M*. 3«0. Zaterdag 14 Maart 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS. 6"' Jaargang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Pér 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franoo per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, meded eelingen enz., gelieve men vóór 10 uur morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regel»f 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 A.pril a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die gedurende de maand Maart nog zuilen -ver schijnen kosteloos toege zonden. Politiek Overzicht De naftstlng van den Congostaat door België. Het schijnt, dat alle bezwaren tegen den overgang van het Congogehied de stichting van Koning Leopold II, aan België, nog niet I uit den weg geruimd zijn. De eerste mede- deelingen, die over het additioneel© verdrag, dat het kabinet-Schollaert van den Koning heeft bedongen, werden gedaan, wekten den indruk, dat men nu de moeielijkheden te boven was. Maar nu de volledige tekst be kend is en men tijd 'heeft gehad de zaak goed ua te gaan, doen zich weer bedeukin- gen gelden. Men klasgt, dat de bepalingen, nu men ze in druk -oor zich ziet, op ver- schillende punten niet onbelangrijk afwijken van wat vroeger officieus is medegedeeld. Het heeft den schijn, aJsof de regeering ge. meend heeft aan de openbare meening de zaak smakelijker te kunnen maken, wanneer i zij bij stukjes en beetjes weri toegediend, dan door in eens de volle waarheid aan 't licht te brengen. Misschien echter zou het toch nog eene betere taiktiek gefeest zijn, dit laatste te doen Met de lusten, die aan de overneming vaai de kolonie verbonden zijn, zal België ook de lasten op zich moeten nemen, en het valt niet te ontkennen, dat ook fiet nieuw© ver- drag een zwaren last legt op den Belgischen staat. België moet zich verbinden groote som men uit te geven voor doeleinden, waarvan het geen direct voordeel heeft. Nog daarge laten ,dat het geen rente ontvangt van de in den loop der jaren aan den Congostaat geleen de gelden, is 't zeer waarschijnlijk, dat de ba sis waarnaar de tegenwoordige inkomsten van den Congostaat berekeiid zijn, niet zal "blijven bestaan en dat dJus <i,r inkomsten achteruit zullen gaan. Deze inkomsten be rusten op het bestuursstelsel, dat de Koning in strijd met d© internationale verdragen heeft ingevoerd. Maar België zal dait stelsel niet in stand kunnen houden wanneer de Congostaat in zijn bezit is overgegaan en van een zelfstandigen staat eene Belgische kolonie is gewordien. Dat dit stelsel zal worden af geschaft, daarvoor zal Engeland zorg dragen, dat bij herhaling zijn stelligen wil heeft ken baar gemaakt om aan het tegenwoordige wan beheer in den Congostaat een einde te ma ken. De door Engeland uitgeoefende druk heeft reeds er toe bijgedragen, dat de Ko ning van zijne oorspronkelijke jischen heel- wat Iheeft later, vallen om den overgang van den Congostaat aan België te vergemakke- lijken. Maar de verandering van bestuurs- stelsel, die aam den overgang verbonden is, maakt de financieel© uitkomsten van het toekomstig bestuur van het Cmgogebied ge heel onzeker. Dat is ongetwijfeld een be zwaar, dat ernstig weegt "bij eene onderne ming van zoodanijen omvang. Er blijft dus, ook na de wijzigingen die j in het oorspronkelijke verdrag zijn verkre gen, nog stof genoeg over, waaruit bezwa ren zijn te putten tegen de regeling, die nu bij de vertegenwoordiging ter bekrachtiging voorligt. Dc regeering zal intussdhen wel alle zeilen bijzetten om het verdrag, zooals het nu luidt goedgekeurd te krijgen. Bij de rechterzijde schijnt zij daarin ook wel te zullen slagen De minister van staat Beer- naert, het hoofd van de dissidenten onder de katholieke partij, die tot dusver in deze zaak meegingen met de oppositie, heeft, nadat minister-president