jV. 366. Eerste SI I ad. 6"* Jaargang. Zaterdag 21 Maart 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.95. Idem franoo per post- 1.75. Afsonderlgke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dageljjks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Adrertentiën, medod eelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgever»: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PB IJS DEK ADVEBTENTIÏN: Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 April a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die gedurende de maand Maart nog zullen ver schijnen, kosteloos toege zonden. Kennisgevingen. Kosteloos c-ln enting. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad no. 134) brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot kostelooze inenting wordt gegeven op den eersten en twee den Maandag van de maanden Januari, April, Juli on October, telkens des namiddags te drie ure, in de daartoe bestemde localiteit van het voormalige schoolgebouw, wijk A, Koestraat uo. 9. Gedaan te Amersfoort, den 20. Maart 1908. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, maken bekend, dat het voornemen bestaat op 28 Mei a.s. aan den publieken dienst te onttrek ken een gedeelte van liet plantsoen, gelegen tus- schen de Openbare Meisjesschool en Monniken dam en noodigen hen, die tegen deze onttrek king bezwaren hebben, uit, die bezwaren schrif telijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen vóór 25 Maart a.s. Amersfoort, 19 Maavt 1908. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J.G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort, brengt, ingevolge mededeeling van den Burge meester van Hoogland, dd. 18 Maart 1908, ter kennis van belanghebbenden, dat zich in die Ge meente een geval van Miltvuur heeft voorge daan. Amersfoort, 20 Maart 1908. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht Het compromis over «1e Duitsche vercenigingswet. Het gerr ar, dat het tot stand komen van de nieuwe vereenigingswot bedreigde, is uit den weg geruimd door het tot stand komen van het. compromis tusschen de blok partij en in den rijksdag en de regeering. De aard van een compromis brengt mee, dat alle be trokken partijen iets ten offer hebben moe- ton brengen op het altaar van het gemeen overleg. De regeering, die aanvankelijk ge dreigd had bij verwerping van art. 7 de ge- iheele wet te zullen intrekken, is daarvan teruggekomenzij heeft zich beperkingeu laten welgevallen op het algemeene voor schrift, dat in openbare vergaderingen al leen de Duitsche taal mag worden gebruikt. Niet alleen wordt eene uitzondering toege laten, die eigenlijk van zelf spreekt, voor internationale congressen. In verkiezingsda gen zal het voorschrift geheel blijven rusten, en in gewone tijden wordt het buiten wer king gesteld gedurende de eerste twintig ja ren voor die districten, waar de van oudsher gevestigde bevolking van niet-Duitsche moe dertaal 60 pet. van de totale bevolking be draagt.. Daze laatste concessie is de regee ring zei r zwaar gevalleneen vroeger oom- promis-voorstel wilde de uitzondering sleohts Naar h*t Euttduch 45 PH. IV IJ S SI A X. „O ïnovTouw. als u mijn groote bede zou willen ondersteunen, om dat schilderstuk in onze kerk te mogen ophangen op de plek tus schen de beide kerkramen!" De barones zag in het van vromen ijver gloeiende gelaat van haren zioleherderzij zag de oogen van Thorsten stralend van blijdschap en trots vragend op. haar gezicht; zij zag haar echtgenoot, rechtop en stijf, op zettelijk onpartijdig voor zich uitstaren. Maar zij zelf werd eenigszins verlegen bij de gedachte aan d'e toekomstmisschien zouden dezen en genen later aan de kerk van Skral- by een bezoek brenigen om... Ein op haar een voudige