eon soort van adoptie. Do Minister raadde de Kamer stellig aan het eerste amende ment- te verwerpen. Ook liet tweede amendement-Limburg achtte de Minister niet aanbevelenswaardig. Wat de beschouwing van den heer Picrson aangaat over den levenstoestand van de moe dor in verband met de bepaling vau het be drag dor uitkeering, hierop antwoordt de minister, dat een consciëntieus rechter onge twijfeld rekening zal houden met de levens positie der moeder bij do bepaling van het bedrag der uitkeering. Hij is daarin vrij. Na voortgezette discussie werd tot stem ming ovorgegeaa.il. Het eerste kwam in stemming het amendement-van Styrum, strekkende om het 2o en 3e lid van art. 344c te doen verval len, dat verworpen werd roet 39 tegen 23 stommen. Hierna kwam in stemming het amende ment-Limburg c. s. (bij toewijzing der actie erkenning door een ander, anders dan bij opvolgend huwelijk uitgesloten.) V crworpen met 48 tegen 14 stemmen. Zonder stemming werd aangenomen het amendement dor Comm. v. Rapp. Ten slot- _to kwam in stemming het amendement-Lim burg (niet bindend verklaring van overeen komsten waarbij do uitkeering op eenigorlei wijze wordt beperkt.) dat verworpen werd met 36 tegen 25 stemmen. Het ^Tegeeringsartikel 344c werd daarna z. h. a goedgekeurd. Aan de orde was vervolgens art. 344d, luidende Op verzoek van ihet kind of den tot uit keering verplichte on na verhoor of behoor lijke oproeping van dezen en van het kind of den voogd en den voogdijraad kan de rechtbank, die de in art. 344a bedoelde vor dering heeft toegewezen, het 'bedrag der uit keering wijzigen Do wijziging meet zijn gegrond op do overweging, dat, hetzij het inkomen van deu tot uitkeering verplichte, hetzij 'e be hoeften van het kind aanmerkelijke veran dering hebben ondergaan. Op dit artikel is een amendement voorge steld door don hoer Van Idsinga, strekkende om ook rekening t© houden met wijzigingen in andere uitkcoringen waartoe de verweer der verplicht was. Het amendement van den heer Van Id singa werd zonder stemming aangenomen. Eveneens art. 344d. Bij art. 344c (bepalende dat na de meer derjarigheid de uitkeering blijft doorloopon wanneer het kind door gebreken buiten staat is in eigen onderhoud te voorzien) vroeg de lieer Limburg of dio verplichting ook blijft bestaan wanneer het kind na de meer derjarigheid zoodanig gebrekkig wordt. De Minister antwoordde, dat de rech ter dit moet beslissen. Aan de orde was daarna art. 344e typ, be- palende dat de tot uitkeering verplichte te vens gehouden is do bevallingskosten te ver- g<x«lon en de moedor te onderhouden zes weken na hare bevalling. Door den heer VanVuuron word hier op een amendement voorgesteld om do ver plichting tot betaling der bevallingskosten on onderhoud der moeder gedurendo 6 we ke te schrappen wanneer liet kind dood ter wereld komt. De verweerder kan er belang bij hebben dat het kind dood geboren wordt en invloed daarop uitoefenen. In. stemming gebracht werd dit amen dement verworpen met 44 tegen 20 stern - meu. Art. 334e bis werd daarna zonder stem ming goedgekeurd. Eveneens art. 344f. Aan de ordo was daarna art. 344g bepa lende dat het kind bij gebruikmaking van het in de artt. 344a en 34-ld toegekende recht wordt vertegenwoordigd door een bij- zonderen vertegenwoordiger. Door den heer van Veen o.s. is oen amen- demeut voorgesteld om ook aan de moeder gelegenheid te geven in de procedure ge hoord te wondenGelijk het artikel nu luidt wordt do moeder geheel buiten het geding gehouden. Waar do moeder groot belang kan hebbon bij