Schollaert in eene partijvergadering nadere inlichtingen had verschaft omtrent sommige punten, ver klaard door de verkregen ophelderingen te vreden te zijn gesteld. Daarmee is de eens gezindheid aan de rechterzijde hersteld. Voor de wettelijke meerderheid in Kamer en Senaat behoeft de regeering dus niet meer bezorgd te zijn. Maar het zou te bejammeren zijn, als eene zaak van zoo ingrijpend ge wicht door eene partijstemming moest wor den beslist Men zal er zeker prijs op stel len ook van de linkerzijde althans een deel der stemmen voor het naastingsontwerp te winnen Bij de socialistische fractie zal de kans daarop wel niet groot zijn. Die neemt in de motie, welke door de Kamerfractie is aangenomen, een beslist afwijzend, standpunt in. De liberale fractie is nog niet tot een besluit gekomen. Zij heeft hare beslissing tot de volgende week verdaagd. Alleen heeft zij nu reeds, met op één na alge- meene stemmen, de uitspraak gedaan, dat het naastingsverdrag en het wetsontwerp op het bestuur van de kolonie gelijktijdig moe ten worden behandeld in de Kamer. Maar als men daarmee nog gereed wil komen in deze. zitting, dan mag men zich wel haasten, want met 1 Mei wordt de zitting gesloten en daarna staan de verkiezingen voor de deur Er is dua wel kans, dat de beslissing in deze zaak niet in deze zitting zal vallen, maar tot de volgende zal worden verseho- Dultschland. Prins Luitpold, de prins-regent van Beieren, heeft zijn 87e;i verjaardag gevierd, steeds in het genot van eene benijdenswaar dige gezondheid In 1886 nar,n hij, 65 jaar oud, het regentschap op zich voor zijn krank zinnigen neef, den thans 60-jarigen Koning Otto. Frankrijk. De reis van president Fallières, waartoe reeds sedert geruimen tijd het plan .bestond, zal in de tweede helft van de maand Mei plaats hebben. De minister vaa buitcnland- sche zaken Pichon zd den president verge zellen. Het Fransche gezantschap 'e Petersburg heeft het onder de redactie van den gewezen minister van handel Feodorow staande blad Slowo gemachtigd tot de verklaring, dat het bericht van het. aanstaande "bezoek van pre sident Fallièrei in Petersburg geheel onge grond is. De ministerraad heeft besloten het initia tief te nemen tot e:n wetsontwerp om am nestie te verleenen ten gunste van de per sonen, die veroordeeld of vervoegd zijn we gens hunne deelneming aan de onlusten, die in de departementen van het Zuiden veroor zaakt zijn door de wijnbouwcrisis. P a r ij s, 13 Maart. In de Kamer vroeg Berteaux welk gevolg de regeering zal geven aan het besluit der Kamer tot herstel van een aantal ontslagen ambte naren in hunne function. Hij wenschte te weten, of de regeering zich zal verzetten te gen den wil der Kamer, door in den Senaat het door de Kamer met groote meerderheid genomen besluit te bestrijden Minister-president Clemenceau zeide, dat het uiot zou strooken met de waardigheid van de regeering, de dadelijke behandeling van deze vraag niet te aanvaarden, ofsahoon het di voorkeur zou verdienen om niet over een enkel punt een debat uit- te lokken, waarbij de kwestie van vertrouwen in het spel is. Over deze zaak is de opvatting van de regeering bekend. De minister verklaar de, dat de regeering amnestie zal verleenen aan de personen, die betrokken waren bij do ongeregeldheden in het Zuiden en de amb tenaren, die wegens een verschil van inzich ten zijn ontslagen, maar niet aan degenen, die bewijzen van gebrek aan vaderlandslief de hebben gegeven. Hij zal niet dulden, dat een anonieme ambtenaarsvereeniging, geleid door niet-verantwoordelijke personen wordt gevestigd, ©n hij ©indigde met de opmerking, dat niet kan worden, toegestaan, dat in de republiek de ambtenaren zich in de plaats stellen van de volksvertegenwoordiging. Tot dadelijke behandeling, door de regee ring aanvaard, werd daarop bij stemming