Vrijdag 12 Juni 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. ffo. 857. G*e Jaargang. AMERSFOORTSCH DAGRLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.04). Idem franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant versehjjnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Adrertentiënmededeelingen enz.gelieve men véór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f O.ttO. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents b§ voeruitbetaling. Oroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalinaen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, b^j aoonnoment. Eene circulairebevattende do voorwaardon, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het Cougo-vraagstuk ln llelgië. Het Belgische parlement is thans in bui tengewone zitting bijeen om tot een besluit te komen in het Congo-vraagstuk. In de vorige maand zijn in de Kamer de beraad slagingen over het naastingsontwerp en de organieke koloniale wet afgebroken moeten •worden wegens de verkiezingennu zullen zij hervat worden, zoodra het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden heeft plaats gehad en eenige urgente zaken zijn afgedaan. Het wordt tijd, diat deze zaak haar beslag krijgt, want het Cougo-vraagstuk drukt den geheelen toestand. De Gentsche Bien Public, een katholiek blad, erkent openhartig het aandeel, dat de aanvallen, die door het anti- olericale cartel zijn gericht tegen het naas tingsontwerp, hebben gehad in den uitslag der stemming van 24 Mei. Het blad voegt daaraan toe: „Sommigen van ouze vrienden hebben ons de vrees uitgedrukt, dat op ver schillende plaatsen de uitslag van de pro vinciale verkiezingen eveneens den invloed van dezen veldtocht zal ondervindenreden te meer voor de katholieken, oun op dat ge bied het veld niet vrij te laten v»>or de tegenstanders. Het is waarschijnlijk, dat de overleggingen, die nu in gang zijn, zullen leiden tot eene oplossing, die de opgeworpen bezwaren zal uit den weg ruimen en de voor waarden van de naasting nog zal verbeteren. Laat ons alleen "hopen, dat de oplossing niet op zich zal laten wachten en dat zij tijdig genoeg komt om de aanslagen van den vijand af te wenden". Om het ernstige van den tees tand te vat ten, moet men in gedachte houden, dat oij de liberale en clericale partijen het Oongo- vraagstuk een ,,vrij vraagstuk" is; hel. komt niet voor op de partijprogramma's. Conservatieve organen, als de Patriote en de Courrier de Bruxelles, hebben den cn- afhankelijken Congostaat met heftigheid be streden. De socialisten, die, op weinige uit zonderingen na, zooals Vandervelde, uit be ginsel anti-koloniaal zijn, hebben bij de ver kiezingen vijf plaatsen gewonnen op kosten van de beide andere partijen. Aan de lin kerzijde zijn slechts 6 a 7 gematigde libe ralen, die geneigd zijn het verdrag aan te nemen in den vorm, waarin het is voorge steld. Aan de rechterzijde verlangt eene tal rijke groep, waartoe Beernaert, Hoyois, Wauwermans en M&bille behooren, ingrij pende veranderingen in het ontwerp-verdrag betreffende de naasting van de toekomstige kolonie; zij hebben geconstateerd, dat velen van hunne kiezers tegen de voorgestelde voorwaarden zijn, en zij verhelen niet, dat, als die voorwaarden gehandhaafd worden, het verdrag niet zal worden goedgekeurd. Zij verlangen, wat het fonds van 45 millioen betreft, dat de Kamer vooraf de werken, die zijn uit te voeren, moet kunnen onderzoeken en dat de Kamer zich door stemming over ieder van deze werken moet kunnen uit spreken. Wat de 50 millioen van het fonds Leopold betreft, moet een protokol de voor waarden regelen, waaronder de Kamer elke van de vijftien annuïteiten van '3,300,000 frs. zal voteeren, en bepalen, dat zij Vrij heid zal hebben eene volgende annuïteit te weigeren, wanneer de vorige niet naar hare wenschen is besteed. Minister-president Schol laert en zijn