BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraa d AMERSFOORT. BIJ HET TAX Open/bare vergadering van den Raad der .gemeente Amersfoort op Dinsdag 28 April 1903, des namiddags te half 2 ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W A. Bardun an Wuytiers. Tegenwoordig de heeren wethouders E. L. Visser en M. L. Celosse, de heeren H. Kroes, J. C. Rclandus Hagedoorn, M. R. X. Oosterveen, A. A. Hamers, A. M. Tromp van Holst, D. Gerritsen, H. W. van Esveld, A. H. van Kalken, N. Veis Heyn, C. J. Plomp, S. J. van Duinen, W. Salomons, ■D. Ruys en de secretaris nar. dr. J. G-. Sbenfort Kroese. Afwezig de heeren mr. J. Hevligers en -J W. Jorissen met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen' zijn ide volgende stukken a. Besluit van de Gedep. Staten van Utrecht van 7 April 1908, 0e Afdeeling. no. 1265/777, tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 1 April <1908, no. 105, houdende vaststelling van het le gedeelte van het pri mitief kohier der Inkomstenbelasting, dienst 1908. Voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 7 April 1908, 3e Af dee ling, no. 1245/786, tot goedkeuring van het raads besluit van 1 April 1908, no. 99, strekken de1 tot onderliandsche verpachting van ter reinen voor de a.s. kermis. Als voren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 14 April 1908, 3e Afdee- ling, no. 1243/854, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 1 April 1908, no. 101, strekkende tot aankoop van een terrein, ge legen aan den Soesterstraatweg. voor het bouwen van een politieposthuis. Als- voren. d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 14 April 1908, 3e Af dee ling, no 1209/855, tot goedkeuring van het raadbesluit van 1 April 1908, no. 102, strek kende tot het in gebruik geven van terrein voor het houden van een muziek concours. A3 sv oren e. Verslagen van de Afdeelingsvergade- ringen op 6 en 8 April en antwoord van Burgemeester en Wethouders, betreffende de organisatie van het personeel, in dienst bij de fabricage, en betreffende de salaris- Tegeling voor het personeel, verbonden aan het lager -onderwijs. Te behandelen bij de verschillende onderwerpen. Proces-verbaal van de opname van de kas van den gemeente-ontvanger op 21 April '1908. Ter secretarie ter inzage van de leden. g. Het verslag van de gemeente over 1907 van Burgemeester en Wethouders. Ter secretarie ter inzage van de leden; zal worden .gedrukt en rondgedeeld. h. Van Burgemeester en Wethouders, het verêlag, opgemaakt ter voldoening iaan artikel 52 der Woningwet. Alsvoren. i. Van de commissie van toezicht op het lager onderwijs het verslag over 1907. Alsvoren. j. Van ihet Groene Kruis het verslag en de rekening over 1907 en de begrooting voor 1908. Ter secretarie ter inzage van de leden. k. Een schrijven van den adjunct-inspec teur van politie, benevens een schrijven namens de agenten van politie, waarbij op rechte dank betuigd wordt voor de verhoo ging hunner jaarwedden. Voor kennis geving. 1. Een adres van H. A. de Vries, waar in hij zich beklaagd over te. weinig leveran ties aan de gasfabriek. In handen van B. en W. om advies. m. Eone dankbetuiging van het 'bestuur der Nederlandsche Vereenigiug voor Ge meentebelangen voor de toegestane subsidie. Voor kennisgeving. Aan de orde is 1. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van -een tijdelijken leeraar in de Nederlandsche taal- en letterkunde aan de Hoogere Buigerschool voor het tijdvak 1 Mei 1908—15 Juli 1908. De Voorzitter. Ik heb mede te dee- len, dat een schrijven is ingekomen van 'den heer vau Esveld, die ter benoeming was voorgedragen, waarin hij verzoekt niet voor de benoeming in aanmerking te komen. De behandeling van deze zaak moet dus wor den uitgesteld. 2. Benoeming van eene onderwijzeres aan de openbare lagere school 2e soort (vaca ture mej. van Eek). De voordracht luidt.: Mej. R. Simons te Amersfoort, mej. M. L. Schutte te Uitgeest en mej. M. C. CöLlen te Winterswijk. De Voorzitter verzoekt de heeren Visser en Gerritsen als stemopnemers te fungeeren. Benoemd wordt mej. Simons met. 12 stem men. Verder zijn uitgebracht 2 stemmen op mej. Cöllen en 1 stem op mej. Schutte. De Voorzitter betuigt de stemop nemers dank voor de genomen moeite. 3. Voorstel van B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan -den onderwijzer I. J. Ansink (openbare lagere school 2e soort). Het voo re tel strekt om het ontslag te ver- loencn met ingang van 16 J.uni. Wordt z. h. o. conform besloten. 