UT®. 386. Donderdag 14 Mei 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. O** jmargaBg. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: P«r 3 maanden roor Amersfoortf l.OO. Idem franco per poet- 1.50. Afzonderlijke nummersO.OS. Deze Ceurant rersehgnt dage log kabehalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeeüngen enz.geliere men vóór 11 uur 's morgens Wf de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRU8 DBR ADVERTENTlSN: Vaa 1—5 r«g»ls f O.B«. Elke regel meer - O.10. Eiensta.nbledi.gMi en ftanriagen 35 cent. reevuitbeMtny. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteerea in dit Blad, bij abonnement. Bene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. SCHULDVORDERINGEN' Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, herinneren belanghebbenden, dat alle vorderin gen voor levering aan het Rijk, de Provincie en de Gemeente, gedurende liet jaar 1907, vóór 1 Juli a. s. moeten worden ingediend bij de autoriteiten, door wie de bevelen tot het doen van leverantiën zijn gegeven; voor vorderingen, bij voorschot betaald, worden de declaratiën uiterlijk 30 Juni bij de ministeriëele departe menten ingewacht. Amersfoort, 11 Mei 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. 6. STENFERT KROESE. WüIJTIERS. Politiek Overzicht. I>e bezwaren In Britscli-Inriië. O vei* den strijd aan de noordwestelijke grens van Britsch-Indië wisselen tegenstrij dige berichten elkaar af. In de vorige week werd lericht, da.t de onlusten verminderden '•>n de opgestane stammen verliepen. Maar enkele dagen later werd1, geheel in strijd daarmee, gemeld, dat de vijandige stammen van de Mohmandls op uitdagende wijze ge- weiger»! hadden de voorwaarden, waaronder de Britsche regeering gezind was hunne on derwerping aan te nemen, te overwegen. En terstond daarop volgde het bericht, dat aan generaa' Willcocks definitief last is gegeven met zijne troepen tegen de Mohmands op te trekken en dat hij met twee brigades, onder de generaals Anderson en Barrett, tegen hen zal ageorenDe strijd zal nu dus eerst recht beginnen. Sedert meer dan zestig jaren hébben de Mohmands de Britsche regeering veeJ te doen gegeven; herhaalde malen, laatstelijk tien jaren geleden, hébben zij aanleiding gegeven tot ernstigen strijd. Het door de on" usten getroffen grensgebied ligt ten wes ten van Peshawar. Van hier gaat de spoor weg over Jamrud en in aansluiting daaraan de wig door den in vroegere grensoorlogen dikwijls genoemden Khyberpas. De Moh mands worden geschetst a.ls trotsoh, wreed en trouweloos en zijn bijna altijd gewikkeld in conflicten met hunne na/buren, eene om standigheid, die misschien te verklaren is uit <ii nomadiseerende levenswijze van dezen stam, die hen soms op Afghaansch, dan weer op Indisch gebied brengt. Tot hun jongsten aanval moeten de Mohmands door fanatieke mollaihs aangespoord zijn, als wier ijverigste Mohammed Ishak uit II add a Sufi Mol'ah genaamd, wordt aangeduid. Hunne strijdtnacht wordt op ruim 20,000 man ge schat, die gedeeltelijk met Lee Metford- en Martini-geweren 'bewapend zijn. De eerste aanvallen zijn door generaal Will cox, die 10,000 man tot zijne beschik king heeft, afgeslagen. Van meer ingewik- kelden aard is de toestand geworden door den steun, die aan de Mohmands verleend wordt door uit het Afghaansolie gebied af komstige stammen. Zij brengen aan de op standelingen eene aanzienlijke versterking; men spreekt van 13,000 tot 20,000 man. In verband met deze gebeurtenissen wordt in de Britsche pers de vraag behandeld hoe de emir van Afghanistan zich hierin houdt. Voor zoover is af te leiden uit de in het Engelsohe lagerhuis afgelegde regeeringaver- klaringen, stelt de Engelsohe regeering den emir voorshands niet aansprakelijk voor de deelneming van Afghaansche stammen aan de grensgevechten. Volledig licht schijnt echter nog niet verkregen te zijn over de rol, die de