ambtgenoot van justitie Renkin zijn naar Wieöbaden geweest om overleg te plegen met Koning Leopold. Over de beraadsla gingen, die daar geboend zijn, zijn nog geeue afdoende inlichtingen verstrekt, maar <le SbiT, die met minister Renkin in betrek king staat, verzekert, dat er „geen optimis me heerscht in de regeeringsknngen". De In-dépendance geeft het kabinet den raad liever heen te gaan dan 'het groote werk in gevaar te brengen. Hdt blad schrijft: „Men is gerechtigd zieli met eenige onge rustheid af te vragen, tot welke moedelijk- heden de regeering ons zal brengen, die alle verantwoordelijkhoid van het gezag op zich genomen heeft, zonder zich te hebben verzekerd van den vollen en trouwen steun van hare meerderheid. Het is noodig, dat België het Congogdbied naast, want af te zien van de naasting zou voor ons volk eene dergelijke bekentenis van onmacht zijn, dat wij de minachting van Europa te vreer zen zouden hebben. Die vernedering moet voorkomen worden, het koste wat liet wil. Men moet niet kunnen zeggen, dat het Bel gische voHk bang is geweest voor dé toe komst en dat het, twijfelende aan zijne in telligentie, zijne krachten en zijne hulp bronnen, is teruggedeinsd voor de groote en edele taak van beschaving, van stoffe- lijken en zedelijken vooruitgang, die door zijn Koning is voorbereid. Laat de cleri cale regeering voor goed vergaan, maar moge het koloniale werk gered en gehand haafd worden!" Duitschland. Er wordt bericht, dat bij het rijksdepar tement van marine een plan in overweging is om den diensttijd van het personeel der bemanning van de Duiteohe vloot van 3 tot 3£ jaar te verlengen. Prins Heinrioh van Pruisen, den broeder van den Keizer dl© een der hoogste functiën in de vloot bekleedt, is eene warm voorstander van dit plan, dat gelegenheid zou geven de manschappen beter te oefenen in de techniek van de artillerie Er wordt bijgevoegd, dat er reeds besprekin gen over deze zaak hebben plaats gehad met de hocxflden van de blok-partijen in den rijksdag, en dat deze bereid zouden zijn hun ne goedkeuring te verleenen aan dezen maat regel onder eenige voorwaarden, waaronder eene sold ij verhoog ing van de matrozen in het laatste half jaar van hun d'ienst De herstemmingen, die in Berlijn gehou den zijn voor de benoeming van kiesmannen ten behoeve der verkiezing van de leden van het huis van afgevaardigden van den Pruisischen landdag op 16 dezer, hebben geen verandering gebracht in de uitkomsten van de eerste stemming. In zes van de twaalf Berlijn&che districten zullen vrijzinnigen, in vijf sociaal-democraten gekozen worden. In het twaalfde district zal het spannen. Daar zijn gekozen 195 vrijzinnigen, 136 conserva tieve en nat ion aal-liberaile en 337 sociaal democratische kiesmannenvan 19 is de partijkleur onbekend. Men rekent op eene herstemming tusschen den conservatieven en den sociaal-democratisdhen candidaat. In Rixdorf-Schöneberg, waar bij de her stemming 45 burgerlijke en 30 sociaal demo cratische kiesmannen gekozen zijn, wordt herstemming verwacht tusschen een vrijzin nige en een sociaal-democraat. In Charlot te uburg zijn bij de herstemmingen enkel vrij zinnige kiesmannen gekozen, behalve twee sociaal-democraten. De zaak tegen vorst. Eulenburg zal over eene week of drie voorkomen bij de recht bank van gezworenen van het Landgericht Berlijn I. De akte. van 'beschuldiging is aan den verdediger, Justizrat Wronker, gezon den de vorst zal zich hebben te verant woorden wegens meineed. Er zijn omstreeks 30 getuigen door het O. M. gedagvaard. België. De Soir en het Journal de Bruxelles be richten overeenstemmend, dat de regeering de Congovoordracht ongewijzigd handhaaft en dat het ministerie besloten is do kwestie van vertrouwen te stellen. Dit heeft minis ter-president Schol laert aan de vertegen woordigers der rechterzijde medegedeeld. De liberale linkerzijde heeft eene vergade ring