fl" Jaargang. Zaterdag 16 Mei 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. V». E«r»te JBlad. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABOENEMENT8PRIJE: P»r 8 maanden roar Amersfoortf l.OO. Ham ftonaa par post1.50. Afoaaderifka nummers- 0.05. Dom Cauraat verschijnt dagelijks, behalve ap Zen- an Feest dagen. Advertentiënmedadeelingen enz., gelieve men vóér 11 urn 's morgeti» nj da Uitgevers in te zanden. U i tgavart: VALKHOFF C°. Utrechtaehestraat 1. Intercomm. Telephoonnummcr 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cent« Mj vooruitbetaling. Ghroote letters nnsr plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordealige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Bene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Terugroeping van de vreemde troepen uit Kreta. Oip Kreta/ heersokt groote bl ijtdadhjap Geen won-der, want door het besluit van de vier mogendheden Engela-nd, Frankrijk, Italië en Rusland die gezamenlijk het beschermheerschap over het eiland uitoefe nen, om hunne troepen geleidelijk uit het eiland terug te trekken, is een hartewensch van de bevolking de vervulling nabijDe gewezen Grieksche minister Zainnis, die als commissaris van de mogendheden het hoofd is van de regeering, had den 2en April j.l. eene nota aan de vier kabinetten gezonden, waarin bet verzoek werd gedaan, dat zij van hunne welwillende gezindheid voor het eiland blijk zoudeoi geven, door hunne toe stemming te geven tot het vertrek van de internationale troepen uit Kreta in den zin van hunne collectieve nota vain 23 Juli 1906. De vier besohermiheeren hebben nu, in ant woord op deze nota, den commissaris mach tiging verleend de verklaring bekend te maken, dat zij in den loop van den zomer van 1908 hunne troepen geleidelijk zullen terug rcepen, zoodait de ontruiming van het eiland binnen een jaar, gerekend van het vertrok van het eerste troepenoontingent, za-l zijn voltrokken, en wel met inachtneming van de in de collectieve nota van 23 Julia 1906 vervatte voorwaarden en bepalingen. Met den aftocht van de vreemde troepen aal een deel verdwijnen van de voogdij, waaronder Kreta is gesteld. Toen Turkije elf jaren geleden in den oorlog tegen Grie kenland overwinnaar bleef, moest het toch het eiland Kreta, ter wille waarvan het zooveel bloed had vergoten, verliezen. In Februari 1897 brachten, ten gev-olge van de nieuwe onlusten, die o(p het eiland waren ontstaan, de admiraals van de voor Kreta liggende eskaders landingsdivisiën aan wal. In de volgende maanden zonden Engeland, Rusland, Frankrijk, Italië en Oostenrijk- Hongarije elk een batailkm infanterie naar het eilandde vreemde troepen werden on der een internationaal opperbevel gesteld en hadden tot taak rust en orde op het eiland te herstellen. In October 1898 vertrokken de Turksche troependo Turksohe keersdhap- pij, die 2£ eeuw had geduurd, had daarmee haar einde bereikt. Het eenige ziéhtibar© teeken van het Turksche oppergezag, dat nog aanwezig is, is de halveinaansvlag, die op oen der uiterste punten van de Soedabaai waait. De vreemde troepen vormden nu de gewapende madht van het land, waaraan de bewaring van de rust was toevertrouwd, tot dat de gendarmerie en de militie zouden zijn samengesteld. Oostenrijk-Hongarije heeft zijn bataillon reeds in 1898 laten terug komen. Duitschland heeft zijne kleine af- deeling mariniers weder aan boord geno men; het heeft, zooals zijn rijkskanselier destijds verklaarde, wat Kreta betreft, de fluit weggeborgen en de concertzaal ver laten, zich daarbij gedragende naar het be kende gezegde van Bismarck, die Kreta een zeer belangwekkend eiland vond, maar niet het gebeente van een Pommerschen grena dier waard. De vraag der terugroeping van de vreem de troepen van het eiland is in de laatste jaren bij herhaling ter sprake gekomen. Lord Lansdowne, de Engélsohe minister van