v. a® Jaargang. Woensdag 15 April 1908. BUITENLAND. I BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS DER ADVBRTENTIÏ N: P»z« Courant r«rs«lifnt dagalijks, b«halr« «p 2on- «n F«*st- «U«*n. Aiv»rt«ntiënm«(Ud«*ling*n •az.man réór 11 uur 's morgans lig da Uiigavars in ta zandan. Uilgevers: VALKHOFF 6 C°. Utrechtschastraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. Groota k-ttars naar pl*at»ruimta. Yoor liandal an badrijf bestaan zaar voordealiga bapaliogan tot hat harhaald advartaaran in dit Blad, bij abonnarnant. Sana airculairebarattanda da raorwaarda», wordt op aanvraag toagazondaa. Politiek Overzicht Het nieuwe llritsclie Kabinet. Heden is Koning Eduaird usit Biarritz op j reis gegaan om morgein te Londen de zitting van den Privy Council te kunnen presidee- reu, waarin de besluiten tot ontslag en be- noeming van ministers zullen worden vast- I gesteld. De reconstructie van bet kabinet, waartoe de heer Asquith, de nieuwe premier, zich verleden week uit Biarritz de machti- I ging heeft gehaald, krijgt dus eerst morgen haar beslag. Maar natuurlijk weet men reeds precies hoe het opnieuw samengestelde ministerie er uit zal zien. Ket ministerie-Asquith treedt onder gun- 1 stige auspices in het levenliet vindt bij de pers van alle partijen eene gunstige 'be oordeeling. Van de medewerkers, die Sir Henry Campbell Ba 11 nermann nu ruim twee jaren gvleden zich had gekozen, treedt een af, de minister van koloniën lord Elgin, en dat is voor het ministerie geen venies. Zijn opvolgen', lord Crewe, een schoonzoon van lord Roseben,T, heeft een ambt gekregen, dat voor de bekwaamheden, die hij als bewinds man aan den dag gelegd heeft, beter past. Lord Tweedmouth verlaat de admiraliteit om president te worden van den geheimen raadOok hiermee schuift de nieuwe pre mier zich een last van den hals. Lord Tweedmouth is niet alleen de man, die de bekende briefwisseling met den Duitsohen Keizer heeft gevoerdhij is als hoofd van het departement van marine een middelma tige bewindsman gebleken. Nu behoudt hij wel een zetel in het kabinet, maar het is slechts een ©ereambt, dat hij voortaan zal bekleeden. De nieuwe minister van marine r lid van het lagerhuis, zoodat nu het lager huis de mannen levert, die aan het hoofd staan van de beide departementen van oor log en marine. Twee mannen van hooge jaren maar groot gezag, de 80-jairige markies van Ripon en de 78-jarige Sir Henry Fowler, zijn als ministers aangebleven. Maar de laatstge noemde gaat over naar het hoogerhuis en met hem John Morley, een der sieraden van. dë Commons. Morley is de .rnian, van wien de kernspreuk afkomstig is, dat men liet hoo gerhuis moet ,mend or end'd. i. het ver beteren of er een eind aan maken. Door zelf lid te worden van die vergadering, toont hij dat hij aan verbeteren de voorkeur geeft boven de opheffing. Door de overplaatsing van deze twee veteranen heeft de regeerings- partij in het hoogerhuis een paai* woordvoer ders van gezag gewonnen, terwijl de invloed van het lagerhuis op den gang der regeerings- zaken gewonnen heeft door de verho©ging in rang van twee jonger© leden van het minis terie, Lloyd Geoa'g© en Churchill. Lloyd George, de onbemiddelde zoon van een on derwijzer, heeft zich door bekwaamheid en karakter op ,45-jarigen leeftijd dë tweede plaats in het kabinet verworven, die hem thans als kanselier van de schatkist toekomt. Churchill, die in zijn nieuw ambt van voor zitter van het handelsdepartement den rang van kabinets-minister heeft gekregen, is dé begaafde zoon van lord Randolph Churchill, den jongeren broeder van den hertog van Marlborough, die bij zijn leven een der lei ders was van de kleine maar in talenten uitmuntende groep der tory-democraten. En verder heeft deze opschuiving de gelegenheid verschaft om eenige jongere krachten in de beide huizen vaai liet parlement aan de regee ring te verbinden. Alles bijeen genomen, kan men dus zeg gen, dat het Kabinet door de reconstructie, die