S'. 35©. 3** JaargaBf. Maandag 24 Juni 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. LORD RADIJS. CH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden toot Amersfoortf 1.25. Jdem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mcdedeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 'b morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voord ee li ge bepalingen tot het horhaald ad verteeren in dit Blad bij aoopnement. Een» circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie mei I Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen verschijnenKOSTE LOOS toegezonden. Politiek Overzicht De strijd tegen het BHtsche Hjogerhuis. Heden koant in het lagerhuis de motie in behandeling, die door de regeering is aange- gékondigd als eerste degenslo :t in den strijd, dien zij wil aanbinden tegen het hooger- liuis. Drie volle dagen zijn voor hot debat over deze motie bestemdmen verwacht, dat de stemming in den avond van Woensdag zal plaats hebben. De tekst van deze motie is reeds vroeger aangekondigd en luidt aidus: ,,Ten einde aan den wil van het volk, uitgedrukt door zijne gekomen vertegenwoordigers, effect te verschaffen, is het noodig, dat de macht van de andere Kamer tot wijziging of verwer ping van de door deze Kamer aangouomen wetten, wordt gewijzigd bij de wet :n dier voege dat wordt verzekerd, dat binnen de perken van het verstrekte mandaat de eind beslissing aan het lagerhuis toekomt.'' Deze motie legt in de eerste plaats nadruk op het verschil in oorsprong van de bedde vergaderingen, door te spreken van de ..ge kozen vertegenwoordigers en van de „an dere Kamer Wat de beperking der macht van de „andere Kamer" betreft, dat is, zoo als bekend is, sedert lang het doel waar naar de liberale partij streeft. Bij de alge meen© verkiezingen wordt aan de afgevaar digden een mandaat verleend van zeven ja digen duur; gewoonlijk echter wordt dat mandaat, voordat het geheel verstreken is, docr eene ontbinding beëindigd. Maar zoo lang het mandaat duurt, dat de kiezers ge geven hebben, zal het laatste woord op wet gevend gebied toekomen aan het lagerhuis; de lords zullen niet meer, zooals tot dusver, door hun veto den wil van het lagerhuis krachteloos kunnen maken Hoe stelt de regeering zich von aan een besluit, dat in dien zin genomen wordt door het lagerhuis, geldigheid te verschaf fen Daarover zal het heden beginnende debat licht moeten verschaffen Dc oppositie stelt de motie voor als een dreigement, dat niet als ernstig kan worden opgelat Dat is echter moeielijk aan te nemen. Het kabinet Campbell Bamierman zou zich er aan bloot stellen zijn aanzien in het land ,'ehe>' te ver liezen, wanneer het dit besluit een degen stoot ih het water liet blijven. Er zullen daden moeten volgen, maar ovei het tijd stip waarop die daden zijn te verwachten is tot dusver niets bekend. Wat de oppositie zal doen om zich te ver weren in den strijd, dien de regeering tegen de lords aanbindt, is ook nog niet bekend. Er is in de vorige week eene vergadering gehou den van leiders der conservatieve partij. Wat daar besloten is, is niet bekend gewordenhet zal eerst in den loop van het debat onthuld worden. Men zal meoeten afwachten of de lei der der oppositie, Arthur Balfour, zal komen met een officieel amendement, namens de partij, of een amendement zal steunen, door een der mindere goden onder de partijgenoo- ten ingediend. Twee van zulke amendemen ten zijn tot dusver ingediend. Een daarvan is van lord Robert Cecil afkomstig en stelt voor dat in geval van geschil tusschen de beide Kamers het strijdpunt dadelijk aan de kie zers onderworpen zal worden. Dat amende ment zou aan het hoerenhuis de macht ver- leenen eene ontbinding uit te lokken, -zoo dikwijls liet dit zou willen. Nu