Jaargang. Donderdag 21 Mei 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. Sf«. 383. Eerste Blad. AMERSFOORTSCH DAGBLAD AB0NN1M1NT»PRIJS: Per 3 maanden reer Aoierefoortf l.OO. Idem franee per pent- 1.80. Afzenderlfke nummert0.08. Deae Ceurant Terteh|'nt dagelijks, behalve ep Zen- en Peeet- dagen. AdvertentijtninededeeUngeu enz.gelieve men védr 11 uur 's nergens ly de Witgevers ia te zenden. Uitgevers: VALKHOTF C°. Utr.chtichestraat 1. Intercomm. T.laphoonnummer 66. PRIJS D1R ADTBRTHNTIBW: Yu 1—6 i.«.b f O.OO. Blke tegel meer - 0.10. Dieneteftnbiedingen en annvMgnn 35 eenlt \r% veeruitbet*Hny. Oreete lettere naar plAateruimte. Veer kattdel en betfr^f beetann zeer voordaeliae bepaliunen tot het herbeeld adverteeren in dit Blad, If abonnement. Bene eireuittti-e bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag teegesenden. Politiek Overzicht. IJsland voor de IJslanders. Het afgelegen eiland IJsland is sedert vele eeuwen een onderdeel van de Skandi- navisclie landen. In 126'2 verloor liet zijne zelfstandigheid en werd eene Noorweegsche provincie. Als zoodanig kwam het later on der het gezag van den Koning van Dene marken, en het bleef daaronder toen in 1813 Noorwegen van Denemarken werd af gescheiden. Maar steeds is bij de IJsLanders de herinnering levendig gebleven aan den tijd, toen hun eiland niet aan een vreem den staat onderworpen was, maar zijn eigen, zelfstandig bestaan voerde. De staatsrechtelijke verhouding tusschen Denemarken en IJsland is laatstelijk ge regeld in de grondwet, die den 2en Januari 1871 is afgekondigd en drie jaren later nog is aangevuld. Krachtens deze grondwet oefent eene uit 36 leden bestaande vertegen woordiging, het Althing, het recht van wet geving uil en tevens het recht van belasting heffing voor alle binnenlandsche aangelegen heden van IJsland. Voorts heeft het Althing het recht, toezicht uit te oefenen over het bestuur van het eiland, dat in naam van den Koning door oen bijzonderen minister wordt gevoerd. Met deze grondwet was men echter maar half tevreden. Inzonderheid twee bepalingen gaven den IJslanders aanstoot. Vooreerst, had de Koning zich het recht voorbehouden, van de 36 leden van het Althing zes -aar eigen goeddunken aan te wijzen. Verder was de bijzondere minister voor IJsland steeds identiek met den Deenscheu minister van justitie, die in Kopenhagen woont en niet uit eigen aanschouwing met. de behoef ten van het afgelegen eiland op de hoogte is. Vandaar dat zich in het Althing eene home- rule partij vormde, die ouder de leus: „IJs land voor de IJslanders", streefde naar do verwezenlijking van het doel om voor IJs land de zelfstandigheid terug te winnen. In de tachtiger jaren werden door deze partij, wier leider prof. W. Gudmunsson was, bij herhaling besluiten uitgelokt tot herziening van de constitutie, waaraan echter de be krachtiging door de Deensche regeering ont zegd werd. Een gunstiger tijd brak voor de IJslan ders aan, toen in 1902 de conservatieve partij in Denemarken de macht verloor, die zij gedurende lange jaren, steunende op het Landsthing, had uitgeoefend. Aan het den 27en Juli 1902 tot eene buitengewone zit ting bijeengeroepen Althing werden twee ontwerpen van eene herziene grondwet voorgelegdeen radicaal ontwerp van prof. Gudmunsson en een nog radicaler ontwerp van het Deensche ka/binet-Deuntzer. liet Althing nam het Deensche ontwerp aan, dat ook door een nieuw gekozen Althing be krachtigd werd. Sedert bestaat het Althing uit twee huizeneen hooger- en een lager huis van respectievelijk 14 en 26 leden. Het kiesrecht werd belangrijk uitgebreid. Voorts werd bepaald, dat de bijzondere minister voor IJsland een IJslander moet zijn en zijne vaste woonplaats in IJsland moet heb ben. De burgemeester van Isafjord Hannes Hafstein was de eerste geboren