K«, 300. Eerste Blad. •I liargung. Zaterdag 25 April 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. OORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS p»r 3 maanden yoor Amersfoort Idsm franco per post Afzonderlijke nummers Deis Courant verschijnt dagelijks, behalve ep Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men véér 11 urn 's morgens dè Uitgevers in te zenden. r i.#o. - 1.50. - 0.05. Uitgevers: VALKHOFF ft C°. Utrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DBR ADVERTENXIKN: Van 1—5 rtgek t ®*}®- Elke regel meer Dienstaanbiedingen en aanvragen »5 cent» bfc vooruitbetaling. Groote letter6 naar plaatsruimte. ▼oor handel en bedrijf beetann zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverleeren in dit Blad, bp abonnement. Eene cireulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraAg toegezonden. Politiak Overziaht. De Franschen in llarokko. De begensultan Moeley Haf id heeft op nieuw besloten tot het uitzenden van afge zanten naar Madrid, Parijs, Londen en Ber lijn. Wat over het. doel' van deze missie, waaraan ooik eenige Europeanen zijn toe gevoegd, o.a. de publicist Jourdau, een vriend van Jaurès, verluidt, geeft niet den indruk, dat de strekking er van gemunt is op het herstel van den vrede in Marokko Niet tot de regeeringen zullen de gemach tigden van den tegensultan zich richten, maar tot mannen van invloed in parlement en pel's, inzonderheid tot leiders van de op positie om hen in te lichten over den toe stand in Marokko. Het vermoeden ligt voor do hand, dat het den pretendent, er voor namelijk om te doen is te handelen naai den stelregel,,Tijd gewonnen veel gewon nen' want als hij oprecht den vrede wenscht dau behoefde hij zich slechts rechtstreeks te verstaan met zijn halfbroeder Albdel Aziz, die Tielker verzachtende omstandigheden te genover hem zon laten gelden. O© jongste gebeurtenissen spreken overi gens volstrekt niet- voor de waarschijnlijk heid van een toegeven aan de zijde van Moeley Haf id. Het schijnt vrijwel vast te staan, dat de aanval, die den 16en April is geschied op de Fransche troepen in het grensgebied in het zuidelijk deel van het Algerijnsche departement Oran, onderno men is op aansporing van Moeley Haf id, die, verontrust door de vorderingen, welke generaal d'Amade hij Settat maakt, aan kaid Moeley Hassan heeft opgedragen van Ain Chari over Tafilelt op te rukken naar Beni Ounif, om de Franschen te bewegen van hunne troepenmacht bij Settat een ge deelte te detacheeren naar de Algerijnsche grens. Dair de Marokkanen dezen aanval reeds weken lang hebben voorbereid, zou generaal Vigy, die aan de westelijke grens van Al- gerië het bevel voert, de noodige voorzor gen hebben kunnen nemen, om den aanval van de 3000 man sterke harka op de colonne van kolonel Pierron bij Menabba met na druk af te slaan. Dat is echter niet gebeurd de Franschen werden midden in den nacht in hun kamp tusschen Menabba en Talza-za overrompeld. De overval werd' niet uitge voerd door Marokkanen, maar door bewo ners var. het hooge Atlasgebergte, Djenoens genaamd, die, om ongemerkt de voorposten te kunnen naderen, hunne kleeren hadden uitgetrokken en slechts met dolken en mes een gewapend waren. Zij overvielen de Fransche wachtposten en staken hen neer. Zoo zijn 10 spahis gedooid en 25 zoeaven ge wond. Hun hulpgeroep werd door den storm wind overstemd. De Djenoens zijn even min christenen als mohammedanen, zij ge- looven niet aan God en niet aan den duivel en spreken evenmin Arabisch als Berbersch, maar eene zelfs voor andere inboorlingen onverstaanbare taal. De redding van het Fransche kamp was misschien enkel te dan ken aan de omstandigheid, dat de bergbe woners uit den Atlas in hunne belustheid op buit de officierstenten begonnen te plun deren en daardoor 't den Franschen moge lijk maakten zich te verzamelen en de aan vallers na een