het heeft ondergaan, in gehalte zeker niet is achteruitgegaan en beter is toegerust tot den strijd, dien het. heeft te voeren. Wat de richting betreft, waarin de heer Asquith als hoofd van het Kabinet de zaken wil stu ren, die zal moeten blijken uit de verklarin gen, die van de regeeringstafel zijn te ver wachten, wanneer liet Parlement na Pasdhen weder bijeenkomt. Voorshands zal de strijd, die moet worden gevoerd om de plaatsen in het lagerhuis, die vacant geworden zijn door den overgang van twee der ministers naar het hoogerhuis en de bevordering van twee anderen tot een koogeren rang, eene voor proeve leveren van de bezwaren, waarmee de partijdie nu aan het bewind is, heeft te strijden om zich in hare positie te handha ven. Inzonderheid de heer Churchill, die twee jaren geleden den zetel van Noordwest- Manchester op de conservatieven veroverd heeft, zal geducht hebben te strijden, want dë vroeger door hem geslagen candidaat wil hem nu den zetel opnieuw betwisten, en met niet geringe kans van slagen, want de steeds meer onder socialistischen invloed komende arbeiderspartij wil zelfstandig een candidaat stellen en zoo den vertegenwoordiger van de regeering afbreuk doen." Duittctiland. Rome, 14 April. Vorst Bülow heeft in een interview verklaard dat het deel van zijn reis was de bezoeken von de t ministers GioHtti en Tittoni te Hamburg en te Baden-Baden te beantwoorden. De mogendheden houden zich thans bezig met de pacificatie van Macedonië, door te trach ten het EngelscLe en het Russische voorstel tot. elkaar te brengen. Men hoopt op een praotiseli resultaat van de besprekingen. Duitschland heeft bij de zaak geen diriot belang,, maar streeft er naar de eensgezind heid onder de mogendheden te handhave-i, opdat er geen botsingen zullen voorkomen. I-Iot bezoek van den Keizer te Venetië kan worden beschouwd als een nieuw bewijs van zijne vriendschappelijke gezindheid je gens Italië. Uit de gesprekken met minister Tittoni i- gebleken, dat deze staatsman en de rijks kanselier de aanhangige staatkundige via stukken uit hetzelfde oogpunt beschouwen - tevens is daaruit gebleken, dat beide staats lieden hetzelfde doel nastreven: 11.!. het behoud va.11 den vrede en van den status quo. De ministers Giolitti en Titto-ni hebben bevorderd, dat de betrekkingen tussohen Italië en Or-etenrijk-Hongarije van verlrou- welijken en vriendsehappelijken aard zijn geworden B e r 1 ij n, *14 April. In de heden ge houden vergadering van het leeningsconsor- tium werd besloten de toewijzing zoodanig te doen geschiedendat de voor liet grootboek bestemde inschrijvingen -en inschrijvingen met ,,Sperr"-verplichting ten volle worden toegewezenop de vrije inschrijvingen wor den de kleine inschrijvingen zooveel moge lijk bevoorrecht en zullen van de overigen dooreen genomen ongeveer 50 toegewezen woeden. De ontbinding van het consortium en de afrekening zal onmiddellijk 11a de Paaschdagen plaats helblben. Omtrent de vervanging van het tegen woordige bestuur van de Duitsohe vlootver- eeniging is in den verleden Zaterdag te Ber lijn gehouden vergadering een definitief be sluit genomen. Zonder strijd werd de vol geilde motie aangenomen ..Volgens art. 2 van de statuten is de Dniitsche vlootvereeni- ging een lichaam, dat door bevordering van den aanbouw der vloot een zuiver vader landslievende roeping heeft, te vervullen eu dus boven de partijen en de gezindten staat. Nadat- de drie ter vergadering aan wezige leden van liet oude bestuur hadden verklaard, onder de bestaande omstandighe den eene eventueele herbenoeming niet te kunnen aanvaarden, werd het voorstel der Thuringsche afdeeling om dit bestuur op nieuw te benoemen verworpen en een com missie benoemd ter voorbereiding van een nieuwe bestuursverkiezing. België. Brussel, 14 April. Naar aanlei ding van de Congokwestie is er een openbaar antwoord verschenen op het Engelsche wit boek, dat de beweringen der Engelsche con suls weerlegt, en ze voor