de veroordeeling van deu verweerder moet ook zij echter niet on der ©ode gehoord kunnen worden. Tegen dit amendement verzette de Mi nister zie hemstig nu uit de toelichting gebleken was dat 't de bedoeling is do vrouw als getuig© onder ©ode uit te sluiten. Zeer vele vorderingen zouden daardoor onmoge lijk kunnen worden toegewezen, precies het omgekeerde van hetgeen liet ontwerp beoogt. In stemming gebracht word het. amende ment verworpen mot 50 tegen 2(2 stemmen. Art.. 344g werd daarna zonder stemming goedgekeurd eveneens artikel 344gbis. Aan de orde was daarna art. 344g ter be trekking hebbende op het vooronderzoek van den kantonrechter. Do behandeling van dit artikel werd aangehouden in verband met de wijzigingen welke de Regeering voorne mens is alsnog aan te brengen. Donderdag 11 uur voortzetting. Berichten. De Staatscourant van Donderdag 20 Juni bevat o. m. do volgende kouinklijko besluiten op verzoek eervol ontslagen als lid van den voogdijraad te Zutphen mevr. T. L. Smissaert, geb. Van Dijk, te Apeldoorn in rang overgeplaatst bij do cavalerie hier te lande bij het 2o rogiinent huzaren M. Brevet, 2e luitenant der cavallerie bij het leger in Ned.-Indm, thans a la suito van de Koloniale Reserve; op verzoek eervol ontslagen W. H. van Berla;m, te Prinoonhage. als opporbosch- wachtor bij do houtvesterij te Breda, en be noemd tot. houtvester bij het staatsbosebbo- hoer E. Heeselink. thans tijdelijk amlbtenaar te Utrecht; tot tijdelijk, ambtenaar J. A. van Steijn, te Apeldoorn; op verzoek eervol ontslagen de kapitein van het korps mariniers J. van dor Kop, en bevorderd tot kapitein do lo luitenantJ. van Haaften op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ont- alnk.' verleend als kaïuonrechter-plaatavervanger in het kanton Deventer, aan mr. H. G. Jor dan», onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten op ziju verzfK-k. eervol ontslag verleend ale majoor-commandant van het 15de bataljon rue- ndo schutterij in Gelderland, aan A. M. van Smeren op zijn daartoe- aedaan verzoek, eervol ont slag verleend al-s kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Zalt-Bommel, aan L. Oiferhaus, onder dankbetuiging voor de ais zoodanig be wezen dieneten vergunning verleend tot bet dragen van de medaille, hun geschonken ter herinnering aan de troonsbestijging van Zijne Majesteit Koning Haakon VII van Noorwegen, aan den olficier- machiniet der 2e kluuec C- W. Kemmer, den adelborst der le klasse J. h. A. J. Bruiuama en den adjunct-administrateur Th. A. Appels. pDinsdagmiddag begaven H. M. do Koningin on Z. K. H. do Prins met gevolg per rijtuig naar Wiessol, ten einde aldaar het afbranden van een stuk heidegrond in oogenschouw te nemen. De Koningin en de EVina in de leger plaats bij Oldebrokki pMen meldt uit Apeldoorn Gisterenmorgen om acht uur zijn dei Koningin en den Prins in een victo ria met een tweespan schimmels naar Oldenbroek gereden. De Prins was in generaalsuniform. In de volgrijtuigon zaten graaf Dumonoeau en twee hofdames. Te paard volgden graaf Schimmelpenninck, jhr. Van Hoogstraten, adjudanten, en baron Van Hardenbroek, ordonnance-officier. Goed weer begunstigde gisteren het aangekondigde bezoek van H. M. de Ko ningin en Z. K. II. Prins Hendrik aan de legerplaats bij Oldobroek, waar op dit oogen- blik behalve het vaste personeel van de artillerie-schietschool, het 3e regiment veld artillerie uit Breda en den Bosch gekam peerd is De legerplaats was met sparregroen en vlaggedoek feestelijk versierd. Te ongeveer hal ftien meldden de signa len de komst van het Koninklijke Echtpaar, dat in een a la Daumont bespannen rijtuig uit de richting Epe van Het Loo kwam. De luitenant-generaal Van Ermel Scherer, in specteur van hot wapen der artillerie, gen.