I#. 344. 5" JHargang. Dinsdag 18 Juni 1907. rsa BUITENLAND. FEUILLETON. LORD RADIJS. :OORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant- verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat 1. Intercomm Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTEHTIEN: Van 15 regels Elke regel moor Oroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteören in dit Blad bij abónnëment. Eène circulaire, bevattende de voorwaarden, 'wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie mei I Juli a. s. op dit blad inieekenen, worden de nummers die ge durende* de maand Juni nog zullen verschijnen, KOSTE LOOS toegezonden. Kennisgeving. Do Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op art. 264 der Gemeentewet, Doen te weten» dat het nrimitief kohier dei Straatbelasting, over hot dienstjaar 1907, goed gekeurd dooi Gedeputeerde Staten van Utrecht, in afschrift gedurende vijf maanden <<p de {Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing ligt. Amersfoort, den 17. Juni 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Scene tar is, De Burgemeester, J. G. MTRNPERT KROKXE. W1TJT1KRS Politiek Overzicht. Het einëe van de tweede doema. Twre maanden en elf dagen hoeft de eerste rijks'doema geleefd zij werd den lOen Mei 1906 geopend en den 21en Juli onthou den. De twec/de doema, die nu heit lot van hare voorgangster heeft ondergaan, is den oen Maart van diit jaar geopend, terwijl het ontbindlngsbelsluit gedateerd was 16 Juni; zij heeft dus precies eene maand lan ger geleefd. Wij hebben reeds te kennen gegeven, dat do ontbinding niet onver-wacht gekomen is. Het is wel interessant dit nader te hooren 'bevestigen door een zoo uitnemenden ken ner van den toestand en de stemming in Rusland als Anatole Leroy-Beaulieu. Nog onder d'en versohen indruk van zijn laatste verblijf in Petersburg, waar hij met de voornaamste regeeringispersonen en met leden van alle partijen der doema in be trekking heeft gestaan en de doema aan hot werk hoeft gezien, 'heeft hij zijne be vinding medegedeeld aan een medewerker van de Neue Frede Presse. Hij zeide ,Het noodlot van de doema moest zich vervullen. Het was feitelijk onmogelijk met deze dloema te regeeren. Slechts een zeer gering percentage van hare leden beheerscht den parlementairen arbeideen derde van hare leden kan men als geheel onontwik kelde lieden kenschetsen, die ter nauwer- nood kunnen lezen en schrijven. Onder de overigen zijn een aantal, die wel in staat zijn kleine berichten samen te-stellen, maar die niet opgewassen zijn tegen den parle mentairen arbeid. Er blijven over omstreeks 30 a 40 loden, dio de noodige bekwaamheid en kennis voor den parlementairen arbeid bezitten Deze hebben in alle commissiën ziting, zijn met werk overladen en daarom niet 'berekend Voor het tot stand brengen van a-lies wat er te doen valt. ,,Om in dit gebrek aan parlementaire werkkrachten te voorzien, is men zelfs op de gedachte gekomen leden van de eersrte doema, die als werkkrachten hunne sporen verdiend' hadden en beschikten over onder vinding, als deskundigen te hulp te roepen tot het verrichten van de parlementaire werkzaamheden. De oppositie heeft, op deze wijze dè oude geestverwanten willen terug brengen in het parlementaire-leven, maar de regeering heeft dat niet willen toelaten." Toen Leroy-Beaulieu zijne inzichten uit sprak, was het on tbindingJbesTu'it nog niet verschenen. Wat hij gezegd heeft over 't geen daarna gebeuren zou, mist dus don feitelijken grondslag. Maar het stemt merk waardig goed overeen met hetgeen is ge schied en getuigt er dus van, dat hij inder daad con goeden kij'k op de dingen heeft. Hij wijst op de moeiclijklieden, die voor de rogeering uit de ontbinding voortvloeien, en zegt daarvan ,,Ik heb bij 'mijn laatste bezoek eone op merkelijke verandering in de meening van alle