Engelsch Prenten. Amsterdamsche Bank, FIRMA JAC BOS. SLEE BEITSBUS, Uit de hand te koop: G. G. Pil. L. BOEKELMAN, Cacao Melk-Chocolade. FREDERIK MULLER Co.i Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT! ËN. Amsterdamsch Wisselkantoor, „Z !RIO", Amerikaansche Spoorwegwaarden vo1hT Nieuwe Methode Stelsel is, zoodat bijstorting bij terug gang van den koers niet behoeft plaats te hebben, en bij opgang van den koer» de winsten onbegrensd zijn. NEUDE 9, UTRECHT. Effecten - Coupons - Wissels - Rekening-Courant. De eerstkomende Veiling van kostbare] I Engelsche Prenten, bevattende een i "bekende prachteolleetie, zal plaats hebbenj I in de maand Mei. Voor bijvoeging van belangryke stukken] bestaat gelegenheid. Men adresseere: Meubilaire en andere roerende goederen, bestaande in: Noodhulp-Zetters I Prima kwaliteit I F. KORFF Co STEARINE-KAARSEN rai de Slearine-Kaaralaiiriel „Apollo ijne Likeuren en Zeer Oude Genever ER YEN L UCAS BOLS Tc Rome is plotseling, in don ouderdom van 70 jaar, overleden mejuffrouw Maria van der Burg, oud-directrice der hoogere burger school voor meisjes te - Rotterdam. Ned. Herv, Kerk. Honderden had den zich Zaterdagmorgen verzameld op den doo- denakker te Dordrecht, om getuige te zijn van de teraardebestelling van wijlen ds. P. M. Keiler van Hoorn. O. m. verden opgemerkt de burge meester van Rotterdam en oud-burgemeester van Dordrecht, mr. A. R. Zimmerman, en den tegen- woordigen burgemeester van Dordrecht, H. J. Wichers. Voorts waren aanwezig leden van de rechterlijke macht, de wethouders der gemeente en predikanten van allerlei riehting en gezind ten Het woord werd gevoeld door ds. C. Heems kerk, vertegenwoordigende den kerkeraad, door ds. Grottendieok namens de Luthersche Gemeen te en het Departement der Mij. tot Nut van 't Alg., door dr. II. de Graaf namens het college van curatoren van 't Gymnasium, door fls. v. Logchum Slaterus namens den Protestantenbond, en verder nog door vader Banr van 't Weeshuis, den voorzitter van "l college van collectanten, den heer v. Helden namens de kiesvereeniging Godsdienst en Lieven, en eindelijk door ds. Bout hoorn namens de Classical^ Weduwen- en weezen- beurs. Ds. Schaffordt Koops van Sliedrecht sprak namens den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente aldaar. De zoon van den overledene, de heer J. Keiler van Hoorn, uit Algiers, dankte voor al de be toonde belangstelling en riep den doode een laat ste vaarwel toe. aGisteren is te Utrecht overleden de lieer H J. Ycorduin, gepensioneerd generaal-ma- joor der genie. De begrafenis zal Woensdag a. s. zonder militaire eer plaats hebben. aDoor de Christel ij k-Historische kies vereeniging te Lcenen zijn voor het lid maatschap van de Provinciale Staten voor het district Breukelen oandidaat gesteld mr.' H. J. Doude van Troostwijik, Nieuwer- 8luis, en mr. II. J, H. baron van Bo-ebze- laer, arrondissements-schoolopziener, te Utrecht. Soest. Door de Nederl. Bell Telephcvon- Maatschappij te Amsterdam is aan het ge meentebestuur alhier bericht, dat zij bereid is om in deze gemeente aan te leggen en te exploiteeren een telephoonnet in verbinding met het centraal bureau te Baarn, indien vanwege de gemeente gedurende tien jaren wordt gegarandeerd eene opbrengst aan abonnementen van f 825 s jaars. Hilversum. De PI. afd. van den Bond van. Ned. Onderw. heeft aan den gemeente raad een verzoek gericht om tot de aaustel- ling van schoolartsen te 'besluiten. Bunschoten. De Minister van Land bouw heeft goedgevonden met ingang van 16 Februari in te trekken de beschikking van 29 Januari 1908, („Ned'. Staatscourant" van 30 januari d.a.v.j, waarbij verboden werd het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit den kring, omvattende de gemeente Bunschoten. (St.