6 scliien mogelijk hen op te nemen in het vaste korps der politic'? Dat zou ik aa.11 don burgemeester als hoofd der politie willen vragen. De Voorzitter. Kunnen de hoeren zich vereenigen met de verzending van dit voorstel naar de afdeel in gen? Wordt z. li. o. besloten tot. verzending naar de af deelingen. 12. Voorstel van B. en W. tot aankoop van eigendommen, gelegen aan het kruis punt van de Bergstraat, den Arnhemsehen weg en den Leusdenschen weg en tot over name van een gedeelte van den Arnhem sehen weg. Het voorstel strekt oan te besluiten 1. van Iden iStaat der .Nederlanden te koopen een gedeelte van het perceel, kadas traal bekend gemeente Amersfoort sectie B, uo. 3188, voor zoover gelegen op 5.80 M. uit- en evenwijdig aan de as van den daar aan grenzend en straatweg voor de som van f 2300; 2. van ,A. Hoksbergen en mede-eigenaren te koopen de perceel en, kadastraal bekend gemeente Amersfoort sectie B, no. 1404, 1405, 1406 en 1407 voor de som van f 7000; 3. Burgemeester en Wethouders te machtigen om onder nader door den ge meenteraad goed te keuren voorwaarden van len Staat over te nemen het- gedeelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie B, no. 3188, voor zoover dit niet onder 1 (begrepen is en voorts het gedeelte van don Rijksstraatweg van Amers foort naar Renswoude, te 'beginnen bij kan- tonpaal 1 tot den overweg van den spoor weg naar ilvesteren; 4. Burgemeester en Wethouders te mach tigen om, overeenkomstig de bij dit besluit behoorende teekening, zoodra de eigendom der onder 1, 2 en 3 bedoelde terreinen ver kregen is, een gedeelte daarvan te bestem men tot openbaren weg, te bestraten, tc rioleeren en te verlichten 5. het onder 1, 2 en 3 Ibeslotene te on derwerpen aan de goedkeuring van de Go- deputeerde Staten van Utrecht. De heer Rolan d us Hagedoor n. Mijnheer de voorzitter, het doet mij ont zaglijk veel genoegen, dat deze zaak einde lijk haar beslag gekregen heeft. Al zoo dik wijls heblben wijj 'dat 'beruchte driepuntje" in onze vergaderingen (met gesloten deuren te pakken gehad. Zoo dikwijls as er gewezen op het gevaarlijke van die plek, en een van do groote zaken is zeker- de groote verbeteiing, die hiermede verkregen wordt in een der toe gangen tot de gemeente. Als ik B'. en W. dank zeg voor .hunne vele 'bemoeiingen om deze zaak, die zoolang hangende is 'geweest, tot een goed einde te '.brengon, dan verheug ik mij er in, dat op die plek eene groote verbetering zal, wonden verkregen en dat de kans van ongelukken, die daar zoo buiten gewoon groot was, al zijn ze 'tot dusver bij zonder goed afgeloopen, nu voor goed tot het verleden zal behooren. (Teekenen van instemming). De Voorzitter. Ik dank den heer Hagedoorn voor zijn waardeerende woorden en de vergadering voor de instemming daar mede. |H©t doet B. en ,W. -ook genoegen, dat deze zaak op deze wijze is ten einde is ge bracht. Wordt z. h. o. conform het voorstel be sloten. 13. Voorstel van B. en W. tot het geven eener subsidie van f 200 aan de Oranjever- eeniging voor 1908. Wordt z. h. o. conform .besloten. 14. Rapport en voorstel van B. en W. betreffende reclames van II. J. van den 'Brink en J. Broekhuyseu tegen den aanslag in hot vergunningsrecht. Wordt z. h. o. conform 'besloten. 15. Vas9telling van het 2e (laatste) ge deelte van (het oorspronkelijke kohier der plaatselijke directe belasting naar het in komen, dienSt 190S. Wordt z. h. o. vastgesteld tot een bedrag van f 16,722.50. 16. Voorstellen van B. en W. tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe belasting naar het inkomen, diensten 1907 en 1908. Wordt z. h. o. conform besloten. 17. Behandeling van reclames in zake plaatselijke directe 'belasting naar het in komen, dienst 1907. Wordt z. h. o. beslöten conform do ad viezen Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. EJectrische drukkerij L. E. BOSÖH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 10