besloten. Berteaux verklaarde niet te be grijpen, dat men van de Kamer verlangt, dat ze op eene vier dagen geleden genomen beslirsing zal terug komen en liet door schemeren, dat de berichten over de zaak in de bladen geïnspireerd waren door de ministers of hunne medewerkers. Minister Barthou zeide dat de regeering tegenover de ontslagen ambtenaren met welwillend heid zal handelen, maar er zijn onder die amlbtenarene die niet weder in dienst zul len worden gesteld, dan nadat hij zal zijn afgetreden De Kamer zal der re geering een votum van vertrouwen moeten schenken of zij zal moeten verMia-ren, dat alle ambtenaren zonder onderscheid we der in dien moeten worden gesteld, waarbij de regeering zich echter niet zal neerleggen. Berteaux zeide, dat minister Barthou de kwestie juist heeft gesteld door de verklaring, dat hij in den Senaat de kwestie van vertrouwen zal stellen. Minister-president Olemenceau riep: ,,De kwestie van vertrouwen is gesteld", waarop Berteaux antwoordde: ,,Gij hebt daartoe niet hot redht, omdat gij dat Dinsdag niet hebt gedaan. Als er ernstige zaken in het spel waren, dan had de regeering dit Dins dag moeten zeggen, nu zij dit niet gedaan lieoft, moet zij de Kamer eene vernedering besparen." Minister Barthou verklaarde: „Ik wil niet in het kabinet blijven ten boste van mijne waardigheid"de minister-president zeide: „Het besluit van Dinsdag is niet op regelmatige wijze tot stand gekomen." Een motie van Delbet en Grosdidier, lui dende,,De Kamer, vertrouwen stéllende in de regeering en hare verklaringen goed keurende, gaat over tot de orde van den dag", werd aangenomen met 352 tegen 130 stemmen. De regeering had deze motie aan vaard Engeland* Havas bericht uit Biarritz, .lat de Koning van Engeland het plan tot een kruistocht in de Middellandsche zee heeft laten varen en omstreeks half April naar Lorden zal terug keeren. Vooraf zal hij waarschijnlijk eenige dagen in Parijs vertoeven. Londen, 13 Maart. Het wetsontwerp cp de werkloosheid, dat door de arbeids party met steun van enkele radicalen is in gediend en dat aan ieder werklooae het recht verleent arbeid of ondersteuning van de plaatselijke overheid te vragen, is heden bij de tweede lezing verworpen met- 265 tegen 116 stemmen. Minister Asquith zeide in zijne bestrijding van het ontwerp, dat dit het kwaad der werkloosheid zou verergeren in plaats van het weg te nemenhij verzekerde het huis, dat de regeering niet in gebreke zou blijveu om te trachten een practische methode te vinden om hei kwaad tegen te gaan. Engeland en Frankrijk. De Times had over de rede, die lord Rose bery in het hoogerhuis gehouden hoeft over het kabaal wegens den brief van den Keizer aan lord Twecdmouth, gezegd, dat lord Rosebery de bepalingen van de entente met Frankrijk op minachtende wijze behandeld had. Naar aanleiding daarvan schrijft lord Rosebery aan de Times: Ik zou willen opmerken, dat ik de Entente cordiale op zich zelf welkom heette, en hoe wel de geschiedenis mij niet leert aan zulke overeenkomsten eene groote duurzame waar de toe te kennen, ben ik er toch van over tuigd, dat het eene uitmuntende zaak is goede betrekkingen met Frankrijk te hebben en dat het altijd voordeelig is als er tus- schen groote mogendheden als 't ware eene periodieke vereffening van hangende kwes- tiën en de vernieuwing van vriendschappe lijke betrekkingen op eene nieuwe basis plaats heeft. Wat ik afkeurde, was hoofdzakelijk het gedeelte van de overeenkomst, dat op Marokko betrekking had en waarin ik eene vruchtbare oorzaak van gevaren en rustver storingen zag. Ik geloof, dat zelfs gij moet toegeven, ctet mijne voorspelling zich ver vulde, en ik heb de sterke verdenking, dat een niet onaanzienlijk deel van de openbare meening van Frankrijk zich tot mijne inzicli ten heeft bekeerd. Marokko is, sedert de