gehouden, waarin eerst de meening werd verkondigd, dat de linkerzijde geen aanlei ding had om de regeering in den tegiettwoor- digen moeielijken toestand bij te springen. Hiertegen werd echter opgekomen dbor Del- vaux, die betoogde, dat Engelands aanma tiging, kenbaar in de diplomotieke brief wisseling, de Belgische natie bedreigt en de oplossing van het Congovraagstuk tot een nationaleu plicht maakt. De vergadering kwam tot het besluit, dat de nieuwe be handeling van het vraagstuk moest worden verdaagd, totdat de Kamer deze briefwisse ling volledig zou kennen. In eene vergadering van de socialistische linkerzijde werd besloten de tegen de naasting van het Congogebied gerichte politiek in verscherpten vorm voort te zetten. Vander velde bleef intusschen zijn afwijkend stand punt handhaven. Frankrijk. P a r ij s, ll Juni. De Kamer behandel de heden de inteipellatiën over het schieten van de gendarmes op de stakers te Draveil- Vigneux. Minister-president Clemenoeau drukte zijn leedwezen uit, dat deze zaak slachtoffers heeft geëisciht; hij toonde aan hoe moedel ijk de dienst der gendarmerie is. Wanneer de arbeiders zich aan gewelddadigheden schul dig maken, dan moeten wij de personen en het materieel in de werkplaatsen bescher men." De minister gaf het offioieele relaas van het gebeurde. Hij voegde daaraan toe, dat de justitie zal hebben uit te maken wie de schuldigen zijn. Wanneer de gendarmes door de ramen geschoten hebben in de zaal, dan is dat een misdaad. Dat is niet geble ken, maar het schijnt toch wel, dat een op perwachtmeester een ernstige fout heeft- be gaan. De minister schetste daarna de daden van geweld, die in de dagen na het drama te Vigneux gepleegd zijn. Hij bracht hulde aan den prefect, den ouderprefect en de gendarmes, die niet hadden .geschoten, en verweet den socialisten hunne kuiperijen te gen de regeering. Hij verklaariie, dat de regeering vast besloten is de orde te doen eerbiedigen. Zij betreurt diep het in Vign eux gebeurde. Hij verzocht de meerderheid te verklaren of zij wil voortgaan haar ver- trouwer te schenken aan de regeering, die het werk der toekomstige hervorming voort zet tegen het drijven der revolutionairen in. De Kamer nam met 429 tegen 63 stem men de volgende door Dalimier voorgestel de motie aan„De Kamer, smartelijk be wogen door de tragische gebeurtenissen te Draveil en vertrouwende, dat de regeering uitvoering zal geven aan de toegezegde ge rechtelijke maatregelen, gaat over tot de orde van den dag". liet internatiolnale mijnwerkerscongres, dat te Parijs vergaderd is, heeft op voor stel van de Belgische, Duitsche, Franse he en Engelsche afgevaardigden eenstemmig besloten op te komen voor de wettelijke regeling van den aebturigen werkdag. Portugal. Parijsche bladen berichten uit Lissabon, dat daar de talrijke inhechtenisnemingen gedaan zijn in de laatste dagen, als gevolg zij<n van de ontdekking van eene nieuw© samenzwering tegen het leven van de leden van het Koningshuis. De in hechtenis geno men lieden behooren tot hetzelfde genoot schap als de Koningsmoordenaars Bui ca en Costa. De officieuse pers verzekert, dat de repu- bükeinsche partij met de samenzweerders in betrekking staat. Er is ook een bommenfabriek ontdekt. Hongarije. Budapest, 11 Juni. De Kamer heeft een crediefc van 220 millioen toe-ge-» staan voor vermeerdering van het rollend materieel en aanleg van nieuwe lijnen. Rusland. Reval, 11 Juni. Reuter's bijzondere correspondent heeft de mededeeling ontvan gen, dat de samenkomst van de twee monar chen de vriendschappelijke betrekkingen heeft versterkt en bevestigd. De gesprekken tusschen de hoeren Iswoleki en Harding© toonden, dat de overeenkomsten van 1907 een zeer gunstigen invioed hadden uitge oefend op de behandeling van verschillende zaken. Er blijft Volledige overeenstemming van inzichten lieersohen met name over de Per zische en Afghaansche