S\ 347. 5" jfaarganf. Vrijdag 21 Juni 1907. BUITENLAND. BINNENLAND. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem francu per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met aitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen en*., gelieve men vóór 10 nor 'a morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat I. Intercomm Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTlM: Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer- 6.is. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteëren in dit Blad Bij abonnement. Èène circulaire, bevattende Je voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen verschijnen, KOSTE LOOS toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Aniensfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet. Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat do Raad dezer gemeente zal vergaderen <>p Dinsdag, den 25. Juni aanstaande, der, namid dags te 14 ure. Amersfoort, den 20. Juni 1907. l)e (Burgemeester voornoemd, WIJTEERS. Politiek Overzioht De nieawe Oostenrijksche Rijksraad. De nieuwe rijksraad in Oostenrijk is thans voor de eerste maal bijeen. Eergisteren is de zitting door den Keizer persoonlijk geopend. Do 'beide huizen zijn in samenstelling veran derd. In het heerenlruis zijn de vacatures aangevuld, die door overlijden waren ont staan elf erfelijke leden en dertig leden voor liet leven zijn bij keizerlijk besluit be noemd. Onder de nieuw benoemden zijn een aantal, die door de nieuwe regeling van het kiesrecht hunne plaats in het huis van afge vaardigden verloren hadden. Veel grooter is de verandering, die de samenstelling van het buis van afgevaardig den heeft ondergaan. In het vorige huis hadden van rechtswege, als afgevaardigden van de groote grondbezitters, een aantal leden van de eerste standen zitting. De leden, die de „graven'baiik." bezet hielden, waren een zesde van het geheele huis sterk. Thans zijir de bezitters van historische na med tot eenige weinigen ingekrompen. De overgroote meerderheid van de leden is ge kozen door de kiezers, die behooren tot de minder bevoorrechten wat maatschappelijken stand betreft, en behoort zélf daartoe.. De Ne«e Freie Presse spreekt van het huis als van een „armelui's parlement7'. Het blad drukt de hoop uit, dat het huis er in slagen zal dezen naam even 'beroemd te maken als voorheen de naam geuzen geworden is. „Niets zou kleingeestiger zijn dan van dat geheel nieuwe verschijnsel met traditioneele begrippen of klasse-vooroordeelen kennis te nemen. Wie kan weten, wat er in de hoof den van 350 afgevaardigden steekt, die nog geen verleden hebben, althans geen bekend heid bij het groote publiek 1 Kunnen er geen groote, frissche talenten opkomen, die wer kelijk juist onder de armen niet zeldzaam zijn? Een half dozijn krachtige persoonlijk heden zou aan het gansehe politieke leven meer glans en aantrekkelijkheid geven. Maar de waarheid is, dat. de klassen der in komens boven het naakte levensonderhoud 'betrekkelijk slechts in weinige districten hunne inzichten en belangen bij de verkie zingen konden doen zegevieren." Nog in een ander opzicht vertoont hot nieuwe huis van afgevaardigden een merk waardig beeld. In geen parlement bestaat er ecne groot ere verscheidenheid onder de leden. Men telt niet minder dan 31 partijen, als men de partij van de partijloozen buiten rekening laat. Daarmee slaat het Oosten rijksche huis van afgevaardigden het record van alle parlementen. Een dagbladcorres pondent maakt de partij verdeeling aldus op: De Duitschers zijn nu gescheiden in vijf partijen, nadat in twee gevallen eene ver smelting der partijen heeft plaats gehadde christelijk-sociale vereeniging met 96 leden, waaronder 30 oud-clericalende Duitsch- nationale bond, waartoe de Duitsche volks partij en de agrariërs zich hebben vereenigd, met 44 ledende Duitsche vooruitgangs partij, waartoe 20 leden gerekend worden, intusschen zonder waarborg dat zij niet nog tot de Duitsch-nationalen zullen toetreden of als „wilden" hun pad alleen zullen zoo ken 12 leden van do Duitsch-radicale ver eeniging, de voormalige vrije Aldhitschers onder leiding van K. H. Wolf, en 5 Al- dhiit sellers, overblijfselen van de vroegere partij van Schönerer. De Ozechen beschikken over 30 agrariërs, 20 Jong-Czechen, 16 clericalen. 