4. Voorstel van R. en W. tot het geven van eervol ontslag aan den onderwijzer B. J. Groenevelt Jr. (openbare lagere school 3e soort Koningstraat). Het voorstel strekt om het ontslag te ver- leenen met ingang van 16 Juni. Wordt z. h. o. conform besloten. De Voorzitter doet de vergadering over gaan in eene «net gesloten deuren. De openbare vergadering hervat zijnde, is aan de orde: 5. Voorstel van B. en W. tot tijdelijke versterking van het personeel, verbonden aan de Hoogere 'Burgerschool gedurende den cursus 1908/1909. B. en W. vragen machtiging eene oproe ping te doena. voor een leeraar in de wis- en natuurkunde, 'b. voor een leeraar in de Nederlandsche taal- en 'letterkunde en ge schiedenis. Wordt z. h. o. conform besloten. 6. Voo I'S tel van B. en W. tot verlenging van het verlof, verleend aan den onder wijzer A. M. van den -Broek. Het voorstel strekt om het verlof te ver lengen met drie ^maanden, tot 1 Augustus a.s., met machtiging van B. en W., om door tijdelijke benoeming in -het onderwijs te voorzien. Wordt z. li. o. conform besloten. 7. Voorstel van B. en W. betreffende de organisatie van het personeel in dienst bij de fabricage. Het voorstel strekt om te besluiten lo. op te heffen de betrekking van 3e gemeente-opzichter 2o. in te stellen de [betrekkingen van inspecteur van het 'bouw- en woningtoezicht en van klerk-teekenaar, werkzaam op heb •bureau van den gemeente-airchibect 3o. de jaarwedde van den inspecteur van het bouw- en woningtoezicht te bepalen op f 1500; 4e. de jaarwedde van den klerk-teeke- naar te lie palen op f 500; 5o. in te trekken het Raadsbesluit van 29 Januari 1907, no. 31, waarbij instructies werden vastgesteld voor den len, 2en en 3eu gemeenteopzichter, met ingang va-n den d-ag. waarop de inspecteur van het bouw en woningtoezicht in functie zal. treden 6o. aan Burgemeester en Wethouders de benoeming van een klerk-teekenaar, werk zaam op het .bureau van den gemeente- architect op te dragen 7o. aan Burgemeester en Wethouders op te dragen de instructies vast te stellen voor den inspecteur van het (bouw- en woning toezicht, den len en 2en 'gemeente-opzichter en den klerk-teekenaax, werkzaam op het bureau van den gemeente-architect. De heer H amers. Mijnheer de voorzit ter, ik kan mij over 't algemeen goed ver eenigen met -de strekking van het voorstel van en W., maar het salaris van den in specteur van het bouw- en woningtoezicht op f 1500 vind ik, met het oog op de gemeente- financiën, wel wat hoog. in mijne lafdeeling was een deskundig lid, die zeide: ,,Ik ben overtuigd, dat ,wij voor f .1000 een alleszins geschikt persoon ku/nuen krijgen". Nu voel ik veel voor wat B. en W. zeggen in hun antwoord op het afdeelingsverslag, dat het niet gewenscht is, dat een ambtenaar, die hooger staat dan een gewoon opzichter, het zelfde salaris of zelfs minder geniet dan deze. Op grond daarvan zou ik den gulden middenweg willen 'bewandelen en, in plaats van f 1500, f 1300 willen voorstéllen. Ook met het oog op onze gemeentefinanciën. Ik heb het kohier van dit jaar ingezien; er komen vele ambtshalve 'aanslagen in voor. Ik %rer wacht, dat in 1908 de opbrengst van de inkomstenbelasting tegen zal vallen en niet zoovéél zal opbrengen als in 1907. -Het eerste aanvullingskohier van 1908 zal, naar verluidt, ook nieb meevallen. Wij; zullen daarom voorzichtig moeten izijn met onze uitgaven. Wanneer 'het punt, -dat op het salaris vaui den inspecteur /betrekking heeft, aan de orde komt, dan stel ik voor het sala ris te 'bepalen op f 1300. De Voorzitter. Ik zal vrageu of het voorstel van den heer Hamers wordt on dersteund Dat .blijkt niet het .geval te zijn het voorstel kan dus geen onderwerp van beraadslaging uitmaken. De heer Hamers. Dan moet ik het er bij laten, mijnheer de voorzitter. De punten 1 en 2 worden z. h. o. aan genomen. Punt 3. De lieer H w mers. Ik verklaar mij tegen dit punt, mijnheer de voorzitter. De V oorzitter. Wilt u hoofdelijke stemming1? De heer Hamers. Ja, mijnheer de voor zitter. De lieer C e 1' o s s e. Wat zal in stem ming worden gébracht? De Voorzitter. Het- voorstel van B. en W. Punt 3 wordt aangenomen met. 13 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Ha mers en Kroes. De punten 4, 5, 6 en 7 worden achter eenvolgens z. h. o. aangenomen. 8. 'Voorstel van B. en W. betreffende de salarisregeling voor het personeel, verbon den aan inriobtingen voor lager onderwijs. 'De -door B. en W. ontworpen gewijzigde verordening tot regeling van heb getal1 der openbare scholen voor lager onderwijs in de gemeente Amersfoort en het getal en de be zoldiging van het onderwijzend personeel aan die scholen, ingediend den 19. Maart 1908, heeft naar aanleiding van het onder zoek in de afdéelingen, nog eenige wijzi gingen ondérgaan. 4

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 5