O" Jaargang, BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. f l.OO. - 1.50. - 0.05. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort Idem franco per post Afzonder! g te nummers Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zen- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóér 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRLJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 515 cents bij vooruitbetaling. Groote lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingon tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eeno circulairebevattende do voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De driebond gehuldigd. Het feest te Weenen tot huldiging van Keizer Era us Jozef hij gelegenheid van zijn 6O-jarig regeeringB jubileum, dla-t oorspron kelijk slechts "bedoeld was als eene manifes tatie van de bondsverho u ding tusschen Duitschland en Oosten rijlk-Honga rije, heeft dioor het telegram, waarmee de Koning van Italië zich 'bij deze huldiging heeft aange sloten, nog eene andere en grootere betee ken is gekregen. De groote rol van den drie bond in het Europeesche statenconcert is bij deze gelegenheid plechtig en op in het oog vallende wijze in het licht gesteld. Als manifestatie voor den driebond zal het feest te Weenen zijne beteeken is behouden lang nadat het feestrumoer is verstomd. Het Giornale d'Italia drukt de opvatting, die in de Italiaansohe pers zich doet gelden, aldus uit; ,A' kon om redenen, die beloond zijn, de Koning van Italië evenmin persoonlijk als door een vertegenwoordiger aan de feesten te Sohönlbrunn deelnemen, hij heeft er toch in den geest aan deelgenomen. De tus&chen de drie verbonden souvereinen gewisselde plechtige verzekeringen van vriendschap, trouw en bondgenootschap, de verklaringen van het vreedzame dioel van hun verbond vormen eene gebeurtenis van de grootste in ternationale beteekenis, omdat zij bewijzen, dat geene binnen- of buitenlandscihe schok ken in staat zijn geweest, het oude sterke bolwerk van het Europeesche evenwicht te verzwakkenGedeeltelijk om gemeenschap pelijke, gedeeltelijk orn bijzondere redenen, héb'ben Duitschland, Oostenrijk en Italië er een zelfde belang bij hun verbond krachtig te houden, hetgeen vriendsohapspolitiek te genover andere staten niet uitsluit. Wan neer hij een stevig vredes/bolwerk was, zoo lang naast hem slechts een Russisch-Fran- salie entente bestond, dan is de driebond nog nocdiger en nuttiger sedert Engeland zich op de Russisck-Hransdlie zijde heeft gesteld. Ondanks de entente cordiale van Engeland en Frankrijk, is het Europeesche evenwicht, dank zij den driebond, gewaar borgd. Maar wee, alls hij ontbonden of ook maar verzwakt werdMisschien zou een Europeesche brand niet meer als onmoge lijk te beschouwen zijn. Indien echter Duitschland, Oostenrijk en Italië in het be lang van den vrede vast verbonden moeten blijven, dan moeten zij do vragen niet aan roeren, die tegenwoordig geen oplossing eischen, maar in verschillenden zin opgevat,, tot eon twistappel zouden kiunnen worden Dit betreft de betrekkingen van Oostenrijk tot Italië. Onze bondgenoot kan overtuigd zijn, dat wij niets wensdhen dan den status quo. Om zijnentwil houden wij vast aan het verbonic, maar ook aan- do hartelijke be trekkingen met Frankrijk en Engeland, overtuigd dat het eene en het andere den vrede dient. Wanneer Oostenrijk) zooals niet te betwijfelen is, eveneens afkeerig is van gevaarlijke veranderingen, dan heeft het verbond niets te vreezen, en deze uit legging geven wij aan de uitwisseling van verklaringen der drie monarahen bij gele- genherd van de gelukkige gebeurtenis, die de grijtzen en wijze Keizer als machtige steunpilaar van den vrede viert." Den weerklank op deze woorden geeft de Neue Freie Presse, waar zij schrijft: „Het jubi'eumfeest van den keizerlijken