buitenlandsche zaken, verklaard© reeds in November 1904, dat hij bereid was de Engelsche bezetting geleidelijk terug te roe pen. In de collectieve nota van Juli 1906, waaraan thans wordt herinnerd, werd' uit zicht. gegeven op liet terugroepen van de troepen, zoodra de Kretensiscihe gendarme rie en militie voldoende zouden zijn georgani seerd' om orde en rust te verzekeren en de bescherming van de mohammedaansche be volking te waarborgen. De Kretensers heb ben nu er op gewezen, dat deze voorwaar den vervuld zijn, en de mogendheden heb ben hunnen commissaris Zaimis en de regee- ri-ng van Kreta een blijk gegeven van hum vertrouwen, door aan het gedane verzoek tegemoet te komen. ,,Ër heerscht blijdschap onder de bevol king van Kreta", zoo wordt uit Kanea be- irebt, en dat is verklaarbaar, want zij is nu een goeden stap nader gekomen tot de ver wezenlijking van hare wenscben. En die blijdschap vindt weerklank in Griekeniland, want feitelijk komt de terugroeping van de vreemde troepen neer op de vereeniging van Kreta met Griekenland, al wordt die ook nog niet formeel voltrokken, om de gevoe ligheid van den sultan te ontzien en de begeerigheid van de kleine Balkan staten niet aan te wakkeren. Duitschland. Wiesbaden, 15 Mei. Heden werd hier het standbeeld onthuld van prins Wil lem I van Oranje, een werk van prof. Wal ter Schott en cone nabootsing van het op liet slotterras te Berlijn staande standbeeld. De Keizer hield daarbij eene toespraak, waarin hij wees op het rechtschapen karak ter cu den heldhaftigen aard van zijn voor zaat, wiens levenssohip ver weg gedreven is door woeste golven. Aan hem zal hier bij de verzachtende bronnen van zijn geibooi'te- lajid een standbeeld gewijd zijn, dat zijne Nassausche landslieden steeds in trouwe hoede mogen houden. Na de rede van den Keizer werden de banieren, die het stand beeld bedekten, omboog gehesohen. De eerste burgemeester von Heil antwoordde met eene rede, die den dank der bevolking vertolkte. Wiesbaden, 15 Mei. De Keizer bracht heden voormiddag om elf uur den Koning der Belgen, die hier voor eene kuur verblijf houdt, een bezoek. Daarna ontving de Keizer om half twaalf in het slot het. be zoek van Koning Leopold, die ook door de Keizerin ontvangen werd en met de heereu van zijn gevolg bij H.H. M.M. aan den lunch genoodigd werden. Londen, 15 Mei. De Duitsoho staats secretaris va.n koloniën, de heer Derniburg, werd heden in het Buckingham paleis door Koning Eduard ontvangen. Nog in eene tweede strafzaak is rechts ingang verleend tegen vorst Eulenburg. De justitie te Müuchen wil hem vervolgen we gens poging om een getuige tot meineed te verleiden Trankryk. P a r ij s, 15 Mei. De vier afgezanten van Moelay Hafid, die zich hedenmorgen aaoi 't ministerie van buitenlandsche zaïken en aan het Elysée vervoegden, zijn niet/ ontvangen. I De studiereis, die in do Paaechvacantie j djoor Parijsohe studenten ondernomen is naar Berlijn, en de verbroederingsfeesten, die zij daar hebben gevierd, hebben aanleiding ge geven tot nationalistische betoogingen in de Parijsche universiteit en daarbuiten. Die zijn voornamelijk gericht tegen prof. Andier, den ihoogleeraar die de geleider van de stu denten op hunne Berl'ijnsche reis is geweest, wiens colleges over de Duitsche litteratuur aanleiding geven tob betoogingen en botsin gen tusschen voor- en tegenstandersEr werd reeds bericht, dat prof. Andier een wenk had gekregen om zijne colleges te staken. Dat is echter niet iuist geblekeneergiste ren namiddag heeft hij nog, zijn college ge houden, dat ditmaal niet, in tegenstelling met den vorigen Donderdag, gestoord werd. In de collegezaal, die grootendeels door vrienden van den 'hoogleeraar en habitués van zijn college bezet was, bleef alles rustig maar op de binnenplaats en, nadat deze ont ruimd was, op straat was het nogal woelig. In het quart ier latin trok