Zaterdag 25 Januari 1908. BUITENLAND. BINNENLAND. M\ 300. Berst© Blad. 6" JTi FOORTSCH DA6BLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Maze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran ,?on- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nar 'n morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgever»! VALKHOFF ft C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTlfiN: Yas 1—5 regelsf 5.75, Elke regel meer - #*15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Brengte ter keunis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het door den Directeur van 's Rijks directe belastingen, enz. te Utrecht executoir verklaard kohier van de Grondbelas ting, over het dienstjaar 1908, aan den Ont vanger van 's Rijks directe belastingen alhier is tor hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoort, deii 24. Januari 1908. De Burgemeester voornoemd. WUIJTIERS. Polltlak Overzicht tfajesteitsbeleedigiiig in lluitschlantl De Duitscho rijksdag heeft het in het vorige jaar ingediende wetsontwerp tot wij ziging van de bepalingen in het strafwet boek, die op majesteitsbeleediging betrek king hebben, in tweede lezing aangenomen. Het is te verwachten, dat de nu voorloopig aangenomen redactie in de derde lezing definitief zal worden goedgekeurd; men kan dus met vrij groote zekerheid de nu vast gestelde redactie beschouwen als. de eind redactie. Het oorspronkelijke wetsontwerp luidde aldus „Voor de vervolging en bestraffing van de in de artt 95, 97, 99 en 101 Strafwet boek aangewezen misdrijven gelden de vol gende voorschriften De beleediging is slechts dan op grond van de artt. 95, 97, 99 en 101 strafbaar, wan neer zij kwaadwillig en met voorbedachten rade wordt begaan. De vervolging geschiedt, wanneer de be leediging niet in het openbaar is begaan, slechts met toestemming van het lands justi- tiebestuur; voor de competentie van de militaire rechtsmacht wordt slechts in vre destijd de toestemming gevorderd en komt het aan het militaire justitiebestuur toe haar te verleen en. De vervolging verjaart na zes maanden. Wanneer de strafbaarheid volgens alinea 1 is uitgesloten, dan zijn de voorschriften van het 14de hoofdstuk van het strafwetboek van toepassing." De commissie heeft het oorspronkelijke wetsontwerp gewijzigd en aan de beide eerste alinea's dezen vorm gegeven ,,De beleediging is slechts dan strafbaar, wanneer zij met de bedoeling van schending der eer, kwaadwillig en met opzet wordt begaan. Wanneer in de gevallen van artt. 95, 97 en 99 verzachtende omstandigheden aanwezig zijn, dan kan de gevangenisstraf of dc vestingstraf tot eene week verlaagd worden. In het geval van art. 95 kan naast de gevangenisstraf het verlies van de bekleede openbare ambten uitgesproken worden. In vergelijking met den bestaanden toe stand bracht de oorspronkelijke voordracht reeds eene belangrijke verbetering. Zij bracht verandering op drie puntenin de eerste plaats de invoering van bepaalde sub jectieve momenten voor het begrip van majesteitsbeleediging in dien zin, dat eene beleediging slechts dan als majesteitsbelee diging strafbaar zou zijn, als zij kwaadwillig en met voorbedachten rade werd gepleegd; in de tweede plaats de onderscheiding tus- schen openbare en niet openbare beleedigin- geu, waarbij de laatsten slechts met toe stemming van het landsjustitiebestuur ver volgd zouden wordenin de derde plaats de bepaling, dat maje-teitsbeleedigingen bin nen zes maanden verjaren. De bedoeling van al deze bepalingen was dezelfde; men ■wilde de processen wegens majesteitsbeleedi ging zooveel mogelijk beperken. Over de vraag of hiervoor de juiste mid delen waren gekozen, is tusschen de regee ring en do commissie breedvoerig van ge dachten gewisseld, waaruit de wijzigingen zijn voortgekomen, die