- majoor De Waal, commandant der bere den artillerie, en majoor De Book, direc teur der schietschool, reden de hooge be zoekers ter ontvangst te gemoet. Ter hoogte van het Militaire Tehuis volg de na do begroeting de revue der hier ge legerde troepen. Daarna word gereden naar het hooger gelegen kampement op den Wold- berg. Hier werd voor het paviljoen, dat ter ontvangst was ingericht, uitgestapt tot een kort oponthout, maar al spoedig ging het weer op weg ter bijwoning van de morgen vuren. H. M. was in 't wit, de Prins in klein tenue genoraals-unifrm. In hun gevolg wa ren de freules Van Haersana de With en Sloet van Marxveld, de generaal graaf Du- monceau, de adjudanten graaf Schimmelpen- ninok, Van Hoogstraten, baron van Asbeok en do ordonnans baron Van Hardebroek. H. M. bezichtigde met veel belangstel ling de verschillende vuren" en hun uit werking. Er werd geschoten op een onge dekte schildbatterij op infanterie, door een batterij van 4 stukken tegen sleepschijven, die zich over het sohietterrein bewogen, en door een sectie op infanterie. Na deze vuurmanoeuvres van de veld artillerie werd een rondwandeling door het kamp ondernomen en vervolgens trokken zich de vorstelijke bezoekers eenige oogen- blikken in de voor hen bestemde vertrekken terug voor het déjeuner een aanvang nam. De tafel was keurig versierd. De Koning in, de Prins en gevolg, alsmede de generaals Van Ermol Scherer en De Waal en de ma joor De Bock zaten aan een afzonderlijke tafel. Aan twee tafels, aangeschoven bij de uiteinden der koninklijke tafel, zaten de of ficieren. Door generaal Van Ermel Scherer werd het woord gevoerd. Hij dankte H. M. voor de eer der artillerie aangedaan met dit be zoek, wees er op dat de Ned. artillerie op de hoogt© van den tegen woordigen stand der artillerie-wetenschap was gebracht, betuigde do trouw en verknochtheid van heb wapen der artillerie aan het Huis van Oranje en eindigde met een ..Leve de KcoinginLeve de Prins der Nederlanden H. M. beantwoordde deze toespraak. ..^e koningin 'bedankte den generaal voor zijn -vriendelijke woorden en voor de harte lijke ontvangst, allerwegen in het kamp on dervonden. Het was don Prins en Haar aan genaam te midden van de officieren te mo gen verkceren. Hare Majesteit zeide verder overtuigd to zijn, dat db artillerie al het mogelijke deed om aan haar roeping te be antwoorden. En indien het nog noodig ware, zou dezo dag Haar opnieuw de overtuiging hebben geschonken, dat, wanneer ooit wat God mocht, verhoeden een beroep noodig mocht zijn op do krijgsmacht, de ar tillerie te allen tijde gereed zou staan om haar taak te vervullen. H M. do Koningin stelde daarna een dronk in op de artillerie in het algemeen en op do hier aanwozige officieren in het bij zonder. Even nadat het middagschot gevallen was, kwam op het kamp aan een af deeling kolo niale reserve uit Harderwijk, die haar ge- bruikelijken marsch ditmaal tot hier had uitgestrekt. Zij steldo zich tegen den afloop van het déjeuner voor de ontvangstsalon van Koniugin en Prins op. Gedurende het dejeuner voerde de stafmu- ziek van het 3e rog. veld-art. in de nabijge legen muziektent vroolijk© marschen en wal sen uit Geruimcn tijd bleef het Koninklijk Paar na het déjeuner in de veranda van do <*ffi- cierscantine en op het terras daarachter, wa-r men zulk een prachtig