wijze zeide zij ,,Het voorstel van diamine Stranding is zeker vleiend voor mijn zoon en ik wil na tuurlijk in geen opzicht... ik wil volstrekt niet twijfelen aan het vriendelijk oordeel van dominé omtTent de kunstwaarde van dat stuk Maar zijt u er volkomen zeker van dat dit schilderij passend is voor de plaats, die u daarvoor zoo welwillend heeft be dacht?" ,Ik héb het stuik gemeten, mevrouwpre cies vijf voet en acht duim [Blijkbaar heeft God den jongen kunstenaar geleid bij de toelaten voor tien jaren in districten met 75 pet. niot-Duitsche bevolking. Aan den anderen kant bestonden ernstige bedenkin gen tegen elke beperking van de taalvrij heid. Die blijven voor een goed deel bestaan ook bij het compromis, dat nu gesloten is. In de provincie Posen zijn 16 districten (Kreise) met minder dan 60 pot. Poolsche bevolking; i West-Pruis en zijn er eveneens 4 a 5, waar de 60 pet. niet bereikt worden. aaronder zijn er, waar de Polen bijna de helft, ja ue meerderheid van de bevolking uitmaken. In al die districten zal het ver boden zijn in openbare vergaderingen Pcolsoli te sproken en zelfs daar, waar de P'olen de overwegende meerderheid uitma ken, tot 90 pet. toe, wordt hun dit recht slechts geduiende de eerste twiutig jaren verleend (Xk de behandeling van dit wetsontwerp _i onder het toeken van den strijd, die sedert meer dan twintig jaren in Pruisen tegen de Poiei. gevoerd wordt, en die nog onlangs er too geleid heeft, dat de Pruisi s.-he regeering voor zioh het reoht van ont eigening opeisohte, en dat ook verkreeg, ten behoeve dor Duitsche kolonisatie in Pool- l he gewesten. De motieven, die de 'burger lijke linkerzijde bewogen hebben het com promis betreffende art. 7 aan te gaan, zijn in de commissie zeer zakelijk aangegeven door den Wurtembergschen afgevaardigde Payer, die als Zuid-Duitsciher buiten den strijd staat. Hij zeide ,,Wat mij ten slotte in staat heeft gesteld mijne toestemming te geven tot dit com promis, hoe moeielijk het mij ook is geval len, was de nuchtere, praktische, misschien mag ik zeggen verstandige overweging, dat luj de aanneming van dit compromis de in breuk in de taalvrijheid van de Poolsche be volking veel geringer zal zijn, dan als er niets tot stand komt. Men doet het voor komen alsof, wanneer wij met succes opko men voor schrapping van art. 7, de toestand deze zou zijn, dat het gebruik van de Pool sche taal ten allen tijde in het Duitsche rijk niet meer zou mogen worden verkort. Dat zou juist zijn, als wij de regeering kou den dwiugen een wetsontwerp aan te nemen, waarin art. 7 geheel geschrapt is. Ik kan mij er niets van voorstellen deze poging te beproeven, omdat ik tot mij zelveu moet zeggen, dat de Pruisische regeering van haar standpunt aan zulk eene wet hare toestem ming niet kan verleenen. Bij kalm naden ken moet ik /.eggeneene regeering, die honderden millioenen gestoken heoft in hare Poolsche politiek, die tienduizenden Duit- sehers als uitvloeisel van deze politiek in Poolsche gewesten heeft gevestigd, die voor einige dagen er in geslaagd is de onteige ningswet in werking te doen treden, deze regeering zal toch niet op hetzelfde oogen- u eone wet hare toestemming verlee nen, die niet den bestaandei. toestand hand haaft, maar die, evengoed als ons Duit- schers, art. 7 buiten beschouwing latende, «:ok den Polen een veel gunstiger, vrijer vereenigings- en vergaderingsrecht brengt dan zij thans hebben, hen dus beter toege rust maakt tot den strijd. Er zijn misschien zuike ideale regelingen, maar van de Prui sische regeering geloof ik het niet. Daarom kan ik op zulk eeue berekening eene prak tische politiek ook niet baseeren. Wanneer wij deze wet zonder art. 7 tot stand brach ten, dan zou zij ongetwijfeld vallen; zij zou mis'ukken