men zich overigens niet veel aan van deze manifestatie; het be hield zijn gewoon aanzien. Het 17e infanferie-regiment, dat verledeu jaar wegens zijne muiterij in Béziers voor straf naar Gafsa. (Tunesië) was overgeplaatst, heeft door goed gedrag vermindering van straf verkregenhet heeft zijne AfrikaaD- sche standplaats verlaten en is weer naar Frankrijk ingescheept. Engeland. Op eene vraag, die in het lagerhuis werd gedaan of de Walvischbaai op eenige wijze een voorwerp van onderhandelingen tus schen do Britsche en de Ihiitsche regeering is, heeft minister Grey ontkennend geant woord. Alleen zijn onderhandelingen gaan de met het oog op de 'bepaling van de grens tusschen het Walvisohbaai-gebied en Duitsch Zuid west-Afrika. Het nieuwe lid van het lagerhuis voor Men rose Burghs (Schotland), die daar ge kozen is voor den door lord Morley openge laten zetel, de heer Robert Vernon Har- court, is de tweede zoon van den overleden liberalen staatsman Sir William Harcourt en eer kleinzoon van den Amerikaanschen geschiedschrijver Motley. Hij is in 1878 ge boren, was vijf jaren werkzaam in het de partement van ibuitenlandsdhe zeiken en is aatst. parlementair correspondent geweest van de liberale Tribune. Zwitserland. De bondsraad heeft aan de Zwitsersche ambtenaren, die dongen naar het ambt van financieel inspecteur voor Kreta, medege- dee'd, dat de internationale onderhandelin gen een ongunstigen keer genomen hebben en daardoor de oprichting van dlit ambt voorloopig achterweg© blijft. Oostonrijk-Hofc&aHjf. Dr. Weiskirohner, de voorzitter van het huis van afgevaardigden van den Oosten- rij kschen rijksraad was, naar aanleiding van het bezoek van de Duitsche bondsvorsten te Weenen, bedacht met de Pruisisch© kroon orde 3e klasse. Hij heeft deze orde terug gezonden met een sdbrijven, waarin hij ver klaart, dat- hij meent in zijne positie eene orde van zoo lagen rang, die hem is toege kend in zijne kwaliteit, niet te aanvaarden. Het huis van afgevaardigden van den rijksraad heeft met de vereischte meerder heid van twee derden besloten tot dringend- verklaring der behandeling van het wets ontwerp tot verhooging van het contingent der militie en der landweer. Het wetsont werp zal nu zeer waarschijnlijk worden aan genomen, want geen der partijen durft de verantwoordelijkheid op zich te nemen om oeue aanvrage voor het leger te weigeren. W een e n, 1 5 Mei. Het huis van afge vaardigden heeft het wetsontwerp tot ver meerdering van het contingent voor de land weer in handen gesteld van de legercom- Budapest, 15 Mei. Dank zij het nieu we reglement van orde, heeft het huis van afgevaardigden de algemeen© beraadslagin gen over de nog niet afgedane begrooting van 1908 in enkele vergaderingen kunnen ten einde brengen. Men vermoedt, dat de eindstemming over 8 dagen zal kunnen plaats hebben. Rutland. In Jekatenuoslaw is uit de gouverne mentsgevangenis een boon van groot ontplof fingsvermogen naar het wachtlokaal van de bereden wacht geworpen. De muur van het gebouw en de ramen van de naburige huizen werden vernield. Tegelijk trachten gevan genen over den muur te vluchten. Door scho ten van de wacht werden tien vluchtelingen gedoodook in de gevangenis werden eenige gevangenen gedood eu gewond. Een bewaar der werd gewond. Volgens ecu nader bericht zijn 29 vluch telingen gedood of bezweken aan hunne won den. Verder werden 28 gevangenen gewond, waaronder elf zwaar. Aan de Voesische Ztg. wordt uit Riga be richt gezondeu over eene strafoefening, dio voltrokken is in de centrale gevangenis al daar aan vier jong© meisjes, die, door het eten te weigeren, op 1 Mei den „wereld- rustdag" wilden vieren. De gevangenis directie liet dragonders komen om deze straf oefening te volbrengen. Twee meisjes wer den dood geslagen en de derde ligt halfdood in het ziekenhuis; de vierde heeft de straf oefening kunnen doorstaan. Titkyii