uitzicht hoeft over do gohoelo Voluwo, toeven, beiden voortdurende in druk gesprek met verschil lende hoofd- on subalterne officieren. Na het déjeuner was het de beurt van de Artillerie-schietschool om haar bedrevenheid te toonen. Een spannend schouwspel zoowel voor do Hooge Gasten als voor de officieren en manschappen on het publiek was het schieten uit batterij III met 4 t.waalf een ti meter-kanonnen op een kabolluchtballon, zwevende op eon afstand van 4000 M. Heel in de verte tegen een achtergrond van zware wolken zag men don ballon ziweven, totdat eindelijk een goed gericht schot hem deed dalen. Van do batterij ging het naar beneden, waar een eind verder 4 der nieuwe 12 oM.- snelvuurhouwitsers van Krupp waren opge steld Uit deze werd indirect geschoten met granaatkartetsen tegen een denkbeeldige nntlaadplaats van vijandelijk materieel. De Koningin toonde ook hiervoor veel belang stelling en vroeg generaal Van Ermel Sche rer voortdurend inlichtingen. Op een vouw stoeltje gezeten volgde IIM. elke beweging van de manschappen die de kanonnen be dienden. Ten slotte werd met 2 snelvuurkanonnen van 6 oM. en 2 mitrailleurs geschoten op infanterie, voorgesteld' door sleep- en vaste schrijven. Tegen 4 uur was het programma afge werkt- en werd naar het Paviljoen terugge keerd, nadat H. M. zich nog eenige oogen- blikken met den Zweedsehcn kapitein llammarskjold, die de oefeningen bij het 3de regiment veld-artillerio volgt, had onderhouden. In de ontvangstsalon werd nog even getoefd en de thee gebruikt. Toen werd aan de Hooge Gasten uitgeleide ge daan tot aan het Militaire Tehuis door de zelfde autoriteiten die "des morgens Hen wa ren tegemoet- gereden de officieren stonden in één gelid langs de gebouwen geschaard. En een donderend hoera plantte zich voort over de heide, toen het Koninklijk Paar met het fraaie vierspan de legerplaats verliet en weldra in de richting van Het- Loo uit het gezicht verdween. Zoowel II. M. de Koningin als Z. K. H. do Prins der Nederlanden betuigden Hun dank aan generaal Van Ermel Scherer voor de hartelijke ontvangst in het kamp en ver zochten dien oak aan do manschappen te doen overbrengen, vooral voor hun prach tige versieringen van de gebouwen en kamp straten. Op last van Hare Majesteit werden alle disciplinaire straffen kwijtgescholen, terwijl gedurende het verdere gedeelte van den dag den manschappen vrijaf werd' gegeven. De vredeeeanferesitie. De Belgische minister van Staat, de hoer Beernaert, le gedelegeerde wyx België ter vredesconferentie, is gisterenmiddag te 'sGravenhage aangekomen ter deelneming aan de werkzaamheden. De heer en mevrouw Beernaert, zijne echt genoot©, vonden aan den trein ter hunner verwelkoming en ontvangst den heer Van den Heuvel, oud-minister van Justitie en medegedelegeerde van België, den Belgischen gezant- baron Guillaume en mevr. Guillaume, benevens de raden, secretarissen en attachés aan de delegatie en het gezantschap werk zaam. De Belgische staatsman ag er flink uit en men zou, hem in zijn v'uggen tred en levendige conversatie gade slaande, niet ge zegd hebben, dat hij nauwelijk hersteld van een acute en ernstige ziekte, mot zichtbare opgewektheid hierhenen kwam om zich te wijden aan den gewichtigen arbeid, die hem wachtte. De familie Beernaert verblijft 'n het hotel der. Ouden Doelen. Volgens ontvangen inededeeling heeft do gisteren gehouden tweede algemeen© ver gadering van de Vredesconferentie, onder voorzitterschap van den heer Nelidow, het volgend verloop gehad. De zitting -werd geopend te 3 ure. Do