hevig gevecht van man te gen man terug te drijven. Dit twijfelachtige succes was echter gekocht met belangrijke verliezen, want de Franschen hadden der tig doodeai en meer dan honderd gewonden. Het is moedelijk aan te nemen, dat nu alle reden tot bezorgdheid aan de grens van Zudd-Oran verdwenen is. De Marokkanen zijn niet ontmoedigd en bereiden nieuwe aanvallen voor. Generaal Vagy, de dhef van kolonel Pierron, heeft het bevel over de troepen zelf op zich genomen. Hij heeft- de revanche voor den overval van Menabba reeds ingeleid, want bij heeft, zooals uit Beni-Ounif van den 20en wordt gemeld, zijne strijdmacht, 3200 man infan terie, 1200 ruiters en twee batterijen 75 oM. stukken, bij El Mengoöb samengetrok ken. Uit Constantine wordt nog een batail- lon tirailleurs ter versterking gezonden. Er zijn dus weldra nieuwe gevechten aan de Algeriinsch-Miarokkaansche grens te ver wachten Het sdhijnt, dat men in Algerie en ook in Parijs dezen loop der dingen niet ongaarne ziet Aan de Vossische Ztg. wordt daarover uit Parijs geschreven: ..Het ontbreekt niet aan politici, die aan de zuidwestelijke grens de oplossing van de tegenwoordige bezwaren in Marokko zoeken. Men raadt de regeering zich uit West-Marokko zoo snel en zoo vol ledig mogelijk terug te trekken, omdat daar toch niets te halen is dan verliezen aan menschen en geld, moeielijkheden en diplo matieke bezwaren. Daarentegen zou in ooste lijk Marokko, van de grens van Oran uit, met de grootste kracht en vastberadenheid moeten worden opgetreden. De troepen, die daar aanwezig zijn, moeten de Tafilelt-oase bezetten en haar als pand behouden, tot dat Marokko aan Frankrijk de kosten van den Casablanca- en Chauja-veldtocht heeft vergoed. Dat zal naar menschel ij ke bereke ning nooit gebeuren, en Frankrijk zal dus in Tafilelt kunnen blijven, zij 't ook aan vankelijk niet met den rechtstitel van een eigenaar krachtens ver over i ngSrec htdan toch op de wijze zooals Oostenrijk-Hongarije in het bezit is van Bosnië-Herzegowina Tegen dezen sChaakeet zou Europa, zoo wordt verzekerd, geen bedenkingen oppe ren, Frankrijk zou met eere zich uit het Casablanca-avontuur losmaken en het zou zonder groote offers het gedeelte van het Marokkaansche gebied, dat de mcedte waard is om te bezitten, krijgen. Of-de regeering naar deze voorstellen wil luisteren, is niet békend. In ieder geval trekken zij in parle mentaire kringen levendige aandacht." D« Noord- en Oootzoe-overeonkomsten. Berlijn, 24 April. In de gisteren hier ondert-eekende Noordzee-o vereen komst wordt gezegdDe regeeringen van Duitsch- Uud, Denemarken, Frankrijk. Groot-Brit- taunië, Nederland en Zweden werden door den wensch gedreven, de tusschen hunne staten bestaande banden van nabuurschap en vriendschap te versterken en daardoor tot de handhaving van den algemeenen vrede bij te dragen. Zij stemmen overeen in de overtuiging, dat hunne politiek be treffende het aan de Noordzee grenzende gebied de handhaving van den tegenwoor- digen status quo tot onderwerp heeft. Zij verklaren daarom, dat zij vast besloten zijn de thans bestaande souvereiniteitsrechteu van hunne staten op hun gebied in clie stre ken ongeschonden te handhaven en weder zijds te eerbiedigen. Indien er omstandig heden mochten voorkomen, die den territo- rialen status quo in het aan de Noordzee grenzende gebied bedreigen, dan zullen de ondertcekenaars van de tegenwoordige ver klaring met elkaar in verbinding treden, om zich langs den weg van onderling overleg met elkaar te verstaan over de maatregelen, die zij in het belang van de instandhouding van den status quo hunner bezittingen nuttig achten. Duitochland. Bij den bondsraad is een wetsontwerp ingediend, dat strekt om aan de Norddeut- sche Lloyd als ondernomér van de gesub sidieerde poststoomvaartve bindingen met Oost-Azië en Australië, voor het onderhou den van eene vierweeksche