patri arch is van zelf geworden tot een feest van het verbond, dat hij mede heeft gesticht en door welks oprichting hij. zich eene histori sche verdienste heeft verworven. Keizer Frans Jozef heeft nu den dank voor dit werk, dat tob zijn schoonste verrichtingen be hoort, en hij genoot de vreugde bevestigd te zien, dat het wortUt opgevat als een le- vensKiachtig werk met eene rijiko toekomst. Het noogste geluk, dat een sterveling ten deel kan vallen, is voor wat blijft te hebben gewerkt, en dit geluk is onzen Keizer ben deel gévallen. Het woord, dat hij voor nu weldra dertig jaren gespreken heeft, werkt voort, en gelijk het tot dusver zich als een krachtig vre des woord heeft doen gelden, zal het. naar men mag hopen, ook verder in alle kracht blijven gelden." Als „dritter im Bomde" schrijft de Nordd. A.llg. Zeitung„Met de door H.H. M.M. den Duitse hen Keizer en den Keizer-Koning Frans Jozef gesproken woorden vereenigt zich het telegram van Z. M. Koning Victor Emanuel tot een sohoonen, harmonischen drietoonIn bet antwoord van Keizer Frans Jozef drukt zich de hartelijke vreugde uit over de hem door den Koning van Italië bewezen opmerkzaamheid, waardoor de Ko ning ce kennen gaf, dat hij in den geest ver toefde op de plek, waar Keizer Wilhelm en de Duitsche bondsvorsten bijeen gekomen waren om den verheven jubilaris geluk te wenselieu. Zoo werd de feestelijke dag van Schönbrunn tot eene plechtige manifestatie van het onverzwakte voortbestaan van het vredesverbond tusschen Duitsdhland, Oos- tenrijk-Hongarije en Ita'ië, dat nog tiental len var. jaren na zijne stichting zegenbelo- vend in de toekomst wijst." Duitschland. De rijksdag heeft in zijne laatste zitting de novelle van de muntwet gehandhaafd in den vonn, waarin zij in de tweede lezing was vastgesteld. Het gevolg daarvan zal zijn, dat liet driemaik-stuk, dat den leu October van het vorige jaar uit het verkeer ver dwenen is, weder zal worden ingevoerd. In- tusschen is daarmee niet de oude taler weer in het leven geroepen, want het nieuwe drienvark-stuk zal slechts pasmunt zijn, zoo- als ook de overige zilveren muntende taler echter stond op gelijken voet met de gouden standpenningen en moet dus in elke hoeveelheid in betailiug aangenomen wor den. Met dit besluit van den rijksdag is dus op den sedert October volledig ingevoerde gouden standaard volstrekt niet terug geko men. Het besluit werd genoanen ondanks de bestrijding van den staatssecretaris van financiën, die verklaarde, dat de meerder heid van de verbanden regeering niet in zagen, dat er behoefte bestond aan een drie mark-stuk, en dat daarom de invoering van deze nieuwe pasmunt moest worden verme den. In de zaak van vorst Euleivburg liad de verdediger, Juetizrat Wronker, toen hij hoorde, dat de vorst zou worden overge bracht naar Berlijn en in voorloopigo hech tenis gesteld, een verzoek gedaan tot invrij heidstelling tegen een borgtocht vau 500,000 mark, die de familie bereid was te betalen. Het verzoek werd hiermee gemotiveerd, dat de vol'st ernstig ziek is en niet alleen op pliysieke, maar ook op juridische gronden elke gedachte aan vlucht was uitgesloten, omdat de vorst als kenner van het interna tionale recht wist, dat hij zou worden uit geleverd, en te bekend was om in het buiten land onlierkend te kunnen leven. De rechter van instructie heeft dit ver zoek afgewezen en die beslissing is in hoo- gere instantie bevestigd Belgit. Brussel, 10 Mei. De leden vaai het secretariaat van de N ederl andsch - Belg ische commissie hebben heden een© vergadering gehouden om het doel, dat de voorstanders der beweging beoogen, aan het onderwij- zerokorps uiteen te zetten. De sprekers leg de inzonderheid nadruk op de bescherming van letterkundige werken, de postunie, de unificatie van die spoorwegtarieven, de ten- uitvoei legging van vonnissen en de mari tieme