het meerendeel valsok verklaart. Omtrent de kwestie der caoutchouc-belastiiig inzonderheid worden de beschuldigingen beweerd de bedoeling te hebben den handel hindernissen in den weg te leggen. Engeland. Het ministerie is thans aldus samenge- sfceleerste lord van de schatkamer A< quith, lord-kanselier lord Lorebura, lord president van den geheimen raad ord Tweedmouth, lord zegelbewaarder markies van I?iponstaatssecretaris van binnenland- solie zaken Herbert Gladstone, buitenland- sclie zaken Sir Edward Grey, koloniën loro Orewe, Indde John M-orley, oorlog Haklane, kanselier van de schatkist Lloyd George, eer ste lord van de admiraliteit Mc Ken na, mi nister voor Schotland Sinclair, president van het departement van handel Churchill, pre sident. van het departement van plaatselijk bestuur. John Burns, president van iiel land-bouwdepartement lord Carringtou, pre sident van het onderwijsdepartement Run cinian, kanselier van het hertogdom Lan caster Sir Henrv Fowler, minister van lor laud Birrell, postmeester-generaal Syd.i.y Buxton, minister van openbare werken Har court. Tot een nieuw ambt zijn geroepen in liet kabinetde heer Asquith als eerste lord van de schatkamer, lord Tweedmouth als presi dent van den geheimen raad, lord Crewe als staatssecretaris van koloniën, Lloyd George als kanselier van de schatkist, Mc Ken 11 a als eerste lord van de admiraliteit, Chur chill als president van het handelsdeparte- ment-, Runcimau als voorzitter van het 011- derwijsdepartement Behalve Sir Henry Campbell Baiuierman, is nog een minister uit het kabinet getre den lord Elgin, die staatssecretaris van kolouiën was. Twee ministers zijn, met behoud van hun ne portefeuille, van het lagerhuis overge gaan naar liet hoogoriiuis John Morley en Sir Henry Fowler, beide met den titel van viscount burggraaf)- Onder de leden van do regeering, die niet don rang hebben van kabinetsminister, zijn vier nieuwe mannen ko'onel Seely a-ls vice- secrotaris van koloniën, lord Lucas als par lementair secretaris van oor log, Aoland als financieel secretaris van oorlog, Buchanan als parlementair secretaris van lndië. Ver der is Macnamara, die parlementair secreta ris was van het departement van plaatselijk f i 17 bestuur, benoemd tot parlementair secreta ris der admiraliteit. Door het overgaan van Sir Henry Fowler en John Morley naar het hoogerhuis en de -bevordering van Ohurdhill en Runciman tot leden van het kabinet zijn vier plaatsen in het lagerhuis vacant geworden, waardoor het aantal vaotures in die vergadering tot zeven gestegen is. Een harden strijd zall de heer Churchill hebben te voeren, die in 1906 den zetel van Manchester N. W. op de conserva tieven heeft veroverd. Londen, 14 April. Het lagerhuis hield .lieden eene zitting tot afdoening van «-enige huishoudelijke zaken en is daarna tot 27 dezer uiteengegaan tot het houden van zijne Paaschvacantie. Spanje. In het terroristenproces te Barcelona zijn, op grond van de uitspraken van de jury van schuldig en met-schuldig, de volgende vonnissen geveldJuan Ruil, zijn broeder Hernienegild Ruil en zijne moeder Maria Querallo ter dood veroordeeld', verder Amadeo Trillas tot 24 jaren, José Suil tot 17 jaren, Francino Trigucras tot 14 jaren en Raimondo Bruyot- tot- 4 maanden gevan genisstraf Perello en Perals zijn vrijge sproken. Het vonnis is te Barcelona en te Madrid met instemming ontvangen. Portugal. Sedert den dood van Koning Carlos heb ben Koning Manuel en zijn moeder, Ko ningin Amelie, volgens een bericht uit Lis sabon van Router's agentschap, nog geen cent ontvangen van de civiele lijst-, omdat deze bij elke iroons ver wissel ing door het parlement pioet worden goedgekeurdAlle uitgaven voor de koninklijke huishouding zijn tot dusver bestreden uit de particuliere kas van den Koning. Het gerucht loopt nu. dat de jonge Koning de uitgaven voor zijn huishouding sterk zal besnoeien, dat hij zal voorstellen de jaargelden van Koningin Ma ria Pia en hertog