verbinding van het Duitsohe Nieuw-Guinea-protectoraat met Australië en met Japan, een nieuw rijks-subsidie van 500,000 mark per jaar te verleenen, in te gaan met 1 April 1908 en loopende tot aan het einde van het be staande rijk poststoom vaartverdrag op 1 October 1914. Het plan bestaat dit wets ontwerp af te doen nog voordat het zomer reces van den rijksdag begint. Belgift. Brussel, 24 April. De Kamer heeft met 70 stemmen tegen 39 en 5 onthoudingen geweigerd het voorstel om d;e naasting van den Congo aan eene volksstemming te on derwerpen, in overweging te nemen. Trankrljk. De bevolkingsstatistiek over 1907, e eerstdaags bekend gemaakt zal worden, is de slechtste, die tot dusver verschenen is. l-i.: aantal geboorten is 773.000, dat der sterfgevallen 793,000. Derhalve is de be volking verminderd met 20.000 zielen. Toen president Carnot den 24en Juni 1894 te Lyon door Caserio werd doodgestoken, had het 87e regiment jagers te paard den escorte-dienst. Tot straf oandat het zoo slecht dezen dienst had verricht, werd het naar Auxonne overgeplaatst en werd het dc bos haneveeren op den helm ontnomen. Bij gelegenheid van het aanstaande feest van 14 Juli krijgt het- regiment zijn helmsieraad terug. Engeland. Londen, 24 April. Bij de ver kiezing in Noordwest-Manchester is de mi nister Churchill geslagen. Gekozen is de unionist Hicks met 5417 stemmen. Op Churohill waren 4988, op den socialist Ir ving 27G stemmen uitgebracht. (De heer Winston Churchill heeft dus zijne bevordering tot kabinet-minister moe ten boeten met het verlies van zijn zetel in het lagerhuis voor Manchester. Dat- is eene nederlaag voor hem persoonlijk en ook voor de regeering, waarvan hij deel uit maakt. D© persoonlijke nederlaag zal spoe dig worden uitgewischt, want er is natuur lijk wel een vast district te vinden, dat hem weder in het lagerhuis kan kiezen. De andeie nederlaag blijft echter, en die is vaa meer beteeken is Het Iron and Steel Trades Journal be richt, dat Rusland bij de Clyde-werf vijf Imieschêpen van grootere afmetingen dan de Dreadnought heeft besteld. Spanje. Madrid, 24 April. Volgens sommige bladen bevindt Barcelona zich in moeielijk- lieden op financieel en handelsgebied. Er zouden stappen gedaan zijn bij de regeering, om haar te bewegen steun te verleenen om daaraan tegemoet te komen. In de wandelgangen van de Kamer liep heden avond het gerucht dat echter met reserve moet woren opgevat dat eene bankinstelling te Madrid, welker naam ge noemd wordt, andere Madridsche financieel© instellingen heeft verwittigd, dat zij met het oog op de faillissementen, die in den laatsten tijd in Baroelona zijn voorgekomen, zou weigeren geldswaardig papier, uit Bar celona afkomstig, aan te nemen, zoolang de abnormale toestand iu die stad zou aan houden PortugaL Het onlangs gekozen parlement zal den 29en April bijeenkomen. De Koning zal ten overstaan van dit parlement den eed op den grondwet moeten afleggen; dit zal echter niet in de eerste vergadering, maar in eene latere geschieden. De regeering heeft reeds een aantal wetsontwerpen in gereedheid ge bracht, die zij bij het parlement zal indie nen. In de eerste plaats zal de ontwerp-be- g rooting voor 1908/09 in behandeling getno^ men worden. Daarop zal volgen het onder zoek van alle door Joao Franco tijdens de dictatuur uitgevaardigde wetten, waarbij de door den overleden Koning opgenomen voor schotten zullen worden geregeld en waarbij de vaststelling van de civiele lijst van den tegenwoordigeu Koning zich zal aansluiten'. Voorts zal een nieuwe kieswet in behande ling genomen worden en eindelijk de grond wetsherziening aan de orde gesteld; worden. Het gerucht der ontdekking van een tegen Koning Manuel gesmeed complot bij de ope ning van het parlement op a. s. Woensdag is tegengesprokenWaar is in tusschen, dait uit de provincie troepen zullen komen oan. de orde