=4 Jf\ 303. Tweede blad. 0d' Jaargang. Woensdag 22 April 1908. KOLONIËN. BINNENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: È3 maanden voor Amersfoortf l.OO. ?m franco per post- 1.50. aderlijke nummers0.05. i Courant verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feest- dagen. dvertontiënmededeelingon snz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van l—ij regels f 0.50. Elke regel meer -0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cent» bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. N~ O OST-INDIE. 0 Bali. Blijkens een bij het departement van "oloniën ontvangen telegram van den gou- enieur-generaal van Nederlandsch-Indië. het Balische landschap Kloengkoeng in irzet. De troepen ondervonden allerwege tegen- land. De poer ie te Gelgel werd genomen, aarbij de vijand honderd dooden bekwam, litenant N. R. Haaemalker sneuveld© en 6 militairen beneden den rang van offi- er, drie koelies en drie non-combattanten PI jwond werden. Een bataljon infanterie met ën sectie artillerie en genietroepen werden 2 Is versterking naar Kloengkoeng gezonden. 2 toorts is uit een telegram van den resident ■kn Bali en Lombok af te leiden, dat de üf krmeestering van de poerie te Gelgel c!en n dezer is geschied en dat ook den vol den dag een gevecht heeft plaats gevon- ngen, waarbij een Europeesch fuselier 'Me fcdeft overleed) zwaar werd gewond en vier Anderen niet levensgevaarlijk werden ge- rond. De le luit. der iuf. N. R. Haremaker die, vol gen 8 uit Indië ontvangen bericht, in Kloengkoeng (in het Z.-W. van Bali) is ge sneuveld. trad op 19-jarigen leeftijd als vrij williger iu dienst, ontving zijn opleiding tot •officier aan den hoofdcursus te Kampen, werd 17 September 1902 benoemd tot 2e luit. bij het leger in Oost-Indië, vertrok in het volgende jaar naar Indië, waar hij 5 'pril van het afgeloopen jaar werd bevor- »rd tot le luit. Hij overleed op 30-jarigen "^jd. De correspondent te Batavia van de C. seint aan zijn blad Vrouwen, kinderen, personeel opiumkit fered. Dewa Agoeng Kloengkoeng onderwerping umgebodenvoorwaarden onaannemelijk icht. Gisting op Sumatra. f: Bij het departement van koloniën zijn tel i van den gouverneur-generaal van Neder- ll&ndsch-Indië telegrafisch de volgende be- Ulk Inchten ontvangen nopens den staat van za- ,ken op Sumatra's Westkust, in verband met ,de belasting-invoering in dat gewest 1 Naar Paja-komboek zijn troepen gezonden wegens beweging onder de bevolking. In [Bangkinaug weigerden de hoofden openlijk hunne medewerking. In de afdeeling Padang heerscht verzet tegen de slachtbelasting en werd een larashoofd vermoord. Te Fort van der Oapellen verschenen de opgeroepen panghoeloee met honderden ge- wapenden, die de maréchaussees met steen en aanvielen. Van de aanvallers werden er acht tien gedood en vijftig gewond, allen van Padangloear. De panghoeloee zijn gearres teerd. Een EuropeescET en inlandscih militair beneden den raag van officier werden ge wond. De wis- en natuurkundige afdeeling der Koninklijke Academie van Wetenschap pen te Amsterdam zal op Vrijdag den 24en dezer hare gewone vergadering houden. De agenda vermeldt o. m. eene mededee- ling van prof. O. E. A. Wichmann, te Utrecht-, over: ,,steenen beitels van Nieuw- Guinea"en eene mededeeling van dr. J. P. van der Stok, te Utrecht, ever: ,,de analyse van frequentiekrommen volgens eene alge meen© methode". Vereeniging van g y m n a s- tiekonderwijzers. De vereeniging van gymnastiekonderwijzers hield Maandag in de bovenzaal van het Brongebouw te Haarlem haar jaarvergadering. De vergadering werd geopend door den heer P. C. Adrian, die daarbij o.m. eenige gevoelvolle woorden wijdde aan ae nage dachtenis van het eerelid dr. Alfred Maul, den man, die door woord en daad de zaak van de lichamelijke opvoeding zoo zeer aan zich heeft verplicht. Zijn naam zal blijven voortloven in de harten van allen die een goede lichamelijke opvoeding voorstaan en niet minder dooi" zijn meesterwerken in de geheele wereld als zoodanig erkend. Voorts werd bijzonder welkom geheeten de heer P. van Cittert, mede-oprichter der vereeniging. De voorzitter deelde mede, dat de minis ters van binnenl. zaken, oorlog en marine officieel zullen vertegenwoordigd worden resp. door de heeren K. ten Bruggencate, inspecteur vam het M. 0. luit.