De Hagespelers. Hoofdvertegenwoordiger, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT! ËN. Vaa öer Zei fle Jodj Van Optra, industrie- en Huishoudschool. Sociëteit Amicitia. Notaris BOLK, I. Eu Wol van 3 Buizen drStSK II. Een till van 1 Mm III. Dtrtien Arbeidemoiiiiei r^tïr, ERFHUIS. de bakkerij geleek een ruïne. Geiukkig waren er op het oogenblik van het ongeval geen bakkers aanwezig. aHet Historische Genootschap houdt te Utrecht eeaie alg. vergadering op Dins dag 21 April e k. in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen, Maria plaats. In deze vergadering, dio des voormiudags te 11 uur precies zal aanvangen, zullen de volgende door het bestuur uitgenoodigde sprekers de achter hunne namen vermelde {onderwerpen behandelen: Dr. H. T. Colenbrander te Voorburg: Napoleon en Nederland" Mr. J. G. C. Jcosting te Assen ,,De kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht I vóór het Concilie van Tronte". Na afloop der vergadering zal een gemeen- schappelijk bezoek gebracht worden aan den Dom, waarbij de heor F. J. Nieuwen huis, directeur der gemeentewerken van Utrecht, welwillend zijn geleide en voorlichting heeft I toegezegd. j Des namiddags te 5$ uur wordt in den I huize „Okhrijsen", Kromme Nieuwe Gracht 20, een gemeenschappelijke maaltijd gehou- 1 den. I Gisterenmiddag had1 te Utrecht de jaarlijksche algemecne vergadering! plaats van leden en begunstigers 'er vereeniging „De Utrechtscbe Industrie- en Huishoud school". De vergadering werd geleid1 door den heer dr. H. Offerhaus, die in zijn openingswoord constateerde dat de school ook het a|f gel co- pen jaar in bloei ie toegenomen. Hiji herdacht met dankbaarheid den over leden voorzitter, den heer H. A. van Beu- ningen. Uit het jaarverslag bleek o. a. dat het t aantal leerlingen dit jaar 813 was tegen 749 I het vorig jaarhiervan waren 373 voor den volledigen dagcursus, terwijl 132 leerlingen bt de damescursussen en 308 leerlingen tot de verschillende volkscursussen behoorden. Ook dit jaar was men zeer gelukkig, met de leerlingen, die vtoor de verschillende exa mens opgingen. Met. voldoening wordt verder gewaagd van het bezoek dat H. M. de Koningin-Moeder, beschermvrouwe der school, in het afgeloo- pen jaar weder aan de inrichting heeft ge bracht. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat de financieéle resultaten bevredigend' zijn. Op de obligatie- schuld aid f 89,000 kan weer 3 worden uit gekeerd, terwijl de rekening Siuit met een voordeelig saldo ad f 51.43. De voorzitter deelde mede da;, d'oor wijlen den heer H. A. van Bfeuningen een legaat ad f 4000 aan de vereeniging gelegateerd is, vrij van successierechten. De vergadering machtigde hou bestuur dat legaat met dankbaarheid te aanvaarden. Als bestuurslid in de plaats.van wijlen den heer H. A. van. Bteunrngen werd met algie- meene stemmen gekozen de heer W. van Beuningen,- terwijl herkozen werden als zoo danig mevr. Van BaerleResell van Dl'aken- stein en de heeren dr. H. Offerhaus, mr. O. de Wilde en G. Ribbius Pelletier. Utrecht. In de jaarvergaldering van de alfd. provincie Utrecht der Alg. Nederl. Jagersvereeniging, gehouden in café Be'lle- vue alhier, werd met algemeene stemmen besloten bet eerelidmaatschap aan te bie den aan den Hooggeboren heer