emir speelt, zoodot de regeering te Londen zich onthoudt van het uitspreken van een. definitief oordeel daarover. Parallel met do grensconflicten Loepen samenzweringen in Noord-Indië, die de In dische autoriteiten op het spoor gekomen is. De berichten, die daarover worden ge meld, doer, zien, dat de regeer in g al hare waakzaamheid noodig heeft om te verhoe den, dat de toebereidselen tot de misdadige aans'agen, die worden beraamd, tot uitvoe ring komen. Of de voorvallen aan de grens met de gisting in het 'binnenland in ver band staan, is thans nog moeielijfc te beslis sen. Een der beste kenners van Britscli-Indië, Sir Henry Cotton, die er veertig jaren van zijn leven heeft doorgebracht in gewichtige functiën, heeft zich tegenover een dagblad schrijver aldus over den toestand uitgelaten „Dezelfde diepe oorzaken van ontevreden heid blijven bestaan inzonderheid in Ben galen. De betreurenswaardige splitsing van dit gewest draagt hare vruchten. Op dien maatregel zou bepaald teruggekomen moe ten worden. Ongelukkig wil de Engelsche regecring niets doen zonder een besluit van de regeering van Indië, en deze zal uit eigen beweging niiets doen. Men kan aan ambte naren, al zijn zij de besten der wereld, mot vragen zich zelf te hervormen, hunne be voegdheden te verminderen, een deel van hunne macht af te staan aan inlanders, die voortaan moer in de regeering zouden wor den betrokken. Dat maakt dit vraagstuk zoo moeielijk en zelfs bijna onoplosbaar. Aan de grens heeft de politiek 'van lord Curzon veel succes gehad, en de laatste jaren waren zonder onlusten, hetgeen een feit zonder precedent is. Zeer onlangs gaven de stammen in het gebied tusschen Afghanistan en Indië, waar geen enkel gezag geldt, „Nnemands land", teekenen van beroering. Zij waren onrustig geworden, omdat wij wegen op hun gebied hadden aangelegd. Ook kwamen weer plunder-neigingen boven. Van daar de expeditie tegen de Zakka-K'hels. Na die expeditie werden vertegenwoordigers van de stammen, 500 a 600 in getal, te Peshawar bijeengeroepen voor eene conferen tie met de Engelsche autoriteiten. Op een goeden nacht plunderden een paar honderd van deze lieden de bazar en vertrokken naar hun gebied, met buit beladen. De Afghaansche grenssfcammen zijn van hetzelfde ras en even fanatiek van aard de verleiding is dus te sterk voor hen om niet aan de wanorde deel te nemen. De emir is slecht jegens ons gestemd o-m verschillende redenen. Na zijne Indische reis van verleden jaar was hij verrukt over de ontvangst, die hij genoten had. Hij vroeg aan de Engekche regeering vergunning om eene reis te doen naar Europa. Die vergun ning werd hem geweigerd. Daarover is hij 'boos. Bovendien zou de emir gaarne, even als de andere souvereinen, zijn vertegen woordiger te Londen willen hebben, lie rechtstreeks met het Foreign Office zou on derhandelen, hetgeen de Indische regeering hardnekkig weigert. De Engelsoh-Russische overeenkomst eindelijk werd zonder zijne toestemming geslotenzij is hem alleen medegedeeld. Wat erger is- men gaf hem in dat stuk slechts den titel Hoogheid in plaats van dien van Majesteit. Al deze rede nen verklaren zijne ontstemdheid". Duiischland. Sch lettstadt, 13 Mei. Bij de overdracht van den Hohkónigsburg richtte staatssecretaris Bethmann-Hollweg zich met een toespraak tot den Keiaer, waarin hij uiteenzette wat de namen Hobenstaufen en lla-bsburg en Hohenzollern in zich sloten. Hij begroette den Hokenzollern-Keizer als nieuwen burchtheer. Duitsche dankbaar heid, Duitsch vertrouwen en Duitsche trouw waren bij den intocht des Keizers in den burg het geleide. De Keieer antwoordde met- eene redevoe ring waarin Z. M. zedde, dat hij geloofde zijne dankbaarheid er voor dat de ge meente Schlettstadt hem het heerlijk© stukje Elzasserland ten eigendom aan bood, niet beter te kunnen bewijzen dan door de wederoprichting van den burcht in zijne voormalige schoonheid. Het