BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraa d AMERSFOORT. BIJ HET TAK Open-bare vergadering van den raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 24 De cember 1907 Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A Barcbman Wuytiers. Tegenwoordig de lieeren wethouders E. L. Visser en M. L. Celosse, de heeren H. Kroes, J. C. Roland us Ilagodoorn, A. M. Tromp van Holst, D Gerritsen, H W. van JSsvcld, A. H. van Kalken, C. J. Plomp, S J. van Duinen. W. Salomons, D. Ruys, J W. Jorissen en de secretaris mr. dr. 8. G. Stenfert Kroese Afwezig de heeren mr. J. Heyligers, M. R. N. Ooeterveen, N. Veis Heyn en A. A. Hamers, met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd Ingekomen zijn de volgende stukken aBesluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 December, 3de afdee- ling, no. 4647/3061 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 26 November, no. 426, hou dende vaststelling van een 3de suppletoir kohier der inkomstenbelasting, dienst 1907. Voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 December 19^7, 3de af- dieeling, no. 4639/3077, tot goedkeuring van het raadsbesluil van 26 November, no. 427, strekkende tot wijziging van de begrooting voor 1907 (leening Industrie- en Huishoud school). Voor kennisgeving. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 December 1907, 3e af- deeling. no. 4638/3078, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 26 November, no. 428. strekkende tot af cn overschrijving op de bqgrootang voor 1907 (subsidie behangers cursus). Voor kennisgeving. d. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 17 December 1907, 3de af dea ling, no. 4268/3200, tot goedkeuring van de gemeente-begrooting voor 1908. vastgesteld' bij raadsbesluit van 29 October 1907, no. 403. Voor kennisgeving. e. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 17 December 1907, 3de afd.. n< 3S44/3199. tot vaststelling van de reke ning over 1906, zooals deze voorloopig vast gesteld was bij raadsbesluit van 1 October 1907, no. 343 Voor kennisgeving. f Een adtes van de vereeniging ..Han del en Nijverheid" met verzoek zoo spoedig mogelijk afdoende verbetering aan te bren gen in de monding van de Eem. In han den van B. en W. om adlvies. g. Een dankbetuiging van die Vereeniging ,,he.t Groene Kruis' voor de ïngebruiikgave van een locaal der Hoogere Burgerschool voor het houden van een cursus in eerste hulp bij. ongelukken. - - Voor kennisgeving. h. Ben adres van de firma wed. Hon- dorff Block en Braet. te Schoonhoven, be treffende het gebruik van loodSvithoudepde verven In handen van B. en W. om advies, ter behandeling bij! de andere adres sen, hetzelfde onderwerp betreffende. i Rekening en verantwoording en verslag over 1907 van het Amersfoorteche Drank- weercoraité. Ter secretarie ter inzage van «ie leden. j. Rekest van de Nederlandsche schilders- patroonsveroeniging, verzoekende het. schil derwerk bij gemeentewerken in 't vervolg af zonderlijk aan te besteden. In handen van B. en W om advies. Aan de orde if>: 1. Nader voorstel van B. en W, tot wij ziging van de instructie voor den. gemeente ontvanger te Amersfoort. B. en W. ontraden do aanneming van het amendement van den heer Plomp, maar vereenigen zich mest het denkbeeld om den ontvanger in zijne instructie de verplich ting op te leggen, belanghebbenden te ver wijzen naar den controleur. De heer Plomp. Mijnheer de voorzat te i ik zou haast zeggen: Wij zijn op den goeden weg.- B. en W. zijn bereid tot- mede werking, maar in een anderen vorm. dian do door mijl aangegevene. De vraag is Welken vorm zal de voorkeur verdienen7 Nu geef ik - het is misschien wat ijdel aan den mijnen de voorkeur. De bezwaren van B. en W. tegen mijn amendement schij nen mij niet zeer klemmend. B. en W. zeg gen in tfe eerste plaats, dat zij niet begrij pen hoe de controle nog verbeterd of ver scherpt kan worden door de inzending van staten dóór den ontvanger. Ik wil niet af dingen op de controle, zoodra die thans wordt uitgeoefend, maar wanneer B. en W. meenen, dat die niet verbeterd1 kan wor den door 'de 'medewerking van een tweeden ambtenaar, dan lijkt mij dat minder juist.. In de tweede plaats zeggen B. en W.; dat zij verwarring vreezen van. den door het amendement gewenschten maatregel. Dat er verwarring gesticht kan worden, wanneer do ontvanger verplicht wordt van de dóór hem naar den controleur verwetzen personen een staat in te dienen, kan ik niet 'begrij pen. Waarneer echter mocht blijken, dat de aanmelding bij den controleur achterwege zal blijven, als de ontvanger opgave moet doen van de personen, die zich hij hem hebben aangemeld, dlan zou dat, naar mijne meening, de beste aanbeveling van mijn voor stel zijn. Dan zon er uit blijken, dat het publiek er mede is gediend, en dit te be vorderen schijnt mij raadzaam Voor deu raad. Tk blijf dus de voorkeur geven aan mijne redactie- De hoer