wegens het verzet van de verbon den regeeringen. En wat dan? keuze van dit doek. Geen schilderij zooi er beter kunnen passen Thorsten werd zeer rootd, bij die bijzon der zakelijke 0!ofuiting op zijn woric. De barones en baron Ludviig stonden op en drukten den dominé met een zekere haas tigheid de hand, terwijl de barones zeide ,,Het zal Thorsten natuurlijk bijzonder aangenaam zijn te twoteu dat zijn werk hangt achter liet altaar waaraan hij zijne giefiOofdbelijdenis beeft afgelegd." VoOr mij is het ook hoogst aangenaam, op deze wijze do overtuiging te mogen ver krijgen dat de band tusschen mijn geslacht en de goede inensahen, in wier midden het eeuwenlang een domein heeft bezeten, duurzaam verzekerd blijft," zeilde de ba ron plechtig en met aandoening. „Mijn warmen, hartelijken dank aan u alle drie, voor dat kostbare geschenk. Nu zal ik aanstonds een inteekenlijst rondzen den voor een pradhtigie vergulde lijst. Die heb ik bij het meten ook mede berekend en de mensehen ini Slkxiaüby zijn „tot in hum nieren goed" zaoafa men zegt; ieder zal gaarne zijn penningske bijdragen om niet langer op die kale plek muur te be hoeven te kijken, als men in Gods huis vereenigd is." De barones legde hare hand zacht terug houdend op 9trandin's arm en zag .vragend tot haar echtgenoot op. Deze beantwoordde dien blik zeer vrien delijk, maar glimlachte daarbij op zijn eigenaardige wijze, die sciheen te zeggen, dat hij zijne .vrouw niet- volkomen begreep, anaar desniettemin bereid was, te doen wat zij; van hem verlangde. „O, u moest bij ons blijyen e..." begon Wanneer men den toestand van de Pool sche bevolking dan in aanmerking neemt, dan heeft go 'andswetgever de bevoegdheid de taaikwestie te regelen, zooals hij dit heden ook heeft. Mceuen de heeren echter, dat, als do Pruisische regeering de gelegen heid heeft deze zaak geheel zelfstandig te regelen, zij daarbij beter zullen varen, dan bij datgene wat wii in liet compromis voor stellen Wij hebber. 0119 er tegen verzet, dat deze weg zou worden ingeslagen, omdat wij mee tien, dat ais wii 't aan de Pruisische wetgeving overlaten, er eone ergere rege liug tot stancl zal komen dan die, v.-aaraan men nu bezig is Wij hebben daarom ge tracht, tot bescherming van de minderheid in het belang van de Poolsche bevolking zoo vele beperkingen in de wet to brengen als wij kouden. Het resultaat van deze be moeiingen is het compromisvoorstel". Dultftchland. In de begrotingscommissie van den rijks dag is door de regeering verklaard, dat het rijk iu het dienstjaar 1908 260 millioen mark zou moeten leenen en dat het bedrag der in omloop zijnde schatkistbiljetten met 125 millioen mark zou moeten worden ver meerderd. Naar aanleiding van deze ver klaringen vroeg een afgevaardigde van het centrum of het niet aanbeveling verdiende bij dozen toestand van de rijles financiën om de 125 millioen mark, die als oorlogsschat bewaard worden in de Juliusturm te Spa,n- dau, nuttig aan te wenden. Als er een oor log mocht uitbreken, dan zal dit bedrag toch niet voldoende zijn voor de alsdan ont staande behoeften, en liet werd eene ver keerde politiek geacht dit gold steeds aan den omloop te onttrekken. De staatssecretaris van financiën Sydow verklaarde, dat het noodig was deze oor logsschat ongeschonden te bewarenhet groote voordeel daarvan was, dat het niet noodig zou zijn deze som aan den omloop te onttrekken 00 het oogenblik van het uit breken der vijandelijkheden. De vice-staats- secretaris Tervele voegde hieraan toe, dat deze reserve onmisbaar is bij eene mobili satie; men moest zelfs betreuren, dat zij niet driemaal zoo groot was. De oorlog zou kunnen uitbreken op een oogemblik van al- gemeenen geldcrisis, 011 dan zou deze som van onwaardeerbaar nut zijn. De regeering