Volgens ©en berioht uit Londen van de Pol. Korr. worden in het Petersburgsche antwoord op de laatste Engelsohe voorstel len betreffende Macedonië in hoofdzaak de bekende Russische voorstellen gehandhaafd. De Engelsche regeering heeft zich voorbe houden met nieuwe voorstellen bij de mo gendheden te komen. In Londen is een nieuw Blauwboek ver schenen over de gebeurtenissen in Macedo nië. Het heeft betrekking over het tijdperk van 28 Januari 1907 tot 18 April 1908 en behandelt uitvoerig de 'bewegingen van de benden, hunne misdrijven en de vertoogen, die van tijd tot tijd door de Britsche regee- riug tot- de mogendheden zijn gericht. Een brief van consul-generaal Lamb aan den zaakgelastigde te Konstantinopel, gedagtee- kend 20 Maart 1908, geeft eene opsomming van de moorden en andere misdrijven van anaand tot maand. Het cijfer van Februari 1908 is iets hooger dan dat van de andere maanden, maar Januari 1907 overtreft Februari van hetzelfde jaar met het dub bele. De heer Lamb zegt verder, dat de Bulgaarsche oomité's in het district Kasto- ria zich weer opmerkelijk beginnen te weien. De door Bulgaren aan niet-Bulgaren gepleegde misdrijven toonen intussohen eene aanzienlijke vermindering. Tengevolge van meeningsverschillcn onder de bonddhoofden, zijn er teekenen van desorganisatie aan wezig. De Grieken hebben voornamelijk van. zich doen spreken door het dooden van ve© in Agiyanie en het vermoorden van twee oude vrouwen en twee kinderen. De Wa- labhische organisatiën zijn weder rustig. I)e Serve» hebben de reeks van hunne misdrij ven slechts met eene bloedige misdaad ver meerderder schijnt echter reden te zijn om aan te nemen, dat deze rust slechts oeue toevallige en tijdelijk is. _jcü Marokko. Het incident van de elkaar bevechtende rustbewaarders te Casablanca zal, volgens de inlichtingen die d© correspondent van de Temps te Madrid heeft ingewonnen, in de diplomatiek© en militaire kringen, geen ge volgen hebben; men gelooft daar niet, dat het afbreuk zal doen aan de hartelijkheid der betrekkingen tusschen d© Spaansche en Franscih© strijdkrachten in Marokko en nog minder tusschen de beide regeenngen, di« blijven samen gaan om de zending uit te voeren, die de conferentie van Algeciraa hun heeft toevertrouwd. Sommige Madlridsche bladen zij,n intus- schen tamelijk ontstemd. Zoo geeft de Libe ral aan Spanje den raad zijne troepen zoo spoedig mogelijk terug te trekken, omdat als do Fransche en Spaansche troepen met elkaar in contact blijven, andere botsingen zeker, zullen volgen ©n Spanje geen aanleiding beeft om voor Frankrijk de kastanjes uit het vuur te halen. Moeley Hafid heeft zijne mehalla gelegd op een punt tusschen Fez en Mekinee, van waar zij de beide steden en de van Tanger naar Rabat voerende passen beheerschfc. Algiers, 15 Mei. Bou Deniib werd gisteren aangevallen. Aan Fransche zijde werden 13 man gedood, waaronder 3 offi cieren, en 65 gewond, waarvan 7 officieren. De vijand leed aanzienlijke verliezen. Het bombardement duurde een groot ge- deelt van den dag. Nader worden de volgende bijzonderhe den gemeldUit Beni Ounif wordt bericht, dat generaal Vigy opgerukt was naar Bou Denib, de harka tegemoet, en dat hij deze in den namiddag van den 13en ontmoette. Er ontstond een gevecht op ongeveer 10 K.M. afstand van Bou Denib. Het gevecht was vooral hevig in het palmenbosch van Beuiouzian, waar de vijand heftigen weer stand bood; hij moest zijne stellingen ont ruimen voor den gecombineerdeu aanval van de infanterie en de artillerie en de charges der jagers en spahi's. Den 14©n Mei rukt© generaal Vigy op om een aanval te doen op Bou Denib, het mid delpunt en de vereenigingsplaats van de harka van den marabout Moelay Lassen. Britsch-Indié. De emir van Afghanistan gaat oj) krasse wijze te werk tegen oproerige onderdanen. Wie betrapt wordt op het houden van op roerige redevoeringen, wordt gestraft met het uitrukken van de tong. Wie de hoofd stad Kaboel verlaat om zich bij de opstan delingen aan te sluiten, dien worden, als hij den emir in handen valt, de beide voe ten afgehouwen. Hij heeft verder dringend bevel gezonden naar Djellalabad om den verkoop van geweren en munitie aan de op roerig© stammen te verbieden. 