BINNENLAND. Parijs, 21 Juni. De berichten, die tot 9 uur voor middags bij het ministerie van bin- nenlandsche zaken waren ingekomen, ver melden geen enkel nieuw incident zoomin in Narbonne als in Montpellier. In de beide steden hcerscht. op dit oogenbl-'; volmaakte rust. Béiiers21 Juni. Gisterenavond drong te Agde d© menigte de kazerne binnen. Zij spoorden do soldaten aan te deserteeren en zich te voegen bij de manifesteerende wijn bouwers. Omstreeks 300 soldaten verlieten de kazerne mot hunne patronen en mar cheerden naar Bëziers, waar zij heden morgen omstreeks half zeven aankwamen. Het batail- lou deserteurs heeft het hoofdplein van de stad bezet en daar de geweren in rotten gezet. Montpellier21 Juni. Heden morgen her kreeg de stad haar gewone voorkomen. In de vroege morgenuren betrokken alle troe pen hun kanton nemen ten. Den geheel en morgen bleef een dichte menigte zich bewo gen in den omtrek der hallen. In het mid den dor straten liggen nog kisten, gebroken stoe1©» enz. Verscheidene kooplieden zijn geheel geruïneerd. Montpellier, 21 Juni. De stad kreeg heden morgen allengs haar gewoon aan zien terug; in den vroegen ochtend reeds keerden de troepen naar hunne kwartieren terug. Den geheel en morgen stond er nog een menigto volk bij de markthallen op de straat liggen nog gebroken kisten, stoelen enz. Een aantal kooplieden zijn geheel tot den bedelstaf gebracht. Montpellier, 21 Juni. Eenig> betoogers op de Place de la Comédie zongen heden avond een lied op Maroelin Albert. Er word ge floten ©n er worden ook revolverschoten go- lost. Een betooger werd licht gewond door den sabel van een gendarme. Half cif. Betoogers worpen de ruiten in van een gemeentelijken politiepost. Dragon ders en infanterie laten net p'ein ontruimen door do menigte, die zich al jchreeuwende verwijdert. Half twaalf. De rust is hersceld. Twee gewonden zijn weggevoerd. Velen zijn in hechtenis genomen. De bisschop van Mont pellier richt zich in een bri'f tot de bevol king hij betreurt het oproer en spoort do bevolking aan het te beëindigendan ia' de regcering de maatregelen staken, die haar door een ongerechtvaardigd wantrouwen zijn ingegeven. Montpellier, 21 Juni (middernacht). Het schouwburgplein is geheel schoongeveegd, maar de dragonders gaan voort oliargee uit te voeren in do belendende stratenwaar nog eenigo revolverschoten gelost werden. In de Rue des Etuves worden gewonden opge raapt. Talrijke arrestatiën werden in den loop van den avond verricht wegens het ver boden dragen van wapenen. 2 2 Juni. (Half een). De orde i9 her steld. Agde, 21 Juni. De omtbrekenden van het 17de linieregiment zijn 607 in getal; de meesten behooren tot het eerste bataillon. De klok van do kazerne is stukgeslagen, de politiepost vernield, een aantal Lebel-gewe- ron zijn wegjer^&kt of gebroken. Béiiers, 21 Jutti. Men verhaalt, dat do generaal het 81ste regiment had uitgezonden om het 17de te arresteeren, wanneer het van Agde kwam. Do ontmoeting had plaats op 3 mij Ion aisUmds van Béziera Het 81ste zette de bajonetten op, het 17de schoot een salvo in de lucht, waarna het 81ste terug trok. Niemand kroeg letsel. Parijs, 21 Juni. Te.i gevolge van het op breken van do rails op do lijn Montpellier Béziera, heeft generaal Bailloud zich niet naar Béziers kunnen begeven tot het instel len van oen onderzoek over de desertie