M\ SlO. Tweede blad. 6" Jaargang. Zaterdag 25 Januari 1908. BINNENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Pst 3 maanden voor Amersfoortf 1*85. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nnmmers- 0.05. Deze Oourant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertenttën, mededeelingen en*., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKH OFF 6 C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PR IJS DER ADVERTENTIËN: Yan 15 regels f 0.75» Elke regel meer- 0.15. Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aaevraag toegezonden. De Staatscourant van Zaterdag 25 Januari bevat o. m. de volgende kon. be sluiten bevorderd bij het weduwen- en weezen- fonds voor burgerlijke ambtenaren tot com mies W. van Kooij, P. J. Douw en J. B. D Carrière, allen adjunct-commies; benoemd tot lector in de wis- en natuur kunde aan de Rijks Universiteit te Gronin gen dr. F. M. Jaeger, privaat-docent te Amsterdam tot officier in de Oranje-Nassauorde L. M. Barnet Lyon, civiel-ingenieur te De^ Haag, secretaris der commissie van onder zoek van Rijkspost- en telegraafgehouwen te Amsterdam tot post- en telegraafdirecteur te Bever wijk D. J. H. van Tussenbroek, thans te Harderwijk gepensioneerd wegens lichaamsgebreken de kapitein J. C. Stoett, van het 10e regi ment infanterie; op verzoek eervol ontslagen W. Soer, sluiswachter te Katerveer (Zwoljerkerspel) en N. A. Raaff, schrijver aan de Rijksver zekeringsbank benoemd tot le luitenant de 2e luitenant C. v. d. landen, plaatselijk adjudant te Amersfoort tot le luitenant bij hun tegenwoordig korps de 2e luitenant W. de Jager, van het 6e regiment; J. S. Barbas, van het 8e regi ment; beneemd bij het reserve-personeel der landmacht tot reserve-1 e luitenant bij het tegenwoordige korps de reserve-2e luitenants A. H F. Cranen, van het 5e regiment in fanterie; J J. Adrian, A. A. van Heerde, T. M. Mesdag, J. H. G. Carstens, D. J. Beck en P. H. Zaalberg, allen van het 9e regiment infanterie. op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1908, eervol ontslag uit 's Rijks dienst ver- leeoid aan dien ontvanger der directie belas tingen J. C. Bekker te Leiden benoemd bij het reserve-personeel der land macht tot reserve-eerste-luiteuant, hij hun te genwoordig korps, de reserve-tweede-luitonants P. F. Th. van Veen, J. J. F. Steyling en J. M. Swep, allen van liet regiment grenadiers en ja gers; H. W. Holsteyn, J. H. A. Modderman en A. Roozendaal, allen van het 1ste regiment in fanterie; J. M. Kroll, G. E. Lambert, J. H. A. J. Daniëls, J. Bergmans en G. H. A. Habets, allen van het 2e regiment infanterie; D. J. Pen- nock en L. J. E. Asselbergs, beiden van het 3de regiment infanterie; C. D. C. Appeldoorn, S. J. van Velzen en A. le Comte, allen van hot 4de regiment infanterie; M. Bles, J. M. Kolff en G. H. de Jongh, allen van het 6de regiment in fanterie; H. C. A. Sickesz en W. Gehlé, beiden van het 7de regiment infanterie: C. W. van der Pot, J. W. Buurman en H. J. von Brucken Fock, allen van het 8ste regiment infanterie; G. van Walbeek, G. R. Ebens, P. H. van Itooijen en M. A. de Koek, allen van het 10de regiment infanterie, en J. M. Mertens, van het 11 do regi ment infanterie. Internationaal Landbouw- Instituut. Staatscourant no, 20 bevat de wet van den 13en Januari 1908, hou dende goedkeuring der overeenkomst be treffende de instelling van het Internatio naal Landbouw-In8tituat te Rome, 7 Juni 1905 daar ter plaatse tusschen Nederland, Duitschland, Argentinië, Oostenrijk-Hon garije, België, Brazilië, Chili, China. Costa- Rica, Cuba, Denemarken, Ecuador, Spanje, de Vereenigde Staten van Amerika, de Ver eenigde Staten van Mexico, Ethiopië, Frankrijk, Groot-Brittan nië, Griekenland, Guatemala, Italië, Japan, Luxemburg Mon tenegro, Nicaragua, Noorwegen, Paraguay, Peru, Perzië, Portugal, Roemenië, Rusland, Salvador, Servië, Zweden, Zwitserland, Turkije, Egypte en Uruguay gesloten. Die Duiitsahe Keizer heeft beuaeimd! tot Ridder 3e klasse in de Kroonordle van Pruissen, den kapitein der infanterie R. Duf our, adjudant van dien minister van Oor Log, en den kapitein van den generalen staf A. Cqpes van Hasselt, directeur van de Militaire Verkenningen, beide ie 's Graven- ihagie. Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantser schip de Ruyter, onder bevel van den kapi tein ter zee P. C. Swaan, 23 dezer te Suez aangekomen. De commandant was voorne mens de reis dien dag voort, te zotten. Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen bericht is Hr. Ms. instruc- tietchip Nautilus, onder bevel van den ka pitein-luitenant ter zee F. Bauduin, 23 de zer van Benta. Delgada vertrokken. De Rotterdamsche gemeenteraad be noemde tot directeur van het rij-entrepot den heer F. Bunge, tot directeur van het burgerlijk armbestuur den heer J. For tamer, thans directeur der tuchtschool voor jongens te Haren, en tot boofdonderwijze res aan de school voor M. U. L. O., mej S. J. Lazonder, te Schiedam. Jubileum Mevr. Julia van Lier-Cuypers. Elein zeer talrijk publiek is gisterenavond mevr. Julia van Lier Cuypers 111 het. Gratnd Theatre te Amsterdam komen huldigen ter gelegenheid van haar 25-jarige rulbileum. Die- Burgemeester en echt genoot© werden onder do aanwezigen opge merkt. E^> juibcüaresse .eau reedis bij haar eerste ojpkoui&t ailts Zcxraya in het gelijknamige dtraima van Sarden met fanfares en apiplaus begroet. Na elk bedrijf werden bloemen aangedragen en klonken toejuichingen, die ditmaal niet alleen 'bet spel aer kunstena res golden. Maar na de vierde acte kwam de waar lijk grootsabe hulde. Onder herhaald!© fan fares werd bloemstuk na bloemstuk aange dragen, verscheiden tiental Hem waaronder van de commissie uit die burgerij, veisahil lendte tooneelgezelschaippemhet Tooneel - verbond, directie en artisten van het Grand Theatre enz. Nanieos cfle feestcoanissie sprak mr De Koning waardeerendk woordenterwijl hij een ameublement in teekendng met album en eien verzegelde enveloppe aanbood. Lion van Lier huldigde zijn schoonzuster namens die directie iürfiman, de tooneel- zusters namens die- confraters. Sdhwab was de toillc van het administratief personeel. In bewogen bewoordingen dankte mevr. Yan Lier allen, in de eerste plaats den Bur gemeester en diens echtgenoot e voor hun aanwezigheid. Chrispijn J De heer Ohrispijn Jr. heeft Dinsdag onder groot© belangstel ling zijn 12£ jarig jubileum gevierd als acteur, Hij was in dien tijd verbonden aam de Nedierl. Tooneelrvereemigiug, aam het ge zelschap-Framik, aam Het Nüderi. Tooneel, aam het geaelschap vain de heetren Vam. Lier en in de laatste jaren 's hij jeune premier bij het gezelschap van dei. Frascatie-schouw burg en vam deai heer Prat. En wellicht gaat hij nu met zijn vader mee naar Indië... Hij ontving bij zijm jubileum fraaie ge schenken en een schat van bloemen. J. M. O re li o. De heer J. M. Orel'io zal gedurende Februari en Maart als gast optreden in het Kon. Operahaus te Boeda pest, in twintig voorstellingen. Hij zal be ginnen met. op te treden in Faust (Mephisto) en in Die Meisterainger (Hans Sachs.) Louis Bouwmeester. Do heer Louis Bouwmeester schrijft aan het Hbld. „U uw blad las ik dat mij door de hoeren Van Lier tot tweemaal toe een engagement was aangeboden. Afgeschei den van mijn v_.t voornemen geen engage ment aan te nemen, noch bij de heeren van Lier of elders, verklaar ik u van doe aan biedingen nooit iets geweten te