voorzitter deed voorlezing van een te legram, dat H. M. de Koningin hun deed! toekomen in antwoord op de huldebetuiging van de conferentie. Heb antwoord, gericht aan don heer Nélid'ow, luidt aldus Het Loo, 16 Juni 1907. ,,J© suis heurense de voir a la Haye les réprésentants des différents Etats reumis pour la deuxiènxe Conférence do la Paix. En romerciant Votro Excellence des senti ments dont elle a été l'interprête, je lui ex- prime tous mes voeux pour le grand but que la Conférence se propose. (was get-.) Wl'l MFLMINA" (Toejuichingen). Do voorzitter geeft vervolgens lezing van hot telegram, dat Z. M. de Keizer van Rusland 'heeft gezonden in antwoord op dat van den Nederlandschen Minister van Bui- tenlandsche Zaken en dat gericht is aan den heer Van Tets van Goudriaan. Het luidt Tres touché des sentiments contenus dans votre télégramme, je tiens a exprimer a la deuxicme Conférence de la Paix mes sou- haits de succes dans la noble tache qui lui est confiée. (get.) NICOLAS. (Instemming). (Een -bijzonderheid van dit telegram is dat het thans de onderteeikening bevat van den Czaar persoonlijk, in onderscheiding met dat op do eerste Conferentie ontvangen, hetwelk, uit naam van den Czaar, onder teekend was door graaf Mourawieff). De secretaris-generaal doet mededoeling aan do conferentie, dat de ambassadeur en gedelegeerde van China, die door ongesteld heid verhinderd is voorloopig aan de werk zaamheden deel te nemen, in zijn qualiteit vervangen is door den heer Foster, mede- gedclcgeerde. Voorts dat is ingekomen eeno uitnoodi- ging namens den Raad van de gemeente 's Gravenhago tot een kunstfeest in deu avond van 9 Juli aanstaande. Do voorzitter 'hield daarna een rede ter nagedachtenis van den heer Staal, wijlen den president van de eerste conferentie in 1899. Do vergadering stelde hierop vast een re glement van orde voor hare werkzaamhe den. Daarin is o. a. bepaald, dat aan be langstellenden toegang kan worden verleend of kaarten worden verstrekt krachtens in achtneming van den president tot vergade ringen der conferentie door den president aan te wijzen. Tot de afgevaardigden werd hot verzoek gericht hunne geloofsbrieven in to dienon. Bij acclamatie heeft de vergadering zich daarna vereonigd met het. voorsbei van don president tot vordceling der werkzaamheden. Dientengevolge zullen de 'bureaux van de commissiën zijn samengesteld als volgt; Eerste commissie: Eere-voorzittersZijno Excellentie Mercy de Ka pos Mèro (Oosten rijk). Zijne Excellentie Edw. Fry (Groot- Brittannio). Z.Exc. Ruy Barbosa (Brazilië). Voorzitter d© beer Bourgeois (Frankrijk). Vice-presidenten Kriege (Duitschland), Pom pil j (Italië), Esteva (Mexico). TV cede commissieEere-voorzitters Z.Exc baron Marschall de Bilberstein (Duitschland)H. Porter (Vereenigde Sta-' ten van Amerika)markies De Soveral (Por tugal) President de heer Beernaer (België)twee de president mr. Asser (Nederland). Vice-presidentende heer Brun (Dene marker) de heer Beldiman (Rumenië); do heer Carlin (Zwitserland). Derde commissieEere-voorzittersde heer J. H. Choate (Vereenigde Staten van Amerika); Z.Exc. Lou-Tseng-Tsia-ng (China); Z.Exc. Tnrkhan Pacha (Turkije). President graaf Tornielli (Italië). Vice-presidonton de heeren Hammers- kjöld (Zweden)Drago (Argentinië)d'Es- tournelles do Constant (Frankrijk). Vierde commissie: E!ere-voorzitters, do heeren: De Villa Arrutia (Spanje); Z.Exc Keiroka Tsudzuki (Japan). Voorzitter de heer De Martens (Rusland Vice-presidcnten de heeren Satow (Groot Brittannië)Lammasch (Oostenrijk-Honga- rij*e) en llagorup (Noorwegen). De vergadering is daarna tot- nadere bij- oecroeping gescheiden. Hedenmiddag ten 4 ure zullen de voorzitters der verschillende commissiën in vergadering bijeenkomen tot vaststelling van een rooster van werkzaamheden. Uit het aan de pers verstrekte offi cieel© communiqué omtrent de gisterenmid dag gehouden zitting van de Vredesconferen tie blijkt nog dat, na het voorlezen van het telegram van H. M. de Koningin, de voor zitter voorstelde de tusschenkomst van den minister van Buitenlandsche zaken in te roe pen, ten einde voor de gedelegeerden een audiëntie bij H. M. de Koningin te verkrij gen. Na de voorlezing van het telegram van den Czaar, deelde de Voorzitter mede, dat de Staten, die op deze conferentie vertegen woordigd zijn, doch niet -deelgenomen heb ben aam de eerste conferentie, hun goedkeu ring hebben gehecht aan de akten van deze laatste. (Toejuichingen). Na de koirte rede van den president, go- wijd aan de nagedachtenis van baron Staal, verzocht hij de leden zich vau hun.zetels te verheffen. Na goedkeuring met algemeene stemmen van het reglement van orde met de daarin aangebrachte wijziging, stelde de president voor ter bekorting dei- werkzaamheden, den duur van elke redevoering te beperken tot 10 minuten. (Algemeene instemming). Voorgesteld werd den arbeid der commis sies aldus te verdeelcn le commissie: Arbitrage, internationale enquête-commissies en daarmede samenhan gende vraagstukken 2e commissie- Verbetering van het stelsel der wetten en gebruiken van den oorlog te land; opening der vijandelijkhedenverkla ring van 1899; rechten en verplichtingen van de neutralen te land, daarmede ver band houdende; 3e commissie: beschieting der havens, ste den en dorpen door een zeemacht, het leg gen van mijnen, etc.; regelen waaraan de schepen van oorlogvoerende mogendheden in neutrale havens onderworpen zouden zijn; aanvulling van do conventie van 1899, be treffende toepasselijk verklaring ct> den zee oorlog van de conventie van Geneve van 1864, in 1906 herzien 4e commissie: verandex-ing van koopvaar dijschepen in oorlogsschepenprivaten eigendom ter zeede duur van het verblijf in neutrale havens; oor logs-contraband©; blokkadevernietiging door overmacht van prijsgemaakt© neutrale schepenbeschikkin gen betrekkelijk den oorlog te land, welke eveneens op den zeeoorlog toepasselijk zou den zijn. Bij de aankondiging van het voorstel van de Amerikaansche delegatie betreffende de invordering van schulden door wapengeweld, deelde de gedelegeerde mode, dat hij zich voorbehield nog andere vragen aan de orde te stellen, niet in het programma vermeld. De president, deze bevoegdheid erkennen de, merkte op dat volgens het reglement elk nieuw voorstel, dat buiten de onderwerpen, in het program genoemd valt, vooraf schrif telijk aan den president dient medegedeeld te worden, om daarna in druk te worden rondgedeeld aan de leden der conferentie. De gedelegeerde van Groot-Brittannië heeft trouwens dezen weg reeds gevolgd, zich voorbehoudend nader nieuw© voorstellen te doen. Daarna volgde de samenstelling der bureaux van do vier commissiën, gelijk deze reeds is medegedeeld. De president stelde voor om de ingekomen adressen ter hand t-c stellen aan een.com missie, met den heer De Beaufort als voor zitter en steldo vervolgens voor het Bureau toe te staan schriftelijke mededeelingen aan de pers te doen en voor h,aar plaatsen te reserveeren voor de vergaderingen, waarin het publiek zal worden toegelaten. De zitting werd te 4 uur gesloten. Aangaande