van een gedeelte van het 17de linieregiment. Agde, 21 Juni. Twee gendarme die een patrouille escorteerden, werden aangevallen door oen bende oproerlingen, die hen be geleidden tot aan de kazerne en deze daarna omsingelden Do gendarmen worden daar dcor de menigte gevangen gehouden, die na twee uren lawaai te hebben gemaakt, ein delijk uiteenging. Agde, 21 Juni. De stad is rustig. De sol daten, die aan 't muiten waren geslagen, koeren naar do kazerne terug. Bétiers, 21 Juni. Er zijn 2Ö0 gendarmes uit Narbonne hier aangekomen. De stad is rustig. Béiiers, I Juni. Soldaten, in de laan Paul Riquet samengeschoold, hebben twee salvo's in do lucht afgeschoten. Het wijn bouwerscomité spoorde de soldaten aan naar do kazerne te gaan. Marty, lid van het comité van .rgeliers, hield een© toespraak namens Ma-reelin Albert die, naar hij zegt, gevangen genomen is. Hij spoorde de sol daten aan rustig te blijven en met den ge neraal te onderhandelenNadat zij de be lofte gekregen hadden, dat zij niet zullen worden gestraft, zijn de soldaten in de ka zerne teruggekeerd. Perpignan, 21 Juni. (Elf uur des avonds.) De betoogers beginnen uiteen te gaan. De stad is nu rustig. De troepen zijn steeds on der do wapenen. Narbonne, 21 Juni. Hedenavond is het volmaakt rustig. Parijs, 21 Juni. Bij besluit van den mi nister van oorlog, is generaal Turcas, com mandant van do 63e brigade infanterie te Narbonne, op non-activiteit gesteld. Rusland. Pcfertburg, 21 Juni. Graaf Witte is naar Berlijn vertrokken. Do instiuctie in het procos. wegens de ovorgavo van Port Arthur is thans geslo ten Voorzittei* van den krijgsraad over ge neraal von oteessel en zijno mede-beklaagden zal den generaal der infanterie Doebinasnow zijn. usland sn Japan. In het ministerie van buiten 1 and9chc za ken te Petersburg heeft de conferentie tot he» sluiten van een visseherijverdrag tus- sehen Rusland en Japan luwe werkzaamhe den ten einde gebracht. De tekst van het verdrag is definitief vastgesteld. De onder- teekening wordt binnen kort verwacht. Marokko. Uit Tanger wordt bericht, dat de gevan genen in de zaak van den moord op dr. Mau- cbamp den 15en onder sterke bedekking van Marakesch naar Mogador op weg zijn ge gaan Japan. Volgens de Japansche berekening zijn de kosten van den oorlog tusechen Rusland en Japan, die van Japansche zijde zijn geval len, 1,484,702,063 yen of 3,117,874,332 mark. Daarvan komen op de uitgaven voor het leger 1,263,180,513 yen en voor de ma- rine 221,521,550 yen. De beschikbare mid delen bedragen 1,712,029,914 yen, zoodat er oen overschot blijft van 227,327,851 yen. De rekening is in 't laatst van April van dit jaar afgesloten. Allerlei. vDe vereeniging van industrieeelen in Saksen, heeft eeue vergadering gehouden te Dresden, om zich bezig te houden met de in ternationale tentoonstelling te Berlijn in 1913. Op de 1318 firma's die vertegenwoor digd waren, hebben er zich 785 tegen het ontwerp verklaard, dat men in heel Duitscb- land ongunstig gezind is. vEen stadje op het eiland Sardinië Santa Maria d'Arzaghena, van 1700 inwo ners is in groote verslagenheid omdat het geheel zonder geneeskundige hulp* is en maar geen arts kan krijgen, terwijl de omstandig heden het dringend noodig maken dat er spoedig een komt. Een aantal kraamvrou wen is reeds door gebrek aan hulp gestorven en de malaria woedt in