overeenkomst werd gesloten, het tooneel van regeeringsloosheid en bloedvergieten geweest - Het is op dit oogenblik "een slagveld en heeft naar mijne meening bijna de dreigende oorzaak van een Europeeschen oorlog ge vormd. Ik val u alleen met deze regelen lastig om mij te vrijwaren tegen de verkeerde op vatting, dat ik tegen eene vriendschappe lijke verstandhouding met Frankrijk ooit vijandig gezind was of ben. Juist het tegen deel is het geval. Maar dat sluit toch zeker niet vriendschappelijke betrekkingen met Duitschland uit? De Fransche regeering heeft de Engelscho voorgesteld de briefport tusschen Engeland en ïVankrijk tot een stuiver en het tele gramtarief tot een halven stuiver liet- woord te verlagen. De Engelsche regeering heeft het voorstel echter afgewezen, omdat dc schatkist niet het groote verlies kon dragen dat zij er van verwachtte. Zwitserland. Het Zwitsersch-Russische uitleveringsver drag is in dezer voege aangevuld, dat Zwit serland en Rusland zich bobben verbonden de personen, die zich schuldig hebben ge maakt aan misbruiken van ontplofbare stof fen, wederkeerig uit te leveren. Van de ver plichting tot uitlevering zijn de eigen staats burgers uitgezonderd. Doze aan vullingsbe paling is vastgesteld wegens de veelvuldige bommisdrijven, die door Russische terroris ten begaan worden Italië. Rome, 13 Maart. Generaal Dagior- gis, de commandant van de gendarmerie in Macedonië, die zich met verlof te Rome be vond, ;8 heden morgen plotseling overleden. Oosten rijk-Hongarije. Aan het besluit van de Oostenrijksöhe delegatie tot definitieve aanneming van de gemeenschappelijke begrooting is voorafge gaan de eenstemmige aanneming van de mo- tie-Sturgkh over de verhooging van de offi ciers-traktementen en de verbeterde voeding van de manschappen. Baron Aehrenthal er- haalde zijne in de commissie afgelegde ver klaring, volgens welke in eene Mei te hou den z:tling van de delegatiën deze zaak, die nu wegens verschil van meening tusschen de delegatiën van Oostenrijk en ren Hongarije niet kon worden afgedaan, "al worden ge regeld. Budapest, 14 Maart. Gisteren hiel den de socialisten eene betooging ten gun ste van het algemeen stemrecht. De politie kwam tusscbenlberide, waarop standjes en botsingen volgden. Drie agenten en versahei- deno betocigera werden gewond; honderden ruiten van winkelpuien werden gebroken. Een vijftigtal personen weiden in hechtenis genomen Eene groote deputatie van een honderd tal dames, behoorende tot de beste standen der maatschappij, is bij verschillende staats lieden in het gebouw van den rijksdag de zaak van het vrouwenkiesrecht komen be pleiten. De voorzitter van de Kamer, de heer Justh, ontving de dames uiterst beleefd en toonde zich voor het denkbeeld niet on geneigd alleen meende hijdat als de dames het actieve on passieve kiesrecht kregen, men de zittingen wel tot 24 uren zou mogen .uitbreiden. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde het vrouwenkiesrecht niet wenschelijk te vinden Rumenië. Uit Bukarest wordt aan het Fremden- blatit bericht, d)at in de districten van noor delijk Mx/davië, van waaruit ook in het vo rige jaar het eerst de bloedige boerenomlius- ten ziji. beginnen, sedert ©enigen tijd onder de boeren eene groote opgewondenheid neerscht. Het parlement heeft onlangs eene wet aangenomen, die voorschrijft, dat alle dorpen weideplaatsen voor het vee moeten krijgen van de grondbezitters. De boeren verklaren zich hiermee echter niet tevreden en verlangen velden om graan te bouwen. In vele dorpen werd aan de grondbezitters een tormijn van acht dagen gesteld. De boe ren dreigen zich zelf in het bezit van het land te ste'len, wanneer inmiddels niet hunne ©isehen zijn vervuld. De regeering onderschat de beweging geenszins en heeft reeds veelomvattende militaire maatregelen genomen. Na een