Dameskoor. Een HUIS, s Een Winkelhuis, Eene WONING, Een Winkelhuis, Wei- en Hooiland, Wei- en Hooiland, Wei- en Hooiland, Wei- en Hooiland, Wei- en Hooiland, Bouwterrein, Wei- en Hooiland, De Notaris Joh! Knoppers, i Een Winkelhuis, HET GEBOUW, Vranken's Palestrlnakoor De Notafis Johs, Knoppers publiek verkoopen Inboedel, Ingezonden Stukken. ADVERTENTIÊN. Van der Zoo fie Jona Van Optioven, Industrie- en Huishoudschool. publiek verkoopen: Uitvoering in de ST. JORiSKERK Aan de Kerk worden geen 1. 2 kampen best 2. 2 kampen 3. 2 kampen 4. 2 kampen 5. 4 kampen 6. 4 perceelen 7. l perceel kaaiten verkocht. Van der Want C°=. veil zicli in hun nabijheid op een boom neerlieten. De korporaal wilde trachten, eenige hun ner te dooden en richtte zijn geweer op den boom, toen men het geluid van twee mus ketschoten vernam, die door onzichtbare hand werden afgedrukt, en op hetzelfde oogenhlik zag de kapitein zijn metgezel ter aarde storten, terwijl hij voelde dat hij zelf ernstig in de zijde was gewond. Hij zag ook dadelijk een Indiaan van grooten lichaams bouw, die met reuzenstappen op hem af kwam, met een speer in de hand. De wilde gaf hem verscheidene slagen op het hoofd, trok zijn mes, bediende er zich van om -ien cirkel rond zijn hersenpan te trekken en ein digde met hem te scalpeeren. Het gelukte Greg zoo goed om den schijn aan te nemen, dat hij dood was, dat de wilde wegging, hom in dezen vreeselijlken doodstrijd achterlaten de. De wond aan zijn hoofd was veel pijn lijker dan die in de zijde, ofschoon de laatste wellicht veel gevaarlijker was. Zoodra. de wilde was afgetrokkenbesloot Ga-eg zich zoo mogelijk voort, te slepen naar de plaats, waar hij zijn metgezel had zien vallen, over tuigd dat hij kalmer zou sterven als hij zijn hoofd kon leggen op de borst van den kor- Na verschillende vruohtelooze po gingen gelukte het hem weer op zijn voeten te staan en kon hij, zich aan de boo men vast houdende, naar de plaats kruipen, waar het zieltogende lichaam van zijn metgezel lag. De kapitein was zoo zwak, dat hij slechts met de grootste inspanning zijn hoofd tegen zijn ongelukkigen vriend kon aanleunen; maar toch besefte hij al spoedig, dat hij in deze houding minder pijn leed. Terwijl hij deze treurige verbetering in zijn lot gevoelde, zag hij zich weer op an- wijzo gekweld. Zijn hond, diie hem op de jacht vergezeld had, kwam blijkbaar in grooten angst naar hem toe 011 begon luid te 'blaffen, zoodoende het lijden van zijn ongelukkigen meester neg verzwarende. Greg deed zijn uiterste best om den hond te verwijderen, en eindelijk, toen deze niet op hield met janken en 'blaffen, sprak bij het dien- toe, alsof het een menschel ijik wezen was ,,Als je mij bepaald van dienst wilt wezen ga. dan iemand roepen om mij te helpen." Alsof liet. arme beest deze woorden begreep, liep hij; dadelijk weg het boscli in, tot groote geruststelling van den gewonde, die nu in vrede hoopte te kunnen sterven. De hond ging regelrecht naar drie man schappen van het garnizoen, die op ©enige minuten af stands aan het visschen waren. Zoodra. hij bij hen was, hief hij een jammer lijk gehuil aandaarop ging hij langzaam terug naar de plaats, waar zijn gewonde meester zich bevond. Ditzelfde herhaalde hij tot driemaal toe. Ten laatste zei ©en der sol daten tegen de anderen, dat hij iets zonder lings zag in deze wijze van doen van den hond, en dat hij van meening was, dat men met het beest moest mee gaan. De drie man nen varen het hiermede eens, maar na ver loop van eenige minuten gevoelden zij zich ontmoedigd, want de zon was reeds onder gegaan en het was in liet bosch eenigszins gevaarlijk. Toen de hond zag, dat zij voor nemens waren weer om te keeren, begon hij opnieuw te janken, sloeg zijn tanden in hun kleederen