IJslander, die met het ministerambt werd bekleed en het nog heden vervult. En thans is ©en nieuwe, gewichtige stap giedaan tot IJslands zelfstandigheid. Deze stap is ingeleid door het bezoek, dat Koning Frederik verleden jaar aan IJsland heeft ge bracht. Toen heeft hij persoonlijk kennis ge nomen van de wonscben, die de IJslanders koesterden ten aanzien van hunne betrek kingen met Denemarken. Dit heeft geleid tot de benoeming van eene commissie, be staande uit leden van de>n Deenschen rijks dag en het IJslandsche Althing, die de op dracht had eene regeling te ontwerpen voor de toekomstige betrekkingen tusschen Dene marken en IJsland. Het rapport van deze commissie is nu ingediend. Wanneer hare voorstellen worden aangenomen, dan zal de reëele unie tusschen Denemarken eu IJsland die nu bestaat, voor een goed deel worden opgeheven. In hoofdzaak zal slechts eene personeel© unie blijven bestaan. Terwijl titans alle zaken, waarover IJsland zelf standige wetgevende macht bezit, worden opgenoemd, gaat het nieuwe ontwerp omge keerd te werk en somt de zaken op, die ge meenscha ppel ijk zijn voor de beide landen. Gemeenschappelijke aangelegenheden zijn, behalve alles wat het Koningschap betreft, de buitenlandsahe zaken, de landsverdedi ging te land en ter zee. waaronder de oor- logsvlog, verder de zorg voor de visscherij- reohten der onderdanen, het recht van vesti ging» het muntwezen, het hooggerechtshof, dc handels vlag naar buiten. Al het overige kan IJsfland zelfstandig regelen. Ten bewijze, dat IJsland een zelfstandige staat is, zal voortaan de Deensche Koning den titel voeren: Koning van Denemarken en IJs land." IJslands positie wordt in art. 1 van het wetsontwerp aldus bepaald: „Uéland is een vrij en zelfstandig, onafhankelijk land, verbonden met Denemarken door een ge meen scha ppel ijken Koning en door de ge meenschappelijke aangelegenheden, die na wederzijdsche overeenkomst in deze wet wor den vastgelegd, en vormt dus gezamenlijk met Denemarken een staatsverband, het Deensche rijk." Do beide parlementen zullen hierover nu •het beslissende woord hebben te spreken. Worden de voorstellen van de commissie aangenomen, dan zal de nieuwe wet, die dé betrekkingen tusschen Denemarken en IJs land regelt, gedurende 25 jaren van kracht blij.ven. Na dat tijdsverloop zal zij kunnen worden herzien en gewijzigd. Duitoohland. B er 1 ij n, 2 0 Mei. Volgens een bericht in de bladen is het ontwerp van de nieuwe Mecklenburgsche grondwet in oene vergade ring van afgevaardigden van de liberale kies- vereenigingen in Mecklenburg met algemee- ne stemmen afgekeurd. Wolff's Bureau spreekt het bericht tegen, dat er een nieuwe strafvervolging tegen Eu- iembuvg is ingesteld, omdat hij getuigen tot meineed zou hebben trachten te verleiden. De visscher Ernst en tie melk Slijter Rie del, de twee hoofdgetuigen tegen Bulen burg, hebben te Starniburg, hunne woon plaats, hun nering aan kant moeten doen zij zijn niet hun geczin vertrokken. Frankrijk en Turkije. In de eergisteren gehouden vergadering van den ministerraad heeft de minister van b uiten la udsclie zaken Pichon medegedeeld, dat hij van den gezant te Konstantinopel telegrafisch bericht had ontvangen, dat de Herakflea-zaak als geregeld kan worden be schouwd, omdat voldoening was verschaft aan de eischen van de Fransche maatsdhap- pij, die door de regeering waren onder steund. Als gevolg van de mi getroffen regeling, zullen de op naam van twee Turksche on derdanen luidende concessie voor de door de Hcrak lea-maatschappij geëxploiteerde kolenvelden, alsmede de haven en kaden van Songoeldak worden overgedragen aan de Heraklea-maatschappij, welker aandeel houders mee ren deels Fransehen zijn. Engeland. Londen, 20 Mei. Koning Eduard zal den 5en Juni uit Engeland vertrekken om een bezoek te brengen aan