9 natiouaal- socialen, 6 Oud-Czechen, 5 radicalen, 2 vrij zinnigen. Bij hen is de partijversnippering thans het grootst, maar als tegenwicht heb ben zij zich tot verdediging van hunno na tionaliteit en van de aanspraken van de kroon van den heiligen Wenceslaus aaneenge sloten tot een Stevig georganiseerde club. De Polen tellen 13 conservatieven, 13 de mocraten, 13 leden van het. Poolsche cen trum, 12 nationale democraten, 2 Al-Polen. Dezen zijn allen gekozen onder de belofte, dat zij zullen toetreden tot een hen allen omvattende club, die do bijzondere belan gen van Galicio zal moeten behartigen. Ver der zijn er nog 16 leden van de Poolsche volkspartij, eene boerenpartij, die mogelijk tegen zekere concessiën ook zich bij dé Polen- club zal voegen. Do Ruthenen verdeel en zich in 21 leden van de nation aal-democratische partij, 3 leden van de radicale boerenpartij en 5 Al- Ruthenen. Zij staan allon schouder aau schouder tegenover de Polen en zijn gezwo ren vijanden van de door dezen verlangde uitbreiding der autonomie van Galicie. De Slovenen zijn te splitsen in 18 clerica len en 7 liberalen, die in bittere vijandschap tegenover elkaar staan. De Italianen zijn in 9 conservatieven, 4 liberalen en 2 christelijk- socialen verdeeld, die door den strijd aan de stembus zoozeer van elkaar vervreemd zijn, dat het weinig waarschijnlijk is, dat de club der Italianen weder zal worden opge richt De irredentisten te Triest zijn onder hen niet meer vertegenwoordigdKroaten, Serven en Rumenen worden niet door onder linge verschillen geplaagdzij tellen respec tievelijk 11, 2 en 4 vertegenwoordigers. De Joden (in Galicie en de Bukowina) hebben 't gébracht tot 2 Joodsch-nationale Zionis ten, 2 zelfstandige socialisten en 2 partij loozen. De sociaal-democraten, 87 in getal, stel len wel hun politiek programma boven het nationale beginsel, maar splitsen zich toch in nationale groepen. Zij tellen 50 Duit schers, 23 Czechen, 6 Polen, 5 Italianen, 2 Ruthenen en 1 Rumeen. Buiten de partijen staan 6 partijloozen, de vroeger vermelden meegerekend. Dit is het bonte gezelschap, dat te zamen het liuis van afgevaardigden van den Oos- tenrijkschen rijksraad vormt. Het zal geen gemakkelijk werk zijn, daaruit een 'bruikbaar werktuig voor den wetgevenden arbeid te maken. Luxemburg. Luxemburg, 20 Juni. In de Kamer was lieden het wetsontwerp aan de orde tot be krachtiging van het f aan iliesta tuut, dat de troonsopvolging regelt. De minister van staat, Evschen, kritiseerde het laatste tele gram van graaf Merenberg, waarin deze voor zijne rechten opkomt. Eene motie van den socialist Weiter tot verdaging van de be handeling werd verworpen. De rapporteur van de centrale sectie Sclimit bestreed het advies, dat de aenflpraken van graaf Meren berg steunt. Frankrijk. Parijs, 20 Juni. De ministers waren he den op het Elyrée vergaderd. Minister-pre sident Clemencau deed de mededéeling van de uit Narbon ne eu Montpellier gekomen be richten. In Montpellier hebben Cathala, Rich *Td van Bernard zich als gevangenen aange meld. In Narbonne chargeerde gisteren avond eene patrouille kurassiers op den boulevard Gambetla betoogers, die steenen wierpen raar de paarden. Een paard werd gedccd. Er werden schoten gewisseld. Een oud-secre taris van de arbeidsbeurs werd' dooddciijk gewond. Er worden barrikaden opgericht, die door de infanterie geslecht worden. Twin tig personen werden gewond in den loop van de ernstige tooneelen