en trachtte hen aldus mede te trekken. De soldaten waren overwonnen door het aanhouden van den hond en be sloten eenparig hem te volgen naar de plaats waar hij hen zou brengen. Het trouwe dier geleidde hen tot bij zijn meester; deze leef de nog en de soldaten droegen hem naar het fort. Alen verbond zijn wonden met de groot ste zorgvuldigheid en men mocht de voldoe ning smaken, den zwaar gekwetste in het leven te behouden. Jammer is het aan het slot van dit ver haal te moeten vermelden, dat een wreede, harteiooze soldaat, korten tijd' nadat dit trouwe dier zulk een heerlijk voorbeeld van trouw had gegeven, hem met een geweer schot doodde, alleen omdat zijn geblaf hem hinderde. De rechtspraak van Salomon. Toen juffrouw De Vries op zekeren mor gen terugkwam van de markt, waar zij haar groenten en aardappelen was gaan koopen, miste zij, thuiskomende, Ooco, haar trouwen kameraad, den papagaai. Zou hij weggevlogen of gestolen zijn? Wie kon het zeggen. Het deurtje van zijn kooi, dat door het geibruik afgesleten was, sloot slecht en het was mogelijk dat hij het zelf open had gemaakt, en toen juffrouw De Vries overal naar liet beest gezocht had en het feit zelfs hij de politie had aangegeven, bleef haar niets anders over dan thuis te gaan zitten pruilen en zuchten. Maar zooals alles op de wereld slijt, ging het ook hier; langzamerhand berustte juf frouw De Vries er in, dat Ooco weg was en ging haar leven zijn gewone gangetje. Op zekeren morgen, e~n paar maanden later, ging zij; haar huishuur betalen, en daar het mooi weder was, stapte zij niet, zooals gewoonlijk, in de tram maar legde den afstand te voet af. Toen zij de Bakker straat doorging, gaf zij eensklaps een gil Voor het kraampje van een fruitvrouw zag zij in een oude, leelij'ke kooa haar Coco zitten, doodmager en smerig, maar niette min meende zij toch haar Cooo te herken nen. Lieveling, lief dier, riep zij, terwijl zij naar de kooi toesnelde en zonder aan iets anders te denken, wilde zij met haar weergevonden schat heengaan, toen de juf frouw haastig tusschenbeide kwam. Hé, juffrouw, wat doet ge daar? vroeg zij, de kooi vastgrijpende. Dat ziet ge wel, antwoordde juffrouw De Vries, mijn eigen papegaai meenemen, dien men mij ontstolen heeft. Die juffrouw is niet goed wijs, riep de fruitvrouw tegen een paar voorbijgan gers, die bleven staan. Langzamerhand, toen de twist hoe langer hoe hooger werd, kwamen ook een paar politieagenten naderbij, die echter van de verwarde verhalen van de beide vrouwen met veel begrepen en om een einde aan het 6traatschandaal te maken, zoowel de eene als de andere uitgencodigden hen naar ket bureau te willen volgen. Terwijl oen der tenaren van Hermandad don paptwaai in de koot mtdenam. Bij den commissaris Weerden beido vrouwen dat de papagaai jaren lang haar eigendom was geweest, en toen zij eindelijk U .- uitgepraat waren, zei de deze overheidsper soon U houdt beiden vol dat deze papagaai sedert, tien jaar uw eigendom is, nietwaar? Ja, mijnheer, betuigden beiden om de beurt. Hoe laug woont u al hier? vroeg hij nu aan de fruitvrouw. Zoo wat twee maanden, mijnheer. Dus juist zoolang als juffrouw De Vries haar papagaai mist. Waar woonde u vroeger Een heel eind van hier, in de Baan- straat, klonk het antwoord. De commissaris wist niet hoe hij deae zaak tot klaarheid moest brengen en dacht dat het eenige middel om achter de waar heid te komen zou zijn, om een onderzoek in te stgllen als eeuwen geleden de wijze Salomon deed. Hij drukte even op den knop van de electrische bel, waarop een agent binnen trad. Dames, zei de commissaris daarop, ik geloof dat de papagaai van honger Sterft, maar daar ik weet dat dit soort- vogels al leen voedsCl aanneemt van de menschen die gewoon zijn hem te verzorgen, zal ik een van u beiden verzoeken het hem te geven. Daarop wees hij op de fruitvrouw. Deze nam het pakje aan dat de commissaris haar toestak en haalde er eenige takjes peterselie uit, die zij den papagaai voorhield. Deze wilde ze reeds grijpen, toen juffrouw De Vries haastig toeschoot, en haar de takjes uit de hand rukte. Ongelukürige, gilde zij, wil je Coco ver giftigen .