sterke mate. De stad had recht op een geneeskundige van staats wege en die was haar ook beloofd, maar hij komt niet. Ten einde raad heeft men n.u een deputatie gezonden naar den prefect van Sas- sari, 19 uren ver langs ongebaande wegen, om dezen den on houdbaren toestand bloot te leggen. v—- Een Engelsche torpedoboot, Nr. 99, is gezonken te Torquay in het Kanaal. De be manning is gerea door de kanonneerboot ,,Dryad". Er is een stuk van den achtersteven ge sprongen, tijdens de proefnemingen. v-Door een zwaar onweer en het smel ten der sneeuw in de bergen is de Lethé- stroom Dinsdagavond buiten zijne oevers ge- loopen ei. heeft do stad Iriccala in Thes- salie, gedeeltelijk verwoest. De gevangenen zijn in de tuchthuizen ver dronken. De aangerichte sohade wordt op 30 mil- lioen geacnat De oogst is overal vernieid. De soldaten, die uit Panssa ter hulp wa ren gezonden, hebben 150 lijken opgevischt. Do gemeenschap is onderbroken. De Staatscourant van Zaterdag 22 Ju ni bevat m. de volgende Koninklijke Be sluiten Benoemd tot lector in het staatsrecht en de inrichting van 's Rijks Koloniën en Over- zeoecho bezittingen aan de Rijks-Universi teit te Leiden, mr. Ph. Kleintjes, te St. Cloud; tot leeraren aan de R. H. B. S. te Wage- ningen, dr. J. Gerzon en H. G. ten Bruggen- cate en tot 1 eerara. mej M. T. D. Prins de Jong; voor het tijdvak van 1 Sept. 1907 tot 31 Aug. 1908; tot leeraar mr. B. I. Zijlstra allen thans tijdelijk; op verzoek eervol ontslagen ireserve- le luitenant H. J. 3e Haas en is hij benoemd tot militie-luitenant bij' het 6e reg. inf. aan den adjunct-commies bij de directie van de Grootboeken der Nationale Schuld E. A. Evera, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli 1907 een eervol ontslag uit zijne betrekking verleend. benoemd tot lid der commissie tot her ziening der wetgeving op de registratiebe lasting, do hypotheekreohten enz. de heer J. van Herwijnen, directeur der Eerste Ne- derlandscho soheepsverbandmaatschappij eu notaris, wonende te 's Gravewhage. wegens gezondheideredenen eervol ontslag verleend als lid der commissie, aan welke in 1907 ie opgedragen het afnemen van het exa men. bedoeld in art. 12 der Hoogeronderwijs- wet, aan dr. Th. P. H. van Aalst,"en in diens Slaats tot lid dier commissie benoemd dr. C. Vinkesteyn rector aan het gymnasium te Schiedam vergunning verleend tot het aannemen van de volgende ordeteekenen, door Z. M. den Duit- schen Keizer, Koning van Pruissen, geschon ken, als a. aan D. F. W. van Ree6, algemeen secre taris van het Gouvernement van J»ederland6ch- Indië. de versierselen van ridder van de tweede klasse in de orde van den Rooden Adelaar van Pruissen b. aan J. de Haan, directeur van het ge neeskundig laboratoirum te Weltevreden, de vemierselen van ridder van de vierde klasse ra de orde van den Rooden Adelaar van Pruis sen, en c. aan G. W. Kiewiet de Jonge, leeraar aan het geneeskundig laboratorium te Weltevreden, de versierselen van ridder van de vierde klasse in de orde van de Kroon van Pruissen. pDe op Vrijdag a.s. ten paleize te hou den gardenpartij, zal plaats hebben in de omgeving van den Rozenberg en de bloe misterij, in het Kon. Park. Mocht het we der zich daartoe niet leenen, dan zal de partij ten Paleize Het Loo worden gehou den. Koninklijk bezook aan Drent*. Aangaande het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik aan Drento vernemen wij nog, dat bij do aan komst te Coevorden een dochtertje van den burgemeester, den heer J. W. van der Lely, de Koningin oen bouquet zal aanbieden. In Coevorden zal voor het ziekenhuis der Alida- Kramer-stichting worden stil gehouden en zal een der patiënten H. M. een bouquet aanbieden. Verder vernemen wij, dat het voorgeno men bezoek van H. M. do Koningin aan Valthe, om op den weg VallheV&lther- mond do ontginning in do vcenstrekon en oen turfgraverij in ©ogenschouw te nemen, zonder ccnigcn twijfel zal plaats vinden. Na het bezoek aldaar zal. op den verde ren tocht per spoor van Valthe naar Assen alleen aan het station der gemeente Elm men, de belangrijkste gemeente in do veenstreken van Drente, eenige oogen'blikken werden stil gehouden en zal de burgemeester, de heer C. van der Wal, een kort woord tot de vorstelijke bezoekers richten. Daarna gaat de Koninklijke trein in eens door naar Assen, waar de aankomst is be paald op 6 uur 21 min. Amst. tijd. Hier zal op het perron een ©erewacht van het garni zoen aanwezig zijn, die door de Koningin en Prins Hendrik zal worden geïnspecteerd vóórdat het station wordt binnengetreden. Aangaande de voorstelling van „Witten- "hillinge kunnen wij meedeelen, dat het zal zijn ten gala-voorstelling, waarbij II. M. en Z. K. H. met gevolg zullen plaats ne men op een verhooging. gedeeltelijk onder en voor het achterbalkon in de zaal van het Concerthuis aan te brengen. Ass. Ct. Da wradaaaonferentie- Uit de thans verschenen officieele lijst van de samenstelling der bureaux en do leden der vier commissiën van de Vredes conferentie. blijkt dat de eerste commissie, staande onder leiding van den heer Bour geois (Frankrijk), bestaat uit 94 leden. Voor Nederland hebben hierin zitting de hoeren Asser, Loeff, jhir. Van Eysinga en jhr. Van Kar nebeek. De tweede commissie, onder voorzitter schap van den heer Beernaert, telt 80 leden. Voor ons land behooren daartoe generaal Den Beer Poortugael en luit.-kolonel Van Oordt. De derde commissie, president graaf Tor- nielli, bestaat uit 87 leden, mot, voor Ne derland, vice-admiraal Röell en de luitenant ter zee le klasse Surie. De vierde commissie, onder presidium van den heer De Martens, wordt gevormd door 91 léden, en daarin hebben voor Nederland zitting de hoeren Asser, Röell, Van Eysin- ga, Van Kar nebeek, Van Oordt en Surie. Bij de 'bovenbedoelde ledentallen zijn niet medegerekend de> eere-presidenten, voorzit ters en onder-voorzitters. Officieel communiqué voor de pers, van 21 Juni 1907. Heden, Zaterdag, ten 2J ure, zal de 2e oommissie van de vredesconferentie vergade ren en ten 4 ure de le commissie, ter orga niseering van den loop der werkzaamheden. Tot gelijk doel zullen Maandag vergaderen de 3e commissie ten 10 ure en de 4e com missie ten 3A ure. De vertegenwoordigers der pers, die zich bij het eindigen dezer vergaderingen op de hoogte willen stellen, worden uitgenoodigd zich een oogenblik na het einde te vervoe gen aan het secretariaat-generaal, waar hen, in afwachting van het pers-communiqué, een mondelinge mededeeling zal kunnen gedaan worden. In de vergadering gisteren gehouden door het Bureau der Conferentie en de presiden ten der oommissiën, waarvan reeds melding is gemaakt in het communiqué van gisteren, heeft men zich ook nog bezig gehouden