-Ct.) Ede. Onaer talrijijk© blijken van belang stelling herdacht heden de heer W. T. J. Fischer den dag waarop hij voor 40 jaar het notariaat te dezer plaatse aanvaardde. Uit de burgerij had zich een commissie gevormd, die den jubilaris met een woord van gelub- wensch van 'haren voorzitter, den heer jhr. Lawick van Pabst, burgemeester, een fraai geschenk aanbood. Raadsstukken. Verschenen is een nader schrijven van B. en W. nnar aanleiding van het adres van de Vereeniging „Handel en Nijverheid" betreffende het marktwezen, luidende als volgt Mij achten het wenschelijk, nog een nader schrijven tot IJ te richten alvorens het bekende adres in zake het marktwezen door U behandeld wordt; dit schrijven kan betrekkelijk kort zijn, aangezien geen nieuwe gezichtspunten geopend zijn. Vooraf moge de opmerking gaan, dat wij uit drukkingen, in de repliek van de Marktcom- missie voorkomende, als „voor iemand die ver keerd wil lezen, helpt de lieste bril niet" en „wil men in geen geval de plannen van „Handel en Nijverheid", ja, dan is de oplossing niet gemak kelijk misschien zelfs onmogelijk", betreuren. Daargelaten dat de aandacht, steeds aan de adressen aan „Handel en Nijverheid" gewijd, dergelijke uitdrukkingen niet wettigt, meenen wij, dat daarmede de zaak zelve allerminst ge diend wordt. Men moge in belangrijke zaken van meening verschillen dit geeft nog geen rcehfc, op een vooropgezette tegeningenomenheid van ons college togen de plannen van adressante te zinspelen. In ons rapport van 10 October 1907, afdeeling I, no. 1521, schrijven wij niet, zooals de Markt- commissie thans mededeelt, dat de vereeniging „Handel en Nijverheid" iederen werkdag markt wil. Een w i 1 in deze materie onderstelden wij niet bij adressante, aangezien wij te zeer door drongen zijn van de in deze uitsluitende macht van uwe vergadering, behoudens goedkeuring van hooger hand. Wy schreven dan ook, de plannen van adressante toelichtende: „Voor deze producten zou iederen werkdag 's ochtends van 7 tot 12 uur markt gehouden worden." Voor een Gemeente van ruim 24,000 inwoners achten wij één ruim, onbebouwd plein niet slechts geen weelde, maar een noodzakelijk bezit, dat niet opgeofferd mag worden. Wij heb ben hierbij niet zoozeer het oog op de toetre ding van licht en lucht voor de aangrenzende pereeelen, zooals adressante schijnt te meenen, als wel de beschikking over een dergelijk plein voor volksfeesten, jaarmarkt, enz. Dat wij niet mededeelden, dat 24 van 51 Ge meenten zich beslist voor overdekte markt hallen cn geen enkele er zich tegen heeft ver klaard, is hieraan toe te schrijven, dat adres sante zelve dit in haar eerste adres vermeldt. De mededeeling, dat m die 51 Gemeenten voor de in het request genoemde producten geen markthallen zyn, vermeldde adressante niet; vandaar, dat wij er de aandacht op vestigden. De omstandigheid, dat 51 Gemeenten zich niet tegen overdekte markthallen verklaren en 24 van deze er zelfs beslist vóór zijn, zonder dat e5^fr Gemeenten zich in het bezit van der gelijke hallen voor de genoemde producten mag verheugen, doet vermoeden, dat er ook in die Gemeenten wel bezwaren togen het stichten van dergelijke inrichtingen bestaan. oor producten van eene cultuur die