- Hoe meen je dat, was de wedervraag. Ik weet er genoeg van, dames, zeide daarop de commissaris, en zich tot -de fruit vrouw wendende ging fhij voort Deze vogel is nooit van u geweest, juffrouwindien u al tien jaar in het be zit van een papagaai waart geweest, dan zoudt u weten dat peterselie voor dat soort vogels vergif is. Juffrouw De Vries neemt dus uw papagaai gerust mee naar huis en met u, voegde hij de fruitvrouw toe, zal ik nog een paar woordjes wisselen. Deze, die eigenlijk toch geen slechte vrouw was, barstte in snikken los. Mijnheer de commissaris, riep zij on der tranen uit, ik 'ben geen dievegge, deze papagaai is een schuilplaats komen zoeken in mijn kamertje en ik heb het dier gehou den, zonder te weten van wie het wasdit is mijn eenige fout. U wist dan toch dat u hem geen tien jaar in uw bezit hadt gehad De fruitvrouw begon hoe langer hoe harder te snikken. Juffrouw De Vries, die de wereld te rijk was, dat zij haar Coco terug had, kwam nu tusschen beiden. Schenk haar maar vergiffenis, mijn heer, pleitte zij. Om uwentwille zal ik dat doen, ant woordde de commissarisen nu dames, zal ik u niet langer ophouden. En terwijl juffrouw De Vries en de fruitvrouw (huiswaarts gingen, de eene met Coco en de andere met de ledige kooi, stak de commissaris een pijp op, waaraan hij met welgevallen eenige trekjes deed, terwijl hij er in zich zelf over peinsde, hoe hij drie duizend jaar na den dood van Salomon recht had. gesproken op dezelfde wijze als deze koning, toen twee vrouwen bij hem kwamen met een kind, waarvan zij beiden beweerden de moeder te rijn. PRIJSRAADSELS. Waar ik ga of sta, Volgt, ze mij vaak na; Loopt ook wel eens voor Mij de straten door. Is ook soms op zij Maar toch steeds dicht bij. Als de zou maar schijnt Zij niet gauw verdwijnt Komt de duisternis Dan ze onzichtbaar is II Mijn igeheel is de naam van iemand, die aan een courant werkzaam is. 9, 7, 2 is een dier op een schip is 1 en 4 3, 2, 8, 9 zit aan 't huis 9, 4, 6 lijkt een groote muis, door een 1, 7, 2. 6 het veel tocht 6, 2, 7, 9 is een zwart vocht gesteld op zijn 7, 2, 1 is vaak iedereen III Een goedebezit graag iedre jongen, Dat is dan ook het woord, 't welk ik u raden laat. Mijn 1 en 7 en 3 gebruikt ge eiken morgen Voordat ge bij uw ouders in de 1, 6, 3, 4, 5 gaat. Goede 5_, 6, 2 en 8 zegt men is veelal duur, 8, 7, 1 vindt men op kerk en huis en schuur. 5, 6, 8 is een deel van een kar en ook van een wagen, Alij dunkt, nu zult ge wel met raden slagen. IV. Welke naam van een stad in Friesland kunt ge, door er slechts één letter uit te laten, veranderen in den naam van een be kende visch? V. Mijn geheel bestaat uit negen letters en is een plaatsnaam in Friesland. Deze naam moet men van boven naar beneden kunnen lezen en ook op de middelste liggende rij. X XXX X X X X X X X X X X X X xxxxxxxxx X X X X X X X X X XI'X X XXX X 1. Een letter. 2. Eertijds een grappenmaker aan het hof 3. Verscheurende diereu. 4. Woningen voor vee. 5. Het gevraagde woord. 6. Een klein soort gedroogde vruchten. 7. Een cijfer. 8- Een deel der gevangenis. 