was Z. M. een behoefte des harten alle die aan de totstandkoming van het moedelijke werk hadden medegearbead, zijn warmsten dank voor die trouwe hulp te brengen. De nieuw- geschapen ruimten vormden een waardige plaats voor de miassa herinneringen uit het verleden der Rijkstanden. De burcht levert een getrouw beeLd van de werkelijkheid van omstreeks 1500. Moge de Hokkouigsburg in het westen van het rijk, zooals de Mariën- burg in het Oosten, als een teeken van Duitsche beschaving en Duitsche macht, het in de verste tijden behouden blijven. Moge de adelaar op Stol bergf ried steeds zijn vleugels over een vreedzaam laud en een gelukkig volk uitbreiden. Met. zulk een zegenwensch aanvaard ik plechtig het bezit van den verrezen burcht." De bondsraad heeft de novelle van Je muntwet goedgekeurd in den vonm, waarin de rijksdag haar had vastgesteld. Het drie markstuk zal dus weder ingevoerd worden, maar als pasmunt; de oude taler, die stand penning was, blijft afgeschaft. De landdag van het koninkrijk Pruisen zal kort nadat de verkiezingen voor het huis van afgevaardigden zijn arfgeloopen, worden bijeengeroepen, doch slechts voor een enke len dag. Daaraan zal de ontbinding van het oude huis voorafgaan. Deze bijeenrceping, die enkel eene formaliteit is, heeft slechts ten doel te voldoen aan het grondwettige voorschrift, dat de landdag na eene ontbin ding uiterlijk 90 dagen daarna moet bijeen komen. De werkel ke zitting zal eerst in het najaar, misschien zelfs eerst in Januari van het volgende jaar beginnen. Berlijn, 13 Mei. De afgezanten van Moeley Hafid kwamen lieden op hét mi nisterie van buitenlandsche zaken en wer den ontvangen door den secretaris van 'legatie Langwertih von Simmera. Zij stél den dezen een eigenhandig schrijven van Moeley Hafid ter hand en verklaardendat deze feitelijk meester is in het geheele land met uitzondering van de kuststeden en dat hij bovendien volgens de verklaring van de oelaona's op grond van den Koran en de godsdienstige rechtsgéwoonten moet ■worden beschouwd als de eenige, rechtma tige Sultan van Marokko. Mbeley Hafid is bereid éi ch te 'houden aan de gesloten ver dragen, inzonderheid aan do akte van Alge- ciras, en alle mogendheden op gelijken voet te behandelen. Hij verzoekt de keizerlijke regeering zriéh in verbinding te stellen met de Fransche regeering en met de regeerin gen van de etaten, dien de akte hebben onderteekend, om te bewerken dat de Fran sche troepen en schepen werden teruggeroe pen en de gevechten een einde namen. Hij zou dan ten spoedigste de rust in het land herstellen en zijne bijzondere aandacht wij den aan de herleving van den handel met de vreemde staten. De raad van legatie Langwerth verklaar de, dat de keizerlijke gezant te Tanger aan de keizerlijke regeenng een schrijven had doen toekomen, waarin Moeley Hafid de uitzending der gezanten naar Berlijn aankondigt. De waarnemende staatssecreta ris van buitenlandsche zaken kon niet met de afgezanten in officiedie onderhandelin gen treden, omdat hun lastgever geen er kende regeeringspersoon is, en had daarom hem, die ails lid van het keizerlijke gezant schap te Tanger, bekend is met Marok- kaansohe zaken, opgedragen de heeren te ontvangen en hem dan mededeel!ng te doen van hunne verklaringen. Hij voegde daar aan toe: ,,Ik heb natuurlijk geen opdracht u stellige beloften te doen, maar moet het aan de keizerlijke ^geering overlaten of en wanneer zij in uwe verklaringen aanleiding za'l vinden om zich met Frankrijk en andere mogendheden, die deel hebben genomen aan conferentie, in verbinding te stéllen. Dat de keizerlijke regeering er naar streeft de akte van Algecaras te handhaven, is bekend. Haar wensch is, dat in Marokko ten spoe digste weder een normale toestand intreedt. Dit kan slechts geschieden, wanneer de binneulandsche strijd om de heerschappij over Marokko zoo spoedig mogelijk op houdt." Het. verzoek