mr. F. D. graaf ScMnimelpenninck, commissaris der Koningin. Doorn. De watenleiding-mtaatscliiaipipij keert over het afgeloopen jaar 4 dividend uit. Hilversum. Blij het opsteken van het gaslicht in d'e etalagekast, ontstond brand in den manufaoteuren winkel van den heer Langemeier, in de Kerkstraat. Wat .in de etalagekast aanwezig was werd grootendeels vernield. Gelukkig slaagde het personeel er in den brand in zijin voortgang 'te stuiten. Hoogland. Op een boerderij onder de zen gemeente heeft zich een geval van milt vuur voorgedaan. M r B. J. R a s c h. f Te De Meern is gisteren in den ouderdom van 51 jaren overleden mr. B. J. Rasch, kantonrechter te Woerden. De begrafenis zal plaats hebben op de be graafplaats ,,Ter Navolging" te Schevenin- gen, op Dinsdag a.s., des middags ten 12 ure. Vee ue n daal. In de heden gehouden raadsvergadering werd aangenomen het ont werp van L en W.. regelende de verorde ning der salarissen der openbare ouderwij zers, Waarbij het minimum (wordt gebracht op f 560 eu na 5 jaar dienst op f 625 en vervolgens het minima zullen gelden door de wet gesteld. Het traktement, van het hoofd is met f 50 verhoogd en gebracht op f 1250. Ede. Gisterenmiddag weid alhier het Ohr. Tehuis voor Militairen eenigszins plechtig geopend. Het woord werd o.a. ge voerd door don heer L. Tulp, voorzitter van het bestuurden garnizoens-commandant kolonel Oolgaardt; den burgemeester der gemeente en den heer jhr. Van Citters, Kamerlid voor Ede. Het is een flink ruim gebouw, waarin twee groote zalen, heel geriefelijk ingericht voor het doel. Leer sum. Ten gevolge van het spelen met lucifers door kinderen is op dfe l>oerderij van A. van Manen een hooiberg in brand geraakt. Het vuur deelde zich mede aan an dere hooi- en korenbergen, zoodat er in het geheel vier verbrand, zijn. Aangezien van bet verbrande s1 echts een gedeelte verzekerd was, lijdt de eigenaar groote schade. Sanatorium to Putton. Aan het achtsche jaarverslag van het Herstellingsoord voor Longlijders te Putten op de Veluwe, loopende van 15 Februari 1907 tot 15 Februari 1908, is het volgende ontleend „Bij den terugblik over de \erkregen re sultaten, waartoe het bepoinzej van het ge beurde in een verslagjaar ons noopt, zijn onze gedachten dankbaar vervuld van het welslagen onzer pogingen om met eenvoudige hulpmiddelen zooveel gozondhe>d en kracht weer te geven aan schijnbaai verlorenen, nieuw levensgenot en arbeidsvermogen terug te roepen in de verzwakte lichamen. Wij zijn rijkelijk tevreden met de uitkomsten van de toegepaste behandelingswijze zooals die tegen woordig in de sanatoria gebruikelijk is, en blijven steeds krachtiger van overtuiging dat het verblijf in oen sanatorium de beste weg is voor den lijder aan beg.'nnende tuber culose van de longen, om gvzondheid en arbeidskracht terug te erlangen Alle overige geneeswijzen zijn slechts surrogaten van lager gehalte, die echter helaas nog dikwijls in ons land can pecuniaire redenen moeten worden aangewend. Maar éénmaal zal ide volksver tegenwoordiging inzien dit is ons vaste vertrouwen dat voor iedere n begin lijdei de gelegenheid opan moet zij oin zich in een goed geleid sanatorium te doen opnemen. Er moeten nog tientallen van sanatoria ver rijzen. De ervaring van vele ceneesheeren, die