UITVERKOOP Kunstnijverheid, Vechtbrug te Loenen GESLOTEN Tuchtschool voor Meisjes W. F. A. GROENHUIZEN, Amersfoortsche Bank Chemicaliën, Ziekenverpleginp-artikelen, Verbandstoffen enz- H. W. CRAMER, STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. ADRIANÜS CORNELIS, REHABILITATIE. Nederlandse! Bnrean voor Waterleidingen Rijksschool Het Landgoed „Bornia" Huisknecht. net Meisje, Meid-Aiieeo, Voor de reis. Voor een Spotprijs. De beste Duitsche Woordenboeken Verhuren van Safe-Loketten. Beheeren van Vermogens. Voeren van Administratiën. Deposito-rente (een dag opzegging) 3 (20 pet. korting) Langestraat 65. BRILLEN. Pinee nez. Thermometers. Barometers. Joh. Vingerhoets. Besloten werd dat voortaan de uitkeering ibi' siekte eerst zal ingaan 3 dagen na aangif te en dat de nitkeering hoogstens. 13 weken kan duren. Besloten werd vooralsnog niet over te gaan tot samensmelting met den Centralen Bouw- vakarbeidersbondEveneens werd besloten, dat de afdeelingen plaatselijke werkloozen- kassen zullen mogen vormen. Aan het bondsbcstuur werd machtiging verkend met de patroonsorganisatie overleg te plegen, om te komen tot ©ene goede leer lingsregeling. Een fonds tot uitkeering bij overlijden zal gevormd worden. Verder zal het bondsbe- etuur een boekje samenstellen met- adressen van de patroons, teneinde den werkelooze leden het verkzoeken daardoor te vergemak kelijken. Daarna werd het congres gesloten. rDe Vereeniging van leden beboerende tot het wapen der Kon. marechaussee bene den den rang van officier, heeft Zaterdag te Utrecht een algemeen© vergadering ge houden'. O. m. werd besloten uit de bondskas, bij overlijden van een gehuwd lid zooveel bij te passen aan de som, die verkregen wordt uit het- onderling ondersteuningsfonds bij over lijden, dat de totale som f 1000 bedraagt en bij' overlijden van een ongehuwde gedeelte. Verdei- werden de n ieuw -ontw orpen sta tuten behandeld en aangenomen. De dag werd besloten met een gemeen- schappel ijken feeetdisch, tijdens welken een telegram van dankbetuiging van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik ont vangen werd voor de hun aangeboden hulde. aDe automobiel L. 142 kwam Zater dagmiddag van Bunnik gereden over den tolakker. Bij de buitenplaats ,,Oo6tbroek" werd de draai te lang genomen, waardoor het motorrijtuig van den weg in de diepe sloot stortte. De 3 inzittenden uit Utrecht kwamen met den schrik vrij. Pinks ter druk te te Baarn. Men meldt uit Baarn Ondanks het buiige weder was het alhier tijdens de Pinksterdagen druk. Het ver blijf van H. M. de Koningin-Moeder op het lustslot Soestdijk was hier ongetwijfeld voor een groot déél oorzaak van. Bovendien hebben de Baarnsöhe basse hen steeds veel aantrekkelijks voor duizenden stedelingen, die met dergelijke feestdagen hunne schre den richten naar de Lustwarande van het Gooi. De treinen brachten dan ook tal van bezoekers aan, terwijl de auto's, rijtuigen en rijwielen als naar gewoonte niet te tel len waren. H. M. de Koningin-Moeder maakte de beide dagen in den namiddag een rijtoer. Bij het uitrijden en thuiskomen had zich telkenmaal een groot aantal belangstellen den bij het Paleis verzameld, om H. M. eer biedig te begroeten. De pluimveetentoon- stel'ling mocht zich de beide dagen ook in een druk bezoek verheugen, vooral des Maandags, toen in den middag door de staf- muziek van de veld-artillerie uit Utrecht een concert werd gegeven op het terrein. Van het avond-concert op de tentoonstel ling werd ook door velen druk gebruik ge maakt, al was het weder niet zoo bijster gunstig te noemen. Met dit concert werd de tentoonstelling, die zeer goed geslaagd mag heeten, tevens gesloten. Laat in den avond keerden de tallooze vreemdelingen in alle richtingen huiswaarts en trad de kalme stilte van het landelijke Baarn weder in. PI u imveeten toons tel lin g te Baarn. Zaterdagmiddiag werd te Baarn in het Oranjepark de le grodte nationale tentoonstelling van hoenders, duiven, konij