politieke factoren waargenomen, zoowel bij de uiterste linkerzijde als bij de rechter zijde, zelfs tot in 'do kringen van dO zooge naamd echt Russische mannen, en het woord gehoordZonder eene parlementaire ver gadering gaat het niet meer!" Ik geloof, d:at na de ontbinding van de doema eene nieuwe doema moet wonden 'bijeengeroepen. Men zou misschien een, hoogstens twe9 jaren zonder parlementaire vergadering kunnen regeeren. Maar zelfs de reactionair- ste kringen bevelen dit niet aan en zij er kennen, hoezeer met leerwezen, dat men niet geheel meer het par Jemen tai re. stelsel in Rusland kan prijs geven, want het- terug- keeren tot het partem entlopzo régime zou den revolutionairen geest moeten versterken en de ontevredenheid vermeerderen, zoodat eene gewelddadige uitbarsting met zeker heid zou zijn te vreeeen. Bovendien zou het gezag van de Kroon en van den Czaar lijden, wanneer hij ontrouw werd aan zijn in het Oofcebermanifest plechtig gegeven monarchen woord. De Czaar kan niet, woord- breukig worden. Do regeering zal dus eene nieu'we d'oema- moeten bijeenroepen. Wel is waar zullen de verkiezingen geschieden ojï den grondslag van eone nieuwe kieswet. Zelfs Witte, dien ik dikwijls sprak, ziet in, dat zijne 'kieswet geheel mislukt is en dat daaraan de revolutionaire meerderheid! van ,de eerste 'doema zoowel als de tot wenken onbekwame meerderheid van de tweede doe ma is toe te schrijven. Men heeft het boo- renelement al te zeer begunstigd, omdat •men zich vergist heeft in zijne ware gezind heid, en heeft aan de massa's der fabrieks arbeiders in de steden een te grooten in vloed toegekend. De ndouwe kieswet moet deze gebreken corrigeeren; zij moet de mogelijkheid bieden om eene gematigde, tot werken .1bekwame meerderheid in de nieuwe doema in te lei den. Maar hier staat de Czaar voor eene nieuwe moeielijkheid, Voor een ernstig di lemma, dat do aanhangers van zijn gezag en de bewakers van zijn prestige zeer ver- ontrust. In do grondwet is uitdrukkelijk be loofd, dat eene wijziging van de kieswet slechts met toestemming van «de doema zal geschieden. Do kieswet, is een consbitutio- neole grondslag van hot, rijk geworden; de Czaar heeft zich vrijwillig van de autocrati sche macht beroofd, eene kieswet naar zijn eigenmachtigen wil af te kondigen. «Eene nieu'we doema zou dus slechts naar de be staande kieswet gekozen mogen worden, wanneer men wil ontgaan, dat het verwijt van een inbreuk op de grondwet, een staatsgreep tegen het hoofd der i-egeering kan worden gericht. De eenige weg om dit verwijt te ontgaan, zou hierin bestaan, dat men aan de doema voorstellen deed tot, wij ziging van do wet. Maar het ligt voor do hand, dat d zc eenige oonstitutionoele weg niet kan Worden begaan. Nooit zou de tegenwoordige of eene toekomst,igo dloema, die op grond van do tegenwoordige kieswet gekozen is, er de hand toe bieden eene meer beperkte, dus meer conservatieve kieswet tot stand tc brengen. De Czaar zal dus voor do geschiedenis, -voor Europa en voor zijn land de verantwoordelijkheid voor eene eenzijdige verandering van de grondwet op zich moeten nemen. De politieke toestand laat het niet anders toe. Ongetwijfeld 'ijdt de tegenwoordige kieswet aan vele gebreken. De overwegende invloed va.n de -massa der boeren moot als zulk een gebrek beschouwd -worden. Men lieoft de boeren in de kieswet eene bevoor-echte stelling gegeven, want zij zijn de «enigen, die een direct kiesrecht heb ben. Alle gemachtigden van de andere be volkingsklassen zijn samengevoegd iu een enkel kiescollege; alleen de boeren zijn daarvan uitgezonderd. Men heeft zich met de hoop gevleid, dat dit element bijzonder conservatief zou blijken, maar men heeft zich in deze verwachting zeer vergist. De nieuwe kieswet zal waarschijnlijk aan de groet© grondbezitters grootero politieke rechten