met te onderzoeken of de Nederlandsche regee ring van de Staten, die aan de eerste vre desconferentie hebben deelgenomen, mede deeling ontvangen heeft van ao door ieder hunner op grond der conventies van 1899 aangegane overeenkomsten en aangenomen bepalingen. Het kwam er op aan om hen, die deze mededeeling nog niet hadden gedaan, te herinneren aan de daaromtrent acht jaren geleden aangegane verbintenis. De vice-president van den Raad van State, jhr. mr. Van Swinderen, begaf zich gisteren naar zijn (buitengoed naibij 'Zuidla ren in iDrenthe. De heer G. D. Advocaat, consul-gene raal te Shanghai, met verlof hier te lande, zal te spreken zijn te 's G raven hage op 24 en 25 dezer in de bibliotheek, van het Departement van Land bouw, Nijverheid en Handel; te Amsterdam op 27 dezer in het bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken ten stadhuiae; te Rotterdam op 29 dezer in liet gebouw der Kamer van Koophandel en Fabrieken, Reedërijstraat 7, telkens van 10 tot 12 uren des voormid dag» en van 2 tot 4 uren de3 namiddags Do heer J. D. van Vollenhoven, bij Koninklijk besluit van 28 Maart 1907 no. 44 benoemd tot vioe-oonsul der Nederlan den te Algiers, is als zoodanig door de Fransche regeering erkend. Aan het vioe- oonsulaat te Algiers is als ressort de stad Algiers verbonden. Aan den heer Van Vollenhoven kan in het Ncderlandsch worden geschrtven. Herstemming Pro?. Staten. Z u i d-H o 11 a n d. 'sGravenhage. Aantal kiezers 30648. Uitgebrachte geldige stemmen 21746. Uit gebracht. op de heeren mr. W. Dolk (lib.) aftr. 11014; E. Edersheim Bzn. (lib.) aftr. 10554; B. Janse Jhz. (lib.) aftr. 10351; W. B. van Liefland (kath.) 9383; mr. R. J. H. Patijn (lib.) aftr. 10375; dr. W. P. Ruysch (lib.) aftr. 10109; ds. A. S. Talma (a.-r.) 9476; K. ter Laan (soe.-dom.), 2121; mr. P. J. Troelstra (aoc.-dm.) 1933; jhc. mr. G. C. von Weiier (chr.-hist.) 9304. Zoodat herkozen zijn de heeren Dolk, Edersheim, Janse, Patijn en Ruysch. Bij de stemming op 11 Juni waren uitge bracht 20.287 stemmen. Hiervan verkregen de heeren S. J. van den Bergh 1301, mr. W. Dolk 10.095, E. Edersheim Bzn 9450, B. Janse Johzn 9103, W. B. van Liefland 7799, mr. J. kE. A. Lisman 1365. mr. R. J H Patijn 9161, dr. W. P. Ruysch 8912, ds. A S. Talma 8011, jhr. L. F. Teixeira de Mattos 1032. K. ter Laan 2908, mr. P. J. Troelatra 2651, jhr. mr. G. C. von Woi- ler 7630. Dordrecht. Aantal geldige stemmen 5457. Van onwaarde 35. Uitgebracht op de heeren N. V. Jong- kjndt (lib.) aftr., 2535; W. II. van Bilder- beek (lib.) aftr., 2414; Z. van Schelt (anti- rov.) 2670; dr. Tlf. Stoop (soc.-dom.) 546. Zoodat herkozen is de heer Jongkindt en gekozen de heer Van Schelt. Bij de stemming op 11 Juni werden uit gebracht 5033 stemmen en verkregen de hee ren Jongkindt 2136, van Rilderbeek 2067, dr. Stoop 592, Bergmeijer 463 en Van Schelt 2435 stemmen Gorinchem. Aantal kiezers 6473. Uit gebracht op de heeren mr. V. G. A. Boll (lib.) aftr. 2153; jhr. mr N. C. de Gijselaar (chr.-hist.) aftr. 3055; G. de Vor Hz. (ehr.- hist.) 2888; W. de Vries Robbé (lib.) 3023 Zoodat herkozen zijn de heeren Boll en De Gijselaar. Bij de stemming op 11 Juni werden uit gebracht 6076 stemmen, en verkregen de heere i Boll 3000. De Gijselaar 2972, Her mans (soc.-dom.) 141, Spiekman (soc.