30 no»* THERESE HOVEN. Een vroolijke stand was het niet, de huizen hadden iets zwaarmoedigs zelfs, maar Marion had het een ontzaggelijk voordeel gevonden, dat het Square uitkwam op den Cromwell Rood, een van de duurste en nieest aristocratische hoofdstraten van South Kensington en dan ookGar dens klonk beter dan street. Ze vond het' een fatsoenlijk adres en liet dan ook, nog vóór ze getrouwd was, postpapier, corresponden tie- en briefkaarten er mede voorzien. Toen was haar eerste werk voor de iu-t richting te zorgen, die ze, gelijk de mode was, in overleg met een der chefs dfer firma Liberty en Co. in orde maakte. Eiken och tend had ze een Conferentie met haar raad gever, die tot in de kleinste bizonderheden ging. Hij teekende zelf het buffet en de overige meubelen voor de eetkamer, maar toen hij hoorde, dat er haast biji was, be sloot hij zijn teckemngen en inspiraties voor een volgenden klant te bewaren en Marion een ameu dement te leveren, dla't wel is waar, reeds in zijn vitrines was ten toongesteld, maar toch nog hoogst modern en Liberty-achtig, fantastisch was. Ook in de slaap-, en logeer- en badkamers volgde ze geheel den smaak van haar lefder, maar de drawing-room wilde ze antiek heb ben met meubelen uit Yorkshire, heb dora do van oude kabinetten, kasten, spinnewie len en wat oudheden er meer bij een mo derne kamer hooren. Daar moesten teven6 de ornamenten en kleine meubelen een plaats vinden, die ze van vrienden en fa milie ten geschenke hadden gekregen en die niet in d©n stijl der overige vertrek ken waren. Zoo had ze in de eetkamer enkel rood mogen hebben, cloisonné met rood fond, Engelsche pottery, een bizondere mooie Chelsea coupe, en voor 't overige de echte Li'berty-vazen, alles donker rood. In haar eigen slaapkamer, waarvan de hoofd- tint geel was, mocht ze enkele stukken Wed- gewood 'hebben, licht blauw fond, camee achtig met mat-witte figuren opgelegd. Een mooi schoorsteenstel, rose marmer met verguld, Jan's huwelijkscadeau van oom Koen en tante Gesien, keurde de Lri bertymau beslist af. Hij kon haar niet toe staan het te zetten in een kamer, d!ie hi) bedacht had. Marion ging er heel ernstig op in, Jan ■lachte er om, in zijn totale onverschillig heid en onwetendheid omtrent stijl en kunst Hij bracht den Grootmeester zelfs in wan hoop door een paar Japansche schildjes, die hij in de eetkamer wilde ophangen. „Werkelijk, mevrouw, 'het gaat niet. Meneer wil die Japansche dingen daar heb ben. maar 't is absoluut onmogelijk, het zou mijn 'keele kamer bederven en ik zou niet gaarne wlillen, dat iemand' ze 'daar zag en hoorde, dat ik u biji de inrichting be hulpzaam was geweest, 't zou een klad op mijn naam zijn." Zulk een hemeltergende wreedheid mocht niet geschieden en Marion hing de schilde» des aanstoots in de serre. Toen eindelijk het geheéle huis in orde was, verklaarde iedereen, die er kwam, dat het er keurig uitzag eu maakte men de huisvrouw eeu compliment over haar trouw vol gen van 'haar raadsman. Meneer en mevrouw Vermeer, die met Annette voor heb trouwen, waren overge komen, waren tijdens de huwelijksreis der jongelui naar 't Isle of Wight overgestoken. Ze hadden wonderen van dat, aan afwis seling rij'ke, hoekje der natuur gehoord en besloten er te bl ij-ven, tot ze het jonge paar in hun nieuwe woning konden verweïko-» men Marion en Jan brachten hun wittebroods weken, tenminste de eerste, in Wales en North-Devon door; het Hollandsc'he plan was daardoor vervallen. Nancy was met haar man naar Schotland gegaan, 't vader land