toekennen. Daarnaast zal men aan de kooplieden en nijveren, alsmede aan de ontwikkelde standen een soort vertegenwoor diging verschaffen, die eene zekere overeen komst heeft met 'het stelsel, dat in 1867 in Oostenrijk weid ingevoerd. Men zal dus een soort v ertegen-wo or d ig i ng van belangen trachten te construeeren. Zonder met do bijzonderheden van de nieuwe k;eewet be kend te zijn, meen ik op grond v i de ver schillende stemmen, die ik in Rusland heb gehooid, dat het tot zulk eene inrichting moet komen. Ook Witte -is van meening, dat een stelsel moet worden in 't leven geroe pen, dat den politdekem invloed in zekeren zin filtreert." DuiischSand en Spanje. Volgens de Epoca zijn Duitschland en Spanje definitief overeengekomen, dat het handelsverdrag van 12 Februari 1899 onder dezelfde voorwaarden van kracht blijft, die golden op het tijdstip toen hot- werd opge zegd België. Brussel17 Juni. Heden morgen werd do jaarlij,ksche vergadering van het „Interna tionaal Koloniaal Instituut" geopend. De minister van buitenlandsohe zaken heette do afgevaardigden welkom. Die vergadering hied zich vervolgens bezig met do agenda. Alle vreemde naties zijn vertegenwoordigd. Frankrijk. Parijs, 17 Juni. Het Beensdh© Konings paar heeft Parijs vertalen. De menigte juichte hen bij luuin vertrek toe. Parijs, 17 Juni. Het Fransch-Japansche verdrag tepaalb, dat de twee regceringen zich voorbehouden in nadere besprekingen te treden over het sluiten van een handels overeenkomst tusschen Japan en Indb-Chi- na. De twee regeringen zijn bezield door den wensch om do 'bestaande goede betrekkingen te versterken en voor de toekomst iedere aan leiding tot misverstand uit don weg te -rui men.. Wat Chiua betreft, verbinden zij zich elkander wedérkeerig te steunen om den vrede en de veiligheid aldaar te verzekeren met het oog op de handhaving yam do posi tie en do gebieds rechten van do beide contracteeren de partijen op het vasteland van Azaë. De minister van buitcoilandsche zaken Pi- chorn las in db Kamer dien tekst voor van het Fransch-japansche verdrag. (Toejuichin gen). Hij voegde daaraan toe, dat dit verdrag tot beginsel heeft eerbied voor de integri teit van China en voor do handhaving van don be6taanden toestand. Dat is een waar borg voor den vrede in China. Japan geeft hiermee een afdoend antwoord aan hen, die het beschuldigden veroveringsplan non to smeden. (Toejuichingen.) Parijs, 17 Juni. Dlo Kamer verwierp'met 304 togen 255 stemmen het door de commis- sio aangenomen en door den minister van finonciën gesteunde bedrag van 65 frs. voor de surtax o op suiker ten behoeve vaai do wijn bereiding. De minister-president heeft eergisteren niet den minister van justitie, den vice-mi nister van binnenland,sche zaken en den pro cureur-generaal bij het gerechtshof te Mont- pellier geconfereerd over de maatregelen, die genomen moeten worden om een einde te ma ken aan de bewoging in de vier departemen ten van Li .guedoc. Dies avonds werd eene nieuwe samenkomst met den procureur-ge neraal gehouden, voordat deze naar zijn post terugkeerde. Vooraf had de minister-pre sident besprekingen gehad met verscheidene anderen leden van het kabinet. Da minister raad was tegen gisterenmorgen 9 uur op hot Elysée bijeen geroepen. Het besluit, waar toe hij gekomen is, vindt men onder de te legrammen vermeldt De correspondent van de Temps te Nar- bonne seint, dat hij zich terstond naar Ar- geliers begeven heeft, zoodra hij vernomen had dat de regeering maatregelen overwoog om do leden vm heb comité van Argeliers te vervolgen en zelfs gevangen te namen, om to zien welken indruk dat bericht had ge maakt. Verscheidene leden van het comité antwoordden hem, dat dit bericht hen niet afschrikte on dr.t zij op elke gebeurlijkheid waren voorbereid. In Perpignan, waar aanvullingsverkiezin gen voor den gemeenteraad