-kolonel Ver- spyck Mijnssen, directeur van de Normaal schietschool en baron Melvill van Carnbee, hoofd van het gvmnastiókondcrwijs aan het Koninklijke Instituut voor de Marine, het Ned. Onderw. Gen. door den heer H. J. Bon te Amsterdam, „Volksweerbaar heid'' door mr. H. Verkouteren (hoofdbe stuurslid), de Vereen, tot vereenvoudiging van examens en onderwijs door den heer D. de Clercq, het Ned. Gymnast-iekverlxwid door den heer Joh. Heynen a voorzitter), de vereeniging van leeraren bij het Middelbaar Onderwijs dcor den heer Bookesteijn. Op voordracht van het bestuur werden met algemeen© stemmen als eereleden be noemd de heeren dr. J. Campert en K. ten Bruggencate, inspecteurs van het M. O., en dr. J. Eggink, inspecteur der gymnasia. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd gekozen Rotterdam. De rekening van den penningmeester werd door een commissie nagezien en goedge keurd. De aftredende bestuursleden werden her kozen. zoodat het bestuur voor dit nieuwe jaar is samengesteld uit.de heeren: P. C. Adrian, voorz. A. B. Meilink, secretaris;. C. J. Mievemet, penningmeester; S. van Aken en J. H. Luiting. Onder de mededeelingen van het bestuur werden besproken het houden van een 2en speelcursus (gesubrilieerd door de regeering) te Utrecht in de laatste week van Juli e.k. Als leiders werden wederom benoemd de heeren R. H. Roemer, H. A. Elias en W. van Daatselaar. In de middagvergadering traden eenige sprekers op. De heer mr. II. Verkouteren uit Amster dam sprak over ..Lichaamsoefeningen". Hij verdedigde de volgende stellingen 1Zoolang de hersenoverlading regel blijft kan er van een behoorlijke opvoeding van het lichaam geen sprake zijn. 2. Alleen zij, die ook op het gebied der lichaamsoefening behoorlijke bewijzen van ervaring en ontwikkeling hebben gegeven, mogen van de overheid vergunning erlangen om onderwijs te geven. Dit geldt ook voor het middelbaar en hooger onderwijs. 3. Goedgeleide lichaamsoefeningen zijn onmisbaar voor de zedelijke opvoeding en voor de vorming van het karakter. 4. Evenwicht tussohen lichaam en geest moc-f het doel zijn van elke opvoeding. Mr. Verkouteren lichtte deze stollingen uitvoerig toe. Door den hoer Lent-ing werd de volgen de motie voorgesteld ..De vergadering, gehoord de alleszins juiste opmerkingen van den inleider, den heer Th. Verkouteren, over de achterlijk heid van de lichamelijke opvoeding onzer schooljeugd, overtuigd, dat het in 't welbe grepen belang der jeugd zou zijn, wanneer door de school meer tijd werd gegeven voor lichaamsoefeningen, draagt het bestuur op nogmaals daarop de aandacht van de Hooge Regeenng te vest igen De heer J. A. v. d. Boom uit Haarlem lichtte de volgende stellingen toe: 1Het Zweedsche stelsel bevat uitnemen de elementen, maar kan door ons niet wor den aangenomen a. omdat onze Nederlandsche methode voor lichamelijke opvoeding op andere op meer opvoedkundige beginselen steunt; b. omdat, gegeven het eentonige dat het Zweedsche stelsel aankleeft, slechts bij ver plichte deelneming blijvende resultaten zijn te verkrijgen. 2. De Zweedsche wandrekken (ribstok) zijn bruikbare toestellen, waarmede wij onze leermiddelen zouden kunnen verrijken, maar zij kunnen onmogelijk onze rekken, ringen en ladders vervangen a. omdat de oefeningen aan de laatst ge noemde toestellen, slechts voor een zeer ge ring deel aan de Zweedsche wandrekken kunnen worden verkregen. 