ministerraad, die verleden Zondag namiddag plaats had, werden nog m den loop van den nacht uit Variui drie extra-treinen met troepen naar de door het oproer bedreigde stréken gezonden. In den loop van de week is de ministerraad nog ver scheidene malen vergaderd geweest, om rnstige maatregelen van voorzorg te nemen. Een regeerings-oommun iqité tracht de be volking gerust te stellen en verklaart de berichten over boeren-onlusten voor onjuist. Gelijk ieder jaar bij het begin van het. land- Naar htt Ziceedsch 40 DOOR 1*11. H IJ S If A X. Was dat keuséh Thorsten, die hier zoo gemakkelijk et. „als een heer" zijne orders gaf, en alles zoo dood-eenvouidig opnam, alsof zij bij den schout te .Skralby op be zoek waren, of bij Stvensson in de koffie kamer Hij had altijd goede manieren ge had, maar toch zoo. Zij zag met. veel meer eerbied tot hem op dan .ginds in „hét huis". Hij klonk met haar en bedankte haar vroolijk voor hare goedhöiiddat zij gekomen was, als de bode van teedérhedd en zorg van thuis. Hij bield geen mooie toespraak en daar was het hem cok niét- om te doen. Maar Thilda vond dat hij bewon derenswaardig goéd s.pralk, in zulke juist gekozen woorden ,dat zij: zich geen geesti ger en netter jongmensch (kende voorstellen dan Thorsten thans Was. Evenzoo als Sun- deby voor haar het toppunt gevormd had van alles wat een Zweé.d&ah tehuis mocht heet en, .was jiu de speelkameraad van voor- heen voor haar .het ideaal van een ridder lijken Jonker. Zij richtte soms haar blik op hem met eene uitdrukking van twarme bewondering en dan dacht zij aan al die maanden, nu bijna twee jar&n, waarin zij zoo innig verlangd had te mogen hooren hoe het hem ging en ieits te vernemen van het leven dait hij leidde. Thans zat hij naast haarzij zou er dus j nu wel iéts van te weten kunnen komen. Maar zij was te gelukkig over zijne na bijheid, te bang om zijne rust te storen, te angstig om door eene opmerking ook maar het minste van dit aangeana/m samen zijn te bediervenzij wist niet. ho^ zij er zon der gevaar over zou kunnen beginnen. Eén gedachte kwél-dé haar. Geen ijverzucht op hetgeen geweest was of op hetgeen zeker k,: men z»u. Geen enkele gedachte aan het, mis schien lange, leven dat vcor haar lag, zon der dat hij ooit iéts meer voor haar worden zou dan hij nu was. Neen, maar de vrees, dat het nooit, nooit meer worden zou zooals vroeger, zelfs niet voor een poosje. Immers hij zou geen lust hebben oan weder op Sun- dieby te wenen, /waar zij wiét hem te kun nen zien wanneer zij willde. Maar haar gelaat- stond vriendelijk en vroolijk. Hij was buitengewoon spraakzaam en merikte hierdoor niet hoe stil zij .was. Ten laatste moest zij tcch lucht geven aan het geen er in haar omging. Er waren meer menschen aan de verschillende tafels geko men, zoodot hét dirulk praten on llaohen der anderen een ongestoord gesprek tusschen hen gemakkelijker maakte. „Dit is wel oen vreemde tijd geweest," be gon zij. „Zoo in-eens uit -den oujden sleur te zijn weggerukt. Je zult 'tjni misschien niet aangenaam meer vinden, tehuis, op Suinde- by" Zijn géiaat betrok en zij had aanstonds be rouw over hare proefneming om hem te pei len „Men moet wel leven, aT is allee niet zoo bijzonder aangenaam. Over het algemeen zijn de menschen niet gelukkig, Thilda. Het groote, waar ik al mijn lnoop op gevestigd had, is voor mij in duigen gevallen." „Wat? Bedoel je het schilderen?" ..Ja, hot schilderen. Maar misschien doet liet er ook niet zooveel toe. Ik heb er gekeud die meesterstukken geschilderd hadden en beroemd geworden warenen zij waren toch evenzoo weinig over zichzelf tevreden als ik." Zij had hem reeds hartelijk, meer dan eens. bedankt voor die mooie schilderij die zij. als een geschenk vaai hem, gekregen had. Nu zag zij hem vol in het gelaat en zeide met. volle overtuiging „Maar Thorsten, je