waren uitgeschre ven, heeft de stemming niet kunnen plaats hebben, omdat de kiezers niet opkwamen. Parijs, 17 Juni. Ingevolge de besluiten, die heden genomen zijn in den minister raad, zullen vervolgingen worden ingesteld tegen de voornaamste leiders van de bewe ging in de wijnbouwdistricten. Parijs, 17 Juni. De afgevaardigde .van Narbonne, Sarraut, heeft zijn ontslag ge vraagd als vice-minister .van binnenlandbche zaken Hij schreef den minister-president, dat de gebeurtenissen, waarvan zijn district bet tooneel is, hom niet toelaten zijne me dewerking als lid der regeering aan den mi nister-president te blijven verleenen. Parijs, 18 Juni. Sommige bladen bevat ten een telegram uit Monbpolleir, waarin gezegd wordt, dat in het kamp van Larzac de soldaten van 'het 100e regiment op nieuw moeten ziju opgestaan tegen hunne chefs. De soldiaten zouden verbitterd zijn over de tegen sommigen hunner, die als opruiers worden beschouwd, genomen maatregelen zij zouden verlangd hebben met dezon over één kam geschoren te worden. Het kamp zou vernield zijn, de officieren gedlagen door de muiters, de regiments-commandant, kolonel Rabier, uitgefloten. De tusschen- komst van de officieren zou dec© inciden ten hebben uitgelokt. Er zijn vechtpartijen geweest en de barakken zijn vernield. Engeland. Officieel wordt bekend gemaakt, dat de door den eersten minister van Groot-Brit- taunië, Sir Henry Campbell-Bannermann, in de zitting van het Lagerhuis op-12 Juni aangekondigde mededeeling der regeering omtrent het Hoogorhuis, de verklaring zal bevatten, dat het noodig is voor de tenuit voerlegging van den wil des volks zooals die is uitgedrukt door diens gekozen vertegen woordigers, dat de bevoegdheden van het Hoogerhuis om door het Lagerhuis aange nomen wetten te wijzigen, in dier voege worden beperkt, dat tijdens don zittings duur van hetzelfde parlement do eindbeslis sing blijft berusten bij het Lagerhuis. Dit voorstel laat de beide huizen van het parlement volkomen in wezenheb wil al leen uitspreken, dat het laatste woord toe komt aan het lagerhuis. Daar dit voorstel met voorkennis en toestemming van den Ko ning wordt ingediend, zal het, wanneer het tot besluit verbeven wordt, als eene om schrijving van de rechten van hot lagerhuis een even bindend gezag hebben als eene wet. Intussohon verklaart de liberale pers, dat de eindbeslissing toekomt aan de kiezers, die na ontbinding van het tegenwoordige la gerhuis zich zullen moeten uitsproken. Zwitserland. Bern, 1? Juni. De beide Kamers van de bondsvergadering hebben bijna eenstemmig hunne toestemming verleend tot hot toetre den van Zwitserland tot de in 's Graven- liage gesloten overeenkomst, betreffende de wetten en gebruiken van den oorlog te land. Noorwegen. De Storthing heeft met 73 stemmen te gen 48 het wetsontwerp betreffende het al- gemecno stemrecht voor vrouwen verwor pen. Met 96 stemmen tegen 25 werd daarente gen een wetsontwerp aangenomen betref fende het staatsburgerlijke stemrecht voor vrouwen met dezelfde grondslagen als dio welke thans bij de gemeentelijke verkiezin gen gelden, d.w.z. dat de vrouwen zelf of hunne mannen "de belastingen voor het afge- loopen jaar moeten behaald hebben. Daardoor stijgt het aantal kiezers met 300.000 Italië. De Kamer heeft een voorstel aangenomen, waarbij de minister van justitie wordt uit- goiioodigd zoo spoedig mogelijk liet arrest, van het hof van cassatie, waarbij de gewo ne rechter onbevoegd wordt -erklaard om kennis te nemen van de aanklacht wegens ambtsmisbruik tegen den gewezen minister Nasi, over te leggen. Spanje. Madrid, 17 Juni. De minister van buiten- landsohe zaken heeft, in antwoord op eene vraag, verklaard, dat de tusschen Frankrijk en Spanje gewisselde nota's betreffende de handhaving van den status quo ten aanzien van de wederzijdschc bezittingen in