3. De Zweedsche boom is een in alle op zichten minderwaardig toestel en kan geen enkel onz. r toestellen vervangen a. omdat aan den boom slechts zeer ge brekkig enkele onzer rek-oefeningen kun nen worden verricht; b. omdat hij tot zeer enkele oefeningen ge legenheid geeft die even goed of beter aan onze Nederlandsche toestellen kunnen uitge voerd worden. Internationale .Ant i-m i 1 i- tairistische Vereeniging. Op de beide Paaschdagen werd in het ge/bouw d'Geelvinck te Amsterdam door de Inter nationale anti -mi litai r istische vereeniging in Nederland gehouden een congres-verga dering onder voorzitterschap van den heer H. de Kleyn, van Haarlem. Vertegenwoordigd waren 14 afdeelingen. Ook de heer F. Domela Nieuwenhuis, secre taris van het Internationale Comité, was aanwezig Er kwamen in behandeling verschillende voorstellen, de propaganda voor het anti- militairisme betreffende. Besloten werd o.m. dat in iedere garnizoensplaats een adres zal worden aangewezen, waar soldaten inlichtingen zullen kunnen verkrijgen. Niet doeltreffend werd geacht het houden van landelijke meetingsbeter oordeelde men provinciale meetings. Voorts beval men als middel aan het houden van vergaderingen tegen de loting en de landweer. Algemeene instemming vond het propa- geeren door middel van geschriften. Voorts besloot men, dat er naar getracht zal worden, dat de arbeiders zoolang zij in militairen dienst zijn, in verbinding zullen blijven met hun vak vereen igingen. De redactie van het bla l „De Wapens neder" werd opgedragen aan den heer M. de Boer Zondagavond en Maandag was de ver gadering huishoudelijk. Staatspensionneering Congres. Op een nader te bepalen datum iu de maand September zal vanwege den Bond voor Staatspensionneering. te Amster dam een congres worden gehouden betref fende het Staatspensioen vraagstuk. Tot deelname aan dit congres zullen uit- genoodigd worden de verschillende politieke partijen, vak- en andore vereen igingen, van wie verondersteld wordt belang te stellen in de oplossing van dit zoo belangrijk maat schappelijk vraagstuk. Op dit Congres zullen een vijftal nader op te geven stellingen ingeleid en verdedigd worden door de heeren G. L. Janssen, J. P. de Jager, ds. D A. van Krevelen, ds. U. J Reinders en D. de Clercq. Het bureau voor het congres is aldus samengesteldFrans Netscher, wethouder der gein. Velsen, Santpoort J. P. de Jager, dir. Levensverz. Mij., Jur. cand. en wis kundige, TielD. de Clercq, technoloog, Bloemendaalds. U. J. Reinders, Doopsgez predikant, Dantumawoude-s. D. A. vau Krevelen, Herv. pred. te Oosterhesselen (Dr.); G. Wieringa, apotheker. Arnhem; C. F. J. Verbeek, technicus, Haarlem; A. Vooibrood, lid van den gemeenteraad te Arnhem, secretaris. Ned. Sigarenmakers- en Tabaksbewerkersbon d. Op de beide Paaschdagen vergaderde te Amster dam bovengenoemde Bond in Eensgezind heid. Blijkens het jaarverslag van den sec retaris steeg het aantal leden in het vorig jaar van 2300 op 2700. In 1907 werden van 10 werkstakingen 2 gewonnen, 4 geschikt en 3 verloren. Zes uitsluitingen vonden plaats, waarvan 3 werden gewonnen en 2 ge schikt. In vele gevallen werd de bemidde ling van het hoofdbestuur ingeroepen. In 29 van de 60 gevallen werd daardoor een ontslag ingetrokken. Over het jaarverslag en over het vak blad werd langdurig van gedachten gewis seld. Aangenomen werden voorstellen oan het dagelijksch bestuur van 7 op 9 te bren gen, om een derden gesalarieerden funs- tionaris aan te stellen (waartoe gekozen de heer Eichelsheim) en om de contributie van 18 op 20 cent per week te brengen (waar door het Overlijdensfonds geheel