op dien dag te handhaven. Een driedubbele haag van soldaten, beboerende tot met zorg gekozen regimenten, en een regiment kavallerie, dienende tot geleide, zullen den Koning beschermen op den weg van het Neceesidades-paleis naar het parle mentsgebouw. Oostenrijk. Uit Lemberg wordt bericht, dat in de laatste dagen aan een aantal hooggeplaatste personen in Galicië doodvonnissen in de Rutheensehe taal zijn toegezonden. Derge lijke vonnissen zijn o. a. ontvangen door den roomsch-katholieken aartsbisschop Rilc- zewski, den rector van de universiteit Dem- biuski, den voorzitter van de club der Polen Glombinski en door 14 aanzienlijke personen van de russophile partij. Van wien deze doodvonnissen uitgaan, is voorloopig niet uit te maken Met de verdediging van Siczynski, den moordenaar van stadhouder Potocki, en zijne moeder zijn twee Weener advocaten, mrs. Presburger en Rode, be. ast. Zij zullen ver langen, dat een buiten Galicie zetelend ge rechtshof zal worden aangewezen voor de behandeling van deze zaak. Rutland. Uit Petersburg heeft de Parijsche editie van de New-York Herald het bericht ont vangen, dat grootvorst Nikolaas met het oog op den onrustbarenden toestand in den Kaukasus en de voorvallen aan de Turksche grens op bevel van den Czaar voor een zen ding van buitengewoon belang naar Tiflis is vertrokken. In kringen van afgev aardigden loopt het gerucht, dat tegen het Russische Paasch feest alle personen, die wegens aansporing tot op roer veroordeeld zijn tot gevangenisstraf, tot een maximum van drie maanden, begena digd zullen worden. Daaronder zouden ooi! de onderteekenaars van het Wiborgsche ma nifest begrepen zijn. Of zij ook in hunne politieke rechten zullen worden hersteld, is nog eene open vraag. Turklj* Wee n en, 2 4 April. Uit Konstanti- nopel wordt bericht, dat de Port© in liaar antwoord op de Fransche nota van 16 April blijft volharden 'bij haar plan tot naasting van le haven van Soungouldak en van alle kolenmijnen, onder bijvoeging, dat zij alle mijnen in het bassin van Heraklea wenscht te bezitten, ter vermijding van alle geschil len. Men gelooft in tusschen, dat de Porto zal eindigen met toe te geven. Griekenland. Athene, 24 April. Men meldt uit Korft' Een twintigtal gewapende zwervers, die waren geland op de kust van Bpirus, werden aangevallen door Turksche troepen, die er elf doodden. Brltsch-lndlft. Simla, 24 April. Generaal Willcocks seint, dat de vijand dreigde de verbindings linie te verbreken. Hij viel hem daarom heden morgen aan met twee colonnes, waar bij alle beschikbare troepen waren ingedeeld, en verdreef hem uit zijne verschansingen. De Britsche troepen verloren 60 mande verliezen van den vijand worden niet ge meld Vereenigde Staten. Washington, 24 April. Minister Taft gaat met een oorlogsschip en een ieta- dhemeut mariniers naar Panama op reis, met opdracht om de geschillen, die hangen de zijn tussdhen do Vereenigde Staten, Pa nama en Columbia, te regelen. New-York, 2 4 April. De firma Mac Intyre Co., lid van de effecten beurs, de goederenbeurs en de katoen beurs, heeft hare betalingen gestaakt. Zij had filia len te Chicago, Boston, Baltimore en ver scheidene andere steden AlleaM. vHarry Thaw, de krankzinnig, ver klaarde moordenaar van den architect White heeft nu, daartoe door een vergunning van den bevoegden rechter in staat gesteld een eisch ingesteld om uit het krank zinnigengesticht te worden ontslagen. Daar toe zal het noodig zijm, dat door deskun digen een onderzoek wordt ingesteld naar den staat van zijn geestvermogens. Ver moedelijk zal de eisch reeds heden in behan deling komen. Thaw's verwanten hebben zich allen ver zet tegen dezen stap van den gedetineerde. vVan een ontploffing in een labora torium. meldt een bericht uit WormsDaar deed dr. Schneider, leeraar aan de land bouwschool, proeven, hij werd gedood bij de ontploffing. Twee