hebben. Van wat achter mij om tegen derden is bespro ken, neem ik geen nota. Trouwens, de hee ren van Lier zijn genoeg overtuigd dat een onderhandeling met mij tot niets zou lei den. Was mijn poging bij het Ned. Tooneel geslaagd, dan was ik in Nederland geble ven. Verschillende omstandigheden hebben dit plan, dat ik reeds een jaar geleden van uit Indië kenbaar maakte, schipbreuk doen lijden. Ik acht het voor mij zelf het best zelf standig te blijven, met mijn gezelschap, dat nog versterkt wordt, de nieuwste stukken in te studeeren, mijn tournee door Nederland tot einde Maart te rekken en vervolgens naar Indië te vertrekken. Is na dien tijd de don kere lucht opgetrokken, dan zullen wij ver der zien. Zoo lang het publiek mij genegeu blijft en de pers, geen schijn vrienden ver dacht makende artikelen over mij versprei den, houd ik goeden moed en zal al mijn krachten inspannen de toegenegenheid te be houden, die mij als tooneelspeler zoo steeds is te beurt gevallen en waarop ik fier ben." Voorafgegaan door eene deputatie van het „Eereteeken voor belangrijke krijgs verrichtingen" met de met rouwfloers om hulde banier dezer Kou. vereeniging van oud-strijders, en gevolgd door een langen stoet van belangstellenden, werd heden op Nieuw Eik en Duinen ter laatste rustplaats geleid het stoffelijke overschot van den ge- pension neerden kolonel hoofd-inspecteur van administratie bij de zeemacht, den heer W. H. F. Vogel. Tot de velen die van hunne deelneming jk gaven, behoorden o.m. de oud-minister van marine, vice-admiraal jihr. Röell, de oud-vice-admiraals Mac. Leod, Ten Bosch, Quispel en Tadema, de secreta ris-generaal van het marine-departement de heer Ddttlof Tj assens, de hoofdinspecteur van administratie der marine, de heer Krol van der Hoek, de oud-hoofdinspecteurs Waye en Goveneijk, onderscheidene hoofd officieren der landmacht, terwijl mede vele oud-officieren van administratie en de- partements- ambten aren aan hun vroegeren chef een laatsten afscheidsgroet kwamen brengen. De lijkbaar was gedékt met tal van kransen. De zoon dankte voor de betoonde deelneming. De Potgieter-commissie doet een be roep op onze landgenooten om bij te dra gen voor het borstbeeld van Potgieter te Zwolle, zijn geboorteplaats. Bij zijn leven werd dezen uitnemenden Hollander nooit hulde gebracht, men kan het nu goed ma ken jegens zijn nagedachtenis. Zooals men weet bestaat de commissie uit: mr. I. A. Van Roijen, burgemeester van Zwolle, eere-voorzitterprof. dr. G Kalff, Leiden; mr. E. van Ketwich Ver- schuur, Zwolle, secretaris-penningmeester mr. W; F. E. baron Van Aerssen Beijereu van Voshol, Zwolle; K. J. L. Alberdinck Thijm, BaarnJ. H. Groenewegen, Am sterdam; mr. J. N. Van Hall, Amsterdam; dr. F. B'uit^nrust Hettema, Zwolle; Gédéon Busken Huet, Parijs; Willem Kloos, 's-Gra- venhago; F. G. Van Pesch, Zwolle; mr H. P. G. Quack, Amsterdam; mr, J. C. De Vries, Amsterdam; mr. A. R. Zimmerman, Rotterdam. Intern. Koloniale Tentoon stelling? Naar die Tel verneemt, be staan er plannen om te Amsterdam een internationale koloniale tentoonstelling te houden. In betnJcken kringen wint. de meeaiing veld, dat de toekom t van Indië zeer ge baat zou zijn, wanneer de kolonkle produc ten (culturen en nij vedhleidisvoortbrengse- len) een betere plaats op de Europeesche markt konden veroveren. Doel zou dan voor namelijk zijn, dé aandacht op de kolonoale producten te vestigen, terwijl de band tus- sohen moederland en koloniën op handels- en industrieel gebied -ou worden versterkt. De plannen zijn nog zrer vaag., maar de zaak zal worden besproken -p een in Fe bruari te 's Gravenhag© te houdlen verga dering yan dte Vereeniging voor Tentoon stellingen. van welke organisatie