was daarom volstrekt afkeerig van elke ge dachte om dezen voor het geval van een oorlog ter zijde gelegde schat aan te bre ken. Desniettemin vond dit denkbeeld veel bij val zelfs conservatieve leden deden uitko men, dat geen enkel ander land zulk een fonds heeft, en dat het rendabel maken van deze gelden volstrekt geen afbreuk zou doen aan het prestige van Duitschland. Het incident in d° vergadering van den Duitschen Rijksdag vain eergisteren, dat ten gevolge had, dat de perstribune vrijwillig werd ontruimd, wordt door den parlemen tairen correspondent van de Fiankf. 7.tg. aldus bescheven Toen de afgevaardigde Erzberger er van sprak, dat ook de neger eene onsterfelijke ziel heeft, werd aan de linkerzijde niet om deze uitdrukking, maar waarschijnlijk om den vorm waarin zij was uitgesproken, ge lachen. Er schijnt ook op de perstribune ge lachen te zijn. De voorzitter g -aaf Stolberg heeft dat niet gehoord, maar is door een secretaris er op opmerkzaam gemaakt en ver- hij maar hij Méld dadelijk op zoodra hij begreep dalb dit niet wias bédioeld, hoewel zij zijne uitnoodüging beleefd ondersteun de." Dominé kon dat niet aannamen zijn tijd! was al to bezet. E11 daar baron LudVig er zich toe bepaalde, met een paar zeer vrien delijke oogen aanmoedigend rond te zien, ging mevrouw Sigrid maar door „Als onze zoon het schilderij gééft, dan zouden wij misschien... hoe denk jij daar over, Ludvig'? dan zouden zijne ouders misschien voor de lijst kunnen zorgen. Ik zou do gedachte onaangenaam winden, dat wij, al was het ook indirect, de anne ge meente tot hot maiken van onkosten had den genoodzaakt." „NatuurlijkMijne vrouw heeft volko men gelijk. Een Harmingsköld af Efeestad pil'acht nooit iets half te doen," hernam de baron niet veel waardigheidmaar toch fklon liiji niét nalaten zich een 'oogeuiblïk door de nuchtere berekening te laten, aflei den, hoeveel tonnen haver die lijst wel zou nvoeten kosten. Op dezo wijze kwaui do keik te Skralby in het bezit van ihaar groot" en „allés- eins paS6end" altaarsdliildcrstuk. Men moest wél gélooven, en dat kon men ook zeer goed, dat de jonge baron in de eer, die aan zijne kunst ten deel was gevallen, eene Vergoeding gevonden had voor mogelijk te- leurgestélde illusies op ander gebood. Maar het mensdhelijk hart- neigt tot on tevredenheid. vooral wanneer het jong is. Geheelc nachten werden slap&Vos doorge bracht en de strijd tusschen liefde en voor- oordeelen werd gestreden in éénzame uren, oven goed op deze oude halifveitvalilen hof- klaarde, zooals gebruikelijk is, dat hij ver zocht alle teekenen an goed- of afkeuring achterwege te laten anders zou hij tot zijn leedwezen de tribune moeten laten ontrui men. Kort daarna werd het op de perstri bune bekena, dat de heer Gröber bij dit incident had geroepen Dat zijn dezelfde kaaiwerkers (Saubenge>ls) van onlangs." An dere sprekers, zooals Müller-Mein'iigen en Eichhorn, gewaagden van het incidentzij zeiden, dat de journalisten al'engs ook ner veus worden en dat men 't niet al te zwaar moest opnemen als misschien een enkele een minder taktvoUen uitroep liet hoorenIn- middéls was eene deputatie var journalisten naar den voorzitter gegaan en had verzocht om bescherming en voldoening voor de tegen allen gerichte beleedigcnde uitdrukking van den heer Grober. Dientengevolge verklaarde de voorzitter later, dat er i den laatsten tijd teekenen van afkeuring waren uitgegaan van de perstribune; als die zien herhaelden. zou^hij de tribune moeten laten ontruimen. Als echter aan den anderen kant een lid van het huis tegenover zulk eene Btoornis eene onparlementaire uitdrukking mocht hebben gebruikt, dan deed t hem leed. Het centrum lachte daarop, en de op de tri bune aanwezige verslaggevers verlieten op twee na