-dem.) 134, De Vor 2844 en De Vries Robbé 2841 stemmen. O u d-B e i e r 1 a n d. Aantal kiezers 5377. Uitgebracht op de heerenJ. L. Verhoe ven (anti-rev.) aftr. 2592G. A. Diepen horst (anti-rev.) 2458; P. S. Overwater (lib.) 2554; J. Vlielander (lib.) 2533. Zoodat herkozen is do heer Verhoe ven en gekozen de heer Overwater. Bij de stemming op 11 Juni werden uit gebracht 5104 geldige stemmen en verkre gen de heeren Diepenhorst 2353, Overwater 2415, Verhoeven 2501, Vlielander 2369, Bergmeijer (soc.-dem.) 144 en Sohaper (soc.- dem.) 129 stemmen Rotterdam I. Uitgebracht op de hee ren Jac. van Vessem (christ.-hist.) 4048. H. Spiekman (soc.-dem.) 2755. Zoodat gekozen is de heer Van Vessem. Bij de stemming op 11 Juni verkregen de heeren dr. J. H. Jennes (lib.) 1560, H. Spiekman 2045 en Jac. van Vessem 3287 stemmen Rotterdam II. Uitgebracht op de heeren Mr. S. J. L. van Aalten Jr. (vrijz.-dem.) 1817. 0. van Dorp (lib.) 1879. Zoodat gekozen is de heer Van Dorp. Bij de stemming op 11 Juni verkregen de heeren Van Aalten 2549, Van Dorp 2417 en dr. W. B. van Staveren (anti-rev.) aftr., 3679 stemmen. Laatstgenoemde was dus ht-rkozen. Rotterdam III. Uitgebracht op de heeren C. H. van Dam (lib.) aftr., 1945. Mr. M. J C. M. Kolkman (kath.) 2033. Zoodat gekozen is de heer Kolkman. Bij de stemming op 11 Juni werden uit gebracht op de heeren Van Dam 1729, Kolk man 1795 en H. H. van Kol (soc.-dem.) 332 stemmen. Rotterdam IV. Uitgebracht op de heeren J. van Stolk (lib.) aftr., 1306. E. P. Monchy (lib.) 514. Zoodat herkozen is de heer Van Stolk. Pij de stemming op 11 Juni werden uit gebracht op de heeren Do Monchy 2582, Van Stolk 2403, N. -an Hint© (soc.-dem.) 667, H. Spiekman (soc.-dem.) 1123 en P. van der Pols (anti-rev.) aftr., 3696. Laatst genoemde was dus herkozen. Roterdam V. Uitgebracht op de hee ren Mr. A. R. Zimmerman (lib.) 2151. Jhr. mr. C. G. A. van Asch van Wijok (christ.-hist.) 2735. Zoodat gekozen is de heer Van Asch van Wijck. Bij de stemming op 11 Juni werden uit gebracht op de hoeren rar. Zimmerman 1769, jhr. mr. Van Asch van Wijck 2137 en K. ter Laan (soc dem.) 615 stemmen. Drente. E m m e n. Herkozen is de heer Borgesius, liberaal, met 1349 stemmen. Gekozen de heer Ten Have, liberaal, met 1034 stemmen in plaats van den heer Nijenhuis, liberaal, die geen verkiezing wenschte. De heer Bak ker, liberaal, had 915 en de heer Van der Sluis, liberaal, 9£5 stemmen. De stemming te Rotterdam. Den ganschen avond was er gisteren veel drukte op het Beursplein voor het „Rotter- damsch Nieuwsblad-' en op de Groote Markt voor ,,De Maasbode". Ontzaglijk veel vader- landsche en socialistische liederen wisselden elkander af, evenals gejuich en gefluit. Om streeks 10 uur bedankte mr. Kolkman, met krachtige stem, van uit het bureau der „Maasbode" de kiezers voor den verleenden steun en de gebrachte hulde. Den Haag liet het langst wachten, doch toen om 10 uur het voorloopig bericht kwam vermoedelijk alle liberalen herkozen zood'at de stand werd 51/31, dunde de me nigte Blijkens bij het departement van Marine ontvangen bericht was dr comman dant van Hr. Ms. pantserdckschip Gelder land, de kapitein ter zee W. D. H. baron van Asbeck, voornemens met zijnen onder hebbenden bodem 20 dezer van Newport News bij Hampton-Roads te vertrekken naar New-York. De adelborsten der lste klasse bij de Koninklijke Marine-reserve R. Borst en N. P. Haremoker worden met 29 dezer