Alfonso te vermindereu en weigeren zal een jaargeld voor Koningin Amelie te aanvaarden, daar hij van plan is uit zijn particuliere inkomen ook de kos ten voor de hofhouding van zijn moeder te bestrijden. Oostenrijk. Graaf Potocki, de vermoorde stadhouder van Galiciëj was misschien de rijkste aristo craat van Polen. Hij had groote bezittingen in Galicië en in Rusland en had onlangs nog voor vijf millioen een landgoed in Hon garije gekocht. Zijn geheele vermogen wordt op 140 millioen kronen geschat. Hij was 46 jaren oud en laat negen kinderen na. Hij was persoonlijk een tegenstander van eene scherpe politiek tegen' de Rut.henen en was er steeds op uit in goede verstandhouding met. hen te levendaardoor was hij bij do Poolsche chauvinisten niet zeer gezien. Voor de begrafenis komen minister-presi dent baron Beek en zijne beide Poolsche ambtgeuooten, de minister van financiën Korytowski en de minister zonder porte feuille Abrahamowicz, naar Lemberg over. De moordenaar van den stadhouder, de st-Jent aan de Lembergsche universiteit Siczynski, is 24 jaar oud hij is de zoon van een Griekse li-katholieken priester en zwager van den leider der radicale Rut-henen in den rijksraad Eugenius Lewicki. Hij gaf bij zijn verhoor op, dat liij reeds Lang met het plan had rondgeloopen om den stadhouder te ver moorden oorspronkelijk had hij hem op straat willen vermoorden, maar daarvan was hij teruggekomen, omdat hij hem niet goed van aanzien kende en daarom vreesde een ander te zullen treffen. Hij zeide, dat hij de daad met volle bewustheid had gepleegd en in de overtuiging, dat de dood van den stadhouder ecu einde zou maken aan het tot dusver gevolgde stelselHij had volstrekt geen berouw over de daadzoo zou het lederen vijand van het Rutheenscho volk gaan, die het wilde belemmeren in zijne ont wikkeling. Op de opmerking van den com missaris van politie in liet verhoor, dat de vermoording van den stadhouder geen ver andering van regeeringsstelsel zou brengen, zeide hij, dat dan een tweede Rutlieen zou opstaan, die den volgenden stadhouder even eens uit den weg zou ruimen. Hij had den stadhouder slechts vermoord, om ónderen te waarschuwen. De moeder van den moordenaar, die in Lemberg woont, werd in hechtenis genomen, omdat zij de daad van haar zoon geprezen had. Bij haar eerste verhoor verklaarde zij hem tot den moord te hebben aangespoord; later herriep zij dit echter. De dader zelf spreekt het beslist tegen hij verklaart ge „heel zelfstandig te hebben gehandeld, zonder dat iemand er van wist of invloed op hem had uitgeoefend. Ook drie van zijne zusters zijn na eene huiszoeking in de woning ge vangen genomen, doch later weer op vrije voeten gestéld. De politie is van meening, dat de moor denaar van een Rutheensch comité opdracht gekregen had om de daad te plegenzij hoeft arreetatiën verricht onder de kennissen van den moordenaar. Een fakkeloptocht, dien Ruthcensche studenten wilde houden ter eere van den moordenaar, werd door de politie verboden. Van Poolsche zijde werd eene demonstratie gehouden voor het monument van Mickiewicz, waarbij graaf Potocki ak martelaar gehuldigd werddaarna werden alle ruiten van het Rutlieensche academie gebouw stuk gegooid en defileerde de tot duizenden aangegroeide menigte met ont- bloote hoofden voorbij het stadhoudorspakis. Rusland. De rijksraad heeft met 81 tegen 78 stem men verworpen art. 1 van het door de rijks- doema aangenomen wetsontwerp over de in voering van het Poolsch als onderwijstaal in de kweekscholen voor onderwijs van Polen. Art. 1 betrof de invoering van het Poolsche taalonderwijs en van het- onderwijs in re kenkunde in de Poolsche taal voor kweek scholen in het Olie lm-gebieddat de regee ring voornemens is als afzonderlijk gouver nement van Polen af te scheiden. Art. 2, dat 'e kweekscholen in de overige deelen van Pokn betreft, werd aangenomen. Hier mee heeft de chauvinistische partij in den rijksraad eene overwinning