de tribune omdat de gegeven vol doening hen niet 'bevredigde. B e r 1 ij n, 2 0 Maart. De naar aanlei ding van het incident van gisteren ingetre den staking op de perstri tune van den Rijksdag duurt voort. De vertegenwoordigers van de buitenlandsche pers hebben zich bij hunne Duitsche ambtgenooten ran gesloten. In de heden gehouden vergadering van journaliste., werd besloten de volgende mede deeling te doen aan den voorzitter van den Rijksdag en aan de besturen van de verschil lende partijen „De heaen vvgaderde ver tegenwoordigers van de pers in den Rijksdag verklaren, dat zij de uitlating van den heer Gröber onder alle omstandighet en als een ernstige beleedignig van hun stand beschou wen. Wanneer de he:r Gröber zijn beleedi- genden uitroep niet onder ic,tuiging van leedwezen intrekt of daarvoor niet van andere bevoegde zijide voldoening wordt gegeven, laten zij de beoordeel in.' van bet gebeurde ten volle over aan de openbare meening. Ten toeken van protest tegen de hun stand aan gedane beleediging zullen zij vccrloopig geen verslagen leveren van de debatten in den Rijksdag." Ook het bureau-Wolff zal alleen verkla ringen van vertegenwoordigers der regeering publiceeren. De heer Shaw van de „New-York Sun" verklaarde zich namens de buitenlandsche vertegenwoordigers van de pers solidair met de Duitsche collega's. Frankrijk. De minister van arbeid in Viviani, heeft zijn wetsontwerp betreffende do ouderdoms pensioenen gewijzigd om het uitvoerbaar te maken. De kleine boeren en de boerenarbei ders worden van de verzekering tegen den ouden dag uitgesloten, waardoor het aantal deelnemers van 2.200.000 tot 1.300.000 daalt. De leeftijd waarop het pensioen in gaat, is tot 65 jaar verhoogd. Men rekent dat bij deze gewijzigde bepalingen een staats- bijdrage van 100 millieu fraaics voldoende zal zijn. Italië. Rome, 20 Maart. De heer Maoifredi is benoemd tot president van den Senaat. stede, dan op ieder andere plek in de wijde wereld. XIV. De oude en de jonge baron te (Skral'iby. Tegenstand kan gébrokon worden; oen telkens 'hernieuwde cisdh worden afgewe zen; maar hoe kunnen .Idofiliébbendte ouder harten bertan :1 blijven tegenover een kind dat lijdt zondear te klagen, en verlangt zonder vragen Baron Ludvig zaig in Thorsten omderwor- penlheid niete 'moer dan de eenvoudige plidht van een wel-op-getvoed jongmensdh. Maar aangezien zijne moeder mét haar jongen gevoelde en wist dat er voor hem maar één weg tot geluk best/ou!d en dat die weg liep tusscihen de bierglazen en ontbijtborden van SlvensBohs buffet door, begon zij ziéh boos te analken over Tborstenis kalme on- danwerjiinig'-. Waarom barstte hij) niét los? Waarom beriep hij. zidli niet op het goode neëht van zijn iluant en op de liefde zijner ouders? Wlaarom trad hij niet met manne- 1 ijken trots daartegen op, als zij niet wil den toegeven Maar haar jongen was wél géoot geworden maar tot een man zonder wilskracht was hij opgegroeid een week 'karakter, een droomer was hij, dien de nuoed ontbrak te strijlden voor zijn geluk, zélfs tegen haar, wier liefde zijn natuur lijke ibondigenéot zou zijn. Die gédachto stemde haar soms verdrietig, maar somtijds ook droefgeestig. Zij was 'hét vaak niet met tzfiéhzélf eens of zij naar 00110 uitbarsting veriliangde, als bawijs voor zijne ontwaakte Rome, 2 0 M a a r t. Bij de behandeling van een kolouiaal wetsontwerp gaf minister Tittoni eene toelichting van de maatregelen, die genomen zijn can de veiligheid van de kolonie Benadir tegen vrijbuit ers toch ten te verzekeren De Kamer hec-ft het wetsont werp aangenomen. Oosten rijk-Hongar(jfc. W e e n e 11. 