geldt thans tls regel, dat eene nederlaag van bet kabinet in het hoogerhuis niet eene ontbi ding na zich sleept. De aanneming van het amen dement van lord Robert Ceci1 zoi dus aan de lords eene macht toekennen, die zij nu niet bezitten. liet andere amendement is van den heer F. E. Smith en houdt in, dat, gegeven zijn- do het aantal en do ingewikkeldheii van de vraagstukken, die bij do algemoeno verkie zingen worden opgeworpen, men niet er in siagen zal de betrekkingen tuss 'hei' de beide Kamers op een bevredigenden jet te rege ten, zonder de middelen te verschaffen, die kunnen strekken om te bepalen welke van de twee de meening van het land uitdrukt vóór de definitieve vaststelling van de maat regelen, waarover zij niet overeenstemmen. Dat amendement huldigt het referendum, de volksstemming, een vreemde nlaut in En geland, die reeds daarom niet met een gun stig oog erdt aangekeken. Duit*oh land. Herlijn. 22 Juni. De Norddeutsche Allgem. Ztg. verneemt dat minister Von Fosadowsky zijn ontslag heeft gevraagd. Zijn opvolger zal vermoedelijk zijn minister Bethmann-IIolweg, die tevens de functie van vice-president van het Pruisische staatsmi- nisterie op zich zal nemen. Verder treedt de onderstaatssecretaris aan hc-t ministerie van arbeid in het kabinet. In de plaat- van den minister van onderwijs Studt zal d opper- president von Moltke worden bo 'oemd. Het wordt overwogen of het aanbeveling verdient het departement van binnen land sohe zaken te splitsen. Duitschland en Engeland. De Köln. Ztg. bevestigt officieus het be richt, dat koning Eduard den Duitschen keizer en de Duitsche keizerin beeft uitge- no'odgd ©en bezoek aan Engeland te bren gen Het blad voegt er aan toe, dat het niet betreft een 'bezoek tijdens de wedstrijden te Cowes, maar een bezoek aan Engeland en wel in den loop van den aanstaanden herfst. Frankrijk. Parijs, 22 Juni. De ministers kwamen van morgen op het Elysée bijeen. De minister-president deelde mede, dat de avond van gisteren en de nacht zicth door geen enkel incident hadden gekenmerkt. De minister van oorlog deed aan den mi nisterraad mededeeling van een telegram, dat aan hem gezonden was door generaal Bailloud, voJgens hetwelk het hoofdkwartier te Agde overrompeld was door een ware bende apachen, die een groot aantal solda ten schrik aanjoeg en met geweld meevoer de Dat was ongetwijfeld dezelfde bende, die de hand bad in het gebeurde te Béaiers en die trachtte ziob met geweld te verzet ten tegen den terugkeer der soldaten naar do kazerne. Picquart deelde verder mede, dat de mui ters van het 17de regiment 's morgens zich weer in de kazerne te Agde hadden aan I De ministerraad besliste, dat de reis, die de President der Republiek de volgende week naar de grensdistricten zou maken, moest worden uitgesteld en besloot verder dat die ministers, die reeds vroeger beloofd •hadden recepties of feestelijkheden bij te zullen wonen, zich. daarvan moeeten onthou den. Parijs, 23 Juni. Marcelin Albert heeft zich heden aan het ministerie van binnen- iandsche zaken aangemeld. Hij werd ont vangen door minister-president Olemenoeau, die hem het ernstige van zijn gedrag voor oogen hield. Nadat hij het departement ver laten had, weigerde Cleroenceau zich uit te laten over dc uitkomsten van het onder houd. Ouder den indruk van het gebeurde heeft de Kamer zich gehaast, het wetsontwerp tegen de wijnvervalsching verder af te ma ken. Zaterdag zijn in ©ene voor- ©n nannd- dagvergadering de nog overgebleven artike len afgedaan. De controlemaatregelen over het vervoer van do voor de wijnbereiding te bezigen suiker zijn vastgesteld. Daarente gen zijn de bijzondere voorschriften over den detailverkoop van wijn uit het wetsont werp gelicht. Om het tot stand komen van de wet niet