hun patiënten tijdig de Dehamdeling in een sanatorium aanraden, is zóó gunstig, dat verscheidene hunner ons herhaaldelijk en meer dan "één lijder tegelijk toevertrouwden. Toch zijn er anderzijds nog ee-i klein aantal artsen d:e niet van het nut eener ^;,ato- rium-behaindeling overtuigd zijc. Hun zou den we willen toeroepen, in het belang hun ner begin-lijders. die anders thuis een zeke ren ondergang tegemoet sukkelenKomt eens zien in welk een toestand de patiënten zijn bij hun opname in een sanatorium, en hoe ze zijn na drie maandenHet meeren- deel zoudt 'ge niet meer herkennenOok zouden we willen waarschuwen pa6t op, of de openbare meening zal spoedig beter zijn ingelicht over de sanatcriafe resultaten dan gij, den raadgever, en de lijders gaan zon der u zich tot de herstellingoorden wenden, wat voor u èn voor hen nadeelig ken zijn. Voor de laatsten. omdat de sanatorium arts dan niets van hun ziektegeschiedenis weet. Onder de klnisch herstelde patiënten tel len wij vertegenwoordigers van elk beroep of ambt, die al hun werk weer jaren geheel konden volbrengendit staaft weer onze mee ning dat minder het voordeel van het een of andere beroep dan wel de steeas volhardend volgehouden hygiënische levenswijze het is, die de ex-lijders doet behouden blijven. Gedurende het verslagjaar waren dc 30 plaatsen van het Sanatorium „Putten op do Veluwe" (voor in eergegoeden) bezet door 74 patiënten. De gemiddelde duur van hun ver blijf bed reeg 3 a 4 maanden. Toch zijn er enkelen het grootste deel van het jaar ge bleven. Onze 74 patiënten, waarvan enkelen te vroeg zijn vertrokken dan dat van eenige beterschap sprake kon zijn, moeten in.v de Turban'sche stadiën-in deeling aldus cud t- sclieiden worden35 behoorden tot 't I Sl a dium, 29 tot het II. Stadium en 5 tot het III. Stadium. Vergelijken w: hiermee de cijfers van ons eerste jaarverslag (22 van het eerste, 23 van het tweede en 6 van het derde rtadium op 53 patiënten), dan stelle we met groote dankbaarheid vast, dat eer het alge meen de lijders thans reeds veel vroeger in het sanatorium komen aan in 1900, ten heu- chelijk feit, waarvoor zoowe] wij als de pa tiënten zelf hun respectieve geneesheeren niet erkentelijk genoeg kunnen zijn. De eer ste schreden op den weg der l jberculose-he- strijding zijn moeilijke geweest, maar we vorderen toch merkbaar. Het bleek ook diL jaar opni-. uw, dat wie bij tijds komt, bijna zeker kan zijn van een verblijdend resultaat; alle 35 patiënten van het eerste Stadium herstelden in klinischen zin, hoewel hun dit juist uit een peedagogisch oogpunt niet altijd kan worden medegedeeld het zijn sterke beenen die ae weelde kunnen dragen, geldt bovenal bij onze overmoedige herstelde patiëntenvan de 29 lijders in het II. Stadium konden tcch nog 23 een klinisch herstel bereiken, terwijl van enkelen wel de algemeene boestand, niet de locale aandoe ning verbeterde. De overigen houden nog absolute bedrust, en tehooren meestal tot de categorie der gecompliceerde longtuber- culosen. De gewichtsvermeerdering, v^or de patiën ten zelf het meest kenmerkende teeken van verbetering, was dit aar weer zeer voldoen de, zoodat de voeding, waarbij wij waken tegen overmatig melkgebruik, voor de mees te patiënten uitstekend blijkt te zijn. Ook dit jaar