den Czaar eu de Ozarina. Z. M. zal eene weck wegblijven en den 12en Juni naar Engeland terugkeeren. Londen, 20 Mei. Reuter's agentschap bericht, dat de ontmoeting tusschen Koning Eduard en den Czaar zal plaats hebben te Reval, waai- de Koning met zijn jacht Vic toria en Albert denkt aan te komen op 9 Juni. In de regeeringskringen wordt er °P gewezen, dat dit het eerste bezoek is, dat de Koning sedert zijne troonsbestijging kon brengen aan den Gzaar, met wién hij door nauwe banden van bloedverwantschap en vriendschap is verbonden. Verder verneemt Reuter, dat in de diplo matieke kringen de ontmoeting tusschen de twee vorsten reeds geruimen tijd in over weging was, maar dat zij uitgesteld moest worden wegens den Russiscli-Japanschen oorlog en de binnenlandsche troebelen in Rusland. Ofschoon het bezoek geen bepaald politiek, doel heeft, wordt het tcch beschouwd als een nieuw 'bewijs van de nauwere betrekkin gen tusschen de twee staten in verband met de Engelsch-Russische overeenkomst. Londen, 2 0 Mei. Het lagerhuis heeft in de tweede lezing het ontwerp der onder wijswet aangenomen met 370 tegen 205 stem men. De minderheid bestond uit de unionis ten en Iersche nationalisten. In don loop van het debat noemde de mi nister-president verschillende punten, waar op de regeering een wijziging in overweging wil nemenhet is echter nog alles behalve zeker, dat men in deze zaak tot overeen stemming zal komen. Spaq]* Madrid, 2 0 M e i. In antwoord op eene vraag, verklaarde de minister van buiteu- landsohe zaken, dat het incident te Casa blanca niet ernstig genoeg was om aanlei ding te geven tot een internationaal ge schil. Uit het officieel© telegram blijkt, dat de feiten niet het belang hadden, dat er eerst aan werd toegeschreven. De twist ont stond uit oen persoonlijk geschil. Do egee- ring heeft besloten ophelderingen te ver langen, om vast te stellen wie verantwoor delijk zijn voor het gebeurde eu de schul digen te .straffen. In antwoord op eene andere vraag ver klaarde de minister, dat de Spaansche troe pen zullen worden teruggeroepen, als do om standigheden dit noodig maken. Oosten rij k-hemgarij». De Duitsch-vrijzinnige partijen in het huis van afgevaardigden hebben eene verga dering gehouden, waarin een besluit werd genomen om verontwaardiging uit te druk ken over het gebeurde bij eene promotie aan de universiteit te Graz (de door den afgevaardigde Hagenhofer aangevoerde garde voor boeren); aan de professoren werd dank gebracht voor hunne waardige houding en den minister van onderwijs Marohet werd volledüg vertrouwen uitge drukt. De ministers Derschatta, Marchet en Frade woonden deze vergadering bij. In Innstruck patrouilleeren gendarmen door de straten als voorzorgsmaatregel tot handhaving van de orde. Gisteren zijn aan de universiteit de colleges zonder stoornis gehouden kunnen worden. De vervoeging tegen de moeder van Syc- zinak', den moordenaar van den stadhouder graaf Potooki, is gestaakt en de vrouw in vrijheid gesteld Budapest, 20 Mei. Minister Ap- ponyi heeft in do Kamer zijn voornemen aangekondigd tot indiening van eeu wets ontwerp, waarbij bepaald wordt, dat liet lager onderwijs kosteloos gegeven wordt. Door zoo te liandelen -zal dc staat slechts een nationale eeresohuld afdoen. (Toejui chingen.) Omtrent de nieuwe onderwijswet zei- de hij, dat de aanneming van het door de regeering opgemaakte studieplan volstrekt geen inbreuk maakt op de handhaving van liet nationale gevoel bij de niet-Magyaar- sche volken. Wat de hervorming van het middelbaar .onderwijs betreft, verklaarde de minister zich gunstig gestemd voor het voorstel om door overeenkomsten tusschen de staten een zekere eenvormigheid in dit onderwijs te brengen Rusland. In de Rijfks Doema werd Maandag jl. de lang aangekondigde interpellatie omtrent Finland