met den Bond wordt vereenigd). Verschillende an dere, meer huishoudelijke zaken werden nog behandeld, waarna de vergadering werd gesloten. Een toevlucht voor dakloo- zen In de oude gemeentelijke kerkhof - eohool te Winschoten, voor andere doelein den vroeger gebruikt, hebben zich nu tot aanstoot van velen zes huisgezinnen geves tigd, die geen woning kunnen krijgen en an- 'ers dakloos zouden zijn. Veertig personen ongeveer wonen te zamen in dit toevluchts oord dat uit sleahts twee gewone schoollo kale bestaat. School- en Kerknieuw». Nedeil. Onderwijzers-genoot schap. De 63e algemeene vergadering van het Ned. Onderwijzers-genootschap wordt gehou den te Haarlem op 30 en 31 Juli en 1 Augustus. Op den lijvigen beschrijvingsbrief komen o. a. voorstellen voor om het schoolblad, althans het off. gedeelte, in vereenvoudigde spelling te doen verschijnen, en deze ook in adressen enz. te bezigen, een streven, waarmede het hoofdbe stuur slechts voorwaardelijk instemt; om eene oommissie van deskundigen tot voorliohting op het gebied van vakliteratuur te benoemenom tegenover den onderwijzersbond eens den weg ter toenadering te betredenom aan te dringen op reorganisatie der rijksnormaallessen door aanstelling van vaste leerkrachten en uitbreiding van het leerplanom een onderzoek in te stel len in welke mate kinderen vooral in groote ge meenten naar andere scholen overgaanom een oommissie te benoemen tot het verzamelen en bewerken van statistische gegevens, die voor het onderwijs van belang zijnom gegevens te ver zamelen aangaande het openluchtspelom wij- ziging van de leerplichtwet te vragen, dat al leen ongeoorloofde verzuimen moeten worden opgeteekend of een andere eenvoudiger regeling ten deze; om in de afdeelingen aan de orde te stellen de vraagpunten van de algemeene koste loosheid van het lager onderwijs en ,,onderwijs- rijkszaak" om te onderzoeken of het mogelijk is de opleiding tot onderwijzer(es) in overeen stemming te brengen met de behoefte aan on derwijzend personeelom de propaganda voor de z.g. oeuvres post-scolaires (onschoolsche bij eenkomsten met oud-leerlingen) ter hand te nemenom pogingen te doen om vak j te doen vervallen als verplicht leervak, althans dit stelt het hoofdbestuur voor dit onderwerp opnieuw aan de orde te stellenom te varkrij- gen dat art. 24 der lager onderwijswet worde gewijzigd, dat bij 25 kinderen twee en bij GO kinderen drie leerkrachten moeten aanwezig zijnom een eenvormigen leeftijd van toelating te verkrijgen, en om een eigen orgaan op te richten. De Nederlandsche Vereeniging voor te kenonderwijs hield te 's-Gravenhage hare 28e algemeene vergadering, welke geopend werd door den heer B. W. Wierink, van Amsterdam, die in zijn toespraak constateerde, dat er toe nemende belangstelling voor het teeken onder wijs valt te constatoeren en, hulde brengende aan den heer Laban als afgevaardigde uit den kring van onderwijzers der lagere school, de opmer king maakte dat op de lagere school de vak man en de gewone onderwijzer de handen inéén behooren te slaan. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental stationair bleef en thans met eere-leden en donateurs 250 bedraagt. De reke ning sluit met een voordeelig saldo van f 23.0GJ, terwijl de eindcijfers voor de begrooting van het volgende jaar werden vastgesteld op ƒ1491. Als bestuursleden werden herkozen de heeren G. W. Boot Bzn. en J. Visser Jr. De heer De Groot, inspecteur van het mid delbaar vakonderwijs, inmiddels ter vergade ring gekomen, werd door den voorzitter onder luide toejuichingen hartelijk welkom geheeten, waarbij deze wees op den steun, dien de heer De Groot steeds aan het teekenonder wijs heeft verleend Daarna werd de heer Molkenboer, jaren lang voorzitter der Vereeniging en thans eerelid, onder