behoefde slechts éénmaal (om eert sneeuwstorm) de „jour medical" te wor den ingekort. De overige 364 dagen konden de patiënten van 9 uur s morgens tot 9 uur 's avonds, behoudens d- voor ieder indivi dueel geregelde wandeluren, buiten in de ligstoelen doorbrengen, een ideale rustme- thode, waarbij de frissehe bosch'ucht alle or ganen tot hooger functie aanzet In de af deelingen voor min der-vermogen den, tesamen het sanatorium Dennenhof' uitmakende, verbleven in dit verslagjaar 89 patiënten, waarvan 36 vrouwen en 53 man nen. Tot het eerste stadium behoorden 40, tot het tweede 36 personen en tot het derde 13 lijders. Ook hier deed zich het gelukkige verschijnsel voor, dat de meesten van hen öf dadelijk bij opname, of spoedig daarna reeds tot de ambulante patiënten konden gerekend worden, zoodat zelfs -ie „Ziekenal deeling" een groot deel van het jaar men- schen huisvestte die overdag niet te bed, maar op de ligstoel konden doorbrengen of wandelen mochten. Ook hier dus een voor uitgang, die wijst op de meerdere gelegen heid, die thans overal bestaat om vroegtijdi ger tot de diagnose der tuberculose te lcomen. De gemiddelde verplegingsduur was dit jaar iets langer dan in vroeg-r jaren, dank zij de vrijgevigheid waarmede de fondsen dei- twee voornaamste spoorwegmaatschappijen hun beambten in staat stelden gedurende geruimen tijd in het sanatorium te verblij ven- Geheel geschikt tot arbeid werden bij hun vertrek 52 patiënten, gedeeltelijk ge schikt 18. De gewichtsvermeerdering gaf weer reden tot tevredenheid, in overeenstemming met de zorg voor overvloedige en afwisselende voeding, die wij aan de hoofden der huis houding aanbevelen. Bereikten sommigen een vermeerdering van 1 pond por dag in de eerste 3 weken, de gemiddelde vermeerde ring per patiënt bedroeg 8,1 kilogram (ruim 16 pond)^ De stemming onder de patiënten liet niets te wenschen ove-. Wij konden dit jaar opnieuw verschillen de patiënten in staat stellen het verblijf in het sanatorium kosteloos eenige maanden te verlengen. Mochten vij het volgende jaar hiertoe in nog ruimer mate ir de gelegen heid zijn." Senior 1901/02 schrijft in liet „Oen- trum In Memoriam. In aansluiting aan het- bericht in uw num mer van 18 Maart, meldende het overlijden van den weieerw heer L. Tikkel ten 'huize zijner ouders te Amersfoort, wenscht onder- geteekende zijn cursusgenooter te herinne ren aan een besluit, destijds genomen op den dag der II. Priesterwijding. Na afloop d'ezer plechtigheid werd tijdens de feestviering in het seminarie Rijsenburg eenparig besloten, dat iedere priester van dezen cursus het H. Misoffer zou opdragen voor hem, die uit hun midden door God tob een beter leven zou worden geroepen Dit besluit betreft derhal ve slechts degenen, 25 m getai, die in ge noemd seminarie zich voorbereidden voor de wijding vain het H. Priesterschap in het jaar 1902. Tot dit getal behoorde ook de weieerw. heer L. Tikkel, di'e toen reeds geruimen tijd lijdende was aan eene slepende ziekte. Deze overledene heeft geen gelegenheid gehad aan deze belofte te voldoen, omdat hij dè eerste is, die door den dood wordt weggenomenvandaar dan ook dat ik de vrijheid neem, allen d e tegelijk met hem de H. Wijdingen ontvingen, er aam te her inneren, dëee belofte spcedig te vervullen, De adj.