het oorspronkelijke ontwerp heeft ondergaan. Over de verkor ting van den termijn van verjaring was men het' terstond eens. Daarentegen bestond groot verschil over de vaststelling van het feit der majesteitsbeleediging. De in de voordracht opgenomen subjectieve criteria werden onvoldoende bevonden. In de com missie werd een voorstel aangenomen, dat eene beleediging slechts dan als majesteits beleediging strafbaar zou zijn, wanneer zij in tegenwoordigheid van den beleedigde en met opzet begaan werd. Daartegen had ech ter de regeer mg bezwaar, die ook beden king had tegen uitbreiding van het beding der voorafgaande toestemming van het landsjustitiebestuur voor de vervolging ook van openbare beleedigingenTen slotte werd 'besloten, in het belang van de onafhanke lijkheid der rechtspleging, geheel af te zien van het beding der voorafgaande toestem ming van het bestuursgezag om te vervol gen. In verband daarmee is de splitsing tusschen openbare en niet openbare belee digingen prijs gegeven en heeft men de be gripsbepaling scherper geformuleerd door te zeggen, dat de beleediging „met de bedoe ling van schending der eer, kwaadwillig en met opzet" moet zijn begaan. .Staatssecretaris Nieberding gaf toe, dat het wel wensclielijk was geweest het woord kwaadwillig" nog door een scherper woord te vervangen. Maar uit het gevoerde overleg was gebleken, dat men daarin niet had kun nen slagen. Er bleef dus niets anders over da.i het woord „kwaadwillig" in Tiet ver trouwen op den rechter te behouden of het geheel te schrappen. Wantrouwen koesterde hij mtusschen niet, dat die uitdrukking door den rechter op eenzijdige en voor eene be- paaide politieke partij nadeelige wijze zou kunnen worden uitgelegd. De kwaadwillig heid moet liggen in de daad zelve, in de verbinding van de individuoele handeling met den persoon van den dacter. Zijne alge meens politieke meeningen, zijn verdere le venswandel komen voor de beoordeeling van de daad* niet in aanmerking. Hij consta- téerde uitdrukkelijk, dat het aan de bedoe ling'van de wet niet beantwoordt, wanneer uit iemands aigemeone politieke opvatting geconcludeerd wordt tot de meerdere of min dere kwaadwilligheid van zijne handeling. De redactie, die is vastgesteld, kan dus w orden beschouwd als eene verbetering van den bestaanden toestand. Vooral ook, wan neer men in bet oog houdt, dat het straf- mimmum van twee maanden verminderd is tot eene week bij aanneming van verzach tende omstandigheden en dat eene ver oor- deeiii-g wegens beleediging van den souve- rein, niet meer het verlies van de uit open bare verkiezingen voortgekomen rechten na zich sleept. DuitMtilftnd. De vrijzinnige Vossische Zeitung trekt uit de redevoering, die de sprekers van de vrij zinnige partijen na Bülow's verklaring over de kiesrechthervorming in Pruisen hebben gehouden, op, dat die partijen er niet aan denken, hun vertrouwen den rijkskanselier op te zeggen. Zij zullen voortgaan, alle wets ontwerpen van hun standpunt te onderzee- ken, maar weigeren in te stemmen met den kreetWeg met Dülow en in de groote politieke vraagstukken een persoonlijke kwestie te mengen. Aan de Westminster Gazette wordt uit Berlijn bericht, dat de Duitsche regeering aan de Britsche een voorstel heeft gedaan omtrent een overeenkomst der mogendhe den in zake den status quo op de Noordzee. Deze overeenkomst zou gesloten worden tus schen Engeland, Nederland, Duitschiand en Denemarken, terwijl op verzoek van Enge land ook Frankrijk zou worden aangezocht om toe te treden. De beteekenis van deze overeenkomst zou hierin liggen, dat de Duitsche regeering zich zou verzetten tegen elke schending van den status quo in do Noordzee en zich verbinden ook zelve dezen niet te schenden. Na de totstandkoming van deze overeenkomst zou een andere wor den