te vertragen, zullen die bepalin gen in een afzonderlijk wetsontwerp opge nomen worden. De afgevaardigden van hot Zuiden namen roet deze schikking genoegen, en het wetsontwerp op de wijnvervalsching werd daarna zonder verzet aangenomen Heden houdt de Kamer geen zitting. Mis schien om de regeering eenigszins de handen vrij te laten in hare maatregelen om verdere stoornissen van orde en rust te voorkomen. Daarin is wel het een en ander wat duister is. Zoo het bericht, dat Marcelin Albert gisteren op het ministerie van binnenland- sche zaken is geweest en daar door den mi nister-president is ontvangen. Marcelin Al- bert, de ziel van de beweging, wol'k© zich zoo dreigend doet gelden, die zich door de vlucht aan het bevel tot inhechtenisneming, dat tegen them is uitgevaardigd, heeft onttrok ken, wordt als vrij man door het hoofd dor regeering ontvangen in zijn kabinet. Men vertrouwt haast zijne oogen niet, als men dit leest. Men is 't er vrijwel over eens, dat lie* volum van vertrouwen, dat het kabinet ver leden Vrijdag met 100 stemmen meerderheid van de Kamer verwierf, voor een yoed diei is te danken aan het succes, dat de korps- comimandant generaal Bailloud dien dag ver wierf tegenover de muitende soldaten van het 17e regiment infanterie. Dit regiment was onlangs van Béaiers naar Agde verlegd Een bataillon was tot het besluit gekomen het garnizoen te verlaten en naar Narbonne te marcheeren, om daar de kurassiers, die tegen de betoogers waren opgetreden, te tuchtigen. Ieder soldaat voorzag zidh van 120 patronende onderofficieren maakten gemeen© zaak met de soldaten. Op zijn marsch in de richting van Narbonne kwam het bataillon 's morgens vroeg te Béziers aan, waar het zijne vroegere kazerne bezet vond De soldaten maakten halt op een openbaar plein, waar de bevolking hen van eten en drinken voorzag. Men trachtte hen tot rede te brengenook een gedelegeerd© van het. wijnbouwerscomité deed daartoe zijn best. Ten slotte lieten de muiters zich bewegen naar het kwartier van «eneraal Lacroisade te gaan, aan wicn zij wilden vragen, Jat hij hun zijn woord zou geven, dat zij niet zouden worden gestraft. De generaal beloof de niets meer dan dat hij ten hunnen gun ste zou spreken, als zij zich aan de wet on derwierpen. Hij stelde zich aan hun hoofd en bracht hen naar de kazerne. Zij weiger den zich te laten ontwapenen. Generaal Bailloud had, terstond na zijne aankomst, oene bespreking met eene delega tie van het wijnbouwerscomité. Na een tele fonisch bericht van minister Clémenceau, waarin de grootste toegevendheid werd be loofd als de muiters zich overgaven, werd tusschen generaal Bailloud en ae delegatie overeengekomen, dat de muiters allen naar de kazerne terug zouden gaan om daar hunne wapenen neer te leggen. Dien avond mochten zij uitgaan, maar den volgenden morgen moesten zij allen om zeven uur in de kazerne zijn, om een uur later naar Agde te vertrekken. De generaal beloofde verder, dal er geen enkele soldaat individueel ge straft zou worden. Daarmee eindigde deze onbloedig verloopen muiterij. Generaal Bailloud gaf er als volgt 'bericht van aan het ministerie van oorlog: „Muiterij geëin digd. Patronen overgegeven. Geweren op het rek geplaatst. Zullen morgen vroeg naar Agde vertrekken." Werkelijk zijn alio mui ters Zaterdag in Agde teruggekeerd. Slechts één ontbrak. Do onlusten hebben zidh verder niet her haald. Maar de ongerustheid is nog geens zins geweken. Een correspondent van, de Köln. Ztg. geeft in een bericht uit Narbon ne het volgende stemmingsbeeldDe troe pen, infanterie en kavallerie, hebben des avonds van de strategische punten der stad bezit genomen en roepen op 20 pas afstand ieder aan, die hen nadert.. Het is, zonder dat die behoefde te worden afgekondigd, in werkelijkheid