nen en kanarievogels der Hollandsohe Sier- duivenciub geopend. De onder-afd. Blaaru van de V. P. N. en de Nederiandsohe Ko nijnenhond verleenden hunne medewerking voor deze tentoonstelling, welke drie dagen heeft geduurd. De heer N. Wafelibakker te Baarn, secre taris-penningmeester der Qierduivenclub, sprak het openingswoord en wees op het groot© belang van het houden ,van derge lijke tentoonstellingen. De talrijke inzendingen waren in 3 goed in gerichte tenten geëxposeerd. De afdeelingen hoenders en duiven waren flink vertegenwoor digd. en worden daaronder pracht-exempla- ren aangetroffen. Hoewel niet zoo talrijk in aantal, trokken ook de inzendingen van konijnen en kana rievogels de aandadht. Ter opluistering waren ingezonden een fraaie ccfllectie sier- en zangvogels, broed machines, collecties granen en een Mam- moutih kalkoen. De jury bestond, uit de heeren G. Muijs te Amersfoort, J. J. Bol te Utrecht, W. Jac. v. d. Horst te Utreaht, C. L. H. Noor- duijn te Groningen, Joh. H. van Piggelen te Utrecht, Joh. P. Fuijt Den Haag en Jhr. W. van Herzeele, Den Haag. Op de tentoonstelling is de groote bron zen medaille van H. M. de Koningin toege kend aan J. Uijterwaal te Utrecht -voor de beste collectie Hollandsohe konijnen van één eigenaar. De groote bronzen medaille van H. M. de Koningin-Moeder is toegekend aan W. Peek te Arnhem voor de beste col lectie witte öliineesohe meeuwen. De groote (bronzen medaille van Prins Hendrik aan J. Wolfswinkel te Woudenberg voor het beste toom min area's. De zilveren medaille van dien Commissaris der Koningin in Utrecht aan J. H. Groenhuizen te Utrecht voor de beste collectie witte dragons (doffers) en de zilveren medaille van den burgemeester van Baarn werd toegekend aan den heer C. Kleijne te Utrechit voor het beste Viaamsche reuaenkonijn (ram). Hilversum. Een gewezen caféhouder alhier, thans opperman alhier, werd door zijn vrouw verlaten. De man zette het op een borrel en verkocht het biljart, dat hij in huurkoop had, aaai een opkooper voor f 10. Deze verkocht het aan een caféhouder voor f 100 en de caféhouder verhandelde het weer voor een hoogeren prijs. De gewezen caféhouder had zich nu ter zake van verduistering voor de 4e kamer der rechtbank te Amsterdam te veranti woorden. Hij bekende. Met het oog op zijn gunstige antecedenten cisdhte het O. M., jhr. mr. Quintus, slechts 3 weken gevange nisstraf. Nadat rar. Mensing van Charanto in het 'belang van bekl. had gesproken, deed de rechtbank nog denzelfden dag uitspraak. Zij legde den man 3 weken gevangenisstraf op, evenwel onder aftrek der geheel© preven tieve hechtenis, die reeds ruim drie weken duurde, zoodiat de beklaagde dadelijk in vrijheid kon worden gesteld. Hbld. Laren. Men meldt orfs: Op 13 Juni wordt hier P. C. Hooft's Warena ropgevoerd Deze bijzondere opvoering, onder leiding van den welbekenden tooneel'kunstenaar Willem Royaards, wiens creatie van de titelrol zoo groote w» ar deering moebt ver werven, belooft in ieder opzicht aan buiten gewone verwachtingen te zullen beantwoor den. De Garanten-commissie te Laren, heeft dan ook niet geaarzeld het gezelschap voor de gevraagde waarborgsom, in de ge-i legenheid te stéllen ook het Gooi van dit zeldzame kunstgenot te doen genieten. Die commissie deed dlit te eer, waar aan de zomerspelen ten vorigen jare zoo groote belangstelling te beurt viel en velé bezoe kers van toen deze voorstelling vroegen. Zij vertrouwt, dat de bewoners van hét' Gooi haar initiatief door een druk bezoek zullen waardeeren, opdat ziji daarin weder aansporing moge vinden op haar met succes (bekroonde pogingen ook in de toekomst voort te gaan De voorstelling zal ook nu weder plaats vinden in de goed geventileerde schouw burgzaal van het- Hotel Hamdorff, die zich bij uitstek voor deze zom ervertoonrngen leent. Ten einde tegenover iedereen de billijk heid te betrachten, kan men thans reeds opgeven aan den Larenschen Kunsthandel 'hóéveel plaatsen men wenscht, met toezen ding van het bedrag. De plaatsverdeeling zal weder plaats heb ben ir. volgorde van de aanvragen en onder toezicht van de commisrie geschieden. De plaatsen, waarop men overal goed zal kun nen zien en hooren, zullen u worden toege zonden. N ij. kerk. De heer G. van Montfraus bedankte voor het. 