behaald. Turkije. Konstantinopel, 14 April. De Porte heeft gisteren aan de Italiaansche ambassade opnieuw eene nota doen toeko men, waarin zij zich beslist verklaart tegen de inrichting van nieuwe Italiaansche post kaïttoren te Konstantinopel, Jeruzalem .en Saloniki Vereenigde Staten. Washington, 14 April. De pre sident heeft eene bijzondere boodschap ge zonden aan het Congres, waarin gewezen 1 wordt op de noodzakelijkheid om in de be grooting van marine geld uit te trekken voor vier slagschepen. De president zegt, dat men op arbitrage niet- kan rekenen ter handhaving van den vredede jongste Haagsche conferentie heeft getoond, dat het ijdel is te verwachten, dat I de mogendheden tot overeenstemming zullen I geraken over inkrimping der zeemacht. Slechts twee of drie slagschepen per jaar te bouwen zou er toe leiden, dat het land deu tot nog toe ingenomen rang onder de mogendheden zou verliezenmen zou zich blootstellen aan bel eed igi 11 gen, zonder in staat te zijn die uit te wissohen. De eerste en gewichtigste volksdeugd is geschiktlieid- töt zelfverdediging. Wanneer liet land'dén vfede wil, dan moet liet bekend zijn, dat het steeds tot den oorlog gereed is. AlltrUi. vDe geestelijke Louis Mayor, te Grand- vaux, in Waadtland, heeft, naar de Lau- sanner Revue bericht, een elect risch kanon uitgevonden. Een model heeft hij laten zien in de Lausanner officiersvereeniging. Deze geestelijke moet al meer uitvindin gen op technisch gebied hébben gedaan. vTe Twickenham is ©en boer, die zijn melk aanlengde, voor drie maanden naar de gevangenis gezonden. Het was een hoofdige boer, want ofschoon hij wegens hetzelfde misdrijf tegen de gezondheid eu de beurs zijrer klanten al herhaaldelijk beboet was, in 't geheel tot een bedrag van f 2028, bleef hij er water bij doen. Toen kwam de ge vangenisstraf. Er zijn nog veel dingen, die wij van de Engelschen leeren kunnen. Wij bedoelen niet het aanleggen van melk. vDe kazerne te Chur, in Grauwbun- derland, waar telkens nieuwe, zij het ook niet ernstige gevallen van kersenvliesrugge- mergontsteking voorkwamen, is ontruimd. vVolgens een bericht uit Graz is Zon dagmiddag een gezelschap van tien perso nen in een kapel bij Gleisdorf, waar zij wa ren gaan schuilen voor een onweer, door den bliksem getroffen. Een meisje werd ge dood. De anderen kregen brandwonden en werden bewusteloos. 's Avonds- waren ze, hoewel medische hulp spoedig ter plaatse was, nog niet- bijgekomen. vDe stad Charkof is overstroomd. Het water is o.a. doorgedrongen in de electri sche centrale, zoodat er geen licht is. Men vaart met roeibootjes door de straten. •v De Staatscourant van Woensdag 15 April bevat 0.111. de volgende Kon. beslui ten - eervol ontslagen wegens lichaamsgebreken H. O. V'eenink, te Nieuwendijk (Almkerk) als rijkswatorsfcaatsopzichter le klasse op verzoek eervol ontslagen mevr. J. L MarisFranceen van de Putte, lid van den voogdijraad te Tiel; benoemd tot kantonrechter te Woerden mr. W. G. Dolbaere, griffier bij het kan tongerecht te Doesburg tot adjunct-commics bij het departement van binnenlandsehe zaken A. C. van Braam Houckgeest te 's Gravenhage tot boekhoudster-onderwijzeres in het Rijkskrankzinnigengiesticht te Grave mej. C. L. Sehuddeboom, aldaar. bepaald is, dat de commissie van aanneming voor adelborst der 2de klasse, 3de afdeeling. bij het Koninklijk Instituut voor de marine le Wil lemsoord, in dit jaar zal zijn samengesteld als volgt lid. tevens voorzitter, de kapitein ter zee G. F. Tydeman, commandant van het Koninklijk Instituut voornoemd ledende kapitein-luitenant ter zee der 1ste klasse H. G. Sur ie de heer A. L. Bouten, directeur der 2de hoogere burgerschool met 5- jarigen cursus te Amsterdam; de heer dr. D. A. Kerkhoff, directeur der hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Den Helder plaatsvervangend lid de heer H. J. Boldingli, buitengewoon luitenant ter zee dor Into klasse bij dc Koninklijke Marinereserve, leeraar bij het Instituut