tot ontslag van vorst Eulen- berg uit de voorioopige hechtenis is defini tief geweigerd. Frankrijk. De gewezen bisschop van Tarentaise, mgr. Lacroix, die zijn bisschopszetel heeft prijs gegeven, is door de regeering tot hoog loer aar aan de Eoole des hautes études benoemd, waar hij den leerstoel voor kerkgeschiede nis zal bezetten. Engeland. Het lagerhuis heeft met 352 tegen 38 stemmen besloten tot de tweede lezing over te gaan van liet- wetsontwerp tot oprichting van twee nieuwe universiteiten in Ierland. Naar aanleiding van het bericht van bui tenlandsche bladen, dat Groot-Brittannië pla<n zou hebben tot bijeen roeping van een© internationale conferentie tot beperking van de oarh^gstoerustingwi, verneemt Router's bureau, dat dit gerucht waarschijnlijk is ontstaan door de uitnoodigingen, waarin de Britsche regeering do groote zeemogendheden verzocht deskundigen naar Landen te zen den, om voor het e'ndbeeLuit over de op richting van het op de Haagsche conferentie voorgestelde internationale prijsgerechtshof sommige met het zeerecht in verband staan de vragen te behandelen. Van eene conferen tie tot beperking van de oorlogstoerustingen is volstrekt geen spraJke. Ook de tijd vau de voorgestelde bijeenkomst te Londen is nog niet bepaald, maar men neemt aan, dat zij in 'het najaar zal plaats hebben Oostenrijk. De kennisgeving van den Senaat van de universiteit te Weenen aan de studenten, waardoor de stakingsbeweging onder de stu dente1» geacht kan worden te zijn bedwon gen, luidt aldus: „De academische senaat heefit heden be sloten, de studenten voor staking en demon stratie tem dringendste te waarschuwen. Voor zoo ver gaande stappen ontbreken de voorwaarden, omdait eené bestraffing van prof. Wahrmund wegens zijin politieke of godsdienstige overtuigng en de uitdrukking daarvan niet heeft plaats gehad. De aca demische senaat geeft hiermee aan de stu denten de plechtige verzekering, dat, als eene buiten de universiteit staande macht een professor wegens zijne godsdienstige, wetenschappelijke of politieke Overtuiging in zijn onderwijsambt zou handeren, de senaat en de professoren de eersten zullen zijn, die daartegen maatregelen van tegenweer nemen". De studenten te Weenen hebben, naar aanleiding van deze kennisgeving, die door den senaat eenstemmig is Vastgesteld, ook met medewerking van de beide theologisch© professoren, die er zitting in hebben, beslo ten van elke staking af te zien en hebben zich met hunne studiegenooten te Praag, Graz en Innsbruck in verbinding gesteld, die zich eveneens bevredigd hebben verklaard. Aan alle universiteiten zullen rustige manifesta tion worden verricht. Rusland. Petersburg, 13 Mei. Volgens de „Handels und Industrieaeitung" was de stand van het winterkoren in 21 gouverne menten van Midden-Rusland tot 25 April (o. s.) als volgt: onbevredigend in Rjaesan, Koerste, Tsjemigow, Mohilew, Zoiid-Minsk, Oost-Kowno, Noord-Grodno en in de aan- grei zerde districten van Smolensk, Kaloega, Toela en Zuid-Slamaragloed in Perm, Tarp- bow en Woronesohvoldoende in de ove rige gouvernementen. De schade is een ge volg van rotting, die veroorzaakt ié door groote natheid wegens het langzame weg- dooien van de sneeuw. De werkzaamheden op de zomervelden zijn door het koude we der en de groote natheid vertraagd; de op pervlakte voor het verhouwen van zomer graan moest door overploegen van winter graan, voornamelijk in het noordwesten, be langrijk vergroot worden. Itali6 cn Turkije. De moeielijkhodcn tusschen Italië en Tur kije zijn nog niet geheel van de baan. Toen onlangs een Italiaansch eskader gemobili seerd werd om aan de eischen van Italië betreffende het postwezen kraéht bij te zet ten, deed Turkije eenige oonoeesiën, o. m. werd beloofd, dat de Turksche overheid geen inceil ijk heden in den weg zou leggen aan Italiaansch© onderdanen, die land wenschteu te vcrwervven in Tripolis. Nu