betrekkingen. Frankrijk. P a r ij s, 1 0 M e i. Na den uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen schijnt de samen stelling van den gemeenteraad van Parijs nagenoeg gelijk te zijn aan die van den vori- gen gemeenteraad. De berichten uit de departementen hou den in, dat de vereenigde socialisten in ver schillende steden de nederlaag 'hebben gele den. Te Chartres besloten de socialisten te stemmen voor den bisschop, die 103 steonmen Tweedie telegram. Bij de herstem mingen hebben de socialisten wederom terrein verloren in versoheidene steden. Te Saint- Etienne verloren zijn de meerderheid, die overgaat op de liberadente Toulouse gaat zij over op de radicaal-socialisten, te Brest op de libei'alen en progressisten. Te Lyou hebben de socialisten zes plaatsen verloren te Rijssel zijn de progressisten en liberalen gekozen. Daarentegen hebben de socialisten de meerderheid 'behouden in Saant-Quentin en de meerderheid gewonnen in Nitmes. To Marseille bestaat de gemeenteraad voor twee gelijke deelen uit socialisten en progressis ten, hetgeen eene winst is voor de socialisten. Engeland. Dundee, 10 Mei. De uitslag van de verkiezing voor het lagerhuis is, dat werden uitgebracht op Churchill (liberaal) 7099 stemmen, Baxter (unionist) 4370 stemmen, Stuart (arbeidspartij) 4014 stemmen, Scrym- géour (voorstander van 'b verbieden van alle sterke dranken) 655 stemmen. Minister Churchill is dus gekozen. Denemarken. Kopenhagen, 9 Mei. Koning Fredè- rik is hedenavond over Gjodser-Warne- münde naar Oostenrijk vertrokken. Zweden. Stockholm, 10 Mei. Koning Gus- taa-f en prins Karei met zijne gemalin zijn heden namiddag, van Reval komende, hier Spanje. Madrid, 9 Mei. De Senaat heeft bij eindstemming het wetsontwerp tegen het terrorisme aangenomen. Rusland. Grootvorst Paul Alexandrowitsch is op genomen in het giarderegiment te paard. Daarmee is deze grootvorst, een oom van den regeerenden Czaar, in zijne waardig heden hersteld. Hij had, na den dood van zijne eerste gemalin, de Griekscihe prinses Alexandra Gcorgijewna, in September 1902 in Livorno mevTouw Alga von PistoteTkors zender toestemming van den Czaar morgana tisch getrouwd en was dientengevolge uit de ranglijst van liet leger geschrapt en uit Rusland verbannen. In 1905 werd het ver- bannfngsbesluit opgeheven. Nu is, naar aanleiding van het huwelijk van zijne doch ter met prins Wilhelm van Zweden, een streep door heb gebeurde gehaakl en de grootvorst in zijne vroegere rechten hersteld. In eene vergadering van de rijksd'ooma is een incident voorgekomen door eon© uit drukking van den minister va.u financiën Kokowzev, die bij de behandeling van de bagrooting der staatsspoorwegen op liét door een socialistische» afgevaardigde uitgedrukte verlangen d r instelling van eene parlemen tair© enquête-commissie, antwoordde„God diati'k, wij hebben geen parlement." Do woordvoerder van de kadletben Miljoekow zeide daarop: „De vertegenwoordiger van- de rogeering heeft eene uitdrukking ge bruikt, die op eene ontkenning van de con stitutie neerkomt-. Ik kan echter slechts zeggen; Goddank, dat wij eene constitutie hebben." Ook namens dé oktobristen werd togen deze uitdrukking van den minister geprotesteerd. Graaf Oewarow verklaarde, dat minister Kokowzew slechts zijne per soonlijk© meaning had uitgedrukt. Wanneer hij echter werkelijk de meening van d© re geering had weergegeven, dan had hij vol strekt niet in de vergadering moeten ver schijnen, want de rijksdoema is niets an ders dan ecu parlement. Marokko. Tange r, 9 Mei. Reuter vernoemt van zeer betrouwbare zijde, dat aan eene legatie alhier brieven zijn ontvangen van Moeley Hafid. Hij verklaart daarin, dat hij gaarne zijne gosde gezindheid jegens Europa wil toon en, maar dat hem dit belet wordt door het optreden van Frnakrijk en de kruiperijen van zijn broeder en diens viziers. Vcirdei- verklaart