-onderofficier G. H. van den Bosch, van het le regiment huzaren, heeft, naar wij vernemen, verzocht op pensioen te worden gesteld. Gisterenavond hield in het café „de Keizerskroon" de Oranje-vereeniging een lederivergaaering. Te acht uur precies opende de voorzitter deze vergadering. De secretaris leest de no- tulen. die onveranderd' worden goedge keurd. Aan de orde is de agenda; Punt I. Verkiezing van een bestuurslid (vaca tu re-Gcholte) Na tweede vrije stemming en herstem ming wordt gekozen de lieer Van Mechelen Sr., terwijl od de heeren Sohooneveld en Kerling resp. 9 en 10 stemmen worden uit- g-ëbraoh't Punt II. Benoeming vau een commissie voor het nazien der rekening en verante woording in November a.s. Het bestuur draagt voor de heeren Steen hof, Blank, cn Van Suriksum. De vergadering Ikan zich hiermee ver eenigen, zoodat deze heeren als zoodanig zijn benoemd. Punt III. Plannen van het bestuur be treffende de feestviering op 31 Augustus a.s. Het bestuur heeft, aan de hand van het programma van het vorige jaar, een scQiema gemaakt. Ton eerste is het van plan te geven een zanguitvoering op het terras van Amicitia, daarna een kinderaubade, 'waaraan een 2000 kinderen meedoen. Vervolgens van Oh12$ kinderspelen. 's Middags een allegorische- en reclame-optocht, terwijl het bestuur ei over gedacht heeft 7 savonds dezen optocht te herhalen, en daarna prijs- uitdeeling. De vergadering geeft door luid applaus haar instemming te kennen niet de voorge stelde plannen. Nadat noj enkele heeren het bestuur er opmerkzaam op hebben gemaakt, dat vooral zoo'n dag ordelijk -moet verloopen en zij het bestuur verzocht hebben krachtige maatregelen te nemen, sluit de voorzitter te rond 9 uur de vergadering. Wij', verslaggevers, hadden echter bui ten den waard gerekend, toen we dachten naar huis te kunnen gaan, De vergadering protesteerde togen deze sluiting. De voorzitter heropent de vergadering. En ïiu komer de heeren los De een wi1 's avonds een gondelvaart, de ander alkdan concerten op verschillende punten der stadweer een ander spreekt van vuurwerk. Een der leden vraagt het bestuur om over zijn plannen meer in dé tails te treden. Meerdere heeren zagen gaarne een historisch gedeelte aan den op tocht verboiï-aenenz. Tot ongeveer half elf wordt over een en ander druk en soms scherp gediscussieerd. Op voorste! van den heer Grootendorst Jr. brengt hei ibestuur het geheele program^ ma in stemming, dat aangenomen wordt niet 33 stemmen, terwijl 2 blanco waren uitgebracht Met het oog op don tijd' Wordt afgezien van het plan commission te vormeni, be last met de regeling voor dien dag. Onder dankzegging sluit de voorzitter thans definitief de vergadering. De WijkvereeniKinK nan liet nonnikenpad. Gisteren avond! hield de Wijkvereeni- ging „Uw Koninikrijlk kome" haar vijfde jaarvergadering onder voorzitterschap van ds. Meiners 'in haar wijikgebouw aan het Monnikenpad Na de opening der vergadering met gebed en lezen van een gedeelte der H. S. kreeg de secretaris dc heer Teeling gelegenheid zijn verslag te doen, waaraan we het volgende ontleenenBH aantal leden en begunsti gers bedroog 60, 8 meer d'an in 1906. De Bijbellezingen op Zondag avond werden ge regeld gehouden en zeer goed bezocht, tor- wijl sedert