thans nog slaapt, marktgeldon te heffen, achten wij met de Kanier van Koophandel bedenkelijk Dat er elders vrijwillige markten" (zijn er ook on vrijwillige markten?) bloeien, naar marktgeld wordt geheven, bewust niets. Zoo ergens, dan gelden hier vooral plaatselijke omstandigheden. Indien adressante meent, dat wij de wensche- lijkheid van scliad u w op e e n e v a r k e n s- markt niet ontkennen, heeft zij ons rapport niet juist gelezen. Over de al of niet wensche- lijkheid heten wij ons niet uit, onbevoegd tot iirdeeleu als wij ons in deze achten. Wij wezen er op, dat van belanghebbenden (kooplieden en landbouwers) nimmer klachten zijn ontvangen en dat zij verzochten de markt op de tegenwoor dige plaats te behouden. Verder schreven wij: „Indien inderdaad de Varkensmarkt te zon nig is, dan kan hierin op eenvoudige wijze ver betering gebracht worden door het planten van eenige hoornen, die zóo geplaatst kunnen worden dal zij het verkeer niet schaden." Degeen die ons college verwijt, zelfs met den besten bril niet te kunnen lezen, zij het goed lezen van andermans woorden aanbevolen. Sprekende over do tuinbouw, voor welks producten de markthallen voornamelijk bestemd zijn, vraagt adressante„Moet iemand of iets, dat slaapt, dan altijd doorslapen?" Deze vraag wordt het best beantwoord met een tegenvraag „Is de Gemeente verantwoord, belangrijke som men geld uit te geven tot stichting van een marktgolegenheid voor producten van een cul tuur, die nog slaapt en omtrent wier ontwaken 'en levensvatbaarheid nog niet de minste zeker heid bestaat?" Ook thans nog zijn wij van oordeel, dat door adressante te groote betcekenis wordt toege kend aan de marktgolegenheid op zich zelve. Wij wezen op de mislukking van de veemarkt adressante acht dit geen gelukkige greep, 't geen gemotiveerd wordt met de opmerking: ..Voor een goede veemarkt is in de eerste plaats noodig een groote veestapel". Keert dit argument zich niet tegen adressante zelf? Wel zijn geschikte gronden aanwezig, maar de tuinbouw zelf slaapt immers nog. Dat het stichten van markt hallen een ontwaking van het warmoezeniers- bedrijf ten gevolge zal hebben, achten wij on waarschijnlijk en althans zóo onzeker, dat de Gemeente de gevraagde sommen er niet voor mag besteden. In het nadere schrijven van de Markt-commissie wordt juist dit punt - wel licht het belangrijkste niet ontwikkeld. Wij schreven d.d. 12 October 1907„Indien eene dergelijke cultuur inderdaad bestond, blijk gaf van groote levensvatbaarheid en in hare uit breiding belemmerd word door eene slechte niarktgelegenheid, dan zouden wij niet aarzelen U voor te stellen, daarin de noodige verbetering aan te brengen. Voor een bedrijf, waaromtrent niets bekend is, noch van zijn levensvatbaarheid, noch van zijn uitgebreidheid, de gevraagde in richting te maken, durven wij l" niet voorstel len." Indien wij u thans wederom moeten adviseeren tot eene afwijzende beschikking op het adres van „Handel en Nijverheid", dan willen wij dit niet doen dan na de uitdrukkelijke verklaring onzer zijds, dat ook wij de ontwaking en bloei van het warmoezeniersbedrijf met zeer veel belangstel ling tegemoet zien en gaarne daartoe villen medewerken en, zoodra do noodzakelijkheid zich doet gevoelen, voorstellen wensehen te doen tot verbetering of stichting van marktplaatsen." De hoofddirecteur van '8 Rijki Museum te Amsterdam, jhr. Van Riemsdijk, heeft B. en W. van advies gediena, in zake de restau ratie van op het gemeentehuis aanwezige