hij, dat bij binnenkort een aanval zal doen op Rabat en een einde zal maken aan de heerschappij van zijn broader. Maar hij zal tijdig de Europeanen aldaar waar schuwen, om hen in staat te stellen met alles wat hun behoort de stad te verlaten, en daardoor het bewijs to leveren van zijne goede trouw. De afgezanten van Moeley Ha-fid bevin den zich thans te Berlijn. In Hamburg heb ben zij als tolk aangenomen een Fransch- man, die in Noord-Afrika jarenlang als onderwijzer werkzaam geweest is. Zij wor den heden aan het departement van buiten- landsche zaken ontvangen door den gezant schapssecretaris in Tanger, baren Lang- werth von Siminern, die tijdelijk aan het departement werkzaam is, ndet als vertegen woordigers van een souverein of een volken rechtelijk erkend gezag, maar als aanzien lijke vreemdelingen. Van de zijde der Fransche regeering is tegen deze wijze van ontvangst geen bezwaar ingebracht; zij weet bovendien, dat zij zal worden ingelicht over de mededeelingen, die de gezanten zullen doen. Volgens eene mededeeling van de N. Hamb. Ztg. wallen zij de volgende verkla ringen afleggen1Moeley Hafid is niet de rebel, zooals hij door de Franschen wordt voorgesteld, maar de door den een- stemmigen wil van zijn géheel volk gekozen rechtmatige sultan. Tegenover hem is Abdel Aziz de rebel, die den rechtmatig verloren troon met Fransche hulp tracht te herwin nen. 2 Moeley Hafid is niet de vreemden hater waarvoor de Franschen hem uitgeven, maar een man, die volkomen de noodzake lijkheid weet te waardeeren van eene Euro peesche cultuur, op verstandige wijze het land bijgebracht. Dit hoeft hij als stadhou der van Marakeech -oldoende bewezen. 3. Moeley Hafid is niet van zins de bestaande verdragen van Marokko met- de vreemde staten te niet te doenveeleer zal hij trach ten ze béter in acht te nemen, bovenal de overeenkomst van Algeciras, als zijn broe der Abdel Aziz heeft gedaan en nog doet. 4. Wel echter is Moeley Hafid, in tegen stelling tot zijn broeder, de man, die in staat is de Europeanen in Marokko tegen eiken aanval te beschermen en de orde in h t rijk te handhaven. Dit heeft hij in een kritieken tijd te Marakescli schitterend be wezen. Bovendien zijn de afgezanten voornemens bewijzen over te leggen, dat Frankrijk de akte van Algeciras op de duidelijkste wijze heeft geschonden en nog sohendt en met het plan omgaat haar geheel tot scheurpapier te maken. Generaal Lyautey is uit Parijs naar Oran vertrokken. Het resultaat van zijne inspectiereis naar Marokko en van de lang durige beraadslagingen, die hij en de ge zant Regnault met de ministers Clemenceau, Pichon en Picquart hebben gevoerd, schijnt te zijn de aanneming van ee.i plan, be staande in het ten einde brengen van de militaire operatiën in de Chauja-vlakte, terugroeping van de troepen, zoo spoedig mogelijk, uit Casablanca en concentratie van de Fransche actie aan de Algerijusch- Marokkaansche grens, van waar uit stelsel matig de bezett-'ng van het nabijgelegen Marckkaansche oasengébied voorbereid en uitgevoerd zal worden. Een officieuso nota verklaart, dat gene raal Lyautey de leiding van de politiemaat regelen in de streek van Oedjda en in liet uiterste zuiden van Oran in zijne hand zal vereenigen. In de streek van Oedjda zal hij zorg dragen voor de handhaving der orde, de veiligheid van de handelsmarkten en do inrichting van eene gemengde politie in overeenstemming met de tusschen Frankrijk en Marokko gesloten overeenkomst. Ook in het uiterste zuiden van het departement Oran zal hij, zoodra daar volkomen rust zal zijn verkregen, eveneens overeenkomstig liet Fransch-Marokkaansche verdrag, op derge lijke wijae optreden. Naar gezegd wordt, heeft de Fransche regeering het maglizeii verzocht een commissaris te benoemen, die aan generaal Lyautey zal worden toegevoegd voor alle vragen, die do politie aan do