zaken. Wat Perzië betreft, zijn de regeeringen altijd vast be sloten geweest de onschendbaarheid en onaf hankelijkheid van dat land te eerbiedigen. Overigens wenschen Engeland en Rusland de beste betrekkingen met alle staten te hand haven. Het Petersburgsche telegraafagentschap bericht-, dat de samenkomst ten doel had de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de beide regeeringen, die door de verdragen van het vorige jaar werden ingeleid, te be vestigen. In den loop van de gesprekken tuisschen Iswolski en Hardlinge is geconsta teerd, dat deze overeenkomsten den geluk- kigsten invloed hadden op de vreedzame ont wikkeling van verschillende kwestiën. Wat Perzië betreft-, zijn Rusland en Enge land steeds besloten de ondschendbaarheid en onafhankelijkheid van dit land te hand haven De besprekingen, die sinds eenigen tijd tusschen de beide regeeringen over den toe stand in Macedonië worden gevoerd, staan op het punt om tot volledige overeenstemming te leiden. Men hoopt, dat dez© overeenstem ming den grondslag zal leveren voor eene algemeen© entente tusschen de bij de vreed zame Macedonische hervormingen betrokken mogendheden. Het is de wensch van Rusland en Enge land met alle andere staten de best. moge lijke 'betrekkingen te onderhouden. De rijksdoema. behandelt thans de begroo- tinig van oorlog. Als rapporteur van de be- grootingscommisaie oefende de oktobrist Goetschkow eene scherpe kritiek op den toe s'arid in het Russische leger. Hij verklaarde, dat niet het leger schuld had gehad aan de nederlagen in Oost-Azië, maar de regeering en het opperbestuur vian liet leger, dat niet opgewassen bleek tegen de eischen van de moderne oorlogvoering. Ongelukkig is er se dert niets verbeterd; gedeeltelijk is de toe stand zelfs onmiskenbaar verergerd. Er ont breekt thans in het leger een verantwoorde lijke leider. Naast den minister van oorlog staan sedert 1906 aan het hoofd van het leger een onafhankelijke chef van den gene- ralcn staf en een 'boven hem geplaatste raad van landsverdediging, dde een onover winnelijk beletsel voor alle hervormingen gebleken is Een groot 'kwaad is het inzon derheid, dat er aan het (hoofd van de ver schillende takken van het militaire bestuur onverantwoordelijke grootvorsten staan, zoo als b.v. grootvorst Sergea Miohailowitsch als inspecteur-generaal van de artillerie, groot vorst Peter Ndkolajewitsoh als inspecteur van de genietroepen, grootvorst Konstantijn Konstantinowitsch als bestuurder van het militaire onderwijs. Er is niets tegen te zeg gen, dat zij in het leger dienen, maar ver antwoordelijke betrekkingen mag men hun niet opdragen. Wanneer men van het. volk offers verlangt, dan mag men ook van de bevoorrechten verlangen, dat zij afstand doen van een deel der eerbewijzen. Deze vrijmoedige kritiek verwekte groot opzien De uiterste rechterzijde teekende protest aan tegen verdere redevoeringen, di© op leden van het keizerlijke huis betrekking hebber. Turk||«. Belgrado, 11 Juni. Bulgaarsche bladen hebben medegedeeld, dat weder twee Servische benden een Bulgaarech dorp in Macedonië hebben overvallen. Deze me- dedeehng is, volgens inlichtingen van be voegde zijde, .geheel onjuist; er wordt be slist verzekerd, dat op Servisch gebied nooit de vorming van benden is geduld. Athene, 11 Juni. Sofoelis, het hoofd van de regeering op Samos, heeft aan de ge zanten van de beschermende mogendheden eene nieuwe memorie gezonden over den toestand op Samos tot aanvulling van de vroeger gezondene. Hij protesteert met kracht tegen de door de troepen gepleegde plunderingen en tegen de willekeurige ar restatie van verschillende personen, die in de gevangenis mishandeld zijn. De memorie hecht groot gewicht aan de politieke zijde van de kwestie en legt nadruk op de volgen de feitener is een Turksche vlag ge- heschen op het paleis van den vorst en door besluit van den vorst zijn