de algemeene vergadering der Vredesconferentie van gisterenmiddag kan nog worden medegedeeld, dat de eerste gedelegeerde van Duitschland. de hoer Mar schall, een- voorstel indiende tot stichting van een Hof van appel voor buitmakingen tei zee. Een der Engelsche gedelegeerden verklaarde dat hij een gelijksoortig voorstel zou indienen. Do Aanerikaansche afgevaardigden hebben een voorstel gedeponeerd omtrent de invor dering van schulden door wapengeweld. (Dit Ós het 'beginsel van de Drago-lcer). Het reglement van orde werd aangenomen in de redactie waarin het was voorgesteld, behoudens art-, S. Dit artikel bevat aan het slot de bepaling dat een delegatie zich door oene delegatie van oen andere Mogendheid kan doen vertegenwoordigen. Een der Duit- sche afgevaardigden verklaarde doze para graaf niet te kunnen onderschrijven, omdat zij ernstige moeilijkheden zou kunnen mee brengen. Ook de Engelsche afgevaardigden legden een gelijksoortig© verklaring af. De heer Bourgeois logde daarop uit dat deze paragraaf ingevoegd was eenvoudig om de stemming te vergomakkelijiken in die ge vallen, waarin een delegatie wegens force- majeure afwezig zou zijn, en toch belang heeft om hare mecning door stemming to doen kennen Daar het echter voldoende is dat een enkele delegatie moeilijkheden voor ziet vau deze zinsnede om haar geschrapt to zien, werd besloten deze alinea uit het reg lement te doen vervallen. lieden van 9 tot 4 uur zal voor de leden der confei-entie de gelegenheid bestaan zich te laton inschrijven voor de verschilendo commissiën. Naar men vernoemt is in do gisteren gehouden zitting van de Vredesconferentio tot vice-president in een der commissiën voor Italië niet heer Fusinato benoemd!, doch do heer Pompilj. De benoeming van de president der vier commissiën werd met applaus ontvangen. Omtrent de publiciteit wordt besloten de vergaderingen niet- openbaar te doen zijn uitsluitend uitzonderingen Tot de gedelegeerden der verschillende landen behoor on vier rechtsgeleerden, d:ie ook aan de Haagsc'he conforentiën voor in ternationaal privaatrecht hebben deelgeno men, tc weten de'heeren: De Martens, Re nault, Kriego on Asser. Deze hoeren hebben een langdurige be spreking gehouden over de juridische pun ten, dio in do vergaderingen der Vi-edcscou- ferentie in behandeling komen. In verband met de te verwachten pu bliciteit van sommige openbare zittingen der Vredesconferentie, zijn op de tribune in do Grooto zaal op het Binnenhof 68 plaatsen voor do pers gereserveerd. Van wege het bureau der Vredescon ferentie is thans ook uitgegeven een lijst be vattende de namen en woonplaatsen van de dames die de gedelegeerden en de secreta rissen der Conferentie vergezellen. Tijdens den duur van de zittingen van de Vredesconferentie zijn in de voor gezel schapszaal ingerichte Rolzaal in het gebouw op het Binnenhof buffetten ingericht door do firma Moxichen te 's Gravenhago, ten dienste der gedelegeerden. In den gezondheidstoestand van- den oud-minister Loeff is eenige verandex-ing tein goede aar te nemen. Definitief is aangesteld bij de Kon. Militaire Academie de le luitenant W. H. C. A. Seijn, van de instructie-compagnie en ovei-geplaatst bij den staf der artillerie; Ontheven van de werkzaamstelling bij de Koninklijke Militaire Academie en over geplaatst bij het 4e regiment vesting-artil lerie de le luitenant J. C. A. Jansen; Tijdelijk werkzaam gesteld bij de Konink lijke Militaire Academie de le luitenant L. de Ridder, van het le regiment vesting-ar tillerie. Heft gebeente van