3 0 M art. Dé toestand van den Keizier is thans zeer gunstig. Men verwacht, dat de verkoudheid spoedig ge heel over zal zijn. De Keizer heeft niets ver anderd in zijne gewone levenswijze en bezdg- ilieden. Rumenië. Bukarest, 20 Maart De Kaïmer heeft met algemeene stemmen do wet tot reorganisatie van het leger aatgenomen. Rutland. Doo' de bekrachtiging van het tegen hem gewezen vonnis, met wijziging alleen van de opgelegde straf, heeft generaal Stössel al zijne orden verloren; hij behoudt alleen de oorlogsmedailles, ihaar geen orden. Het tweegevecht tusschen de generaals Smirnow en Fock heeft plaat6 gehad op twintig passen afstand. De tweede kogel, door Smirnow afgesohoten, doorboorde de jas van Fock. De derde kogel trof Smirnow in het onderlijf. De kogel was diep doorge drongen. Na onderzoek van de wond door middel van Röntgenstralen, werd besloten de kogel er uit te halen. De toestand van den gewonde is bevredigend. Dadelijk na dit duel heeft generaal Gerj batowski, ook een der verdedigers van Port Arthur en vriend van Smirnow, eene uit daging gezonden aan generaal Fook. Dit duel zal, na bekomen machtiging, de vol gende week plaats 'nebben. Turk IJ®. De „Tribuna" verneemt dat generaal Crispi, de commandant der söhietschool te Parma, waarschijnlijk door de Italiaansche regeering tot opvolger van generaal De Giorgis als commandant der Macedonische gendarmerie zal worden benoemd. Generaal Crispi voerde indertijd het be vel over de in tarnation ale troepen op Kreta. Blijkens een bericht uit Berlijn van de Köln. Ztg. voeren de kabinetten te Peters- burg en te Weenen thans levendige onder handelingen over de Macedonisoho hervor mingen. Het Engelsche voorstel over de be noeming van een gouverneur-generaal voor Macedonië en een uitvoerige momorie over den toestand in Macedonië, die van Peters burg naar Weenen gezonden is, dienen bij deze onderhandelingen tot grondslag. Deze schriftelijke uiteenzetting van don toe stand, die volgens Parijsdie berichten, ook door Frankrijk reeds moet zijn goedge keurd, is in de eerste plaats besterad om overeenstemming te verkrijgen tusschen de entente-mogend lieden, die het programma van Miirzsteg hebben opgesteld, Oostenrijk- Hongarije er. Rusland. Zulk een overeen stemming wordt te Berlijn als waarschijn lijk beschouwd. Sofia, 2-0 Maart. Naar aanlei ding van de Engelsche en Russische voor stellen betreffende Macedonië en om het Buigaarsche standpunt in deze zaak te pre- ciseeren, heeft de minister van buitenland- landsche zaken aan alle vertegenwoordigers van Bulgarije bij de groote mogendheden eene nota gezonden, waarbij hun de instruc- ïnaniuélijkjheid, dan wél naar een afleiding van die treurige gedaéhtennaar eene aan leiding om ronduit met ihern ie spréken en hem te bewijzen dat hij, ougél'ijlk liad. Hoe 'het- zij, zijn .vriendelijke, ernstige blilk, die Ihaar overal vervolgde, dreigde liaar leven ite bederven. Toen Ikiwam zij tot 1 angle gesprekken mét ibaron Ludri» over dit onderwerp Het was in 't Plaatst van Jufli. De familie tzat na het eten in ,het kleine saki 11 aan de kloffie; maar dit samenzijn werd buitenge woon lang gerekt. Baron Ludvig nam niet zijne gewone namiddagruetmevrouw Si grid had judst heden niets in de huisihou- ding te doen en toen Thorsten opstond, vroeg zijne moeder „Heb je zoo'11 haast, Thorsten Wat klonk hare stem vreemd 1 Baron Ludvig trolk met macht aan de pijp, die wc (hom zijne Vroegiaro rigtaMir 11a 't éban iverVing. Wan neer oen der beide an deren hem aankeek zag. hijl verlogen naar den grond of wendde zijn ihoofd af. Ten .laatste legde hij de pijp neer, ging rodhbop zitten en bogion, Zoo deftig, alsof liij uit een boék voorlas „Mijn zoon, héb je er nooüt aan gedacht dat je nu den leeftijd bereflkt hebt, waar op men in onze familie naar eene geschikte eohtgenoote uitziet?" W*nk vrvlfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1