assistenten werden ernstig gekwetst. B e r 1 ij n, 2 4 April. Er komen 6teeds berichten over overstroomingen in Rusland. In het gouvernement Kaloega is de spoor wegverbinding gestremd, de telegraaf is be schadigd, dijken zijn weggeslagen. De elec- trische centrale te Moskou staat onder wa ter en de stad is zonder licht. De Grot van Han. DOOH ANTON 8MIT. De grot van Han ligt ruim een uur rij- dëns van het stadje Rochefort verwijderd, dat men, aan het station Jemelle uitge stapt, na een kwartier sporens bereikt. Hert stadje is klein, heeft wit gepleisterde huizen, oploopende straten, een kerk en twee hotels. In een daarvan nam ik, nu jaren geleden, mijn introk. Ik kon niet zeggen, dat het zich toen ter tijd door bijzondere luxe onderscheid de; de kamer ten minste, die mijn voruw en ik betrokken, mocht zich niet in het be-i zit van een bel' verheugen. Mikte men het werktuig om den ge wensch ten man te doen verschijnen, men miste ook het werktuig om den ongewenschte op een afstand te houden, met andere woorden een sleutel, zoodat, de deur met al in de kamer aan wezige meubels, voor vreemde indringers werd versperd. Doch waar het doel grootsch is, mag de weg ruw en ongebaand zijn. Wanneer de Grot van Han u den volgenden dag ver beidt, wat maakt het dan uit waar en hoe gij den nacht doorbrengt? De grot van Han We hadden reeds een voorsmaak van de genietingen, die ons den volgenden dag wachtten, toen wij, de hoofdstraat van Ro chefort doorwandelend, stal stonden voor een huis, voor welks raam afbeeldingen van verschillende druipsteen formaties waren ten toongesteld, doch niet uit de grot van Han, maar uit die van Rochefort, in de onmid dellijke nabijheid van het stadje gelegen Wilde men haar bezoeken, zoo d'iende men zich in dat huis van een entréekaart te voorzien. We hadden dan ook nauwelijks eenige oogenblikken daar gestaan, of een lang, deftig heer met grijze lokken ver scheen in de openstaande deur en decla meerde ,,La grotte la plus célèbre, c'est la grotte de Rochefort; elle est visité© par les plus célèbres personnes de l'Europe, par le roi Leopold des Beiges, Isabelle la reine d'Efe- pagne, les princes Napoléon, le oom te de Chambord et quantité dé personnes nobles et distinguées. ,,Les formes des stalactites sont les plus remarquablessurtout la salie du diable est un chef d'oeuvre de la nature."' Een oogenblik aarzelens, beleefdheids halve, en wij gingen verder. Met een gevoel van modelijden Tieten wij den man achter, want de straat was leeg, en hoe weinigen bezoeken de door hem zoo geprezen grot, waar een zoo geduchte mededingster als de grot van Han in de nabijheid is. Later vernamen wij evenwel, dat die van Rochefort zich onderscheidt door de bijwon-' do re helderheid en doorschijnendheid van den druipsteen, iets, dat men van de grot van Han niet- altijd zeggen kan. De oorzaak hiervan is toe te schrijven aan den walm van de fakkels, bij wier licht men vroeger de grot en haar wonderen be zag. Mijn medelijden had dus geen grond van bestaan. Isabelle en de Napoleons zullen van vele andere bewonderaars gevolgd zijn en wordende oude heer zal niet te vergeefs zijn declamatie aanheffen. „Laat alle hoop varen, gij, die hier bin nen treedt", zegt- Dante, als hij: van de hel spreekt; een stemming, a lis de bovenge noemde woorden uitdrukken, maakt zich van u moester, als ge de sombere gang in treedt, die tot de wijdvermaarde grot toe gang verleent. Benijdenswaardige Lesse, h-oe vroolijk dartéldet gij: daar zooeven met uw wit- gekuifde golfjes die holsche, voor u heen grijnzende spelonk binnen. Gij gingt- ze ir rooi ijk te gemoet, al spelend en kla- U-vend die Acherontische duisternis dien daemonischon verschrikkingen, maar wij menschenkinderen, begaafd met de on derscheiding van licht en duisternis, van leven en dood, hoe sidderen wij, min of meer aan den ingang van dit ondcraardseh