generaal Chassé. Over de overbrenging van het ge/been te van generaal Chassé naar zijn nieuwe rust plaats bij het monument op het kexkkotf te Ginneken schrijft men uit Breda het vol gende aan de N. Ct. ,,Even over elf klaagden achter de kerk de eerste tonen van Chopin's treurtnarsch en dof bonsden er door heen de rninuutscho- ten der artillerie, die in de Bouvignelaan stond opgesteld. Langzamerhand schreed de kleine stoet naar het voor-kerkhofde vertegenwoordi gers der Koningin met de heex-en Dommex-s en Gheriex muziek, blijkbaar, getorst dioor onderofficieren en als slipdragex's d'e gene- raal-majoors Vetter en Vaillant, de kolonel Roe6t van Limburg, commandant van het 6e reg. inf., en luit.-kolonel jlxr. v. d. Brandeler, gouverneur der K. M. A. Hoog aanklonk gedempt een commando, en onmiddellijk daarop: Vuur! Knetterend begroette het salvo uit de ge weren der infanterie 'het stoffelijk overschot van den man, die zoo dikwijls in kruitdamp •en kogelregen had gestreden voor zijn land. De stoet hield stil voor het hardsteenen graf, aan den voet van 'het monument en de kist werd ontbloot. In een vei-zegelde zwaar eikenhouten kist met koperen ibeslag rustten de beenderen van den generaal en kregen nu een waardiger rustplaats. Toen de kist in het graf was neergelaten, trad de lu'tenant-generaal Du Moneeau met een krans, waarin oranjelinten, naar voren en zeide: Deze krans leg ik uit naam van onze geëerbiedigde Koningin op de overblijf selen van den dapperen soldaat, den bekwa men aanvoerder, den generaal a la bajo- nette, don roemrijken verdediger van de citadel." De oud-luitenant-generaal Dommere hield hierna een uitvoerige rede, waarin Z.Exc. dank bracht aan de Koning'n voor haar vei*tegenwoordiging en herdacht hoe gene raal Chassé ©en groot aandeel had in dien goeden uitslag van de worsteling 'bij Water loo en hoe hij tegen ©en overmachtigen be legeraar de citadel verdedigd had. De heer Dommex-s bracht hulde aan den oud-kapitein der infanterie O. I. H. Wetse- laar, aan wiens initiatief te danken was dat de overblijfselen thans een lustplaats kregen zoo als de nagedachtenis van dén dapperen generaal toekwam. Z.Exc. eindigde met een opwekking tot de jongeren om de nagedachtenis van Chassé in eere te houden en zijn voorbeeld voor oogen te stellen. De muziek speelde het ,,Wien Neerlandsch Bloed", waarna de generaal-majoor Vail lant het woord nam, die het een bijzonder voorrecht noemde om in het bijzijn van den vertegenwoordiger der Koningin dankbare buide te mogon toebrengen aan de nage dachtenis van generaal Chassé. De spreker prees den citadel verdediger als een krijgs man in do beste beteekenis van het woordi en ging in korte trekken het leven van don generaal na. Al wordt de tijdruimte, die ons van do hel dendaden onzer voorgangers scheidt, aldus eindigde de hoer Vaillant, steeds grootor, van die daden zal de glans niet verflauwen, maar zij zullen het thans levend geslacht en de geslachten na ons tegenschitteren als ge tuigen uit het verleden van Neêrlands roem, als voorbeelden tot navolging, als bezieling tot het goed vervullen onzer taak. En al moge nu do tijd voorbij zijn dat Nederland het lot van Europa in handen hiold, zoo durf ik hier niettemin het ver trouwen uitspreken aan de vele grooto krijgslieden, die ons stamhuis en ons land 'hebben voortgebracht, de toezegging to doen dat indien ooit Hare Majesteit onze geëer- biodigste Koningin lot verdediging van hot vaderland genoodzaakt zou zijn het „To

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 2