9. Een letter. Oplossingen van bovenstaande prijsraad sels worden ingewacht voor Maandag 27 April door de Redactie van het Amers- foortseh Dagblad, Ut.rechti chest ra at No. 1. Bij de oplossing te vermelden op de enve loppe Oplossing Prijsraadsels". Als prij zen worden uitgeloofd Een verfdoos. Een passer. Een passer. Een doos niet schrijtfgarnituur. Een idem. Een idem. Een doosje met .gomul'astiek. Hei opnemen van ingezonden stukken beteekent de Re instemt. geenszins dat de Redactie met den inhoud De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. Mynheer de Redacteur! Naar aanleiding" van 't- laatst door U ge plaatste schrijven van de perscomniissie van de Afd. Amersfoort e. o. van den Bond van Ned. Onderwijzers, zagen wij gaarne het volgende geplaatst. Voorop wensolien wij te verklaren, dat wij een wijziging der vigeerende salarisrege ling, waarvan alle leerkrachten profiteeren, ten zeerste voorstaan. De salarissen van de onderwijzers zonder hoofdacte toch zijn zeer zeker ook veel te ge ring, wat o. i. na alle geschrijf geen betoog meer behoeft. Waar wij echter tegen in verzet komen" dat is het standpunt, 't welk in ,'t geïncrimineerde schrijven ingenomen wordt ten opzichte van de bevoegdheid van hoofdonderwijzer. Wij halen de volgende zinsneden aan ,,De taak van alle onderwijzers in de lagere school is toch precies dezelfde en nooit is er opgemerkt, dat de resultaten van het onder wijs bij de niet hoofdactebezitters minder gun stig zijn, dan die van hun collega's met de hoofdacte." En verder ,,Het is geen aangename taak, nader uiteen te zetten, hoe twee derden der onderwijzers en de hoofden van scholen voor "t hoofd zouden worden gestooten." Dat onderwijzers, die toch pur sang voorstan ders van' verlichting en ontwikkeling moeten zijn, meerdere studie als waarborg voor meer der prestatie in de school afwijzen, kunnen wij niet anders qualificeeren dan met den term „eigen glazen ingooien." Alleen door een hoogstaand onderwijzorscorps, dat zich door beschaving en ontwikkeling onder scheidt, zal een betere materieele waardeering van hun positie verkregen kunnen worden. Dit terdege inziend heeft de Bond van Ned. Onderwijzers, sedert zijn oprichting, krachtig gestreden voor een verbeterde opleiding der onderwijzersgestreden voor één wettelijke l>e- voegdheid. Uit dit laatste schijnt echter door sommige onderwijzers als consequentie getrok ken te worden, dat als die eenige bevoegdheid -moet aangemerkt worden die, welke do acte van onderwijzer op 18- a 19-jarigen leeftijd ver leent, en niet de bevoegdheid, welke de acte van hoofdonderwijzer na 4 a 5 jaren verdere studie, toekent. De Bond neemt o. i. echter niet dit standpunt in, maar verklaart, in- haar streven om den onderwijzersstand en daarmede pet enderwijs in betere conditie te brengen, noodig eene alge- meene opleiding gedurende 4 a 5 jaren (identiek aan een H. B. S. opleiding) gevolgd door een speciale beroepsopleiding van 2 a 3 jaren. Dan eerst wensclit hij de eenige -bevoegdheid van onderwijzer verleend te zien na afgelegd exa men. O. i. wordt deze limiet beter benaderd door het hoofdacte-examen dan door het examen voor de onderwijzersacte. Nu bestaat de mogelijkheid, dat men ons tegenwerpt, geen hoofdacte-studie maar vak studie, wat in een vorig schrijven van bovenge noemde perscommissie, in dien geest reeds be weerd is. Men bedoelt waarschijnlijk met dien term studie ter voorbereiding van de lessen en niet de studie voor acten in alle mogelijke vak ken. Wij vinden die vakstudie in dien eersten zin opgevat een uitmuntend ding en noodig voor alle onderwijzers. Maar dit doet aan den norm waaraan alle onderwijzers moeten voldoen, niets af. Wil men op deze wijze de waarde van het hoofdonderwijzerte-examen wegredeneerendan kan men o. i. met evenveel, zoo niet. met meer recht, liet onderwijzers-examen negeeren en daarvoor in de plaats vrijwillige vakstudie stel len. De onzinnigheid van zoo iets behoeft niet nader betoogd te worden, 't zou weer terug lei den tot het stelsellooze 18de eeuwsohe onderwys, toen, afgedankte