gesloten ter bestendiging van den vrede in Europa en voor deze onderhandelingen zou de Keizer zelf bet initiatief hebben ge nomen. Bij deze mededeeling teekent het Berl. Tagebl. aan: Nu Duitschiand gedurende den boerenoorlog van de gunstige gelegen heid om zijn wenschen ton opzichte van de Noordzee vervuld te krijgen geen gebruik maakte, is zulks zeker ook voor de toekomst niet te verwachten en Duitschiand behoeft zich volstrekt niet te binden door een ver drag, dat Engeland en Frankrijk volstrekte vrijheid van optreden op elkanders politiek gebied toestaat. Hel vonnis van den krijgsraad tegen de graven Hohenau en Lynar is voor de beide beklaagden bezwarend. In bet vonnis wordt gezegdMet betrekking tot den beklaagde v. Hohenau is bij de behandeling van de zaak zonder twijfel gebleken, dat deze be klaagde zich schuldig gemaakt heeft aan afdwalingen, die werkelijk tegen-natuurlijk zijn. Maar de uitkomst- vau de bewijsvoering is ..iet voldoende geweest om de feiten vast te stellen bedoeld in art. 175, en de krijgs raad is daarom bij gebrek aan voldoende be wijzen tot een vrijspraak gekomen; niet ech ter wegens bewezen onschuld. Graaf Lynar is, gelijk men weet, schul dig bevonden en tot 15 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Belgtft. In eene eergisteren g< houden vergadering van de rechterzijde werden de gunrtige vooruitzichten op eene bevredigende oplos sing van de Congo-kwestie officieel beves- tigd door den ministerpresident Schollaert en door Boernaert, den leider van de dissi denten aan de rechterzijde. Frankrijk. In do oommissie vaa enquête van den Senaat, die i9 ingesteld oei zekerheid te krijgen over de wijze, waarop bij de likwi- datie der bezittingen van do ontbonden geestelijke orden te werk is gegaan, heeft de gewezen minister-president Combes zich caudidaat gesteld voor het voorzitterschap met de verklaring, dat Lij als een der voor- naamsten onder de maners van de schei- dingswet er prijs op stelt, dat er volledig licht zal worden verspreid over deze zaak, om zijn eigen persoon te ontlasten van de verantwoordelijkheid voor afkeurenswaar dige handelingen, die bij i'eze likwidatie mochten zijn voorgekomen, 'ombes werd met groote meerderheid 'ot voorzitter ge kozen Par ij s, 24 Jan. In de Kamer hield de heer Jaurès zijne interpellatie over de Fransche staatkunde ;n Marokko en de in- structiën gegeven ïan generaal d'Amade. Jaurès verzocht de Kamer Frankrijk te be. vrijden uit het gevaarlijke avontuur. De beide Sultans hebben beurtelings de gunst van Frankrijk genoten, want wijlen d Mauchamp, die in Marakesch is vermoord, had Jaurès geschreven, dat hij de officieus© tusschepersoon was tusschen den minister van buitenlandsche zaken en Moeley Hafld Minister Pichon ontkende dit en zeide, dat Frankrijk voor geen der Sultans partij moet kiezen en zich moet bepalen tot be scherm ing der liavens door Europeescho schepen, zonder in het binnenland door te dringen. Eene zinspeling van Jaurès op de door Delcassé gespeelde rol, gaf dezen oud minister aanleiding het woord te vrageu. Jaurès kwam verder op tegen de geheime overeenkomst tusschen Frankrijk en Spanje, tot verdeeling van Marokko. Ribot bestreed de op.ossing van Jaurès. Frankrijk moet, zonder zijne stellingen priji te geven, voortgaan met bet beschermen van landgenoot en vreomdeling, zonder tus schen de twee sultans partij te kiezen. Hij vroeg opheldering aangaande het gerucht van eene Marokkaansche 1 eening ten be drage van 150 millioen. Delcassé nam de volle verantwoordelijk heid voor het Marokkaansche vraagstuk op zich. Frankrijk mocht niet toelaten, dat vreemde staten zich daar vestigden, wat een bedreiging voor Algerië geweest zou zijn. Frankrijk kan op zich zelf vertrouwen. (Levendige toejuichingen). Delcassé ver klaarde zich te