Visser. Mijnheer de voorzit' tei, volgens mijn gevoelen heeft de ontvan ger niets anders te doen dan te zorgen voor het geldelijke beheer. Hij heeft daarmee zooveel te doen, dat- als hij dat goed' in orde houdt hij eigenlijk dóet wat in rede lijkheid van hem kan worden verwacht. Hem nu nog te 'belasten met adviezen over afschrijvingen, is niet juist. De ontvanger moet slechts doen datgene te ontvangen en te 'betalen Wat. hem wordt opgedragen. Wat de afschrijvingen betreft, daar móet bij buiten blijven. Het is een goede maatregel geweest, dat wij daarmee den controleur hebben be last. Wat zullen B. en W. overigens heb ben aan de staten van den ontvanger, zoo als in het amendement bedoeld? Zij hebben ze voor de con trole niet noodig. Het is Vol doende als de ontvanger de pemsomen, die zich bij hem aanmelden voor aifsdhrijiving. verwijst naar den controleur. Doen zij dat niet, dan is dat in hun eigen nadeel. Maar het is moeielijk aan te nemen1, dlat zij geen gevolg zullen geven aan dón raad, die hun gegeven wordt, want de menschen ontvan gen liever dan dat zij betalen. De Voorzitter. Tot- aanvulling van wat dóór mijn medelidJ in het diagelijksöh'be stuur is gezegd, wil ik nog mededeel endlat het geval is voorgekomen, dat dóór den ont vanger een staat, werd ingediend! betreffen de ontheffing van belasting, terwijl later bleek, dlat de 'betrokken j>ersonen die ge meente nog niet hadden verlaten. Dat. kwam, dóórdat er niet behoorlijk toezicht ge houden was door het Levollringsbureau. Dat is ook een reden om te wenschen, dat de zaak zoo geregeld wordt, dat het voorstel tot ontheffingen berust bij den controleur van den bevolkingsdienst. De hoer Plomp. Mijnheer de voorzitter, ik was niet voornemens geweest meer het woord' te voeren over deze ^aiak, maar na *t geen door u werd gezegd, voel ik mij eenigs- zins daartoe verplicht. Ik geloof niet, dat het door n genoemde bezwaar den toets der critiek 'kan doorstaan. De vraag of er af geschreven moet worden, zal toch moeten- worden beoordeeld door den controleur. Eene abusieve opgave van den ontvanger ontheft den controleur niet van den plicht, om zelf te onderzoeken. De Voorzitter. Ik ben "t met deze laatste opmerking m zooverre eens, dat eene abusieve opgave van oen ontvanger niet be hoeft te schaden* Maar het is toch regel matiger verkeerde opgaven te -voorkomen. Dat. kan men verkrijgen, door de zaak uit sluitend in handen te brongen van den con troleur. Maar ik wil de beslissing aan dón' raad overlaten. Bij de stemming verklaren zich 6 leden voor het amendement van den heer Plomp en 6 daartegen. De stemmen staken der halve, zoodat in de volgende vergadering opnieuw gestemd zal moeten worden. Voor stemden de heeren - Plomp, Tromp van HolfelGerritsen, van Kalken, Van Dui nen, Ruys; tegen de heerenSalomons, Kroes, Ilag-edóornViseer, van Esveld' en Celosse. De heer Jorissen was bij deze stemming nog niet aanwezig. 2. Voorstel van B. en W. betreffende het personeel, te benoemen voor het landgoed Birkhoven liet voorste1 van B. en W. luidt- aldus: 1. in te stellen de 'betrekking van bosch baas op 'het landgoed Birkhoven", waar aan eenè jaarwedde is verbonden van f 520, benevens genot van vrije woning en tuin 2. ons op te dragen dó benoeming en ontslag van den 'boschbaas, benevens dó vast stelling van zijn instructie 3. ons te machtigen tot het tijdelijk in dienst nemen van personeel, tegen betaling van het gebruikelijke uurloon 4. ons te machtigen tot het inwinnen van deskundige adviezen met betrekking tot het boscli beheer. Wordt z. h o. conform besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot verhuring van twee arbeiderswoningen op Birkhoven. B. en W. vragen machtiging de wonin gen voorloopig (tot uiterlijk 1 Mei 1908) te verhuren aan de personen', die er thans nog wonen, tegen een lagen huurprijs onder be ding, dlat zij toezicht op de bosschen zullón uitoefenen Wordt 7.. h. o. conform besloten. 4. Rapport en voorstel van B. en W. be treffende een adres van J. H. Kleber e. a., houdende verzoek tot rioleering van een ge deelte van den Heiligenberger weg. Het Voorstel strekt om afwijzend op het verzoek te beschikken Wordt z. h. o, conform besloten. 5. Rapport en voorstel van B. en W. Ibe- treiffendie een adlres van Tli. van de Pol' e. a., houdende verzoek tot bestrating en verlichting van de Groot e Gasthuis! aan Het voorstel strekt- om afwijzend op het verzoek te -beschikken. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter. ik kan mij volkomen vereenigen met wat B. en W.. in overeenstemming met do commissie van fabricage, rapporteeren. Ik kan niet inzien welk belang de gemeente er bij heeft de Gasthuislaan te voorzien van gasverlichting, als de bewoners hunne wo ningen niet aansluiten bij de gasfabriek Wanneer in het adres werd' gezegd, d'at do huizen, die aan d'e Gasthuislaan staan, zul- 13

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3