de heer J. E. Schol ten te Groningen president is. Nader vernemen wij, schijft het blad dlat liet plan tot het houden van een Intern. Koloniale Tentoonstelling zal worden inge leid door den heer Jos. Polak Jzn., fabri kant te Amsterdam. De inleiding zal ge schieden in de vergadering van de „Ver eeniging voor Tentoonstellingen", 11 Fe bruari a.s. te 's Gravenhage te houden. Behalve inleiding van het plan staat ook de voorbereiding der tentoonstelling op de agenda vermeld. Wij kunnen nog mededeelen, dat met het plan waartoe de heer Jos. Polak het initiatief nam reeds door vele gezagheb bende personen en corporaties instemming is betuigd. B'ijkens een telegram van den gouver-* neur-generaal van Nederl. -Indië, van 23 Januari 1908, wordt de gouvernements- kof fieoogst op Java voor dit jaar geraamd op 84,000 pikols Het eerling wezen in de diaman t-ind ustrie. Eergisterenavond vergaderde do leerlingcommissie uit de dia mantindustrie, die, volgens de overeenkomst tusschen de arbeidersorganisatie en de Juwe- 1 iersvereeniging in 1904 gesloten, elk jaar in Januari moet vaststellen, of een hoeveel heid leerlingen tot het bedrijf zullen worden toegelaten. Met algemeene stemmen werd besloten, dit jaar geen enkele leerling toe te laten. Werkl oog beid in dediamant- ind ustrie Blijkens de opgave in hot Weokb van den A. N. D. B. is het aan tal wt-rklooze diamantbewerkers in de week van 1218 Jan. weder gedaald. Het be droeg toen 4352 tegen 4o9l in do vooraf gaand© woek. Er is dus eenige reden om aan te nemen, dat do crisis in net. diamantvak haar hoogtepunt heeft, bereikt. In het jongste weekblad van den A. N. D. B., verdedigt het Bondsraadsiid S. de Mnanda tegenover de meening van den Bondsvoorzitter Henri Polak het uittrekken van twee ton voor de werkl cozen diamantbe werkers. Hij stelt voorop, dat liet besluit door den Bondsraad is genomen op voorstel van het Bonds bes tuur. Beter had ae scür ij ver net geacht de leden zelf te laten beslis sen, omdat de beschikking over- een zoo groot bedrag door oen Bonasraad, al had deze formeel daartoe ook het recht, een ge vaarlijk precedent is. De neer De ïvi. ontkent, dat de geldmid delen van den B'ond inderdaad voor niets anders bestemd zouden zijn dan voor het eigenlijke doel van den Bond ;„het hand haven en eventueel verbeteren van de, ar beidsvoorwaarden der diamantbewerkers, ge tuige ae uitkeermgen bij overlijden, ziekte enz Bil zijn die reglementair geregeld noodstand kweekt noodmaatregelen." Wat betreit de vrees, ciat net eind, der crisis tevens den strijd zal brengen, merkt de heer De M op, dat er dan toch nog een aadei e!eme:.o i>eualve het financieele, voor 't volslagen van den strijd noodig is, nl. het morcele element, de gevoelens der leden 3x iis de organisatie. Haarlem sche inbrekers. Het O. M. bij do Rechtbank te Haarlem., eischte gisteren tegen Akkooi en Bosch, die inbraak pleegden bij Roozon te Overveen, zes en vier jaar gevangenis. Behalve deze spitsboeven, verscheen ook "voor de rechters J. J. Kollaard, een der meest „geraffineerde" heeren die al ette lijke malen achter de tralies heeft gezeten. Hij is vroeger al voor de rechters verschenen in de qualiteiten van inbreker en dief en kwam dezen keer als heler. Heler van twee gestolen rijwielen, en van eenige goederen afkomstig van de inbraak bij mevr. Van der Eist aaD den Koninginnewog te Haarlem. De eisch tegen Kollaard luidde 6 jaren gevangenisstraf. Te Bosscheuhoofd bij Rozendaal is gisterennacht ingebroker bij den landbou wer v. d. B. Uit den kelder hebben de die ven ruim 100 kilogram spek medegenomen. De vrouw, door het gerucht wakker ge worden ed opgestaan, zag ©en drietal per sonen op de vlucht gaan. Zij loste nog