verheugen over de conferen tie van Alg-eciras, want daardoor zijn ge lukkige wijzigingen gekomen in den toe stand van Europa. De beer Delcassé werd geluk gewenscht met zijne rede. Maandag voortzetting van u.t- debat. Engeland. Om het eereambt van lord-rector van de universiteit te Glasgow wordt thans een be langwekkende strijd gevoerd. De liberale studenten hebben den eersten minister Sdr Henry Campbell Bannerman candidaat ge steld, de conservatieven lord Curzon, den gewezen onderkoning van Ierland, die pas te Dublin het grootste aantal stemmen ge kregen heeft bij de verkiezing van een ver tegenwoordiger van de Ierse he pairs in het hoogerkuis. De voormalige conservatieve premier Arhur Balfour heeft onlangs in eene vergadering van de conservatieve Glas- gowscke studenten de hoop uitgedrukt, dat- lord Curzon door zijne verkiezing in het hoogerhuis weer de gelegenheid zou krijgen om aan het vaderland zijnj onschatbare diensten te bewijzen. Na doze rede werd een besluit genomen, waarbij de vergadering zich verbond alles in 't werk te stellen om de verkiezing van lord Curzon tot lord- rector te verzekeren. Sir Henry Campbell Bannerman heeft schriftelijk de candida- tuur aanvaard Spanje. Madrid, 24 Jan. De minister van justitie heeft bij den Senaat een wetsont werp tegen anarchistische aanslagen inge-- diend. Het verleent aan de regeering het recht tot "het verbieden van dagbladen, het sluiten van anarchistische clubs, het opslui ten of uit het land zetten van anarchisten. De Madridsclie Epooa bevat eene uitvoe rige verklaring van den minister van bui- teulandsche zaken Allendo de Salazar, die eene uiteen- uig geeft van Spanje's stel ling tegenover den tegenwoordigen toeetand in Marokko. De minister legde wederom na druk op het- stipte vasthouden van Spanje aan zijne verplichtingen, uit de verdragen voortvloeiende, maar tegelijk op de noodza kelijkheid om bedacht te zijn op de bescher ming van de Spaansche bezittingen aan de Ma rokk aan soke kust tegenover alle gebeur lijkheden. De meded' lingen in de Fransche pers, als zou de Spaansche gezant aan het hof van Rabat afzonderlijke overeenkomsten op politiek en economisch gebied met sul tan Abdel Aziz hebben gesloten, werden door den minister als journalistieke fantasie gekenschetst PortugaL Lissabon, 24 Jan Ie geheel Portugal keerscht rust; de talrijke verontrustende geruchten, die liepen, zijn niet bevestigd. De inhechtenisneming van drie republikei nen wordt tegengesproken. RmIiiA Tot minister van onderwijs is, zooals •reeds werd bericht, het lid van den rijks raad Sckwarz benoemd. Voor het aanhou dend toenemen van den reactionairen in vloed in Rusland is deze benoeming ken schetsend. Schwarz, die nu 60 jaar oud is, is als aanhanger van de streng nationalis- tisch-ortkodoxe richting in de binnenland- sche politiek van Rusland algemeen bekend. Hij is hoogleeraar in de klassieke letteren te Moskou geweest-, waar hij zich bij de nationaal-orthodoxe kringen aansloot en met de meest bekende vertegenwoordigers der reactie nauwe betrekkingen aanknoopte. Als curator is hij achtereenvolgens werk zaam geweest in Riga, Warschau en Moskou. 1 De reactionaire bladen, zooals de Russkoje i Wramja en de Wjetsche, drukken hunne I groote voldoening uit over de benoeming 1 van Schwarz tot minister. Petersburg, 25 Jan. Het Peters- burgsche tel egraafagen toehap bericht, dat tengevolge van den aanhoudenden toevloed ,- van credoebbdljetten naar de kassen der staatsbank besloten is weder voor 30 milli- oen roebels aan biljetten te onttrekken aati het verkeer. Daar verleden najaar voor de behoeften van de graancampagne in 't ge heel voor 160 millioen credietbiljetten zijn uitgegeven, waarvan tot dusver 110 millioen aan het verkeer onttrokken waren, bevdn- I den zich thans, na de