schilderijen van Prins Willem Prins Wil lem I en van een broeder van Johain van Oltlenbarneveld. Hij is van meening dat een spoedige herstelling' dringend noodig is en taxeert de kosten op f 235. De burgemeester heeft verzocht deze res tauratie voor zijn rekening te .mogen doen uitvoeren, nu God. Staten tegen zijn uit- d'rukkelijken wonsch, zijn jaarwedde ïeeds met 1 Jan. jl. hébben verhoogd, waarmede bij het vaststellen der begrooting voor 1908 geen rekening' kon worden gehouden. Dit is voorzeker een daad van het hoofdi der gemeente, welke alle waardeering ver dient. De eerw. heer H. Akkermans, kape laan alhier, vierde Zaterdag zijn 12Jt jarig priesterschap, bij welke gelegenheid hij tal van belangstellingsblijken moeht ontvangen. Den geheelen dag door kwamen vrienden en corporaties hun opwachting maken, o.m. het bestuur van den R. C. Volksbond, waar van de heer Akkermans adviseur is. Gisteren middag, te half oen, begaven zich het bestuur van de II. Familie, waarvan de jubilaris directeur i?, en het zangkoor zich naar de pastorie en bood de heer Luijcx na mens hen zes mooi gebeeldhouwde stoelen en een leuningstoel aan, en schonk het zang koor de congregatie een fraai vaandel, dat des avonds bij den HDienst gewijd werd. Ook van den Volksbond en van de mis dienaren ontving de heer A. fraaie geschen ken. Gaiarne herinneren wij nog even aan de uitvoering van de toonoelvereeniging Thalia" ten voordeele van de vereeniging .'Kindervoeding'welke hed'en avond gege ven wordt in de concertzaal van de sociëteit Vereeniging. De opvoering van het aardige blijspel „Mijnheer de Senator" slaagde gis teren avond bijjzonder. Hoewol de voorstel ling voor Heden en donateurs was, dus in be sloten kring plaats had, mogen we dit toch wel even vermeldenmisschien kan het nog strekken om enkelen te bewegen het te gaan zien,, 't geen tevens „Kindervoeding" ten goede komt. De heer II. Tromp van Holst,, secre taris der afdeeling Amersfoort van het Utreehtsoh Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde, zal spreken over „de regerings commissie voor de veefokkerij, de veekeurin gen en het rundvee-stamboek" op 17 dezer te llainersveld, den 18cten te Hoogland en den 20sten te Soest Quick (A'f.)S. V. C. Is Wageningen. 1—2 Heusch, het geen overdreven club- liefde of iets dergelijks, wanneer alweer be weerd moet worden dat onze roodwitten het hadden moeten wini en of minstens een ge lijk spel verdienden. Maar overtuigd sterker te zijn (en dit ook getoond te hebben), dan de Wageningsche combinatie, kwamen we helaas toch met een nederlaag, zij 't ook al een eervolle, uit de stad der Landbouwers weerom Vrouw Fortuna heeft Quick tegenwoordig geheel en ail den rug toegedraaid, iets wat op den diuur, zelfs van een vrouw, onaan genaam is. Zoo hadoen we gehoopt nu eens op een droog veld to spelen, daar het de ge- hoolen weck goed weer was. Maar neen, de Zaterdag bedierf met een behoorlijke hoe veelheid regen alles weer en de bovenlaag van het speelterrein in Wageningen was weer in den bekenden gladden toestand, die ons zoo handica.pt. Voeg daarbij het feit dat er een drietal invallers waren (waarover straks nader) en men kan 'zich bovengenoemde uit lating over gemis aan geluk begrijpen. Do wedstrijd had over 't .geheel een span nend verloop, in 't begin is Quick sterker en doet G. V. C. gevaarlijke uitvallen. Voor rust bekomt Quick dan ook de leiding door Rieber, die met een schuiver scoort. G. V. C. werkt dan, luid aangemoedigd door een „tal