de Mid- dellandsche zee en den Atlantischen oceaan, geen verandering brengen in de betrekkingen met de andere staten. De regeling is van bij uitstek vredelievenden aard. Oosten rijk. Do Wiener Zeitung, do Oosten rij ksohe Staatscourant, bevat een besluit tot benoe ming van loden van het hoerenhuis. Aa.n 14 personen is deze waardigheid erfelijk ver leend, van wie 12 reeds voor hun leven lï<t 6 door TIIERËSE HOVEN Zij, van haar kant, was hem ook volstrekt niet ongenegen... haar hart zou er nu wel niet door breken, als hij met een ander trouwde, maar zulk een dubbelzinnig gedrag kwam niet te pas, en ze had, in haar eerste opwelling van woocle, grooten lust om haar werk aan de kliniek op te geven. Zoo prettig was 't nu ook niet., om met allerlei vuile menachen in aanraking te ko men, instrumenten te desinfecteer on en te steriliseeren, tampons watten te maken, pa tenten vast te houden en wat er verder bij kwam. Allerlei akeligheid te moeten zien en bij wonen, zonder do minste vergoeding. 't Eenige was, dat zc een beetje voorzich tig moest zijn, want als ze nu zoo dadelijk haar ontslag nam, dan zou 't tegenover de andere helpsters net zijn, alsof zo 't daarom deed. En dan mocht die vent zich nog] maar gaan verbeelden, dat ze can hem gaf. Ze zou 't nog een poosje vol houden en dan 't een of andere voorwendsel zoeken. Of ze zou «eggen, dat .ze uit de stad ging en. voorloopig niet meer kon komenpa kon haar best eens op een reisje traktceren. ze iiad het. houscli wel noodig. D'en 'Haag was zoo criant vervelend met- dat eeuwige Schevoningen en dat eeuwige Kuihaius. En dan ook... zo wou der eens uitwant er was nog iets dat haar hinderde. Behalve 't aanstaande engagement van den dokter, had ze or nég een vernomen en wel van Louise Meetland, een meisje, waar mee ze jaren 'lang op school had gegaan. Ze waren nu wol geen boezem-vriendin nen geweest, maar ze hadden in één klasse gezeten en waren wel bij elkander op par tijtjes gekomen én zelfs op eikaar s jours, nadat ze beiden van schóól waren. E'n nu was 'Louis publiek geëngageerd en had zo niets van zich laten hooren, haar zelfs geen kaart gezonden. Natuurlijk kon ze er nu niet op de re ceptie gaan en zou Lous haar galant ook niet voorstellen, 't Was een klap in haar gezicht Ook daarom vond Wilna een reis noodig nu liep ze eiken dag gevaar Lous met haar aanstaande, een cavalerie-officier, naar zo géhoord had, tegen te komen. Lous zou natuurlijk wel overal met hem paradoeren, ze was zeker veel te blij., dat ze •hem had. Bespottelijk om zoo'n haast te hebben. Lous was net één jaar ouder dan zij. Nu... en zij zou nog niet willen trouwen. Lous zou misschien ook eerst nog wol een poos geëngageerd zijn... Net als Suze Groothorst; die was niu ze ker al een jaar of zes verloofd, want ze was 't al zoo wat als schoolmeisje, en ze was nu al eenige jaren onderwijzeres. Gek om les te blijven geven, als je geën gageerd bent... haar aanstaande was ook een schoolmeester, hij verdiénde zeker nog niet genoeg; zij zelve had eens aan oen paar meisjes uit. de hoogste klasse verteld, dat zo voor haar uitzet werkte. Ze herinnerde zich nog, wal een pret zij er over hadden gehad. Een van haar clubje, Marie Ruivers, had 't uitgerekend, op haar manier dan. Met één ochtend les geven op school verdiende ze een zakdoek, met een langen middag een servet en met een korten middag oen stofdoek. Ze hadden er om geproest. Suae echter scheen heel gelukkig. Hef- derde meisje kwam de juffrouw roe pen voor 't. déjeuner, Ih andere huizen ging fatsoenlijk een gong of een schel, maar daar wilde pa niet aan, dat vond hij goed voor fabrieken, maar ren teniers hadden zoo'n haast niet op een paar minuten. Als dc meid maar kwam zeggen, dat het eten op tafel stond, dan was 't goed. Sedert pa uit de zaken was en rust nam word hij ook niet gaarne in