vernietiging van deze 30 millioen, nog slechts 20 millioen roebel 1 credietbiljetten van de boven vermelde 160 j millioen in omloop. De leider der Ootobristen, graaf Oewa- row, beeft aar een berichtgever medege deeld, dat de partij een wenk had gekregen, dat de Doema zou worden ontbonden, wan- li-. - het vlootplan afgestemd mocht worden. Oc-'arow vei'k'laarde desniettegenstaande J 'ast besloten te zijn tegen het ontwerp te j stemmen en van meening te zijn, dat zijne partijgenooten eveneens hun verzet zullen handhaven. D- kadetten zullen, volgens de mededeeling van den afgevaardigde Nisselo- wilsch, in deze met de Octobristen stemmen Het vonnis in het proces wegens het i Wiborgsche manifest is thans volledig be- j kend gemaakt. Van de roroordeelden heb j ben de kadetten en de leden van de arbeids- groep cassatie aangeteekend. De sociaal democraten, die ook voor het gerecht zich onthielden van het afleggen van eenige ver klaring, omdat zij slechts voor hunne kie zers rekenschap willen afleggen, nemen geen deel aan de procedure >"n cassatie. Naar de meening van den verdediger der kadetten Teslenko, zal die in hoofdzaak hierop steu nen, dat het manifest in Wiborg werd on gesteld en dus niet onderworpen is aan de rechtsmacht van den Russischen rechter j Voorts heeft de verspreiding \an het mani- I fest niet in Petersburg plaats gehad, maar in de provincie; daarom L de Petersburg- I sche rechter niet bevoegd. De Senaat zal over deze vormkwestiën hebben te beslis- su. Daar hij echter overkropt is met werk, is het niet te verwachten, dat hij deze z. ak spoedig ter hand zal nemen. De veroordeelden zullen hunne straf in hunne kiesdistricten moeten ondergaan. Marokko. Uit Fez wordt bericht, dat Om Nansi na de kerkelijke plechtigheid van het Aidiel- Kebir-feest in eene rede zijne voldoening uitdrukte over de eensgezindheid van de stammen en de mannen van Fez ten gunste van Moeley Haf id en tegen Abdel Aziz, die Marokko aan de ohristencn heeft verkooht- Esn Londensch blad verneemt uit Tan- ger, dat volgens brieven uit Rabat verschei dene regeeringsa-mbtenaren. die in dienst waren bij den grootvizier en het ministerie -1 buitenlandsche zaken, hunne gezinnen in den steek hebben gelaten en zich stil letjes naar Fea begeven hebben, om daar de partij van Moelay Haf id te omhelzen. Oost-Azië. De vroegere Russische minister van finan ciën Schipow heeft te Sjanghai vertoefd in den loop van eene reis, die hij doet door de Oost-Aziatische landen. Tot een ver tegenwoordiger van de North China Daily News heeft hij gezegd, dat de vrede in die streken kan worden beschouwd als voor ge- ruimen tijd verzekerd. Rusland is thans zeer vredelievend gezind; zijne reis heeft uitslui tend ten deel den economischen toestand na te gaan van de bezochte landen. AltcricL vEen merkwaardige ceremonie had de zer dagen in de kiosk Mer&ssim te Yildiz bij Konstantinopel plaats. Een groot aantal fotografen had zich opgesteld, om den sul tan, op de keizerlijke troon gezeten, te kie ken Dit is een gebeurtenis, die niet de vermelding waard is, zou men zeggen, maarhet was de eerste maal sedert de troonsbestijging, dat de Sultan zich op de fotografische plaat liet „vereeuwigen". Yóér dezen dag was dit nooit toegestaan. Ongelukkigerwijs was het licht in de paleis zaal zoo slecht, dat er weinig van deze, overigens interessante kiekjes, terecht zal gekomen zijn. vVolgens de Franse be bladen, zal het lncftü schip Républiquo dat de Patrie moet vervangen binnenkomt te Moisson gereed ko men en een vestigingsluchtschip worden. Dc- ingenieur Jullisrt, die het bouwt, is verder nog bezig met het bouwen van een nieuw, snel en handig leger luchtschip. Einde, ijk heeft hij ook de goedkeuring van Lebaudy gekregen, om een grooten lucMkruiser te bouwen van 10.000 kubieke