een tweetal revolverschoten, doch de daders wa ren ontkomen en tot heden onbekend. Diefstal. Te Celeen (Limburg) ia gisterennacht op onverklaarbare wijze uit do woning van den koopman J. Wauben f 1000 ontvreemd, uit een kitsje met gou den en zilveren Duitscne munten, bene vens Duitsche en Nederlandschz baukbi1- jetten. In het kistje, dat ook medegenomen werd, waa bovendien nog ecu spaarbank boekje. Naar hti Ztettdich 3 »oo> PH. H' IJ S M A Teiwijl de Svenssons in de koude voorka mer over de zorgen voor hun onderhoud' be raadslaagden, hoorden zij in het voorhuis sloffende voetstappen. „Vooruit, maar, Johannes!'' hoorden zij A una- Stin a fluisteren. „Diat is niet bekoorlijkZeg jij' het maai.' antwoordde Johannes ook zacht spre kende. .Je zult ten minste toch wel meegaan, bange bloed." hernam Anna-Stina, die ge merkt- had, dat hunne komst door het „volk" was opgemerkt. „13 er iets met de beesten niet in orde?" vroeg Svensson, een weinig uit de hoogte. Daar stonden zij met hun beiden op den drempel: de oude Anna-Stina, die al dieper in de veertig was dan anevrouw Lovisa, met Johannes, die een paar jaren jonger was, en die verlegen voor zich neerziende, bij de hand door Anna-Stina vooruit werd getrok- K?n' ,7°°r deftigheid, om meer „salon- fahig" te zijn, had hij de klompen in de keuken gelaten en dus kwamen de blauwe lapjes laken waarmêe zijne kousen versteld waren, volkomen tot hun recht. „Neen, met de beesten is er niets... zeg jij het dan toch!" herhaalde Anna-Stina, Met maagdelijke 'bedeesdheid sloeg zij nu ook Ihare oogen neer. Waarom moet ik 'tnou zeggen? Jij bent er toch het -eerst van begonnen om naar den wethouder te gaan," bromde Johannes. Hier bij maakte hij eene beweging, die te kennen gaf dat hij l'efst weer onverrichter zake zou willen wegloopen. „Ja, het is misschien erg gek... haar Jo hannes en ik hadden zoo gedacht... nu ja... dat... nu mijnheer den boól verkocht heeft, is ex voor ons toch hier op Flugebo niets meer -te doen... en daarom, „.Willen jullie misschien trouwen? God zegeue jullie, kinderen! De bruiloft zullen wij toch nog mede vieren eer wij verhuizen maar overigens kunnen wij jullie niets (mee geven om je huishouding mede te begin nen," zei de mijnheer Svensson deftig. - LI ij is op den hond!" 'bromde Johannes. „Wij zijn nog niet gek!" stemde Anna- Stina in. Nog altijd stonden zij hij de deur te schar relen. Maar toen de oude meid ten laatste hare tong weer aan 't werk zette, ging die er van door met-'n vaart. Meneer en mevrouw zullen wel zoo ge meen willen zijn te verontschuldigen, omdat wij 't zoo maar eens zeggen, want liet past menschen van onzen stand niet... maar als wij bedenken hoe goed mevrouw altijd voor ons geweest is en mijnhper ook, zeker, hoe wel wij voor hem zoo weinig konden doen... dat begrijpen wij best... O, als wij dan zoo denken aan de paa?den, aan het keukenge reedschap, aan do karren en wageiis en aan kleine Thilda, dan is het zoo akelig te moe ten gelooven dat al die dingen naar de ver- kooping moeten..." „Willen jullie er niet bij gaan zitten?" vroeg mevrouw Lovisa, naar Anna-Stiua toe gaande. Zij klopte haar vriendschappelijk op den schouder toen zijl uit de tranen der oudé dienstbode inzag, dat de afstand tusschen deoj en hare meesteres door den tegenwoor dige^ toestand toch was weggevallen. En nu kwam dan eindelijk het rechte voor den dag. Johannes had er van verteld hoe schan delijk duur alles iu het logement te Skralby was, welke slechte rijtuigen en paarden de ondernemer van 't postverkeer had en hoe de heeren van het gerechtshof en andere rei zende menschen geen knap stel rijtuig en paard, of eten, of kamers konden krijgen, voor een redelijken prijs. En nu had