voornoemd; secretaris, aan de commissie toegevoegdde luitenant- ter zee der 1ste klasse A. van der Sluis. pMaandagmiddag had in de Kon. Hof kapel van het Loo de viering plaats van het H. Avondmaal, waaraan Z. K. H. de Prins deelnam. Voorganger was de predikant bij de Duitsche gemeente te 's Gravenhage. H. M. de Koningin en gevolg woonden de plechtigheid bij. p-De Koningin begaf rich lieden och tend per trein van 7.10 van het Lo©, in een salotnrijtuig, met gevolg, naar 's Gra/venhage, en zal morgenavond te 6 uur op het Loo terugkeeren. De gewone audiëntie van den minister van Buitenlandsche Zaken en die van Kolo niën ad interim op Vrijdag 17 dezer, en die van den minister van Waterstaat op Zater dag 18 dezer zullen niet plaats hebben. Naar de Tel. verneemt, zal de minister van Marine aanstaande Zaterdag het nieuwe oorlogsschip „Heemiskerck" op 's lands weif to Amsterdam bezichtigen. Volgens den Haagsclien correspondent van de Leeuw. Ct. is het zoo -goed als zek-.r, dat jhr. mr. De Savornin Lobman als voor zatter van de Algemeeue Rekenkamer zal worden opgevolgd door mr. T. P. baron Mackav. De vergadering der Provinciale Sta ten van Groningen benoemde gisteren tot hoofdingenieur van den Provincialen Wa terstaat J. de Jong, thans ingenieur van den Provincialen Waterstaat. Door de Centrale Anti-revolutionaire Kiesvereeniging in het kiesdistrict Ede is voor de a.s. verkiezing voor de Prov. Sta ten candidaat gesteld de heer L. Tulp, lid van den raad te Elde. De Centrale Christelijk-historische kies vereeniging in het district Ede heeft K.no- ten voor de aanstaande verkiezing voir de Provinciale Staten geen eigen candidaat te stellen. i De nieuwe wethouder van Amsterdam. De nieuwe Amsterdamsche wethouder, de heer Th. F. A. Dolprat, zoon van wijlen generaal F. A. T. Dclprat, werd den Sen Augustus 1851 te Breda geboren. Te Delft studeerde hij voor ingenieur en 11a voleindiging zijner studie ging hij naar Schotland, waar hij betrokken was bij den bouw van de brug over de Ta-y. In het vader land terug, kwam hij bij het departement van Koloniën en ging als secretaris van den inspecteur-generaal van den Indischen Spoorw., den heer Maarschalk, '.aar Indië, waar hij werkzaam was bij den aanleg van verscheidene spoorwegen. Vijf en twintig jaar is de heer Delprat in Indischen staats dienst geweest T Met eervol ontslag uit don Indischen staatsdienst repatrieerde de heer Delprat. Hij vestigde zich te Amsterdam 011 trad weldra op als mededirecteur met den hec-r J. W. IJzerman van de petroleum-maatschappij ,,-vioeara Euim". Later nam hij zitting in hot bestuur van de vereeniging „Kweek school voor Machinisten" en ook is hij met den heer L. .11. F Wackers, directeur ge weest van de Ncd. Indische Draadlooze Tele graaf Maatschappij. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring van het college van B. en W. is beslo ten dat do heer Delprat Het- Mioei zal aan vaarden over Financiën en Bedrijven, waar over ook zijn voorganger, mr. Heemskerk, het beheer veorde. Ter voorziening in dc dringende be hoefte aan uitbreiding van het Museum voor Land- en Volkenkunde en liet Maritiem Museum Prins Hendrik te> Rotterdam, daar reeds 5 a 6000 voorworpen op plaatsing wachten, hebben B. en W. die zaak ernstig onder de oogon gezien en zijn zij tot dc overtuiging gekomen, dat de koeten cener uitbreiding ten zuinigste berekend op f 68,100 komen te staan Zij stellen mitsdien den Raad voor daar toe ie besluiten en het daartoe vereischte orediet toe te staan. De luitenants ter zee der 2de klasse Q. J. W Putman Cramer, geplaatst in de directie der marine te Amsterdam, en R. II. Wijmans, dienende aan boord van Hr, Ms. wachtschip te Amsterdam, worden met 1 Mei a.s. op non-activiteit gesteld. De majoors A. J. P. A. de Vries eu II. Spruijt, beiden van het Ge regiment infan terie te Breda, en J. C. II. A. <Juack, van het 2e rcg. van dat wapen te "s Hertogen-

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1