gehouden. In eene uitvoerige ge zette rede, nu eu dan onderbroken door de levendige toejuichingen van het centrum en de rechterzijde, wees de minis ter-president op de ingewikkelde historische ontwikkeling van Finland en zette hij uit een, dat het bezwaar hierin lag, dat de Fin nen de hun door Alexander I toegestane rechten beschouwen als rechten van een zelf stand gen staat en niet uitsluitend als die een c binnenlandse he autonomie. Hij verklaarde, da.t de regeering samen met de Doema er naar moet streven de po sitie ;an Finland als een van het Russische rijk onafscheidelijke provincie te bevestigen, maai- tegelijkertijd Finland's binnenland sche bestuur onaangetast te laten. In Rus land gaat macht niet boven recht. De statistiek van de in de eerste drie maanden van het jaar voltrokken terecht- st©1!Legen levert de volgende treurige cij fers In het gouvernement Kiew kwam een terechtstelling voor op 41,000 inwoners, in den Kuukasrus een op 273,000, in Polen een op 75 000, in het Nieuw-Russische gebied ecu op 142,000, in Odessa een op 52,000 inwoners. In het geheele rijk werden in dat tijdperk 766 personen ter dood veroordeeld, dus gemiddeld 8 per dag. Volgens opgave van liet departement van justitie waren op 1 (14) Maart in de ge vangenissen opgesloten 167,830 personen, terwijl! er slechts voor 107,830 personen plaats is in de gevangonissen. Ln sommige gevangenissen is de overbevolking werkelijk verschrikkelijkin de gevangenis te Kiew b.v., waar ruimte aanwezig is voor 690 ge vangenen, bevinden zich 2207 personen. De gevangenen moeten niet alleen op den grond, onder de briteen, maar zelfs in de gangen slapenin de gevangenis te Odeesa slaper zij in zittende houding. Marokko. Blijkens de aan generaal Lyautey gegeven instructiën, zal hij ;net Parijs de gemeen schap onderhouden dtoor tusschen komst het zij; van het gezantschap te Tanger, hetzij van den gouverneur-generaal van Algerië. Wat de te nemen besluiten betreft, zal hij echter, alleen staan onder het ministerie van bui- te nlandsche zaken. Hte ligt in de bedoeling van de Fransche regeering, de benoeming te verkrijgen van een door Abdel Azis aangewezen commissa ris, die als vertegenwoordiger van den sultan met generaal Lyautey de verdragen van 1900 - en 1902 ten uitvoer moet brengen. Hiermee wordt het zwaartepunt van het op treden der Franschen naar die zijde verlegd en hangt het af van de vraag, tot hoever generaal Lyautey zijne operatiëu zal uitstrek ken. Door de zoogenaamde poort van Teza ligt de weg hiervoor zonder belangrijke topo grafische moeilijkheden tot Fez voor hem open. In het Engelsche lagerhuis is op eene vraag of afgezanten van Moeley Hafid in het de partement van buitenlandsche zaken te Lon den hadden gevraagd om eene audiëntie, door de regeering geantwoord, dat dit niet was geschied. Op de verdere vraag met wien de regeering zou onderhandelen, als het noo dig mocht worden met de regeering van Marokko in onderhandeling te treden, werd geantwoord', dat Engeland niet meer dan één heorscher kon erkennen. De te Parijs vertoevende afgezanten van Moeley Hafid zijn van plan aan de gezant schappen van de Yereenigde Staten en van eenige Europeeeche staten brieven af te geven, waarin zij kennis geven van de to Fez geschiede uitroeping van Moeley Hafid tot sultan. De naar Berlijn gezonden gezanten zijn van daar vertrokken, om zich via Hamburg weer huiswaarts te begeven. Een nieuw Fransch-Spaansch incident heeft weer ontroering teweeg gjebradht te Casablanca. Volgens den correspondent van de Matin, zouden Spaansche soldaten een Algerijusch tirailleur hebben aangevallen en gewond; volgens een telegram uit Engel sche bron zouden Algerijnsch© tirailleurs vuur gegeven hebben op twee Spaansche schildwachts en hen gedood hebbenook zou een Spaansche korporaal