de kleine staat van beleg, waaronder de stad staat. De bevolking schijnt zich tot dusver rustig te houden. Maar de innerlijke woede en vertwijfeling zijn volstrekt niet verdwenen. Met bijzon dere bezorgdheid richten kenners van het land hunne opmerkzaamheid op het uiterste zuiden van de noodlijdende streek, het de partement cku- oostelijke Pyreneeën. Want daar zijn het de Catalanen, een geheel an der, voel gevaarlijker menschenslag dan de Zuid-Fransohen van Aude en Hérault, die in de beweging staan. Alles wat hier ge beurt, zoo meenen deze kenners, zullen slechts incidenten zijn, vergeleken met wat daar zou kunnen gebeurenals de Catala nen *hun werk beginnen. De bijzondere verhitting van de bevolking riciht ziicih tegen een vijftiental agenten der geheiime politie, die uit Parijs gezonden zijn om de plaatselijke politie te helpen. Zij gaven zich meest voor dagbladcorrespondenten uit, om op die manier de menschen uit te hoo- rendessen hebben nu ook onder dien truc te lijden. Nu zijn al die agenten bekend, en om hen voor gevaar te beveiligen, zijn zij teruggeroepen. De rogeering gaat voort met het concen tre eren van troepen dn het Zuiden. Wij vonden eene opgave, dat 6 infanterie- en 4 kavallerie-regimenten uit hunne garnizoe nen op weg zijn naar de wijnbouwersstreek, terwijl 11 infanterie- en 4 kavallerie-regi menten order (hebben ontvangen zach op de eerste waarschuwing gereed te houden Verder zijn talrijke brigades gandarmerie f uit het Zuidoosten en het Midden naar het I Zuiden vertrokken of gemobiliseerd met het oog op een aanstaand vertrek. Wanneer al deze regimenten op hunne bestemming zul- j len zijn aangekomen, zullen meer dan drie I legerkorpsen in de drie departementen Hé- rault, Aude en oostelijke Pyreneeën bijeen getrokken zijn. De schade, die door den brand aan liet I gebouw van de prefecteur te Perpignan is I alangericht, wordt op 300.000 francs ge- J raamd. Vooral de groote zaal en het kabi- I net van den prefect hebben geleden. Itallft. j De Kamer heeft een voorstel aangenomen tot benoeming van eene oommissie van vijf leden, die rapport moeten uitbrengen over do zaak van den oud-minister Nasi. Deze commissie zal den 25sten Juni haar rapport moeten uitbrengen, terwijl de Kamer den 27sten Juni het rapport in behandeling zaJ nemen. De correspondent van de Köln. Ztg. tee kent bij dit besluit aanFijnere kennis van de Ja pansChe coulissen wereld vallen dit be sluit van de Kamer op als het voorspel van eene zachte 'begrafenis van het proces Nasi. Zij zeggen, dat als het de Kamer ernst was een licht te krijgen, zij het voorstel-Bruni zou moeten verwerpen en Nasi naar de se naat verwijzen. Maar alle afgevaardigden van Sicilië en van de zuidelijke provinciën streven er eensgzind naar, Nasi aan den rechter te onttrekkendaarvoor treden zelfs do partij verschillen op den achtrgrond. Portugal. Lissabon, 23 Juni. In geheel Portugal heerscht rust. Rusland. Bij het bericht uit Petersburg, dat de Czaar de voorzitter van den bond van echt Russische mannen zijn dank heeft uitge drukt voor het telegram, waarin hij bedankt werd voor de ontbinding van de „misdadige doema", teekent do Standard aan: Wan neer men 'bedenkt, dat de moordenaars van Herzenstein in dienst van Doetrowin, den voorzitter van dezen bond, stonden en dat drè Jollos door eene dergelijke organisatie in Moskou vermoord werd, dan kan de hoop van den Czaar, dat de verschillende afdee- lingen der vereeniging als een voorbeeld van de wettelijke orde zullen dienen, slechts als optimistisch beschouwd worden. Het zal wel de bedoeling van de nieuwe kieswet zijn, hun eene meerderheid in de doema te ver schaffen, maar de oppositie tegen de bureau cratie is zoo algemeen en het aantal leden van de vereeniging betrekkelijk