half November ook des Vrijdags avonds openbare bijeenkomsten werden ge houden in plaats v'an de Mannen vereeniging De Zondagsschool telde 150 leerlingen mot wie den 26en December een opgewekt Kerst feest, rondom een versierden Kerstboom werd gevierd. Dank zij veler vriendlelijke me dewerking kon aan elk dor Handleren een Kleedingstuk, een kershboekje of Ohr. scheur kalender worden uitgereikt, terwijl ook de tractatie niet was vergeten. De naaikran.' onder leiding van mej. van 't Hof, hield gedurende hot winterhalfjaar lvare bijeenkomsten om te weiken voor het Kemsbfeeet. Van de Bibliotheek, welke pi. m. 200 nummers telt, werd geregeld gebruik go- maakt. De hoer van den Bos vervulde de tunotie van bibliothecaris. ïn de termisweek werden drie bijeenkom sten gehoudlei», waar als sprekers optraden ds. Barendrtcht van Austerlita, de koer Wassink van Nijkerk en de beer van Mou- rik van Amersfoort; terwijl ook de zangver eniging „dc Lofstem" zich op niet onver dienstelijke wijzie liet hlooren. Aangaande die zangivereeniging werd medegedeeld dat zij 36 leden telt cn des Woensdags avonds onder leiding van den heer van Putten hare oefeningen houdt. Uit het geheele verslag van den secretaris •vas een gestadige vooruitgang der Vereeni ging waar te nemen. Hij eindigde met cene opwekking tot dankiboarheid aan Hem, die ook bet afgeloopen vereenigingsjaar de ver eeniging zoo rijik had gezegend. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Kileber bleek, dat de inkomsten bedroegen f 413,99$ cn de .uitgaven f 403.03$ zcodat. er een voordeelig saldo in bas was van f 10.96, ongerekend een schuld van f 2100 nog rustende op 't ge bouw. De .begrooting voor 1908 werd vast gesteld voor ontvangsten f 260.96 en voor uitgaven f 340, alzoo met een vermoedelijk nadeelig saldo van amim f 80, voortvloeien de uit- de noodzakelijke schoonmaak en repa ratie van het Wijkgebouw. Door de 'bewo ners van het Moniiikcn,pad en omstreken, be zoekers der Bijbellezingen, was het bestuur een verrassing bereid, daar zij voor boven genoemd doel met vele kleine giften ongeveer f 30 bijeenbrachten. De voorzitter sprak een woord vau har- telijlken dank tot allen die op eenigerlei wij ze aam den arbeid der Vereeniging hadden deelgenomen, ook bot hen die financieel ge daan hadden .wat- zij konden doen. De aftredende bestuursleden de heeren R. van Dijk en K. Teeling werden heihozen. De vergadering met gebed begonnen werd met dankzegging geëindigd. In een slecht bezochte vergadering! van de Afd. Amersfoort van het Gent raai Genootschap voor kinderherstel 11 ngs- en va- cantie-kolonies, werd tot bestuurslid geko zen-de heer J. van* der Horst Bruijn. Het definitief bestuur is nu als volgt samenge steld de heer A. Bommel, voorzitter; de heer J. van der Horst Bruijn, vice-voorzit- ter; de heer A. B. van der Klein, le secre taris, en de heer M. Kamerling, 2e secretarie. Tot penningmeesteres werd benoemd me vrouw Gerard van SijsenBesier, terwijl de dames mevr. M. E. Rei j nder sCalkocn en mevrouw J. F. O. H. Tromp van Holst Ilartogh Heijs tot commissa'-essen werden De hulp der pers werd ingeroepen om bekend te maken, dat aanvraag tot uitzen ding dient, te geschieden vóór 1 April, liefst met opgaaf van naam-, ouderdom, woonplaats van de kinderen