gewond zijn. Sedert het eerste incident dragen de Spaansche soldaten buiten dienst in de stad zijgewerener is hun 'bevolen de Franschen, niet te provoceeren, maar tegen aanvallen nadrukkelijk zich te verzetten, zonder zich aan de mogelijke gevolgen £e storen. De Franschen dragen knuppels. De Rif-soldaten; zijn, omdat van de zijde der Mooren bloed wraak wordt gevreesd, in het kamp opgeslo ten. BriUch-lndië. De troepen macht van generaal-majoor Bar rett, die in het land der Mohmands op lie vig verzet is gestuit, bestaat uit 51 battail- lon voetvolk met 8 kanonnen en 2 eska drons paardcvolk. Zij vertrok gisterenoch tend in de richting van Bohai Dag om den strijdlustig u stam der Ohwaizais te straf fen. >0«R THERESE HOVEN. ,,Dr. Leyds heeft niet stil gezeten in de laatste jaren en heeft er voor gezorgd, dat de Rooineks, zooals de Boeren de Eu gel achen noemen, met andere muziek dan: „GUd save the Queen" zullen worden be groet. Ter ontvangst van hun ongenoodigde gas ten, hébben de wakkere Transvalere aller lei verrassingen gereed gemaakt in den vorm van Mausers, Long-Toms en Maxims. De beteekenis van die woorden zult jij be ter weten dan ik. „Men hoort er hier anders genoeg over spreken. Onlangs was ik toevallig in gezel schap met een heer uit don Oranje-Vrij staat „Of er oorlog komt, weet ik niet", zei hij, „maar ik weet wel, dat wij, in dat ge val, samen gaan. Als Kruger 't signaal geeft, dan volgt Steyn." „Dat is nu al een poosje geleden; sedert is de toestand verergerd. Hier gelooft men niet, dat de oorlog voorkomen kan worden, en natuurlijk is de sympathie met de Boe ren. „Ze hooren dan toch ook feitelijk tot ons, we hebben gemeenschappelijke voor ouders. „Het is nu met onze broeders in Zuid- Afrika a'ls met een arme familie of met bloedverwanten, die door -tVms'taiidighedien in een anderen stand als wij leven. „In 't gewone leven letten we ze niet op en nemen wij geen uiotitie van hen, maar niét zoodra zijn ze ziek of overkomt hun de een of andere ramp, of wij voelen toch, dat ze bij ons hooren en we gaan naar hen 'toe om ze te helpen. „Hé, ik wou, dat ik gaan kon. Was ik maar zooals Nancy Roodford, ik meen Nancy Mac Gregs, je schoonzusje. Mijn handen zouden natuurlijk verkeerd staan en papa en mama zouden nooit hun toe stemming géven, andere zou ik dolgraag met 't Rood© Kruis meegaan. Ik ben zeker, dat Bolland een ambulance zal sturen. ,,'t Is toch akelig een luxe-poppetje te zijn. Je zult wel minachtend de schouders ophalen, als je dit leest, maar ik verzeker je dat ik 't meen. Op eens is er zoo'n wensch om mij nuttig, te matteen, over mij gekomen. Plotseling heb ik. 't gevóél van mijn eigen nietswaardigheid gekregen en schaam ik mij over mijn futiel sleurleventje. „Groote gebeurtenissen wekken misschien groote gedachten op; ik denk nu tenminste heel verschillend van verleden jaar bij voor beeld „Tk wou, dat jij; hier was, Jan, dan zou je ook wel aan iets hoogers denken dan. aan 't vieren van je verjaardag. Ik zal je alles, wat er over Zuid-Afrika geschreven wordt, toezenden, ook 't verslag der Zuid- Afri'kaansche Vereeniging. Den lsten Sep tember was er een algemeene vergadering in 't Gebouw van Kunsten en Wetenschap-- pen, waar ik ook met papa naar toe ben •geweest. „Ik vond het toch zoo'n schande, dat jij niet met ons mee kou gaan en betreur het meer dan ooit dat je land en volk verzaakt hebt en dat om in Engeland te gaan wonen. „Het had dan toch ook niet ongelukkiger kunnen treffen. „Gisteren sprak ik overste Brenner in een boekwinkel, hij vertelde mij, o. a. dat de „Friesland" waarschijnlijk naar Lorenzo Marquez in de Delagoabaai zal worden ge stuurd. Ik praatte een heelén tijd met hem en ik vond liet- heerlijk weer eens wat Ma- rinenieuws te hooren. Vroeger was ik er zoo geheel in. Hij informeerde natuurlijk