die op andere pun ten van de stad plaats hadden. De gerdarme- rie schoot op de menigte, die de onderpre fectuur belegerde. Tweede telegram. Na de vergade ring van den ministerraad werd Clenienceau ondervraagd van het gebeurde. Hij verhaal de wat te Narbonne was voorgevallen, maar kon niet bevestigen of daar een doode was gevallen Parijs, 20 Juni. De voorzitter van de Kamer deelde mede, dat bij hem is ingeko men een verzoek om de regeering te mogen interpelleeren over onrechtmatige toepassing der wetteq in het Zuiden. Minister-presi dent Clenienceau stelde, namens de regee ring, onmiddellijke behandeling voor. De interpellatie toelichtende, zeide de af gevaardigde Aldy, dat do minister-president gebruik had gemaakt van een blanco-vol macht, die de afgevaardigden hem hadden gegeven. Er is gebeurd, wat- te voorzien was geweester is in het Zuiden bloed gevloeid, er zijn dooden gevallen. Do minister zal aan de Kamer moeten mededeelen wat daar ginds gebeurt. In zijn antwoord herinnerde de heer Cle- menceau. dat hij voor de uitvoering van de bevelschriften tot gevangenneming de Ka mer een uitstel van drie dagen had verzocht. Op één na zijn ze ten uitvoer gelegd. Alles was rustig in zijn werk gegaan, toen plotse ling eenige benden een aanval deden op de prefectuur te Narbonne en het paleis van justitie te Montpellier. „Ik heb het mijn plicht geacht de aangevallen openbare ge bouwen te verdedigen en ik z: 1 ze blijven verdedigen tot men mij uit mijn ambt ver jaagt". Spreker doet aan de Kamer mededeeling van de gegeven instructiën. De soldaten, die met revolverschoten waren ontvangen, heb ben deze niet beantwoord. Toen echter het vuren aanhield, gebeurde er, wat niet kon uitblijven, er viel een doode. de heer Ramon zijne dochter werd gekwetst, even als vijftien betoogersook de troepen had den een groot aantal gekwetsten. Te Mont pellier waren er onder de gearresteerden 7, die reeds vroeger een rechterlijk vonpis had den ondergaan. De bevelen tot. inhechtenis neming werden uitgevoerd, zonder dat daar bij ongeregeldheden voorkwamen. De afgevaardigde Aldy verzocht onmid dellijke behandeling van zijne interpellatie. De regeering was daartoe bereid, maar bij handopsteken besloot de Kamer morgen de behandeling voort'te zetten. De zitting werd om 4.15 gesloten Parijs, 20 Juni. De minister-president Clenienceau had heden avond op het depar tement van biunenlandsche zaken eene bij eenkomst met de ministers Thomson, Vi- viani, Doumergue, Pichon en Ruau. Tweede telegram. Verschillende avondbladen doelen in extra-'bladen tele grammen mede uit Narbonne, volgens welke drie agenten gelyncht en twee wijnbouwers gedood zouden zijn door soldaten. In een nieuw geweergevecht zouden er weer een do zijn slachtoffers gevallen zijn. De Intransigeant stelt den toestand voor als zeer kritiek. Derde telegram. Clenienceau zeide, in antwoord op eene vraag, dat hij door een'' laconiek telegram van het Crédit Lyonnais de bevestiging ontving van do gebeurtenis sen te Narbonne. Hij kon zich niet verkla ren hoe het komt dat de prefect en de on derprefect hem niets hébben laten weten. Hij beft vruchteloos getracht met hen te telefoneeren. TouIon, 20 Juni. In een congres van maires, dat heden gehouden werd, was slechts één van' oordeel, dat ontslag moet Worden genomen. De vergadering besloot Clement-eau te verzoeken om dé beslissing over de wet tegen de wijnvervalscbers te ver haasten. Parijs20 Juni. Dc afgevaardigde Aldy ontving heden een telegram uit Bise, een gemeente dicht bij Argëliers, waarin wordt medegedeeld, dat er buitengewone opgewon denheid lieerscht en dat het ergste gevreesd wordt. Aldy heeft tot kalmte aangemaand. Montpellier, 20 Juni. De rechtbank heeft verscheidene vonnissen geveld in zake de on geregeldheden van gisteren. Do gewonden zijn beterende. Montpellier, 20 Juni. Het afgetreden ge meentebestuur heeft een dringende opwek king om de rust te bewaren, laten aanplak ken, omdat daardoor alleen nog grootere on heilen, die het succes van de zaak der wijn bouwers in gevaar kunnen brengen, zijn te vermijden. Er heeft eene betooging plaats, waaraan bijna de geheele bevolking deel neemt. Tweede telegram. In den loop van de avond-betooging, die tot zeer laat duur de, ontstond een ernstig gevecht, tusschen de soldaten en de betoogers, die op de troepen schoten. Er vielen gekwetsten aan beide zij den, maar tot dusver is niemand ernstig gewond. Derde telegram. 