wordt intusschen bericht, dat de vali van Tripolis weigert den aankoop van eenige terreinen door de Bank van Rome goed te keuren. Ijtalië heeft zijn gezant te Konstan- tinopel opgedragen daarover opheldering te vragen aan de Porte. De stemming ip Turkije is overigens Italië niet gunstig gezind. De Vita deelt mede, dat de Tuikséhe pers uit. wrok wegens het barsch optreden van Italië een beweging op touw heeft gezet om Italiaaneche goe deren te boycotten. Turkije De Sultan heeft den gewezen grootvizier Kiamil Pacha belast met het onderzoek van de zaak van den Heraklea-mijn. Tot dusver was Said Pacha, ook een gewezen grootvizier, hiermee lelastdiens conclusiën schijnen den sultan niet te hebben voldaan. 28 »oor THERESE HOVEN. Als hij, met een Hollandsdh meisje geën gageerd was, zou 'hij haar door de een of andere bekende familie te logeeren laten vragen. Het was zoo iets gewoons om, bij kennissen, belet te vragen voor zuster of aanstaande. Maar nu ging het moeielijk, de meeste jonge vrouwtjes zouden er tegen op zien, een vreemde, vooral een Engelsche, in huis te hebben. Men moest zich zoo geneeren en dan met de taalnee, daar viel niet aan te denken. In alles behalve vroolijke stemming, verliet de ex-zeeofficier de haven plaats1 en (keerde hiji stadwaarts. Amster dam léék hem onverkwikkelijkde berrie op straat- vond hij benauwendde (kans om er zich ooit een redelijke positie te ver overen tusschen al die hollende, jagende busines6-menschentè gering om er zich ook zelfs de meest bescheiden illusies van te maken. En toch... hij moest bij zijn thuiskomst m de kleine kamer, die in al die dagen niet gelucht schoen te zijn, vond hiji het hoekje van zijn 'hospita, slordig, vettig, uit elkaar hangende en daaronder, o! profa natie, een Ibrief ran Marion. Hij keek 't vertrek rond... groote gaten in 't veelkleurig gebloemde .behangselde stoelen met verschoten rood trijp overtrok ken, de canapé, quasi opgeflikkerd met groezelige lapjes, die voor antimacassars moesten daargaande schoorsteen-orna menten van gebronsd zink en getint glas... de smalle spiegel gebarsten en verweerd. Marion's portret, op zijn geïmproviseerde schrijftafel, kwam hem even heiligschen nend voor als haar brief onder 't opschrijf boekje zijner huisjuffrouw. Hij. had nauwelijks den moed het cou vert open te breken(hij, schaamde zich over zijn eigen berooiden toestand en ont zegde zichzelf het recht zijn aanspraken op haar t© laten gelden. Ze schreef zóó zacht-vertrouwend, zóó teeder-liefhebbendals balsem op zijn oproerig hart. Gesterkt door haar hoopvolle inzichten, besloot hij op nieuw aan den gang te gaan. Werktuigelijk opende hij 't Nieuws van den Dag en 't Handelsblad en teekende met blauw potlood, alle advertenties aan, die hij een antwoord waardig keurde. Toen maar aan 't schrijven altijd het, zelfde geen ervaring, maar veel goeden wilbekwaamheden En dlan dacht hij weer aan stuurmans kunst en dergelijke marine-talenten, aan welker ontwikkeling hij tien jaar van zijn leven besteed had, en die hem nu geheel nutteloos waren. Bij zulke overpeinzingen, sloop geregeld de gedachte in zijn brein „Aila hij Marion eens vroeg hem van zijn belofte te ontslaan Als hij haar op 't onmogelijke van zijn streven attent maakte, op zijn weinige waar de als handelsman? Als hij nog eens tracht te haar over te halen (hem te nemen, zooals hij was? Hiji was nog steeds op non-activi teit; het zou hem slechts één brief aan 't Depaitement van Marine in Den Haag kos ten ot één*'bezoek aan den chef van 't per soneel en dan... zijn uniform weer aan getrokken, zijn koffers gepakten zich aangemeld' Ha! weer op een schip te zijn; weer den oceaan te ruiken en in te slapen bij 't geklots der golvenweer water en lucht te zien, in plaats van die hinderlijke huizeumassa. Ben wacht onder heidéren sterrenhemel kwam hem nu een zaligheid voor een dék-parade een schitterende