rijk publiek" (Wageningen heeft minder in woners dan AmersfoortO, boter aan de galg), zeer hard om gelijk te maken; maar goed verdedigen van Schaap, Coenen, Kee- tell en van Goethen voorkomt alle gevaar. De Amersfoortsche "voorhoedehoewel er twee invallers in waren, speelde goed, net als beste Jaap de Stoppelaar, die menigen aanval leidde, waardig geholpen door ons lilliputtortje Leo van Holthe, een jeugdig in- val'Iertje. Quick behoudt de leiding en met 10 in haar voordeel wordt voor de rust gefloten Langen tijd blijf' deze stand, na de her vatting, dezelfde en men begint ér reeds van te droom en met een overwinning naar huis te gaan..., maar, ja, zie je, Tjossens Keijser, het véld. was glad cn daar kun je niet ge- makkcilijik op spelen, d'afc weten we alllemiaal. Maar je spel, als geheel is in den laatsten tijd niet eerste-elftalfahigine dunkt het was niet kwaad warneer op de ©ene of an dere manier eens een verandering werd aan gebracht. En om he1 meer ronduit te zeggen „Laten we een ander probeeren en tracht eerst je ouden, goeden vorm door oefening terug te krijgen. Va» den vleugel die gij bewaken moest kwam steeds het groote gevaar en onnoodig scoorde G. V. C. toen tweemaal achtereen. Met 21 werd nu de wedstrijd verloren. Thans nog iets verder over het elftal. Ik ben van meening dat verkeerde principes hebben voorgestaan wat betreft de keuze van invallers. Men heeft het tweede elftal laten voorgaan en daarom niet de „beste" inval lers genomen. Dit is fout! Het le elftal komt in de eerste plaats. Ik ben van meening dat ook daardoor ©enigszins de neder:aag had kunnen worden voorkomen, want ware ons elftal nog iets sterker geweest, dan had G. V. C. wat men noemt géén kans geliad. Verder een afkeuring aan 't adres van den 2en secretaris die zijn plicht ten opzichte van 't aanschrijven der spelers die buiten de stad wonen niet goed waarnam, waardoor de heele reis in 't honderd liep en langs een modderweg van Resteren naar Wageningen en terug gefietst moest worden. Bovendien is het vervoer van zes fietsen, van Amers foort naar Resteren en terug, voor de Quick-kas een niet onbelangrijke uitgave. Veni. Gisteren, is op den Hoogpan Weg al hier door de .politie aangehouden oen 15-ja- rig meisje, dat van hare ouders, woonach tig te Amsterdam, wtas wegjgedeopen. Nadalt 'haar voor d'en nacht onderdak was verleend aan 't bureau van politie; is zij heden échtend naar de ouderlijke woning te ruggebracht. Posterijen. Opgave van onbestelbare poststukken (le helft Februari): Brieven Binnenland: .1 v. Keulen, Amers foort; P. de Rijk, Kaatsheuvel; Ter Braa- ke, Almelo; Ter Braake. Almelo; mej. M. Verwaal, Haag; K. Monsen, Rotterdam, nir. Bijleveld, Urecht; Jv. Mourik, Wees- perkarspel; Bram Sprokel, Baarn. Brieven Buitenland A. M. Beer Verneu- ven, Bruxelles; J. Haar, Recklinghausen. Briefkaarten Binnenland: Mej. Stientje Lee, Arnhem. BuitenlandEmilic Breuer, WienMiss Wol ter London. Xaamlooze Vennootschap. DOMSTEEG 2. UTRECHT. Agentschap vergoodt, tot nadere aankondiging, voor bij haar ik deposito gestorte gelden: Dadelijk opzegbaar 3 pet- 'sjaars. Met 10 dagen opzegging 3'f, Toor 3 maanden fixe 3'/. Voor 6 4 Voor 1 jaar 4 Utrecht, 24 Januari 1907. Notaris A. VOSMAER te Zeist, zal op Dinsdag 10 .Haart lOOS, des namiddags één uur, te Zeist, in het Hotel WILLEM- SEN, in hot openbaar vellen en verkoopen No. 1. De VILLA met tuin, waarin opgaand hout en vijver, gelegen te Zeist aan do Hontaubanstraat No. ÏO, groot ongeveer 39 aren 