schildert, zoo prachtig mooi. Waarom zou dan je hoop in duigen valïlen?" „Wel, ik héb eeii3 ©one lecing géhoord van iemand die nooit beproefd had zelf iets te schilderen, maar die de kunst lief had. Hij zeide onder anderen, dat zij die schilderen zonder het ware gevóél, zonder eigon talent, de natuur ten de aangezichten der menschen zien, zooals de wilde, die een boek onder de oogen krijgt; hij ziet, met zijn scherpe oogen de regels en do let ters, maar hij kan niet 'lezen; hij wéét niet. wat die teékeus hem zeggen en daar om 'kan hij- hét ooik niet aan anderen zeg gen. Toen ik dat hoorde, begreep ik dat ik tot dezulken behoorde." „Dat (begrijp ik niét goed. Denk je, dat je in -het vervolg o-p Sundéby zult kunnen 'blijiven „Dat weet i'k niet. Ik .zal er de proef van nemen. I-k zal eeriijlk mijn bestt doen. Zooveel ia althans voor mij zeker; dat ik het er niet 20U hébben uitgehouden, als ik niet op reis had kunnen gaan. Ik werd1 verteerd door het verlangen iets van de wijde wereld te zienilk hdéld mij ervan overtuigd dat er in den vreemde een schat van geluk voor imij lag, indien ik maar mocht komen om hem te winnen. Nu weet ik, dat die ei niet ligt." Plotseling zweeg hij en hief zijn glas op, haar toedrinkende volgens Zweedeoh gebruik. Het moest een feeétdag zijn en dien .mochten zij niet bederven d-oor al te ernstige gedachten. Hij ledigde zijn glas en vulde hét opnieuw met een haast, die .haar eren verontrustte. Maar neen, dat was nietshij .willde eenvoudig de hinder lijke gedachten verdrijven. Toen vonden zij den schertsenden toon terug cn zij liet zich ook verMdeti om moer wijn te drinken dan zij ooit gedaan ha/d. Onder het gébrui- i ken van de koffie -na het- éten besloten zij de reis naar huis nog een paar dagen uit te stelden en nog eens een mooie toer, in een ander gedeelte deh boeschen te gaian rijden. Toen zij naar huis spoorden waren zij 2kK> vroedijlk en uitgelaten als oon -paar kin deren, en ook Zoo vermoeid. Geen van foei-1 den wilde denken, of ook maar een vorm geven aan den eisch tot géi uk, dtie onbe wust in hunne harten het woord Voerde. Voor een groot gedeélte genoten zij zwij gend van hun welaangenaam (lieden. Slechts eeu eoilkele maal naan hij hare hand en fluisterde ,Er is geen meisje zooa/te jijThilda géén enkél Je bent goéd en verêtandig en onbevooroordeeldJe mag niet weer w©g I loopen en je op een afstand houden, al* wij thuis komen. Dat mag je nu niet meer déennoodt meer!" Zij gaf geen antwoord. Zij drukte zijne hand niet wedeikeerig. Maar zij trok de hare niét terug en zij Sloeg hare stralende oogen ook niet neer voor zijn -blik. Hare illusies en droombeelden van 's nachts waren en bleven zonder hoop op verwezenlijking; zij zocht oefle geen uit vluchten meer, maar békenlde het zidhzélf in stilte, dat zij hem van gansdher harte lief -had. Maar toch verdrong het heerlijk bewuétzijn van zijne nabijheid en het voor uitzicht dait morgen nog; zulk een sdhloone dag zou komen, elk gevóél van smart of bezorgdheid voor de toekomst, die ben schei der zou. Bijna cflken dag maakten zij uit stap jee in den om'trek van 'Berlijn. Zij. wairen er op uit van het gegeven oogenblik te genie ten, Zooals de bij in den herfst, wanneer de avonden korter werden en Idie naohtvor* sten dreigen. Er waren weder brieven van huis gékomen en de dag voor hun vertrék was bepaald. Op den 'laatstcm dag wanen zij nog te Charlioitteriburg. Daar het een weekdag was waren er niet veel gasten in den uitspan- ningstuin dien zij gekozen hadden Het was er kalm en zij zaten te keuvelen over al er! ei. boodschappen die zij te doen liald- den om souvernirs van de reis te keopen voor dc thuisgéblevenen. Thorsten vroeg zijn vriendinnetje om raad voor een ge schenk, 'dat hij aan zijne moeder wilde géven

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1