en, zoo mogelijk, een ver klaring van een der geneesheeren. De afd. zal lid van het Centraal Genoot schap worden de contributie daarvoor wordt gesteld op f 10. Zco spoedig mogelijk zal op de statuten de goedkeuring vau het hoofdbestuur en daar na de koninklijke goedkeuring worden aan gevraagd. De vereeniging telt thans 111 le den.'Moge dit aantal spoedig zeer toenemen, opdat het getal uit te zenden kinderen ook dit jaar reeds van belang zal kunnen zijn. B. en W. geven kennis, dat zij op 28 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) een gedeelte van liet plantsoen gelegen bussclien de Meisjes school! en Monnikendam, aan don publieken dienst willen onttrekken. Men kan hiertegen bezwaren inbrengen vóór Woensdag a.s., mits schriftelijk. Het hier bedoeld voornemen van B. en W. staat vermoedelijk in verband met den tc houden wedstrijd van muziekgezelschappen Naar wij vernemen, zijn reeds verschillen de autoriteiten, voorzitters van vereenigin- gen enz. uitgemcodigd om in heb eere-oomité voor het muziekfeest zitting te nemen. Naar wij vernemen zijn de predikbeur ten voor Zondag 22 Maart als volgt Evang. Luf-h. Kerk. Voorm. 10 uur: Ds. De Meijere. Remonstrantscbe Kerk Voortm. 101 uur: Ds. Hooijkaaa. Doopsgezinde Kring Het Loge-gebouw v. Persijnstraat no. 1. Voorm. 10$ uur, Ds, H. Britzei, van Wormerveer. Gereform. Kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 5$ uur, ds. Donner. Gereform. Kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. 's Avonds 5$ uujr, ds. Teerink. Vrije Gereform. Gem. Voorin. 9$ uur, de heer II. van Schot horst van Lunteren. 's Avonds 5 uur, de heer H, van Schot horst. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal „de Zaaior". Voorin. 9| uur: Godsdienstoefening. 's Avonds 5$ uur. Godsdienstoefening. Burgerlijke stand. Van 12 tot 19 Maart 1908. Goboreu Gerribje, d. van Gerrit de Vink cn Wil helmin a Ernestine Charlotte Groen. Wilhelmina, d. van Hendrik Mulder en Jannetje Zoeten. Hermanns Clemens Jo zef, van Thomas Ilenidlriikius Putman en Gerarda Maria Schep. Margrietha, d. van Philippus van Dijk en Jannetje Pampus. Ge orge, z. van Philippus Bartholomeus Merfke- nij en Heintje van den Brink, Johannes'Ma ria Oornel is Jozef, z. van Jacobus Petrus van den Bes en Martina Maria van Kampen. Margrietha Hendrika, d. van Wessel Barbie en Geertruida Eibers. Maria Petronclla, <1. van Aalt van den Hoorn en M aria Bel ia Ka- geling. Elisabeth Jannetje, d. van Herma- nus Niezen en Alberta, van Ekeleu. Ondertrouwd: Johannes Rebcrgen en Covnradina Johanna van Nus. Willem van don Heuvel en Egbert je Brummel. Getrouwd Marinus Daalmeijcr en Johanna Cornelia de Jeger Hendrikus Se bastian us Flos en Grietje van 't Hoog. Joh an Jacob Molenkamp en Catharina Lantinga. Willem Jclianncs van der Linden en Aiitje Veen cn daal. Oerlof Dijkstra en Grietje Pe tronclla Daniëls. Overleden: Willemina van Dolderen, 73 j., ochtg. van Gerhardus Izaak van Log- hem. Elisabeth vau Hoogevest, 38 j ongeh. Gerard -Albert us II off mans, 65 j., ongeh. Alijd'a Daatzelaar, 16 j. De Heer en Mevrouw GRONEMAN Dooiinbos, betuigen hunne li arte lij ken dank voor do blijken van belangstelling, by de geboorte van hun Zoon ondervondon. Amersfoort, 21 Maart 1908. Bezoeken icorden afgetcacht Maandag '23 enDins- dag 24 Maart, twachen 3 en 4ljt uur. KanMierw. ConimlfiMloiinHtrN In Kffeeten. Westsingel 43, b/d. Varkensmarkt. Effecten - Coupons. Prolongatiën - Wissels. Het Bestuur van liet Depar tement Amersfoort der Haat- schappij tot „Nut van 't Altenteen" deelt aan ouders en belanghebbenden mede, dat *s Maandags van 24 uur ge legenheid bestaat tot het bijwonen der lessen op de Fröbelschool, Boeken- steinsche laan. LEERLINGEN voor liet nieuwe leerjaar, aanvangende 1 Mei, op te geven aan do Directrice, bij wie alle inlichtin gen verkrygbaar zijn. Met 1 Mei aanvang van I. Voorbereidende Cursus A. (Leeftyd 12 jaar). II. Voorbereidende Cursus voor Linnen-en Costuumnuaien (Loefttfd 12 jaar). Hl. Opleidingsklassen voor Dienstbode. (Leeftyd 12 jaar). IV. Opleidingsklasse voor Onderwijzeres in Fröbelen (Loeftyd 14 jaar). Aanmelding by de Directrice, op dc spreekuren. HET BESTUUR. Dinsdag, 24 Maart, 8 uur. Optreden van Onder leiding van EDCARD VEKKADE. Prijzenf 150, f 0 75, f 0 50. Plaatsbespreking bij loting, te half een. Plaats biljetten te verkrijgen bij den Kastelein, dagelijks tusschen 12 en 2. U&tT~ Zie de Aanplakbiljetten I te Amersfoort, zal in 't Hotel „de Zwaan", aan de Utrenhtsch© Straatte Amersfoortop Dinsdag 31 Maart 1908, 's avonds 7 uur, in VEILING brongen Onder Amersfoort. straathuis Nos 28, 30, 32, kadaster Sectie D Nos 2594, 2595, 2596 groot, samen 4 Aren 25 Centiaren Soesterstraatwog, huis Nos 153 3 tot en met 9, kadaster Sectio D Nos 2631 tot en met 2637, groot S Aren 6') Centiaren. Onder L eu sden. huis Nos 20a tot en met m, kadaster Sectie A Nos 552 tot en met 562 en 610 groot 16 Aren 77 Centiaren, en een BOUWTERREIN aldaar Sectio A No. 563, groot 18 Aren 38 Centiaren. Aanvaarding bij de betaling der koopiom 1 Juli 1908, of zooveel vroeger als wordt overeengekomen. Breedvoeriger omschryving zie biljetten. Notaris BOLK, te Amersfoort zal in 't hotel „de Zwaan", aan de Utrochtschostraat te Amersfoort Dinsdag 31 Maart 1908, 's avonds 7 uur, in veiling brengen Gemeente Amersfoort a I. Aan dan Westsingel, HUIS en ERF. no. 35, groot 98 centiaren. II. Aan de Lange Gracht, EEN HUIS, no. 23, groot 35 centiaren. III. Aan de Breestraat, DRIE HUI ZEN met ERVEN, nos. 56. 58. 60, groot 4 Aren 2 centlaren. IV. Aan de Bolderstraat. ZEVEN WONINGEN met ERF. Nos 22. 24. 26. 28, 30. 32, groot 2 Aren. 97 centiaren. Betaling koopsom 1 Juli 1908 en aanvaar ding op golijk tijdstip ten ware vroeger wordt bepaald of overeengekomen. Bij biljetten breeder omschreven. Woensdag den eersten April 1908, 's voormiddags 10 aar, is Notaris If. J. BESIER, te Utrecht, voornemens om op do hofstede genaamd „Spoorzicllf" to Maars- sonbrook, gemoonto Maarsson, bowoond door den Ilcor A. VAN DEIJL, publiek to ver- k o pen: I? Kalldtager.de of gekalfd hebbende Koeien, 4 gulste Koeien, 3 Vaarten, 3 Pinken, eenige Kalveren, 2 Zeugen met Biggen. I dracblige Zeug. I Schotteling, 6 drachtige Schapee, een partij Kippen en Eenden; Bouw- en Melkgereedschappen. eenige Meubilaire goederen, enz. Alles daags vóór don verkoopdag van 10—4 uur uitgenommord te zion. Een deg. fabr. van alc. vrije likeuren, vr. voor Prov. Utr. t. winstgev. eond. Br. fr. J. M. GOPPEL, Heeze b. Eindh.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3