Anna- Stina gedacht als mijnheer en mevrouw nu eens naar Skralby gingen verhuizen en de paarden en rijtuigen niet- verkochten maar ze meenamen en al het keukengereedschap ook; en als zij en Johannes dan ook mee mochten gaan, of dian niet... misschien... Als het mijnheer dan soms gelukte een postje, bij het keuren van brandewijn of zoo, te krijgen, dan hoopte zij -dat met Gods hulp mevrouw en zij en Johannes. Zoo nu was het ei uit... Mijnheer en mevrouw zouden het haar -mmers niet kwalijk nemen maar Toen Anna-Stina aan het einde van hare lange rede gekomen was, bracht mevrouw Lovisa haar zakdoek aan de oogen. Maar toch stak zij hare mollige -hand uit en klop te zij Anna-Stina zachtjes op den schouder. Justus Sveusson daarentegen stond in zijne volle lengte op en zeide zeer deftig spre kend „Wij nemen het je niet kwalijk, Anna- Stinaik niet en mevrouw ook niet; in drukkende tijden is zulk eene vrijpostigheid wel te vergeven. Het verheugt mij te mer ken dat gij je aan mij hebt gehecht en aan mevrouw ook. Hier heb je een sigaar, Jo hannes; die kan je in. de keuken aanste ken Job au nes boog en schraapte op zijne voe ten zonder klompen en toen gingen zij weg. Later werd alles wel bedacht- en overlegd tusschen mevrouw en Anna-Stina, nadat de heer des huizes, den anderen dag na het voorstel der oude dienstboden, verklaard' had „Een degelijk man bukt niet. voor dé om standigheden, maar hij kan zich wel door de golven van de gebeurtenissen in do we reld laten opheffen. Vooruit maar naar Skralby. Misschien kan ik daar een postje aan het gerechtshof krijgen, waarbij mijn juridische kennis mij te pas zal komen." Alleen met het huren van een huis be moeide 'Svensson zich persoonlijk. Maaê fei telijk bezorgde mevrouw Lovisa ook dit; en ten laatste werd eene woning op den hoek van de groote markt gehuurd. In den tuin waren groentebedden en vruchtboomen en er was ook een stal bij met voldoende ruimte voor de blessen en drie van de Flu-» geboschc koeien. II. De Svenssons te midden der Skralbyers. De vooruitgang neemt in onze dagen zulk oen verbazende vlucht, dat zelfs Skralby veranderd is: er zijm trams in het provin ciestadje gekomenmen kan er nu in een zekeren tijd' van het jaar dagelijks versche visch koopen en er is een leesgezelschap op gericht ook. Om elk misverstand' té voor komen, moet ik daarom zeggen dat do Svenssons er hun intocht deden in 1870, toen in Skralby nog de oorspronkelijke een voud heerschte. Het was in de dagen van „den ouden Dokter", en „nieuwen Kantonrechter" en van „patroon Klafve". Deze drie hooge mogendheden drukten ieder ziju eigen stempel op de gebruiken van Skralby. De dokter, die provinciaal-geneesheer was bad wit haar en een, zelfs voor zijne groot te, overdreven dikke buik. Hij was een goedhartige manwat moer zegt, een man met een warm hart-, die zijne studenten jaren nog maar niet vergeten kon. Hij stel» de belang in allee wat schoon was en edel in de wereld; hij zong clapper het volkslied mede op den feestmaaltijd van het land bouwkundig congres te Skralbv; en als er op een der villa's ter gelegenheid van een heerenpartij vierstemmige liederen gezongen werden, kon hij 'tniet laten mede to neu riën. Er was nergons een feestje zoo klein of de dokter bracht er de vroolijkheid aan met zijn goed, joviaal, blozend gelaatgeen der gasten was den dokter te gering om met herni te klinkenen zelfs domooren wist hij onder zijn invloed wakker te doen wordenniemand had er zoo goed den slag van om de goede hoedanigheden van do eenvoudigste menschen voor den dag te roe pen. De dokter bleef altijd net en onberis pelijk, zelfs te midden van een troep scha vuiten. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1