9 uur des avonds. Talrijke betoogers vernielen de groente markt. De troepen dringen hen terug. Ten gevolge van eenige revolverschoten, maakt zich eene paniek meester van de menigte, die in alle richtingen vlucht. In den loop van den avond werden talrijke arrestatiën uitgevoerd. Een agent werd licht gewond, ee?: dragonder van zijn paard geworpen Toen de nacht kwam. kreeg de stad weer haar rustig aanzien. Patrouilles gaan door de straten. Perpignan, 20 Juni. Toen de ontvanger op zijn gewone rondreis te Villelongue de belastingen wilde innen, werd hij daar ont vangen door het- comité der wijnbouwers, dat weigerde hem in het Raadh iis binnen te Laten. Perpignant 20 Juni. Bij ontvangst van het telegram uit, Argeliers, waarin de vor ming van een tweede comité ter vervan ging van het eerste, dat in hechtenis is ge nomen. werd medegedeeld, werd aan de be- voliking te Baaxes verklaard„Wanneer ook dit tweede comité gevangen mocht wor den genomen, vormen wij onmiddellijk een derde. Allen moeten zich aaneensluiten om onze eiscken ingewilligd te krijgen." Perpignan, 20 Juni. Den ganschen avond vertoeft eene opgewonden menigte voor bet gébouw der prefectuur. De kreten tegen de regeering werden toegejuicht. De menigte tracht de deur van de prefectuur open te loopen, zonder dat dit haar gelukt. Een commissaris van politie werd geslagen. Tweede telegram. Een sterke bende heeft de prefectuur in brand gestoken. De brand brak tegelijk uit aan de vier hoeken. Het gelukte het vuur te blusscken, ondanks de pogingen van de oproerigen om dit te be letten. De prefect, die de prefectuur had moeten verlaten, ging er weer heen, omdat de vertrekken betrekkelijk weinig bescha digd zijn. Derde telegram. De centrale com missaris, die geduwd en geslagen werd, vluchtte naar liet Grand Hotel, waarvan do ruiten on de electrischo lampen verbrijzeld werden. Om 9 uur deed de menigte een aanval op de deur vau do prefectuur. Zij gooide do ruiteu stuk en brak de straten op. Om 10 uur werden dc deuren van do pre fectuur opengeloopen Er wordt vuur go- bracht iu een hok, waar zich een kar be vindt met brandbare stoffen. Het gepeupel dringt do woonvertrekken van den prefect binnen en neemt zijn degen weg. De prefect verlaat met zijn gezin de prefectuur. De 'brand, door het meubilair dat do bende in het vuur werpt, aangewakkerd, breidt zich uit. De brandweer is genoodzaakt terug te wijken Om half elf staat de prefectuur in vlam men. De troepen en de gendarmen dringen de betoogers terug, die zeer talrijk gewor den zijn. Narbonne, 20 Juni. Des namiddags werd door betoogers op het plein voor het raad huis de politieagent Guillaume met verschei dene kogels gewond en daarna in het water geworpc-n. Nadat hij met moeite was opge haald, werd hij naar het bureau gébracht. Of hij dood is of nog leeft, is niet bekend. Toen de soldaten uittrokken om de be toogers uiteen te jagen, schoten dezen met revolvers op de troepen, die het schieten be antwoordden. Er vielen een aantal gewonden en, naar men zegt, ook dooden. Nog eenige andere politie-agenten, die ernstig mishandeld werden, zijn ontsnapt. Eene bedelares, die vluchtte in do onder prefectuur, bericht, dat er in het gevecht van heden namiddag vier dooden en elf ge wonden waren, waaronder een jong meisje van 20 jaar. De menigte heesch de roode vlag