ge plaatst aam boord van Hr. Ms. pantserschip Piet Hein". Do adelborst der lste klasse vam voornoemde reserve L. J. Turf boer wordt met' i Juli d. a. v. geplaatst aan hoord van Hr. Me. instructieschip ,,Atjeh". De adelborst der lste klasse dier reserve D. P. B. Visser, dienende aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Piet Hein" en de buiten gewone adelborsten eveneens dier reserve N. S Ilarbog, M. H. J. Ruygrok, G. W. Has- selo, J. P. Janszen, H. L. Oudenhoven en B. F A. Fohren, allen dienende aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Atjeh", wor den met' 2 Juli a.s. van hunne plaatsing ont heven. De kleeding van de groot verlofgangers. Het is het voorne men van den minister van Oorlog om, tenzij daartegen overwegende bezwaren bestaan, te geraken tot eene beperking van de in de door aan de miliciens de, tot hunne velduit- rusting behoorende kleeding- en uitrusting stukken, voor zoover zulks ©enigszins mo- deponeerkaniers, op te leggen goederen, gelijk is, bij vertrek niet groot-verlof, naar huis mede te geven. De overjassen (kapot- jassen), de manteljassen en de mantel zou den zonder bezwaar óf door de zorg van de compagnie, escadron of batterij op de tot dusverre gebruikelijke wijze kunnen worden bewaard, óf wel, voor zooverre daartegen bedenking bestaat, in de garnizoens-kleo- dingmagazijnen worden ingeleverd. De in specteurs der verschillende wapens zijn reeds door Zijne Excellentie uitgenoodigd, uiter lijk 1 Juli e.k. te doen kennen, of en in hoeverre door hen met bedoelden maatregel in beginsel wordt ingestemd en welke be palingen hen ter uitvoering daarvan noodig voorkomen, waarbij tevens zal moeten wor den overwogen of de ransel al dan niet kan worden medegegeven. Voor zoover de adviezen van de inspec teurs Zijne Excellentie hiertoe aanleiding mochten geven, zouden zoowel de miliciens die dit jaar voor herhalings-oefeningen op komen, als de miliciens der lichting 1907, bij vertrek met groot verlof, hunne vcld- uitrusting kunnen medenemen, met inacht neming van het gestelde in de 2o alinea hierboven. Werving voor het Indische leger. Aangezien blijkens bericht van den minister van koloniën het dringend noodig worc.t geacht, dat in den loop van dit jaar ongeveer 2700 man voor Oost-Indië worden bestemd, waarvan 700 sergeanten en 2000 ongegradueerden, heeft de Minister van Oor log een schrijven aan de corps-commandan ten gericht om den overgang of detachee ring naar dat leger zooveel mogelijk te be vorderen. Milicien-sergeants echter worden voorloopig niet tot een verbintenis ter deta cheering toegelaten, terwijl tot nader order uitzending van sergeanten der infanterie wordt beperkt tot hen die reeds vroeger als onderofficier in Indië hebben gediend; De heeren A. H. Sirks te '9 Graven- Lage en R. G. Leegstra te Zwolle en mejuf frouw M. C. Pies te Utrecht zijn bestemd voor den Indischen dienst om te vorden be noemd respectievelijk tot leeraar aan de Ko ningin Wilhelmina school te Batavia, scheepsbouwkundig ingenieur bij het Ma rine Etablissement te Soerabaja en verpleeg ster in het krankzinnigengesticht te Lawang. Steadi te Leiaen. vVilliaaii Stead de bekende vredós-apostel zal Dinsdag a.s. als spreker optreden voor de Loidsohe stu denten. Hij heeft de uitnoodiging hem door de vereen igde besturen van Doctrina'en de Leidsche