van den luitenant, die er e©n klein landgoed had, dat hij met den bescheiden naam van: „Shooting box' bestempelde. Het bezoek der Hollandsc'he familie liep uitstekend af. Marion was inderdaad een model 'huisvrouwtje en maakte het haar gasten zoo comfortabel, gelijk men dat al leen in Engeland kan doen. Vooral papa Vermeer waardeerde de ge makken in de slaapkamer en de heerlijke stoelen in 't salon. In zijn huis had hij geen enkelen fauteuil, waarin hij zoo weg zonk. Het Engelsche ontbijt met visch en ver schillende gerechten, vooral' spek en eieren, vond hij zeer naar genoegen, en de groote stukken vleesch, die van welvaart en gast vrijheid getuigden, vonden in hem een dankbaren deelnemer. Mevrouw kon zich ook wel schikken, maar miste veel. Dat begon morgen» al met liaar sneed je roggebrood aan 't ontbijt. Ala je dat zoo, van kindsaf, gewend bent, kun- je er niet meer 'buiten. Om twaalf uur vond ze een kopje koffie ook smakelijker dan zoo'n volslagen diner; en wat de groenten betrofdaarover was ze niet best te spreken. In den zomer, koolEn dan zoo maar uit 't water ge kookt en 'bloemkool dito, dito, nog wel met de stronken er aan, en erwtjes, jonge doperwten, zoo groot als capucijners! dat waren even zooveel bittere pillen voor een Hollandscho huismoeder. Annette was heelcmaal bijgedraaid, aoo- als haar broer 't, oneerbiedig genoeg, be stempelde. Ze voelde haar meisjes-vriendschap voor Marion, die door de omstandigheden een poosje geluwd was, weer herleven en vond 'teen zalige tijdpasseering om alles op haar gemak te bekijken en elke bizonderheid to bestudeeren Ze ging 's morgens met baar schoonzusje mee, als deze zelve naar de verschillend© leveranciers ging en vond het alleraardigst haar, 'bij slager en visch handelaar, zaak kundig te zien optreden. Nog een voordeel van het huis in Lex- ham Gardens was, dat 't vrij dicht bij Ken sington Gardens was, soodat men heerlijk wandelen kou, zonder van do vervelende omnibussen of dure cabs gebruik te maken. Het was alleen maar jammer, dat het Park 's avonds al om negen uur geeloten werd, zoodat 'liét haast niet meer de moeite was or na het eten nog heen te gaan. De ziomer-avonden wogen zwaar in Lon den, ofschoon ze icort waren. Jan kwam pas om kwart over zevenen, soms wel half acht thuis, moert zich dan vexkleeden, want Marion was, van zelf, op decorum geeteld en kon zich geen late dinner, zonder het daarbij voorgeschreven toilet, denken. Om half acht ging de eerst© gong, een kwar tier later de tweede. Jan had er pret in om zijn eigen tafel, in rok of smoking te presideer©» on knipoogde bijl wijlen tegen zijn moeder, als deze verbaasd 'keek, als 'het nette tweede meisje, vóór 't opbrengen van het dessert, het eerst© stel glazen door een tweede verving en dergelijke verfijnin gen, waar men in 't gewone Hollandscho leven niet aan doet. Jan, die, aan boord, ook aan meer eti quette .gewend was dan thuis, had er schik in en waardeerde het in Marion, dat ze al les zoo in de puntjes wilde hébben. Hij. bracht haar mooi© bloemen thuis en stapte expres een station vroeger uit om ze voor haar te kunnen koopen. Den laatsten Zondag, dien de Vermeers bij het jonge paar doorbrachten, trakteerde de oude heer op een rijituig van den livrei- stalhouder en gingen ze voor den heélon dag naar buiten. Berst naar de Botanische tuinen te Kew, waar Jan zijn Bngelschl vrouwtje verbaasde door de palmen en. pisang-boomen in het beroemde Palm-house, niets bizonders te vinden, en haar te vertel len, hoe zelfs de armste Javaan nog wel een cocos-palm en een pisang-boom op zijn erf heeft. Van Kew reden ze naar Hampton-Oourt, 't oude Paleis van onzen Prins Willem III, Koning van Engeland hier waren gemeen schappelijke herinneringen voor Hollandleni en Engel&chen en voélde zelfs Annette zich dichter bij de Britten. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1