laby rinth. Doch slechts één' oogenblik houdt die huivering aan; de donkere gang, op wier ruwe wanden de draaglampen slechts ©en flauw licht verspreiden, de ruwe, beslijkte bodem, de lauwe, vochtige atmosfeer, ze mogen u een oogenblik een zucht hebben afgeperst, ze mogen u een wijle doen den ken. dat gij, martelaar-toerist-, met dit be zoek eigenlijk een offer brengt aan de mode, die nu eenmaal eischt, dat ieder be zoeker van België de grot moet zien, op Vóór men de grot bezoekt, wordt men, een half uur voorbij den ingang, naar een punt gevoerd waar liet riviertje de Lesse de grot door een tamelijk nauwe opening binnenstroomt. straffe van bij zijn thuiskomst niets gezien te hebbenhet duurt ook maar een oogen-J blik, want ziet, wordt het oog daar niet verrast door de meest interessante vormin gen van den druipsteen? We bevinden ons in de „Salie du preci pice", een hoog gewel'f. Aan het einde, bij het heldere magnesiumlicht, dat dè gids heeft ontstoken, ontwaren wij een prach tige draperie, een kolkgordijn. dat in de meest losse en 'bevallige plooien afhangt. Daaronder bevindt zich een afgrond, e©n ware toegang tot het huis van Satan, want men bemerkt hem niet, voor en aleer men er duidelijk op gewezen wordt en hij in het volle licht wordt gesteld „Attention au precipice" ware een waar schuwing. even gewenscht dis de waarschu wingen „attention a la tête", ,,a gaucho", ,,a droite", die u, met het oog op dè tal rijke uitstekende rotspunten in de nauw© gangen, herhaaldelijk worden toegeroepen. Had mijn vrouw mij niet gewaarschuwd, ik zou een al te -nauwkeurig onderzoek naar de grot hebben ingesteld, haar tot in beur diepste diepte hebben onderzocht, met an1- dere woorden in den précipice getuimeld zijn. Doch dank zij mijn vrouw, ik tuimelde niet- en plaste aan haar zijde voort door het slijkerige pad met stalactieten naast, met stalactieten boven mij, de eene gang uit, de andere in, door een wereld van druip steen. Hier verheffen zich paddestoelen met hoogen stengel, cactussen of reusachtige braambessen daar weer hangen dikke bun-J dels rapen, beetwortels, tabaksbladeren in een eenzaam vergeten hoekje naar heneden. Hiernevens trekt een prachtig© draperie het oog en daaronder vormt de slalagmiet een Teusachtigen troon of zeer groot altaar, daar heeft de stalactiet zich met den stalag- miet tot twee zuilen vereenigd, die aan den rotskoepel, waarin zij oprijzen, den wel wat al te weidschen naam van „Salie de l'Al- hambra" hebben gegeven. Door haar fijn weefsel ziet men een daar achter gehouden Tamp zacht schijnen, en een welluidende klamk treft het oor, als de gids er. mot een hoogst ernstig gelaat (zijn talrijke 'bezoekers hebben er het spoor van verveling nog -niet op gedrukt), tegen aan tikt. Na een wandeling van ruim een uur pas- seeren de Less© over een houten brug, en o modern proza te midden van eeuwenheu gend© poëza houden halt aan een stalletje met fleschjes madeira beladen. Niemand gébruikt er wat- van, slechts tweo dronk aardsdoch stil, niet dergelijke wan klanken Zie liever naar dat riviertje, daar benedon u, dat zoo zacht murmelend ■voortglijdt,, diep van kleur en hier en daar door het schijnsel van het magnesiumlicht verzilverd. Het was alsof de maan plotseling haar stralen wierp te midden van een chaostische wildernis en zich eensklaps te midden vau een weidsche, stille, zacht ruischendc mu ziek deed hooren. Tot straks, o Lesse, straks als wij don druipsteen in gordijnen, kegels en flarden zullen zien weerspiegelen 'in uw stroom, als wij met onuitsprekelijk genot op uw zacht kabbelende vlakte de grot zullen verlaten Voor wij afscheid nomen, nog een bezoek aan de „Salie du dome", een druipsteenen domkerk, altijd in ruwen vorm, onder een reusachtige stolpdoch deze bedekt nog meer: daar ginds in dien hoek vleit zich

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1