daverend applaus binnengeleid. Rotterdam werd vervolgens aangewezen als de plaats, waar de volgende algemeene verga dering zal bijeenkomen. Met algemeene stemmen werd besloten, dat de Vereeniging als lid zal toetreden tot het in den a. s. zomer te Londen te houdou Congres voor teekenonderwijs. Eveneens werd besloten een gedelegeerde naar dat Congres af te vaar digen. Het Bestuur werd gemachtigd de per soon daarvoor aan te wijzen. Voor de pauze hield vervolgens de heer H. Hana, leeraar aan de Dagteekenschool en Kunst- ambachtsschool voor Meisjes te Amsterdam, eene met tal van voorbeelden, teeken in gen, enz. toe gelichte voordracht over ornament." Ds. H. Dam, sedert 1876 predikant bij de Gereformeerde Kerken te Westergeest (Fr.), heeft wegens ziekte tegen 1 Sept. emeritaat aangevraagd. 13 BOOR THERESE HOVEN. .Hoor eens, lieve kind, ik heb, op dat punt, meer ondervinding dan jij. Als jij nem nu aardig vindt en zijn vooruitzichten zijn goed, dan kun-je dien meneer gerust aannemen en je van dien winter gezellig door hem laten bederven. Geëngageerd zijn ia altijd prettig voor een meisjehet is de beste tijd in een vrouwenlevendo man nen zijn dan nog in een roes van verliefd heid, waarvan de .meisjes, met wat tact, kunnen profiteeren om alles van ze gedaan le krijgen. Laat hem van den winter maar over komen en je naar comedies en oon- certen nemen, dan heb-je er ten minste dat van... ,M$ar dan zou ik zoo aan hem wennen en. als hij dan weggaat... „Nu, dan zul-je je wel schikken en, als .er, in dien tijd, een (betere partij, komt, jkun je nog altoos kiezen; eon engagement •bindt toch niet voor 't leven. Mijn leus is altijd geweest. Geniet van den dag van heden en laat morgen voor zich zelf uit zien." ,,Ik geloof, tante, dat als ik eenmaal van iemand zal houden, het voor eeuwig zal zijn." „iMijn beste Marion, dat zeggen alle meisjes .,Ik zou hem alleen bedanken, om mij zelve die vreeeelijke scheiding te besparen,' zei ze, halfluid. ,,Je zoudt hem ook kunnen vragen den zeedienst te verlaten... als een man echt van een meisje houdt-, meet geen offer hem te groot zijn. Eu... o! God, Miarion, wat een ellendige, schokkende 'boot, 't is een schroefstoomboot, hè? Ik vind een paddle- boat veel 'beter... o! dear... Voor 't-overige van den nacht onthield tante Julia zich van alle raadgevingen, doöh 't zaad was gestrooid en Marion's geest was een vruchtbaar terrein. HOOFDSTUK VI. St. Ni co laas Verassingen. Behalve een algemeenen dankbrief aan de 'familie, had Marion nog een afzonder lijk briefje aan den luiteanb geschreven, heel kort, heel stijf, heel neutraal, zonder ja of neen te zeggen, maar... ze moest hem toch bedanken voor zijn bloemen. Aan 'teind sdhreof ze er ook 'bij, dat ze hem met Kerstmis hoopte te zien. Hij had haar niet geantwoord, haar schrijven had hem teleurgesteld, het was zoo kort zoo koel geweest, 'n kattebelletje eigenlijk maar. Had ze hem dan niets te zeggen En hij, wiens ziel en gedachten zoo vol van haar waren Zijn wacht uren, aan boord van de: Na dir" en er waren er toch vier, evenals vroe ger, kwamen hem nu kort voor. Hij be greep niet-, hoe hij ze vroeger lang had kunnen vinden, ze vlogen nu om, want Marions'® (beeld 'hielp hem den tijd te kor ten. Altijd zag hij: haar voor zich, nu eens in 't frissche wit-piqué pakje, dat ze op den dag van de Vloot-revue had gedragenzijn slanke lelie, had hij haar dien dag ge noemd. Dan weer dn 't'blauw als een ver- geet-mij-nietje; zij 'behoefde zich in elk ge val, niet met do kleur der standvastigheid te tooien voor hemhaar gewaad, (haar we zen behoefden hem niet toe te roepen ..Vergeet mij niet"... Hiji zou haar niet ver geten, hij had haar lief voor tijd en eeuwig heid. O! die heerlijke, jonge, vertrouwende liefde van vier-en-twintig De