zoo gering, dat de wet waarschijnlijk haar doel zal mis sen Het telegram van den Czaar moet eene bittere pil voor Stolypin geweest zijn, die door do vereeniging sedert geruimen tijd openlijk van verraad beschuldigd werd." Allerlei. Londen, 22 Juni. De „Cosmopoliet" is heden door het {.olitieschip van Skibbereen naar Queenstown gesleept. De bemanning, die vrijgelaten werd en de 300 pd. sterling ontving, die aan boord gevonden waren, is naar Rotterdam vertrokken. De belasting autoriteiten schijnen te hebben besloten het schip en de lading, die een aanzienlijke waarde vertegenwoordigt, op grond van de wettelijke bepalingen iu beslag te houden. Het zal door een sleepboot van douane naar Cork worden gesleept,^ waar het zal blijven THERESE HOVEN. Moeder Bong had t verbaal honderdmaal aan haar naaste omgeving, en ook wel aan klif: daar ibuiten stonden, gedaan. Van (hoe ze der beelemaail niet meer op gerekend! had en der in 'teerst, toen ze zich. 's morgens niet 'best voelde, geen erg in had Tot ze op eens zoo'n dollen trek kreeg in zure dingen, waar ze anders niet om gaf, en afijnzo merkte dan ook wol dat 'tzoo ver was En toen gingen zijl en Bong aan *fc rede neeren En' Bong, die was er zoo één,, oan als die wat in 't zin had, 't maar ineens door te zetten Lang, vóór dat 't nakomertje er was, za ten ze op een groot bovenhuis op don Een- dradl.tsweg, „net als mensohen", en Bong had de oude zaak verkocht en was een nieu we op de Blaak 'begonnen. Maar hoewel 't, om zoo te zeggen, een goldiwinning was en hij 't, doordat ie een goeden eersten bediende had, denzelfde, waar Fic later mee getrouwd was, op zen pantof feltjes af kon, zoo had ie der toch nooit den rechten schik in gehad, 't Was zoo'n heel andetre zaakhij voélde zen eigen niks thuis tusschen al die blikjes en kistjes en potjes cn trommeltjes, 't Inkoopen was zoo anders en 't was zoo'n heel ander publiek, waar die mee te doen kreeg. Vroeger, in den winkel, waren 't dienst meisjes en huisvroulwen uit den kleinen bur gerstand, daar voeidle hij zijn ©jgien een lieele Piet. Hij ging familiaar met ze om, wist allee van ze af, hield een praatje, maak te een grapje, gaf ze raad Gunst, hij was iemand iu de buurt, en als di^ een dag der 's niet was, dan vroegen ze naar 'm en naar haar ook. 's Morgens, in den winkel,, was 't zachts zoo .gezellig als 's middags otp de jours in den Haag. 'Nou,, en in den fijnen delicatessen-handel op de Blaak, daar kwamen meest dames en livoreiknockts, die waren nog trotscher. En jonge meisjes, van die bakviscihjes, en die keken nog meer naar Thijs, zijn eersten j liediende, dan naar hem en werden nog lie- ver door 'm geholpenThijs was ook een 1 erge knappe jongen, zoo'n mooi snorretje I had ie en zoo'n flinke kuif, met eon zwaai en een krul der in. En lieve oogenwol een man om 's j tweemaal naar te kijken. I Dat vond Fie ook; nou, en die mocht der 1 ook zijn, nou werd ze wat dik, maar ze had 1 de drie kruisjes dian ook een eind achter zich j Maarwaar ze dan op komen wou, Bong, die .had zich op de Bil aak nooit in zijn I element gevoéld', en toen Thijs met Fic 1 aan 't verkeeren was geraakt, toen besloot ie maar in eens, do zaak aan hem over te laten j En toen had zij bedacht om in den Haag I te gaan wonen; ten eerste omdat zoo'n halve deftigheid in je eigen stad niks gaf, en dan ook voor Bong zelf. In Rotterdam, daar pasten geen renteniers, daar had ie zen eigen in den Weg geloopen on zich toch maar met de zaak bemoeid. En dan had dat maar hommeles gegeven met Thijs, een 'bovenste beste van d,e boven ste plank, zoolang die zijn eigen weg kon gaan, maar anders kon die ook verduveld lastig zijn. Voor Wil zou 'took beter zijn, die zou dan in eens in een andere en voel voornamer omgeving opgevoed worden