet aller lei beschuldigingen naar liet hoofd slinger de, maar toen ze hoorde dat haar vader ook al op het tooueel was versohenen, zag ze er oen oogeublikje werkelijk mooi uit. Een in wendig licht scheen heel haar gelaat te doen glanzen. „Vader hier!" riep ze met stralen de oogen. „O. dan kemit alles terechtWaar waar is hij?" „Naar Sir Evelyn) Haines, Lady Bright - helmston's vriend', gegaan, denkend je bij hem te zullen vinden. 'En ook je chauffeur zwalkt daar .rond als eem wolf in schaaps- kleeren en zal nu aanstonds ons in handen valleu," antwoordde meneer Pavne plech tig. „Ga met ons mee, ontmoet je vader, wees met eigen oogen en ooren overtuigd van de misdaad van dien schavuit." „Als mijn vader dacht me daar te vinden dan zal ik meegaan", zei het meisje. „Taait© Mary, het beete zou zijn dat u hier bleef en wat ging rusten." Hoe vindt je die manier waarop Amori- kaansche meisjes haar bejaarde 'bloedverwan ten de wet stel'en Als ik .pa zou zeggen hier of daar te blijven en te gaan rusten, dan zou zijn repliek zeker luiden dat- ik naar den drommel !kon loopen. Taait© Mary echter scheen er zich niet aan t© ergeren. Ons allien met een buiging groetendstapte zij in huis, zoo onderdanig als een. dik, wit lam; me neer Payne nam nog een, rijtuig voor juf frouw Randolph, on hem zelf, en weg reden wij. Het tweetal vooruit en ik kon beau den boeien, weg overzien, aldoor als een 'biecht vader tot haar sprekend, met zijn gezicht vlak bij haar oor, hocwo] zijzelf hem met geen enkelen blik verwaardigde. Mijn opgewondenheid was niet. veel min der groot dan die van Lady B., toen wo op hielden voor de poort van Sir Evelyn Hai nes* woning, die vroeger een klooster was gewoest. De moeste gebouwen in Sicilië wa ren iin vervlogen dagen kloosters of paleizen. Onze bagage was er regelrecht van het sta tion heengebracht., want door den gemoeds toestand waarin Lady B. zidh te Syracuse lievond, had niemaind er aan gedacht per telegram liet uur van onze komst te melden. Je rijdt de buitenplaats niet up, want hot is volstrekt geen modern landgoed, maar zooveel mogelijk in deni staat gebleven zoo als het in do grijze oudheid was. Wij wan delden de plaats op, Lady B. steunend op pa's arm en ik aan haar andere zijde; me neer Payne achter om met juffrouw Ran dolph, omdat ze niet voor wilde gaan, hoe zeer hij het ook verlangde. Het is er werkelijk mooi voor mensohen die van ouderwet sche, vreemde dingen hou- deu, mot een prachtigen tuin vol van aller lei bloemen, de soort zooals wij thuis heb ben on ook tropische. Een massai goed ge- 'kleede menscheii liepen 'heen en weer, druk als het was op de liefdadiglheids-bazar, en ongetwijfeld was iedereen verrukt over do aangeboden gelegenlieid om den drempel van het huis t© oversell rijden en genegen zioh later te houden alsof zo Sir Evelyu kenden or. diens gasten waren geweest. Ta feltjes stonden onder de boomon en er werd tliee rondgediend. Eensklaps hoorde ik juf frouw Randolph uitroepen: „Daar is va der fOp hetzelfde momenit vloog ze ons voorbij en het grasveld over naar een boom, waaronder een groote, slanke man met kort, krullend grijs haar ©n een glad geschoren ge laat etond te 'praten mot oen anderen man, die hoewel met zijw rtug naar ons gekeurd, ©enigszins bekend leek. Wordi vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1