Algerijnsch-Marokkaansche grens betreffen. Britsch-Indië. Calcutta, 9 Mei. Een Bengalees is gevangen genomen aan het spoorwegstation Parbatipur; hij had vier bommen en drie dolken in zijn bezit. Hij wilde plaats nemen in een tram, toen een twist met zijne mede passagiers leidde tot zijne aanhouding. Shankargari, 9 Mei. Vijandige af- deeldigen Molunands weigelden op uit da- gende wijzen de Enge'sche voorwaarden aan te nemen. Peshawar, 9 M e i. Generaal Willeocks heeft definitief last gegeven, dat onmiddel lijk twee brigades tegen do Mohmands zul len optrekken, omdat dezen iu gebreke zijn gebleven te voldoen aan het bevel om te Jirgah hunne onderwerping te komen aan bieden. 25 door THERESE HOVEN. De Rood'fords waren ook wel eens., gedu rende een week, met eenige meisjes naar een zeeplaats geweest, maar haar vadfer had 't toch liever niet en 't was ook verbazend omslachtig en kostbaar, omdat de verlof gangsters eerst heelémaal in de kleeren moesten -worden gestoken. Om tien uur was de bijeenkomst afge- loopen en, na nog even met Miss Adgate te hebben gesprokenmaakten de meisjes Roodford zich eveneens gereed om huis waarts te gaan. ,,Jt Is jammer, dat 't zoo ver is," klaag de Marion, „we hebben akijd moeite om den trein Van twaalf uur in Victoria te ha len. Van de Olty gaan zoo laat geen trei nen meer." „Hoe lang doe-je dit soort werk al?" vroeg Jan. ,,0! ik doe 't pas twee jaar, sedert ak van kostschool ben teruggekomen, maar Nan doet 't al veel 'langer. Ze wou heelemaal niet naar 't buitenland om niet van haar East-End werk af te gaan. Ze is er ook veel meer voor geschikt dan ik en kan be ter met 2e praten." -.Vind-je 't niet akelig om met zulke meisjes te dansen?" vréeg Annette, „ik zou 't verschrikkelijk v:nden." „Ochdat went gauw. Ze vinden het zoo prettig; van alles op de wereld is dansen het grootste genot voor ze en, als wij niet meedoen, houden ze haar fatsoen niet en dansen ze lang zoo netjes niet." „Denk-je er heusch goed mee te doen?" vroeg Annette, niet zonder een tintje ironie. „O! ja, zeker," antwoordde Nau voor haar zuster. „Je moest ze eens zien, als ze pas in de club komen, dan zijn ze vreeselijk ruw en ongemanierd. Langzamerhand woTden ze heel anders. Nooit wordt een van önze meis jes opgepakt voor diefstal of dronkenschap of wat ook en dat is al heel veel. Als wij( ze, door "t geen wij., ik bedoel dan ook de andere dames, voor ze doen, uit de gevan genis en uit een verbeteringsgesticht kuirt nen houden, zijn we al heel tevreden." „In Holland hébben we ook Toynbee- werk," vertelde Annette, „maar dan komen de arme meisjes bij de dames aan huis." „Dat gaat toch niet zoo goed," verze kerde Nan. „Vooral niet zulke meisjes." „Bij ons zijn 'took meer naaimeisjes en dergel ijken." „Die hebben 't toch niet noodig. Alb meisjes al zóó zijn, dat ze in een dames salon kunnen ontvangen wordenzijn ze eigenlijk te goed voor Toynbee. Wat wij wil len, is niet enkel amuseeren, maar verbete ren. Onwillekeurig werkt onze invloed be schavend en dan, zooals ik daarnet zei, wo hopen ze er van 't kwade idioor terug te hou den." Ofschoon niet zoo'n enthousiaste als haar zuster, voelde Marion toch ook heel voel voor haar weiik in Wbitechapel en ze qprak er op zulk een helderen zaak rijke manier over. dat Jan zich verbaasd afvroeg of zij, 't zelfde meisje was, dat zich, in den voor-avond, pruilend van hem had' afgekeerd', toen hij, haar over zijn zaken wilde spreken. Vond zij dan den toestand der arme fa brieksmeisjes van oneer belang dan hun eigen aangelegen bedien en vooruitzichten? Toen hij er met haar over 'begon, zei ze lachend, dat 't een niets met 't ander te maken had. „Ik héb je nu eens meegenomen voor de aardigheid en omdat Annette zuillk een avond je eens wou ibijiwo.nen, maar later, als we ge trouwd zijn, zal ik jo nooit lastig vallen met 't geen ik dée. Ieder