en de nabijheid van Scheveningen en do zee zou der van- zélf goed doen. Ze was, van dier geboorte af, een zwak poppetje geweest, waar nou niet zoo bijster veel fut in zat. Pa was dol op der, ofschoon die veel liever een jongen had géliadja, hij had dikkels gezeild dat ie nooit zijn winkel uit zou) zijn gegaan, als hij geweten had, dat 'teen meisje zou zijn. •Maar zij vond, dat. het er niks toe deed een dame ,van je dochter maken was nog makkelijker Idlan een heer van je zoon en wie a. had gezegd', die moesit ook b zeggen en... afijn, ze waren dan naar den Haag verihuisd en ze hadden een pracht van een huis in de Zeestraat gekocht. Bong had er 'tgeld voor; hij was toch zoo gelukkig in alles geweestde ouwe zaak, die had een f linken diuit opgebracht en dan had ie nog een paar huizen, die hij nog van zijn grootvader hald geërfd, aan 't spoor verkocht. Dat was een mirakel geweest, want 't wa ren lorren van huizen, verveloos en 't op knappen niet waard., maar 't spoor kreeg dor zin in, of liever de directeur had de straat noodig en hij had er een mooi slaggie mee En daarop had ie dan maar gerisolleveerd om een huis in don Haag te koopen. En 't ouwe boeltje hadden ze verkocht, Fie had er voel van overgenomen, want TLijs had zooveel aan .de zaak op dé Bil aak laten verbouwen en had 't maar 'tbeste ge vonden, dat ze er zelf boven zouden gaan wonen. En nou woonden ze al een jaar of twaalf in don Haag, maar 't was toch niet je ware. De menschen waren zoo stijf en zoo groos, ze hadden je zoo niet noodig. Ze hadden der wel een paar kennissen, buren en oud-Rotterdammers, en zio gaven ook wei 's diner, vooral sedert Wil groot was, maar om nou te beweren, dat ze 't er hadden zooals ze zich hadden voorgesteld, nee, dat zou jokken zijn. En Wil verveelde zich eigenlijk ook. '9 Avonds gingen ze andere nog wel 's uit. Pa hield dol van de Opera en kon zoo'n heel end er van uit zijn hoofd fluiten, maar zij kreeg der hoofdpijn van. Die muziek maakte zoo'n leven, zij' zou oen Opera mooi vinden, als er enkel in ge sproken werd en dan, als je 't verstaan kon. Al de costuums en 't too nee! en zoo vond ze prachtig. En muziek alleen, zooals op 't Kurhaus, mocht ze ook wel, omdat je er niet aldoor naar 'kijken moest en je 'best eens aan wat auders kon denken, maar de twee samen, 't spelen en de muziek, vond ze te machtig. Ze gingen ook wel eens naar de comedie, en, als 't een blijspel was, dan haddon ze een schik van belang, maar Bong, die vond ei Z4.o iets gegeneerds in om den heelen avond zoo paré te zitten. En dan ook, 't kostte direct zoo'n hand vol geld met zen drieën. Ze waren nou al zoo lang uit de zaken, maar ze konden -'ttooh geen van beien van zich verkrijgen om. zoo roekeloos om te gaaji met 't geen, waar ze vroeger zoo hard voor geweikt hadden. Want, reken der op, dat Bong 't. niet ca deau had gekregen en dat ie. in zijn jonge jaren, dag of geen dag, om vijf uur op had moeten staan om zelf, op de markt, zijn in koopen te doen. Zij had nou wél zoo vroeg niet op gehoe ven, maar ae kwam toch altijd even uit der bod om een koppie thee voor 'm te zetten en ze moest tooh 'bijtijds in den winkel zijn. Ja, dat waren andere tijdenFio had 'tvrij wat makkelijker gehad, en die der kinderen en ook Wil zouën 't nog makke lijker hébben. Dat ging zoo, als je een beetje fortuin lijk was en als je, zooals Bong en zij, op de zaken pasten en der nog eens een buiten kansje bij kwameerst met die huizon van 'Bong zijui groot va; en, toen haar ouwelui kwamen te sterven, kreeg zij, als eenigst kind, ook een knappen stuiver. Daar was dan ook gedeeltelijk dc grootheid van geko men alleen door worteltjes en kool en pe terselie te verkoopen werd jo zoo rijk niet. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1