kietsiers en huisknechts mis schien ook wel tot vrije vakstudio zijn overge- guan na hun aanstelling tot onderwijzer. Als bewering, gerioht tegen de hoofdacte, hoort men dikwijls verkondigen, dat er onder wijzers zonder hoofdacte zijn, die beter onder wijs geven, dan deze of gene onderwijzer met hoofdacte. Volkomen waar, maar doorredeneo- rende, is even waar, dat er lieden zijn, zonder eenige bevoegdheid, die uit aangeboren tact, beter onderwijs geven dan een bevoegd onder wijzer. Maar met dergelijke frasen is toch een stelsel niet veroordeeld. Een norm moet er zijn, die eischt een basis van kennis en beschaving en hoe breeder die basis (alle bijzondere geval letjes buiten rekening gelaten) hoe beter voor 't onderwijs. Nu zal men ons kunnen tegenwerpen, ja, maar het hoofdacte-examen, dit en dat... en dan allerlei gebreken opnoemen, die uit den aard der zaak alle examens aankleven; b.v. A is een erkend bekwaam onderwijzer, maar wordt bij elk hoofdacte-examen afgewezen. Maar is dit een argument speciaal tegen de hoofdacte Immers, er zyn gevallen, hier o.a. aan de Rijksnormaalschool dat de besto leerling bij het onderwijzersexamen werd afgewezen en- de niiddelmatigen slaagden. Is dit een argument tegen het onderwijzers examen P Neen, dit zijn bewijzen voor de onvolmaakt heid van alle examens, anders niet. De bewering, dat twee derden der onderwij zers door een verbeterde positie der hoofdonder wijzers voor 't hoofd zouden gestooten worden, is de eer dier ondrwijzers (waarvan tooh velen hard werken voor de hoofdacte) te na gespro ken. Resumeeronde komen we tot de volgende stel ling: Het hoofdacte-examen, annex gebreken, eischt meer studie en waarborgt intensiever onderwijs dan het onderwijzersexamen. De PerscommLssie voornoemd heeft dan ook een standpunt ingenomen, met voorgeschreven door den- Bond v. Ned. Onderwijzers. Ten be wijze diene, dat de afdeeling Amersfoort in 1901 in twee adressen den Raad verzocht f 200 voor het bezit der hoofdacte ie verleenen. Nooit hoeft naar wij weten de Bond zich ver zet tegen de geldende bepaling te Amsterdam, waarin de hoofdacte als eiseh voor de benoem baarheid wordt gesteld Ten slotte wijzen we'er op, dat de l'erscom- missie heeft geschreven over dit punt zonder de afdeeling gehoord te hebben. Haar schrijven levert o. i. een deugdelijk be wijs, dat studie ter verruiming van gezichts kring noodig is. Met aller dank voor de plaatsing. F. FABER. N. HAZENDONK. W. C. OOSTERMAN. S. P. SLAGTER. A. A. VERBüRG. Leden van den Bond van Ned. Onderwijzers. KasHlerw. ('oniuilsslonniilrs In Effecten. Westsingel 43, b/d. Varkensmarkt. Effecten - Coupons. Prolongatiën - Wissels. Met 1 Mei aanvang vgn I. Voorbereidende Cursus A. (Leeft yd 12 jaar). II. Voorbereidende Cursus voor Linnen- en Costuumnaaien (Leeftijd 12 jaar). III. Opleidingsklassen voor Dienstbode. (Leeftijd 12 jaar) IV. Opleidingsklasse voor Onderwijzeres in Fröbelen (Leeftijd 14 jaar) Aanmelding bij de Directrice, op de spreekuren, HET BESTUUR. DAMES uit netten standdie lid wenschen te worden van een op te richten Dames koor hetwelk zich ten doel stelt den zang degelyk te beoefenenwordt verzocht haar namen en adressen aan een der ondergetee- kenden te willen opgevenwaarna haar een Circulaire zal worden toegezonden. Namens het Voorloopig Comité: A. v. d. AKKER Utr. weg 99. T. STOLBERGArnh. weg 60. M. RADERSMA, i T D. RADERSMA, LanEe8r- 8- te Amersfoort, zal op Donderdag; 30 April 1908, dts avonds 7 uur. in hot Veilingslokaal „HET VALKJE", te Amersfoort, IN DE GEMEENTE AMERSFOORT, tevens Woonhuis, waarin bakkerij, met af zonderlijk opgang hebbend bovenhuis, alsmede pakhuis aan de Krommostraat no. 84 en 34a, groot 3 areu, 20 centiaren. Het Winkelhuis met bakkery is verhuurd aan den Heer 8. HAMME, voor f 375.per jaar, het bovenhuis voor f 8.per week, het pakhuis te in eigen gebruik. 