willekeurig bur gemeesters afgezet. Marokko. T anger, 11 Juni. Uit Tanger wordt d.d. 7 Juni bericht: Moeley Haf id kwam hedenochtend met zijn gevolg te Fez aan; wegens den regen had er geen enkele plech tigheid plaats. Tweede telegram. Uit Fez wordt bericht: Eenige omroepers bevalen gisteren de winkels te sluiten en de vlag uit te ste ken ter eere van Moeley Hafid. Soldaten in witte uniform stonden langs den weg van Hafid geschaard. Eeuige kaids uit den omtrek van Foz leverden met weinige rui ters het escorte. Vereenigde Staten. Volgens een officieus dagbladbericht uit Washington, zijn de hoofdpunten van het republikeinsche platform voor de presidents verkiezing, dat aanstaanden Dinsdag door de conventie te Chicago zal worden aangeno- »9«R THERESE HOVEN. HOOFDSTUK IX. Vaioantie. Teem Jan er naar huis over schreefwa ren de gemoederen, ietder op verschillende ■wijze, ontroerd. Papa Vermeer bekende gul- uit, dat 't hem verduiveld veel pledzier zou doen zijn mooi© schoondochter nog eens weer te zien en zijn zoon een maand bij zich te hebben. Hij voelde zicbi Volkomen wel, er be stond trouwens geen eiukelg redfen tot 't tegendeel, maar jonger werd hiji er dan toch in geen geval op en hiji had 't altijid best met zijn zoon kunnen vinden. „Schrijf dus maar, dat ze komen, Net, en dat ze van harte welkom zullen zijn." „Hm, dat zeg je zoo," begon mevrouw. „En ik meen 't ook, hoor. „Jawel, maar... wat zeg-jij er van Net?" ,,'t Is mijn huis niet, ik zou er voor be danken een Engelsche in huis te nemen." „Nou, kind, je eigen scl^ponzuster, de vrouw van je eönigen 'broer/' „Dat neemt niet weg, dat ze een Engel sche is." „Och! dat vind ik nu minder. Marion heèft niets met den oorlog uit te staan." „U schijnt 't vooruitzicht van haar hier te hebben, toch ook zoo dbl niet te vinden," meikte Annette, spottend, op. „Ochje begrijpt, ze is 't, bij haar thuis, zoo ander» gewend. Toen ze hier den eer sten keer was, wist ik 't zoo niet, en toen was ze nog oen jong meisje, daar hoeft men nooit complimenten voor te maken, maar nu zou 't mij erg geneeren, als ze 't bij. ons te eenvoudig of burgerlijk of zoo vond." „Daar zou ik me nu maar geen zorgen over maken, vrouw," viel haar man goedig Sn. „'t Is bij) ons, uit den aard der zaak, nu wel niet zoo heal modern, maar, 't is echt HoiH'andsch deftig en degelijk en, wat goed genoeg is voor ons, moet ziji ook maar voor lief nemen."5 „Ek begrijp werkelijk niet, hoe 't gaan moet," barstte Annette los. „Een Engelsche hier! De 'haat wordt hoe langer hoe feller. U weet toch, diat de Amerikanen tegen woordig, als ze in Europa reizen, eeoi vlag getje als distinctief dragen en vroeger von den ze het 't grootste compliment, dat men ze maken kom,, als ze voor E!ngelachen wer den gehoudenIk zou 't u heusch niet aan raden, Marion hier te laten komen. Ik, voor mij, zou mij schamen voor mijn ken nissen eni zelfs voor Overste Brenner." „Kindlief, die is verstandiger dan jij op dat punt. Jij: bent veel te overdreven. Ik zal nu ook niet zeggen, dat Marion's be-; zoek mij zoo bizonder aangenaam is, maar ik zie niet, hoe we er af kunnenwat zeg jij, man?" „Eir af kunnen, om den drommel niet. Als 't Annette miet bevalt, moet ze maar zoolang bij kennissen gaan logecren of voor dien tijd trouwen. Daar zou je Kloris niets tegen hebben, hé, meid?" Als papa Vermeer niet Annette's vader was geweest, maar haar jonger broertje, dan had ze hem Maar hiji was haar vader, dus kon ze hem geen bestraffing toedienen, alleen maar een verpletterenden blik toewerpen, maar daar in legde ze dan ook het maximum van af keuring. Haar Kloris! De Kapitein-Luitenant ter zee Brenner, haar Kloris! Ze schaamde zich voor haar vader, dat hiji hem zulk een be- leediging had kunnen aandoen. Marion en haar komst, en zelfs haar eigen anti-Engelsche gevoelens, zonken er totaal 'bij in 't niet. Mevrouw Vermeer was maar Mij, dat hierdoor 't gesprek een andere wending nam Heel in stilte, en achter haar dochter om, maakte ze de noodige schikkingen om de logeerkamer te moderniseren. 