oudere officieren plaagden hem met zijn afgetrokkenheid en, als hij in gepein zen verzonken, op 't dek, langs een van hen ging, zonder ze te groeten, werd hij aan zijn nalatigheid herinnerd door 't neuriën of 't fluiten van "t Engelsche Volkslied. Ze wisten wol, waar hun „jongste" aan dacht, als hij niets en niemand zag. En ze trokken de schouders medelijdend op en mompelden iets vau: „arme dwaas." Maar de dwaas was gelukkig, hij leefde in zijn eigen -Paradijs. Natuurlijk schreef hij brieven en maakte hij verzen: „Aan Marion". Doch hij verzond ze niet en terwijl hij bezig was aan deze gevoelsuitingen wist hij, dat hij ze niet versenden zou; hij deed 't alleen om zich zelf te troosten in haar af wezigheid. Hij ging weinig uit, de families in Hel voet klaagden, dat- hij zoo weinig visites maakte. Zoo vaak hij kon, ging hiji naar Den Haag om zijn ouders te bezoeken en meer nog om met Annette over haar vriendin te sproken. Ten minste, als hij den moed hadi, haar naam, die hem zoo heilig, zoo zoet, zoo teer was, zoo maar uit te spreken in klanken, die hem ruw voorkwamen. Nrti en dan zei Annette, heel gewoon, zon der blijkbare emotie: „Jan, ik heb een brief van Marion, wil-je 'm lezen?" En dlan 'bloosde hij als een bakvisohje en, ofschoon hij, van verlangen brandde om 't kostbare document, dat haar vingertjes had beroerd, in zijn handen te hebben, zei hij, zoo onverschillig mogelijk: ,Odh nee. dank je, jelui meisjes-praatjes interesseoren mij niet. „Nu, zooals je willt; hij- ligt in mijn werk mandje." Niet zoodra stond het bewuste werkmand je, onbespied door profane oogen, of Jan lichtte het vergulde déksél op en geen secon de later rustte zijn snor op de vélletjes mail papier, die zij beschreven had. Hij had 't geducht heet, de jongste van de „.Nadir". 't Liep tegen 9b. Nioolaas; dat fecet op zioh zelf had weinig beteekenis voor den lui tenant, maar 't was de voorlooper van een ander feest dat daar gevierd zou worden aan de andere zijde van 't water en waarop hij uitgenoodigd was. Eerst- was. 'tspelender- wij|ae geweest; toen er 'bij de familie Ver meer aan tafel eens over Plumpudding werd geeproken, en Jan natuurlijk verklaarde dol te zijn op dat echt nationale Brittengerecht, zei Marion lachend,Dan moest u maar eens met uw zuster overkomen met KerStin is, dan komt u ons eerst helpen den -pudding te maken en dan te eten." En toen later had zij- de uitnoodiging her haald, eerst- door Annette en toen recht streeks aan hem zelf in haar briefje, zoodat die het eenige verbindingspunt tussohen hen geworden was. Met Kerstmis zou hij een gelegenheid heb ben om haar te zien, zij zelve had hem die geschonken. Of hij er ook gebruik van zou in aken „Nu -zus, wat staat er op je veriangilijsrt?" vroqg de broer plichtmatig, eenige dagen vóór den avond der verrassingen. Ze knipoogde en -zei't Zelfde aJs op jou lijstje, denk ik." „Zoo wat- dan Ik heb dit- jaar geen bi- aondere verlangens." „O! wat kun-jij jokken!" „Heusoh niet,, ik heb een goéde portemon- naie „Gespekt?" „Daar zou jij toch niet voor zorgen. En, mijn zak- en schrijf-portefeuilles zijn ook nog bruikbaar, evenals mijn sloffen en verdere artikelen, die tot de veraangenaming van een vrijgezellen leven of ter verfraaiing van eem 'hut dienen." „Dus staat er niets op je lijstje? O, Jari." „Wat zeur je toch vandaag. Ek vroeg je, wat jij hebben wilt; meisjes hébben altijd een massa wenschen." „En jongetjes niet?' plaagde Annette. „Nu, maak je maar niet boos, ik zal je arme hersenen niet langer vermoeien door in raadselen te spreken. Op mijn verlang lijstje staat... 't zelfde als op 't jouwe... „Hoor eens, je bent vandaag wel in een van je ergste plaagbuien," viel Jan, onge duldig, in. Woréi vtrvnlfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1