meters inhoud en met een motor van 150 tot 200 paarde- krachten. vDe beroemde schilderij van Antoon van Dijck, die eenige weken geleden uit- de kerk te Kortrijk werd gestolen, is terugge vonden. Op een steenweg bij Ardoye zag een gen darme een kramerswagen, waarvan de voer man bij hot gewaar worden van den politie beambte, op de vlucht ging. De gendarme onderzocht hierop den wagen e_ vond in een hoek er van, tusschen planken, een groot pak, waaruit de bekende schilderij te voor schijn werd gehaald. De gendarme waar- schuwde de brigade van Thielt, die op haar beurt- het parket van Brugge met de vondst in kennis stelde. Het gemeentebestuur had op het terug brengen van de schilderij een premie van fr. 20.000 gesteld. Den voerman heeft men nog niet terug gevonden. vTusschen de politie en de werkloozen te Chicago, die eergisteren eon optocht naar het raadhuis hielden, om daar werk te eischen, is het tot hevige botsingen geko men. De menigte wilde niet uiteen, en de politie sloeg er toen met knuppels op in. vEen brand heeft eergisteren te Parijs de electriciteitsfabriek verwoest, die de markthallen in de wijk van de Opera en Rivoli-straat van stroom voorziet. De hallen waren dientengevolge vannacht en vanoch tend niet verlicht. Dij bet blusschen zijn verscheidone menschen de verstikking nabij geweest. De schade beloopt een millioen frs. De Koningin ontving Donderdag den Minister vam Staat, uit Asser m conferen tie. H M de Koningin heeft gisteren middag schaatsen gereden op de vaart achter het Huis ten Boscn. Hedenochtend ten 9 ure zou de door H. M. de Koningin aan het garnizoen te 's Gravenhage aangeboden, doch destijds uit gestelde wedstrijd op schaatsen op de vijvers van het Huis ten Bosch plaats hebben. H M. wordt des namiddags ten ure op dit ijsfeest verwacht. Z. K. H. de Prins heeft zich heden ochtend ten 6 uur per Staatsspoor naar Ol denburg begeven. C a s i n o-b a 1. Men meldt ons uit 's Gravenhage De zalen van het Hotel „den Ouden Doelen" waren ditmaal zeer luisterrijk ver sierd ter gelegenheid van het gisterenavond daar gehouden Casinobal, aangezien het thans het 65sti jaar was, dat deze bals daar worden gegeven. De leden van het corps diplomatique, van de hofhouding, ->n tal van dames en heeren uit de uitgaande kringen der resi dentie bewogen zich in de schitterend ver lichte salons. H. M. de Koningin, Z. K. H. de Prins en II. M. de Koningin-Moeder deden echter kort voor den aanvang van het bal berich ten, dat Zij wegens ernstige ziekte van den opperhofmaarschalk, baron Clifford, ver hinderd waren het bal met Hunne tegen woordigheid te veroeren. Met het oog op deze omstandigheid ein digde het bal zeer vroegtijdig. De crisis. De Kabinetsformateur mr. Heems- kerk is gisternamiddag na sedert het begin van deze Week 'n de residence te rijn ge weest, naar A marter dam teruggekeerd. Tweede Kamer. Het voornemen bestaat de Tweede Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag 4 j Februari, in verband met de behandeling van de Credietwet voor Oorlog. aDoor den directeur-generaal der Staa»«spoorweg-Mij. is eene eervolle vermel ding toegekend aan de na te noemen perso nen A. J. Brinkhuis, machinist eerste klasse te ArnhemW Geerts, machinist tweede klasse te Utrecht; H. Dijs, hoofdconducteur tweede klasse te Meppel; J. Waanders, wis selwachter te Dc Steeg; S. Wouda, wegwer ker ploeg 8 der sectie Zwolle, allen wegens betoonde activiteit. W. Ditzel, machinist tweede klasse te ZutphenJ. Warriee, timmerman te Assen, beiaen wegens betoonde oplettendheid. A. Abbas, hoofdconducteur eerste kiasse te Amsterdam W. J. Straa-tsma, hoofdcon- ducteur eerste klasse te 's Hertogenbosch P. A. van Bïoeke, hoofdcouducteur eerste klasse te Arnhem; J. M. E. van de Ree,

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1