'beroep bijl de Ned. herv. kerk te Werkhoven, Ottoland en Benthuizen, en nam dat naar Rouveen aan. De heer Rietveld, thans hoofd der v. Beeck Calkoenschool te Utrecht, heeft zijn benoeming tot hoofd der Chr. school alhier aangenomen. Ook werd tot onderwijzer aan deze school benoemd de heer E. A. Kerst, te Kaats heuvel De heer R. M. Lotman, klerk ter ge meentesecretarie, behaalde de acte van be kwaamheid voor gemeentesecretaris of amb tenaar ter secretarie, afgegeven door de Ne- derlandsche Vereeniging. voor gemeentebe langen. De heer G. v. d. Plank legde aan de rijksveeartsenijschool te Utrecht met gun stig gevolg het eerste natuurk. examen af. In de Amersfoortsche Bad- en Zwem inrichting werden gediplomeerd de jongen heeren A. M. Frederikse en A. G. Lobman. Gisteren had op de Leusderheid de aangekondigde schietwedstrijd plaats, uit geschreven door de scbietvereeniging Prins Hendrik". Vooral in den voormiddag had de wed strijd. zeer veel belangstelling en van de vrije baan werd een druk gebruik gemaakt. De eere-voorzitter, kapitein A. Hogervorst, was op het terrein aanwezig. Precies 6 uur werd de groote vlag omvergehaald, ten toe ken dat de wedstrijd was afgeloopen. Niettegenstaande den sterken wind, die Vooral na den middag bijna dwars op i© baan stond, is er goed' geschoten. Tot nog toe -kan het volgende omtrent den uitslag gezegd worden Afdeeling korps geweer (modél 96) max. 300 punten No. 1 Koningin en Vaderland" 232 pun ten mét 25 treffers. No. 2 ..Prins Hendrik" 218 punten met 25 treffers. No. 3 „Broederschap" 187 punten met 25 treffers. No. 4 „Wilhelmina" 230 punten met 24 treffers No. 5 huzaren 217 punten met 24 trefi fers. No. 6 „Het Vrijwilligers-Korps 164 pun ten met 23 treffers. In den eerowedstrijd staan no. 1 en 2 ie heeren L. J. Serré en D. van Buuren, ieder met 54 punten. Zaterdagavond hield het voorloopig comité tot het stichten van een plaatselijke vereeniging tot bestrijding der tuberculose alhier een vergadering, waarin dr. W. J. van Gorkom, uit 's Gravenhage, secretaris penningmeester der Nederl. Centrale Ver eeniging tot 'bestrijding der tuberculose een korte voordracht hield. In hoofdzaak be handelde Spr. daarin de moderne wijze van bestrijding der tuberculose als volksziekte en de tuberculose in het huisgezin. Na afloop daarvan werd aan de aanwezi gen een lijst gepresenteerd, waarop door ongeveer allen werd geteekend en waardoor dus reeds velen hun sympathie met het stre-/ ven hebben betuigd. Binnenkort zal een vergadering worden bijeengeroepen, waarin dan een bestuur zal worden gekozen en een plaatselijke vereeni ging wordt gesticht. De R. K. Volksbond hield gisteren middag eene vergadering. De voorzitter, de heer W. G. Klomp, deelde mede, dat de heen Th. Verhaar als bestuurslid bedankt heeft en dat de heer S. Kraan gekozen is als voorzitter van het Ondersteuningsfonds. Gedurende de Pinksterdagen waren de tee- keningen en schilderstukken der leerlingen in het Bondsgébouw ter bezichtiging gesteld. Alvorens tot de prijsuitdeeling over te gaan, werd den heer \V. G. Klomp een woord van warme hulde gébracht voor zijn kosteloos onderricht in 't teekenen in den afgeloopen winter. De volgende leerlingen hadden voor hun ne inzendingen ©en prijs verworven, be staande uit teokengereedschappen. a. Bouwkundig teekenenle prijs L. van Nimwegén2e prijs R. Paske3e prijs L. Pa3ke. b. Hand teekenenle prijs J. de Wit, 2e prijs B. Jansen; 3e prijs A. Dijkhuis; 4e prijs M. Derksen. c. Schilderen: le prijs R. v. d. Hengel; 2e prijs H. van Dingen; 3e prijs F. Dijk huis. Op 12 Juni zal alhier de algemeen© Bonds vergadering uit het Bisdom Utrecht