zijn eigen werk. Jan .meende, dat samengaan, hand aan baud, en elkanders zorgen en vreugden te deeien, de eenige manier was om, in 't hu welijk, géluikkig te aijin. „Och! wel nee; dat zou veel te eentonig zijnwe moeten aeder ons eigen leven lei den en dan nog bovendien een gemeenschap pelijk leven. Overdag -ben jij een business man, v/at dan ook, en ik heb mijn werk kring thuis en mogelijk wel. daar 'buiten, dat is jou leven als man on 't mijne als vrouw onze maatschappelijke positie. En daar naast of als je wilt, daar boven, staat ons leven als echtgenoot en gade husband! and wife. Er is toch wel iets bartelijiks in die woorden. Jij bent alleen maar echtgenoot .voor mij, en ik enkel gade voor jou. Aan de wereld geven we ouzo talenten en gaven en aan elkander onze ziel. Dat is toeh 'tbeste. Zie-je, dearest, op die manier is het huwelijk veel meer een idea'e instelling." „Dat is er naar, wat men ideale noemt." „Wel natuurlijk, zoo poëtisch en zoo wei nig materialistisch mogelijk. We houden ieder de zorgen en teleurstellingen van ons dagelijksche .leven voor ons, we .plagen er el kander niet mee. We vechten onze eigen moeilijkheden uit en, als we samen zijn, ge nieten we van elkander. Jij denkt alleen aan mij en je liefde voor miij, die .beslommeringen van je werkkring vergeet-je, en ik denk niet meer aan de ergernissen in het huishou den en in andere dingen, doch alleen aan jou. Mijn hoofdzorg moet zijn jou een on gerimpeld voorhoofd te fcoonen en op jou gedicht moet', voor mij, steeds eeu glim lach zijn. Zie-je, zoo denken wij, Engel-* schen, over het huwelijk. Vind-je dat nu zoo verkeerd?" „Je 'bent zoo'n allerliefst Apostélje, Ma rion, darling, dat ik je leer niet zou kun nen of willen afkeuren." HOOFDSTUK XII. Hoe 't opgenomen werd. „Ik geloof waarachtig, dat je dol bent jongen," zoo was de kernachtige, schoon niet vleiende, uitroep, waarmede papa Ver meer de .bekentenis van zijn zoon ontving. Want hij deed hem de mededeeling om trent zijn verloving en veranderde inzich ten, aarzelend en schroomvallig als een be kentenis; gelijk een knaap, die een ondeu gendheid opbiecht en niet als een jong© man, die zijn geluk verkondigt. ,.'t Is wat moois, je engageert je zonder er je moeder of mijl iets vau te zeggen en... „Neem me niet kwalijk vader, maar in dergelijke gevallen zijn de betrokken per-' sonen de eenigen, Vicn het aangaat." „Zoo? Wel verduiveld! Daarvoor breng je kinderen groot „Word nu uiet boos. vader." „Nee, ik moet nog vriendelijk zijn ook, wel zeker. Ik heb or wel reden voor." Daarop, met gemaakte vroolijkheid„Wol. jongen, dat. is nu nog eens een prettig nieuwtje, da.t jo me daar .mededeelt, wel, wel! Héb-jij je verloofd? En met een En gel sell meisje, kom, dat is pleizierig. En je geeft er je carrière voor op; of je gelijk hebt. Jiji vindt weï iets, zoo'n kerel als jijt en dan verliefd... dat is een recommanda tie! Wie weet of zc je morgen aan den dag niet tot Minister van Buitenlandsche Za ken benoemen, of tot Hollandschen Gezant in Londen... of Directeur van de Bank van Engeland. Je hebt 't maar voor 't. kie zen „Toe, vader, spot niet „Al weer niet goed, jo moet maar zeg gen, hoe je het hebben wilt." „Wel, dat- u gewoon met mij waart.. „Gewoon? Wat bliksem ik ben gewooi genoeg. Ik heb je toch altijd een gced voor beeld gegeven. Je moeder is, net als ik Ilollandscho pur sang, wat hoef-jij eei vreemde in de familie te halen? Ehi da- nog een met zooveel kurenJa, zeke kurenof hoe noem jij 't anders? Z vindt een zee-officier niet goed genoeg God betere 't!" „Er is geen quaestd© van niet goed ge noeg. God betere 't „Er is geen quaestie van niet goed ge noeg, vader. Marion is alleen maar bang dat ze mij niet voor zulk een langen tij zou kunnen missen. Dat getuigt toch onk< van liefde harerzijds... Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1