op het gebouw der mairie. In den loop van den avond maakte de menigte zich meester van een ^commissaris van politie, dien zij als gijzelaar vasthoudt. Men mag alleen over do straat gaan, om naar huis te gaan. De toegang naar Arge liers is verboden. Béiicrs, 20 Juni. Heden avond dwong de menigte de koffiehuizen te sluiten en vlag gen uit te steken als teeken van rouw voor de slachtoffers. Mdcon, 20 Juni. Hier zijn verscheidene Russische anarchisten gevangen genomen. De troejpen, die naar de departementen van Languedoc gezonden zijn, z'jn twee regi menten kurassiers uit Lyon, een huzaren-, twee dragonder- en vier infanterie-regimen- t.eu. Van het zenden van troepen van de oostelijke grens hebben Clemerceau en Picqua-rt afgezien, met het oog op de be weging, die in de Kamer ontstond door het berich, dat daartoe besloten was, en die in de oppositiepers weerklank vond in den vorm van alarmkreten over het ontblooten van de bedreigde grens en de ontwapening van Frankrijk voor den loerenden vijand. Italië. Rome, 20 Juni. In den loop van het debat over de credietaanvrage voor buitengewone oorlogsuitgaven, zeide minister Giolotti Wij zijn in Europa vreedzaam gezind, maar loven in een gewapenden vrede. Onze poli tiek heeft ten doel den vrede te verzekeren, maar wij moeten de verantwoordelijkheid niet op ons laden dat wij in omstandigheden, die niemand ter wereld hoopt dat ooit zullen voorkomen, onszelf den ondergang van ons land te wijten zouden hebben. De Kamer verwierp bij hoofdelijke stem ming met 262 tegen 37 stemmen de preala bele quaestie eu begon met de béhandeling van het ontwerp. Bulgarljë. Eergisteren is voor den krijgsraad te Sofia, het proces begonnen tegen den moordenaar van den Bulgaarschen minister-president Petkow, die den lOen Maart op eene wande ling gedood is. De langdurige instructie hoeft niet het bewijs geleverd dat de moord hot resultaat van eene politieke samenzwering geweest is; wel kan echter uit de akte van beschuldiging afgeleid worden, dat het mis drijf gerijpt is in de politieke ophitsings atmosfeer. die door de taal van sommige partijbladen is in 't leven geroepen. De moordenaar zelf, AlexanderPetrow, is een ontslagen ambtenaar van de filiaal vau de staatslandbouwbank te Widdin. Hij trachtte' van den minister van landbouw ge daan te krijgen, dat hij weder werd aange steld, maar dit mislukte. In zijne daardoor opgewonden stemming kwam hij in aanraking met een eveneens ontslagen bankambtenaar, Chiranow genaamd, en met den uitgever Iko- nomow, die zijn blad lezers trachtte te ver schaffen door heftige aanvallen tegen den vorst van Bulgarije en zijn regeering. Door deze twee mede-aangeklaagden heeft hij zich Laten overreden den, moordaanslag te plegen zij stelden hem voor, dat hij, als li ij de daad naar wensch volbracht, dc eerste man in Bulgarije zou worden. Dc vierde beklaagde, de Macedoniër Gerow, wordt, beschuldigd door karikatunr-teekeningen t 1 de misdaad te hebben aangespoord Rusland. Do nu ontbondon rijksdoema. hoeft slechts 103 dagen geleefd zij hield, in dien tijd 53 vergaderingen. 241 wetsontwerpen zijn bij de doema ingediend, waarvan alleen het wetsontwerp op het. recruton contingent en tot hot t-oestaan van een crediet van 174 mil- lioen roebels voor clo noodlijdende streken zijn afgedaan. Indirect heeft de doema dan liet feit va.ii haar bestaan de uitzonderings wetten over de veldkrijgsraden, over de ver scherping van de straffen wegens propagan da in het leger on de .maatregelen tot ver hindering van de vlucht van arrestanten buiten werking gesteld. Daarentegen zijir de commission van de rijksdoema met veel ijver werkzaem geweestzij hebben wetsontwer pen van gewetensvrijheid, on schendbaarheid van den persoon, de burgerlijke gelijkheid van de wet, de arbeiderskwestie, de agrari sche kwestie de amnestie, de opheffing van de doodstraf, de hervorming van