Studenten-Vereeniging voor so ciale lezingen gedaan aangenomen. De opening van de Internationale Vereeniging aan de Princessegracht te 's Gravenhage had Donderdag plaats in tegen woordigheid van den minister van marine en van verschillende dames en heeren pacifis ten, zoomede van eenige buitenlandsohe journal'stenbarones Bertha von Suttner, die het middelpunt van dezen kring vormde, sprak de aanwezigen toe en pleitte er voor, dat de Staten zouden afzien van het verove- ringsrecht, den oorzaak van den oorlog. Een bloemstuk van witte leliën werd mevr. Von Suttner als bewijs van sympathie aangeboden. Lutrumfeesten te Amster dam. Omstreeks het middaguur verzamel den zich gisteren in diverse hotels te Am sterdam de leden en reünisten van verschil lende dispuutgezelschappen. Anderen vooruit loopend op het gros reunieerden in het Oran je-Hotel te Za nd voort. In dén namiddag be gaven zicb eersten, onder veol bekijks voor een deel in de aandacht trekkende voer tuigen, w.o. maalcoaches, naar het station, om vandaar in geraaeveerde coupé's te ver trekken naar de badplaats. De algemeene en dispuutliederen in den trein aangeheven, weerklonken aan het strand, waarheen de algemeene trek was, om ook der Noordzee kond te doen van het feest, dat aan Amstel en IJ wordt gevierd. De bekende strandvermakelijkheden we rden tot groot amusement der badgasten door de feestgangers geoccupeerd. Om half zeven vereenigde men zich in de feestelijk uitziende ddnerzaal van het Kurhaus tot een geaneenschappelijken maal tijd, waaraan namens het A. S. C. door den rector en verder door bestuursleden der aanwezige vereenigingen werd gesproken. Op het met lampions versierde terras bleef men daarna nog lang plakken bij de mu ziek van het Haarleaiische Gemeentelijke Muziekkorps onder directie van Oh. P. Kriens. De laatste treinen echter vervoerden alles weer naar N. I. A., want dat was toch feitelijk de plaats waar de lustrumfeesten moesten worden uitgeleid en daartoe waren de traditioneel© oempa's de aangewezen he rauten. Hbld. Rozententoonstelling. Do Gemeenteraad van Haarlem besloot aan de Rozen vereeniging „Nos jungunt Rosae" een gouden medaille aan te bieden voor het door haar uitgeschreven rozenfeest, op 23 en 24 Juli te Haarlem te houden. Tot juryleden werden benoemd, voor de afgesneden rozen, de heeren Peter Lambert te Trier, J. H. Kottman te Driebergen, W. H. Mees te Hoerde, Jac. Smits te Naarden, •B. Ruys te Dedeansvaart, F. v. d. Wissel te Epe, A. Hartevelt te Rijswijk bij 'sHage, en M. Hacken berg te Middelburg. Voor het bloemwerkde heeren H. an Luntereu te Utrecht, J. M. Marechal te 's Bosch, W. C. v. d. Laan te '9 Hage, J. C. de Lange to Rotterdam en D. Meeuwen- berg te Zeist. De Middenstsndste 11 toonstel ling uitgesteld. Na de Tel. thans met zekerheid verneemt, zal de middenstandsten toonstelling in 1908 niet doorgaan. Het ten toonstellingscomité heeft officieel besloten, de expositie tot 1909 uit te stellen, om financieele redenen 011 wegens gebrek aan tijd tot poedo voorbereiding. De Noordwolder rietmeu belindustrie. Men schrijft uit Noord- wolde aan de „Leeuw. Ct." De zwarte onweerswolk, die zich in do laatste dagen samentrok boven onze stoelen- maikerijen, is gelukkig weder plotseling af gedreven, zonder veel schade te hebben aan gericht-

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 2