's Middags, als Net wandelde met over ste Brenner, liet ze de noodige leveranciers met stalen komen, en, onder al haar bezig heden door, trachtte ze zich te herinneren, van welke schotels Jan 't meest hield en in welke opzichten Marion 't thuis anders ge wend was. Het eerste was gemakkelijk genoeg; wel ke moeder vergeet nu -ooit de lievelings kostjes van haar zoon en dat als hij haar eenige is? iZe zouden half Juli komen en alles was er voor klaar... de oude lui verheugden er zich zeer op. Annette liet er zich niet over uit. Overste (Brenner was, .gelijk hij Voorzien had, gezagvoerder van de „Gelderland" ge worden met de bestemming om naar Oost- Indië te gaan. Hij zou gaarne, vóór zijn vertrek, ge trouwd zijai, maar Annette had nu eenmaal een gelofte gedaan om niet. te zullen trou wen, vóór de oorlog in Zuid-Afrika ten eihde was. Ze wilde zelve den bruidskrans niet dra gen, zoolang de doornenkroon het arme herdersvolk pijnigde en martelde. Bovendien, hij moest toch weg. Ze zou, tijdens zijn afwezigheid, bij haar ouders blijven, lange brieven aan hem pennen en in gedachte steeds bij hem zijn, gelijk 't- een flinke zeemansbruid paste. Ze zou zich cordaat houden, niet treuren, alleen de weken aftellenze zou haar tra nen inhouden bij 't afscheid nemen en reedte vooruit glimlachen bij» de gedachte aan het wederzien. Maar... dat was alles theorie en de prak tijk steekt er den draak wel eens mee en werpt met- één slag... de hechtste verstands- redeneeringen omver. Ook Annette's heldengemoed schoot wel eens vol en haar klare kijkers werden wel eens beneveld en haar humeur was vaak verre van sereen, ale 't op eens tot haar doordrong, dat ze haar commandant, dien ze in die maanden werkelijk oprecht lief had gekregen, Voor drie en een half jaar, zou moeten missen. Een naderend vertrek werpt altijd een schaduw op 't pad, zelfs bij de meest lucht- hartigen en daartoe kon Annette Vermeer zich geenszins rekenen. De dag van aankomst der logees was reeds bepaald, toen kwam er een brief van Jan... De familie Roodford was in rou'w gedom peld. Na lang gespaard te zijn geweest, waren zo plotseling getroffen. Het was te vreesol ijk. Gerald bezweken aan darmkoorts, Ernest een arm verforen in een schermutseling met een troep Vrij- staters, beboerende tot 't commanda van De Wet. Guy gestorven door uitputting geduren de een der lange geforceerde marschen en Nancy, die de driedubbele ramp tege lijk vernomen had, was zóó overweldigd door 't verschrikkelijke, dat ze in elkander was gezegen... en t bewustzijn had verte ren. En in de Engelsche kerken werd gebeden voor 't succes der soldaten en in het Parle ment werd gesnoefd op het roemrijke leger, en te Pretoria, Johannesburg en Bloemfon tein wapperde de Britshce vaan! De verliezenlijst was dien dag niet groot. De heeren van het War-Offic keken ver genoegd, slechts één officier, Luiteamt Mac. Gregor van 't zoo veel ste Lan c ier s - regi men t Maar die ééne officier was Nancy Rood- fords man, haar liefde, haar leven, maar die ééne officier vertegenwoordigd© voor haar 't geluk van 't heden, de hoop van de toekomst. Guy Mac-Gre'or was gestorven, zonder zoons na te laten, en toen hij, met tiju mooi kind-vrouwtje, op hun huwelijksreis, zijn kasteeltje in Sohotland had bezocht, had hij haar ingefluisterd... zulke bedwel mende woorden, had hij haar voorgespiegc'd zoo'n heerlijk lot! Ze zouden, met hun beidjes, het verlatan, oude slot weor bevolkenze zouden zicb, in navolging mn het BijbeJbeveloen tal rijk kroost verwekken. Ze zouden over vijf tig, zestig jaar, de oude stamvader en moe der zijn van een nieuwe familie, ze zouden een nieuwen tak vormen bij den ouden stam Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1