feestelijkheid. En, als hij zich dan neerzette om dit alles aan (Marion te vertellen, dan weigerde zijn pen, dan kwamen de woorden niet, dan ver zonk 't lichtbeeld zijner zeemans-fantasieen verrees daar voor zijn geestesoog een ander. Dan zag hij1 de fraai 'belijnde meisjeefi guur, het fijn besneden gezichtje met gloed- rijke cogen, dan voelde hij den druk van haar handje, 't nerveuse trillen harcr lip pen, als hij ze kuste... dan ging zijn geheele wezen uit naar de geliefde, dan voélde hij slechts één verlangen, één hartstochtelijk, waanzinnig verlangen naar haar friséh mondje! En dan weidde hij uit over zijn liefde... zoo ging 'tkeer op keer; de zeeman week voor den minnaar' Intusschen kropen de maanden verder... in al dien tijd was Jan niet naar Den Haag geweesthet iwas hem onmogelijk den spot- teudeu blik van zijn vader on Annette's hatelijkheden te verdragon, zonder nog van de gemoedelijke brom-redenceringen van zijn moeder te spreken. Hij schreef ook zelden en dan nog heel kortdie beleefdheids-episteltjes, zooals An nette ze noemde, (hadden niets ivan de uit voerige 'babbelbrieven, waarmedé hij zijn huisgenoot en steedte, als hij op reis was, had verblijd. Annette, dtie eigenlijk meer verdrietig dan boos was en die de hoofdschuld aan Marion en niet aan Jan gaf. was reeds vaak op 't punt geweest, haar broeder op te zoeken, maar zij werd tegengehouden door haar vader, die telkens, als er over gesproken werd, zijn plan te kennen gaf om: „Dien jongen in zijn eigen vet te la ten gaar smoren." Zoo gingen maanden voorbij... toen op eens, daagde er licht. Eerst, op een morgen, een telegram van Marion: „Goed nieuws volgt per brief." Toen, den volgenden middag, een heer lijk schrijven, dat hem alle ellende van den laat sten tijd 'dééd vergeten. Hij kon zijn oogen niet gelooven en toch, het. draadbericht had hem reeds moeten voorbereiden, en 't stond er duidelijk. Me neer Roodford' bood liem een betrekking aan, als directeur van een kleine fabriek, waarin hij geïnteresseerd was. 'Hiji moest maar zoo spoedig mogelijk overkomen om de zaak te bepraten en dan tegelijkertijd over hun huwelijk te spreken. „En weet je, aan wie we ons géluk te danken hébben schreef Marion, nadat ze hem nog eenige bizonderheden omtrent zijn aanstaanden werkkring had gegeven. „Aan Nancy, mijn eigen, lieve, oude Nan. „Guy wou namelijk trouwen, een lang engagement vindt hij een gruwel, papa en mama zijn er ook voor, d. i. voor hun hu- wel ijlk. Ze vinden zoo'n verlóófd paar een storend element in een groot 'huishouden. En toen heeft Nan verklaard, dat ze er niet aan denken zou, vóór haar oudste zus ter te trouwen. Het zou ook verschrikkelijk zijn geweest en liedlemaal niet. zooals 't boorde, dat zag papa toch ook wel in. Toen begon hij eerst te doen, alsof er tusschen ons niets be stond, maar dat heb ik hem wel anders aan 't verstand gebracht. Dat vond ik „mean" vaiL papa, en Nan ook, en toen hoeft zij tante Chart ofte in den arm genomen, die goede, beate tante, die tijd voor alles heeft en d'ie hartziekten, toch de allerbelangrijk ste vindt. Ze beweerde tegenover papa. dat. ik er al slecht uitzag en dat papa verkeerd zou doen met zich togen onze verlangens te verzotten. De uitslag was, dat papa plotseling van inzicht veranderde en zed, 'dat we dan maar allebei tegelijk moesten trouwen, of liever alle vier. Denk eens, op één dag, vier ge lukkigen. Nancy en Guy en jij en ik! Wat zal dat een gebeurtenis zijn in Bickley. Guy in zijn kranig tenu van luitenant der Lan ders en jij trouwt toch zeker ook in uni form „O! dan zal ik 't niet meer haten, inte gendeel. Kom nu maar gauw over en vraa^ Annette om bruidsmeisje te zijn. „Veibeéïd-je, Ethel en Pvy zijn boos, omdat zo één pretje hébben, in plaats van twee en de jongens ook, maar niet zoo erg; voor meisjes is een bruiloft veel interes santer. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1