2. genaamd ODÉON, met erf en stalling, aan de Krommestraat no. 38, met uitgang naar de Krommestraat, gToot 2 aren, 30 centiaren. Verhuurd aan den Heer A. VAN DAAL, voor f 234 per jaar, tot 1 Mei 1909. tevens Woonhuis, met ERF, genaamd„Da Vergulde Paarden", aan de Krommestraat, no. 42, groot 3 aren. Verhuurd met perc. 4 aan den Heer G. F. M. SCHIMMEL, voor f 8.per week, tot 1 Mé 1911. met ERF en STAL, aan en nabij de Kromme straat, no. 44, groot 2 aren, 24 centiaren. Verhuurd by perceel 3. 5. met ERF, aan do Krommestraat, no. 46, groot 1 are, 36 centiaren. Verhuurd aan G. SCHIMMEL, voor f 2.50 per week. Te veilen in perceelon en combinatiën. tovens Woonhuis, met de daarin sedert tal van jaren gedreven Bukkcrsafiaire te Amersfoort, op don Hof, op don hoek van de Lavendelstraat, groot 1 are 56 centiaren. In eigengebruik bij den Heer J. VAN GOOR. Betaaldag 30 Juli 1908. Breeder by biljetten. WOENSDAG, 22 APRIL, s middags 2 uur. Werken van palestrina, DIE- PENBROCK, VRANKEN. Kaarten f I.- (bij Inteekening f 0.75) b» de Boekb. BERENDS. SLOTHOUWER en VALKHOFF. te Amersfoort, zal op Donderdag 7 Mei 1998, des nam. 4 uurin het koffiehuis „De Faam" te Hoogland, aan den Ham, IN DE GEMEENTE AMERSFOORT. in de Slaag voor de eigendommen van de R K. Armen tc Hoogland en het Gast huis, groot 2.84.50 hectaren. Verhuurd aan D. LAGEMAAT voor f 225 per jaar tot 25 December 1911. in Neerzeldert, achter de hofstede van de Wed. BOTTERBLOM, groot 2.41.90 hectaren. in Neerzeldert, achter de vorige kampen, groot 2.31.70 hectaren. De perceelen 2 en 3 zijn in eigen gebruik bij de familie MEERVELD en te aanvaarden bij de betaling. in Neerzeldert, tusschen de eigendommen van de familie LASEUR en het Gast huis, groot 3.09.60 hectaren. Verhuurd aan JAN MA ASSEN voor f 110 per jaar tot 25 December 1908. genaamd „De Gouden Ketting" in de Haar, aan den Bisschopsweg, samen groot 3.39.10 hectaren, te veilen in 3 perceelen. V-rhuurd aan Gebrs. MALESTEIN voor f 210 per jaar tot 25 Dec. 1914. aan don Ham, aan den Bunschoter straatweg, naast het postkantoor ioder perceel aan de straat breed 19 M. gelegen achter voormelde perceelen met uitweg naar den Bunschoterstraatweg, groot 65 aren. Te veilen in perceelen en combinatiën. Betaaldag der kooppenningen 7 Augus tus 1908. Breeder bij biljetten. Notaris BOLK, te Amersfoort, zal in 't Valk je, ingang uitsluitend Valke straat, te Amersfoort, op Woensdag 22 April 1908, zoo noodig daags daarna, telkens 's morgens 9'/a uur, om contant geld, publiek verkoopen, wegens sterfgeval. afkomstig van 'den Huize „de Biezen", onder Barneveld; onder meer Collectie Oud-Chineesch en Japansch Poroolein, Delftseh Aardewerk, diverse Kaststellen groote Vazen, speksteen Kunstvoorwerpen, zeer fraaie antieke gebeeldhouwde Kast, staande antieke Klok mot speelwerk kleine dito zonder speelwerk, fraai gesne den eikenhouten Ameublement, collectie Schilderstukken Linnenpersen, groot© ge pantserde Brandkast (merk Trouasclot), Biljard (merk St. Martin) met diverse stellen ballen en vorder toebehooren Pianino, Meubels. "Huisraad en wat meer tot Inboedel behoort. Catalagus (geïllustreord) a f 0.20, verkrijgbaar van af 17 April a.s. bij don Vendumeester, den Heer LAMMERTS VAN BUURÉN, te Amersfoort. Kijkdagen van sm. 10—12 en 2—4 uur. Particulier tegen betaling van 25 eent ten behoeve van de Veroeniging „Lief dadigheid" te Amersfoort op Maandag 20 April a.s. Publiek, vrij, op Dinsdag tl April a.s. Boek-, Kunst- en Handelsdrukkerij Beekesteinschelaan 38, AMERSFOORT. Levert spoedig en billijk alle voor komende soorten DRUKWERK. Vraagt prijsopgave.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3