ook naar jou en hoopte, dat je je in je nieuwe levensomstandigheden zoudt kun nen schikken. Geheel vrij van ironie was zijn toon niet. „Je zult mijn brief niets aardig vinden, maar ik kan er niets aan doen. Ik erken, dat Marion een lief huisvrouwtje voor je is, maar ik kan haar toch niet vergeven, dat ze zulk een ingrijpenden invloed op je leven heeft gehad en dat nu. „Je moet haar maar voor mij filiciteeren. Anders zou ik het juist, gezellig hebben gevonden oan haar geluk te wenschen met i'ou verjaardag; ik gun haar gaarne mijn ►roer en ben heuscli niet jaloerech op haar. „Maar, werkelijk. Jan, ik zou haar nu niet kunnen schrijven. Die ellendige En- gelschen- „Ze willen natuurlijk hun gebied in Zuid- Afri'ka uitbreiden ten koste der Boeren, ze willen de goudmijnen hebben, die inhalige geldwolven, en ze doen het' voorkomen, als wilden ze het opnemen voor hun verdrukte landgenooten, do Uit landers! „Zoo'n schijnheiligheid gaat toch alle paal en perken te buiten. „Wel, en wat schrijft Annette f' vroeg Marion lachend, toen Jaai do lectuur van het lijvige epistel ten einde had gebracht. „Och, van al'lee," antwoordde hij kortaf. „Dat zal wel. Watt eeü dikken brief, dubbel port", zei ze, spelend 't couvert be kijkende. Er was niets in, dat moest Jan bekennenvan onbescheidenheid kon geen sprake zijn, want Annette schreef aan haar broer steeds in 't Ilollandsoh en Marion's taalkennis had zich, sedert haar huwelijk niet uitgebreid. Alleen wist ze wat „snoes je" béteékende en vond ze 't aardig, als Jan haar zoo noemde. En al 'liad zo Bol1-, landsch gekend, zou ze toch niet gevraagd of verlangd hébben Jan's brieven van huis te lezen, zoo iets was goheel tegen haar op vatting van 't huwelijksleven. Er was dus geen enkele aanleiding voor Jan om boos of ontevreden te zijn en toch was hij beide. Hij schaamde zich voor zijn zuster, het was alsof ze, in Marion's tegenwoordigheid, de een of ander© grofheid omtrent haar had gezegd Hij vond 't, op zijn minst genomen, on- kiesch, dat Annette zich zoo over de En- gelschen 'had uitgelaten en dan ook... hiji vond haar vervelend met haar sterke pro- Boer neigingen. Ze had er niet over hoeven te beginnen. Annette was altijd zoo wanhopend' recht door zee! Marion was dien ochtend in een bizon der opgewekte stemming. „Well, Johnny dear", zei ze, hem vrien delijk van achter 't theeblad toeknikkende. „Welk nieuws is er? Komt Annette over?" „Nee." Verwonderd zag ze hem aan. „Och! lieve kind, laat me nu. Ik heb haast." „Je hebt tooh wel tijd om een oogen blikje met mij te praten en... om behoor lijk te ontbijten, toe, laat ik je nog een kop koffie geven en Ibedien mij dan van een stukje makreel. Héb-jij er niets van geuo-. men T „Nee, ik ben niet. gewend makreel te eten. Bij ons is die nu heelemaal niét in tel." „Ik weet wel, dat 'tgoen elegante visch is, zooals zalm of tong, maar iedereen eCt 't hier. Je moet je moer einbiirgern. Daar nu, is dat geen prachtig wbord Je kunt toch wel merken, dat ik van mijn koet schooljaren geprofiteerd heb." Jan glimlachte bitter, zijn zuster was bang, dat hij te Engelsch zou worden en zijn vrouwtje maande hem er toe aan en wil'dë zelfs, dat hij, in zijn eten, de gebrui ken van haar land volgde. „O! ja," vervolgde ze, vrooiijk doorbab belende, „Gerald heeft gezegd, dat je nu wat precies moet zijn in de keus van jo couranten." „Hoe dat zoo?" „Wel, gisteren zag hij hier een, ik ge loof do „The Daily News" of „The Star" en dat vond hij verschrikkelijk „God, lieve kind, je broer hoeft zich niet te bemoeien met 't. geen ik lees. Ik ben geen jonge juffrouw!" „O! dat is 't niet," zei Marion, ondanks haar mevrouwschap, blozende bij, de ver onderstelling, «dat er quaeeti© kon zijn van iets shockings. Wordt vervalgil

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1