die rust ge stoord. Hij deed 't' erg op zijn gemakje af. Yóór twaalven ging hij moest een eindje -loopen, dat deden alle renteniers en gepensionneer- de in den Haag. In Rotterdam zou hij zich geschaamd hebben om over dag op straat gezien te worden, nu zou hiji 'teen schande hebben gevonden, als men hem niet- zag. Zijn grootste ideaal' was, dat men hem voor een oud officier of een gewezen Indi- achen planter zou houden. Ofschoon hij tamelijk zuinig, om niet te zeggen schriel, van natuur was, erg op do penning zestien, gelijk zijn vrouw beweer de, zooi hij er toch heel wat voor over heb ben gehad om zijn knoopsgat met een lintje versierd to zien. Als bij niet bang was geweest, naar de Jieteekenis er van gevraagd te worden, dan zou hij er zoo .maar ren ,rood of blauw lintje in hebben gestoken, maar, dat ging toch niet. Hij verbeeldde zich altijd, dat iedereen op straat naar zijn knoopsgat keek en de leegte er van, 'bij een man als hij', onbegrijpelijk vond. Gedecoreerd te zijn kwam hom hot top punt van geluk voor en (hij kon met wee moed cn bitterheid te gelijk naar een, met een of ander ridderkruis of medaille getooi- den, ouel strijder staren. Op den dag, na Koningin'» verjaardag, was hij altijd slecht te spreken, dan werden er zoovelen bekroond. Kon er van dien or den-regen nu niet één enkel lintje op hem neerdruppen 1 Hij krek altijd met aandacht naar do lange lijst gelukkigen en trachtte de reden, waarom zij zoo gelukkig waren gemaakt, uit te vorschen. Hij dacht toch wol, dat het niet alleen persoonlijke verdienste was, die iemand zulk een onderscheiding te beurt deed vallen en hij 'had er graag t kunstje van gekend. Maar ook dat bloof tot zijn vrome wen- sohen behooren. Helaaser waren er meerhet rentenie ren was hem niet meegevallen, hij had ge hoopt. door het opgeven vau zijn zaak, tot de deftigen in den lande te behooren, maar het was hem al ras gebleken, dat hoezeer ook zijn omstandigheden veranderd waren, hij dezelfde gebleven was. Al droeg hij nu ook ren lange jas en in don winter zelfs een pels, ©en kleedingstuk, dat eertijds in zijn verbeelding onbereikbaar ver als oen her melijnen koningsmantel was geweest, zoo was 't hem soms, als voelde hij nog de ban den knellen van hot voorschoot, dat hij zooveel jaren gedragen had. En inwendig voelde hijl zich, als meneer Bong uit do Zeestraat, tocli nog als Bong, den groente-boer. Zijn ideaal was geweest. zich anders te voelen, hij had gehoopt dat zijn gedachten en aspiraties gelijken tred zouden hebben gehouden met zijn .lots-ver- botering, maar, telkens op nieuw, betrapte hij er zich op, dat hij toch. neg dc oude was. En. zich langzamerhand zijn onmacht van een lirer te zijn bewust wordende, had hij er ren soort van trots in gesteld een burger man te 'blijven, hetgeen hem, op enkele aan vechtingen na, wondervol gelukte. Nadat hij, im de eerste jaren van zijn deftigheid, te vergeefs getracht had zidh aan de fijnere voeding der groot© lui te wennen, was hij van lieverlede weer teruggegaan tot den grovoren' kost, waaraan zijn maag be hoefte had. Een déjeüner,, passende in zijn omgeving, ren Jicht oiergerecht of viscli-soliiotelt.j© voor af, kalfs-oestertjes met asperge-jyuntjee, sla in den ren of anderen, heek-maal geen sla- acht igon vorm, ren dessert je, vruchten, ©en kopje zwarte koffie, noe hoor, daar moest hij niets van hebben. Wat hij voor zijn twaalf uurtje verlangde, was ren groote kop koffie met melk, geen leut, nee, goed moest zo zijn, maar een flinke kop, niet zoo'n noted op je en niet pikzwart. Etn, .wait, 'toten betrof, al dien poespas gaf hij ze cadeau. Een -paar flinke, dikke boterhammen met leverworst of suit of kaas, desnoods eeu plafckie koek of janhagel na en -voor de rest goen nieufws. Daar kon hij 't best mee stellen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1