11 centiaren. De Villa, voorzien van gas- en waterlei ding en electrische schellen, bevat, beneden: marmeren gang, tweo kamers en suite, voorzien van marmoren schoorsteenmantels veranda en serre, voorkamer met mar meren schoorsteenmantel en kasten, keu ken, bijkeuken en kelder met provisie- en wijnkelder: en boren: vijf diverse kamers cn zolder met beschoten kap en dienst-, bodenkamertjo. No. 2. Een KOETSHUIS en STAL voor 4 paarden, waarboven zolder met knechts- kamer, met erf en grond to Zeist aan de Houtuubanstraat No. 10a, groot onge- veor 5 aren 71 centiaren. No. II en 4. Twee perceeieu BOUW- TEIIKEIN té Zeist aan do Montanban- straat, tezamen groot 14 aren 82 centiaren. Te veilen in perceolon, combinatiën on massa. Te aanvaarden bij do betaling der Kooppen ningen op I Hei 1008. Breeder by billetten en nadere inlichtingen, alsmodo toegangsbewijzen tor bezichtiging des Dinsdags on Donderdags van 10 tot 12 uur, to bekomen ten kantore van Notaris VOSMAER voornoemd. Belast zich met het uitvoeren van effectenorders aan do Amsf erdattlMOhe Beurs zoowel contant als op prolongatie met een dekking van 10 En aan de Londontche Beurs onder een dekking van 2 °/0 voor fondsen genoteerd beneden 50 °/0 en 3 °/o voor fondsen boven de 50 °/0 genoteerd met een minimum bedrag van 1000 dollar voor Vraagt volledige inlichtingen aan een onzer Kantoren te AMSTERDAM. ROTTERDAM, 's-GRAYENHAGE, ARNHEM, Beursstraat 55. Gelderschestraat 10. Passage 14- Jansplein Telefoon 7877 en 7878. Telefoon 4412. Telefoon 4625. Telefoon 2 83 Telegramadressen „JACBOS". Een op het hoogste punt van Hilversum gelegen VILLA, met prachtig vergezicht, geschikt voor zomer- en winterverblijf. Grooten tuin met overtuin; terrassen, ruimen stal voor 5 paarden, groot koetshuis en mooie koetsierswoning. Brieven franco onder nr. 188 aan het Adv.-bur. van Gebr. SCHRODER, Rokin 50, Amsterdam. I Doelenstraat 10. Notaris VOSMAER, te Zeist, zal op Donderdag 20 Februari lftON des voormiddags ÏO uur. ten sterf huize van Mej. de Wed. G. VAN VELTHUIZEN te Zeist aan den Voorheuvel No. 94, om coulant geld in het openbaar verkoopen: eikenhouten Kabinet, antiek maho niehouten Kabinet, antiek Kastje, Tafels, Stoelen, Spiegel, Kastje, Ledikant en Beddengoed. Keukengereedschap en al hetgeen meer te koop zal worden aangeboden. 's Morgens vóór den verkoop uitgenommerd te bezichtigen. Leeraar in Piano en Zang. Utrechtschestraat hoek Hellingstraat 36. gevraagd, aan de Electrische Drukkerij, L. E. BOSCH ZOON. UTRECHT. met Gesteriliseerde Melk en Rietsuiker, verkrijgbaar in bussen van VI". 'U f K°. f I.— f 0.55 f 0.30 Alleen door byvooging van kokend water verkrijgt men een kop heerlijke Fenige Fabrikanten: Amsterdam. Zooeven verschenen bij Blom Olivierse te Culemborg VRIJHANDEL BESCHERMING I door m. v. snoek Prijs 85 cents. In iederen boekhandel verkrijgbaar. HA li DE. KITTE cn ZUIVERE te SCIIIEDAH. bekroond }fetn*n in 1873 m#t de VerdionsU-ModailU, Party in 1878 niet do Gouden Medaille, e Am*t*rriom in 1883 met d# Gouden Medaille, te Antwerpen In 1883 met het Eerediploma te Parijs in 1900 met de Grand Prix. Iloogiete onderscheidingen). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook by het uitblazen verkrijgbaar by all* voornam* winkelier». worden wel nagemaakt doch niet geëvenaard. AMSTERDAM. Op de roode doos, waarin „NANNING s echte Kinadruppels van Dr. DE VRIJ verkocht word on, staat niets anders dan HEN LETTE DAAROP.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3