gehou den worden. Nadat nog enkele punten van minder be lang besproken waren, werd bij de rond vraag de volgende motie met' algemeen© stemmen aangenomen „De R. K. Volksbond, vergaderd zijnde op Maandag den 8en Juni 1908; gehoord hebbende de mededeeling van zijn bestuur, waarin de vergadering, op een desbetreffen de vraag, kennis wordt gegeven, dat op het in de vorige vergadering genomen besluit, hét -werkeloozen-comité te verzoeken een R. K. werkman zitting in zijn bestuur te doen nomen, hierop geen antwoord is ont vangen, ja zelfs dat volgens officieuze me dedeeling onze afgevaardigde, de heer W. G. Klomp, in dat bestuur niet is opgeno men, keurt de handelwijze van het werke- looaen-comité in deze af, omdat het geen waarborg geeft, dat de belangen der werke looze r. k. werklieden voldoende zullen wor denden behartigd. Dit besluit zal ter kennis van het werkeloozen-coanité worden ge bracht." Hierna werd de vergadering gesloten. De visséherijvereeniging „Door Een dracht Sterk" hield) Zondagavond hare jaar vergadering onder presidium van den heer W. van Doorn. Uit hét jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 68 leden telt. Voorts werd gewag gemaakt van het succes, dat de vereeniging heeft gehad met de vergunning om te poeren in de rivier „de Eem''. De penningmeester deelde omtrent den stand 'der kas mede, dat zijl een saldo te goed heeft van f 62.38. Besloten werd om, ter gelegenheid van het éénjarig bestaan, een vischwedstrijd on der de leden te houden op Zondag den 21. Juni a.s., des morgens van 8 tot 12 uur, in de rivier de Eem, tusschen de Kleine Melm en de boerderij Krachtwijk. Ten slotte werd besloten een actie op touw te zétten om vergunning te verkrij gen tot hét ten alle tijde vrije vissohen met den hengel. iDe temperatuur van het water in de Amersfoortsche Zweminrichting was op Dinsdag 9 Juni, des morgens 7 uur, 63 gra den Fahrenheit. Faillissementen. Failliet verklaard: 3 Juni. iD. Hovius, brandstoffenhandelaar, wonende te Utrecht, aan de Geertestraat. Jhr. mr. T. J. de Marees van Swinderen rccihter-comm., cur. mr. K. A. Nederlof. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ons Zoontje op den leeftijd van 3 jaren. J. ALMA. S. J. ALMA— Lodek. 's Gravenhage 7 Juni 1908. Laan van Meerdervoort 137. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Enige Kennisgeviag. Heden overleed na een langdurig lijden, in den ouderdom van bijna 78 jaar, onze geachte Oom en Oud-Oom, de ZeerEerwaarde Heer FREDEftlKUS, JOHANNES EVERARBUS KOENE, B. K. pr. en pastoor te Vélp bij Arnhem. We. RICHARD HOL— Koexb. JACOBA B. L. HOL. HERMAN HOL. Utrecht4 Juni 1908. Bij vonnis van den 5den Juni 1908 heeft de Arrondissements-Rechtbank te Utrechtaan JACOB MANTEL, Sigarenhandelaar te Utrecht, wonende te de Bilt, de door dezen verzochte rehabilitatie toegestaan. De Procureur van den verzoeker, Mr. Dr. W. A. VAN ZIJST. Naamiooze Vennootschap te UTRECHT. Algemeens Vergadering van Aandeelhouders, op Dinsdag 10 Juni 1008, des namid dags vier nor in een der lokalen van Hótel Central te Utreoht, Stationsplein. Krommi Nieuwe Dracht 46, Utrecht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f 1,000,000.-. Verschaft op billijke voorwaarden crodiet, koopt en verkoopt Effecten, Coupons en Buitenlandsch Geld, sluit prolonga tion tegen den koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding A 3 pCt. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging a 2®/* pCt. 14 3 voor één maand vast k 81/* voor drie maanden vast h 31/9 voor zes maanden vast a 31/9 voor een jaar vast a 4 hare Spaarkas 3 Belast zich met het in bewaring neuten van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. De Directie, J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. Q. W. J. nOOFT. voor gevestigd in het Rijks-Museum, te AMSTERDAM. De Bijltsschool voor Kunstnijverheid beoogt de hoogere opleiding voor de beoefening van de Deco ratieve- en industrieele Kunsten. Vier-jarige curcns van onderwijs in de theoretische en practische toepassing van Bouwkunst, Beeldhouwkunst en Schilderkunst en drie jarige-eursns in Kunstnaaldwerk. Practische oefeningen in do Hout en marme sculptuur en in Decoratieve Schil derkunst, met toepassing van het menschbeeld; en in Naaldwerken met inbegrip van Naald werk kant. Het toelatings-examen zal 14 en 15 Juli plaats hebben. Wie aan dit examen wil deelnemen, moet zich vóór 1 Juli schrif telijk bij den Directeur aanmelden. Degenen, die in het bezit zijn der acten M1, M* of O, of van het enddiploma der Rijks-Normaalschool voor Teekenonderwijzers, kunnen zonder examen worden toegelaten tot het 3do jaar van den vierjarigen curcus. Verdere inlichtingen en prospectus zijn ver krijgbaar in de school (Rijks-Museum-gebouw, zijde Jan Luijkonstraat). De Directeur, J. W. H. BERDEN. te Driebergen, is uit do hand verkocht, de veiling op 10 Juni 1908 gaat dUS niet door. De Notarissen, C. A. A. A. BEffIT, Utrecht. J. DE VISSER, Driebergen. voor Rij- en Voertuigen tot 9 Juli a.s. Door den Heer VAN BEECK KALKOEN, huize Rhijnestein te Cothen, wordt ge vraagd tegen 1 Augustus a.s. een bekwamen Huisknecht, P. G., van g. g. v. en vrij van militie. Mevrouw VAN NOTTEN-Doum: van- Troostwijk, Station Huis ter Heide, verlangt tegen 1 Aug. of 1 Sept. een zeer P. G., genegen gedeeltelijk te zorgen voor 2 Meisjos, verder voor lichte 'huiselijke bezigheden. Zij moet uitstekend kunnen Naaien, Mazen en Strijken. Zonder bijzondor goede getuigen gelieve men zich niet aan te melden. Wordt gevraagd met Augustus eene nette Dienstbode als P. G.bij den Burgemeester van Texel, gezin zonder kinderen, wasch buitenslxuisloon f lOO-l 120 Brieven francoaan Mevrouw HIDDINGH Texel. te ZEIST. Aan deze inrichting wordt gevraagd een vrouwelijke beambte, in algemeenen en voor den huishoudelijken dienst op een aanvangssalaris van f 100.met genot van vrij kost en inwoning en geneesk. behandeling. Sollicitanten gelieven zich bij gezegeld, eigen handig geschreven adres te wenden 'ot Z. E. den Min. van Justitie onder overlegging van geboorie akte, bewijs van goed zedelijk gedrag, geneesk. verklaring van goede gezondheid en alle verdere bescheidendie tot inlichting en aanbeveling kunnen strekken. Zij moeten zijn van onberispelijk maatschappelijk on zedelijk gedrag en lust en tact bezitten om met kinde ren en jeugdige personen om te gaan. In aanmerking komen zij, die grondige kennis bezitten van allen huishoudelijkon arbeid en geschiktheid kinderen daarin op te leiden. Zij mogen den loeftijd van 35 jaar niot overschre den hebben. Nadere inlichtingen verstrekt de Directrice schriftolijk of mondeling op alle werkdagen tusschen 10 on 12 nilK van 6t/m20 Juni e. k. De Directrice, W. BROESE VAN GROENOU. Zon-, Strand-, Auto- Brillen en Pince-nez. Coussins hyglénitjues ponr Dames, verkrijgbaar bij Inslrumentmaker. Langestraat 42, 1. Nederiandsch-Duitsch Woorden boek, naar de beste bronnen bewerkt, door I. M. CALISCH, 1 deel, 719 bladz. over 2 kolommen. 2. Dnitsch-Xederlandsch Woorden boek, naar de beste bronnen bewerkt, door I. M. CALISCH, 1 deel, 721 bladz. over 2 kolommen.- |)P7P beste Woordenboeken, 2 dikke JJOLu deelcn, samen 1440 bladz. over 2 kolommen, in 2 fraaie banden, de be roemde bewerking; van I. M. CALISCH, Prijs f 8.20, verkoopen wij tijdelijk voor den spotprijs van f 3. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98, te Rotterdam. EranCo na outvangst Postw. van Slechts f 3, waarop melden: Groote Calisch. Op de roode doos, waarin „HANNING's echte Kinadruppels van Dr. DE VRIJ verkocht worden, staat niets anders dan MEM LETTE DAAROP. K. Gracht 20, (n. h. Postkantoor), Voor langer termijn nader vast te stellen. VAN Rrillen op voorschrift van If.H. Doctoren worden «eer nauwkeurig afgewerkt. Reparatie en Slijpinrichting. Beleefd aanbevelend, Horlogemaker en Goudsmid. S*3 o o 3. Lange Straat 44.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 4