het plaat selijke rechtswezen en de aansprakelijkheid van de ambtenaren ten .cieole reedis gereedge maakt, ten. deele in de hoofdlijnen samen gesteld'. De eerste doema had ©en levensduur van 73 dagen, hield 43 vergaderingen en noteer de een© wet tot het toestaan van een crediet! vooi steun <*an noodlijdende gewesten. Griekenland. Athene, 20 Juni. Tijdens de zitting van de Kamer wierp iemand van de tribunes af een dynamietpatroon naar beneden, die op een bank neerviel zonder te ontploffen. De schuldige werd in hechtenis genomen; hiji schijnt in zijne verstandelijke vermogens ge<- krenkt zijn. Allerlei. vDen 21en dezer zal op de Bergse hen k- rots bij Halle, een gedenkboeken voor Bis marck onthuld worden. De studentéhvereeni- gingen, die aan de plechtigheid deel zouden nomen, hebben thans laten weten dat zij weg zullen blijven, omdat zij gehoord had den, dat ook roomsche vereenigingen aan de bctooging zouden meedoen, welke, volgens hen. geen recht bobben om Bismarck's na gedachtenis te eereu. vMaandagmorgen wordt het. groote nieuwe spoorwegstation te Bazel geopend. Er is vijf jaar aan gebouwd en zij heeft, met de verbetering van de toegangswegen, ongeveer 18 millioen frs. gekost. vDé Times" verneemt uit New-York, dat Gallagher tot tijdelijk burgemeester vau San-Fraucisco, in plaats van den afgezet- ten burgemeester Sohmitz, is benoemd. De voorstanders van gemeentelijke hervorming hopen dat binnen enkele dagen een nieuwe burgemeester benoeand zal worden die do noodige maatregelen voor een algemeen© schoonmaak zal nemen. vGhicage, de stad waar op sommige ge vangenen een zeer bijzonder stelsel wordt toegepast om hen tot beterschap te brengen, heeft, voor de eerste maal in de geschiede nis, twee dagen gehad zonder een enkel mis drijf, van Zondag tot Dinsdagmorgen, maar vier minuten daarna werd er op een her bergier geschoten, die doodelijk gewond werd. Al de bladen zijn vol lof en bewondering voor de stad, die, naar den commissaris van politie meent, binnen een jaar de eenige stad zonder misdrijven op aarde zal wezen. vVolgens een bericht uit Kopenhagen heeft een onbekende in een sneltrein (het bericht vermeld niet, waar) in eene afdee- ling, waar zes Zwoden zaten, een bom ge worpen. Hij zelf werd gedood en de zes Zweden zwaar gewond. Men weet niet, wat de beweegreden van die daad was. vEen bankbediende deed op een meer bij Potsdam, met zijn 17-jarig© dochter en zijn 13-jarigen zoon een uitstapje met een bootje. liet vaartuig kantelde en de drie opvarenden verdronken. vDe heer Robert Groene, van Londen, is op den Rigi in een afgrond gevallen en dood gebleven. Hij had Zondag met zijne vrouw het pension van den Belvedere ver laten, om oen uitstapje te doen op den Rigi en des avonds terug te koeren. De toeristen veranderden van gedachten en brachten den nacht door in de bergen. Beiden wandelden den volgen don morgen op den Rigitop. Greene wilde neerdalen, om eenige bloomen te plukken. Hem niet. ziende weerkomen, werd zijne vrouw ongerust. Zij naderde den afgrond cn zag haren man op eene rots val len Op hare angstkreten snelde men ter hulp, maar men vond slechts een lijk. Kameroverzicht Twe«d« Onderzoe k n a air liet v adersc h a p Donderdag werd de behandeling van. liet wetsont werp voort geselOok t hans weer wa ren er een aantal amendementen. Het ging hierbij voornamelijk over de wijze, waarop de procedure tol liet. verkrijgen der alimen tatie veroenivoudigd kon worden,. Door de regeering was voorgesteld om den kanton rechter do gelegenheid te geven bij de bo- n oom ing van den bijzondéren vertegenwoor diger van het kind tevens vergunning te ge ven tot kosteloos© procedure. De kanton rechter zou dan een procureur aanwijzen. Daartegen hadden enkele leden bezwaar, o. a. de heer Van Doorn die er een nieuwe last voor de leden der <balie in zag

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1